تعداد بازدید: ۹
تاريخ انتشار: پنج‌شنبه،۱۵ شهریور ۱۳۹۷
ساعت انتشار: ۰۰:۱۲
صیادان: کشتی‌های چینی به ما حمله می‌کنند
به گزارش فارس، حضور کشتی‌های چینی در آب‌های سرزمینی ایران دردسر آفریده است. چندی پیش بود که یک ویدئو کوتاه از صید چینی‌ها در نزدیکی بنادر ایران به سرعت در شبکه‌های اجتماعی دست به دست شد و ابهامات زیادی را به وجود آورد. آن چیزی که بیشتر موجب ناراحتی و نگرانی مردم شده بود، روش ماهیگیری چینی‌ها بود، آن‌ها به صورت انبوه و به روشی اقدام به صید میکردند که گفته می‌شود حتی در کشور چین هم مورد تائید قرار نگرفته است.
ماهگیری به وسیله تور‌های «ترال»! پس از انتشار چند فیلم دیگر که گفته می‌شد مربوط به صید غیر متعارف چینی‌هاست، موجی از تائید و تکذیب‌ها از سوی مسؤولین مربوط شروع شد. معاون صید و بنادر ماهیگیری سازمان شیلات ایران در پاسخ به خبرگزاری «ایلنا» گف: «حتی یک شناور چینی یا خارجی (اندونزی یا هر کشوری) در آب‌های جمهوری اسلامی ایران وجود ندارد.
» صحبت‌های این مقام مسؤول را «شریفی» نماینده مردم لنگه در مجلس هم تائید کرده است و به خبرگزاری «ایسنا» گفته است که «در خصوص فعالیت کشتی‌های چینی که این روز‌ها سروصدا کرده است، وزیر جهاد کشاورزی روز گذشته (چهارم شهریور) در مجلس حضور یافت و مفصل با وی صحبت کردم.
برای روشن شدن موضوع صید غیرمجاز توسط چینی‌ها به اتفاق معاون صید سازمان شیلات، ۴ روز در تمامی بنادر صیادی حضور پیدا کردیم و با صیادان صحبت‌هایی را به‌صورت رودررو داشتیم، کسی اعلام و تائید نکرد که توسط چینی‌ها صید صنعتی صورت می‌گیرد» البته ادعای این نماینده مجلس، توسط معاون امور بندری سازمان بنادر و دریانوردی رد شدو وی اعطای مجوز صید به کشتی‌های چینی را تائید کرده است.
محمد علی حسن‌زاده در یک نشست خبری به خبرنگاران گفت: «چینی‌ها قراردادی در قالب اجاره بلندمدت با شیلات دارند و از فناوری صید ماهی در عمق ۲۰۰ متری برخوردارند که این فناوری در میان شناور‌های صیادی ایران وجود ندارد.» البته ادعای حسن‌زاده در خصوص نبود تکنولوژی صید در عمق ۲۰۰ متری توسط صیادان محلی رد شده است و آن‌ها به خبرنگار فارس گفته‌اند که توان و امکانات این کار را دارند، اما برای آینده خود و فرزندانشان و البته حفظ زیست بوم هرگز به سمت آن نرفته‌اند.
یک عضو شورای شهر بندرعباس از تخلف چینی‌ها در صید ماهی خبر داده است. او به سایت خبری تابناک گفته که در انبار کشتی‌های آن‌ها ماهیانی وجود داشته که فصل صید آن‌ها نبوده است؛ این مقام محلی هم چنین از کشتار کوسه ماهی‌ها توسط ماهیگیران چینی در دریای ایران خبر داد در کنار تائید حضور کشتی‌های چینی در آب‌های ایران، سایت خبری «تابناک» از تخلف محرز و غیر قابل اغماض چینی‌ها هم خبر داده است.
این سایت خبری به نقل از یکی از اعضای شورای شهر بندرعباس نوشته «در بازرسی صورت گرفته از یکی از کشتی‌ها، چینی‌ها برای دیده نشدن از عرشه فرار کردند و زمانی که فرماندار وارد انبار کشتی شد، بیشتر از آنکه فانوس ماهی صید شده باشد، برخی از ماهی‌های که فصل صید آن‌ها نبوده، در انبار آن‌ها موجود بوده است.
.. مجوز نزدیک به ۲.۵ تن بال کوسه برای صادرات گرفته شده است؛ شما ببینید که چه میزان کوسه باید صید شود که ۲ تن باله کوسه از آن جدا شود؟!» این تائید و تکذیب‌ها در حالی صورت میگیرد که «دویچه وله» به نقل از منابع چینی از ساخت کشتی‌های مخصوص برای حضور در آب‌های جنوبی ایران خبر داد.
