تعداد بازدید: ۹
تاريخ انتشار: پنج‌شنبه،۲۵ مرداد ۱۳۹۷
ساعت انتشار: ۰۱:۲۳
35 پرسش و 7 توصیه پیش از تاسیس رستوران!
بر اساس تحقیقی که در ژورنال مهمانداری کورنل منتشر شده است: پول نیوز؛ سمیه علی اصغری- حدود 60 درصد رستورانها طی یک سال اول راه اندازی کسب و کار خود با شکست مواجه می شوند. از این رو ریشه یابی علل این مشکل از اهمیت زیادی برخوردار است. اگر شما نیز به عنوان مدیر یک کسب و کار فعال در حوزه صنایع غذایی به ویژه "رستوران" رویای توسعه مجموعه ای موفق را دارید، لازم است پیش از تاسیس رستوران خود پاسخ قابل قبولی برای پرسش های زیر داشته باشید: 1.
       آیا برای بیش از 40 ساعت کار در هفته آمادگی کامل دارید؟ 2.       آیا از مدیریت و رهبری دیگران لذت می برید؟ 3.       آیا در صورت لزوم می توانید بدون هیچ گونه دریافتی برای ماه ها به کار خود ادامه دهید؟ 4.
       برای چه مدت مایل به اداره چنین کسب و کاری هستید؟ 5.       5، 10، 15 و یا 20 سال بعد در صورتی که مایل به ادامه مدیریت نباشید، چه کسی سکان کشتی را در دست خواهد گرفت؟ 6.       چه نوع عملکرد مالی را از مجموعه خود انتظار دارید؟ 7.
       برنامه ریزی شما برای دست یابی به اهداف فروش رستوران چیست؟ 8.       برای تاسیس رستوران مورد نظر خود چقدر بودجه لازم خواهیم داشت؟ اطلاعات خود را از چه منبعی به دست آورده اید؟ 9.       برای آن که بتوانید کسب و کاری سودآور داشته باشید، چقدر درآمد لازم است؟ 10.
  آیا محل مناسبی را برای راه اندازی رستوران خود در نظر گرفته اید؟ برای پاسخ دهی به این پرسش باید به همسایه ها و تمایل آنها نیز توجه کنید. 11.   پیش از شما چه کسب و کاری در محل مذکور فعال بوده است و دلیل جا به جایی آن چیست؟ 12.  چه رستورانهای موفقی در محل نام برده وجود دارند؟ حتی لازم است رستورانهای نه چندان موفق را نیز شناسایی کرده و به ریشه یابی دلایل رکود آنها بپردازید.
13.   محل رستوران را خریداری خواهید کرد و یا به صورت استیجاری است؟ 14.   با مشاورین املاک آشنا به محل مورد نظر گفت و گو کنید. چه اطلاعات مفیدی به دست آورده اید؟ 15.   نیاز به چه نوع مجوزهایی خواهید داشت؟ 16.   از چه نوع سیستمی برای ثبت سفارش ها استفاده خواهید کرد؟ 17.
   پیگیری وضعیت اقلام مورد نیاز به چه صورت خواهد بود؟ 18.   نحوه انتخاب سیستم حسابداری و پرداخت حقوق کارکنان چگونه است؟ 19.   سیستم مدیریت مالی منتخب شما چیست؟ 20.   بازار مربوطه را به دقت پیگیری کنید. چه نکات مهمی به دست می آورید؟ 21.   چگونه می توان از سایر رستورانهای موفق در محدوده مورد نظر پیشی گرفت؟ 22.
   چه کاری می توانید انجام دهید که سایر رقبا در آن زمینه ناتوان هستند؟ 23.   مردم در مورد رستوران شما چگونه فکر می کنند؟ دلیل مراجعه مجدد آنها چیست؟ 24.   منوی رستوران از چه فاکتورهای جذابی برخوردار است؟ آیا نیاز به تغییر دارد؟ 25.   آیا فردی کار کشته و آشنا به کسب و کار غذایی را استخدام کرده اید؟ 26.
   آیا یک حسابدار ماهر سراغ دارید؟ 27.  برای اداره مجموعه خود به چند نفر کارمند نیاز دارید؟ از مدیر بخش آشپزخانه گرفته تا خدمه و مسئولین بازاریابی باید برآورد دقیق از تمام این افراد داشته باشید. 28.   چگونه به اعضای تیم خود آموزش خواهید داد؟ 29.   نحوه رسیدگی به شکایات مشتریان چگونه است؟ فرهنگ برخورد با مشتریها به چه صورت خواهد بود؟ 30.
