تعداد بازدید: ۷
تاريخ انتشار: دوشنبه،۲۲ مرداد ۱۳۹۷
ساعت انتشار: ۱۸:۱۲
حذف پرواز‌های چارتری برای مقابله با گرانی بلیت‌های هواپیما
به گزارش میزان، محمدعلی اسفنانی در نشست خبری تعزیرات که در رادیو گفتگو برگزار شد، اظهار کرد: آنچه که این روز‌ها به آن زیاد پرداخت می‌شود بحث گرانی، کمبود برخی از کالا‌ها و احتکار است. مدیرکل تعزیرات حکومتی استان تهران افزود: مهمترین مسئله در این بین عملکرد تعزیرات است که ذهن مردم و رسانه‌ها را به خود معطوف کرده است.
وی بیان کرد: واقعیت امر این است که حیطه تعزیرات فوق العاده گسترده است و اگر منصفانه به موضوع نگاه کنیم می‌بینیم هر آنچه که در زمینه‌های مختلف به ذهن ما می‌رسد مثل خوراک، پوشاک و مسائل بهداشتی و... در صلاحیت رسیدگی تعزیرات است. مدیرکل تعزیرات حکومتی استان تهران تصریح کرد: وزیر صنعت، معدن و تجارت ستادی را تشکیل دادند که یکی از اعضای آن تعزیرات است.
مبارزه با احتکار، اختفا و عدم عرضه کالا و بیشترین فعالیت‌های تعزیرات در این زمینه است. اسفنانی در ادامه در پاسخ به خبرنگار خبرگزاری میزان مبنی بر گرانی صد درصدی بلیت‌های هواپیما برای پرواز‌های خارجی و ۷۰ درصدی برای پرواز‌های داخلی گفت: تاکنون پرونده‌ای از سازمان حمایت از مصرف کنندگان و تولیدکنندگان به تعزیرات ارجاع نشده است ولی طی تماس تلفنی با مدیر سازمان هواپیمایی کشور موضوع را مطرح کرده‌ام.
وی توضیح داد: بنده قائل بر این هستم که این موضوع باید حتما سقفی داشته باشد، اگرچه تابع عرضه و تقاضا است؛ اما اگر آن سقف در نظر گرفته نشود اتفاقی که الان درحال رخ دادن است خواهد افتاد و هر قیمتی که مدنظرشان است در نظر می‌گیرند. مدیر کل تعزیرات حکومتی استان تهران خاطر نشان کرد: اشکال اساسی‌تر که به جد دنبال برطرف کردن آن هستیم پرواز‌های چارتری است و بزرگترین معضل در بحث گرانی بلیت‌های هواپیما این موضوع به شمار می‌رود.
 به دلیل اینکه فرد یا افرادی یا یک آژانس تمامی بلیت‌ها را خریداری می‌کنند و گاهی چند آژانس این بلیت‌ها را با هم رد و بدل می‌کنند و آن کسی که در آخر بلیت‌ها را به مردم می‌فروشد به بالاترین قیمت عرضه می‌کند. اسفنانی افزود: ما با رئیس سازمان هواپیمایی کشوری صحبت و به صورت مکتوب هم ابلاغ کردیم که تکلیف پرواز‌های چارتری معلوم شود البته قرار بود تا پایان تیرماه این موضوع روشن گردد و اخیرا نیز طی صحبتی قرار شد در صورت امکان پرواز‌های چاتری را حذف کنیم تا بتوانند نظارت بهتری بر قیمت‌هایی که سازمان‌های مربوطه در اختیار مردم می‌گذارند.
مدیر کل تعزیرات حکومتی استان تهران در پاسخ به اینکه حذف پرواز‌های چارتری سال گذشته مطرح شد، اما اجرایی نشد، توضیح داد: این بار با آن‌ها اتمام حجت کردیم و قرار بر این بود تا پایان تیرماه این انجام شود که تاکنون به تاخیر افتاده است اگر به همین منوال ادامه داشته باشد قطعا برخورد جدی تری خواهیم داشت.
وی در پاسخ به اینکه پرواز‌های چارتری در مواقعی مورد نیاز برخی مسافران است آیا حذف آن باعث ایجاد مشکلاتی نمی‌شود، گفت: به هر حال هر کاری معایب و مزایایی دارد که اگر معایب آن زیاد شود مزایا باید به روش دیگری جبران شود و ما قائل هستیم اگر آن روال منطقی ادامه پیدا کند کسی مشکلی نخواهد داشت؛ اما در حال حاضر این شیوه عملکرد گاهی تا دو یا سه برابر باعث افزایش بلیت‌های هواپیما شده که طی بررسی‌ها برخورد جدی هم داشتیم.
