تعداد بازدید: ۹
تاريخ انتشار: پنج‌شنبه،۱ شهریور ۱۳۹۷
ساعت انتشار: ۲۳:۰۳
آنچه در روز پنجم بازی های آسیایی گذشت/ بارانِ مدال در ایران
به گزارش ایلنا، روز پنجم بازی های آسیایی 2018 اندونزی در حالی به اتمام رسید که کاروان ورزشی ایران موفق به دشت یازده مدال شد. سه مدال طلا توسط محسن محمد سیفی، عرفان آهنگریان و رضا علیپور به دست آمد. در ادامه نگاهی به عملکرد امروز کاروان ایران می اندازیم: تیراندازی: شیوا فرح‌پور در تراپ دوبل زنان با کسب 94  امتیاز در بین پانزده نفر در جایگاه سیزدهم ایستاد.
دو تیرانداز از چین اول و دوم و ورزشکار قزاقستانی سوم شدند روئینگ: تیم روئینگ سنگین وزن متشکل از مریم کرمی و پریسا احمدی در فینال A روئینگ دونفره سنگین وزن با ثبت زمان 7:35.45 سوم شد و به مدال برنز رسید. تیم روئینگ 4 نفره بانوان متشکل از مهسا جاور، مریم کرمی، مریم امیدی و نازنین رحمانی در فینال روئینگ سبک وزن جفت پاروی چهار نفره زمان 7:04.
38 را به ثبت رساند و مدال نقره را کسب کرد. در بقیه مواد نمایندگان ایران نتوانستند به توفیق چندانی دست پیدا کنند. بدمینتون: ثریا آقایی در دور اول جدول انفرادی بانوان مقابل ساینا نهوال، نفر 10 رنکینگ جهانی از هند قرار گرفت و 2 بر صفر شکست خورد و حذف شد. شمشیربازی: سابریست های مرد ایران در بخش تیمی پس از استراحت در دور یک چهارم با شکست اندونزی به نیمه نهایی راه یافتند و سپس با نتیجه 45-53 از سد چین گذشت اما در دیدار پایانی با حساب 45-32 به کره جنوبی باختند و صاحب مدال نقره شدند.
  تیراندازی با کمان: دور حذفی مسابقات تیراندازی با کمان در بخش ریکرو انفرادی زنان برگزار شد و زهرا نعمتی نماینده کشورمان در مرحله یک سی و دوم حریف پاکستانی خود را با نتیجه شش بر صفر برد و توانست به مرحله یک شانزدهم راه پیدا کند. او در مرحله یک شانزدهم نهایی رقیب قزاقستانی را با نتیجه 6 بر 5 از پیش‌رو برداشت تا در مرحله یک چهارم نهایی با کماندار اندونزیایی به رقابت بپردازد اما یک اتفاق عجیب باعث حذف او شد.
مسئولان ایران به نعمتی گفتند هنگام صرف ناهار است و مرحله بعدی ساعت 14 به وقت محلی آغاز می‌شود نعمتی هم با همین تصور برای صرف ناهار محل تیراندازی را ترک کرد که یک‌باره میلاد وزیری یکی از اعضای تیم با سراسیمگی به محل آمده و به نعمتی اعلام کرد رقبا در حال رقابت هستند، نعمتی را به محل برگزاری مسابقه آوردند اما کار از کار گذشته بود و نبود نعمتی به منزله انصراف او محسوب شد.
بدین ترتیب از صعود به مرحله بعد بازماند و همه را شوکه کرد. نعمتی بعد از این اتفاق گریه کرد و شرایط روحی خوبی نداشت. صادق اشرفی و امین پیرعلی هم در همان دیدار نخست خود شکست خوردند و به مرحله بعدی صعود نکردند.   تکواندو: امیر محمد بخش نماینده منفی 60 کیلوگرم ایران موفق شد صاحب گردن آویز نقره شود.
او ابتدا از سد تکواندوکار ازبکستانی گذشت و در گام بعدی در راند طلایی نماینده چین تایپه را شکست داد. در مرحله نیمه نهایی قهرمان اردنی را به خوبی با نتیجه 10-8 از پیش رو برداشت و نهایتا در جدال نهایی علی رغم یک نمایس فوق العاده با نتیجه دائه هون لی از کره جنوبی 12-10 باخت و صاحب مدال نقره شد. در بخش بانوان هم ناهید کیانی با شکست 43-4 حریف نپالی به دور یک چهارم رسید و نماینده فیلیپین را 23-15 شکست داد و به نیمه نهایی رسید.
او در این مرحله به وونگ پاتانا کیت از تایلند خورد و 11-6 شکست خورد و با همان مدال بنز به کار خود پایان داد. او تنها مدال آور کیوروگی بانوان بود. والیبال ساحلی: تیم ملی والیبال ساحلی الف ایران با نتیجه 2-0 از سد فیلیپین گذشت و با سه برد و امتیاز کامل به عنوان سرگروه گروه هشت راهی مرحله بعدی شد. رحمان رئوفی و عبدالحامد میرزاعلی در این رقابت عملکرد خوبی داشتند.
