تعداد بازدید: ۴
تاريخ انتشار: سه‌شنبه،۲۳ بهمن ۱۳۹۷
ساعت انتشار: ۰۹:۵۶
طلوع باشکوه دهه پنجم انقلاب
گروه اطلاع رسانی ایرنا در راستای ایفای رسالت آگاهی بخشی به انعکاس برجسته ترین گزارش های روزنامه های مختلف با عناوینی چون «طلوع باشکوه دهه پنجم انقلاب، کودکان با ازدواج استثمار می شوند، ادعای درخواست ترامپ برای سفر به تهران، آخرین نفس‌های داعش در هجین، توقف پیشروی پول پرقدرت، امان از تکرار تاریخ، سیاست ترامپ باز گرداندن ایران است به دامان امریکا، دولت یازدهم رکورددار برداشت از صندوق توسعه ملی و کارگران؛ بالکش ورشکستگی احتمالی تامین اجتماعی» پرداخته است در ادامه به بازتاب گزیده ای از این مطالب می پردازیم: ** طلوع باشکوه دهه پنجم انقلابروزنامه «ایران» در گزارشی با عنوان «طلوع باشکوه دهه پنجم انقلاب»، آورد: مراسم سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران روز گذشته با شکوه هر چه تمام‌تر برگزار شد.
مردم در سراسر کشور در حالی با حضور خود در راهپیمایی 22 بهمن چهل سالگی انقلاب اسلامی و ورود آن به پنجمین دهه حیات خود را جشن گرفتند که در چند ماهه اخیر اعمال فشارهای خارجی به رهبری امریکا این تصور خام را در مقامات کاخ سفید ایجاد کرده بود که این فشارها و مشکلات اقتصادی مردم را ناامید کرده است. اما آنچه دیروز در شهرهای مختلف ایران مشاهده شد، مهر باطلی بود بر این خیال خام.
ایرانیان نشان دادند که اگر چه درگیر برخی مشکلات هستند اما از تداوم مسیر انقلاب عقب‌نشینی نکرده و یکبار دیگر موجبات عصبانیت امریکایی‌ها را فراهم کردند.رئیس جمهوری در جمع راهپیمایان 22 بهمن با تبریک سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی تأکید کرد که راه و مسیر انقلاب اسلامی همانند 40 سال گذشته با قدرت ادامه خواهد یافت.
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی ریاست جمهوری، حجت‌الاسلام حسن روحانی دیروز قبل از سخنرانی در میدان آزادی، به جمع راهپیمایان پیوست. او از خیابان آزادی تقاطع استاد معین در مسیر راهپیمایی باشکوه و بزرگ 22 بهمن قرار گرفت و همراه با سیل خروشان مردم که با سر دادن شعارهای انقلابی از وی استقبال می‌کردند، به سمت میدان آزادی حرکت کرد.
رئیس جمهوری همچنین در سخنرانی خود در میدان آزادی و در جمع پرشور و باشکوه راهپیمایان تهرانی، با برشمردن ویژگی‌های خاص مراسم 22 بهمن امسال گفت: مراسم امسال از یک سو با چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی ملت بزرگ ایران و از سوی دیگر ایام دهه فجر امسال با عطر و بوی فاطمی همراه شده است؛ همان بزرگواری که در سایه تعالیم پدرش، همسرش و فرزندانش ملت ما توانست در برابر همه قدرت‌ها و ابرقدرت‌ها بایستد و پیروزی را به دست آورد.
