تعداد بازدید: ۱۵
تاريخ انتشار: چهارشنبه،۳ مرداد ۱۳۹۷
ساعت انتشار: ۰۲:۵۹
اشتغالزایی چینی ها برای پاکستانی ها در سواحل جنوبی ایران
ایران آنلاین /«افشین عسکری» مدیر اداره دریایی سازمان محیط زیست هرمزگان به «ایران» می‌گوید: «شناورهای چینی به گفته مسئولان شیلات با هدف ایجاد اشتغال به ایران آمده بودند اما حتی یک صیاد ایرانی را به استخدام درنیاورده‌اند.» او از حضور پاکستانی‌ها و هندی‌ها روی شناورهای چینی در سواحل ایران خبر می‌دهد و می‌گوید: «براساس آمارهای سازمان شیلات سال 95، چینی‌ها با 60 شناور 240 هزار تن ماهی صید کردند، در حالی که کل صید ماهیگیران استان هرمزگان در همین سال 220 هزار تن بود.
» عسکری این میزان را دلیل کاهش گونه‌های ماهی در سواحل جنوبی ایران می‌داند. به گفته او همین کاهش باعث می‌شود تا ماهیگیران ایرانی برای صید ماهی و گذران زندگی به آب‌های دور بروند و در نهایت به تور دزدان سومالی بیفتند! «میثم قاسمی» معاون اداره کل حفاظت محیط زیست استان هرمزگان هم در گفت‌و‌گو با خبرنگار ما از نامه‌نگاری به استاندار و همچنین سازمان شیلات درباره آسیب‌های زیست محیطی صید ماهی توسط چینی‌ها به روش «ترول» در سواحل ایرانی خلیج فارس خبر می‌دهد اما این نامه‌ها تا به امروز گونه‌های ایرانی را از دام شناورهای چینی نجات نداده است.
البته حضور شناورهای چینی و برداشت از سهم صیادان ایرانی، اعتراض نمایندگان استان‌های جنوبی در بهارستان را هم در پی داشته اما عسکری هشدار می‌دهد که برداشت از سفره ماهیگیران ایرانی تنها ایراد حضور آنها نیست. آن طور که شیلاتی‌ها به محیط زیستی‌های استان گفته‌اند شناورهای چینی به دنبال صید «فانوس ماهیان» هستند.
به گفته این کارشناس محیط زیست، استدلال شیلات کشور این است که «فانوس ماهیان» چون عمر یک ساله دارند، بهتر است به جای از بین رفتن و هرز شدن، صید شناورهای چینی شوند. عسکری این استدلال را با دلیل زیست محیطی رد می‌کند. او اعتقاد دارد که هیچ چیزی در اکوسیستم از بین نمی‌رود از جمله «فانوس ماهی»ها.
به گفته عسکری آنها غذای ماهیان بزرگتر هستند. وقتی می‌میرند به اکوسیستم دریایی برمی‌گردند. مدیر اداره دریایی هرمزگان هشدار می‌دهد که صید صد درصدی فانوس ماهیان چنته خلیج فارس را از ذخایرش خالی می‌کند. صید شناورهای چینی تنها به سواحل هرمزگان محدود نمی‌شود، نماینده بوشهری‌ها هم صدای اعتراض آنها را به صحن علنی مجلس رسانده! محیط زیست استان از شیلات خواسته تا صید فانوس ماهیان توسط چینی‌ها را به شناورهای ایرانی واگذار کند اما آنها صید این ماهی‌ها را به شیوه سنتی و با شناورهای ایرانی، مقرون به صرفه ندانسته‌اند.
فانوس ماهیان در لایه‌های میانی آب به صورت گله‌ای زندگی می‌کنند! آنها جثه بسیاری کوچکی دارند و تنها با تورهایی صید می‌شوند که چشمه(سوراخ)‌های آن ریز باشند وگرنه ماهی‌ها از دام صیاد می‌جهند! به گفته عسکری دنیا برای صید این گونه ماهی‌ها از سیستم «فیش فایندر»(ماهی یاب) و «اکوساندر»(عمق یاب) استفاده می‌کند اماشناورهای چینی فاقد این سیستم هستند! یکی از عمیق‌ترین زخم‌ها همین جا به محیط زیست ساحلی ایران وارد می‌شود:« چینی‌ها به روش صید ترول، تور را با یک وزنه سنگین در کف خلیج فارس پهن می‌کنند.
وقتی شناور حرکت می‌کند، هر چیزی که سر راهش باشد صید می‌شود.» مجوز شیلاتی‌ها به چینی‌ها اجازه می‌دهد تا 40 درصد «صید ضمنی» داشته باشند. به گفته عسکری، صید ضمنی یعنی اگر چینی‌ها صد هزار تن ماهی صید می‌کنند باید 60 درصد آن «فانوس ماهی» باشد و 40درصد آن گونه‌های دیگر! او می‌گوید:«براساس آمارهای شیلات در سال 95، 60 شناور چینی در این سال 240 هزار تن ماهی صید کرده‌اند، در حالی که کل صید صیادان هرمزگان در همان سال 220 هزار تن بوده.
» او اعتقاد دارد این آمار نشان می‌دهد که چینی‌ها بیش از 40درصد صید ضمنی داشته‌اند. عسکری یک سؤال را هم از مسئولان شیلات می‌پرسد:« مگر سواحل ایران چقدر ماهی دارد که در یک سال تنها در هرمزگان 460 هزار تن ماهی صید می‌شود؟» او آب پاکی را روی دست همگان می‌ریزد و می‌گوید:« این یعنی تمام ذخایر خلیج فارس.
