تعداد بازدید: ۱۵
تاريخ انتشار: سه‌شنبه،۱ آبان ۱۳۹۷
ساعت انتشار: ۰۸:۰۶
علائمی که نمی دانید و خبر از خونریزی مغزی می دهند
 خونریزی مغزی یک نوع سکته مغزی است که باعث ایجاد انسداد شریان در مغز می شود و باعث خونریزی موضعی در بافت های اطراف می شود و این خونریزی سلولهای مغز را می کشد. خونریزی به معنای واقعی کلمه "خونریزی" است ؛ خونریزی مغزی نیز خونریزی داخل جمجمه یا خونریزی داخل مغزی نام دارد و آنها حدود 13% از سکته های مغزی را تشکیل می دهند.
در خونریزی مغزی چه اتفاقی می افتد؟هنگامی که خون از آسیب به بافتهای مغزی ایجاد می شود، باعث تورم می شود ، این به عنوان ادم مغزی شناخته می شود. خون به توده ای به نام هماتوم تبدیل می شود و این شرایط باعث افزایش فشار بر بافت مغز اطراف می شود و جریان خون حیاتی را کاهش می دهد و سلول های مغزی را می کشد. خونریزی می تواند در داخل مغز رخ دهد، بین مغز و غشاء که آن را پوشش می دهد، بین لایه های پوشش مغز و بین جمجمه .
علل خونریزی مغزی چیست ؟ چه چیزی مسبب خونریزی در مغز می شود؟چند عامل خطر و علل خونریزی مغزی وجود دارد شایع ترین موارد ،عبارتند از:تروما و آسیب به سر :آسیب شایع ترین علت خونریزی مغزی برای کسانی است که کمتر از 50 سال سن دارند.فشار خون بالا :این بیماری مزمن می تواند طی یک دوره طولانی، دیواره های رگ های خونی را تضعیف کند.
فشار خون بالا درمان نشده علت اصلی قابل پیشگیری از خونریزی مغزی است.آنوریسم :این تضعیف در یک دیواره رگ خون است که متورم می شود و می تواند به پاره شدن رگ و سکته مغزی منجر شود.اختلالات رگی خون :(ضایعات وریدی آدرنال) ضعف عروق خونی در مغز و اطراف آن ممکن است در هنگام تولد وجود داشته باشد و تنها در صورت تشخیص علائم تشخیص داده شود.
آنژیوپاتی آمیلوئید :این یک اختلال در دیواره رگ های خونی است که بعضی اوقات با پیری و فشار خون بالا اتفاق می افتد. ممکن است خونریزی های کوچک و بدون توجه را پیش برای ایجاد یک عفونت بزرگ ایجاد کند.اختلالات خون و خونریزی :هموفیلی و کم خونی سلولهای داسی شکل هر دو میتواند موجب کاهش سطح پلاکت خون شود.بیماری کبدی :این مشکل با افزایش خونریزی همراه است.
تومورهای مغزی :یکی دیگر از علل خونریزی مغزی تومورهای مغزی هستند.علائم خونریزی مغزی چیست؟علائم خونریزی مغزی ممکن است متفاوت باشد که به محل خونریزی، شدت خونریزی و میزان آسیب بافت بستگی دارند. علائم ممکن است ناگهان یا در طول زمان ایجاد شوند و آنها ممکن است به تدریج بدتر یا ناگهان ظاهر شوند. اگر شما هر یک از علائم زیر را دارید، ممکن است خونریزی مغزی داشته باشید ؛ این مشکل تهدید کننده زندگی است و شما باید با اورژانس تماس بگیرید یا بلافاصله به اورژانس بروید.
علائم عبارتند از:    سردرد ناگهانی شدید    تشنج با سابقه قبلی تشنج    ضعف در یک دست یا پا    حالت تهوع یا استفراغ    کاهش هوشیاری    تغییر در دید    سوزن شدن یا بی حسی    مشکل در صحبت کردن یا درک گفتار    مشکل بلع    مشکل در نوشتن یا خواندن    از دست دادن مهارت های حرکتی خوب، مانند لرزش دست    از دست رفتن هماهنگی    از دست دادن تعادل    احساس غیرطبیعی مزه    از دست دادن تمرکزدر نظر داشته باشید که بسیاری از این علائم اغلب به علت خونریزی مغزی ایجاد می شود.
خونریزی مغزی چگونه درمان می شود؟درمان خونریزی مغزی با تجزیه و تحلیل دقیق مغز از طریق آزمایش های مختلف تصویربرداری برای تعیین محل خونریزی داخلی شروع می شود. به غیر از اسکنهای ام آر آی و سی تی اسکن که موقعیت خونریزی را نشان می دهند، ممکن است آزمایش های عصبی برای تعیین اینکه آیا تورم در اعصار بینایی وجود دارد، انجام شود.