   طرفداران خود را شناسایی کنید. کدام دسته از مشتریان به واسطه فضای مجازی برای رستوران شما تبلیغ خواهند کرد؟ 31.   چگونه می توان با استفاده از روشهای مدرن به جلب مشتری پرداخت؟ 32.   به چه صورت با شرایط رکود (به عنوان مثال رکود فصلی) برخورد خواهید کرد؟ 33.   به چه نوع یخچال و یا اجاق گازی نیاز خواهید داشت؟ 34.
   مواد غذایی تامین شده را در چه مکانی و تحت چه شرایطی نگه داری خواهید کرد؟ 35.   چگونه می توان فرآورده های غذایی و مواد اولیه تازه تری را به عنوان مواد اولیه تهیه کرد؟ سوالاتی که تا به اینجای مطلب اشاره شد، برای شروع یک کسب و کار غذایی مانند رستوران دیدی واقع گرایانه را در اختیارتان قرار می دهند تا با آمادگی بیشتری وارد عمل شوید.
اکنون در ادامه به ذکر چند توصیه خواهیم پرداخت. باور قلبی قوی و فلسفه عملی به رستورانهای موفق نگاه کنید که تعداد زیادی از مردم در مورد آنها صحبت می کنند. عنصری که در همه این مجموعه ها مشترک بوده، نوعی فلسفه عملی دقیق است که می توان آن را به وضوح در رفتار همه اعضای تیم مشاهده کرد. این فلسفه می توان از تمرکز بر پخت غذای با کیفیت تا همکاری همه جانبه متغیر باشد.
این توصیه را جدی بگیرید چرا که می توان آن را روح عملی کسب و کار دانست. شناخت استعدادهای نهفته و سرمایه گذاری بر آنها باید شکارچی استعدادها باشید! به عنوان مثال اگر ویژگی منحصر به فردی را در مسئول شست و شوی ظرف ها کشف کرده اید، وی را به جایگاهی که استحقاق آن را دارد نزدیک کنید. استفاده بهینه و درست از مهارتهای افراد تیم، می تواند منتج به نتایج خارق العاده در مدیریت رستوران شود.
برقراری ارتباط منطقی بین اهدف مشخص شده و نتایج به دست آمده به عنوان یک مدیر خلاق و حرفه ای، باید قادر به هدف گذاری صحیح و همچنین آنالیز نتایج حاصله باشید. آیا تلاش ها به اندازه کافی پاسخ گوی نیاز و انتظارات مجموعه بوده اند؟ آیا تغییر در سیاست های کلی لازم است؟ رضایت مندی مشتریان در چه سطحی قرار دارد، آیا قانع کننده خواهد بود؟ آموزش و یادگیری همان طور به اعضای تیم کاری خود برای انجام هرچه بهتر امور آموزش های ضروری را منتقل می کنید، باید آماده یادگیری نیز باشید.
اتمسفری به وجود آورید که در آن هر کدام از افراد به راحتی ایده های بکر خود را در اختیار مجموعه قرار داده و به تکامل آن کمک کند. گوش سپردن به دغدغه ها و نگرانی های کارکنان نه تنها شما را فردی قابل اعتماد و مسئول جلوه می دهد، بلکه سبب کاهش تشنج فضای کاری خواهد شد. مسئولیت پذیری و پیگیری مستمر رستورانهای واقعی همواره مجموعه هایی پیگیر و متعهد بوده اند.
در واقع نباید هیچگاه به حداقل های موجود راضی شوید، بلکه حداکثر استانداردها است که می تواند یک رستوران را به سمت موفقیت هدایت کند. اگر چنین دیدی داشته باشید، همه اعضا نیز با این تفکر همگام شده و روز به روز بر کیفیت مجموعه افزوده خواهد شد. مالکیت اگر می خواهید همکاری حداکثری تمام افراد تیم را در کنار خود داشته باشید، از انتقال حس مالکیت و برتری جلوگیری کنید.
پیشرفت رستوران و سود دهی بالاتر آن باید در حقوق دریافتی کارکنان نیز تجلی یابد. البته در این مورد باتوجه به شرایط کسب و کار خود اعتدال را رعایت کنید. اما در هر صورت از این طریق می توانید همدلی و همیاری بیشتری به دست بیاورید. فراتر از رستوران نباید تنها هدف مجموعه درآمد زایی بیشتر باشد. فضایی ایجاد کنید که کارکنان، رستوران را جزئی از زندگی خود بدانند و در صورت دور ماندن از آن دلتنگش شوند! به هدفی بزرگتر فکر کنید؛ تجربه ای متفاوت از حضور در رستوران را برای تیم کاری و همچنین مشتریان رقم بزنید.
 

