تعداد بازدید: ۵
تاريخ انتشار: چهارشنبه،۲۱ شهریور ۱۳۹۷
ساعت انتشار: ۱۵:۰۳
پارتی شبانه برای بخت گشایی لیسانسه‌ها
آفتاب‌‌نیوز : معمولا قشر تحصیلکرده و ثروتمند فریبشان را می‌خوردند. درس‌خوانده‌هایی که هر کدام برای باز شدن گره زندگیشان در دام این گروه سه نفره فالگیر و دعانویس می‌افتادند. پول‌های میلیونی خرج می‌کردند، تا شاید با قالیچه‌ای، دعایی، قفلی یا چند خط نوشته‌ای، مسیر زندگیشان تغییر کند و به آن سمتی برود که خودشان می‌خواهند.
یکی بچه‌دار نمی‌شد و دیگری در جاده عشق یک‌طرفه عذاب می‌کشید، یکی هم می‌خواست ازدواج کند. آن‌ها تصور می‌کردند با دادن فرمان زندگیشان به دست این سه نفر می‌توانند به آرزویشان برسند. پول هزینه کردند و منتظر ماندند تا رویایشان به حقیقت بپیوندد.اما نه‌ تنها مسیر زندگیشان تغییر نکرد، بلکه پولشان را هم از دست دادند و تازه آنجا بود که فهمیدند قربانی یک تیم کلاهبردار شده‌اند.
دو زن و یک مرد جوان که هر کدام با فالگیری و رمالی مشتری‌های خود را فریب می‌دادند و پول‌های میلیونی به جیب می‌زدند. دو زنی که هر دو تحصیلکرده بودند، اما یک مرد معتاد آن‌ها را رهبری می‌کرد و به سرکرده تیمشان تبدیل شده بود. یکی از زن‌ها تلفنی فال می‌گرفت و با ناامید کردن مشتریان خود به بهانه باز شدن طلسم زندگیشان، آن‌ها را سراغ دو همدست دیگرش می‌فرستاد.
با شکایت چند شاکی بود که دو زن دستگیر شدند، اما سرکرده باند فراری شد و پلیس تحقیقات خود را برای دستگیری وی آغاز کرد.قفلی که علاقه ایجاد نکردچند روز پیش بود که نخستین شاکی راهی کلانتری شد و ماجرای این پرونده را پیش‌روی پلیس پایتخت قرار داد. او که یک دختر ٣١ ساله و تحصیلکرده بود، با در دست داشتن یک قفل عجیب راز یک باند رمال و فالگیر را فاش کرد.
او در این‌ باره به ماموران پلیس گفت: «من چند ماهی بود که به یک پسر علاقه‌مند شده بودم. نمی‌دانستم که او هم به من علاقه دارد یا نه. فکر آن پسر لحظه‌ای از ذهنم بیرون نمی‌رفت، تا اینکه از طریق یکی از دوستانم به زنی به نام فرناز معرفی شدم که فال می‌گرفت.من با این زن تماس گرفتم و مبلغ ٢٠‌هزار تومان برای گرفتن فال برایش واریز کردم.
این زن تلفنی فال مرا گرفت و گفت که آن پسر هم به من علاقه دارد، اما طلسمی در کار است که نمی‌توانیم به هم برسیم. او مرا به یک دعانویس معرفی کرد و گفت که هرچه سریع‌تر باید طلسم زندگی‌ام را باز کنم. من که تحت‌تاثیر حرف‌هایش قرار گرفته بودم، بلافاصله با شماره تماسی که آن زن به من داده بود، تماس گرفتم. زن جوان دیگری بود که گفت: باید حضوری پیش آن‌ها بروم.
وقتی رفتم ٣٠‌هزار تومان بابت ویزیت از من گرفتند. اول با یک زن صحبت کردم و او مرا به اتاق رئیسش که یک مرد بود فرستاد.آن مرد دعانویس بود. وقتی ماجرای زندگی‌ام را شنید، گفت: باید از طریق یک قفل طلسمم را باطل کند. او گفت: باید برای این کار یک‌ میلیون‌ و ٢٠٠‌ هزار تومان پرداخت کنم. از آنجایی که خیلی ناراحت بودم، قبول و پول را واریز کردم.
آن مرد گفت که قفل را برایم می‌فرستد و آدرس منزلم را گرفت. او فردای همان روز یک قفل را که رویش دعا حکاکی کرده بود، به خانه فرستاد و گفت که این قفل را تا ٤٠ روز در خانه نگه دارم و به آن دست نزنم. من همان کار‌هایی که آن مرد گفته بود را انجام دادم، اما قبل از ٤٠ روز، آن پسری که به او علاقه‌مند شده بودم، با دختر دیگری ازدواج کرد.
خیلی شوکه بودم و با این مرد تماس گرفتم، اما جوابم را نداد. من هم تصمیم بهشکایت گرفتم.»شاکیان بیشتربعد از این شکایت بود که پلیس تحقیقات خود را در این رابطه آغاز کرد و همزمان چند نفر دیگر هم به دادسرا مراجعه و شکایت‌های مشابهی را مطرح کردند. یکی از این زنان به خاطر بچه‌دار نشدن سراغ مرد رمال و دو زن فالگیر رفته بود و بعد از پرداخت یک‌میلیون تومان، قالیچه‌ای از آن مرد گرفته بود تا بعد از خوابیدن روی این قالیچه بچه‌دار شود.
یکی دیگر هم برای بازشدن بختش قالیچه‌ای از این مرد گرفته و رویش کاغذ دعا چسبانده بود، تا با این کار بختش باز شود. همه این‌ها بعد از باز نشدن گره زندگیشان و بی‌تاثیر بودن نتیجه کار تصمیم به شکایت گرفته بودند. این در حالی بود که یک زن دیگر بعد از مراجعه به کلانتری از درگیری با یک رمال در خانه‌اش خبر داده و گفته بود: «من برای گرفتن دعا پیش این مرد رفتم، اما ظاهر آن مرد نشان می‌داد که اعتیاد دارد، برای همین من هم با او درگیر شدم.
