تعداد بازدید: ۱۱
تاريخ انتشار: چهارشنبه،۲۴ مرداد ۱۳۹۷
ساعت انتشار: ۰۰:۲۶
پولادگر: توانایی قهرمانی در بازی‌های آسیایی 2018 را داریم/ کیمیا علیزاده اراده بازگشت به تکواندو را دارد
به گزارش خبرگزاری تسنیم، تیم ملی تکواندو کشورمان برای حضور در هجدهمین دوره بازی‌های آسیایی دوشنبه، 22 مردادماه تهران را به مقصد اندونزی ترک کرد. ملی‌پوشان کشورمان در شرایط به این رقابت‌ها اعزام شدند که تکواندو ایران در دو دوره گذشته با پشت سر گذاشتن کره‌ای‌ها بر سکوی قهرمانی بازی‌های آسیایی تکیه زده بود و امیدوار است در این دوره نیز مجددا به مقام قهرمانی دست پیدا کند.سیدمحمد پولادگر، رئیس فدراسیون تکواندو در آستانه بازی‌های آسیایی در خصوص تفاوت این دوره رقابت‌ها با مسابقات گذشته، شرایط و توقعات فدراسیون از ملی‌پوشان, عملکرد کیمیا علیزاده و نتایج تیم ملی در گرندپری روسیه با خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم به گفت‌و‌گو پرداخت که در زیر می‌خوانید.تسنیم: ابتدا در خصوص کاهش اوزان مسابقات تکواندو بازی‌های آسیایی صحبت کنید؟ آنچه که مسلم است بازی‌های آسیایی این دوره حداقل در رشته تکواندو با دوره‌های دیگر متفاوت است و اتفاقات ویژه‌ای در رشته ما افتاده است. پیش از بازی‌های آسیایی اندونزی مسابقات تنها در بخش کیوروگی یا مبارزه انجام می‌شد اما قرار است در این دوره علاوه بر کیوروگی در پومسه نیز مسابقات برگزار شود. در دوره‌های گذشته مسابقات در 8 وزن برگزار و هر کشور مجاز به حضور در 6 وزن از 8 وزن ممکن بود. این مسئله یک فرصت را برای همه کشورها فراهم کرده بود تا در 12 شانس آقایان و بانوان برای کسب مدال تلاش کنند اما در حال حاضر شرایط متفاوت شده است و مسابقات از 8 وزن به 5 وزن کاهش یافته است. این مسئله یعنی فرصت کسب 2 مدال را در کیوروگی برای کشورها از بین برده است اما برای اولین بار فرصت کسب 4 مدال در پومسه ایجاد شده است.تسنیم: در این شرایط شانس کسب مدال ما در کیوروگی چگونه خواهد بود؟قطعا حضور همه کشورها در 5 وزن باعث خواهد شد شرایط برای کسب مدال نسبت به گذشته سخت‌تر باشد. از طرفی در بخش پومسه نیز شاهد برگزاری نوع خاصی از پومسه به نام پومسه جدید خواهیم بود که اتحادیه آسیا تجربه‌ای خاصی جز برگزاری آن در مسابقات 45 روز پیش قهرمانی آسیا ندارد. قطعا این موضوع باعث خواهد شد شاهد یک رقابت خاص باشیم و قطعا ورزشکاران، مربیان و حتی داوران نیز تجربه آنچنانی در این زمینه ندارند که تا حدودی شرایط را نگران کننده خواهد کرد. با این تفاسیر ما با ترکیب کامل در بخش کیوروگی و پومسه شرکت می‌کنیم.
