تعداد بازدید: ۲۰
تاريخ انتشار: سه‌شنبه،۲۳ مرداد ۱۳۹۷
ساعت انتشار: ۱۵:۰۷
بریتانیا قهرمان شد / مدعیان جدید برای قاره سبز
به گزارش گروه ورزشی خبرگزاری برنا، مسابقات قهرمانی اروپا که از سه شنبه 7 آگوست در استادیوم المپیک شهر برلین آلمان برگزار شده بود، بعد از پشت سر گذاشتن چند روز پر از هیجان شب گذشته در حالی به به پایان رسید که در مهم ترین نتایج "آرماند دوپلانتیس" سوئدی موفق شد رکورد جهانی پرش با نیزه ی جوانان زیر بیست سال را بشکند.
نتایج آخرین روز از این دوره از مسابقات به شرح زیر است: در مهم ترین رقابت های روز پایانی این دوره از مسابقات و در پرش با نیزه ی مردان، "آرماند موندو دوپلانتیس" از سوئد توانست در رقابت با بهترین وررزشکاران پرش با نیزه ی جهان از جمله "رناود لاویلنی" با بهترین پرش 6.05 متری با موفقیت از مانع عبور کند و ضمن دست یابی به مدال طلای مسابقات رکورد جهانی جوانان زیر بیست سال را در همین ماده جا به جا کرده و به نام خود ثبت کند.
با این عنوان، این ورزشکار 18 ساله نام خود را به عنوان جوان ترین قهرمان ماده های میدانی در تاریخ 84 ساله ی برگزاری این مسابقات ثبت کرد. پس از وی "تیمور مورگونف" با بهترین پرش 6.00 متری به نایب قهرمانی رسید و بهترین نتیجه ی شخصی را به دست آورد. "رناود لاویلنی" فرانسوی نیز سر انجام با پرش 5.
90 متری به مدال برنز بسنده کرد و بهترین نتیجه ی فصل را به دست آورد. در حالی که پرش با نیزه ی مردان یک قهرمان جدید به همراه داشت، پرتاب چکش زنان با قهرمانی نفر اول سال های اخیر این ماده همراه بود. "آنیتا  وودارچیک" لهستانی، دارنده ی مدال طلای دو دوره از بازی های المپیک و سه عنوان قهرمانی جهان با پیروزی در رقابت های پرتاب چکش شب گذشته چهارمین عنوان قهرمانی اروپا را نیز به دست آورد.
وی با چهارمین و بهترین پرتاب 78.94 متری ضمن دست یابی به مدال طلا رکورد مسابقات را نیز جا به جا کرد. پس از وی "الکساندرا تاونیر" از فرانسه با اولین و بهترین پرتاب 74.78 متری مدال نقره را بر گردن آویخت و رکورد ملی این ماده را به نام خود ثبت کرد. وی هم چنین نتیجه ی شخصی خود را ارتقا داد و بهترین نتیجه ی فصل را نیز از آن خود کرد.
مدال برنز پرتاب چکش زنان نیز در آخر با بهترین پرتاب 74.00 متری ، به "جوانا فیودوروف" از لهستان رسید. در دیگر رقابت های مهم روز پایانی و در 1500 متر زنان، "لائورا موییر" از بریتانیا با زمان 4:02.32 دقیقه قهرمان شد تا اولین مدال طلای خود دریک مسابقه قهرمانی فضای باز را به دست آورد.
سپس "سوفیا انائویی" از لهستان با 4:03.08 دقیقه نایب قهرمان شد و "لائورا وایتمن" از بریتانیا با چند صدم ثانیه اختلاف و در زمان 4:03.75 دقیقه در جایگاه سوم ایستاد. شب گذشته استادیوم المپیک برلین میزبان هیجان انگیزترین مسابقه بود؛ فینال 3000 متر با مانع زنان که در پی آن "گسا فلیسیتاس کرواس" از آلمان با زمان 9:19.
80 دقیقه مدال طلای دیگری را برای کشور خود به ارمغان آورد و بهترین نتیجه ی فصل را ثبت کرد. "فابین شلومف"  سوییسی با 9:22.29 دقیقه مدال نقره را به دست آورد و بهترین نتیجه ی فصل را کسب کرد و "کارولین گروودال" از نروژ با 9:24.46 دقیقه مدال برنز را از آن خود کرد. در ادامه، " سیفان حسن" هلندی در 5000 متر زنان موفق شد سومین عنوان قهرمانی اروپا را در مسابقات فضای باز به دست آورد.