** کودکان با ازدواج استثمار می شوندروزنامه «آرمان» در گزارشی با عنوان «کودکان با ازدواج استثمار می شوند»، می نویسد: مساله کودک همسری، آسیب اجتماعی قدیمی و سابقه‌داری است که با وجود تلاش‌های مسئولان و فعالان اجتماعی هنوز قربانی می‌گیرد. با اینکه بارها طرح کودک همسری در مجلس مورد بررسی قرار گرفته، هنوز این طرح به مرحله تصویب نرسیده است.
این ریشه‌های اقتصادی کودک همسری است که موجب می‌شود خانواده‌ها هنوز به این مساله چراغ سبز نشان دهند. چند روزی است که ازدواج کودکی 11 ساله با مردی پنج برابر سن خود که گویی صاحب نوه هم هست، خبرساز شده است و مسئولان نسبت به این مساله عکس‌العمل نشان دادند. ابتدا اعلام شده بود که این ازدواج به دلیل بدهی پدر کودک به مرد 50 ساله بود.
با مخالفت جمعی، خبر انتقال این کودک به بهزیستی از طرف معاون امور اجتماعی سازمان بهزیستی اعلام شد. حبیب‌ا... مسعودی فرید با بیان این‌که مددکاران بهزیستی برای تهیه گزارشی از وضعیت این کودک به روستای محل سکونت این مرد مراجعه کردند، گفت: بر اساس گزارش‌های تکمیلی، او حدودا 12 ساله است و به یکی از مراکز سازمان بهزیستی در ایلام منتقل شده است.
این مسئول اعلام کرده که مرد 50 ساله، دلیل ازدواج با این کودک به‌ازای پرداخت پول را انکار کرده است، اما این مساله نیازمند بررسی‌های بیشتری است. پدر این کودک به دلیل اعتیاد در زندان به سر می‌برد. مسعودی فرید ادامه داد: وقوع این اتفاق و انتقال این کودک به ایلام برای ازدواج با این مرد، چند ماه قبل انجام شده است.
با ورود دادستانی به این موضوع، در حال حاضر برای پدر کودک و این مرد قرار قانونی صادر شده است.** ادعای درخواست ترامپ برای سفر به تهرانروزنامه «آفتاب یزد» با درج تیتر «ادعای درخواست ترامپ برای سفر به تهران» آورد: در روزهای گذشته ابتدا خبری به نقل از رسانه المیادین منتشر شد مبنی براینکه ترامپ برای سفر به تهران، آماده است و 5 کشور در حال وساطت هستند.
موضوعی که به نظر می رسد یک شگرد تبلیغاتی در این زمینه است. امیر موسوی دیپلمات سابق کشورمان می گوید: ترامپ همزمان با اقداماتش علیه ایران، تلاش می کند به ایران پلی بزند.** آخرین نفس‌های داعش در هجین؟روزنامه ابتکار در گزارشی با عنوان «آخرین نفس‌های داعش در هجین؟» نوشت: تحولات بحران سوریه در حالی تحت الشعاع خبر خروج نظامیان آمریکا از این کشور قرار گرفته که همزمان نیروهای دموکراتیک سوریه عملیات خود را برای بازپس‌گیری آخرین منطقه تحت کنترل داعش آغاز کرده‌اند.
پیش از این مصطفی بالی سخنگوی نیروهای دموکراتیک سوریه، اعلام کرده بود که این نبرد برای بازپس‌گیری روستاهای کوچک اطراف هجین در استان دیرالزور، نبردی نهایی با آخرین بازماندگان تروریست‌هاست.در همین راستا مطابق گزارش‌هایی که منابع خبری اعلام کرده و خبرگزاری دویچه‌وله آلمان آن را پوشش داده است، طی روزهای گذشته عملیات نیروهای دموکراتیک سوریه در قالب یگان‌های مدافع خلق در حالی به سومین روز خود وارد شده که، اکنون نبرد این نیروها با داعش در مناطق اطراف هجین متوقف شده است، چرا که گفته می‌شود نیروهای داعش برای حفظ آخرین پایگاه خود از شهروندان غیرنظامی به عنوان سپر انسانی استفاده کرده‌اند.
