تعداد بازدید: ۹
تاريخ انتشار: سه‌شنبه،۱۳ شهریور ۱۳۹۷
ساعت انتشار: ۱۲:۲۵
جبهه مردمی نیروهای انقلاب: راهکار خروج از وضعیت موجود اولویت دادن به حل بحران مدیریت است
به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری تسنیم، دفتر سیاسی جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی در بیانیه‌ای اعلام کرد که راهکار خروج از وضعیت موجود در سایه همدلی همگان به‌ویژه مسئولان کشور، اولویت دادن به حل بحران مدیریت کشور است."جبهه مردمی درباره مسائل اقتصادی بیانیه می‌دهد"متن کامل این بیانیه به شرح زیر است:بسم الله الرحمن الرحیمبیانیه­ جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی پیرامون «اولویت‌های دوران جنگ اقتصادی»إِنْ تَمْسَسْكُمْ حَسَنَةٌ تَسُؤْهُمْ وَ إِنْ تُصِبْكُمْ سَیِّئَةٌ یَفْرَحُوا بِها وَ إِنْ تَصْبِرُوا وَ تَتَّقُوا لا یَضُرُّكُمْ كَیْدُهُمْ شَیْئاً إِنَّ اللَّهَ بِما یَعْمَلُونَ مُحِیطٌ.
سوره آل عمران آیه 120انقلاب اسلامی به برکت توجهات حضرت «ولی‌عصر عجل­الله تعالی فرجه الشریف» و به لطف پی­روزی­های هوشمندانه و مخلصانه بنیانگذار فقید انقلاب اسلامی و رهنمودهای حکیمانه رهبر فرزانه انقلاب اسلامی و مجاهدت مردم رشید ایران، طی چهل سال عمر پر برکت خود، دستاوردهای بی‌­نظیری را به ارمغان آورده و قله‌­های افتخار را یکی پس از دیگری فتح نموده است و این در حالی است که چالش­ها و تهدیدات فراوانی را نیز در پیش روی دارد.
الف) با پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی، همت ملت ایران در پیگیری اهداف انقلاب به نتیجه نشست و امروز استقلال، آزادی، عدالت، پیشرفت معنوی و پیشرفت مادی ایران اسلامی در کنار مظلوم‌نوازی و ظلم‌ستیزی آن منشأ تغییر موازنه قدرت در سطح جهان و الگویی برای ملت‌ها قرار گرفته است. گرچه راه طی شده پر افتخار و مقایسه‌اش با گذشته ظلم آشکار است، باید اذعان کرد فاصله با قله‌های هدف‌گذاری شده انقلاب، همچنان بسیار زیاد و عقب‌ماندگی از طی مسیر در برخی زمینه‌ها خصوصا عدالت اجتماعی قابل دفاع نیست و مورد مطالبه جدی مردم فداکار ایران و رهبری معظم انقلاب است.
طبعا جبران مافات و تحقق مناسب اهداف مذکور، نیازمند همت و فداکاری مضاعف همگان به‌ویژه مسئولان کشور در تحولی فراگیر است که به فضل الهی شهد شیرین آن را مردم عزیزمان خواهند چشید.ب) دسیسه‌های هزینه‌زای چهل ساله دشمنان انقلاب اسلامی به‌ویژه شیطان بزرگ آمریکا علیه مردم ایران ناموفق بوده است تا جایی که آخرین شکست آمریکا در هماوردی منطقه‌ای خود با انقلاب اسلامی علی‌رغم تقبل هزینه هفت هزار میلیارد دلاری آن در غرب آسیا و شمال آفریقا، اسباب استیصال آمریکا و همپیمانانش را فراهم کرده است.
ج) ملت شریف ایران به خوبی می‌­دانند که دشمنان انقلاب اسلامی و در رأس آن­ها آمریکای جنایتکار، خواهان تضعیف پایگاه اجتماعی نظام اسلامی از طریق جنگ روانی و القای ناامیدی هستند. ناگفته پیداست که نزدیکترین تهدید پیش­روی ایران اسلامی، تشدید جنگ اقتصادی و اعمال تحریم‌­های ظالمانه آمریکا به منظور رویگردانی مردم از انقلاب اسلامی و ایجاد آشوب و ناامنی با استفاده از بستر سوءتدبیر، ضعف مدیریت و در پاره‌ای موارد وابستگی یا دلبستگی برخی مدیران به بیگانگان است.
