تعداد بازدید: ۵
تاريخ انتشار: شنبه،۲۰ مرداد ۱۳۹۷
ساعت انتشار: ۰۰:۱۲
شفر: این ۳ امتیاز هدیه‌ای به پادووانی بود
به گزارش خبرگزاری فارس،  وینفرد شفر در پایان بازی استقلال و تراکتورسازی که با پیروزی سه بر صفر تیمش همراه شد، گفت: به تیمم تبریک می‌گویم. در نیمه اول خیلی خیلی خوب بازی کردیم و فشار زیادی به حریف آوردیم و بازی را از آن خودمان کردیم. * این ۳ امتیاز هدیه‌ای به پادووانی بود وی افزود: این پیروزی هدیه‌ای از جانب تیم به پادوانی بود.
او امروز در کنار ما حضور یافت و برایش بهترین آرزوها را دارم. تراکتورسازی کارش تمام نشده، آنها تیم خوبی هستند که پول زیادی هزینه برای ساختن تیم جدیدشان کردند. بابت بازیکنان جدیدمان که عملکرد خوبی داشتند مثل فرشاد محمدی‌مهر، روح‌الله باقری، علی کریمی و... بهترین آرزوها را دارم.  * نمی‌دانم چرا هواداران تراکتورسازی زودتر به خانه رفتند سرمربی تیم استقلال یادآور شد: بابت بازی امروز خیلی خوشحالم، نتیجه بسیار خوبی بود و حالا باید خیلی کوتاه استراحت کنیم.
می‌دانید با توجه به گرما، کار راحتی نداریم. در بازی بعدی ما این‌طور که شنیدم درجه هوا ۴۰ تا ۴۵ درجه خواهد بود و این کار را سخت می‌کند. شرایط امروز برای هواداران دو تیم خوب بود فقط نمی‌دانم چرا هواداران تراکتورسازی زودتر به منزل رفتند و ورزشگاه را ترک کردند. قبلا هم گفتم خیلی خوب است که هواداران به ورزشگاه بیایند و در شرایطی خوب بازی را نظاره کنند و بدون مشکل به خانه‌هایشان بازگردند.
* فقط دنبال بازیکن خوب نیستم، بازیکن باید شخصیت خوبی داشته باشد شفر در رابطه با اینکه بعد از رفتن بسیاری از ستاره‌های استقلال چه کاری انجام داد که توانستند تیم گران تراکتورسازی را با نتیجه ۳ بر صفر شکست دهند، گفت: من فقط به دنبال بازیکنان و فوتبالیست‌های خوب نیستم. هر بازیکنی که با استقلال قرارداد می‌بندد باید شخصیت خوبی داشته باشد.
همه بازیکنانی که امروز به میدان رفتند دوست داشتند برای استقلال بازی کنند و می‌خواستند درون زمین باشند. الحاجی گرو فقط این نبود که بخواهد به استقلال بیاید بلکه او دوست داشت اینجا بیاید و بازی کند. مرتضی تبریزی می‌گفت من خیلی دوست دارم به استقلال بیایم و می‌خواهم برای استقلال بازی کنم. نمی‌خواهیم بازیکنان فقط به این خاطر به استقلال بیایند که بخواهند در این تیم باشند، باید با علاقه این کار انجام بگیرد.
  * همه بازیکنان که به زمین می‌آیند ۱۱ بازیکن عادی نیستند وی در پاسخ به این سوال که آیا پیروزی امروز یک اتفاق بود یا اینکه در مسابقات بعدی باز هم این اتفاق می‌افتد، تصریح کرد: سپ هربرگر که توانست نخستین قهرمانی آلمان در جام جهانی را رقم بزند، می‌گوید حریف بعدی همیشه سخت‌ترین است اما ما امروز کار تیمی و روحیه فوق‌العاده‌ای داشتیم.
همه بازیکنان که به زمین می‌آیند ۱۱ بازیکن عادی نیستند، بلکه آنها ۱۱ بازیکنی هستند که می‌خواهند در زمین باشند و برنده شوند، حتی نیمکت‌نشینان و مربیان هم همین شرایط را دارند. *در گذشته شرایط مربیگری با الان فرق داشت سرمربی تیم استقلال در پاسخ به این سوال که بهترین مربی تاریخ آلمان چه کسی است، عنوان کرد: یک مربی وقتی خوشحال است که لیگ خوبی وجود داشته باشد.