درمان ها بر حسب میزان، علت و محل خونریزی متفاوت است. برخی از تشخیص ها نیاز به عمل جراحی برای متوقف کردن خونریزی و کاهش تورم دارند ، بعضی ها نیاز به داروهایی مانند ضد انعقادی دارند که تشنج، دیورتیک هایی که تورم را کاهش می دهند، و کورتیکواستروئیدها و داروهای مسکن.داروهای کنترل فشار خونفنیتوین (دیلبانتین یا فنیتک) یا داروهای دیگر برای جلوگیری از سیزورسداروهای ضد تشنج ها داروهای ضد درد و ضد اضطراب برای کاهش سردرد و کاهش فشار در جمجمهنرم کننده های مدفوع یا ملین ها برای جلوگیری از تنش در طی حرکات رودهاگر مقدار زیادی خونریزی وجود داشته باشد، ممکن است جراحی برای تخلیه خون و ترمیم آسیب لازم باشد.
یک پزشک همچنین ممکن است داروهای ضد تشنج برای کنترل یا جلوگیری از تشنجهای پس از ضربه پس از جراحی تجویز کند.*** تمامی داروها فقط با تجویز پزشک باید مصرف شود **جلوگیری از خونریزی مغزی:خونریزی مغزی اغلب به علت ضربه به سر اتفاق می افتد ؛ طبق گزارش انجمن آمریکایی جراحان مغز و اعصاب، حدود 1.7 میلیون مورد آسیب مغزی آسیب دیده در ایالات متحده در هر سال رخ می دهد، بنابراین مهم است که از سر محافظت کنیم این ،به ویژه برای کودکان و نوجوانان مناسب است.
جوزف ردمسون، مدیر کل مرکز مراقبت از اختلالات نعوظ و توانبخشی فیزیکی در مرکز آموزش علوم پزشکی در نشست نیوجرسی،نیوجرسی می گوید:"محافظت از کودکان از آسیب های سر ضروری است، زیرا مغز آنها هنوز در حال توسعه است و بافت آن به طور کامل تشکیل نشده است."به گفته پژوهشگران، مغز تا زمانی که فرد 20 تا 25 ساله است، تکامل پیدا می کند.
اگر یک کودک آسیب ببیند مغز او ممکن است از بخش حافظه گرفته تا بخش شناختی دیگر به رشد کامل خود نرسند.    بستن کمربند ایمنی    استفاده از کلاه در حین ورزش و دوچرخه سواری    استفاده از فرش و پوشش خوب برای جلوگیری از افتادن    اجتناب از غواصی در آب کمتر از 12 فوت عمقچگونه خونریزی مغزی بیمار را تحت تاثیر قرار می دهد؟همانطور که قبلا ذکر شد، در بدترین حالت خونریزی مغزی، نتیجه می تواند مرگ باشد ؛ البته بستگی به شدت خونریزی دارد.
خونریزی جزئی ممکن است باعث بروز چالش های قابل توجه یا قابل ملاحظه ای در سلامت فرد شود و بر طول عمر فرد تأثیر نگذارد. جایی که خونریزی در داخل مغز قرار دارد و همچنین زمانی که تشخیص داده شده و پس از آن درمان می شود، می تواند عوامل تعیین کننده بقا باشد.چرا نباید برای درمان صبر کرد:همه خونریزی های مغزی منجر به مرگ نمی شود ؛ در واقع، مرگ به طور کلی ناشی از موارد شدیدش است.
اکثر بیماران می توانند در صورت مواجه شدن با درمان زنده بمانند.اینکه چقدر افراد مبتلا به خونریزی مغزی پاسخ می دهند به اندازه شدت خونریزی، محل آن و میزان تورم ناشی از خونریزی مشخص می شود. برخی از بیماران پس از خونریزی به طور کامل پس از درمان بهبود می یابند، اما برخی دیگر با عوارض مختلفی زنده می مانند.
عوارض احتمالی که بیماران میتوانند تحمل کنند، شامل از دست دادن عملکرد مغز، سکته مغزی و واکنشهای جانبی به داروهاست متأسفانه، حتی پس از درمان، مرگ نیز امکان پذیر است، اما هرچه زودتر به دنبال درمان باشید، این کار شانس شما را تا حد زیادی بهبود می بخشد و حرف آخر اینکه ، اگر شما هر کدام از علائم ذکر شده در این قسمت را دارید، یا اگر به تازگی صدمه ای به سرتان زده اید صبر نکنید و در اسرع وقت برای درمان بروید که این کار می تواند زندگی شما را نجات دهد.
درمان های خانگی و درمان طبیعی برای کاهش آسیب مغزی و تسریع روند درمان بعد از خونریزی مغزی :زردچوبه برای درمان خونریزی مغزی:استفاده از زردچوبه برای درمان طبیعی آسیب مغزی توصیه می شود ؛ کرکومین که جزی از زردچوبه است، هنگامی که مصرف می شود التهاب بدن را از بین می برد و این ماده همچنین باعث ارتقاء سلامت مغز می شود.