این وبگاه نوشته است که «در خبری که روز ۱۷ اکتبر ۲۰۱۷ از سوی وزارت کشاورزی و امور روستایی چین منتشر شده، گفته شده که این پنج کشتی با هزینه ۷۵ میلیون یوان چین، معادل حدوداً ۱۱ میلیون دلار آمریکا، ساخته شده‌اند و طول هر یک از آن‌ها ۴۴.۹ متر با قابلیت حمل ۷۲۲ تن صید است. براساس اعلام وزارت کشاورزی چین، این کشتی‌ها، نخستین کشتی‌های صیادی الکتریکی چین و نخستین کشتی‌هایی هستند که از استان شاندونگ برای صیادی به آب‌های ایران رفته‌اند، اما فعالیت صیادی چین در این منطقه افزایش خواهد یافت.
در این خبر، به این موضوع اشاره نشده که آیا کشتی‌های صیادی دیگری از استان‌های دیگر در گذشته در آب‌های ایران فعال بوده و یا قرار است فعال شوند، اما گفته شده که محل اصلی فعالیت این پنج کشتی، آب‌های جنوبی ایران است، جایی که مرکز هشت‌پا، ماهی مرکب، اره ماهی و فانوس ماهی است.» این روز‌ها ماهیگیران زحمت کش چابهاری با واژه ترال بیگانه نیستند و حس مثبتی به آن ندارند.
در صید با استفاده از کشتی و تور‌های ترال، ماهگیری به صورت انبوه انجام می‌شود که بومی‌ها بر این باورند آسیب جدی به زیست آبی می‌زند و موجب می‌شود که برخی از نمونه‌های آبزیان در معرض نابودی قرار بگیرند. البته بررسی‌های کارشناسی نیز این باور را تائید می‌کند و صید ترال می‌تواند آسیب‌های جبران ناپذیری را به دنبال داشته باشد.
وزارت کشاورزی و امور روستایی چین از ساخت ۵ کشتی با هزینه ۷۵ میلیون یوان خبر داده است. این کشتی‌ها برای اولین بار از روش صید الکتریکی استفاده می‌کنند و گفته می‌شود که محل فعالیت آن‌ها آب‌های جنوبی ایران است ترال در گوش مردم منطقه ما به «گروالا» مشهور است یعنی توری که از زیر و ته همه چیز از جمله ماهی مرجان و صدف هرچه که باشد را جارو می‌کنند.
صیادان محلی از مزاحمت این کشتی‌های غریبه سخن می‌گویند. بومی‌ها و ماهیگیران گلایه‌های خود را دارند. محمد فاروق آفرین یکی از صیدان محلی است او به خبرنگار فارس می‌گوید: کشتی‌های چینی بعضاً در ۴ و ۵ مایلی ساحل صید می‌کنند و مزاحم کار ما هستند وقتی آن‌ها تور می‌اندازند ما دیگر تور نمی‌ندازیم، چون تور‌های ما پاره می‌شود، وقتی آن‌ها تور ترال می‌اندازند دیگر چیزی برای صیادان ما باقی نمی‌ماند.
آن‌ها حق ندارند در جا‌هایی که صیدان ما صید میکنند ورود کنند، اما این روز‌ها هیچ جا حق و حقوق رعایت نمی‌شود که ما بگوییم آن‌ها حق دارند یا ندارند. صید در عمق ۲۰۰ متر یک دروغ شاخ دار است آذربینا صیاد دیگری هست که می‌گوید: شیلات می‌گوید به آن‌ها مجوز صید در عمق ۲۰۰ متر را داده شده، اما آن‌ها رعایت نمی‌کنند و در ۱۰ و ۱۲ متر هم می‌آیند، در واقع صید در عمق ۲۰۰ متر یک دروغ شاخ دار است.
هیچ کدام از صیادان کشتی‌های ترال صید در عمق ۲۰۰ متر را رعایت نمی‌کنند. شیلاتی‌ها می‌گویند ما تجهیزات لازم برای صید در عمق پایین را نداریم و برای همین با شرکت‌های چینی قرار داد بسته ایم، این وقعیت است که برخی از از ایرانی‌ها با کشتی‌های چینی ارتباط دارند و کشتی‌های آن‌ها را اجاره می‌کنند، چون ما تجهیزات صیادی پیشرفته نداریم.