دور جدید این دشمنی‌­ها با همسویی دولت‌های مرتجع منطقه‌­ای خصوصا رژیم متخاصم آل‌سعود و پادویی جانیان انسان‌نمای گروهک‌­های ضدانقلاب دهه شصت که البته فاقد پشتوانه اجتماعی هستند، آغاز شده است، لیکن به فضل الهی امت شهیدپرور ایران با درک صحیح و دقیق از اوضاع کنونی کشور و شعار مقتدرانه «نه جنگ، نه مذاکره»، با تکیه بر توانمندی‌­های موجود و تفوق بر مشکلات، بار دیگر ناکامی دشمنان را رقم خواهد زد.
د) در شرایط حساس کنونی پافشاری بر ادامه روند نابسامان فعلی کشور دشمنی هوشمندانه یا سطحی نگریست. توصیه‌های سیاسی به استعفاء یا برکناری رؤسای قوا ـ بدون عارضه‌یابی دقیق کارشناسی و مطالبه تغییر و تحول در مدیریت بخش‌های مختلف ـ جز بر هم زدن وضع موجود، تشدید نابسامانی‌ها و انحراف از مسیر و روال عقلانی، قانونی و اخلاقی ثمری نداشته و حرکت در مدار دلخواه دشمن ارزیابی می‌­شود.
پیشنهاد تسلیم در برابر زورگویی و جنایتکاری آمریکا و به حراج گذاشتن داشته‎‌های مکتبی و ملی و بازگشت از نیمه ­راه نیز حاصلی جز ویرانی اعتقادات و باورهای مردم و انقراض ایران نخواهد داشت. از این رو تنها راه عبور از مشکلات و موانع و تأمین سربلندی ایران اسلامی، بازگشت به راهبرد هوشمندانه "پیشرفت و عدالت" در مسیر تمدن‌سازی اسلامی است که متأسفانه پنج سال از بهترین و حساس‌ترین وقت مردم و نظام با اصرار مدیران دولت یازدهم به ناچار با نرمش قهرمانانه صرف تجربه برجام شد که البته بهره‌مندی کامل از این تجربه گرانقیمت نیز خود از ضروریات است.
همزمان با تأکید بر نقاط قوت و توانمندی‌های نظام اسلامی باید به مبارزه بی‌امان با پلشتی‌ها و کاستی‌ها پرداخت که این مهم تنها در قالب اصلاحات انقلابی میسر خواهد شد.ضرورت های انجام اصلاحات انقلابی و تقابل جدی با جنگ اقتصادی دشمنبی‌شک راهکار خروج از وضعیت موجود در سایه همدلی همگان بویژه مسئولان کشور، اولویت دادن به حل بحران مدیریت کشور است، نه شعارهای تبلیغاتی برای مدیریت بحران‌های ساختگی! لذا لازم است کمیته ویژه اقتصادی سران قوا علی‌­الخصوص رئیس‌جمهور محترم که بیشترین تأثیر را در اصلاح رویکردها و عملکردها دارند، به فوریت در ایجاد ثبات بازار و کاهش فشار اقتصادی از مردم اهتمام جدی داشته و در رفع کاستی‌ها و تنگناها بکوشند و گزارش جلسات برگزار شده خود را همراه با نتایج ملموس آن به مردم ارائه کنند و از قصور و تقصیرها در پیشگاه الهی و از مردم عذرخواهی نمایند.
تکیه بر ظرفیت‌­های بی‌­نظیر مردمی جهت مقاومتی شدن اقتصاد ملی و به تبع آن، ناامیدی آمریکا از اعلام موقعیت جنگ اقتصادی امری انکارناپذیر است، این مهم در تبدیل تهدید دشمن به فرصت اساسی اصلاح کشور نیازمند اعتماد بالای مردم و مسئولان و ایجاد امیدآفرینی واقعی در جامعه است. به یقین با این همدلی است که ملت شریف ایران بر تئوری‌های مبتنی بر جنگ ­روانی دشمن پیروز خواهد شد و قطعاً دستاورد این اعتماد متقابل و پیوستگی نیز مشارکت همگانی در برابر توطئه‌های دشمن، ارتقای انصاف عمومی(مردم ـ مسئولین) و  ترجیح منافع ملی و عمومی بر مصالح شخصی و گروهی خواهد بود.