در این میان تعداد افرادی که موفق به فرار از محاصره نیروهای داعش شده‌اند به نیروهای ائتلاف و کردهای تحت حمایت آمریکا گفته‌اند که در حدود 500 الی 600 نیروی داعشی همچنان در حال نبرد هستند.** توقف پیشروی پول پرقدرتروزنامه «دنیای اقتصاد» با بازتاب عنوان «توقف پیشروی پول پرقدرت» آورده است: براساس آمارهای پولی و بانکی کشور، میزان بدهی بانک‌ها به بانک مرکزی، در دو ماه آخر پاییز روند نزولی را ثبت کرده‌اند.
این روند در حالی است که در هفت ماه نخست سال‌جاری، همواره بر سطح میزان بدهی‌های بانک‌ها افزوده شده بود. مطابق آمار بانک مرکزی، میزان این بدهی‌ها در اسفند ماه سال قبل 132 هزار میلیارد تومان گزارش شده بود که تا مهرماه سال‌جاری تا سطح 160 هزار میلیارد تومان نیز افزایش یافت؛ اما در دو ماه انتهایی پاییز، بدهی‌های بانک‌ها روند کاهشی ثبت کرد تا به سطح کمتر از 150 هزار میلیارد تومان برسد.
کارشناسان معتقدند دو عامل در این خصوص اثر بیشتری داشته‌اند. نخست اینکه در ماه‌های اخیر، رشد سپرده‌های غیردیداری بانک‌ها افزایش یافته و از این سو، تجهیز منابع بانک‌ها در شرایط مساعدتری قرار دارد؛ درنتیجه نیاز به استقراض از منابع بانک مرکزی کاسته شده است. نکته دیگر اینکه با کاهش تقاضای تسهیلاتی در ماه‌های اخیر، بانک‌ها نقش فعال‌تری در بازار بین بانکی بازی می‌کنند و تامین منابع از این بازار نیز برای بانک‌ها جایگزین منابع بانک مرکزی شده است.
بدهی بانک‌ها به بانک مرکزی، یکی از عوامل غالب رشد پایه پولی در دو سال اخیر بوده که عقبگرد آن باعث توقف پیشروی پول پرقدرت در ماه‌های آتی خواهد شد.** امان از تکرار تاریخروزنامه «قانون» در گزارشی با عنوان «امان از تکرار تاریخ» نوشت: هنوز ترول‌های مربوط به اعتراض بازیکنان تیم ملی در جام ملت‌ها و دیدار با ژاپن جلوی چشمان ماست و البته جملاتی قصار و جوک‌هایی که در این زمینه ساخته شد.
از اینکه اعتراض جزیی جدا ناشدنی از زندگی اجتماعی ماست و این حرکات از دل لیگ برآمده‌اند و در بزنگاه جام ملت‌ها قلب‌مان را از جا در آوردند. با این حال به نظر می‌رسید حداقل کمترین درسی که از آن گرفته باشیم کاهش اعتراضات باشد اما با شروع مجدد لیگ حافظه‌های هر دوربینی حداقل چند فریم از اعتراض بازیکنان به تصمیمات اشتباه یا صحیح داوران در خود جا داده است.
برای اینکه حافظه خودمان را زیاد درگیر این ماجرا نکنیم کافی است به دیدار دو تیم پرسپولیس و فولاد نگاهی بیندازیم که در خود حداقل چند صحنه اعتراض تند به داوری دارد. از صحنه رد گل آفساید به زعم کمک داور که لشکر چند نفره فولاد را به سمت داور کشاند تا صحنه مربوط به اعلام پنالتی به سود این تیم که تمامی نیمکت نشینان و بازیکنان را شاکی رخ به رخ داور این بازی کرد.
حتی چند دقیقه قبل‌تر که بازیکن فولاد (فرزاد جعفری) با اعتراض تند نسبت به اعلام اوت دروازه از کرمانشاهی کارت دریافت کرد و تداوم این اعتراضات تند که از تصاویر تلویزیونی هم مشخص بود با شدت گرفتن آن باعث شده تا داور تهدید به دادن کارت قرمز کند و در نهایت با کدخدامنشی دیگر بازیکنان این ماجرا ختم شد. از برانکو و تیمش که داعیه قهرمانی و مدعی بودن در آسیا دارند اما این مساله کاملا بعید بود که بیشتر جریان بازی را به دنبال این اعتراضات باشند.