تسنیم: شرایط امادگی بازیکنان ما برای حضور در این مسابقات چگونه است؟بچه‌های ما تمرینات بسیار خوبی را پشت سر گذاشتند و در پومسه جدید نیز با استخدام مربی کره‌ای نهایت تلاش خود را انجام دادیم تا با آمادگی کامل اعزام شود. تنها بدشانسی ما نیز آسیب دیدگی شدید دو بازیکن بود که باعث شد آنها شانس همراهی تیم ملی را نداشته باشد. نوع خاص این نوع پومسه و احتمال بالای آسیب دیدگی در آن باعث خواهد شد که مسئولان بعد از برگزاری این دوره از مسابقات در خصوص آینده حضور یا عدم حضور آن در دوره‌های آینده تصمیم گیری کنند.تسنیم: با توجه به قهرمانی تکواندو در دو دوره گذشته بازی‌های آسیایی می‌توان انتظار تکرار این عنوان در سومین دوره متوالی را داشته باشیم؟ همیشه عنوان کردم آرزوی من این است که روزی ورزش ما نتیجه‌گرا نباشد.اینکه ورزش را فقط به سمت نتیجه‌گرایی ببریم باعث خواهد شد ورزشکاران ما در یک فشار و استرس دیوانه‌وار قرار داشته باشند. می‌توان در همین دوره بازی‌های آسیایی مشاهده کرد  چقدر شرایط ورزشکاران ما که موفق به کسب مدال نشدند با ورزشکاران کشورهای دیگر متفاوت است. نمی‌گویم بی‌خیال باشیم  اما باید بیش از کسب نتیجه، انجام وظیفه برای ما مهم باشد. ورزش باید علاوه بر فاکتور ایجاد وحدت، همدلی، امید و انگیزه زندگی در جامعه ایجاد شادابی کند. ورزشکاری که تنها تحت تاثیر نتیجه است روح و شادابی ورزش را از دست می‌دهد. ما می‌توانیم اینگونه فکر کنیم و مردم را به جای نتیجه‌گرایی به سمت وظیفه‌گرایی ببریم.
تسنیم: اما به نظر می‌رسد مسئولان ورزش ما نیز کمتر از مردم نتیجه‌گرا نیستند؟این موضوع را قبول دارم و قصد ندارم که بگویم تنها مردم نتیجه‌گرا هستند. اتفاقاتی که در حوزه مردمی افتاده است هم به خاطر اتفاقی است که در حوزه مدیریت ورزش کشور افتاده است. اینکه می‌گویم ما می‌توانیم اینگونه نباشیم را در فوتبال مشاهده کردیم. ما در جام جهانی باختیم و حتی از گروهمان صعود نکردیم اما حال مردم خوب بود و جشن گرفتند. دلیل این موضوع نیز رضایت مسئولین و رسانه ملی بود که اعلام کردند فوتبال ما با این قد و قواره در مقابل بزرگان عملکرد خوبی داشته است. این اتفاق باید در تمام رشته‌ها نیز بیفتد. تکواندو رشته‌ای است که برای ایران نیست و قدمت آن خیلی کمتر از فوتبال و رشته های دیگر است اما به پشتوانه توانمندی، غیرت جوانان و استعداد و پتانسیلی که وجود دارد در آن حرف برای گفتن داریم اما به شرطی که بچه‌ها را تحت فشار نگذاریم. شاید اگر فوتبالیست‌های ما نیز از ابتدا تحت فشار بودند و فکر می‌کردند با قهرمانان جهان و اروپا توانایی رقابت ندارد اینگونه بازی نمی‌کردند و با شکست‌های سنگین از میدان بیرون می‌آمدند. مردم نیز وقتی این یاس و ناامیدی را می‌دیدند به آنها نیز این احساس منتقل می‌شد اما چرا با وجود باخت در جام‌جهانی خوشحال شدیم و جشن گرفتیم، به خاط عملکرد خوب و بدون فشار بازیکنان ما بود.تسنیم: با همه این شرایط چه انتظاری از ملی‌پوشان در بازی‌های آسیایی دارید؟ بچه‌های ما آنقدر توانا هستند که ما توقع قهرمانی از آنها داشته باشیم اما این توقع نباید باعث شود که تیم‌های دیگر را ضعیف و شکست خورده ببینیم. کشورهای دیگر چندین برابر ما در این رشته المپیکی در حال سرمایه‌گذاری هستند. همه رشته‌های هر سال با سال گذشته خود متفاوت هستند و همه کشورها به شدت در حال سرمایه‌گذاری در این رشته هستند. اتفاقات سال‌های گذشته در تکواندو دنیا نیز به خوبی این موضوع را نشان داده است. کشوری