زردچوبه و موادش توانایی ترویج جریان خون موثر در سراسر بدن شما را دارند که باعث اطمینان از اکسژن رسانی به مغز در اندازه کافی می شود. توصیه می شود 500 میلی گرم کپسول زردچوبه را چهار بار در روز بخورید.درمان خونریزی مغزی با ماساژ:شاید این درمان به عنوان درمان طبیعی خود برای آسیب مغزی به نظر نیاید، اما این درمان کمک می کند تا عملکرد مناسب بدن شما بهبود یابد.
این روش باعث بهبود جریان مایع لنفاوی، متابولیسم زباله ها در بدن و همچنین گردش خون می شود.خونریزی مغزی درمان دارد؟طب سوزنی مناسب درمان خونریزی مغزی:بسیاری از موسسات معروف پزشکی هستند که از این درمان به عنوان درمان طبیعی برای آسیب مغزی مانند طب سوزنی حمایت می کنند. این روش تمرکز خود را بر تعادل بدن دارد که می تواند به شما برای درمان علائم آسیب مغزی کمک کند.
چربی های امگا 3 برای درمان خونریزی مغزی:60% ترکیب مغز شما توسط چربی های امگا 3 است. هنگامی که امگا 3 به را در روز مصرف می کنید، ژن های خاصی را فعال می کنید که به شما کمک می کند تا با آسیب مغزی مقابله کنید، همچنین شما در حال پیگیری مجدد اتصال نورون های آسیب دیده در مغز هستید.اگر می خواهید بهترین نتیجه را در درمان آسیب مغزی داشته باشید، باید مصرف روزانه توصیه شده را 500 میلی گرم کپسول روغن کریل را داشته باشید.
این روغنی طبیعی است برای استفاده از چربی امگا 3 است.درمان خونریزی مغزی با چای سبز:کاتچین ها که مواد شیمیایی موجود در چای سبز هستند، به شدت به بهبود آسیب مغزی که ناشی از اختلالات نوروژنیک است کمک می کنند. علائم و نشانه های عصبی آکوستیک، اضطراب، فیبریلاسیون دهلیزی، تپش ها، آسیب مغزی و همچنین این مواد شیمیایی از مغز بیمار از بیماری پارکینسون، دمانس و همچنین بیماری آلزایمر محافظت می کند.
کاتچین ها (مواد شیمیایی) که آنتی اکسیدان هستند، از سلول های مغز محافظت می کنند که ممکن است توسط رادیکال های آزاد به آنها حمله شود. این رادیکال های آزاد به سلول های مغز حمله می کنند که منجر به مرگشان می شود. همچنین آنها سلول های مغزی را از بین می برند.کمک به بهبود درمان خونریزی مغزی با مواد گیاهی و طبیعیویتامین E مناسب درمان خونریزی مغزی:این یکی از مهمترین ویتامین ها برای سلامت مغز است، زیرا ویتامین E آنتی اکسیدان خوبی است که به حفظ سلامت اعصاب کمک زیادی می کند.
مطالعات زیادی وجود دارد که با حیوانات انجام می شود. هنگامی که ویتامین E به حیوانات داده شد، نشان داده شد که این ویتامین باعث کاهش آسیب مغزی می شود و همچنین باعث بهبود عملکرد شناختی در مغزی می شود که به صورت مکرر در معرض آسیب مغزی قرار داشته.ویتامین E نیز می تواند همراه با کوآنزیم Q10 و ویتامین C مصرف شود که اینها هم آنتی اکسیدان های بسیار موثری هستند.
اگر می خواهید عملکرد عادی مغز را داشته باشید، باید این آنتی اکسیدان ها را با هم مصرف کنید.درمان خونریزی مغزی با گینگکو:مطالعات زیادی وجود دارد که اثرات این گیاه را برای درمان آسیب مغزی اثبات می کند و همچنین این گیاه را به عنوان درمان طبیعی برای آن توصیه می کنند. ریشه این گیاه به عنوان دارو استفاده می شود و همچنین در غذاها به عنوان ادویه استفاده می شود.
دارای فلاونوئیدهای گلیکوزیل شده است که در کاهش التهاب آسیب مغزی کمک می کند. گردش خون را به مغز خود بهبود می دهد. توصیه می شود از عصاره گینگو بیلوبا 240 میلی گرم تا 480 میلی گرم در روز استفاده شود. همچنین این گیاه در درمان آسیب مغزی که توسط استرس ایجاد می شود، کمک می کند. این درمان طبیعی همچنین از عملکرد حافظه در بیماران مبتلا به آسیب مغزی محافظت می کند.