»بعد از این شکایت‌ها بود که ماموران سراغ خانه فالگیر‌ها رفتند. آن‌ها توانستند دو زن جوان را دستگیر کنند، اما مرد رمال که سرکرده این تیم بود، فراری شد. این دو زن بعد از دستگیری از سوی ماموران کلانتری ١٦١ ابوذر در تحقیقات به جرم خود اعتراف کردند. این در حالی است که سرهنگ اردشیر نادری، رئیس کلانتری ١٦١ ابوذر با تایید این خبر، از ارجاع این پرونده به مقامات قضائی خبر داد.
آموزش فالگیری از مستاجرحالا این دو زن تحصیلکرده، در اختیار مقامات قضائی هستند، تا همدست دیگرشان هم از سوی پلیس دستگیر شود. دو زن جوانی که هر کدام با انگیزه‌های متفاوت وارد این ماجرا شدند و برای این مرد کار می‌کردند. شیما یکی از این دو نفر است که در رشته حسابداری در مقطع لیسانس درس می‌خواند. درآمد خوبی دارد و فالگیری او را پولدار کرده است.
او درباره ماجرای زندگی خودش و همدستش توضیحاتی داد:چند وقت است که فال می‌گیری؟من خودم حدودا ٧ یا ٨ سالی می‌شود که فالگیری می‌کنم. خیلی وقت است که کارم همین است.با این گروه چطور آشنا شدی؟من همیشه خودم به تنهایی کار می‌کردم و فال می‌گرفتم. چند ماه پیش بود که سمیه با من تماس گرفت و خواست با او و یک مرد دیگر همکاری کنم.
من سمیه را از قبل می‌شناختم، با هم دوست بودیم، اما آن مرد را اصلا نمی‌شناختم. سمیه گفت: در میان مشتریانم چند نفر را هم پیش آن‌ها بفرستم تا آن مرد برایشان دعا و طلسم و جادو بنویسد. من هم قبول کردم.شیوه کارتان چطور بود؟من خودم روزی حدودا ١٥ تا ٢٠ مورد تماس داشتم که اکثر آن‌ها هم از شمال تهران بودند. در میان آن‌ها وقتی برایشان فال می‌گرفتم، کسانی بودند که احساس می‌کردم کارشان گره زیادی دارد، برای همین آن‌ها را پیش سمیه و همکارش می‌فرستادم تا آن‌ها با نوشتن دعا و جادو کارشان را درست کنند.
چطور شد که فالگیر شدی؟نوجوان بودم که یک مستاجر برایمان آمد. پیرزنی تنها بود. بعد از هم‌صحبتی با آن پیرزن متوجه شدم که فال می‌گیرد. از همان زمان بود که به این کار علاقه‌مند شدم و پیش آن پیرزن کار را یاد گرفتم.تحصیلات داری؟دانشجوی رشته حسابداری در مقطع لیسانس هستم.چرا شغل دیگری را انتخاب نکردی؟من دیسک کمر دارم و نمی‌توانم کار سخت انجام دهم، از طرفی به فالگیری هم علاقه داشتم.
این کار برایم جذابیت داشت. همچنین وقتی پدرم مرد من باید خرج دو خواهر کوچکتر و مادرم را می‌دادم، برای همین این کار را انتخاب کردم.ماهی چقدر درآمد داشتی؟حدود ٥ تا ٧‌میلیون تومان. مشتریانم بیشترشان تحصیلکرده و پولدار بودند.فکر نمی‌کردی که روزی دستگیر شوی؟از نظر خودم کارم جرم نیست. من گره‌ای از مشکلات زندگی مردم باز می‌کنم.
با همدستانت کجا آشنا شدی؟سمیه از دوستانم بود. قبلا در یک مهمانی با او آشنا شده بودم و می‌دانست که فال می‌گیرم. او خودش هم در یک مهمانی با بهروز آشنا شده بود. وقتی با او آشنا شد، با من هم تماس گرفت و با هم کارمان را آغاز کردیم.سمیه هم تحصیلات دارد؟لیسانس مترجمی زبان دارد. خودش هم یک فروشگاه لوازم تحریری اجاره کرده است.
چطور شد که در این کار افتاد؟او بعد از آشنایی با بهروز در این راه افتاد. با بهروز در یک مهمانی آشنا شد. سمیه آن زمان تازه از شوهرش طلاق گرفته بود. ٩‌سال با یک مرد زندگی کرده و متوجه شده بود که آن مرد اعتیاد دارد. زندگی سختی داشت. تا اینکه وقتی با بهروز آشنا شد، او گفت که برایش دعا می‌نویسد. سمیه خودش هم ٢میلیون تومان به بهروز پرداخت کرده بود تا برایش دعا بنویسد.
بعد از آن بود که ارتباط آن‌ها بیشتر و سمیه به بهروز علاقه‌مند شد. به پیشنهاد بهروز بود که کارمان شروع شد. سمیه بیشتر نقش منشی بهروز را داشت و پول‌ها را می‌گرفت.بهروز هم تحصیلات دارد؟نه. او اعتیاد داشت، اما خیلی چرب‌زبان بود و با حرف‌هایش همه را فریب می‌داد.از هرکس برای دعانویسی چقدر پول می‌گرفتند؟بهروز زیر یک‌ میلیون تومان پول نمی‌گرفت، یعنی علاوه بر ٣٠‌هزار تومان پول ویزیت، بالای یک‌میلیون تومان هم برای دعانویسی می‌گرفت.
مشتری‌ها هم که اکثرا پولدار بودند، قبول می‌کردند.باشگاه خبرنگاران جوان 