مانند روسیه تا 8 سال قبل با ما پروتکلی امضا کرده بود که در ایران اردو داشته باشد و چندین اردو نیز با ما داشت اما در حال حاضر سرمایه‌گذاری بسیار زیادی روی این رشته انجام می‌دهد. کشورهای مانند ساحل عاج و نیجر نیز روی تکواندو سرمایه گذاری کردند و دلیل آن نیز المپیکی بودن این رشته و امکان کسب مدال در بزرگترین رویداد ورزشی جهان است. به همان اندازه که آنها سرمایه‌گذاری می‌کنند ما نیز نباید توقع داشته باشیم هیچ کشوری جلودار ما نباشد. خیلی از کشورهایی که زنگ تفریح بودند در حال حاضر خطرناک و برای ما نگران کننده هستند. چین، اردن و گابن مدال المپیک کسب می‌کنند و هر دوره نیز شاهد افزایش تعداد کشورهایی که در مسابقات المپیک به مدال می‌رسند، هستیم.
تسنیم: مصدومیت کیمیا علیزاده به عنوان پرچم‌دار کاروان ایران شوک سنگینی برای رشته تکواندو بود. خیلی از مصدومیت کیمیا علیزاده ناراحت هستم و سلامتی این ورزشکار برای ما از همه چیز مهمتر است. اینکه علیزاده مرتب در کوران آسیب دیدگی قرار داشته است برای من واقعا ناراحت کننده است.  به خاطر ویژگی‌های کیمیا علیزاده در تکواندو جهان و همچنین علاقه مردم به او، همه ملاحظات را در نظر گرفته بودیم و هیچ مسابقه و حتی اردویی وجود نداشته که قبل از حضور کیمیا در آن، نظر پزشک معالجش را نگرفته باشیم. متاسفانه شنیدم برخی‌ها قضاوت‌های غیرمنصفانه‌ای داشتند، در حالی که او تا پیش از این آسیب دیدگی ار ناحیه ACL نداشته است. طبق نظر پزشکان این مصدومیت نیز یک آسیب دیدگی شایع در میان ورزشکاران حرفه‌ای است. ضمن اینکه او در شرایط فشار و مبارزه نیز دچار آسیب دیدگی نشد. واقعا از مصدومیت کیمیا متاثر شدم. او نیز یکی از ورزشکاران بااخلاق و توانایی ما در بخش دختران است. مدال‌های کیمیا بی‌نظیر است و همه اولین‌ها متعلق به او بوده است و حتی دو مورد از این اولین‌ها در تاریخ ورزش کشور اتفاق افتاده است.تسنیم: بعد از مصدومیت کیمیا علیزاده این نگرانی ایجاد شده است که شاید او دیگر به سطح اول ورزش قهرمانی بازنگردد. فدراسیون چه برنامه‌ای در این زمینه دارد؟قطعا سلامتی کیمیا علیزاده در اولویت اول است اما به خوبی می‌دانیم اراده یک انسان بر هر چیزی قالب است. ما بارها مشاهده کردیم حتی انسان‌های با شرایط سنی بالا وقتی اراده انجام کاری را داشتند غیرممکن‌ها را تبدیل به ممکن کردند. کیمیا اراده بازگشت را دارد و از لحاظ سنی نیز حداقل تا 6، 7 سال دیگر می تواند در ورزش قهرمانی حضور داشته باشد. با همه این شرایط باز هم  سلامتی او برای ما مهم است و در ادامه نیز خود او باید برای بازگشت اراده داشته باشد. من این اراده را در کیمیا مشاهده کردم. او خیلی راحت می‌توانست در قهرمانی آسیا شرکت نکند اما با انگیزه در تمرینات حاضر می‌شد و ما را مجبور به استعلام از پزشک معالجش کرد.
