تعداد بازدید: ۱۳
تاريخ انتشار: پنج‌شنبه،۱۸ مرداد ۱۳۹۷
ساعت انتشار: ۱۱:۰۸
ماساژ جوانی صورت و خواص آن
به گزارش بهداشت نیوز:  امروزه به دلایل مختلف شاهد این هستیم که بیماری‌های پوستی روز به روز افزایش پیدا می‌کنند و افرد بیشتر به پیری صورت دچار می‌شوند. به همین جهت است که ماساژدرمانی و به طور مشخص ماساژ صورت (که از جمله آن می‌توان به ماساژ شیاتسو اشاره کرد) به عنوان یک راه درمانی قدرتمند می‌تواند به کمک افراد آمده و آنها را در راه حفاظت و جوانسازی پوست یاری کند.
تاریخچه ماساژ صورت ماساژ جوان‌سازی پوست از آیورودا که یک سیستم درمانی سنتی است از حدود ۴۰۰۰ سال پیش به وجود آمده است. این درمان قدیمی که به علم زندگی مشهور است بر روی همه جنبه‌های سلامتی یعنی سلامت فیزیکی، عاطفی و روحی متمرکز است. یکی از جنبه‌های اصلی این نوع درمان، ماساژ بوده که از آن به عنوان یک موضوع حیاتی در سلامت و زیبایی یاد می‌شود.
ماساژ جوانسازی پوست خواص گوناگونی دارد که ازجمله آن می‌توان به موارد زیر اشاره کرد: بهبود رنگ چهره از بین بردن آلودگی‌های پوست جلوگیری و کاهش خطوط چهره و چین و چروک صورت کاهش استرس بهبود علائم بیماری‌هایی مانند بی‌خوابی، سردرد و خستگی چشم اگر شما تاکنون ماساژ صورت را امتحان نکرده‌اید، باید یک سری تکنیک‌های مهم در این رابطه را بدانید.
همان‌گونه که می‌دانید، ماساژ نوع خاصی از لمس است که مخصوصا برای افزایش جریان خون در ماهیچه‌ها انجام می‌شود و می‌تواند در کنار ویژگی سم‌زدایی، تنش را در انسان کاهش دهد. اگر تاکنون یوگا را به صورت حرفه‌ای تجربه کرده باشید باید درباره پاسخ گالوانیک پوست شنیده باشید. ماساژ باعث ایجاد طبیعی آناین پاسخ می‌شود که نتیجه آن تولید مجدد سلول‌هاست.
روغن مورد نیاز برای ماساژ به منظور انجام تکنیک‌های ماساژ جوانی صورت، به مقداری روغن و مواد روان‌کننده نیاز دارید تا بکمک آن بتوانید از خراش و پارگی احتمالی پوستتان جلوگیری کنید. در ابتدا شما به یک روغن مناسب نیاز خواهید داشت. دانستن این که مواد مختلف موجود در روغن‌های مناسب برای ماساژ پوست چگونه می‌توانند برای مشکلات خاصی که شما دارید یاری‌کننده باشند می‌تواند بسیار هیجان انگیز باشد.
بسته به نوع پوستی که شما دارید و یا این که چه نتیجه‌ای می‌خواهید از مصرف روغن دریافت کنید باید بتوانید روغن مناسب را انتخاب کنید. انواع روغن حامل شامل موارد زیر است: روغن هسته زرد‌آلو: ملایم، مغذی و مناسب برای پوست خشک و یا پوست افراد مسن بالای ۳۵ سال روغن کاملیا: بسیار تطبیق‌پذیر و مناسب برای انواع پوست روغن هسته انگور: روغن هسته انگور نه چندان چرب بوده و برای آماده کردن پوست به منظور ماساژ بسیار مناسب است روغن جوجوبا: روغن جوجوبا به صورت موم استفاده می‌شود و برای اکثر پوستها مناسب است.
سپس باید یک یا چند اسانس را به این روغن‌ها اضافه کنید: اسانس شمعدانی: تعادل و آبرسانی به پوست‌ چرب و ترکیبی اسانس گریپ‌فروت: مستحکم کردن پوست و سم‌زدایی از آن اسانس اسطوخدوس: اسانس اسطوخدوس مناسب برای مقاوم‌سازی پوست‌های چرب، ترکیبی و مستعد آکنه. همچنین گفته می‌شود این اسانس برای پوست‌های حساس نیز مناسب است اسانس بهارنارنج: دارای خاصیت آبرسانی برای پوست‌های خشک، مسن و آسیب‌دیده (به وسیله آفتاب) بوده و بسیار مغذی است.