کد خبر: 1275511  |  مشاهده خبر در منبع اصلی: آفتاب نیوز
گردآوری اخبار بوسیله ربات جستجوگر پارست
راجع به ربات پارست بیشتر بدانید
به اشتراک بگذارید

آخرین خبرهای اجتماعي

پربحث‌ترین اخبار خبرگزاری فارس در 30 شهریورماه خبرگزاری فارس  ۱۸ دقیقه پیش

پربحث‌ترین اخبار خبرگزاری فارس در روز گذشته (‌جمعه 30 شهریورماه ) در قسمت پایین قابل مشاهده است از تیغی که سینه را شکافت تا لبخندی که در کودکی خشکید/ زندگی طلبگی با طعم چاقو حجت‌الاسلام محمد تولایی، طلبه جوان مشهدی که 15 شهریورماه به دست فردی ناشناس مورد سوء قصد با چاقو قرار گرفت، 27 شهریور در بیمارستان...

پربیننده‌ترین اخبار خبرگزاری فارس در 30 شهریورماه خبرگزاری فارس  ۱۸ دقیقه پیش

پربیننده‌ترین اخبار خبرگزاری فارس در روز گذشته (جمعه 30 شهریورماه ) را در اینجا مشاهده می‌کنید: ترامپ به بولتون: اجازه جنگ با ایران را نداری  برخی دیپلمات‌های آمریکایی می‌گویند رئیس‌جمهور آمریکا در همان بدو امر به مشاور امنیت ملی کاخ سفید هشدار داده که حق آغاز جنگ با ایران را نخواهد داشت. خدمات حکام...

رونمایی از عزت‌اللهی با لباس ردینگ چند ثانیه  ۵۱ دقیقه پیش

رونمایی از عزت‌اللهی با لباس ردینگسعید عزت‌اللهی بعد از سه سال حضور در لیگ برتر روسیه و نمایش موفقی که به همراه تیم ملی ایران در جام جهانی 2018 داشت، برای فصل جدید با ردینگ انگلیس قرارداد بست تا در سن 21 سالگی تجربه جدیدی در سطح بالاتر فوتبال در چمپیونشیپ به دست آورد. عزت‌اللهی بعد از پیوستن به ردینگ انگلیس، در مسابقات این تیم غائب...

