تعداد بازدید: ۲۷
تاريخ انتشار: چهارشنبه،۲۵ مهر ۱۳۹۷
ساعت انتشار: ۱۳:۴۰
بررسی"اجرای فاز دوم طرح کاهش" در نشست خبری معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران
به گزارش مرور نیوز، نشست خبری معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران با موضوع اجرای فاز دوم طرح کاهش برگزار شد. در ابتدای این جلسه نواب حسینی منش، مدیرعامل ستاد مرکزی معاینه فنی شهر تهران، با بیان این که  از اول سال ۹۷ تا امروز ۳۶۹ هزار خودرو موفق به دریافت معاینه فنی برتر شده‌اند که استاندارد بالاتری در کنترل آلایندگی خودروها را کنترل می‌کند.
گفت: مراکز معاینه فنی تهران قابلیت سه کار کردن به صورت سه شیفت را دارند. به گفته او، از یک میلیون خودروی مراجعه کننده از ابتدای سال، حدود ۳۵ درصد موفق به دریافت معاینه فنی برتر شده اند. هرخودرویی که وارد مراکز معاینه فنی تهران میشود بصورت پیش فرض معاینات برتر انجام میشود و در صورتی که نتواند پاس کند، معاینات معمولی بر آن اعمال میشود.
حسینی منش با بیان این که از اقدامات دیگر معاونت حمل و نقل ترافیک، راه اندازی خودروهای بررسی سیار کنترل ترافیک در سطح شهر تهران است گفت: تعداد خطوط سیار معاینه فنی به عدد ۵ در تهران خواهد رسید وبه زودی مراکز معاینه فنی به ۱۵ عدد می رسد. وی با بیان این که بسیاری از خودروها معاینه فنی دریافت می‌کنند، اما پایداری این خودروها در طول سال ثابت نیست و نمی‌توانند استاندارد لازم را حفظ کنند گفت : اکیپ مشترکی با همکاری پلیس راهور به بررسی خودروهای دیزلی به صورت سیار پرداختند که از ۵۳۶ خودرویی  بررسی شده تعداد، ۴۶۷ خودرو، معاینه فنی داشتند.
   به گفته حسینی منش ۲۱ تا ۲۵ درصد ناوگانی که به صورت سیار بررسی شده نتوانستند شرایط را حفظ کنند گفت، از این تعداد ۱۲۰ عدد اتوبوس شهرداری تهران بود که دو اتوبوس فک پلاک شدند.   کنترل معاینه فنی خودروها از طریق دوربین های مداربسته در سطح شهر  در ادامه محسن پورسیدآقایی معاونت حمل‌ونقل و ترافیک با اشاره به این که تهران دو معضل اساسی دارد نخست  ترافیک و دیگری آلودگی هوا گفت: نیمه دوم سال آزمون جدی برای ماست که ببینیم چگونه می‌توانیم آن را کنترل کنیم.
 تمام ورودی‌های تهران مجهز به دوربین شدند که معاینه فنی خودروها را کنترل می‌کنند. و از روز اول آبان هر خودرویی که به تهران وارد شود و در هر مسیری تردد کند، معاینه فنی آن بررسی می‌شود. این کنترل شامل خودروهای سواری، کامیون‌ها و اتوبوس‌ها خواهد بود. معاون شهردار تهران تاکید کرد : دوربین‌های بررسی‌کننده طرح تهران در طول این طرح چهاربرابر شده و از ۳۰۰ دوربین به ۱۲۴۰ دوربین افزایش یافته است.
پورسیدآقایی با بیان این که  تاکنون ۱۹ اتوبوس دودزا توسط مردم گزارش شده است که از طریق جی‌پی‌اس نصب شده برروی آنها شناسایی و مورد بازبینی در معاینه فنی قرار گرفته‌اند گفت :این کنترل از ابتدای آبان بر روی سایر خودروهای دیزلی نیز انجام خواهد شد و مردم می‌توانند آلودگی‌ آنها را گزارش کنند.
معاونت حمل‌ونقل و ترافیک با تاکید بر این که تردد خودروهای دودزا تضییع حق مردم است. امیدوارم با اطلاع رسانی و همکاری مردم از تردد خودروهای دودزاد جلوگیری شودگفت : با اقدامات انجام شده امیدواریم با شرایط جوی سال گذشته، امسال شرایط بهتری را در آلودگی هوا تجربه کنیم. پورسیدآقایی در مورد سهم شهرداری ها از جرایم راهنمایی و رانندگی گفت: تخصصی منابع حاصل از جرایم متاسفانه هیچ وقت به شهرداری اختصاص داده نشده.
دولت بخش مهمی از آن را به خودش اختصاص داده و به شهرداری پرداخت نمیشود. امیدواریم دولت به قانون احترام بگذارد و سهم شهرداری‌ها را از جرایم پرداخت کند.   براساس قانون ۶۰ درصد درآمدهای حاصل از جرایم باید به شهرداری همان شهر پرداخت شود. متاسفانه تاکنون به جای این رقم تقریبا کمتر از ده درصد به شهرداری داده شده است.
مابقی این رقم عملا در بودجه عمومی توسط خود دولت مصرف می شود. این ایراد همواره مورد انتقاد همه شهرداران کشور بوده است. وی ادامه داد : ما امیدواریم به شرایطی برسیم که از محل جریمه‌ها درآمدی نداشته باشیم و تخلفی نباشد. اما تا آن زمان بهتر است دولت به قانون عمل کند.  مهماندار نیز در این رابطه توضیح داد : تمام مبالغ جریمه به حساب خزانه دولت واریز می‌شود و هیچ چیز در حساب پلیس باقی نمی‌ماند.
تصمیم‌گیری برای هزینه کردن آن برعهده دولت است. پورسیدآقایی همچنین درخصوص موتور سیلکت ها گفت: به موتورسیلکت‌داران هشدار می‌دهیم. بعد از برخوردمان با خودروهای دیزلی به سراغ آنها خواهیم رفت.   اعمال جریمه و سخت گیری به خودروهای فاقد معاینه فنی از سوی پلیس راهور در ادامه این نشست، سردار مهماندار، رئیس پلیس راهور شهر تهران گفت: موضوع سلامت شهروندان قابل اغماض نیست و خودروهایی که فاقد معاینه فنی باشند روزانه ۵۰هزار تومان جریمه خواهند شد.
 از این پس امکان ندارد خودرویی که فاقد معاینه فنی باشد بتواند بدون جریمه در شهر تهران تردد کند. جریمه تردد ده روز معادل ۵۰۰ هزار تومان است. در این موضوع هیچ بخشش و اغماضی در کار نیست. مهماندار با بیان این که  خودروهایی که تا چهار سال از تولید آنها گذشته نیاز به معاینه فنی ندارندگفت : خودروهایی که با وجود داشتن گواهی معاینه فنی دودزا باشند متوقف و به مراکز معاینه فنی اعزام می‌شوند.
وی با بیان این که ممکن است برخی افراد سودجو برای معاینه فنی جعلی رجوع کنند. تمام اطلاعات خودروها در سامانه سیمفا  ثبت است و دوربین‌ها معاینه فنی خودروها را با این سامانه بررسی می‌کنند گفت : مالکان خودرو به سمت دریافت گواهی معاینه فنی جعلی نروند که برایشان علاوه بر جریمه، تعقیب قضایی هم درپی داشته باشد.
سردار مهماندار در مورد خودروهایی که پلاک خود را مخدوش می کنند گفت: خودروهایی که با پوشاندن پلاک به طرح ترافیک وارد می شوند علاوه بر جریمه برای آنها پرونده قضایی تشکیل میشود و مجازات آن ۶ ماه تا یک سال حبس است.