یکی از ملونان لنج صیادی نیز به خبرنگار فارس می‌گوید: خود ما ایرانی‌ها با چینی‌ها که کشتی ترال دارند قرار داد بسته ایم آمدیم پرچم کشور را روی آن نقاشی کردیم، اما تکنسین‌های آن‌ها چینی است، آن‌ها مجوز شیلات را دارند.   بومی‌ها از کاهش صید خود بعد از حضور کشتی‌های چینی گله‌مند هستند   صیادان محلی می‌گویند حضور کشتی‌های ترال کار آقازاده هاست! این کشتی‌ها صید می‌کنند و بعد صید خود را به کارخانه‌های بسته بندی می‌دهند یا خود کشتی‌ها که بعضا مجهز به امکانات بسته بندی هستند این کار را انجام و به صیادان می‌فروشند.
یکی از صیادان می‌گوید: کف دریا را تصور کنید اگر با نقشه‌هایی که زیردریا را می‌تواند ببیند بررسی کنید خط تور‌های ترال باقی مانده است، تمام دنیا می‌داند که این خط‌ها کار ترالر است که چینی‌ها آورده اند و ایرانی‌ها و بعضی از آقازاده‌ها با آن‌ها قرار داد بسته‌اند.
این‌ها آمار دقیق از میزان صید خود نمی‌دهند حتی نمی‌گویند چه چیزی و چه میزان صید کرده اند. وقتی تور می‌اندازند همه چی میگیرند و بسته بندی می‌کنند و صید زنده را منجمد و بسته بندی می‌کنند و در خارج از کشور به فروش می‌رسانند. او ادامه می‌دهد: هر نوع ماهی امروز فروش خودش را دارد ما ماهی یال اسبی را نمی‌گیریم، اما چینی‌ها این ماهی را بسته بندی میکنند و میفروشند، در منطقه ما اینگونه ماهی‌ها را نمیخورند، اما برای آن‌ها ارزش دارد و مصرف می‌کنند.
وی با اشاره به نام برخی از ماهی‌های گرانقیمت گفت: ماهی چمن، گدیر و سنگ‌سر بسیار ارزشمند هستند، اما با توجه به مدل صید ترال، نسل خیلی از این‌ها دارد از بین می‌رود. این ترال‌ها همیشه هستند و صید مقطعی ندارند خاطرم هست سال قبل ۱۱ کشتی از چینی‌ها را گرفتند و بعد مجدد آزاد کردند و گفتند این‌ها مجوز شیلات ایران را دارند، بهانه برای فعالیت ترال‌ها این است که ما که نمیتوانیم عمق پایین را صید، اما آن‌ها به بهانه عمق ۲۰۰ متر می‌آیند لب ساحل صید می‌کنند.
برخی موارد که صیادان محلی کشتی‌های ترال را دیده بودند کنارشان رفته بودند و به کار آن‌ها اعتراض کردند که چرا لب ساحل ترال می‌زنند، اما چینی‌ها به روی آن‌ها آب داغ پاشیده بودند و در چشمشان منور می‌زدند و اذیت می‌کردند   البته بومی‌ها می‌گویند مشکل کشتی‌های ترال بیشتر مربوط به هرمزگان است.
یکی از آن‌ها به نقل از دوستان خود از ماهیگیری غیرمتعارف چینی‌ها می‌گوید: چند روز قبل دوستان ما که به صید رفته بودند یکی از این کشتی‌ها را دیدند، اما این کشتی تا زمانی مردم بومی بودند تور‌های خود را نمی‌کشیدند بعد که دیگر مجبور به تورکشی شدند در فیلمی دیدیم که ماهی‌های سفید کوچک از تور‌های ترال بیرون آمده بود و در سطح دریا ماهی‌های سفید مرده خود نمایی می‌کرد.
      فیلم|این فیلم توسط صیادان بومی گرفته شده که در آن شناور چینی به سوی آن‌ها منور شلیک می‌کند. صدای ویدئو به دلیل استفاده از الفاظ نامناسب قطع شده است. از آن‌ها می‌پرسیم مگر مسؤول تعاونی صیادان ظارت نمی‌کند؟ می‌گویند تعاونی وابسته به وزارت تعاون است و چیزی که کارشناس شیلات تایید کند همان درست است.
او با حسرت ادامه می‌دهد «هیچکس نمی‌تواند از حق صیاد دفاع کند، صیاد فقط خدا را دارد»! این صیاد ادامه می‌دهند در برخی موارد که صیادان محلی کشتی‌های ترال را دیده بودند کنارشان رفته بودند و به کار آن‌ها اعتراض کردند که چرا لب ساحل ترال می‌زنند، اما چینی‌ها به روی آن‌ها آب داغ پاشیده بودندو در چشمشان منور می‌زدند و اذیت می‌کردند.
