تعداد بازدید: ۱۰
تاريخ انتشار: یکشنبه،۴ شهریور ۱۳۹۷
ساعت انتشار: ۰۱:۲۸
به درد و رنج مردم واقف هستیم
   حجت‌الاسلام حسن روحانی در این مراسم که حجت‌الاسلام سیدحسن خمینی تولیت آستان مطهر امام خمینی(ره) نیز حضور داشت، با قرائت فاتحه یاد و خاطره آیت‌الله هاشمی رفسنجانی رئیس فقید مجمع تشخیص مصلحت نظام را نیز گرامی داشت. رئیس جمهوری در سخنان خود در این مراسم، ضمن تأکید بر اینکه دولت استوارتر از همیشه در راه خدمت به مردم گام خواهد برداشت، روحیه ایثار را حلال مشکلات دانست و گفت که امروز روزی نیست که کسی بخواهد حساب خود را از دیگران جدا کند.
وی با اشاره به ضرورت همراهی دولت و روحانیت، تصریح کرد که دولت درد و رنج مردم را می‌داند و برای رفع آنها هیچ تردیدی ندارد. به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی ریاست جمهوری، روحانی با تأکید بر تداوم قدرتمند راه و سیره امام خمینی(ره) تصریح کرد که دولت بار دیگر با آرمان‌های امام راحل عهد می‌بندد که استوارتر از همیشه در راه خدمت به مردم گام بردارد و مطمئن هستیم که خداوند هم یاور و ناصر ملت بزرگ ایران خواهد بود.
وی، ضمن گرامیداشت یاد امام راحل و شهیدان رجایی و باهنر و هفته دولت، گفت: در هفته دولت بار دیگر در کنار تربت امام راحل می‌خواهیم با آرمان‌های انقلاب اسلامی و سیره و راه امام بزرگوارمان تجدید بیعت کنیم و خوشحال هستیم که امسال هفته دولت بین دو عید بزرگ قربان و غدیر واقع شده است. رئیس جمهوری اظهارکرد: عید قربان، عید ایثار، فداکاری، از خودگذشتن و از جان عزیزتر گذشتن و عید غدیر، عید ولایت و عید ولایتی است که مولا امیرالمؤمنین(ع) هیچگاه پیشوایی خلق را بدون خواست و اصرار مردم آغاز نکرد و هیچگاه نیز از راه حق و صواب منحرف نشد و امروز در بین این دو عید بزرگ، دومین سال فعالیت دولت دوازدهم را آغاز می‌کنیم و امیدوار هستیم بتوانیم پیرو و راهرو مسیر و راه امام عزیز و بزرگوارمان باشیم.
روحانی با تأکید بر اینکه در شرایط فعلی کشور، منطقه و جهان ضروری است که بار دیگر، کلام و سیره امام(ره) را بازخوانی کنیم، افزود: امام عزیز و بزرگوار راه و مسیر امید را به همه ما آموختند و سراسر وجود و کلام ایشان امید به آینده بود و اگر این روحیه امیدوارانه را نداشت، نمی‌توانست با یاران اندک، نهضت عظیمی را آغاز کند.
رئیس جمهوری اضافه کرد: اگر امام راحل امیدوار نبود، نمی‌توانست 10 ماه حبس و حصر را با کمال نشاط و سرزندگی طی کند و اگر امیدوار نبود، نمی‌توانست 14 سال تبعید را تحمل کند و نمی‌توانست انصار را از معبرهای بسیار خطرناک بویژه در سال‌های اولیه انقلاب عبور داده و تجاوز متجاوزان را از سرزمین‌مان دفع و رفع کند و بتواند همانگونه که انقلاب را رهبری کرد، برای نظام هم معماری بزرگ باشد.
روحانی خاطرنشان کرد: امام خمینی(ره) در سایه حسن ظن به خدا و مردم توانست  همواره امیدوارانه حرکت کند، او به رحمت و نصرت خدا و اینکه هیچ گاه نباید از رحمت خدا مأیوس بود حسن ظن داشت و ایمان قوی به خداوند مایه امیدواری‌ او در مسیرش بود و از طرف دیگر به قدرت و توانمندی ملت بزرگ ایران، ایمان و حسن ظن داشت.
یعنی در مقابل همه مشکلات و سختی‌ها، بعد از خداوند دستش به سوی مردم خودش دراز بود و از مردم استمداد می‌طلبید و می‌خواست که بار سنگین ادامه راه انقلاب را بر دوش بکشند. رئیس جمهوری افزود: امام راحل می‌دانست که ملت بزرگ ایران با فرهنگ کهن و با ایمان به خداوند و روحیه ایثار می‌تواند بخوبی از همه مشکلات عبور کند.
امام راحل هیچگاه نگفت که همه با من، بلکه همیشه عنوان همه با هم بودن را به‌کار می‌برد. امام راحل از همه اقشار، اقوام، افکار و سلایق می‌خواست تا در کنار یکدیگر باشند و همه جمعیت‌ها، نهادها و مردم در کنار هم برای رسیدن به اهداف بلند تلاش کنند. روحانی با اشاره به اینکه امروز یکی از روزهای سخت و دشوار کشور عزیز ایران در برابر توطئه‌های بیگانگان است، تصریح کرد: به‌رغم چنین شرایطی، راه امام می‌تواند منجی کشور و مردم باشد و همانطوری که تکیه امام راحل به مردم بود، تکیه خلف صالح او رهبر معظم انقلاب نیز به مردم است.
رئیس جمهوری تصریح کرد: امروز روزی نیست که بخواهیم باری که بر دوش داریم را بر دوش دیگری بیفکنیم و این فکر که کسی می‌تواند حساب خود را از دیگری جدا کند، اشتباهی محض و بزرگ است. روحانی گفت: نهاد روحانیت و دین و نهاد دولت در کنار یکدیگر قرار دارند و حاکمیت دولت و نظام نمی‌تواند از هم فاصله داشته باشد.
فقاهت، ولایت و حوزه‌های علمیه و روحانیت از ابتدای انقلاب اسلامی در کنار دولت هستند و دولت نیز همواره در مسیر ارشادات آنها حرکت کرده است. رئیس جمهوری افزود: هیچ‌کس نمی‌تواند به دریا قدم بگذارد و انتظار داشته باشد که پایش خیس نشود یا بدتر اینکه پای خود را در دریا بگذارد و نسبت به خیس شدن آن منکر شود.