» عسکری با اشاره به ریز بودن چشمه تور‌های چینی می‌گوید:«هر ماهی مولدی با این تور صید می‌شود. هیچ چیزی به دریا برنمی‌گردد.» شیوه کف روبی، بستر دریا را هم زخم عمیق می‌زند، مرجان ها را تخریب می‌کند، جلبک‌های دریایی را می‌کشد وعلف دریایی را قطع می‌کند.
در نهایت هم زیستگاه میگوها را هم تخریب می‌کند. آنطور که عسکری وضعیت را ترسیم می‌کند شناورهای چینی دخل بستر خلیج فارس را آورده‌اند. نقض قانون در 12 مایلی سواحل جنوب عسکری بحث را به قوانین دریایی می‌برد. آنجا که قانون، صید صنعتی تا فاصله 12 مایلی ساحل را برای کشتی‌های صنعتی داخلی و خارجی ممنوع می‌کند.
در این محدوده فقط لنج‌های کوچک سنتی می‌توانند ماهی صید کنند اما چینی‌ها این قانون را هم نادیده گرفته‌اند. به گفته او حضور شناورهای صنعتی چینی‌ها در منطقه ممنوعه به تقابل بین صیادان محلی و ملوان‌های چینی منجر شده! ماهیگیران محلی برای صید ماهی از توری به نام «گرگور»(قفس‌های ماهیگیری ساخته شده از توری) استفاده می‌کنند.
گرگور قفسی توری است که با بند، آن را به ته دریا می‌فرستند. آنطور که عسکری می‌گوید شناورهای چینی در حین عبور گرگورها را هم به هم می‌بافند تا صیادان ایرانی یکبار دیگر از سمت آنها خسارت ببینند. عسکری بند دیگری از قرارداد شیلات با شناورهای چینی را یادآوری می‌کند که براساس آن قرار بود تا حضور چینی‌ها به ایجاد اشتغال بین صیادان جنوبی کشور منجر شود.
او می‌گوید:«دریغ از یک صیاد ایرانی در شناورهای چینی.» به گفته عسکری ملوان‌های هندی و پاکستانی از قِبَل حضور این شناورها می‌خورند اما هیچ چیزی دست ماهیگیران ایرانی را نمی‌گیرد. آمارهای عسکری درباره درآمد شیلات از حضور شناورهای چینی هم به سال 95 برمی‌گردد. او می‌گوید:«بعد از آن شیلات هرگز حاضر نشد آمارها را در اختیار ما قرار بدهد.
» حتی محیط زیست استان نمی‌داند چند شناور چینی از خلیج فارس سهم برمی‌دارند.  عسکری از تهیه فیلمی سخن می‌گوید که نشان می‌دهد اسم کشتی‌های چینی در ایران عوض می‌شوند تا اعتراض‌های محلی کمتر شود. این کارشناس می‌گوید:«براساس آمار اعلام شده در یکی از جلسات شیلات، سال 95 حضور شناورهای چینی 40میلیارد تومان برای شیلات درآمده داشته.
» او  خبر عجیب دیگری هم می‌دهد:« شیلات گازوئیل سوبسیدی به شناورهای چینی می‌دهد.» عسکری درآمد سال 95 با سوبسید گازوئیل چینی‌ها را در همین سال حساب کرده و می‌گوید:«آنها نزدیک به 60 میلیارد تومان سوبسید به چینی‌ها داده‌اند.» یعنی از رهگذر حضور شناورهای چینی، شیلات ایران 20 میلیارد تومان هم ضرر داده است!     صیادان ایرانی صید دزدان سومالی   صیادان جنوبی وقتی از سواحل ایرانی، دست خالی برمی‌گردند، راه آب‌های دور را می‌گیرند.
آب‌هایی که برخی از سومالیایی‌ها، دزدان گردنه گیر موج‌های پرخطرآنند. اما صیادان آنطور که به روزنامه ایران می‌گویند جان را کف دست می‌گذارند و با دزدان دریایی معامله می‌کنند تا قصه‌ای شروع شود که باورش سخت است. به گفته یکی از صیادان چابهاری، صاحبان لنج یا کشتی‌های ایرانی با دزدان دریایی توافق می‌کنند.
دزدان دریایی هم در قبال گرفتن مبلغ توافق شده، بخشی از دریا را به مدت معلوم، به لنج و کشتی ماهیگیران ایرانی واگذار می‌کنند. به گفته او اگر همه چیز به خوبی پیش برود، دزدان دریایی به پولشان می‌رسند، ماهیگیران ایرانی هم به صیدشان. ماهیگیری در ساحل گواتر سیستان و بلوچستان هم به روزنامه ایران می‌گوید:«دزدان سومالیایی در معامله قابل اعتمادند.
» صیادان چابهاری هم در کمال تعجب همین اعتقاد را دارند. آنها می‌گویند اختلاف از آنجا شروع می‌شود که صاحب لنج یا کشتی ایرانی تصمیم می‌گیرد، بیشتر از زمان تعیین شده در دریا بماند و صید کند یا کمتر از مبلغ تعیین شده به دزدان دریایی بدهد! آنجاست که دزدان دریایی خوی واقعی خود را نشان می‌دهند و صیادان و ملوانان کشتی را به اسارت درمی‌آورند تا تلخ‌ترین قصه برای صیادان ایرانی در جایی دور رقم بخورد! داستانی که ممکن است تلخی‌اش بی‌پایان باشد و فصل بازگشت آن هرگز نوشته نشود.
درست مثل قصه همه ملوان‌ها و ماهیگیرانی که از این سفر برنگشتند!   کلمات کلیدی اشتغالزایی چینی ها پاکستانی ها سواحل جنوبی ایران