اسانس رز: زخم و سوزش جزئی را التیام می‌بخشد و برای همه انواع پوست‌ها مناسب است. اسانس چوب بلسان بنفش: این اسانس برای تغذیه و تسکین پوست‌های مسن و خشک مناسب است. اسانس چوب صندل: خاصیت خنک کنندگی و آبرسانی برای پوست‌های مسن و خشک دارد اسانس درخت چای: اسانس و روغن درخت چای برای پاک کردن و ضد عفونی کردن انواع پوست به خصوص برای از بین رفتن جوش صورت و جوش سرسیاه مناسب است.
ماساژ جوانی صورت شما می‌توانید از یک قاشق چایی خوری روغن حمل‌کننده مانند روغن هسته زردآلو را برای چرب کردن پوستتان انتخاب کنید. استفاده از اسانس ضروری نیست اما اگر تمایل داشته باشید، می‌توانید یک یا دو قطره از اسانس مورد نظر را استفاده کنید. اسانس‌ها عموما در انواع بسیار رقیق برای صورت استفاده می‌شوند تا بتوانند ترکیبات امنی برای بیشتر پوست‌ها باشند.
پس از استفاده از ترکیبات اسانس مرکبات تا ۱۲ ساعت از خورشید دور باشید. ترکیب اسانسی خودتان را می‌توانید در مکان خشک و خنک و در دمای اتاق تا ۶ ماه نگهداری کنید. همچنین اگر تمایل داشته باشید می‌توانید تا ۱ سال نیز به حالت یخ زده از آن در فریزر نگهداری کنید. تکنیک‌ های مخصوص برای ماساژ جوانی صورت ماساژ از چانه به سمت بالا انگشت و کف دستانتان را بر دو طرف صورت قرار دهید.
آرام دستتان را در دو طرف صورت به سمت بالا تا پیشانی فشار دهید و سپس به سمت چانه بازگردید. فشار را در هنگام حرکت دست حفظ کنید اما فراموش نکنید که این فشار باید متعادل باشد. این کار را سه بار انجام دهید. در این روش تأکید ما بر روی فشار بر روی صورت و سپس کاهش فشار است. ماساژ جوانی صورت ماساژ پیشانی نوک انگشتان دو دست را در کنار هم و در وسط پیشانی خود قرار داده، محکم فشار دهید و سپس به سمت دو طرف بکشید.
سپس انگشتانتان را بلند کنید و دوباره از همان قسمت شروع کنید. سه بار این کار را تکرار کنید؛ چرا که این حرکت پیشانی شما را صاف می‌کند. ماساژ جوانی صورت ماساژ اطراف چشم مقدار بسیار کمی از روغن را برای روان‌سازی بردارید و نوک انگشتانتان را دور چشمانتان و در سمت استخوانی کنار کاسه چشم قرار دهید.
ماساژ را از بالای ابروها شروع کنید و تا مرکز دماغتان و زیر چشم‌ها ادامه دهید و سپس به موقعیت اولیه باز‌گردید. این ماساژ را نیز سه بار تکرار کنید. این حرکت به شما  کمک می‌کند تا خستگی چشمتان را بهبود بخشید و روغن مورد استفاده در آن می‌تواند اطراف کاسه چشم را روان کند. ماساژ جوانی صورت ماساژ زیر استخوان گونه با قرار دادن دست‌هایتان در قسمت درونی دو استخوان گونه، ماساژ را از کناره بینی شروع کنید و با ایجاد فشار کوچک و حرکات دایره‌ای به سمت گوش‌هایتان آن را ادامه دهید.
به قسمت زیر گوش یعنی جایی که مفصل گیجگاهی‌زیرواره‌ای وجود دارد نیز توجه خاصی داشته باشید. سپس ماساژتان را به سمت بینی برگردانید. این عمل را سه بار انجام دهید. این نوع ماساژ به شما کمک می‌کند تا ماهیچه‌های گونه‌تان را تقویت کنید. تقویت این نقطه بسیار مهم است چرا که این ماهیچه‌ها در حرکات صورت بیشترین نقش را دارند.
ماساژ جوانی صورت نکات مهم: ابتدا صورتتان را پاک کنید و مطمئن شوید که هیچ مواد آرایشی روی صورتتان وجود ندارد اطمینان حاصل کنید که ناخن ندارید و گوشه‌های تیز در ناخن شما وجود ندارد برای نتیجه بهتر از ماساژ، ماساژهای یاد شده را روزانه و به صورت روتین انجام دهید و یک روز در هفته را استراحت کنید پس از ماساژ، باقیمانده روغنی که در اختیار دارید را به منظور تهویه و تغذیه پوست، به صورتتان بمالید شما می‌توانید از ماساژ صورت به عنوان یک قدم برای شروع درمان پوستی خانگی استفاده کنید   منبع: ستاره