درمان خونریزی مغزی با روغن نارگیل:این یکی از سالمترین روغنهای جهان است. غنی از اسیدهای چربی است که برای سلامت مغز حیاتی هستند.مواد خوراکی موثر در بهبود بیماران خونریزی مغزیمیوه ها و سبزیجات برای درمان خونریزی مغزی:آنها منبع اصلی ویتامین C، لیکوپن و بتا کاروتن هستند که مواد ضد عفونی کننده قوی هستند. میوه ها و سبزیجات با غنی از آنت اکسیدان ها هستند که در حفظ سلامتی مغز شما بسیار حیاتی هستند، زیرا آنها مغز را از رادیکال های آزادی که می توانند منجر به آسیب مغزی شوند، محافظت می کند.
همچنین می توانند کاهش حافظه، هماهنگی و تعادل را بهبود بخشد. میوه ها و سبزیجات غنی از آنتی اکسیدان ها شامل بروکلی، انواع توت ها، انگور، گیلاس، آلو، کشمش، سبزیجات برگی، فلفل و گوجه فرنگی است.درمان خونریزی مغزی با آجیل، دانه و روغن گیاهی:آنها غنی از ویتامین E هستند و این یکی از بهترین آنتی اکسیدان ها است.
این ویتامین بدن را از بیماری ها و عفونت ها محافظت می کند. همچنین استرس اکسیداتیو که اغلب باعث آسیب مغزی می شود را کاهش می دهد. در یک مطالعه 500 واحد ویتامین E به یک قسمت از موش ها داده شد و بخش دیگری از موش ها ویتامین E مصرف نکردند.موش هایی که از ویتامین E استفاده می کردند، نشان دادند که آنها دارای استرس اکسیداتیو کمتری نسبت به موش هایی هستند که ویتامین E نداشتند.
روغن آفتابگردان، بادام، غنی از ویتامین E هستند. اگر از پنیر و کره با چربی بالا استفاده می کنید، باید آن ها را با روغن های گیاهی، آجیل و دانه ها جایگزین کنید.درمان خونریزی مغزی با خوراکی های مناسبدانه های کامل برای درمان خونریزی مغزی:آنها حاوی مواد مغذی هستند که در تمام قسمت های دانه موجود است. دانه های کامل به شما چیزهای بیشتری را می دهند که شما باید در بدن خود مانند پروتئین، آنتی اکسیدان و فیبر در مقایسه با دانه های تصفیه شده استفاده کنید.
اگر مصرف قند و آرد سفید زیادی دارید، این امر می تواند منجر به آسیب مغزی شود و همچنین افزایش سطح قند خون در بدن شما شود. اگر می خواهید بدن خود را از این شرایط محافظت کنید، باید از دانه های کامل استفاده کنید.درمان خونریزی مغزی با ماهی آب سرد:روغن در ماهی های آب سرد دارای اسیدهای چرب امگا 3 است که برای مغز شما بسیار مناسب است تا به درستی عمل کنند و همچنین حافظه خوبی داشته باشید.
همچنین این نوع ماهی ها، التهاب را کاهش می دهد. ماهی هایی که غنی از اسیدهای چرب امگا 3 هستند، ساردین، ماهی قزل آلا، شاه ماهی، ماهی خال مخالی، ماهی سالمون، سفره ماهی و هالیبوت هستند.خونریزی مغزی به چه مواد خوراکی درمان می شود؟روغن کندر کمک کننده به درمان خونریزی مغزی:این یکی از بهترین روغن های اساسی است که می تواند به درمان آسیب مغزی کمک کند.
دارای بسیاری از ویژگی های منحصر به فرد است که برای درمان طبیعی آسیب مغزی حیاتی است. این روغن باعث افزایش اکسیژن رسانی می شود که به مغز منتقل می شود و در جذب اکسیژن در مغز کمک می کند.درمان خونریزی مغزی با کوآنزیم Q10:این یک آنتی اکسیدان طبیعی است که باید به عنوان درمان طبیعی برای آسیب مغزی به کار رود، زیرا این امر برای عملکرد طبیعی سلول های مغزی حیاتی است.
درمان خونریزی مغزی با ویتامین های B:اگر از آسیب مغزی رنج می برید، باید از ویتامین های B استفاده کنید که باعث افزایش سوخت و ساز بدن می شوند و همچنین تاثیر مثبتی بر عملکرد سیستم عصبی و مغز دارد. var clickyab_ad = clickyab_ad || []; clickyab_ad['id'] = 9951492947134 ; clickyab_ad['domain'] = 'namehnews.
ir'; clickyab_ad['slot'] = 48151039492; clickyab_ad['width'] = 728; clickyab_ad['height'] = 90; clickyab_ad['responsive'] = 'true' ; clickyab_ad['effect'] = "";