کد خبر: 1211965  |  مشاهده خبر در منبع اصلی: شبکه ایران
گردآوری اخبار بوسیله ربات جستجوگر پارست
راجع به ربات پارست بیشتر بدانید
به اشتراک بگذارید
اخبار مرتبط:

آخرین خبرهای اقتصادي

حواله دلار به سراسر دنیا پول نیوز  ۲ ساعت پیش

پول‌نیوز -صرافی آینده روشن با تجربه 20 ساله‌  در زمینه‌‌ی راهکارهای امن و سریع انتقال پول و استفاده از جدیدترین تکنولوژی ها و فناوری های روز دنیا در زمینه بانکداری مشغول به فعالیت بوده است. همچنین این صرافی با به كارگيري نیروهای مجرب در کشورهای مختلف دنیا  به انجام ارسال حواله های ارزی مانند...

بسته اقتصادی چین برای مقابله با جنگ تجاری آمریکا خبرگزاری فارس  ۲ ساعت پیش

به گزارش گروه اقتصاد بین‌الملل خبرگزاری فارس به نقل از اسپوت‌نیک، مقامات چینی به دنبال افزایش گسترده سرمایه‌گذاری روی پروژه‌های جدید، ایجاد شغل و حمایت از رشد اقتصادی این کشور هستند. مقامات چینی تلاش می‌کنند تا با تکیه بر تولیدات داخل وابستگی به بازارهای خارجی را کمتر کنند. اگرچه کارشناسان معتقدند...