وی با زمان 14:46.12 دقیقه مدال طلا را به دست آورد و رکورد مسابقات را به نام خود ثبت کرد. پس از وی "ایلیش مک اولگان" از بریتانیا با 14:53.05 دقیقه به عنوان نایب قهرمانی رسید و "یاسمین کان" از ترکیه با 14:57.63 دقیقه سوم شد و بهترین نتیجه ی فصل را به دست آورد. در پرش سه گام مردان، "نلسون اوورا" از پرتغال با پنجمین و بهترین پرش 17.
10 متری پیروز رقابت ها شد تا اولین عنوان قهرمانی خود در مسابقات فضای باز از سال 2008 را به دست آورد. وی هم چنین با این رکورد، بهترین نتیجه ی فصل را نیز ثبت کرد. پس از این اوورا، "الکسیس کوپلو" از آذربایجان با دومین و بهترین پرش خود از شش پرش با 16.93 متر نایب قهرمان شد و "دیمیتریوس تسیامیس" از یونان با سومین و بهترین پرش 16.
78 متری به مدال برنز بسنده کرد. در مسابقات ماراتن و در ماراتن مردان دونده ای از بلژیک به قهرمانی رسید. "کوئن نئارت" با زمان 2:09:21 ساعت رکورد مسابقات را جا به جا و مدال طلا را از آن خود کرد. پشت سر او، "تادسه آبراهام" از سوییس با 2:11:24 ساعت صاحب مدال نقره شد و "یاسینه راچیک" با 2:11:24 ساعت به مدال برنز دست یافت و نتیجه ی شخصی خود را بهبود بخشید.
در سوی دیگر و در ماراتن زنان، "وولها مازوروناک" از بلاروس با 2:26:22 ساعت به مقام نخست دست یافت، "کلمنسه کالوین" از فرانسه با 2:26:28 ساعت نایب قهرمان شد و "اوا وراباکووا نیلتووا" از جمهوری چک با 2:26:31 ساعت علاوه بر رسیدن به مدال برنز رکورد ملی این ماده را به نام خود ثبت کرد.
در آخرین رقابت های روز پایانی این دوره از مسابقات و در دو امدادی 4 در 100 متر کشور بریتانیا قهرمان این ماده در قسمت مردان و زنان شد. در دو امدادی زنان، تیم برتانیا در حالی که "دینا آشر اسمیت" را که در دو 100 متر و 200 متر همین مسابقات به مدال طلا دست یافته بود در ترکیب خود داشت، در زمان 41.
88 ثانیه قهرمان شد و بهترین رکورد سال جاری را به دست آورد تا "دینا آشر اسمیت" در پایان این دوره از رقابت ها سه مدال طلا را با خود به خانه ببرد. پس از بریتانیا، هلند با 42.15 ثانیه نایب قهرمان شد و بهترین نتیجه ی فصل این ماده را رقم زد. مدال برنز این رقابت ها نیز در آخر با زمان 42.23 ثانیه به نماینده ی کشور میزبان رسید.
  در پایان و در دو امدادی 4 در 100 متر مردان، تیم بریتانیا با زمان 37.80 ثانیه صاحب مدال طلا شد، نماینده ی ترکیه با 37.98 ثانیه نایب قهرمان شد و رکورد ملی این ماده را به دست آورد و تیم هلند نیز با 38.03 ثانیه ضمن دست یابی به مدال برنز رکورد ملی این ماده را برای کشور خود به ارمغان آورد. بدین ترتیب، مسابقات دو و میدانی قهرمانی اروپا، روز گذشته پس از شش روز پر هیجان دربرلین آلمان به پایان رسید و در پایان، بریتانیا با 7 مدال طلا، 5 مدال نقره و 6 مدال برنز (18 مدال) قهرمان این دوره از مسابقات شد، تیم لهستان با 7 طلا، 4 نقره و 1 برنز (12 مدال) نایب قهرمان شد و آلمان، کشور میزبان با 6 مدال طلا، 7 نقره و 6 برنز (19 مدال) در جایگاه سوم ایستاد و مدال برنز این دوره از رقابت ها را از آن خود کرد.
   