اسفنانی در پاسخ به پرسشی مبنی بر گرانی ارز، سکه و دلار و بررسی 25 شرکت وارد کننده موبایل با ارز دولتی و نبود گوشی تلفن همراه در بازار اظهار کرد: در خصوص گوشی تلفن همراه در مورد 26 فقره از 40 شرکت اعلامی وزارت ارتباطات، تاکنون اعلام تخلف و رسیدگی شده است. مدیرکل تعزیرات حکومتی استان تهران بیان کرد: حدود ده فقره منتهی به صدورحکم شده و 4 مورد در پی اعتراض به تجدید نظر ارجاع شد و ما تلاش می کنیم در کمترین فرصت ممکن رسیدگی به این پرونده ها صورت گیرد.
مدیرکل تعزیرات حکومتی استان تهران در پاسخ به نحوه احراز فاکتور بیان کرد: همه شرکت‌های وارد کننده تلفن همراه باید خریداری را که از آن فاکتور دریافت کرده را معرفی کند تا آن خریدار قابل دسترسی باشد و صرف اینکه برگ کاغذی امضا می شود کفایت نمی‌کند چون اگر بحث گرانفروشی مطرح شود قاضی رسیدگی کننده در تعزیرات تمام اینها را بررسی می‌کند.
اسفنانی تاکید کرد: اگر فاکتور واقعی نباشد ممکن است بحث جرم و جعل مطرح شود که در آن زمینه نیز رسیدگی می شود. اسفنانی در پاسخ به اینکه داروها یا کالاهای احتکار شده که کشف می‌شود چگونه عرضه می‌شود، ادامه داد: طبق قانون اگر کسی دارو و سایر اقلام مورد نیاز مردم را احتکار کند مجازات مشخصی دارد اما درباره الزام به عرضه آن حتما باید حکم صادر شود و بعد از آن نحوه عرضه آن توسط سازمان صنعت، معدن و تجارت مشخص می شود.
وی بیان کرد: ازمردم می خواهم هر جا مشاهده می‌کنند کالایی دپو یا انبار شده است به سامانه 135 تعزیرات مشخصات کالا یا انبار را اطلاع بدهند که بلافاصله اقدام قضایی خواهیم داشت. مدیر کل تعزیرات حکومتی استان تهران افزود: به کسانی که تصور می کنند با احتکار کالا ممکن است به اهداف دیگر خود برسند چه اهداف درون مرزی و چه اهداف برون مرزی و غیره توصیه می کنم در صورت مواجه شدن برخورد جدی و قاطع خواهیم داشت.
اسفنانی خاطر نشان کرد: در روزهای اخیر قریب به 100 مورد گزارش احتکار مطرح شده که برخی مصداق بود مثل لوازم خانگی، کاغذ (600 تن)، نخ ( 950 تن)، آهن الات، برنج و ... که برای داشتن آمار آن باید منتظر بررسی های بیشتر باشیم. مدیر کل تعزیرات حکومتی استان تهران در پاسخ به خبرنگار خبرگزاری میزان درباره قاچاق تجهیزات پزشکی و تهدید سلامت مردم گفت: یکی از مباحثی که تعزیرات به آن می‌پردازد بحث پرونده‌های مربوط به بهداشت و درمان و مباحث تجهیزات پزشکی است که رقم قابل توجهی حدود 70 هزار قلم کالای تجهیزات پزشکی و دندانپزشکی موجود است.
اسفنانی گفت: در بحث کالاهای پزشکی گاهی تقلب و گاهی قاچاق مطرح است که در بحث قاچاق مجتمع ویژه‌ای را با تعداد قابل توجهی شعب اختصاص دادیم که تجهیزات پزشکی هم در آن مورد بررسی قرار می گیرد همچنین مجتمع ویژه ای نیز در بحث رسیدگی به تخلفات بهداشتی راه اندازی شد. وی تصریح کرد: همچنین شعبه ای را انحصارا در معاونت غذا و داروی وزارت بهداشت مستقر کردیم تا بلافاصله بعد از گزارش تخلفات رسیدگی و تصمیم گیری شود.
مدیر کل تعزیرات حکومتی استان تهران ضمن اشاره به بحث تقلب برندهای مختلف لوازم پزشکی و کشف آن حتی در اتاق عمل ادامه داد: ما حتی در بحث اتاق عمل نیز ورود کردیم و انصافا کادر پزشکی همکاری خوبی با ما داشت و بازرسین خود را مرتب با گشتهای ما همراه می کنند و اگر تخلفی مشاهده شود حتما به این تخلفات رسیدگی می شود.