مرکز آمار : محصول ناخالص داخلی با نفت ١,٧ درصد رشد کرد تسنیم  ۳ ساعت پیش

به گزارش خبرگزاری تسنیم،  مرکز آمار ایران اعلام کرد، محصول ناخالص داخلی به قیمت ثابت سال ١٣٩� در سه ماهه نخست سال جاری به رقم ١٨٢٨٤٤� میلیارد ریال با نفت و ١٤١١٣٨٥ میلیارد ریال بدون احتساب نفت رسیده است، در حالی که رقم مذکور در مدت مشابه سال قبل با نفت ١٧٩٧٦٦٣ میلیارد ریال و بدون نفت ١٣٨٤٥٨٩ میلیارد...

خدمت رسانی ده ها پزشک دواطلب در اردوی جهادی تسنیم  ۳ ساعت پیش

به گزارش گروه اقتصادی خبرگزاری تسنیم این اردوی جهادی به مدت 5 روز و با همکاری 64 دانشجوی پزشکی، پرستاری، مامایی، دندانپزشکی و.... و همچنین حضور 7 پزشک متخصص ( داخلی، دندانپزشکی، عفونی، مغز و اعصاب، زنان، کلیه و مجاری ادرار و اطفال) و همچنین با حضور روحانیون و طلاب خواهر همراه اردو برگزار شد. امیررضا...

وزش شدید باد با سرعت ۹۰ کیلومتر بر ساعت اکو فارس  ۳ ساعت پیش

رحمان نیا معاون توسعه و هشدار هواشناسی گلستان در گفتگو با خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از گرگان؛گفت: سامانه بارشی از ۲ روز گذشته وارد استان گلستان شد و مناطق مختلف استان را تحت تاثیر قرار داد. وی ادامه داد: دقایقی قبل وزش شدید و موقتی باد با سرعت نود کیلومتر در ساعت گرگان را در نوردید. رحمان...

تکذیب نامزدی نیچروان بارزانی برای ریاست‌جمهوری عراق صبا ایران  ۴ ساعت پیش

حزب دموکرات کردستان عراق، معروف به «پارتی» اعلام کرد نامزدی «نیچروان بارزانی» برای پست ریاست‌جمهوری صحت ندارد. «فاضل میرانی» از رهبران حزب دموکرات امروز چهارشنبه به وبگاه خبری «کردستان ۲۴» گفت نیچروان بارزانی نامزد ریاست‌جمهوری عراق نیست زیرا به خدمات او در منطقه کردستان نیاز است. دیروز (چهارشنبه)...

توسعه روابط هند با افغانستان از طریق چابهار صبا ایران  ۴ ساعت پیش

بر اساس یک بیانیه مطبوعاتی که در همین رابطه روی وبسایت وزارت امور خارجه هند قرار گرفت، رهبران دوکشور اعلام کردند که دو کشور مصمم به گسترش روابط اقتصادی از طریق بندر چابهار و کریدور حمل و نقل هوایی هستند. در بیانیه مطبوعاتی وزارت امور خارجه هند آمده است: مودی و غنی در دیدار خود به صورت مثبت...

چین: ارزش یوان را برای کمک به صادرات کاهش نمی‌دهیم بورس نیوز  ۴ ساعت پیش

به گزارش بورس نیوز، لی کی کیانگ نخست وزیر چین امروز چهارشنبه همزمان با افزایش تنش‌های اقتصادی با آمریکا اعلام کرد پکن قادر است به اقتصاد داخلی با وجود چالش‌ها کمک کند.وی در کنفرانس نشست اقتصاد جهانی در شهر تیانجین چین گفت: چین با مشکلات و چالش‌ههای فراوانی در توسعه اقتصادی روبرو شده است. در واقع ما...

واردات بیش از ۲ میلیون دلار بلندگوی خودرو در سال جاری بورس نیوز  ۴ ساعت پیش

به گزارش بورس نیوز، آمار مقدماتی گمرک از تجارت خارجی در سال ۹۷ حاکی از آن است که در این مدت بیش از ۶۱۷ تن انواع بلندگوی خودرو وارد کشور شده است.بر اساس آمار این حجم از بلندگوی خودرو موجب خروج ۲ میلیون و ۱۶۵ هزار و ۱۷۹ دلار و یا به عبارتی ۸ میلیارد و ۷۱۶ میلیون و ۱۶۱ هزار و ۲۶۲ تومان شده است.بنا بر آمار...

ارسال برای دوستان

پخش اخبار زنده