کد خبر: 1240379  |  مشاهده خبر در منبع اصلی: پول نیوز
گردآوری اخبار بوسیله ربات جستجوگر پارست
راجع به ربات پارست بیشتر بدانید
به اشتراک بگذارید

آخرین خبرهای اقتصادي

تزریق ۳.۸ میلیارد دلار ارز به نیما شبکه ایران  ۲۰ دقیقه پیش

رئیس کل بانک مرکزی گفت: تا ۲۳ شهریور امسال ۲۲.۷ میلیارد دلار صادرات غیرنفتی محاسبه شده که باید به چرخه اقتصادی کشور بازگردد.  عبدالناصر همتی صبح امروز و در حاشیه نشست با نمایندگان عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس در جمع خبرنگاران با بیان این مطلب اظهار داشت: جلسه امروز با نمایندگان مجلس، جلسه خوبی...

جهانگیری: دولت در هر شرایطی کالا‌های اساسی را تامین می کند پول نیوز  ۲۶ دقیقه پیش

پول‌نیوز - معاون اول رییس جمهوری گفت: دولت در شرایط دشوار پیش رو از اقشار ضعیف جامعه صیانت کرده و اعتبارات مناسبی را برای حمایت از آنها در نظر گرفته است و مردم اطمینان داشته باشند که کالاهای اساسی و نیازهای مرتبط با دارو و درمان در هر شرایطی تامین می شود. جلسه شورای اقتصاد ظهر روز دوشنبه به ریاست...

مسکن ازین گران‌تر نمی‌شود/ دوره رکود تمام شده پول نیوز  ۲۶ دقیقه پیش

پول‌نیوز - «مسکن، به خصوص در کلان‌شهرها تا حد نهایی خود رشد کرده و ازین گران‌تر نمی‌شود. مگر اینکه اتفاق عجیب و غیر قابل پیش‌بینی در کشور بیفتد.» این موضوعی است که امروز علی چگینی مدیرکل دفتر برنامه‌ریزی و اقتصاد مسکن وزارت راه و شهرسازی در جکع خبرنگاران اعلام کرد و  گفت: امروز مسکن در به طور میانگین...

صکوک اجاره شرکت فولاد کاوه جنوب کیش سررسید شد بورس نیوز  ۲۶ دقیقه پیش

به گزارش بورس نیوز، شرکت فولاد کاوه جنوب کیش (سهامی خاص) در مهرماه سال ۱۳۹۳ جهت تامین مالی فاز یکم پروژه فولادسازی خود اقدام به انتشار صکوک اجاره با حجم ۲ هزار میلیارد ریال در بازار سرمایه کرد.شرکت واسط مالی آبان یکم(با مسئولیت محدود) صکوک اجاره شرکت فولاد کاوه جنوب کیش را با نماد "صکاوه۷۰۶۱” و نرخ...