شنا: بنیامین قره حسنلو و سینا غلامپور در 100 متر آزاد به مصاف رقبای خو رفتند و در رده های 22 و 26 جای گرفتند. در 50 متر پروانه مهدی انصاری بیستم شد و به توفیق چندانی دست پیدا نکرد. اسکواش: علیرضا شاملی، سجاد زارعیان، فرشته اقتداری و حدیث فرزاد به مصاف رقبای خود رفتند. سه نفر اول بعد از پیروزی در مسابقه اول در جدال دوم باختند و حذف شدند اما نفر آخر در همان مبارزه ابتدایی خود شکست خورد و از گردونه رقابت ها کناررفت.
ووشو: ووشوی ایران روز فوق العاده ای را در بخش ساندا پشت سر گذاشت. خواهران منصوریان در اوزان منفی 52 و منفی 60 کیلوگرم صاحب گردن آویز نقره شدند. فرود ظفری نیز در منفی 65 کیلوگرم به حریف چینی خود باخت و دوم شد اما عرفان آهنگریان و محسن محمدسیفی به ترتیب با نتایج 2-1 و 2-0 با شکست رقبای چینی خود صاحب مدال طلا شدند و روز درخشانی را برای کاروان ورزشی ایران به وجود آوردند.
پنچاک سیلات: در نخستین روز از رقابت‌های پنچاک سیلات محمد رحیمی نماینده وزن منهای 65 برابر وی ویک کومار از نپال 30 بر یک برنده شد تا به دور بعدی راه یابد. در وزن منهای 60 کیلوگرم بانوان نازنین میرمحمد تبار برابر «سی تی آجاک» از مالزی قرار گرفت و با شکست برابر این حریف حذف شد. در وزن منهای 60 کیلوگرم مردان حامد هواسی برابر «عبدالایف» از ازبکستان طی سه راند مقتدرانه برنده شد تا در دور بعد با «تای لی» از ویتنام مصاف داشته باشد.
در وزن منهای 95 کیلوگرم محمد مرتاضی برابر «بارتوف» از ازبکستان برنده شد تا در دور بعد با محاد یاکوب از مالزی مبارزه داشته باشد. تهمینه کربلایی صادقی در وزن منهای 65 کیلوگرم برابر «آلینا کمال‌اف» از قرقیزستان قرار گرفت که به دلیل آسیب دیدگی حریفش، پیروز شد و به دور بعد صعود کرد و برنزش قطعی شد.
پیش از این بابک هاشم زاده در وزن منهای 90 با شکست از حریف خود از دور رقابت‌ها حذف شد. سنگ نوردی: رضا علیپور پلنگ سنگ نوردی آسیا و سریع ترین مرد عمودی جهان پس از صعود از مرحله مقدماتی به عنوان نفر دوم راهی فینال شد و در نهایت با شکست حریف چینی خود تعداد طلاهای ایران را به عدد 10 رساند. سه نماینده دیگر ایران نتوانستند به عنوان جالب توجهی دست پیدا کنند.
دوچرخه سواری: مهدی سهرابی، آرمین گودرزی، میرصمد پورسیدی و سعید صفرزاده نفرا ایران بودند که سعید صفرزاده نماینده ایران بهترین زمان ممکن را در بین نفرات کشورمان به دست آورد و با زمان 3:26 ساعت هشتم شد. سوارکاری: رقابت‌های درساژ انفرادی در پارک مرکزی اسب سواری جاکارتا برگزار شد و 15 اسب سوار که نتایج بهتری در دو مرحله قبل کسب کرده بودند، با هم رقابت کردند.
در این مسابقه، لیتا سهی سوارکار کشورمان با اسب ایر.اف.کا رکورد 71.775 را ثبت کرد و ششم کرد. پاراگلایدر: تیم دونفره پاراگلایدر در دو رشته فرود و دقت در نخستین حضورش در بازی های آسیایی 2018 اندونزی به مقام دهمی اکتفا کرد. تیم دو نفره ایران با ترکیب حسین عباس قلی زاده و علیرضا عمیدی نمین دهم شدند و نماینده میزبان برسکوی نخست ایستاد.
. کبدی: تیمهای زنان و مردان ایران در مرحله نیمه نهایی به ترتیب مقابل تایلند و هندوستان قرار گرفتند. ابتدا تیم بانوان با شکست 23-16 تایلند به فینال راه پیدا کرد و حریف هندوستان شد و سپس تیم کبدی مردان دست به کار بزرگ و تاریخی زد و هندوستان را با نتیجه 27-17 شکست داد و حریف کره جنوبی در دیدار نهایی شد.
ژیمناستیک: سعیدرضا کیخا ملی‌پوش ژیمناستیک کشورمان بعدازظهر امروز در فینال خرک حلقه با حریفانش رقابت کرد و در نهایت با امتیاز 14.775 امتیاز در رده چهارم ایستاد. فوتبال: تیم ملی امید ایران در مرحله یک هشتم نهایی بازی های آسیایی به مصاف کره جنوبی رفت و با قبول شکست 2-0 از گردونه رقابت ها حذف شد و به یک چهارم نهایی نرسید.