تسنیم: کسب چه دستاوردی در پایان بازی‌های آسیایی موجبات رضایت شما به عنوان رئیس فدراسیون تکواندو را فراهم خواهد کرد؟صادقانه بخواهم بگویم، چیزی که من را خیلی بعد از پایان مسابقات راضی خواهد کرد این است که هیچ قهرمان و بازیکنی را نداشته باشیم که به وظیفه‌اش عمل نکرده باشد. وظیفه به این معنا که نهایت توان فنی خود را در زمین به اجرا گذاشته باشد. اینکه خدایی نکرده اگر بازیکنی حتی ناکام بود به اشتباهات خود نباخته باشد بلکه مغلوب قدرت و مهارت حریف شده باشد. این شکست باخت بدی نیست و ما را شرمسار نخواهد کرد و انگیزه ما را نیز از بین نخواهد برد.تسنیم: بعد از غیبت تیم ملی تکواندو در مرحله نخست مسابقات گرندپری 2018، عملکرد بازیکنان را در گرندپری روسیه چگونه ارزیابی کردید؟اتفاقات مسابقات گرندپری مصداق صحبت‌های من است. رشته المپیکی جای توقف ندارد و به فاصله یک هفته ما مسابقات گرندپری را در کنار بازی‌های آسیایی داشتیم. در گذشته وقتی یک رویداد قاره‌ای یا جهانی داشتیم تا چند ماه قبل و بعد از آن تقویم فدراسیون جهانی خالی از مسابقه بود اما در حال حاضر آنقدر قطار تکواندو سرعت گرفته است که نمی‌توانیم کوچکترین توقفی داشته باشیم. باید یک کشور آنقدر قوی باشد که در دو رویداد مهم به فاصله کمتر از 10 روز 2 تیم را اعزام کند. اگر این تیم را نداشتیم یا باید مانند خیلی از کشورها در روسیه شرکت نمی‌کردیم یا یک تیم را به دو رویداد اعزام می‌کردیم. این ریسک نیز شاید منجر به آسیب دیدگی‌هایی مانند آسیب دیدگی کاظمی و هادی‌پور و از دست رفتن بازی‌های آسیایی بود. عملکرد بازیکنان ما نیز در روسیه بد نبود. ابوالفضل یعقوبی بعد از افت شدیدی که در سال گذشته داشت در این مسابقات بازگشت  خوبی داشت. وقتی او  تنها در راند طلایی مقابل دنیسکو روس  مغلوب می‌شود چیزی از ارزش‌های او کم نخواهد کرد. سروش احمدی نیز در اولین حضور خود در گرند پری تنها با اختلاف 2 امتیاز مغلوب دنیسکو قهرمان جهان با کوله‌باری از مدال‌های گرندپری می‌شود. هادی‌پور نیز بعد از پیروزی در مرحله نیمه‌نهایی به خاطر مصدومیت امکان مبارزه در دیدار نهایی را نداشت و به مدال نقره دست یافت.
تسنیم: بعد از قهرمانی در مسابقات جام‌جهانی و نخستین دوره گرند اسلم ما شاهد کسب عنوان سومی در دومین دوره بودیم. این نتیجه رضایت شما را همراه داشت؟در مسابقات گرند اسلم تیمی را اعزام کردیم که غیر از یک بازیکن تمام نفرات آن نسبت به تیم قهرمان جام جهانی و نخستین دوره این رویداد تغییر کرده بود. به دلیل عدم حضور ستاره‌هایمان در چین از جوانان شایسته‌ دیگری استفاده کردیم اما به هر حال باید قبول کنیم آنها کم‌تجربه‌تر بودند و با اختلاف اندکی در نیمه‌نهایی مغلوب چین شدند. نکته مهم این بود که با این شرایط نیز باز هم روی سکو قرار گرفتیم.تسنیم: و صحبت پایانی ...از مردم می‌خواهم که باز هم مثل همیشه دعاگوی ملی‌پوشان و ورزشکاران ایرانی شایند و آنها را حمایت کنند. مردم ما نشان دادند نتیجه‌گرا نیستند و به خوبی جوانان خود را می‌شناسند. مردم نشان دادند به خوبی متوجه می‌شوند نماینده آنها در یک میدان،  کم کاری یا کم فروشی کرده است یا از تمام قوا برای کشورش جنگیده است. برای بچه‌های ما نیز ارزشمندترین چیز لبخند رضایت و شادی مردم است.انتهای پیام/