‌ می‌پرسم آیا ما ایرانی‌ها این توانمندی را نداریم و نمیتوانیم کشتی ترال داشته باشیم یا بسازیم؟ یکی از صیادان میگوید ما هم میتوانیم کشتی ترال داشته باشیم، اما ما نمیخواهیم ذخایرمان را با دستان خودمان ویران کنیم، چینی‌ها می‌گویند این دریا مال ما نیست هرچه بادا باد، اما ما میگوییم این دریا مال ماست برای فرزندان ما است و باید از این مراقبت کنیم ما در حفاظت از سرزمینمان تلاش میکنیم از آب و خاکش.
صیادان چابهاری می‌گویند: برای چینی‌ها ازبین رفتن زیستگاه آبزیان مهم نیست جریان ما و چینی‌ها مانند اجاره نشین و صاحبخانه است، مستاجر هرجای خانه میخ می‌کوبد، اما صاحبخانه دلش نمی‌آید خانه اش خراب شود این در حالی است که چینی‌ها میگویند اینجا نباشد باز جای دیگری قرارداد می‌بندد.
صید ترال در چابهار و کنارک به نسبت کمتر شده است در منطقه ما صید ترال کمتر شده، زیرا اینور به اقیانوس هند راه دارد و موج آب در این فصل زیاد است، اما سمت هرمزگان دریا آرام‌تر است. دریا و اقیانوس تابستان‌ها موج دارد برای همین فصل کاسبی ترال‌ها در دریای چابهار در فصل زمستان است. کشتی‌های ترال پرچم ایران را به‌راحتی نقاشی می‌کنند بعد که افشا می‌شود کشتی چینی است می‌گویند در اجاره ایران است بعد می‌گویند مجوز دارند و در عمق ۲۰۰ متر صید می‌کنند.
خلاصه کسی که خود را به خواب‌زده بیدار نمی‌شود! یکی از صیادان با اشاره به اینکه ما رتبه برتر صید تن ماهیان را داریم می‌گوید: ترال‌ها ماهی تن را صید نمی‌کنند، ما علاوه بر آب‌های خودمان از اقیانوس هم صید می‌کنیم، ترال‌ها هنوز تجهیزات صیدتن ماهیان را ندارند، اما احتمالا برای صید آن‌ها هم تجهیزات خود را تکمیل خواهند کرد.
ناخدای یک قایق صیادی می‌گوید: مسؤولین شیلات می‌دانند که سود این ترال‌ها برای ایران چیزی نیست، سودش با آقا زده‌هایی است که قرارداد را بسته‌اند و در آن بالا نشسته است. هر مدیرکلی که در این استان منصوب می‌شود هم از قبل هشدار می‌دهند که حواستان باشد این ترال‌ها مجوز دارند! او می‌گوید: کشتی‌های ترال پرچم ایران را به‌راحتی نقاشی می‌کنند بعد که افشا می‌شود کشتی چینی است می‌گویند در اجاره ایران است بعد می‌گویند مجوز دارند و در عمق ۲۰۰ متر صید می‌کنند.
خلاصه کسی که خود را به خواب‌زده بیدار نمی‌شود!   فیلم| صیادان محلی از برخی از تصمیمات مسؤولین گلایه‌مند هستند. آن‌ها از می‌گویند چینی‌ها قانون را رعایت نمی‌کنند.   مسؤولین محلی پاسخ می‌دهند: تنها دو کشتی تحقیقاتی در سواحل کنارک و چابهار فعالیت می‌کنند مدیرکل شیلات سیستان و بلوچستان نیز بابیان اینکه هیچ کشتی ترالی در منطقه ما وجود ندارد، می‌گوید: این فیلم‌ها برای سایر مناطق است و در حوزه آب‌های چابهار و کنارک تنها دو کشتی تحقیقات باهدف سنجش میزان ذخایر دریایی به‌ویژه فانوس ماهی و میکتوفیده فعالیت دارند که در حال حاضر فعالیت این کشتی‌ها تمام‌شده، اما گزارش نهایی را هنوز به ما ارائه نکرده‌اند.
هدایت الله میرمرادزهی افزود: با توجه به اینکه تحقیقات این کشتی‌ها تمام‌شده اگر صیادان ین کشتی‌ها را در آب‌ها دیدند باید گزارش دهند تا بررسی شود. وی گفت: این کشتی‌های تحقیقاتی اعماق ۲۰۰ متر و ۴۰۰ متر را برآورد کنند، زیرا آن‌طور که باید ذخایر مورد بهره‌برداری قرار نگرفته و این ذخایر ازلحاظ ارزآوری و اقتصاد و اشتغال برای کشور مفید است و اگر این محصول برداشت نشود عمر مفید آن پس از یک سال از بین می‌رود.
این مسؤول ادامه داد: درخواست ما این بود کشتی‌های تحقیقاتی این‌ها را بررسی کنند تا برای مجوز به بومیان منطقه اقدام شود و این ذخیره را برداشت کنند. وی گفت: کشتی که به نام چینی باشد با نیرو غیربومی اجازه ورود به آب‌ها را نداده‌ایم و نمی‌دهیم، به‌جز ما مسؤولیت بر عهده یگان حفاظت دریابانی و نیرو دریایی است و به‌هیچ‌عنوان مجوز به غیربومی نخواهیم داد.