لذا در مسیر آرمان‌های بزرگ انقلاب همه با هم و در کنار یکدیگر هستیم و ایستادگی در برابر مشکلات و توطئه‌های دشمنان یک وظیفه همگانی است. روحانی تأکید کرد: بدون تردید با وحدت، اتحاد و یگانگی بخوبی می‌توانیم از همه مشکلات عبور کنیم. رئیس جمهوری در ادامه با بیان اینکه در هفته دولت از تمام دولتمردان انتظار دارم که تلاش‌ها و زحمات یکسال گذشته را برای مردم تشریح کنند، گفت: باید در این هفته پروژه‌هایی که افتتاح می‌شود و تلاش‌هایی که در یکسال گذشته انجام شده، برای مردم تشریح شود.
روحانی با بیان اینکه به درد و رنج و مشکلات مردم واقف هستیم، اظهارکرد: همه تلاش ما آن است که از درد و مشکلات مردم بکاهیم و هیچ تردید نداریم که با وحدت، اتحاد و استقامت می‌توانیم از مشکلات عبور کنیم.  وی افزود: همانطوری که توانستیم تلاش لابی‌های صهیونیستی را در سالن‌های مجلس سنا و نمایندگان امریکا، خنثی کنیم و همچنین توانستیم توطئه‌های امریکا را در سالن شورای امنیت سازمان ملل خنثی سازیم و اتهامات آنان را نسبت به ایران در افکار عمومی جهان بزداییم و توطئه‌های آنان را در دل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی خنثی سازیم، این ملت بخوبی خواهد توانست از همه مشکلات سرافرازانه عبور کند.
رئیس جمهوری گفت: امروز در پیشگاه امام راحل که مردم‌سالاری دینی را به ما آموخت و به ما گفت که در برابر مردم که ولی‌نعمت ما هستند، باید خدمتگزار باشیم، بار دیگر عهد می‌بندیم که برای خدمت به مردم کمربندهای خود را مستحکم‌تر ببندیم. روحانی در ادامه با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای انقلاب اسلامی، اظهارکرد: یاد می‌کنیم از شهیدان رجایی و باهنر و شهدای بزرگ‌مان، شهیدان مطهری، بهشتی و آیت‌الله هاشمی رفسنجانی که جای همه آنان در این روزها خالی است.
اگر چه آنان نیستند اما بی‌تردید فرزندان و شاگردان آنان بار سنگین مسئولیت را بر دوش خواهند کشید. رئیس جمهوری افزود: درود و صلوات می‌فرستیم بر روح بلند امام راحل و فرزندان گرامی و خاندان بزرگوارشان و برای همه شاگردان و یاران امام و یادگار امام، حجت‌الاسلام والمسلمین سید حسن خمینی، آرزوی توفیق داریم و امیدواریم بتوانیم راه امام را همواره زنده و مستمر باقی نگه داریم.
    سیدحسن خمینی: بزرگ‌ترین عامل برون رفت از شرایط موجود، تزریق امید است حجت‌الاسلام سیدحسن خمینی، یادگار بنیانگذار انقلاب اسلامی با بیان اینکه به توانایی دوستان‌مان در دولت بسیار امیدوار هستم، تزریق امید و توانایی فرزندان کشور را بزرگ‌ترین عامل برون رفت از شرایط موجود دانست و تأکید کرد که شاید در دشمنی‌های دشمنان، خیری برای کشور نهفته باشد.
به گزارش جماران، وی که در مراسم تجدید میثاق رئیس جمهوری و هیأت دولت با آرمان‌های امام خمینی(ره) سخن می‌گفت، ابراز اطمینان کرد که با اتکا به امید می‌توانیم از تمام گردنه‌ها عبور کنیم و بدون تردید امروز بزرگ‌ترین عامل برای برون‌رفت از شرایط کنونی برخورداری از روحیه امید است.
یادگار امام، دولت را در صف اول مبارزه با دسیسه‌ها دانست و ابراز امیدواری کرد به میمنت این اعیاد سعید روزهای خوبی پیش روی ملت ایران و دولت باشد. وی با بیان اینکه روزهای سختی از حیث مسائل اقتصادی داریم، اما روزهای سخت‌تری را پشت سر گذاشته‌ایم، رئیس جمهوری امید را از مواریث بزرگ امام برای جامعه ما تعریف کرد و گفت: ما می توانیم با اتکای به این امید از گردنه‌های امروز هم مانند شرایط بسیار سختی که در سال‌های جنگ و بعد از جنگ داشتیم، عبور کنیم.
سیدحسن خمینی افزود: روزهای خوشی را در پیش روی داریم که ان‌شاءالله با توجه به آنها مسیرمان را بهتر و باصلابت‌تر ادامه دهیم. وی اظهار کرد: یکی از فلسفه‌هایی که برای شرّ در تاریخ آورده‌اند، این است که اگر با نگاه عمیق نگاه کنیم ممکن است خیری در آنها نهفته باشد. شاید در شرّی که امروز به سبب دشمنی‌های خارجی بر ما مستولی شده، خیری باشد و آن انسجام دوباره فرزندان انقلاب است؛ چرا که از دست رفتن آن انسجام در مقاطعی می‌توانست پایه‌های نظام را متزلزل کند.
وی تأکید کرد: امروز بی‌تردید بزرگ‌ترین عامل برون رفت از شرایط موجود تزریق امید و توانایی فرزندان این کشور است؛ در رأس آنها دولت که در صف اول مبارزه با دسیسه‌ها هستند. یادگار امام ادامه داد: آثار این امید را در جان و روح همه مردم دیده‌ایم، می‌بینیم و ان‌شاءالله خواهیم دید و راه آن هم پیش از هر چیزی انسجام همه نیروها و بخصوص مدیران کشور در نهادهای دولتی و غیردولتی است که دست در دست هم بتوانند به نیازهای واقعی مردم پاسخ مطلوب دهند.
وی گفت: من به توانایی دولت و به قدرت و توانایی جمهوری اسلامی و رهبر انقلاب بسیار امیدوار هستم. مردم ما امیدوار بوده‌اند، هستند و خواهند بود. سیدحسن خمینی در پایان از خداوند مسألت کرد که انسجام و همدلی را که لازمه چنین شرایطی هست در جان و روح همه ما مستولی کند.       کلمات کلیدی روحانی به درد و رنج مردم واقف هستیم آستان مطهر امام خمینی(ره)