کد خبر: 1238314  |  مشاهده خبر در منبع اصلی: خبرگزاری برنا
گردآوری اخبار بوسیله ربات جستجوگر پارست
راجع به ربات پارست بیشتر بدانید
به اشتراک بگذارید
اخبار مرتبط:
▫ مدال برنز 5 هزار متر به «زمان پور» رسید  ایران اکونومیست - اقتصادي

آخرین خبرهای ورزشي

لوکا مودریچ مرد سال فوتبال جهان شد/عکس آفتاب نیوز  ۱ ساعت پیش

آفتاب‌‌نیوز : کاپیتان تیم ملی کرواسی به عنوان برترین بازیکن فوتبال جهان در سال ۲۰۱۸ میلادی انتخاب شد.مراسم انتخاب برترین های فوتبال جهان در سال ۲۰۱۸ دوشنبه شب در لندن برگزار شد؛ در در این مراسم از بین سه گزینه کریستیانو رونالدو، لوکا مودریچ و محمد صلاح کاپیتان تیم ملی کرواسی و بازیکن شماره ۱۰ رئال...

آرای کاپیتان ها و سرمربیان تیم های ملی در مراسم بهترین‌های سال 2018 فیفا منتشر شد؛ کیروش به... نود  ۲ ساعت پیش

آرای کاپیتان ها و سرمربیان تیم های ملی در مراسم بهترین‌های سال 2018 فیفا منتشر شد؛ کیروش به مودریچ رای داد، شجاعی به صلاح در جشنواره استثنوایی پول پارو کن ( کلیک کنید )وبسایت رسمی برنامه نود - آرای کارلوس کیروش و مسعود شجاعی، سرمربی و کاپیتان تیم ملی ایران در مراسم بهترین‌های سال 2018 فیفا اعلام شد. به گزارش وبسایت نود، امشب مراسم The Best فیفا در سال 2018 برگزار شد و لوکا مودریچ موفق شد عنوان بهترین بازیکن سال را تصاحب...

فوتبال جهان| آرای کارلوس کی‌روش و مسعود شجاعی در مراسم بهترین‌های فیفا 2018 مشخص شد تسنیم  ۲ ساعت پیش

به گزارش خبرگزاری تسنیم، با اعلام آرای مربیان و کاپیتان‌های تیم‌های ملی عضو فدراسیون جهانی فوتبال (فیفا) در مراسم انتخاب مرد سال فوتبال دنیا  از رای کارلوس کی‌روش، سرمربی و مسعود شجاعی، کاپیتان تیم ملی کشورمان رونمایی شد. بر این اساس کی‌روش، لوکا مودریچ را برگزید و کیلیان...

فوتبال جهان| صلاح: گلم به اورتون را خیلی دوست دارم/ همه گل‌هایم حساس بود، نه فقط این یک گل! تسنیم  ۲ ساعت پیش

به گزارش خبرگزاری تسنیم، محمد صلاح گلی را  که جایزه پوشکاش در مراسم  بهترین‌های فیفا نصیبش  کرد، دوست دارد اما ترجیح می‌دهد همه گل‌هایش حساس شمرده شود. برنده جایزه زیباترین گل سال گفت: البته که آن گل مقابل اورتون زیبا بود و یکی از بهترین خاطرات مرا رقم زد اما همه گل‌های...