میرمرادزهی بابیان اینکه صیادان کشتی‌های ایرانی و تحقیقاتی را چینی قلمداد می‌کنند گفت: خدمه این کشتی‌های تحقیقاتی که پیش ما بودند همه ایرانی هستند، در حوزه سواحل ما ۱۲ کشتی چینی تلاش داشتند وارد شوند که مجوز فعالیت ندادیم. مدیرکل شیلات سیستان و بلوچستان در پاسخ به اینکه صیادان منطقه یکی از این کشتی‌ها را هفته گذشته در سواحل چابهار دیده‌اند، گفت: برای خرید میگو و بحث و بررسی در این زمینه آن‌ها وارد منطقه ما می‌شوند و با مسؤولین مربوطه صحبت می‌کنند و هیچی اقدامی برای صید نمی‌کنند.
وی در پاسخ به اینکه این کشتی در دریا تور انداخته بود و مشغول صید بود و مردم منطقه از آن‌ها فیلم گرفته‌اند، گفت: این فیلم‌ها مربوط به منطقه ما نیست اگر صیادان ما موردی دیدند باید به ما گزارش دهند. وی بابیان اینکه سیستان و بلوچستان رتبه نخست صید تن ماهیان را در کشور دارد، گفت: ما رتبه اول کشور را داریم، گفت: ما کاری را انجام می‌دهیم که به نفع منطقه است، حتی کشتی‌های تحقیقاتی نماینده اتحادیه، صیادان و معاونت صید در آن‌ها مستقر هستند و مانیتور‌های آن‌ها در تهران و اینجا همه وقایع را ثبت می‌کنند و اگر تخلف کنند با آن‌ها برخورد می‌شود.
میرمرادزهی بیان کرد: همین کشتی‌های تحقیقاتی هم ترال نیستند ما به ترال اجازه نمی‌دهیم این کشتی‌ها میانی و تحقیقاتی هستند.   چابهار رتبه اول صید ماهی تن را در کشور دارد، اما ماهیگیران می‌گویند کشتی‌های خارجی به دنبال صید این ماهی هم هستند   وی در پاسخ به اینکه صیادان اصرار دارند که یکی از این کشتی‌ها را در آب‌ها دیده‌اند و خدمه آن‌ها هم بومی نبودند و حرف ما را نمی‌فهمیدند، گفت: یک روز یکی از این ترال‌ها آمده بوده در سواحل ما، اما علت حضور آن خرابی و نقص کشتی بود، حدوداً هفته قبل.
وی با اشاره به اینکه شیلات جلوی فعالیت ترال‌ها را گرفته و تور‌ها آن‌ها را میانی کرده و حریم صیادی را تعیین کرده است، گفت: البته غیر از کشتی تحقیقاتی در آب‌های چابهار ترال نداریم. مدیرکل شیلات سیستان و بلوچستان افزود: شیلات با برخی از شرکت‌ها قرارداد دارد و آن‌ها این کشتی‌ها را وارد و با مجوز و در حریم تعیین‌شده فعالیت می‌کنند، بحث آقازادگی هم نیست چند شرکت است صاحبانشان مشخص است، اما به این موضوع نرسیده‌ایم که صاحبان کیا هستند آن‌هایی که پیش ما می‌آمدند و نماینده آن‌ها هستند ایرانی بودند، ولی اگر صاحبشان در منطقه بودند که اوضاع این نبود.
ما چینی‌ها را نخواهیم گذاشت، این سفره پهن است ما باید از این سفره حفاظت و حراست و برداشت کنیم، به صیادان هم آموزش‌های لازم برای صید داده می‌شود و در این زمینه رتبه برتر راداریم. حضور کشتی‌های چینی بنا بر گفته مردم بومی تائید شده است، اما هنوز علت اصلی آن‌ها برای صید در آب‌های ایران مشخص نیست، به گفته مسؤولین ایران امکانات لازم را برای صید ماهی در عمق پایین دریا را ندارد، اما صیادان می‌گویند امکانات این نوع صید در کشتی‌سازی‌های بوشهر وجود دارد، اما آن‌ها تمایلی برای صید به روش ترال ندارند.
اجاره کشتی چینی توسط پیمان‌کار ایرانی و یا اجازه ماهی گیری در دریای جنوب توسط دولت ایران به چینی‌ها، هرچه که هست تبعات روانی و اقتصادی بدی در منطقه به‌جای گذاشته است.