کد خبر: 22844  |  مشاهده خبر در منبع اصلی: مرور نیوز
گردآوری اخبار بوسیله ربات جستجوگر پارست
راجع به ربات پارست بیشتر بدانید
به اشتراک بگذارید

آخرین خبرهای اجتماعي

لغو بخشی از تحریم‌های کره‌شمالی از سوی شورای‌ امنیت چند ثانیه  ۱ ساعت پیش

لغو بخشی از تحریم‌های کره‌شمالی از سوی شورای‌ امنیتشورای‌امنیت با صدور مجوزی بخشی از تحریم‌های کره‌شمالی را به مدت ۶ ماه لغو کرد. شورای‌امنیت سازمان ملل به دنبال صدور مجوز برای فعالیت چند نهاد امدادرسان در کره شمالی، بخشی از تحریم‌های این کشور را به مدت ۶ ماه لغو کرد. در مجوز شورای امنیت سازمان ملل در این خصوص، معافیت هائی برای صندوق حمایت از کودکان...

افزایش ۷ درصدی آمار نزاع در سال ۹۷ چند ثانیه  ۱ ساعت پیش

افزایش ۷ درصدی آمار نزاع در سال ۹۷پزشکی قانونی اعلام کرد: در ۹ ماهه سال ۱۳۹۷، آمار ارجاعات نزاع به سازمان پزشکی قانونی به ۴۵۸ هزار و ۴۴۰ مورد رسید که نسبت به آمار مدت زمان مشابه سال گذشته، ۷ درصد رشد داشته است. از مجموع ۴۵۸ هزار و ۴۴۰ مورد معاینه نزاع در ۹ ماهه امسال، ۳۱۲ هزار و ۴۹ مورد به معاینات مردان و ۱۴۶ هزار و ۳۹۱ مورد به معاینات...