** سیاست ترامپ باز گرداندن ایران است به دامان امریکاروزنامه اعتماد تیتر «سیاست ترامپ باز گرداندن ایران است به دامان امریکا» را برجسته کرد و آورد: توافق هسته‌ای ایران با جامعه جهانی همچنان زنده است اما ایران بیش از 6 عضو دیگر این توافق به تعهدات خود پایبند مانده است. امریکا قریب به 10 ماه پیش با فرمان رییس‌جمهور از برجام خارج شد و سایر اعضای باقی‌مانده در برجام از سه کشور اروپایی تا چین و روسیه هنوز نتوانسته‌اند نبود امریکا در توافق هسته‌ای را جبران کنند.
در میان گلایه‌های ایران از عدم اجرای تمام و کمال تعهدات طرف مقابل، امریکا سیاست فشار حداکثری را در قبال ایران دنبال می‌کند؛ سیاستی که با شدیدترین تحریم‌های اقتصادی در کنار دخالت‌های سیاسی در امور داخلی ایران همراه شده است.در این میان برنامه موشکی ایران به بهانه جدیدی برای پیشبرد پروژه ایران‌هراسی تبدیل شده و دولت دونالد ترامپ ادعا می‌کند فعالیت موشک‌های بالستیک ایران در تناقض با قطعنامه 2231 است.
این در حالی است که رییس‌جمهور امریکا با خروج از برجام که مورد تایید این قطعنامه قرار داشت عملا امکان استناد به آن را از خود سلب کرده است. اروپایی‌ها نیز در مساله موشکی یکی به میخ و یکی به نعل می‌زنند و به عنوان مثال تهران را به اقدام‌هایی ناسازگار با قطعنامه متهم می‌کنند اما در عمل از سخت‌گیری‌های تحریمی امریکا علیه ایران الگوبرداری نمی‌کنند.
سردار حسین علایی، نخستین فرمانده نیروی دریایی سپاه که سابقه ریاست ستاد مشترک سپاه و قائم‌مقامی وزارت دفاع و ریاست سازمان صنایع هوایی وزارت دفاع را نیز در کارنامه خود دارد در گفت‌وگوی اختصاصی با «اعتماد» راهبرد اصلی دولت‌های متفاوت امریکا در قبال ایران را تغییر رژیم می‌داند اما می‌گوید دولت امریکا با ناامیدی از این مساله اکنون سیاست تغییر رفتار ایران را به عنوان گام اول انتخاب کرده است.
سردار علایی اعتقاد دارد که اروپا نیز مانند امریکا به منظور حفظ توازن به نفع رژیم اسراییل در منطقه به دنبال محدودسازی برنامه موشکی ایران است. ** دولت یازدهم رکورددار برداشت از صندوق توسعه ملیروزنامه «شرق» در گزارشی با عنوان «دولت یازدهم رکورددار برداشت از صندوق توسعه ملی » می نویسد: مرکز پژوهش‌های مجلس امسال بیش از سال‌های گذشته بر لایحه بودجه دولت متمرکز شده است.
این گزارش نقدهای فراوانی در بخش بررسی «نفت» به لایحه بودجه 98، وارد می‌کند. یکی از بخش‌های پرچالش این گزارش، مربوط به بررسی عملکرد شرکت ملی نفت و میزان بدهی 48میلیارددلاری این شرکت درآمدزاست که حواشی‌ای‌ را به‌همراه داشت. وزیر نفت در آخرین نشست خبری خود بر این تأکید کرد که بخشی از بدهی‌های شرکت نفت که عمدتا مربوط به قبل از دوره ماست، از صندوق توسعه ملی وام گرفته‌اند و در پارس‌ جنوبی مصرف کرده‌اند و کار خوبی بوده است.
او با تأکید بر اینکه بدهی شرکت ملی نفت به صندوق توسعه ملی، جزء حساب‌های داخلی دولت است، گفته بود: «بدهی شرکت ملی نفت به صندوق توسعه ملی که بدهی خارجی و بدهی به معنای مرسوم نیست و به معنای ورشکستگی نیست». این اظهارات وزیر نفت در شرایطی مطرح شد که مطابق جدول شماره 38 گزارش مرکز پژوهش‌های مجلس، بیشترین بدهی‌ها به صندوق توسعه ملی مربوط به دریافتی‌های نفت از این صندوق در دولت یازدهم است.