آمادگی عباس برای گفت‌وگو با رژیم صهیونیستی چند ثانیه  ۵۱ دقیقه پیش

آمادگی عباس برای گفت‌وگو با رژیم صهیونیستیرئیس تشکیلات خودگردان فلسطین به رغم مخالفت‌های اخیر با هرگونه مذاکره و گفت‌وگو با طرف صهیونیست، در پاریس گفت که حاضر است با وساطت بین‌المللی به صورت علنی یا سری با رژیم صهیونیستی وارد گفت‌وگو شود. «محمود عباس»، رئیس تشکیل خودگردان فلسطین که هم‌اکنون در پاریس به سر می‌برد، از آمادگی این تشکیلات برای...

دایی در بیمارستان بستری شد چند ثانیه  ۲ ساعت پیش

دایی در بیمارستان بستری شدبرادر علی دایی و مربی تیم سایپا در بیمارستان بستری شد. محمد دایی، برادر علی دایی و مربی تیم سایپا چند روزی است که به دلیل بیماری قلبی در بیمارستان بستری است. این مربی عمل جراحی انجام داده اما از آنجایی که قرار بوده این ماجرا به گوش مادر و برادران دایی در اردبیل نرسد این مسئله تا امروز رسانه ای نشده بود،...

سپاهان به رتبه دوم لیگ برتر فوتبال رسید چند ثانیه  ۲ ساعت پیش

سپاهان به رتبه دوم لیگ برتر فوتبال رسیدتیم فوتبال سپاهان با برتری ارزشمند سه بر یک مقابل فولاد خوزستان به رتبه دوم جدول رده بندی لیگ برتر رسید. بازی صنعت نفت آبادان و پیکان نیز به دلیل مشکلاتی که تماشاگران ایجاد کردند، نیمه تمام ماند. عصر امروز (جمعه) از هفته هفتم لیگ برتر فوتبال باشگاه های ایران، سپاهان در ورزشگاه فولادشهر اصفهان از فولاد...

شگرد عجیب آقای سارق برای فرار از دست پلیس آفتاب نیوز  ۲ ساعت پیش

آفتاب‌‌نیوز :  سرهنگ عظیم شبی پور، اظهار داشت: چندی پیش ماموران کلانتری ۱۳۳ شهر زیبا در حال گشت‌زنی در محله بلوار فردوس بودند که به سرنشینان یک خودروی سواری سفید رنگ مشکوک و برای بررسی به آن‌ها نزدیک شدند.وی افزود: در همین زمان یکی از سرنشینان خودرو با پای پیاده از محل گریخت و با توجه به این که...

افزایش ۵۰ درصدی جرایم اطفال و نوجوانان آفتاب نیوز  ۴ ساعت پیش

آفتاب‌‌نیوز : جرایم اطفال و نوجوانان که در سال ۹۴ نسبت به ۹۳ با کاهش قابل توجهی مواجه بود، حالا دو سال است که رو به افزایش گذاشته و در سال ۹۶ نسبت به ۹۵ بیش از ۵۰ درصد رشد داشته است. بر اساس آنچه در گزارش ارزیابی عملکرد ۵ ساله دستگاه قضایی آمده، آمار ورودی پرونده‌ها به محاکم اطفال در سال ۹۲، ۱۰...

شگرد عجیب سارق برای فرار از دست پلیس آفتاب نیوز  ۴ ساعت پیش

آفتاب‌‌نیوز : عظیم شبی پور، در گفت وگو با میزان اظهار داشت: چندی پیش ماموران کلانتری ۱۳۳ شهر زیبا در حال گشت‌زنی در محله بلوار فردوس بودند که به سرنشینان یک خودروی سواری سفید رنگ مشکوک و برای بررسی به آن‌ها نزدیک شدند.وی افزود: در همین زمان یکی از سرنشینان خودرو با پای پیاده از محل گریخت و با توجه...

یک میلیون و ۴۳۶ هزار کلاس اولی فردا به مدرسه می‌روند/ وجود ۲۰۲ مدرسه دارای یک دانش‌آموز در... خبرگزاری فارس  ۴ ساعت پیش

به گزارش خبرنگار آموزش و پرورش خبرگزاری فارس، رضوان حکیم زاده معاون آموزش ابتدایی وزیر آموزش و پرورش در برنامه گفت‌وگوی خبری ۱۸:۳۰ شبکه خبر اظهار کرد: فردا یک میلیون و ۴۳۶ هزار دانش آموز کلاس اولی به مدرسه می‌روند و مراسم رسمی آن ساعت ۸ صبح با حضور وزیر آموزش و پرورش در دبستان پسرانه شهید امیری کیا در...

ارسال برای دوستان

پخش اخبار زنده