بازار طلا رکورد شکست بورس نیوز  ۲۶ دقیقه پیش

به گزارش بورس نیوز، محمد کشتی‌آرای - عضو هیات مدیره اتحادیه طلا و جواهر - اظهار کرد: هر قطعه سکه تمام طرح جدید چهار میلیون و 700 هزار تومان در بازار امروز داد و ستد شد.به گفته وی، نیم سکه، ‌ ربع سکه و سکه گرمی به ترتیب دو میلیون و ۳۱۰ هزار تومان، ‌ یک میلیون و ۲۲۰ هزار تومان و ۶۶۰ هزار تومان قیمت دارند.کشتی‌آرای...

توزیع سبدهای کالا آغاز شد ایلنا  ۳۱ دقیقه پیش

توزیع سبدهای کالا آغاز شدبه گزارش ایلنا به نقل از  مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت تعاون ، کار و رفاه اجتماعی ، انوشیروان محسنی بندپی با اشاره به شارژ کارت یارانه مددجویان کمیته امدادامام خمینی (ره) و سازمان بهزیستی برای سبد کالا پایان شهریور ماه گفت: توزیع سبد کالا از یکشنبه و دوشنبه هفته گذشته هم بین مددجویان بهزیستی...

آیین‎نامه نظام استانداردسازی در صنعت نفت ایران ابلاغ شد ایلنا  ۳۱ دقیقه پیش

آیین‎نامه نظام استانداردسازی در صنعت نفت ایران ابلاغ شدبه گزارش ایلنا از وزارت نفت، در این آیین‌نامه که از سوی بیژن زنگنه به قائم‎مقام و معاونان وزیر، همچنین مدیران کل و رؤسای واحدهای مستقل ستادی وزارت نفت ابلاغ شده، مدیریت و راهبری فرآیند استانداردسازی و نظارت بر اجرای آن در صنعت نفت ایران با محوریت معاونت مهندسی، پژوهش و فناوری وزارت نفت، ایجاد...

در آمریکا، هند و انگلیس با دلالان سکه چه می‌کنند همشهری آنلاین  ۳۴ دقیقه پیش

در آمریکا، هند و انگلیس با دلالان سکه چه می‌کنند در آمریکا، هند و انگلیس با دلالان سکه چه می‌کنند اقتصاد > تجاری - مالی - همشهری آنلاین:بررسی قوانین کشورهای مختلف نظیر آمریکا، هند و انگلیس نشان می‌دهد در این کشورها مالیات‌های خاصی برای مبادله و حتی نگهداری سکه طلا وجود دارد؛...

فهرست نهایی داوران بین المللی فوتبال ایران اعلام شد ایران اکونومیست  ۳۷ دقیقه پیش

ایران اکونومیست - به گزارش ایران اکونومیست به نقل از فدراسیون فوتبال، اسامی داوران برتر ایران برای قضاوت در مسابقات بین المللی سال 2019 طبق اعلام کمیته داوران به این شرح است:داوران فوتبال وسط مرد: علیرضا فغانی، موعود بنیادی فر، بیژن حیدری، پیام حیدری، حسن اکرمی، وحید کاظمی و کمیل غلامی.کمک داوران:...

پنجعلی: پرسپولیس توان موفقیت مقابل استقلال و السد را دارد ایران اکونومیست  ۳۷ دقیقه پیش

ایران اکونومیست - به گزارش ایران اکونومیست؛  «محمد پنجعلی»  در خصوص دیدار پرسپولیس و استقلال در هفته هشتم لیگ برتر فوتبال ایران اظهار داشت: به اعتقاد من حساسیت های بالای این مسابقه باعث خواهد شد تا بازی تحت تاثیر حواشی قرار بگیرد و از جذابیت آن کاسته شود.وی ادامه داد: استقلال برای فرار از...

ارسال برای دوستان

پخش اخبار زنده