کد خبر: 1238931  |  مشاهده خبر در منبع اصلی: تسنیم
گردآوری اخبار بوسیله ربات جستجوگر پارست
راجع به ربات پارست بیشتر بدانید
به اشتراک بگذارید

آخرین خبرهای ورزشي

برانکو قید مهاجم عراقی را می‌زند؟ ایلنا  ۲۲ دقیقه پیش

برانکو قید مهاجم عراقی را می‌زند؟به گزارش ایلنا، اوایل تابستان بود که پرسپولیسی‌ها مذاکره با ایمن حسین را آغاز کردند اما تایید محرومیت باشگاه از سوی دادگاه عالی ورزش اجازه جذب او را نداد و در حالی که همه چیز تمام شده به نظر می‌رسید، پرسپولیس بعد از وقفه‌ای دوماهه دوباره رفت سراغ این مهاجم عراقی. این بار تفاهم‌نامه...

شارژ مالی پرسپولیسی‌ها پیش از بازی با السد ایلنا  ۲۲ دقیقه پیش

شارژ مالی پرسپولیسی‌ها پیش از بازی با السدبه گزارش خبرنگار ورزشی ایلنا، حمیدرضا گرشاسبی، مدیرعامل باشگاه پرسپولیس که به بازیکنان و عوامل تیمش وعده داده بود در صورت پیروزی برابر الدحیل و صعود به نیمه نهایی رقابت‌های آسیای پاداش می‌دهد، به زودی وعده خود را عملی می‌کند. گرشاسبی قول پاداش 50 میلیون تومانی به سرخپوشان داده بود که...

زمان بازگشت آقاخان به تمرینات استقلال مشخص شد نود  ۲۹ دقیقه پیش

زمان بازگشت آقاخان به تمرینات استقلال مشخص شد در جشنواره استثنوایی پول پارو کن ( کلیک کنید )وبسایت رسمی برنامه نود -  زمان بازگشت مهاجم مصدوم تیم فوتبال استقلال به تمرینات این تیم مشخص شد. به گزارش وب‌سایت نود و به نقل از میزان، مرتضی آقاخان که با پیوستن به استقلال، در مورد مصدومیتش صحبت‌های زیادی مطرح شد، در نهایت مچ پای خود را جراحی کرد.او که...

ماهینی: با وجود ضربه خوردن از خودی و غیرخودی تاریخ‌ساز می‌شویم نود  ۲۹ دقیقه پیش

ماهینی: با وجود ضربه خوردن از خودی و غیرخودی تاریخ‌ساز می‌شویم در جشنواره استثنوایی پول پارو کن ( کلیک کنید )وبسایت رسمی برنامه نود - بازیکن تیم فوتبال پرسپولیس، گفت: تیمی داریم که با همه وجود می‌جنگد و با وجود همه بی‌پولی‌ها، بی‌بازیکنی‌ها و ضربه خوردن از خودی و غیرخودی برای موفقیت تلاش می‌کنیم و می‌خواهیم تاریخ‌ساز شویم. به گزارش وب‌سایت نود و به نقل از فارس،...

