تعداد بازدید: ۱۶
تاريخ انتشار: شنبه،۲۸ مهر ۱۳۹۷
ساعت انتشار: ۰۸:۵۹
دست‌اندازهای اصلاح قیمت خودرو
 مردم هم قیمت‌های موجود را گران می‌دانند و معتقدند خودروهای عرضه شده در بازار به غیر از آنکه تکنولوژی قدیمی دارد با قیمت تصویب شده آن سازگاری ندارد و بهتر است خودروساز به سمت کاهش قیمت حرکت کند نه آنکه افزایش قیمت را زمزمه کند. از طرفی دولت می‌خواهد دو گروه را راضی نگه دارد تا تولید خودرو و فروش صدمه‌ای نبیند.
اما با تحریم‌های صورت گرفته و افزایش قیمت ارز، خودروساز چاره‌ای جز اصلاح قیمت ندارد. اصلاحی که اگر انجام ندهد وضعیت آن را وخیم‌تر می‌کند و شاید خیلی از ثبت‌نام‌کنندگان نتوانند به خودروهایی که تقاضا دادند دست پیدا کنند. با شروع تحریم هزینه تولید افزایش پیدا کرد و خودروساز برای خرید یک قطعه باید مسیرهای متعددی را امتحان کند و این مسیر هزینه‌های بیشتری را تحمیل می‌کند.
از طرفی افزایش قیمت ارز قطعه‌سازان، تولیدکنندگان مواد اولیه و خودروساز را بشدت درگیر کرد به گونه‌ای که در برخی از مواد اولیه افزایش قیمت بیش از  70 درصد اتفاق افتاده است. رشد قیمت ارز بسرعت تأثیر خود را بر بازار خودرو گذاشت و قیمت‌ها سیر صعودی به خود گرفت. تفاوت قیمت خودرو از کارخانه تا بازار به بیش از 50 میلیون تومان رسیده است و این اختلاف قیمت در هفته‌هایی که گذشت همچنان رو به افزایش است.
  تجربه سال 76 را تکرار کنیم داود میرخانی رشتی مدیرعامل ایران خودرو در دهه 60 باز شدن گره بازار خودرو و احیای خودروسازی‌ها را در آزادسازی قیمت‌ها می‌داند و می‌گوید: شورای اقتصاد سال 76 آزادسازی قیمت‌ها را تصویب کرد و این امر توانست بیشترین تأثیر را بر بازار خودرو بگذارد از این‌رو می‌توان تجربه آن سال‌ها را دوباره تکرار کرد.
وی افزود: سال 76 وقتی مصوبه شورای اقتصاد به خودروسازان ابلاغ شد بعد از شش ماه قیمت‌ها پایین آمد و مشکل کمبود خودرو در بازار حل شد. در مقطع فعلی هم راهکار آن سال را پیشنهاد می‌کنم. در مدت 10 سال قیمت خودرو معقول بود و تورم شاخص صنعت خودرو بشدت کاهش پیدا کرد. در 10 سال 85- 76 که خودرو در حاشیه بازار فروش می‌رفت، رشد شاخص قیمت خودرو بسیار پایین بود.
طی این سال‌ها شاخص صنعت از 100 به 301 و شاخص قیمت خودرو از 100 به 114 رسیده است. اصل اقتصاد عرضه و تقاضا است، دولت باید به سمت هماهنگی این مهم پیش برود. منتظر ستاد تنظیم بازار هستیم صحبت‌های اخیر منصور معظمی رئیس سازمان گسترش و نوسازی هم نشان می‌دهد که دولت به سمت اصلاح و آزادسازی قیمت‌ها در حال حرکت است و می‌خواهد گامی بزرگی در این زمینه بردارد.
سه هفته پیش با نامه نگاری‌های وزارت صنعت به رئیس جمهوری و تصویب شورای هماهنگی اقتصادی سران قوا قیمت‌گذاری خودرو از شورای رقابت گرفته شد و به سازمان حمایت واگذار شده است. حال معظمی خبرداده است که سازمان حمایت پیشنهاد اصلاحیه قیمت‌ها را به ستاد تنظیم بازار ارائه کرده است و این ستاد باید تصمیم‌گیری کند.