کد خبر: 1252559  |  مشاهده خبر در منبع اصلی: شبکه ایران
گردآوری اخبار بوسیله ربات جستجوگر پارست
راجع به ربات پارست بیشتر بدانید
به اشتراک بگذارید
اخبار مرتبط:

آخرین خبرهای سياسي

جهان با سیاست یکجانبه گرایی آمریکا مخالف است ایرنا  ۱ ساعت پیش

به گزارش بامداد شنبه ایرنا، در ادامه مقاله حسن روحانی در واشنگتن پست آمده است: وقتی در 18 اردیبهشت 97، رئیس جمهوری آمریکا رسما اعلام کرد که این کشور از برجام خارج می شود، دو انتخاب برابر من وجود داشت. اول اینکه من نیز اعلام کنم که ایران از برجام خارج می شود که موجب ناامنی و بی ثباتی بیشتر در منطقه می...

گزارش: برگزاری کنگره "اعتماد ملی" در غیاب چهره‌های شاخص؛ کدام اعضای "حزب"... تسنیم  ۲ ساعت پیش

به گزارش خبرنگار حوزه احزاب خبرگزاری تسنیم، حزب اعتماد ملی از زمان برگزاری کنگره سراسری خود در تاریخ چهارم خرداد ماه سال جاری دچار اختلافات درون حزبی شد. دو طیف طرفداران حجت الاسلام منتجب نیا و طرفداران الیاس حضرتی که در متن این اختلافات قرار داشتند در بخش پایانی این کنگره بر سر نحوه رای گیری...