کد خبر: 1237199  |  مشاهده خبر در منبع اصلی: اکو فارس
گردآوری اخبار بوسیله ربات جستجوگر پارست
راجع به ربات پارست بیشتر بدانید
به اشتراک بگذارید
اخبار مرتبط:

آخرین خبرهای اقتصادي

نکات مهم در خرید لپ‌تاپ برای بچه مدرسه‌ای‌ها ستاره ها  ۴۳ دقیقه پیش

نکات مهم در خرید لپ‌تاپ برای بچه مدرسه‌ای‌ها به گزارش ستاره ها به نقل از برترین ها: سبک زندگی انسان‌ها همیشه در حال پیشرفت و تغییر است و مکتب‌‌خانه‌های قدیم که حتی در آن‌ها خبری از تخته‌سیاه نبود به کلاس‌های هوشمندی تبدیل شده‌‌اند که معلم بدون کامپیوتر در سر کلاس حاضر نمی‌شود. این...

قیمت روز ارزهای دولتی 97/07/01| نرخ 39 ارز ثابت ماند تسنیم  ۵۳ دقیقه پیش

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم،بانک مرکزی نرخ 39 ارز را برای امروز اعلام کرد که براساس آن نرخ تمامی ارزها بدون تغییر نسبت به روز گذشته ثابت ماند.براساس اعلام بانک مرکزی نرخ هر دلار آمریکا برای امروز (یکشنبه اول مهر ماه) بدون تغییر نسبت به  روز گذشته 42 هزار ریال قیمت خورد.با سیاست یکسان‌سازی...

مقایسه تعرفه مکالمات همراه اول، ایرانسل و رایتل/ افزایش نرخ در سکوت خبری تسنیم  ۵۳ دقیقه پیش

 به گزارش خبرنگار فناوری اطلاعات و ارتباطات باشگاه خبرنگاران پویا؛ روز گذشته اپراتور اول ارتباطی اعلام کرد که از اول مهر ماه تعرفه پایه سرویس مکالمه درون و برون شبکه خود را یکسان‌سازی می‌کند. بر این اساس هر دقیقه مکالمه درون و برون شبکه به صورت تک‌نرخی برای سیم‌کارت‌های...

خودروهای وارد شده با دلار ۴۲۰۰ تومانی بلاتکلیفند اقتصاد ایران آنلاین  ۱ ساعت پیش

کوورش مرشدسلوک در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: در دوره‌ای، دولت دلار را در نرخ ۴۲۰۰ تومان ثابت و اعلام کرد که تمام واردکنندگان باید کالای خود را با استفاده از ارز ۴۲۰۰ تومانی وارد کنند.  وی با بیان این‌که حدود دو ماه پس از آن، تصمیم دولت تغییر کرد و ارز ۴۲۰۰ تومانی منسوخ شد،...