غلامحسین حسنتاش، کارشناس ارشد شناخته‌شده نفتی، در گفت‌وگو با «شرق» این مسئله را این‌گونه ارزیابی می‌‌کند: «اینها مربوط به برداشت‌هایی است که به اعتقاد من به‌صورت فله‌ای از صندوق توسعه ملی شده و به‌نوعی تمام ضوابط و نظام‌نامه صندوق توسعه ملی دور زده شده است و اگر نظام‌نامه و ضوابط صندوق رعایت شده بود، طبیعتا باید این اعتبارات به موقع بازپرداخت می‌شد.
انعکاس این بدهی‌ها که لاجرم اتفاق افتاده است، اعتبار بین‌المللی شرکت ملی نفت را کاهش می‌دهد و توان سرمایه‌گذاری و جذب سرمایه این شرکت را تقلیل می‌دهد». نکته مهم دیگری که در گزارش مورد اشاره آمده، وابستگی وزارت نفت به شرکت ملی نفت است. حسنتاش با نگاهی به عقبه این عملکرد در وزارت نفت می‌گوید: «این روند سال‌هاست که برقرار است.
در سال‌های نیمه دوم دهه 60 که خود من نیز مدتی هم‌زمان مدیر امور اداری شرکت ملی نفت ایران و سرپرست معاونت اداری- مالی وزارت نفت بودم، بودجه بسیار کمی در قانون بودجه برای وزارت نفت درخواست می‌شد و برای اینکه وزارت نفت گرفتار ذی‌حساب نشود، عمده نیاز وزارت نفت به‎صورت کمک از شرکت ملی نفت اخذ می‌شد؛ یعنی هیئت‌مدیره شرکت ملی نفت نیاز وزارت نفت را به‎عنوان کمک، تصویب و اعطا می‌کرد.
ظاهرا هنوز همین روند ادامه دارد، در‌صورتی‎که شرایط بسیار بسیار فرق کرده است...». او در بخش دیگری هشدارگونه ادامه می‌دهد: «وقتی وزارت نفت این‌گونه بودجه می‌نویسد، یعنی وزارت نفت نمی‌خواهد به سمت وظیفه اصلی خود حرکت کند و نیز رابطه تفکیک‌شده‌ای بین حکمرانی و تصدی‌گری در صنعت نفت وجود ندارد و به نظر من این یکی از معضلات بزرگ اداره و راهبری صنعت عظیم نفت در کشور است، اما یک نکته کلیدی دیگر هم از این مطلب بیرون می‌زند و آن بی‌انضباطی مالی در شرکت ملی نفت ایران است».
** کارگران؛ بالکش ورشکستگی احتمالی تامین اجتماعیروزنامه «توسعه ایرانی» با اختصاص تیتر «کارگران؛ بالکش ورشکستگی احتمالی تامین اجتماعی» آورده است: طرح اصلاحات پارامتریک در سازمان تامین اجتماعی، با واکنش گسترده فعالان جامعه کارگری در کشور روبه‌رو شده است. از نظر مخالفان این طرح، دولت با عدم پرداخت بدهی‌های سنگین خود به تامین اجتماعی، تعادل میان منابع و مصارف این سازمان بیمه‌گر را به هم ریخته است و حال با همراهی مدیران این سازمان و برخی از نمایندگان مجلس، تلاش دارد با سخت‌تر کردن شرایط بازنشستگی و کاستن از میزان مستمری پرداختی به بازنشستگان، زیان‌های ناشی از عدم پرداخت سهم بیمه تکلیفی قانون به دولت را از جیب کارگران پرداخت کند.
در همین زمینه، اکبر شوکت، عضو هیأت امنای سازمان تأمین اجتماعی گفت: دولت 180هزار میلیارد تومان به تامین اجتماعی بدهکار است. اگر بارهای مالی همچون طرح تحول سلامت بر دوش این سازمان نبود، بحران تا به اینجا کشیده نمی‌شد. گویا راحت‌ترین کار برای دولت و مجلس زدن از جیب مردم است.پژوهشم9280**2002**9131