مثلاً آلمان که در دوره قبلی قهرمان جام جهانی شد در آن سال لیگ بسیار خوبی داشت. امروز تولد اتورو هاگل هم بود که باید به او تبریک بگوییم. در گذشته شرایط مربیگری با الان فرق داشت. آن زمان مربیان لپ‌تاپ و آنالیز نداشتند بلکه بو می‌کشیدند و حریفان را شناسایی می‌کردند. ما هم تیمی هستیم که تهاجمی بازی می‌کنیم و از جلو خوب پرس می‌کنیم.
* از دقیقه اول بازی را کنترل کردیم شفر با حضور در نشست خبری عنوان کرد: بابت این پیروزی تبریک می‌گویم. از دقیقه اول بازی را کنترل کردیم و فوتبال خوبی انجام دادیم. گل اول را بازیکن تراکتورسازی به خودشان زد، اما این به خاطر فشاری بود که بازیکنان ما به وجود آوردند و حریف وادار به اشتباه شد. همه کارهایی که در تمرین انجام دادیم،‌ صحبت‌هایی که داشتیم و آنالیزهایی که برای نحوه مقابله با سیستم ۳-۵-۲ انجام دادیم نتیجه داد و به همین خاطر توانستیم برنده شویم.
دو گل زدیم که روی پرس خوب حریف صورت گرفت. بهتر از بازی پیکان و ذوب‌آهن ظاهر شدیم، تعریف و تبریک بزرگی برای تیم و بازیکنانم دارم. خوشحالم که نظم و تاکتیک موردنظرمان را در زمین اجرا کردند. این سومین بازی ما با تیم خیلی خیلی تیم خوب و جدیدمان بود. تراکتور بازیکنان بزرگی داشت اما مهم‌تر از همه روحیه و کار تیمی ما بود.
  * می‌خواستیم شرایط بازیکن جدید را ببینیم وی در ادامه یادآور شد: ووریا غفوری کمی احساس درد می‌کرد و او را تعویض کردیم. اسماعیلی هم بیرون آمد؛ چراکه می‌خواستیم وضعیت نویی‌مایر و الحاجی گرو را ببینیم. روح‌الله باقری هم بازی به بازی بهتر می‌شود. او بسیار خوب جنگید و برای مدافعان حریف مشکل به وجود آورد.
یکی از دلایل تعویض این بود که نفرات جدید را ببینیم. ما مسابقات زیادی در لیگ برتر، جام حذفی و لیگ قهرمانان آسیا در پیش داریم و بازیکنان را باید با یکدیگر جابجا کنیم. فقط نفراتی که بازی می‌کنند مهم نیستند، بلکه نفرات ذخیره هم مهم هستند. بازیکنانی مثل سجاد آقایی و... بسیار جوان هستند.  * موقعیتی به حریف ندادیم سرمربی تیم استقلال در ادامه تأکید کرد: یک مربی همیشه از این مسئله خوشحال خواهد شد که در شرایطی که بازی قبلی خوب نبوده اما با صحبت و آنالیز و تمرین تیمش در بازی بعدی بهتر شده است.
روی دو کرنر گل خوردیم و امروز شانسی به حریف ندادیم. در بازی با ذوب‌آهن یک خبرنگار باهوش به من گفت برای اولین بار ۷ شوت درون چهارچوب دروازه استقلال زده شده است که ما از این مسئله ایراد گرفتیم و روی آن در تمرینات کار کردیم، امروز فقط یک شوت به چهارچوب دروازهما زده شد. دیروز در اتاقم جلسه‌ای با مدافعان و هافبک‌های تیم داشتیم.
ما در ضدحمله خیلی به حریف فرصت می‌دادیم اما امروز بسیار خوب بودیم. ما جلسات زیادی داریم و دائم صحبت می‌کنیم که این بسیار خوب است. همیشه راجع‌به تیم خوب و مثبت صحبت می‌کنیم و باید بهتر و بهتر شویم. هیچ‌وقت راضی نیستیم، هدف ما این است که هر روز بهتر شویم. الان همه چیز خوب است و باید بازهم به تمریناتمان ادامه دهیم.
  * استقلال نمی‌تواند بدون مربی بدنساز باشد شفر در رابطه با اینکه وضعیت دو بازیکن خارجی و جدید استقلال در بازی امروز چطور بوده است، گفت: نه این دو نفر، بلکه همه بازیکنان ما باید به آمادگی صد درصد برسند. فردا یا پس‌فردا مربی بدنساز ما که بیاید، شرایط بهتر می‌شود. تیمی مثل استقلال نمی‌تواند بدون مربی بدنساز باشد.