کلمات کلیدی:
▫ اسانس ▫ ترکیب ▫ چشم ▫ خاصی ▫ خشک ▫ روغن ▫ ماساژ ▫ صورتماساژ 
کد خبر: 1231643  |  مشاهده خبر در منبع اصلی: بهداشت نیوز
گردآوری اخبار بوسیله ربات جستجوگر پارست
راجع به ربات پارست بیشتر بدانید
به اشتراک بگذارید

آخرین خبرهای علمي

تفاوت قیمت قطعات و نتیجه نهای آیفون چقدر است؟ هموطن سلام  ۲۳ دقیقه پیش

اپل با کاستن برخی از قطعات در نمایشگر آیفون «ایکس اس مکس» قیمت این دستگاه را کنترل کرده است. درهمین راستا شرکت Techlnsight تخمین می زند هزینه ترکیب و قطعات آیفون «ایکس اس مکس» با حافظه ۲۵۶ گیگابایت حدود ۴۴۳ دلار است. این درحالی است که هزینه قطعات آیفون ایکس با حافظه ۶۴ گیگابایتی در سال گذشته ۳۹۵.۴۴...

موبایل جدید نوکیا5دوربین پشتی دارد! هموطن سلام  ۲۳ دقیقه پیش

امروزه عکاسی و فیلمبرداری به یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های تلفن همراه تبدیل شده است و دوربین یکی از اصلی‌ترین فاکتورها برای انتخاب یک گوشی هوشمند به شمار می‌رود. به عنوان مثال، گوگل با معرفی گوشی‌هایی که کیفیت عکسبرداری در آنها بالاست توانسته در مدت زمانی کوتاه، محبوبیت قابل توجهی به دست آورد. به گزارش...

فاصله تورمی دهک‌ها بیشتر شد سلامت نیوز  ۳۴ دقیقه پیش

فاصله تورمی دهک‌ها بیشتر شدسلامت نیوز: مطابق با آمارهای مرکز آمار فاصله تورمی در گروه عمده «خوراکی‌ها، آشامیدنی‌ها و دخانیات» نسبت به ماه قبل ٠.٢ درصد افزایش و در گروه عمده «کالاهای غیر خوراکی و خدمات» نسبت به ماه قبل ١.٠ درصد افزایش نشان می‌دهد.به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایسنا، نرخ تورم...

باغ‌خواران ویلا نشین سلامت نیوز  ۳۴ دقیقه پیش

باغ‌خواران ویلا نشینسلامت نیوز: روزهای تعطیل و آخرهفته که از راه می‌رسد، برخی خوش‌نشین‌ها به جای دل به جاده زدن و رفتن به ویلاهای شمال کشور، روانه روستاهای اطراف منطقه19 می‌شوند تا سیاحتی در باغ‌های فرحناک و سرسبز خود کرده و استخوان سبک کنند؛ باغ‌هایی که برای گذران اوقات فراغت خود ساخته‌اند...