وی گفت: امروز به‌دلیل تغییرات در نرخ ارز به طور قطع قیمت تمام شده خودروسازان بسیار افزایش پیدا کرده است و خودروسازان درخواست جدی برای اصلاح قیمت‌ها دارند. رئیس سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران گفت: نکته مهم‌تر این است که خودروسازان ما قراردادهایی با قطعه سازان دارند که این قراردادها بر مبنای نرخ ارز ۳۲۰۰ تومان و ۳۸۰۰ تومان است، اما امروز با افزایش  ۳ برابری قیمت ارز در سامانه نیما اگر قیمت قطعه سازان اصلاح نشود بسیاری از آنها دچار گرفتاری جدی می‌شوند.
معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت، با تأکید بر اینکه خودروسازان نمی‌توانند و حق ندارند که قیمت‌های خود را خودسرانه افزایش دهند، گفت: وزارت صنعت متعهد شده است که از نظر میزان تولید نیاز داخل را تأمین کند و اگر اتفاق خاصی رخ ندهد به طور قطع تولید مورد نیاز را تا پایان سال می‌توانیم تأمین کنیم.
وی گفت: اگر اصلاح قیمت‌ها اعلام شود برای نیمه دوم امسال خواهد بود. خودروسازان 60 درصد مازاد نیرو دارند بهرام شهریاری از قطعه سازان خودرو درباره اصلاح قیمت خودرو می‌گوید: اصلاح قیمت از سوی ستاد تنظیم بازار اگر مانند شورای رقابت باشد دردی را دوا نمی‌کند و چالش خودروساز ادامه خواهد داشت و چه بسا این حوزه وارد بحران جدیدی شود.
وی افزود: در دنیا سه مدل قیمت‌گذاری خودرو وجود دارد، یک مدل بر اساس قیمت تمام شده است که بر اساس تولید صورت گرفته، قیمت نهایی خودرو مشخص می‌شود. دومین نوع آن بر اساس هدف تعیین شده است. از آنجا که ایران در تولید خودرو سازنده نیست و مونتاژ‌کننده است نمی‌تواند از این فرمول قیمت‌گذاری استفاده کند.
سومین نوع، قیمت‌گذاری بر پایه مواد اولیه، حقوق و دستمزد، هزینه مالی، هزینه سربار، مالیات و تیراژ تولید است. وی تصریح کرد: سازمان حمایت و شورای رقابت بر اساس مدل سوم قیمت‌ها را نهایی می‌کنند اما باید این اعداد واقعی باشد نه آنکه دستوری تعیین شود. در کشور قیمت تمام شده خودرو بالا است چرا که مواد اولیه خودرو چون فولاد و پتروشیمی در بورس عرضه می‌شود و آنها با توجه به قیمت‌های جهانی تعیین قیمت می‌کنند لذا این امر باعث گران شدن هزینه‌ها می‌شود.
شهریاری افزود: حقوق و دستمزد در ایران کم است اما وقتی مازاد نیرو حداقل 60 درصدی شرکت‌های خودروسازی داشته باشند که نشأت گرفته از افرادی سفارشی است باعث می‌شود که هزینه دستمزد بر فعالیت خودروساز اثر بگذارد. مشکل دیگر صنعت خودرو تیراژ پایین است.فقط در دوره دولت خاتمی رئیس جمهوری اسبق تولید خودرو به یک میلیون و 600 هزار دستگاه رسید، وقتی تیراژ تولید بالا باشد ضرر و زیان کمتر می‌شود و بین تعداد خودرو تقسیم می‌شود.
با شرایط به وجود آمده باید به سمت اصلاح قیمت خودرو حرکت کنیم. به هرترتیب خودروسازان را نباید بنگاه اقتصادی دید که بدون پول و دست خالی می‌تواند تولید خودرو را دنبال کند. کلمات کلیدی خودروهای ساخت داخل قیمت خودروها اصلاح قیمت خودرو