ما امروز الحاجی گرو را به زمین آوردیم. او سال قبل در تمام بازی‌های تیمش در سوئد بازی کرد، اما نویی‌مایر سه ماه بود بازی نکرده بود. قدم به قدم بازیکنان بهتر می‌شوند. می‌خواستیم گرو با سیستم تیم آشنا شود، او ۱۰ دقیقه در پوزیشنی بازی کرد که پست اصلی‌اش نیست و پس از تغییر سیستم او در جای خودش بازی کرد.
نویی‌مایر هم به جای اسماعیلی به زمین آمد و کمی عقب‌تر هم می‌تواند بازی کند. ما بازیکنانی را می‌گیریم که علاوه بر کیفیت خوب، شخصیت خوبی هم داشته باشند.  * در پنجاه سالی که در فوتبال بودم مثل هواداران استقلال ندیدم وی در مورد حضور هواداران گفت: امروز یا فردا پنجاهمین سال فعالیتم در فوتبال حرفه‌ای است.
هرگز ندیدم چنین هوادارانی به این شکل در کنار تیمشان باشند. شاید کالسروهه یک مقدار شبیه به این شرایط بود. آنها هر زمان نیاز است می‌آیند و خوشحالم زمانی که بازی به پایان می‌رسد بدون مشکل زمین را ترک می‌کنند. یک بار ندیدیم به خاطر هجوم هواداران، بازی در اینجا تعطیل شود. من این ۳ امتیاز را نه‌تنها به هواداران بلکه به پادووانی هم تقدیم می‌کنم.
* هیچگاه از دست داور عصبی نمی‌شوم وی ادامه داد: من هیچگاه از دست داور عصبی نمی‌شوم. من عصبانی می‌شوم از صحنه‌هایی مثل صحنه‌ای که در بازی اول ما برابر پیکان به وجود آمد و بازیکن حریف تکل سنگینی روی پای سجاد آقایی زد. اگر 5 درصد چپ یا راست بود قطعاً پایش می‌شکست. من بابت این خطاها که سلامتی بازیکن را به خطر می‌اندازد عصبی می‌شوم، چون معتقدم سلامتی بازیکنان از کسب 3 امتیاز مهمتر است.
* هر کسی شماره 6 بپوشد لیدر نمی‌شود شفر درمورد هوادارانی که دو هفته پیش از شرایط استقلال گلایه می‌کردند و در پاسخ به اینکه آیا می‌توان استقلال را شانس عنوان قهرمانی دانست یا خیر، خاطرنشان کرد: قبلاً هم گفتم که در اردوی تدارکاتی ما بازیکنان جوانی داشتیم. اردوی تدارکاتی به این دلیل برگزار می‌شود که تیم ساخته شود.
علی کریمی در اردو دیر به ما اضافه شد. گرو و تبریزی در اردوی پیش فصل ما نبودند و حدود یک هفته است که با این بازیکنان تمرین می‌کنیم. سرمربی تیم فوتبال استقلال افزود: ما همواره در تمرین نکات مدنظرمان را به بازیکنان می‌گوییم؛ ضمن اینکه شرایط بازیکنان کنار را هم به آنها می‌گوییم تا به خوبی با شرایط هم در جریان بازی‌های آشنا شوند.
تیم ساختن به این معنی نیست که هر بازیکنی که پیراهن شماره 6 را می‌پوشد لیدر است. بازیکنان روز به روز خودشان را در تیم پیدا می‌کنند. چند بازیکنی که به تیم ما اضافه شده‌اند شاید در ترکیب تیم قبلی خود فقط از پاس‌های بلند استفاده می‌کردند و یا شاید بیشتر دریبل می‌کرد و این راحت نیست که خیلی زود بخواهند با سبک و روش تیم هماهنگ شوند.
آنها نیاز به زمان دارند، اما همه آنهایی که به استقلال آمدند دوست داشتند که برای این تیم بازی کنند. * نمی‌توانم بگویم که ما قهرمان نمی‌شویم شفر گفت: من نمی‌توانم بگویم که تیم خوبی نیستیم و شانسی برای قهرمانی نداریم. من همیشه به تیمم اعتماد به نفس می‌دهم و در جلسات رو در رو هم نکات لازم را به آنها می‌گویم.
بازیکنانم می‌دانند که من به آنها اعتماد دارم، حالا ممکن است قهرمان هم بشویم. ما می‌جنگیم برای رسیدن به موفقیت. نمی‌توانم بگویم که ما قهرمان نمی‌شویم و اگر پنجم هم بشویم رتبه خوبی کسب کرده‌ایم، چون در این صورت باید بروم خانه!