تحریم‌‌ها برای تحریک مردم ایران علیه حکومت طراحی شد/عربستان تحریف‌کننده اسلام و تهدیدی جهانی... نامه  ۲ ساعت پیش

به گزارش نامه نیوز در حالی که سخنرانی هوک پایان یافته و او برای پاسخ به سوالات شرکت‌کنندگان در نشست آماده می‌شد، «مدئا بنجامین» فعال شناخته‌شده ضدجنگ که در سالن حضور داشت، در اقدامی که بازتاب زیادی در رسانه‌ها داشته و عملا نشست را تحت تأثیر قرار داد، روی صحنه رفت و با فریاد، به سیاست‌های واشنگتن در...

مادرید در تلاش برای به رسمیت شناختن کشور فلسطین است ایرنا  ۲ ساعت پیش

به گزارش بامداد شنبه ایرنا و به نقل از روزنامه آ.ب. ث، وزیر امور خارجه اسپانیا گفت که موضوع فلسطین روی میز دولت است و تلاش می کنیم که در رایزنی با دیگر کشورهای اتحادیه اروپا به یک اجماع برسیم و موضع مشترکی در این باره اتخاذ شود. وی تاکید کرد: اما به نظر می رسد که در اتحادیه اروپا در این مورد اجماع وجود...

گلخانه؛ ناجی بخش کشاورزی ایران ایرنا  ۲ ساعت پیش

به گزارش ایرنا، کارشناسان علوم کشاورزی نیز با تایید این موضوع معتقدند که برای دستیابی به موفقیت بیشتر، امروز راهی جز حرکت به سمت کشاورزی درون زا، تولید محور و اشتغالزا وجود ندارد بنابراین با توجه به تنش آبی و بهره برداری غیر اصولی از منابع آب زیر زمینی، گلخانه و اصلاح الگوی کشت تنها راه نجات کشاورزی...

کدام نمایندگان هنوز به کمپین #شفافیت_آرا نپیوسته‌اند؟ جدول و گرایش سیاسی تسنیم  ۳ ساعت پیش

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری تسنیم، نمایندگان مجلس شورای اسلامی چندی پیش با یک فوریت طرح شفافیت آرای نمایندگان مجلس مخالفت کردند و قرار شد این طرح به صورت عادی در پارلمان بررسی شود.کمپین #شفافیت_ آرا با 70 امضا تشکیل شد + اسامیگزارش|گرایش سیاسی نمایندگانی که به کمپین #شفافیت_آرا پیوستند +...

چرا وزیر نفت در نشست اوپک پیش‌‌رو شرکت نخواهد کرد؟ نامه  ۴ ساعت پیش

به گزارش نامه نیوز درحالی که کم‌تر از چهار روز به دیدار نمایندگان اوپک باقی‌مانده است، وزیرنفت کشورمان اعلام کرده است در این نشست شرکت نخواهد کرد.به گزارش گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان؛دلیل عدم حضور زنگنه در نشست اوپکقرار است نمایندگان کشورهای عضو کمیته وزارتی سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک)...

روحانی عربستانی: عاشورا روز جهانی اهدای خون اعلام شود ایرنا  ۴ ساعت پیش

به گزارش بامداد شنبه ایرنا، محمد النمر برادر شیخ باقر النمر روحانی فقید و سرشناس عربستانی در حساب توئیتری خود نسبت به تعداد اهدا کنندگان خون در عربستان در مقایسه با کشورهای پیشرفته ابراز تاسف کرد.وی همچنین ابراز امیدواری کرد که عاشورا به عنوان روز جهانی اهدای خون معرفی و اعلام شود. النمر همچنین گفت...

دفاع مقدس روایتگر حماسه راست قامتان جاودانه ایرنا  ۴ ساعت پیش

جنگ نزد همه ملل پدیده ای مزموم و ناپسند بوده اما دفاع در مقابل ظالم و متجاوز امری مقدس است که همگان را در مجامع انسانی به سوی خود می خواند و برای حفظ داشته ها ایثار، سلحشوری و اخلاص طلب می کند. دوران دفاع مقدس به عقیده بسیاری برشی زرین از تاریخ صلابت مردمی است که در عین دفاع از حقانیت خود و کشورشان...

آیا می‌توان به سرانجام برجام امیدوار بود؟ نامه  ۵ ساعت پیش

به گزارش نامه نیوز  هرچند مسئولین کشور خواستار حفظ کشورهای اروپایی ازجمله آلمان در برجام هستند تا این توافق را بدون آمریکا حفظ کنند؛ ولی آلمانی­‌ها تمایلی به تداوم همکاری با ایران به دلیل تحریم‌های ثانویه آمریکا ندارند. پس از خروج آمریکا از برجام مقامات اروپایی ضمن اظهار تأسف، اعلام کردند...

ارسال برای دوستان

پخش اخبار زنده