وظیفه نخبگان در چنین شرایطی- و حتی در شرایط عادی جامعه - هدایت عالمانه مسئولان و افکار عمومی در ایفای رسالت تاریخی و فتح قله‌هاست. هیچ کشوری بدون پیش­تازی نخبگانش به پیشرفت و کمال دست نیافته است، لذا امروز از نخبگان انتظار می‌­رود که با هدایت‌های عالمانه خود چراغ راه مردم و مسئولان شوند و عقلانیت، اعتدال و انصاف را به عنوان شروط حداقلی عالمانگی، در گفتار و نوشتار خود لحاظ کرده و در برابر عوام­زدگی، احساسی‌­گری و هیجان‌­آفرینی‌­های کاذب ایستاده و ملت خویش را در مقابل اقدامات خلاف دین و انسانیت، ملت و ملیت، و منطق و عقلانیت مصون سازند.
جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی برخلاف حامیان دوران انتخابات جناب آقای روحانی، دولت دوازدهم را در تعلیق ندانسته و بر این باور است که این دولت هنوز می‌تواند با اتخاذ رویکرد انقلابی و جهادی و عبور از افراد و جریا‌ن‌­های غیرانقلابی و رانت‌­خواه، مشکلات کشور را حل نماید. دولت می‌بایست با تغییر رویکرد و انتخاب اولویت قطعی تکیه بر توانمندی‌های داخلی به جای امید به بیگانگان و مذاکره با ملت به جای مذاکره با ترامپ، با تحول اساسی در تیم و برنامه اقتصادی اداره کشور حرکت مجدانه‌ای را آغاز نماید تا فراتر از امیدزایی در جامعه، ریشه مشکلات کنونی را خشک نماید.
در چنین شرایطی، آشفته­‌سازی فضای سیاست داخلی و تفرقه‌آفرینی سمی مهلک محسوب می‌شود. برخی از حامیان ظاهری دولت دوازدهم خواهان راهبرد دو قطبی‌­سازی پایدار در فضای سیاسی کشور برای توجیه ضعف‌های دولت در حوزه مسائل اقتصادی و نیز پاک کردن سابقه حمایت مطلق گذشته خود از دولت هستند.
قطعا این راهبرد «هیاهو» برای «هیچ» است و جایگاه دولت را در افکار عمومی ارتقا نخواهد بخشید و آنها را از پاسخگویی نسبت به ناکارآمدی‌ها مصون نخواهد ساخت. آنها باید بدانند که دوقطبی‌سازی‌های کاذب و ضریب دادن به سیاست به جای حل مشکلات مردم، شائبه شانه خالی کردن دولت و اصلاح‌طلبان از بار مسؤولیت سنگین اداره صحیح شرایط اقتصادی کشور را تقویت خواهد کرد.
مجلس شورای اسلامی به عنوان مهم‌ترین جایگاه تجلی اراده ملی و رأس امور، می­‌بایست زبان رسا و گویای خواست ملت باشد، از این رو وظیفه خطیر مجلس در انعکاس صدای مردم و مطالبه از دولت و دستگاه قضایی بی‌­بدیل است و ملت ایران انتظار دارند تا پاسخ اعتماد خود به نمایندگانشان را دریافت نمایند.
انتقال صحیح خواست مردم توسط نمایندگان به مسؤولان اجرایی و قضایی و نظارت مستمر و موثر ایشان برای رفع مشکلات آنها، سبب جلوگیری از هرگونه التهاب آفرینی و سوءاستفاده از خواسته­های برحق مردم توسط آشوب طلبان کم مقدار خواهد شد. در همین زمینه پیگیری نتایج جلسه متین و قابل تقدیر سئوال از جناب آقای روحانی و عدم اقناع اکثریت نمایندگان در اکثر سوالات توسط مجلس و سایر مسوولان ذیربط، مطالبه جدی مردم ارزیابی می‌شود.
مجلس می تواند با الزام دولت به احیای سامانه های شفافیت زای گذشته و نیز تعبیه سامانه های الکترونیکی در تمامی حوزه های اقتصادی مانع سوءاستفاده سودجویان، محتکران وقاچاقچیان در واردات و اخیرا صادرات مواد خام و مایحتاج مردم شود.افکارعمومی در مواجهه با اخبار فسادهای موجود در کشور خواهان نقش­آفرینی انقلابی قوه قضاییه مبتنی بر قانون و بازنمایی رسانه­ای مناسب در قبال پرونده­های مفاسد اقتصادی است.