کد خبر: 137279  |  مشاهده خبر در منبع اصلی: ایرنا
گردآوری اخبار بوسیله ربات جستجوگر پارست
راجع به ربات پارست بیشتر بدانید
به اشتراک بگذارید

آخرین خبرهای فرهنگي

فیلمی که عمق ندارد روزنامه جوان  ۴۸ دقیقه پیش

سرويس فرهنگي جوان آنلاين: تسلط احمدرضامعتمدی را در فلسفه نمی شود نادیده گرفت اما شکل گیری مباحث فلسفی در سینما و نمایش آن برای مخاطب ایرانی غیرممکن است، اینکه با یک قصه ی ناقص مخاطب را در حفره های بی کارکرد قرار بدهیم قطعا نامش فیلم فلسفی نیست، در سینمای ایران زمانی که فیلمساز نتواند یک قصه ی ساده تعریف...

در گام دوم نشانه‌های دیکتاتوری را جدی بگیریم روزنامه جوان  ۴۸ دقیقه پیش

سرویس فرهنگ و هنر جوان آنلاین: نیروهای ضدتحول در جریان انقلاب از همه سو بسیج شده‌اند تا اندك بارقه‌های امید برای آزاداندیشی و نوگرایی را بخشکانند، اما شکست خواهند خورد. ‏این‌بار انقلابیون متحجر، گرچه جوان‌تر اما کارآزموده‌تر به مصاف آمده‌اند و با تکیه بر بودجه...

نکات خواندنی درباره صادق هدایت ستاره ها  ۵۰ دقیقه پیش

نکات خواندنی درباره صادق هدایت به گزارش ستاره ها به نقل از ماهنامه اندیشه پویا: یادداشت های شاهرخ مسکوب درباره صادق هدایت را حسن کامشاد در اختیار ما قرار داد و ما نیز این یادداشت ها را برای بررسی و تحلیل بیشتر زیر ذره بین حورا یاوری پژوهشگر ارشد مرکز مطالعات ایران دانشگاه کلمبیا و مولف کتاب هایی چون گفتارهایی در نقد ادبی و روان...

درخواست سیدمهدی شجاعی از علاقه‌مندان به کتاب روزنامه جوان  ۱ ساعت پیش

جوان آنلاين: سیدمهدی شجاعی، نویسنده مطرح که این روز‌ها سلسله نشست‌های کوتاه با داستان را به منظور رونق حوزه داستان کوتاه راه‌اندازی کرده است، چندی پیش پویشی را در صفحه خود در اینستاگرام به راه انداخته و از مخاطبان درخواست کرده است تا زیباترین و تاثیرگذارترین کتابی را که مطالعه کرده‌اند...