گزارش خبرنگار اعزامی تسنیم از بلغارستان|غفور: بلغارها فقط برای پیروزی به زمین می‌آیند/ تنها... تسنیم  ۲۹ دقیقه پیش

به گزارش خبرنگار اعزامی خبرگزاری تسنیم از بلغارستان، امیر غفور، قطر پاسور تیم ملی والیبال ایران پیش از بازی نخست مرحله دوم مسابقات قهرمانی جهان در مورد عملکرد تیم ایران در مرحله نخست اظهار داشت: ما در پنج بازی مرحله نخست به چیزی که مدنظرمان بود، رسیدیم. در واقع کسب چهار پیروزی و قبول یک شکست مقابل قهرمان...

فوتبال جهان| متهم شدن امره جان به تبعیض جنسیتی پس از دفاع از کریستیانو رونالدو تسنیم  ۲۹ دقیقه پیش

به گزارش خبرگزاری تسنیم، امره جان پس از بازی چهارشنبه یوونتوس در خانه والنسیا از هم‌تیمی‌اش کریستیانو رونالدو که در اواسط نیمه اول این بازی با کارت قرمز مستقیم داور اخراج شد دفاع کرد و مجازات او را به خاطر حرکتی که به نظر می‌رسید کشیدن موی حریف بوده، ناعادلانه دانست.جان درباره اخراج رونالدو...

عدم ورود پرسپولیسی ها به ماجرای محرومیت برانکو جام نیوز  ۳۳ دقیقه پیش

      به گزارش سرویس ورزشی جام نیـوز، برانکو ایوانکویچ بابت دو بار کوبیدن توپ به زمین در آخرین دقایق دیدار برگشت برابر الدحیل، توسط روشن ایرماتوف داور ازبکستانی از روی نیمکت پرسپولیس اخراج شد.   پرسپولیسی‌ها گفتند دلیل اخراج برانکو در واقع اعتراض به عملکرد احسان...

وعده پاداش صعود برای پرسپولیسی‌ها عملی می‌شود جام نیوز  ۳۳ دقیقه پیش

    به گزارش سرویس ورزشی جام نیـوز، حمیدرضا گرشاسبی پیش از بازی پرسپولیس و الدحیل قطر وعده داده بود در صورت صعود پرسپولیس به نیمه نهایی لیگ قهرمانان فوتبال آسیا، پاداش پنجاه میلیون تومانی برای اعضای این تیم درنظر خواهد گرفت. سرخپوشان پایتخت نیز با پیروزی سه بر یک موفق شدند...

امیدوارم بازی با صنعت‌نفت جذاب شود/ هواداران سرمایه‌های فوتبال هستند خبرگزاری برنا  ۴۸ دقیقه پیش

امیدوارم بازی با صنعت‌نفت جذاب شود/ هواداران سرمایه‌های فوتبال هستند به گزارش گروه ورزشی خبرگزاری برنا، مجید جلالی در نشست خبری دیدار مقابل صنعت نفت آبادان، گفت:‌ امیدوارم بازی خوبی شود که مردم خونگرم آبادان از بازی لذت ببرند. امید زیادی داریم تا بازی خوبی انجام دادیم. می‌توانم بگویم به غیر از سعید واسعی که مصدوم است سایر نفرات را در اختیار داریم. وی...

گفتگوی رسن با سایت afc درباره بازی با پای مصدوم برای پرسپولیس+ عکس خبرگزاری برنا  ۴۸ دقیقه پیش

گفتگوی رسن با سایت afc درباره بازی با پای مصدوم برای پرسپولیس+ عکس به گزارش  گروه ورزشی خبرگزاری برنا، بشار رسن یکی از مهره های موثر تیم برانکو در بازی مقابل الدوحیل بود. بازیکنی که با وجود مصدومیت در اردوی تیم ملی کشورش عراق به این بازی رسید و در ترکیب حضور پیدا کرد. رسن درباره بازی مقابل الدوحیل و دیدار با السد در مرحله بعد به سایت AFC گفته: "پرسپولیس...

ارسال برای دوستان

پخش اخبار زنده