قوانین عادی کشور، مناسب برهه زمانی عادی است ولی در شرایط سخت کنونی که می بایست تیغ قانون برای مفسدان اقتصادی تیزتر و احکام صادره سریعتر و قاطع تر باشد موافقت مقام معظم رهبری(مدظله العالی) با پیشنهادهای رییس محترم قوه قضاییه، گام مهمی در روند مبارزه با مفاسد اقتصادی خواهد بود. امروز همگان منتظر عملکرد دقیق و قاطعانه قوه قضاییه با برخورداری از اختیارات اخیر برای مبارزه با حیف و میل کنندگان بیت المال هستند.
برگزاری دادگاه مفسدان اقتصادی و میل کنندگان اموال مردم لازم است اما این اقدام قاطع پس از برخورد با حیف کنندگان امکانات اقتصادی کشور تکمیل خواهد شد؛ کسانی که با سوءمدیریت یا خیانت باعث نابسامانی در وضع معیشت مردم خصوصا در بازار سکه و ارز شدند.دشمنان جمهوری اسلامی ایران برای پیشبرد اهدافشان، اقدام به برنامه­ریزی و توطئه­های فراوان برای ضربه زدن به پایه­های مستحکم نظام اسلامی کرده و نیروهای وابسته خود را در نهادهای مهم و حساس نفوذ داده اند.
نهادهای امنیتی متناسب با کار ویژه ترسیمی، باید هرچه بیشتر در نبرد با دشمنان و لایه­های چندگانه نفوذی ها، گام برداشته و با شناسایی و برخورد مناسب با دشمنان دوست نما، عرصه های حیاتی جامعه را از حضور مفسدانه آنها پاک نمایند. علاوه بر این که در تلاش برای توسعه امنیت پایدار کشور، روزنه ها و نقاط آسیب‌پذیر در فعالیت­های اقتصادی کلان و مراکز مهم تصمیم‌گیری مرتبط را پوشش داده و به دولت و دستگاه قضائی در تحقق سلامت اقتصادی یاری رسانند که بی شک در شرایط خطیر کنونی، اقدامات این نهادها از اهمیت بیشتری برای پیروزی در جنگ اقتصادی با آمریکا برخوردار است.
رسانه ها و بویژه فعالان فضای مجازی نقش بی بدیلی در تثبیت امنیت روانی و یا برهم زدن آن دارند. توسعه نظارت همگانی، اطلاع رسانی صحیح و مسئولیت پذیری در انعکاس رخدادهای اجتماعی و نظارت دقیق مراجع مسئول نسبت به نکات منتشر شده در این بستر، امکان بهره مندی مناسب را از این دستاورد خوب بشری فراهم خواهد ساخت والا ادامه روند کنونی حاصلی جز تحریک و تشویش افکار عمومی، تجاوز به حریم خصوصی افراد، تحدید آزادی مردم ایران و کمک به پیروزی دشمن در جنگ روانی کنونی نخواهد داشت.
 در خاتمه تاکید می نماییم که امروز روز کار و سختی و آزمودن صداقت هاست تا معلوم شود چه کسانی بدنبال سیاسی کاری، فرصت طلبی و قدرت پرستی بوده و چه افراد و گروه هایی صادقانه برای رفع مشکل مردم به کمک دولت می شتابند، خلاصه این که کدام یک از جریانات سیاسی انقلاب را برای قدرت و منافع خود می خواهند و کدام یک علاقمند فداکاری برای انقلاب و مردم می باشند.
امروز کشور نیازمند همدلی، وحدت، قانون مداری، شایسته سالاری، مسئولیت پذیری، پاسخگویی و همت مضاعف در حرکت جهادی برای رفع تبعیض ها، مبارزه قاطع با فسادها و ریشه کنی فقر و شتاب بخشیدن به پیشرفت ایران اسلامی است که مطمئناً در سایه ولایت مداری و خدمتگزاری مسئولان و خاکساری ایشان برای ملت رشید ایران رقم خواهد خورد و قطعاً نقشه آمریکا و همپیمانانش در ناامید ساختن مردم و ناامن کردن کشور نیز شکست خواهد خورد.
ان شاءاللهوالسلام علیکم و رحمه الله و برکاتهدفتر سیاسی جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی12/6/1397انتهای پیام/