کد خبر: 1267049  |  مشاهده خبر در منبع اصلی: اکو فارس
گردآوری اخبار بوسیله ربات جستجوگر پارست
راجع به ربات پارست بیشتر بدانید
به اشتراک بگذارید
اخبار مرتبط:

آخرین خبرهای اقتصادي

ارز دیجیتال تلگرام، می‌تواند پول ملی را زیر سوال ببرد طلانیوز  ۷ دقیقه پیش

پنجشنبه ، ۲۹ شهریور ۱۳۹۷ ، ۱۱:۳۳طلانیوز:یک کارشناس حوزه فناوری اطلاعات با بیان اینکه رمز ارزها هیچ پشتوانه‌ای ندارند و سازوکار آن‌ها قراردادی است، گفت: رمز ارز تلگرام می‌تواند با جاذبه‌هایی که ایجاد می کند موجب استقبال مردم شود و پول ملی را زیر سوال ببرد.     مهدی غیبی با اشاره به پول مجازی تحت عنوان...

راننده تریلر مقصر تصادف اتوبوس با تانکر سوخت شناخته شد/ جزییات نحوه برخورد و انفجار طلانیوز  ۷ دقیقه پیش

پنجشنبه ، ۲۹ شهریور ۱۳۹۷ ، ۱۱:۳۶طلانیوز:عضو هیات عامل سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای با بیان اینکه طبق بررسی های پلیس راننده تریلر مقصر وقوع تصادف با یک دستگاه اتوبوس در مسیر نطنز شناخته شده،‌گفت: انحراف ناگهانی راننده تانکر سوخت عامل وقوع تصادف بوده است.     مهران قربانی که برای بررسی نحوه برخورد...

ایران خواستار محکومیت تهدید هسته ای اسرائیل صبا ایران  ۸ دقیقه پیش

نمایندگی دائم ایران در سازمان ملل طی نامه ای به دبیرکل و شورای امنیت این سازمان از این تهدید که چندی قبل توسط نتانیاهو در کنار تأسیسات هسته‌ای آن رژیم صورت گرفته بود، به عنوان تهدیدی جدی علیه صلح و امنیت بین المللی یاد کرده است. در این نامه، داشتن تسلیحات هسته‌ای توسط رژیمی که سابقه‌ای طولانی...