کد خبر: 28744  |  مشاهده خبر در منبع اصلی: نامه
گردآوری اخبار بوسیله ربات جستجوگر پارست
راجع به ربات پارست بیشتر بدانید
به اشتراک بگذارید
اخبار مرتبط:

آخرین خبرهای علمي

مدیرعامل شرکت مخابرات خبر داد: ارائه سرویس های مخابراتی بر بستر پیام رسان داخلی سروش هموطن سلام  ۲ ساعت پیش

مهندس سید مجید صدری ضمن اعلام مطلب فوق افزود: با توجه به کاهش تعرفه پیام رسان های داخلی به کمترین میزان در بین تمامی اپراتورها در شرکت مخابرات ایران، استفاده از ظرفیت های فنی مخابرات در بستر پیام رسان های داخلی می تواند به گسترش بازار ارتباطات کشور کمک شایانی نماید. مدیر عامل شرکت مخابرات ایران در...

توسعه شبکه کابل در2 مرکز مخابراتی هموطن سلام  ۲ ساعت پیش

با اجرای عملیات مذکور ارتباط تلفنی مشترکین در مرکز مخابرات بعثت با پیش شماره های 5504 الی 5508، 5518، 5532 الی 5535 در محدوده خیابانهای شهید احدی، شهید بابایی، نیکنام، کارگر سامانی به مدت 3 روز و در مرکز مخابرات شهید نظری از ساعت 24 بامداد به مدت 6 ساعت با اختلال همراه است.

رونمایی از جدیدترین سیستم بانکداری الکترونیک شبکه ایران  ۶ ساعت پیش

این روزها بسیاری از افراد به دنبال برترین روشها برای تجارت آنلاین خود هستند و به نظر می رسد موج جدید بانکداری های آنلاین روشی مناسب برای تحقق این هدف است. سیستم بانکداری هوشمند «Empower» یکی از برترین روشهایی است که اخیرا در بازار ایالات متحده به علاقه مندان این حوزه معرفی شده است. کارت...