سران قوا کمک 500 میلیون دلاری به صنعت دارو را تصویب کردند بهداشت نیوز  ۱ ساعت پیش

سران قوا کمک 500 میلیون دلاری به صنعت دارو را تصویب کردند به گزارش بهداشت نیوز: دکتر غلامرضا اصغری افزود: این کمک در حال عملیاتی شدن است اما یکی دو هفته زمان می برد تا از طریق مکانیسم بانک مرکزی این ارز به ریال تبدیل شود.

با این ترفندها از تبدیل شدن پیش دیابت به دیابت جلوگیری کنید بهداشت نیوز  ۱ ساعت پیش

با این ترفندها  از تبدیل شدن پیش دیابت به دیابت جلوگیری کنید به گزارش بهداشت نیوز: اگر پیش دیابت داشته باشید بدان معنا است که قند خونتان مرتبا بالاتر از حد طبیعی است، اما نه آنقدر زیاد که به عنوان دیابت شناخته شود. پیش دیابت خطر ابتلا به دیابت نوع ۲، بیماری های قلبی و سکته مغزی را بیشتر از حد طبیعی می کند. بیش از ۲۰ تا ۳۰ درصد مردان و زنانی که مبتلا به پیش دیابت...

ردیابی سلامت قلب نوزادان با جوراب هوشمند شبکه ایران  ۱ ساعت پیش

بسیاری از والدین در هنگام خواب نسبت به سلامتی نوزادشان نگران شده و به طور مداوم تا صبح بیدار مانده و میزان سلامتی نوزادشان را چک می کنند. برای حل این مشکل جورابی هوشمند طراحی و ساخته شده که والدین می توانند با پوشاندن آن به پای نوزادشان بخصوص هنگام خواب شبانه سلامت قلب کودک را بدون هیچ نگرانی ردیابی...

بازگشت آرامش به پایتخت لیبی پس از یک ماه درگیری العالم فارسی  ۱ ساعت پیش

العالم - لیبی درگیری در طرابلس پایتخت لیبی امروز چهارشنبه پس از گذشت حدود یک ماه متوقف شد. فرانسه از جامعه جهانی برای اعمال فشارها و تحریم‌ها علیه عاملان خشونت در لیبی به خصوص شبه‌نظامیان در طرابلس، درخواست کرده است. وزارت کشور دولت وفاق ملی لیبی نیز از آغاز...

«سید استارز ۲۰۱۸» با حمایت ایرانسل برگزار می‌شود هموطن سلام  ۱ ساعت پیش

رویداد جهانی «سید استارز» (Seedstars) که توسط شتابدهنده فارابی در دانشگاه شهید بهشتی در سال ۲۰۱۸ برگزار خواهد شد با حمایت ایرانسل به میزبانی شهرهای اصفهان، شیراز و تهران برگزار می‌شود. سید استارز مسابقه‌ای جهانی است که هدفش رشد ایده‌ها، پرورش استارتاپ‌ها و ساخت شرکت‌ها است. هدف این رویداد، پیدا کردن...

مصرف بازی‌های دیجیتال در استان‌های تهران، فارس، خوزستان، خراسان رضوی و اصفهان بررسی شد هموطن سلام  ۱ ساعت پیش

به گزارش هموطن آنلاین به نقل از روابط عمومی بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای، گزارش پیش‌رو، همچون گزارش «نمای باز» بر کلیدی‌ترین اطلاعات از مصرف بازی‌های دیجیتال در بین بازیکنان ایرانی متمرکز است. این گزارش، به مقایسه اطلاعات مصرف بازی‌ها در میان 5 استان دارای بیشترین بازیکن در کشور می‌پردازد؛ استان‌های...

ارسال برای دوستان

پخش اخبار زنده