کد خبر: 25397  |  مشاهده خبر در منبع اصلی: شبکه ایران
گردآوری اخبار بوسیله ربات جستجوگر پارست
راجع به ربات پارست بیشتر بدانید
به اشتراک بگذارید

آخرین خبرهای اقتصادي

ثبات قیمت در بازار ناودانی اکو فارس  ۴ ساعت پیش

قیمت ناودانی در بازار نسبت به روز گذشته، بدون تغییر، ثابت ماند.

قیمت انواع عسل در بازار اکو فارس  ۴ ساعت پیش

 قیمت انواع عسل در بازار  به شرح زیر است:     

تلاش‌های دیپلماتیک برای حل مشکل ماهان شبکه ایران  ۴ ساعت پیش

                    پیگیری دیپلماتیک ماجرا مقصود اسعدی سامانی دبیر شرکت‌های هوایی در گفت‌و‌گو با «ایران» در خصوص تصمیم آلمان برای منع پرواز ماهان به این کشور گفت این تصمیم قطعاً تحت فشارهای امریکا است و ایران از...

ایرادهای طرح 80 میلیون لیتر برای 80 میلیون نفر شبکه ایران  ۴ ساعت پیش

                   طبق  این طرح رد شده تعداد اندکی از نمایندگان مجلس، این سهمیه‌ها در کارت افراد قرار می‌گیرد و می‌توانند تمام یا بخشی از آن را به قیمت آزاد بفروشند یا صادر کنند. در واقع بر اساس این طرح سهمیه بنزین قابل نقل‌...

تونل متروی ۱۴۴ ساله استانبول ترکیه + عکس اکو فارس  ۵ ساعت پیش

به گزارش تسنیم، تونل متروی کاراکوی استانبول که در دوران عثمانی ساخته شده٬ پس از تونل متروی لندن٬ قدیمی‌ترین تونل جهان است و 144 سال قدمت دارد.

جلسه سرپرست باشگاه استقلال با شفر اکو فارس  ۵ ساعت پیش

به گزارش مهر، امیرحسین فتحی سرپرست باشگاه استقلال روز سه شنبه در بازگشت کاروان استقلال از ترکیه میزبان وینفرد شفر سرمربی استقلال بود. سرپرست باشگاه و سرمربی تیم استقلال در این جلسه ضمن تشریح آخرین شرایط باشگاه، درباره موضوعات مختلف و مسائل جاری باشگاه با یکدیگر گفت و گو کردند. فتحی و شفر در این...

یک بازرس صنفی: مردم در خرید مرغ ارزان زیاده‌روی می‌کنند! آفتاب نیوز  ۵ ساعت پیش

آفتاب‌‌نیوز : امیر دلداری درباره توزیع مرغ با قیمت مصوب ۹۸۰۰ تومانی، اظهار کرد: از مجموع ۲۰ مرکز فقط ۹ واحد صنفی وظیفه توزیع مرغ با نرخ مصوب ۹۸۰۰ تومان را بر عهده دارند.وی درباره علت صف‌های طولانی برای خرید مرغ ادامه داد: دلیل آن این است که مردم به اندازه مصرف و نیاز خود خرید نمی‌کنند.معاون نظارت و...

واردات حدود ۱۵۰ هزار تن گوشت به کشور آفتاب نیوز  ۵ ساعت پیش

آفتاب‌‌نیوز :  مرتضی رضایی در جریان بازدید از مراکز اصلاح نژاد دام‌های کوچک اظهار داشت: میزان تولید شیر در کشور براساس آمار فائو در سال ۵۷، دو میلیون و ۶۲۰ هزار تن بوده که این عدد در سال ۹۷ به بیش از ۱۰ میلیون و ۷۰۰ هزار تن رسیده و به عبارتی ۴.۱ برابر شده است. همچنین تولید گوشت مرغ از ۱۶۰هزار...

رئیس بانک مرکزی: بر نوسانات بازار ارز غلبه کردیم پول نیوز  ۶ ساعت پیش

پول‌نیوز - عبدالناصر همتی رئیس کل بانک مرکزی گفت: اکنون بر نوسانات بازار ارز غلبه کرده ایم.عبدالناصر همتی رئیس کل بانک مرکزی با حضور در استودیو شبکه خبر، با تشریح آخرین وضعیت بازار ارز، سیاست‌های پولی و بانکی گفت: امروز با افتخار می‌گویم توطئه ارزی برعلیه ایران رخ نداد و به سمت پایداری رخداد‌های...

200 هزار راس دام زنده از رومانی وارد تهران می شود پول نیوز  ۶ ساعت پیش

پول‌نیوز - مدیرکل پشتیبانی امور دام استان تهران از واردات 200 هزار راس دام زنده از کشور رومانی به تهران در هفته آینده خبر داد.رضا سالمی عصر سه شنبه، در جلسه تنظیم بازار استان تهران اظهار داشت: به منظور تامین گوشت قرمز و همچنین تنظیم قیمت این کالای از هفته آینده 200 هزار راس دام زنده از کشور...

ارسال برای دوستان

پخش اخبار زنده