کد خبر: 1264808  |  مشاهده خبر در منبع اصلی: تسنیم
گردآوری اخبار بوسیله ربات جستجوگر پارست
راجع به ربات پارست بیشتر بدانید
به اشتراک بگذارید
اخبار مرتبط:
▫ دلار رسماً از سامانه سنا حذف شد  آفتاب نیوز - اقتصادي

آخرین خبرهای سياسي

مخالفت مجلس با فوریت طرح عفو عمومی آفتاب نیوز  ۸ دقیقه پیش

آفتاب‌‌نیوز : نمایندگان مجلس با فوریت طرح عفو عمومی مخالفت کردند که بر این اساس این طرح به صورت عادی در مجلس مورد بررسی قرار می‌گیرد.تقاضای دو فوریت طرح عفو عمومی و تبدیل مجازات در جلسه علنی صبح امروز (یکشنبه) مجلس مطرح شد که محمد کاظمی به عنوان نماینده طراحان این طرح، آن را در جهت تحکیم وحدت ملی و...

قاسمی: کاردار امارات به وزارت امور خارجه احضار شد آفتاب نیوز  ۸ دقیقه پیش

آفتاب‌‌نیوز : سخنگوی وزارت امور خارجه اظهار داشت: در پی سخنان سخیف یک مشاور سیاسی اماراتی در خصوص حادثه تروریستی اهواز، کاردار امارات عربی متحده امروز توسط رئیس اداره سیاسی ذیربط به وزارت امورخارجه احضار و اعتراض شدید جمهوری اسلامی ایران به اظهارات غیرمسئولانه و موهن مشاور مذکور به وی ابلاغ شد.قاسمی...

واکنش وزیر دفاع به حمله تروریستی اهواز / پاسخی سخت در انتظار تروریست‌ها شبکه ایران  ۱۲ دقیقه پیش

وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح تصریح کرد: تروریست‌های حقیر باید بدانند که پاسخی سخت و غافلگیرکننده در انتقام خون‌های پاک به زمین ریخته شده هموطنان‌مان دریافت خواهند کرد. به گزارش ایسنا، امیر سرتیپ حاتمی وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح با عرض تسلیت شهادت جمعی از مردم بی گناه و عزیز...

زخم پای دیابتی از شایع ترین سرطان ها هم کشنده تر است ایرنا  ۲۲ دقیقه پیش

به گزارش خبرنگار ایرنا، دکتر سید مهدی طبایی روز یکشنبه در نشست خبری پنجمین کنگره ملی زخم و ترمیم بافت اظهار کرد: مرگ و میر ناشی از این بیماری از مجموع فوتی ها بر اثر سه سرطان سینه، پروستات و لنفوم هوچکین هم بیشتر است و این موضوع نشان دهنده اهمیت این حوزه است.طبایی تاکید کرد که بیماری های سرطان باید...