برگزاری ۲۱ نمایشگاه کتاب در کشور/کهگیلویه و بویراحمد از استان های پیشتاز در برگزاری نمایشگاه... شبستان  ۱ ساعت پیش

به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از یاسوج، به مناسبت گرامی داشت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، هجدهمین نمایشگاه کتاب استان کهگیلویه و بویراحمد به عنوان بزرگ ترین رویداد فرهنگی استان، امروز ( ۳ بهمن ) با حضور دکتر قادر آشنا، مدیرعامل نمایشگاه های فرهنگی ایران، استاندار کهگیلویه و بویراحمد، مدیران...

پسر شیروانی مادرش را به قتل رساند آفتاب نیوز  ۱ ساعت پیش

آفتاب‌‌نیوز : سرهنگ مسعود وحیدی اظهار کرد: اختلاف خانوادگی بین پسر و مادر منجر به قتل مادر شد.وحیدی افزود: در پی تماس تلفنی شهروندان مبنی بر وقوع یک فقره قتل در این شهرستان بلافاصه ماموران به محل اعزام شدند.وی تصریح کرد: در جریان این ماجرا پسر ۳۶ ساله به دلیل اختلاف خانوادگی که با مادرش داشت شامگاه...

ناکامی متهم میلیاردی پرونده پرهام در نقشه فرار آفتاب نیوز  ۱ ساعت پیش

آفتاب‌‌نیوز : هادی هاشمیان گفت: یکی از سه متهم اصلی پرونده معروف به پرهام آزادشهر، که دیروز قصد فرار داشت با هوشیاری بازپرس پرونده، این نقشه ناکام ماند.وی افزود: این متهم با قرار وثیقه ۱۰۰ میلیارد تومانی زندانی است که افرادی چند روز پیش با مراجعه به دادسرای مرکز استان و ارائه اسنادی به ارزش بیش از...

خبر وزیر خارجه فرانسه درمورد کانال مالی ایران و اروپا چند ثانیه  ۲ ساعت پیش

خبر وزیر خارجه فرانسه درمورد کانال مالی ایران و اروپاوزیر خارجه فرانسه گفته انتظار می‌رود کانال ویژه مالی برای تسهیل مبادلات مالی با ایران ظرف روزهای آینده راه‌اندازی شود. «ژان ایو لودریان»، وزیر خارجه فرانسه گفته انتظار می‌رود کانال ویژه مالی برای تسهیل مبادلات مالی با ایران ظرف روزهای آینده راه‌اندازی شود. خبرگزاری رویترز به نقل از وزیر خارجه فرانسه...

انتصاب مدیرکل جدید تشریفات وزارت خارجه چند ثانیه  ۲ ساعت پیش

انتصاب مدیرکل جدید تشریفات وزارت خارجهجواد معبودی‌فر مدیر کل تشریفات وزارت امور خارجه شد. پیش از این محسن مرتضایی‌فر این مسئولیت را بر عهده داشت که اخیرا به عنوان معاون مراسم و تشریفات دفتر رئیس جمهور منصوب شد است .

نجات عاملان قتل مرد مزاحم از طناب دار روزنامه جوان  ۲ ساعت پیش

سرویس حوادث جوان آنلاین: به گزارش خبرنگار ما، رسیدگی به پرونده از سال‌۹۰ با کشف جسد مرد جوانی در بیابان‌های شهریار آغاز شد. با انتقال جسد به پزشکی قانونی و تشخیص هویت مشخص شد جسد متعلق به مرد ۳۰‌ساله به نام حسن است که بر اثر خفگی به قتل رسیده است. پرونده با موضوع قتل عمد تشکیل شد...

پرواز خودروی سواری به دیوار یک خانه روزنامه جوان  ۲ ساعت پیش

سرویس حوادث جوان آنلاین: به گزارش خبرنگار ما، ساعت ۲۱:۴۰ شامگاه سه‌شنبه آتش‌نشانان ایستگاه ۲۵، از وقوع حادثه در ۲۴ متری سعادت آباد، خیابان یکم شرقی با خبر شده و در محل حاضر شدند. مهدی نوروززاده، فرمانده آتش‌نشانان گفت: یک دستگاه خودروی سواری رنو ساندرو هنگام حرکت در خیابان یکم شرقی از...

کمیته امداد در حد توان از خانواده‌ های نیازمند حمایت می‌ کند شبستان  ۳ ساعت پیش

به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از یاسوج، در پی انتشار گزارشی در خصوص وضعیت نامناسب زندگی یک زن سرپرست خانوار با دو کودک خردسال از خبرگزاری‌ های کهگیلویه و بویراحمد، مدیرکل کمیته امداد، حوزه روابط عمومی و بازرسی کمیته امداد استان، رئیس کمیته امداد باشت و فرمانده حوزه مقاومت بسیج شهرستان باشت برای...

ارسال برای دوستان

پخش اخبار زنده