کد خبر: 1250087  |  مشاهده خبر در منبع اصلی: ایلنا
گردآوری اخبار بوسیله ربات جستجوگر پارست
راجع به ربات پارست بیشتر بدانید
به اشتراک بگذارید
اخبار مرتبط:

آخرین خبرهای ورزشي

قهرمانی آسیا؛ سومین برد متوالی برای دختران والیبالیست همشهری آنلاین  ۱۰ دقیقه پیش

قهرمانی آسیا؛ سومین برد متوالی برای دختران والیبالیست قهرمانی آسیا؛ سومین برد متوالی برای دختران والیبالیست ورزش > توپ و تور - همشهری آنلاین:تیم ملی بانوان ایران در سومین دیدار خود از سری رقابت‌های کاپ آسیا مقابل تیم استرالیا به برتری رسید. به گزارش...

۳ مدال طلای ایران در ۵ وزن نخست کشتی فرنگی جوانان جهان همشهری آنلاین  ۱۰ دقیقه پیش

۳ مدال طلای ایران در ۵ وزن نخست کشتی فرنگی جوانان جهان ۳ مدال طلای ایران در ۵ وزن نخست کشتی فرنگی جوانان جهان ورزش > کشتی و رزمی - همشهری آنلاین:پویا ناصرپور، محمدهادی ساروی و امین میرزازاده به مدال طلای رقابت‌های کشتی فرنگی جوانان قهرمانی جهان در اسلواکی دست یافتند. ...

راهکاری 100 میلیونی بازیکن یاغی برای دریافت مطالبات ایلنا  ۴۷ دقیقه پیش

راهکاری 100 میلیونی بازیکن یاغی برای دریافت مطالباتبه گزارش ایلنا، از دهه 50 و 60 بگیرید تا 70 و حتی 90 که همین فرهاد پورغلامی ملوان را به فینال جام حذفی رساند. با این شکست، زخم‌های جدید ملوان سر باز کرده. هواداران به این تیم امیدی ندارند و البته مشکلات مالی هم باعث شده تا ملوان روزهایی بحرانی را سپری کند. هر چند مالک باشگاه تلاش بی وقفه‌ای...

مهاجم سابق استقلال در نقش گلزن خانگی با پیراهن قرمز ایلنا  ۴۷ دقیقه پیش

مهاجم سابق استقلال در نقش گلزن خانگی با پیراهن قرمزبه گزارش ایلنا، تیم فولاد هفته گذشته و در مرحله یک شانزدهم نهایی جام حذفی میزبان مس شهربابک بود و توانست حریف خود را در یک بازی یک طرفه با نتیجه عجیب هفت بر صفر مغلوب کند. در این جشنواره گل سهم مهاجم آماده فولادی‌ها یک دبل بود. حسن بیت‌سعید در دقایق 46 و 75 دروازه مس را باز کرد و تنها بازیکن...