اردوغان: در ترکیه بحران نداریم صبا ایران  ۸ دقیقه پیش

حریت گزارش داد، رجب طیب اردوغان،‌ رئیس‌ جمهوری ترکیه در کنفرانسی به مناسبت روز کهنه‌ سرباز تاکید کرد: هیچ بحرانی وجود ندارد، گول این حرف‌ها را نخورید. این حرف‌ها تماما ساختگی است. اینجا اصلا بحرانی وجود ندارد. ما به سمت آینده حرکت می‌کنیم و هر روز قوی‌تر می‌شویم. ما قوی‌تر خواهیم شد. سخنان...

ایران خواستار محکومیت تهدید هسته ای اسرائیل پول نیوز  ۱۶ دقیقه پیش

پول‌نیوز - جمهوری اسلامی ایران از سازمان ملل خواست تا تهدید چندی قبل رژیم صهیونیستی علیه کشورمان را محکوم کند.نمایندگی دائم ایران در سازمان ملل طی نامه ای به دبیرکل و شورای امنیت این سازمان از این تهدید که چندی قبل توسط نتانیاهو در کنار تأسیسات هسته‌ای آن رژیم صورت گرفته بود، به عنوان تهدیدی...

ترافیک سنگین در جاده چالوس پول نیوز  ۱۶ دقیقه پیش

پول‌نیوز - مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان البرز از وجود ترافیک سنگین در مقاطعی از محور «کرج - چالوس» خبر داد.«مهرداد جهانی» ، اظهار کرد: هم‌اکنون ترافیک از ابتدای محور «کرج - چالوس» تا محدوده روستای سرودار سنگین و در ادامه مسیر نیمه‌سنگین گزارش می‌شود.وی افزود: ترافیک در محور تهران-کرج...

فولکس واگن از ایران خارج می‌شود بورس نیوز  ۱۶ دقیقه پیش

به گزارش بورس نیوز، بلومبرگ به نقل از این مقام آمریکایی که مسئول مذاکره با این خودروسازی آلمانی بود، نوشت: دولت ترامپ فولکس واگن را متقاعد کرده که از تحریم‌های واشنگتن علیه تهران تبعیت کند.کاخ سفید و فولکس واگن در این باره اظهارنظر نکردند.طبق گزارش بلومبرگ، ریچارد گرنل، سفیر آمریکا در آلمان این مذاکرات...

خریدوفروش طلاوجواهر در فضای مجازی غیرقانونی است بورس نیوز  ۱۶ دقیقه پیش

به گزارش بورس نیوز، آیت محمدولی با اشاره به اینکه این واحد صنفی در فضای مجازی اقدام به عرضه طلاوسکه کرده است افزود: از حدود دو ماه قبل در ­اخطارهایی از سوی اتحادیه طلا و جواهر درباره قطع فعالیت این شرکت،​ تذکرهایی داده شد که با توجه به ادامه دار شدن فعالیت این واحد دستور پلمپ آن صادر شده است.وی با بیان...

ساعت رسمی کشور فردا شب یک ساعت به عقب کشیده می‌شود ایران اکونومیست  ۲۷ دقیقه پیش

ایران اکونومیست - به گزارش ایران اکونومیست، ساعت رسمی کشور از ساعت ۲۴ سی‌ام شهریور یک ساعت به عقب کشیده می‌شود. بر اساس قانون تغییر ساعت رسمی کشور مصوب ۱۳۸۶ مجلس شورای اسلامی ساعت رسمی کشور در ساعت ۲۴ سی ام شهریور یک ساعت به عقب برگردانده می شود. ساعت رسمی کشور هر سال در ساعت...

واردات ارز و طلا به کشور مجاز شد ایران اکونومیست  ۲۷ دقیقه پیش

ایران اکونومیست - به گزارش ایران اکونومیست، براساس بخشنامه ای که از سوی گمرک جمهوری اسلامی ایران به گمرکات سراسر کشور ابلاغ شده، ورود ارز به صورت اسکناس به داخل کشور بدون محدودیت و مطابق مقررات بانک مرکزی و مقررات مبارزه با پولشویی مجاز بوده و انجام تشریفات گمرکی با رعایت بخشنامه‌های مربوطه الزامی...

ارسال برای دوستان

پخش اخبار زنده