الجزیره: ایران تعدادی از دیپلمات های اروپایی را احضار کرد ایرنا  ۲۲ دقیقه پیش

به گزارش ایرنا این پایگاه روز یکشنبه افزود، طبق گفته منابع رسمی، این حادثه منجر به کشته شدن 25 شخص شد که در میان آنان افرادی از سپاه پاسداران و غیرنظامیان نیز حضور داشتند همچنین 60 نفر دیگر مجروح شدند و این در حالی است که یک نماینده مجلس ایران از کشته شدن 29 نفر خبر داده است.این سایت خبری به نقل از...

سازمان خصوصی‌سازی به محلی برای تاراج و غارت بیت‌المال تبدیل شده است ایلنا  ۲۳ دقیقه پیش

سازمان خصوصی‌سازی به محلی برای تاراج و غارت بیت‌المال تبدیل شده استبه گزارش خبرنگار سیاسی ایلنا، سید جواد حسینی کیا در نشست علنی امروز مجلس شورای اسلامی در تذکر شفاهی خطاب به حسن روحانی گفت: در زمان حضرت علی (ع) زمانی که عقیل از بیت المال پولی درخواست کرد، امیرالمومنین سیخ داغی روی دست او گذاشت اما متاسفانه در حال حاضر به اشکال مختلف در دولت بیت المال به تاراج می رود...

پایگاه اطلاع‌رسانی دولت استعفای وزیر صنعت را تکذیب کرد ایلنا  ۲۳ دقیقه پیش

پایگاه اطلاع‌رسانی دولت استعفای وزیر صنعت را تکذیب کردبه گزارش ایلنا، در این اطلاعیه آمده است مرجع اطلاع رسانی اخبار رسمی در حوزه دولت مشخص است و اینکه رسانه‌های وابسته به قوای دیگر در این شرایط برای دولت مسئله جدید ایجاد کنند مورد انتظار نیست و‌امیدواریم بجای ایجاد شائبه و افزایش مشکلات، با همیاری و همکاری بین قوا و مسئولین تمرکز بر رفع مشکلات...

پیوستن به «FATF» آشفتگی‌های بیشتر اقتصادی را به‌دنبال خواهد داشت خبرگزاری فارس  ۲۹ دقیقه پیش

مهدیه جوکار دبیر انجمن اسلامی دانشجویان دانشکده شریعتی (عضو دفتر تحکیم وحدت) در گفت وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری فارس، گفت: مدتی است که شاهد بحث‌های گسترده‌ای از سوی کارشناسان، متخصصین و دانشجویان پیرامون fatf و لوایح مرتبط با آن هستیم. وی ادامه داد: fatf سازمانی بین دولتی است که هدف ظاهری آن مبارزه...

عقبه بازیگران سیاسی معاند در خوزستان در حال فعالیت هستند/لزوم توجه دولت و مجلس به خوزستان خبرگزاری فارس  ۲۹ دقیقه پیش

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، همایون یوسفی نماینده مردم اهواز در مجلس شورای اسلامی در نشست علنی امروز (یکشنبه) پارلمان ضمن تسلیت و محکومیت حمله تروریستی روز گذشته اهواز و شهادت جمعی از هموطنان، اظهار داشت: استان خوزستان به همان دلیل که ابتدای جنگ نقطه هدف قرار گرفت در حال حاضر نیز به عنوان...

مقدسی نماینده ناظر در شورای عالی صنایع دریایی شد مرور نیوز  ۱ ساعت پیش

مقدسی نماینده ناظر در شورای عالی صنایع دریایی شدبه گزارش مرور نیوز، نمایندگان مجلس شورای اسلامی در صحن علنی امروز (یکشنبه اول مهرماه)، با 153 رأی سید مهدی مقدسی عضو کمیسیون صنایع و معادن را برای عضو ناظر در شورای عالی صنایع دریایی انتخاب کردند.

ارسال برای دوستان

پخش اخبار زنده