استقلال به شوک نیاز دارد/ شک نکنید، این تیم به روزهای اوج خود بازمی‌گردد نامه  ۳ ساعت پیش

به گزارش نامه نیوز ایمان عالمی یشکسوت فوتبال، در خصوص تساوی استقلال برابر نساجی قائم شهر گفت: بازی خوب و دل چسبی از بازیکنان استقلال ندیدیم. آنها مقابل السد بازی روان تری از خود ارائه دادند اما متأسفانه مقابل نساجی بی برنامه و سردرگم بودند و هیچ موقعیتی را نتوانستند به طور جدی مقابل دروازه نساجی خلق...

مودریچ 29 درصد و رونالدو 19 درصد؛گریژمان در رتبه ششم!؟+عکس خبرگزاری فارس  ۳ ساعت پیش

به گزارش خبرگزاری فارس، لوکا مودریچ بالاتر از رونالدو و محمد صلاح به عنوان مرد سال فوتبال جهان از نگاه فیفا انتخاب شد. آمار منتشر شده از درصد رای هایی که به بازیکنان داده شده نشان می‌دهد لوکا مودریچ 29 درصد آرا را به خود اختصاص داده است و رونالدو با 19 درصد بالاتر از صلاح در رتبه دوم قرار دارد.مهاجم...

فیفا | همه بهترین‌های فوتبال جهان در سال ۲۰۱۸ همشهری آنلاین  ۳ ساعت پیش

فیفا | همه بهترین‌های فوتبال جهان در سال ۲۰۱۸ فیفا | همه بهترین‌های فوتبال جهان در سال ۲۰۱۸ ورزش > فوتبال - همشهری آنلاین:مراسم بهترین‌های فوتبال جهان در لندن برگزار شد و بهترین‌های فوتبال جهان در سال ۲۰۱۸ مشخص شدند. مراسم انتخاب بهترین های...

لوکا مودریچ بهترین بازیکن سال فیفا شد؛ پایان حکمرانی مسی و رونالدو نود  ۴ ساعت پیش

لوکا مودریچ بهترین بازیکن سال فیفا شد؛ پایان حکمرانی مسی و رونالدو در جشنواره استثنوایی پول پارو کن ( کلیک کنید )وبسایت رسمی برنامه نود - لوکا مودریچ بالاخره بعد از بیش از یک دهه به سلطه مسی و رونالدو در عنوان بهترین بازیکن سال پایان داد.به گزارش وبسایت نود، لوکا مودریچ موفق شد با پشت سر گذاشتن کریس رونالدو و محمد صلاح، برای اولین بار عنوان بهترین بازیکن سال جهان را...

کورتوا: از کسب جایزه بهترین دروازه‌بان سال خوشحالم نود  ۴ ساعت پیش

کورتوا: از کسب جایزه بهترین دروازه‌بان سال خوشحالم در جشنواره استثنوایی پول پارو کن ( کلیک کنید )وبسایت رسمی برنامه نود - تیبو کورتوا جایزه بهترین دروازه‌بان سال 2018 فیفا را تصاحب کرد.به گزارش وب‌سایت نود، تیبو کورتوا که در تابستان گذشته با مبلغ 35 میلیون یورو از چلسی به رئال مادرید پیوست و امشب موفق شد به عنوان بهترین دروازه بان سال انتخاب شود. او...

فوتبال جهان| اعلام درصد آرای 10 بازیکن برتر سال 2018 فیفا / رونالدو دوم شد، مسی پنجم + عکس تسنیم  ۴ ساعت پیش

به گزارش خبرگزاری تسنیم،  درصد آرای 10 بازیکن اول لیست بهترین بازیکنان مرد سال 2018 فیفا مشخص شد. بر این اساس پس از لوکا مودریچ که با به دست آوردن 29.5 درصد آرا بهترین بازیکن نام گرفت،کریس رونالدو با 19.8 و محمد صلاح مصری با 11.23 آرا در رده‌های دوم و سوم قرار گرفتند.نکته جالب قرار گرفتن...

ارسال برای دوستان

پخش اخبار زنده