کد خبر: 1233441  |  مشاهده خبر در منبع اصلی: اکو فارس
گردآوری اخبار بوسیله ربات جستجوگر پارست
راجع به ربات پارست بیشتر بدانید
به اشتراک بگذارید
اخبار مرتبط:

آخرین خبرهای اقتصادي

آبی برای نسل‌های آتی ایران باقی نمی‌ماند آفتاب نیوز  ۲۸ دقیقه پیش

آفتاب‌‌نیوز : احسن علوی امروز در نشست خبری در جمع خبرنگاران استان کردستان به مسئله آب در کشور اشاره و بیان کرد: ما در کشور به شدت با تنش آبی برخورد کرده‌ایم و از این مرحله عبور و به مرحله اضطرار رسیده‌ایم. 334 شهر و 6000 روستای کشور فاقد آب هستند و بالغ بر 88 درصد سرانه آب تجدیدپذیر کشور مصرف می‌شود.وی...

پیش بینی وضع هوای کشور طی ۳ روز آینده صبا ایران  ۳۰ دقیقه پیش

فردا در برخی ساعات بارش پراکنده گاهی وزش باد در نقاطی از استان‌های واقع در سواحل خزر پیش‌بینی می‌شود و از نظر دمایی طی ۳ روز آینده افزایش نسبی دما در استان‌های نوار شمالی کشور پیش‌بینی می‌شود.از یکشنبه هفته آینده به تدریج با شمالی شدن جریانات روی دریای خزر، بخش‌های شمالی آذربایجان شرقی، سواحل...

ترکیه برای مذاکره با آمریکا شرط گذاشت صبا ایران  ۳۰ دقیقه پیش

این در حالی است که در واکنش به اقدام روز گذشته ترکیه در اعمال تعرفه بر کالاهای وارداتی از آمریکا، «سارا سندرز» سخنگوی کاخ سفید در جمع خبرنگاران گفت: تعرفه‌های تازه ترکیه قطعا پیشمانی به بار می‌آورند و گامی هستند در مسیر غلط. تحریم‌های ایالات متحده علیه ترکیه به دلیل منافع امنیت ملی (ما) وضع...

بزرگترین کشورهای تولید کننده زردآلو در جهان ترابر نیوز  ۳۷ دقیقه پیش

ترابر نیوز:   آمار منتشر شده سازمان خواربار و کشاورزی سازمان ملل متحد ( فائو) نشان می دهد که کشور ترکیه با تولید 730 هزار تن زردآلو اولین کشور تولید کننده زردآلود در جهان است و بعد از آن کشورهای ازبکستان و ایران هر کدام با تولید 662 هزار تن و 306 هزار تن در رتبه های دوم و سوم بزرگترین کشورهای...