آغاز مرحله دوم عملیات ساخت مجتمع گردشگری مهستان اصفهان ایلنا  ۱ ساعت پیش

آغاز مرحله دوم عملیات ساخت مجتمع گردشگری مهستان اصفهانبه گزارش ایلنا، در این آئین رئیس سازمان میراث فرهنگی در جمع خبرنگاران تاکید کرد: هم‌اینک دوران جدیدی در اقتصاد ایران آغاز شده و آن اقتصاد مبتنی بر گردشگری است.» او اظهار کرد: «سفر بیش از ۶ میلیون گردشگر خارجی به ایران در ۹ ماهه سال ۱۳۹۷ خود نشان دهنده رونق صنعت گردشگری در کشور...

تجلیل از ۴۰ بانوی برگزیده و رونمایی از ۴۰ عنوان کتاب شبستان  ۲ ساعت پیش

تجلیل از ۴۰ بانوی برگزیده  و رونمایی از ۴۰ عنوان کتاببه گزارش خبرنگار فرهنگی خبرگزاری شبستان، همایش «فصل رویش» با هدف معرفی و تقدیر از بانوان فعال در حوزه انقلاب و دفاع مقدس و آیین رونمایی از 40 عنوان کتاب صوتی با موضوع نقش زنان در انقلاب اسلامی و دفاع مقدس پیش از ظهر امروز 28 بهمن با حضور تعدادی از مسئولان و خانواده شهدا در فرهنگسرای اندیشه...

روایت پایبندی مردم بحرین به اهداف انقلاب این کشور در «نقطه تواصل» خبرگزاری برنا  ۲ ساعت پیش

روایت پایبندی مردم بحرین به اهداف انقلاب این کشور  در «نقطه تواصل» به گزارش گروه فرهنگ و هنر خبرگزاری برنا، برنامه «نقطه تواصل» شبکه العالم که به طور ویژه رویدادهای بحرین را دنبال می کند، در برنامه امشب خود با توجه به هشتمین سالگرد انقلاب بحرین ( 14 فوریه 2011 )، به پایبندی مردم بحرین به انقلاب خود و تاکید  بر تداوم مبارزه در برابر رژیم...

موفقیت تجاری «همه می‌دانند»‌ در آمریکا ایلنا  ۲ ساعت پیش

موفقیت تجاری «همه می‌دانند»‌ در آمریکا به گزارش ایلنا به نقل از روابط عمومی فیلم همه می دانند  در ایران ،این فیلم روز ۱۰ فوریه در چهار پرده سینما نخستین اکران عمومی خود را تجربه کرد و روی هم رفته ۷۵ هزار دلار فروخت که به این ترتیب میزان متوسط فروش آن به ازای هر پرده ۱۸۷۴۳ دلار بود و روز ۱۳ فوریه نیز فیلم توانست بیش از ۸۶ هزار دلار فروش...

داریوش مهرجویی در تلویزیون خبرگزاری برنا  ۳ ساعت پیش

داریوش مهرجویی در تلویزیون به گزارش گروه فرهنگ و هنر خبرگزاری برنا، مجله هنری «اضواء» در دو بخش ابتدایی «تاریخ سینما» و بزرگان سینمای ایران» با نمایش گوشه های از آثار سینمایی همچون گاو ، دایره مینا ، اجاره نشین ها ، هامون ، بانو ، مهمان مامان و سنتوری میزبان آثاری از«داریوش مهرجویی»...

تجلیل از چهره‌های «تولید ملی» و «علم و فناوری» در فصل رویش خبرگزاری برنا  ۳ ساعت پیش

تجلیل از چهره‌های «تولید ملی» و «علم و فناوری» در فصل رویش به گزارش گروه فرهنگ و هنر خبرگزاری برنا، همزمان با فرارسیدن چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، فرهنگ‌سرای رازی در قالب برنامه فصل رویش از چهره‌های مطرح عرصه اقتصاد و تولید ملی و علم و فن آوری تجلیل می‎کند. این برنامه روز دوشنبه ۲۹ بهمن، ساعت ۱۶ تا ۱۸ با تجلیل از علیرضا...

ارسال برای دوستان

پخش اخبار زنده