بودجه ۱.۲ میلیون یورویی برای ساخت «پیام» شبکه ایران  ۶ ساعت پیش

محمدجواد آذری جهرمی در اینستاگرام نوشت: عده‌ای خواستار شفافیت در بودجه ساخت ماهواره شده بودند، کل بودجه ساخت ماهواره «پیام» در طول ده سال، حدود ۱/۲ میلیون یورو بوده است. وی با تاکید براینکه این بودجه‌ها از جنس هزینه نیست، بلکه سرمایه ملی است، ادامه داد: به خاطر دارید اجرای بخشی...

بطری که به طور خودکار جرم زدایی می شود شبکه ایران  ۷ ساعت پیش

در کنار تصفیه آب، شستشوی داخل یک بطری آب هم ممکن است دشوار باشد و به همین دلیل معمولا داخل این‌گونه بطری‌ها جرم می‌گیرد و به مرور زمان موجب آسیب رسانی به بدن می‌شود. بطری "کریزی‌کپ" طوری طراحی شده است که درب آن با انتشار امواج ماوراءبنفش به آب داخل بطری به طور مداوم...

نخستین بارش مصنوعی شهاب سنگ در سال 2020 شبکه ایران  ۷ ساعت پیش

طبق اعلام سازمان فضایی ژاپن ، یک موشک حامل ماهواره ای ژاپنی به فضا رفت. ماموریت این موشک ایجاد نخستین بارش مصنوعی شهاب سنگ در جهان است. طبق اعلام سازمان فضایی ژاپن، این ماهواره به اندازه یک کوله پشتی بزرگ است که همراه موشک Epsilon#۴ به فضا رفت تا قابلیت اجرایی بارش های مصنوعی شهاب سنگ را بررسی کند....

قطع همکاری دانشگاه آکسفورد با "هواوی" شبکه ایران  ۹ ساعت پیش

هواوی با مقاومت روزافزونی از سوی دولت آمریکا و کشورهای دیگر روبرو است. در این میان دانشگاه اکسفورد نیز به جمع گروه ها و سازمان هایی که روابط خود را با این شرکت چینی محدود کرده اند، پیوسته است. این دانشگاه اعلام کرده از هم اکنون کمک هزینه های تحقیقاتی یا کمک های مالی شرکت هواوی را قبول نمی کند. ممنوعیت...

محافظت از کارمندان آمازون با جلیقه الکتریکی شبکه ایران  ۹ ساعت پیش

آمازون با استفاده از یک جلیقه الکتریکی امنیت کارمندان خود را هنگام کار با سیستم های اتوماتیک و روبات ها تامین می کند. این جلیقه که Robotic Tech vest نام دارد، در حقیقت یک جفت بند شلوار است که به کمربندی متصل شده است و به روبات ها هشدار می دهد یک انسان وارد محوطه شده است. به این ترتیب از برخورد میان...

دود دخانیات کودکان را دچار عفونت گوش می کند سلامت نیوز  ۹ ساعت پیش

دود دخانیات کودکان را دچار عفونت گوش می کندسلامت نیوز: یک متخصص بیماری های عفونی و استاد دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی گفت: قرار گرفتن کودکان در معرض دود ناشی از مصرف سیگار و قلیان باعث عفونت گوش آنان می شود.به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایرنا،رضا منفرد افزود: عفونت گوش از شایعترین عفونت ها در کودکان است که به علت تهویه نامناسب هوا در ناحیه...

هر آنچه باید درباره بیماری «اکستروفی مثانه» دانست سلامت نیوز  ۹ ساعت پیش

هر آنچه باید درباره بیماری «اکستروفی مثانه» دانستسلامت نیوز:مدیرعامل انجمن بیماران اکستروفی مثانه ایران گفت: «اکستروفی مثانه» بیماری ژنتیکی نیست و علت آن ناشناخته بوده و تنها با جراحی قابل درمان است.به گزارش سلامت نیوز به نقل از فارس،مجید امان‌اللهی مدیرعامل انجمن بیماران اکستروفی مثانه ایران اظهار داشت: این بیماری در اصطلاح عامیانه...

ارسال برای دوستان

پخش اخبار زنده