وضعیت ارتباطات ایران بهتر از برخی کشورهای همسایه است ایلنا  ۴۲ دقیقه پیش

وضعیت ارتباطات ایران بهتر از برخی کشورهای همسایه است به گزارش ایلنا، محمد جواد آذری‌جهرمی در شورای اداری شهرستان جم با اشاره به توسعه‌هایی که در سال‌های اخیر و‌ به ویژه طی یک سال گذشته در استان بوشهر اتفاق افتاده، افزود: توسعه فناوری به‌گونه‌ای است که اگر آن را از ما بگیرند فقدان آن را به شدت احساس می‌کنیم. امروز وضعیت...

افزایش نرخ ۲۰ ارز رسمی | قیمت دلار ثابت ماند همشهری آنلاین  ۴۵ دقیقه پیش

افزایش نرخ ۲۰ ارز رسمی | قیمت دلار ثابت ماند افزایش نرخ ۲۰ ارز رسمی | قیمت دلار ثابت ماند اقتصاد > تجاری - مالی - همشهری آنلاین:بانک مرکزی نرخ ۳۹ ارز را برای امروز اعلام کرد که براساس آن نرخ ۲۰ ارز از جمله یورو و پوند افزایش و قیمت ۱۰ واحد پولی دیگر کاهش یافت؛ نرخ ۹ ارز...

وقوع 2 زلزله نسبتاً شدید در مرز سمنان و گلستان ایران اکونومیست  ۴۸ دقیقه پیش

ایران اکونومیست - به گزارش ایران اکونومیست؛حسن شکرالهی، با اعلام این خبر گفت: دو زلزله نسبتاً شدید با قدرت 4.5 . 4.7 ریشتر به فاصله 4 دقیقه مرز استان های سمنان و گلستان و 20 کیلومتری کلاته خیج و روستای رامیان شهرستان شاهرود را لرزاند.  وی افزود: زلزله اول با قدرت 4.5 ریشتر در ساعت 11 و 7 دقیقه...

اجازه نمی‌دهیم که شرکت‌ها قطعنامه‌ها علیه کره‌شمالی را نقض کنند ایران اکونومیست  ۴۸ دقیقه پیش

ایران اکونومیست - به گزارش ایران اکونومیست به نقل از خبرگزاری رویترز، با این حال وزارت خارجه چین با اشاره به تحریم‌های آمریکا علیه یک آژانس خدمات بندری روسیه و شرکت‌های چینی به دلیل همکاری تجاری با پیونگ‌یانگ اعلام کرد که این کشور مخالف اعمال تحریم‌های یکجانبه توسط کشورهای دیگر است.  به تازگی...

تأمین کامل نهاده‌های تولید بخش کشاورزی آنا  ۵۱ دقیقه پیش

وزیر جهاد کشاورزی گفت: دولت در دو ماه گذشته کل ارز مورد نیاز مواد غذایی مردم را تأمین کرده است و اکنون هیچ کمبودی در نهاده‌های تولید بخش کشاورزی و اقلام غذایی کشور وجود ندارد. به گزارش خبرگزاری آنا از وزارت جهاد کشاورزی،نشست مشترک مدیران...

احتمال آزادسازی قیمت خودرو؛ آیا پراید، ۴۳ میلیون تومان خواهد شد؟ جام نیوز  ۱ ساعت پیش

به گزارش سرویس اقتصادی جام نیـوز، در نشست خبری که با حضور جمعی از مسئولان دست‌اندرکار خودرو در وزارت صنعت، معدن و تجارت و انجمن قطعه‌سازان خودروی کشور با خبرنگاران انجام شد، اخبار جدیدی از تمایل خودروسازان به افزایش قیمت محصولات شنیده شد. با این اوصاف، به نظر می‌رسد که به زودی شاهد فاز...

ارسال برای دوستان

پخش اخبار زنده