قیمت گوشت گوسفندی به ۶۰ هزارتومان رسید اقتصاد ایران آنلاین  ۱ ساعت پیش

علی‌اصغر ملکی در گفتگو با مهر، با بیان اینکه قیمت هر کیلوگرم شقه بدون دنبه قبل ایام تاسوعا و عاشورای حسینی به ۵۹ تا ۶۰ هزار تومان رسیده است، گفت: اکثر  مردم طی این ایام مسافرت بوده‌ و هم اکنون برگشته‌اند؛ بنابراین باید دید طی روزهای آینده، شرایط به چه صورت خواهد بود؛ اما به طور...

افزایش ۷۵ درصدی قیمت آهن و فولاد / محصولات آهن و فولاد بیش از ۱۰۰ درصد گران شدند اکو فارس  ۱ ساعت پیش

به گزارش اکوفارس به نقل از ایسنا، در سال جاری اقتصاد ایران به‌ واسطه رشد نرخ دلار یا به عبارت بهتر تضعیف ارزش پول ملی با رشد افسارگسیخته قیمت‌ها در بازارهای مختلف به‌ویژه مواد اولیه روبرو شد و حتی محصولاتی که وابستگی به بازارهای دیگر ندارند و به‌طور کامل در کشور تولید می‌شوند...

تصویب لایحه کنترل بازار اجاره در مجلس اکو فارس  ۱ ساعت پیش

به گزارش اکوفارس، حامد مظاهریان معاون وزیر راه و شهرسازی در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران، با بیان اینکه  وزارت راه و شهرسازی‌ به دنبال افزایش مالیات‌ نیست، اظهار کرد: وزارت راه و شهرسازی‌ در بازار مسکن به دنبال معافیت‌های مالیاتی است چرا که اخذ هر نوع مالیات اضافه در نهایت...

تازه ترین قیمت خودروهای خارجی در بازار آفتاب نیوز  ۱ ساعت پیش

آفتاب‌‌نیوز : دنیای اقتصاد در جدول زیر قیمت خودروهای وارداتی را منتشر کرده است. به نظر می رسد متوقف ماندن واردات خودرو،در قیمت ها تاثیر دارد. گرچه بازار همچنان کم مشتری است اما کاهش عرضه،قیمتها را بالا برده است.

دستمزد فقط ۱۹.۵ درصد زیاد شد اما قیمت خودرو حداقل ۶۰ درصد افزایش یافت| یک کارگر اگر تمام حقوقش... آفتاب نیوز  ۱ ساعت پیش

آفتاب‌‌نیوز : «ماشین مشدی ممدلی» ترانه‌ای شاد و قدیمی‌ست که با صدای شادروان جواد بدیع‌زاده، دل ایرانیانِ بسیاری را در طی دهه‌ها شاد کرده‌است. خیلی‌ها وقتی خودروهای وطنی را سوار شده‌اند، یاد این ترانه افتاده‌اند؛ زیر لب با خنده خوانده‌اند... «ماشین مشدی ممدلی نه بوق داره نه صندلی....» اما حالا دیگر...

گلدمن ساکس: سال آینده طلای 1325 دلاری داریم/ در شرایطی شبیه به اواخر 1990 هستیم طلانیوز  ۱ ساعت پیش

يكشنبه ، ۱ مهر ۱۳۹۷ ، ۰۹:۰۲طلانیوز:گلدمن ساکس  انتظار دارد که قیمت طلا در مدت سه ماه آینده به قیمت 1250 دلار در هر اونس برسد  و تا سال آینده هم  1325 دلار قیمت طلا خواهد شد.     با توجه به شرایط بازار کم نوسان فعلی طلا ( سایدوی مارکت) این بانک پیش بینی های قیمتی خود را برای 6 و 12 ماه آینده نسبت...

ارسال برای دوستان

پخش اخبار زنده