توجه سایت فیفا به لیگ قهرمانان آسیا و صعود پرسپولیس نود  ۵۴ دقیقه پیش

توجه سایت فیفا به لیگ قهرمانان آسیا و صعود پرسپولیس در جشنواره استثنوایی پول پارو کن ( کلیک کنید )وبسایت رسمی برنامه نود - سایت فدراسیون جهانی فوتبال فیفا نگاهی کلی به مرحله نیمه نهایی لیگ قهرمانان انداخت.به گزارش وبسایت نود، سایت جهانی فدراسیون فوتبال فیفا نگاهی کلی به مرحله نیمه نهایی لیگ قهرمانان آسیا انداخت.توییتر رسمی فیفا نوشت: و در نهایت 4 تیم...

طرح نوشت؛ فرمینو، قهرمان یک چشم کلوپ نود  ۵۴ دقیقه پیش

طرح نوشت؛ فرمینو، قهرمان یک چشم کلوپ در جشنواره استثنوایی پول پارو کن ( کلیک کنید )وبسایت رسمی برنامه نود - فرمینو در دیدار مقابل پاریسن ژرمن گل برتری لیورپول را به ثمر رساند.به گزارش وبسایت نود، فرمینو قهرمان آنفیلد است، بازیکنی که با یک چشم، دو چشم و بدون چشم گلزنی می کند! فرمینو در دیدار مقابل پاریسن ژرمن دقایقی بعد از حضورش در زمین،...

تاخیر 2 هفته‌ای در انتقال انصاری‌فرد به ناتینگهام فارست تسنیم  ۵۵ دقیقه پیش

به گزارش خبرگزاری تسنیم و به نقل از سایت HITC، سه هفته از زمانی که برای نخستین‌بار انتقال کریم انصاری‌فرد به تیم ناتینگهام فارست مطرح شده بود گذشته است. این ملی‌پوش ایرانی نیز مدتی قبل گفته بود که ناتینگهام فارست یکی از بهترین تیم‌های انگلیس است و بسیاری از بازیکنان آرزوی بازی در...

درخواست 13 کشور از WADA برای عدم پذیرش عضویت مجدد روسیه تسنیم  ۵۵ دقیقه پیش

به گزارش خبرگزاری تسنیم و به نقل از سایت اسپورت اکسپرس روسیه، این درخواست توسط آژانس‌های ضد دوپینگ کشورهای انگلیس، استرالیا، اتریش، کانادا، فنلاند، آلمان، ایرلند، ژاپن، هلند، نیوزیلند، ژاپن، لهستان و آمریکا به امضا رسیده است.ارسال‌کنندگان درخواست به WADA بر این باور هستند که آژانس ضد دوپینگ...

شکست اسنوکر ایران برابر تایلند خبرگزاری فارس  ۱ ساعت پیش

به گزارش خبرگزاری فارس در ششمین دوره رقابت های اسنوکر تیمی و هفتمین دوره مسابقات اسنوکر شش توپ انفرادی قهرمانی آسیا که از 28 شهریورماه تا سوم مهرماه در دوحه قطر انجام می شود، تیم ملی اسنوکر کشورمان در دومین دیدار خود در مقابل تیم قدرتمند تایلند قرار گرفت و با نتیجه ۳ بر صفر شکست خورد تیم اسنوکر ایران...

توجه سایت فیفا به لیگ قهرمانان آسیا و صعود پرسپولیس به نیمه نهایی+عکس خبرگزاری فارس  ۱ ساعت پیش

به گزارش خبرگزاری فارس، سایت جهانی فدراسیون فوتبال فیفا نگاهی کلی به مرحله نیمه نهایی لیگ قهرمانان آسیا انداخت. توییتر رسمی فیفا نوشت: و در نهایت 4 تیم پایانی لیگ قهرمانان آسیا  مشخص شد. دو قسمت آسیا به هم رسیدند. در تصویر خبر فیفا تصاویر 4 تیم صعود کننده مشاهده می‌شود که تصویر علیپور و منشا برای ایرانی‌ها...

ارسال برای دوستان

پخش اخبار زنده