تعداد بازدید: ۲۱
تاريخ انتشار: سه‌شنبه،۱ آبان ۱۳۹۷
ساعت انتشار: ۱۵:۲۷
آیا خانه ایرانی خانه‌ افراد متمول است
به‌گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری تسنیم، پویا محمودیان با اشاره به اینکه خوشبختانه در سی‌امین نمایشگاه صنایع‌دستی که شهریورماه امسال برگزار شد، اظهار داشت: شاهد حضور "پارسا" کودک 7 ساله ایرانی بودیم که نابغه صنایع‌دستی است و در نمایشگاه امسال کارهای هنری خود را به افراد هدیه می‌داد.
خانه اصلی سرباز ایرانی در تخت جمشید کجاست + تصاویر نان و حلیم ری از خوراکی‌های معروف تهران/علت خوشمزگی میوه‌های «طهران قدیم» "دفترچه حساب" بزرگترین پولدار خیر ایران +‌ تصاویر وی گفت: «در کنار خانه ایرانی، امسال در نمایشگاه صنایع‌دستی یک خانواده ایرانی نیز بودیم، "پارسا" کودک 7 ساله ایرانی که پدر و مادری هنرمند دارد در نمایشگاه صنایع‌دستی فعالیت می‌کرد و هر هنری که تولید می‌کرد را به افراد هدیه می‌داد و این کودک 7 ساله ایرانی به نمایشگاه میلان ایتالیا اعزام خواهد شد.
این در حالی است که کوچک‌ترین کلاش باف ما نیز یک کودک 8 ساله در غرب کشور است که چهار نسل قبل از او نیز کلاش باف هستند.»محمودیان افزود: «خوشبختانه نمایشگاه صنایع‌دستی امسال با تبلیغات بسیار خوبی همراه بود و استقبال بسیار خوبی از این نمایشگاه انجام شد به‌گونه‌ای که برخی از غرفه‌های ما دو روز قبل از اختتامیه تمام محصولات خود را به فروش رسانده بودند.
»خانه ایرانی، ایده خلاقانهمحمودیان به خانه ایرانی اشاره کرد و گفت: «از نمایشگاه بیست‌وهشتم، خانه ایرانی را مطرح کردیم و در بیست‌ونهمین و سی‌امین نمایشگاه نیز برپا شد و خوشبختانه با استقبال بسیار خوبی روبه‌رو شد، برخی‌ها انتقاد می‌کنند که خانه ایرانی خانه‌ای برای افراد متمول است اما واقعیت این‌گونه نیست.
درباره خانه ایرانی خیلی حرف داریم، برای این خانه وقت زیادی می‌گذاریم و افراد خوش‌فکر و جوان به این حوزه ورود پیدا کرده‌اند.»معاون صنایع‌دستی سازمان میراث‌فرهنگی معاون صنایع‌دستی سازمان میراث‌فرهنگی با بیان اینکه در خانه ایرانی حتی عروسک‌های آن باید ایرانی باشد، گفت: «در همین راستا سه غرفه اسباب‌بازی داشتیم که خوشبختانه با استقبال بسیار خوبی روبه‌رو شد.
»وی افزود: «بر اساس آمار رسمی گمرک جمهوری اسلامی ایران، در مدت شش‌ماهه اول امسال بیش از 107 میلیون دلار صنایع‌دستی صادر انجام شده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته 9.5درصد رشد داشته شده است.»محمودیان گفت: «در روز ملی صادرات، دو صادرکننده نمونه از استان خراسان رضوی و استان همدان از بین فعالان صنایع‌دستی انتخاب شدند و امیدواریم با حمایت و تدوین یک سیاست علمی می‌توانیم جایگاه صنایع‌دستی کشور را ارتقا دهیم و در صادرات حرف‌های مهمی برای گفتن داشته باشیم.
»معاون صنایع‌دستی کشور افزود: «از ابتدای سال تاکنون پنج بازارچه صنایع‌دستی راه‌اندازی شده است، اعتقاد داریم تأمین اماکن مناسب برای فروش صنایع‌دستی می‌تواند به افزایش فروش صنایع‌دستی کمک کند.»ورود ارزیابان شورای جهانی صنایع‌دستی به ایرانمحمودیان ادامه داد: «امسال هفت شهر و چهار روستا به‌عنوان شهر ملی و روستای ملی ثبت شدند و امشب ارزیابان شورای جهانی صنایع‌دستی برای بررسی پرونده روستای خراشاد، شهرهای میبد و آباده در مدت سفر ارزیابان شورای جهانی صنایع‌دستی مورد بررسی قرار خواهد گرفت.
خوشبختانه ایران در سطح جهان بالاتری تعداد شهرها و روستاهای جهانی صنایع‌دستی را دارد.»وی با اشاره به برپایی هفتمین دوره داوری مهر اصالت گفت: «در این دوره کالاهای بسیاری موردتوجه قرار گرفتند و نتایج آن به‌زودی اعلام می‌شود. ضمن این‌که در مدت شش‌ماهه امسال 16 نشان جغرافیایی ثبت کردیم و با توجه به اهمیت طرح تجاری‌سازی صنایع‌دستی این نشان جغرافیای می‌تواند در رسیدن به اهداف ما را یاری کند.
»محمودیان در ادامه با اشاره به بیمه هنرمندان صنایع‌دستی تصریح کرد: «خوشبختانه با تفاهم‌نامه‌ای که با صندوق بیمه روستاییان و عشایر امضا کردیم، مشکل بیمه هنرمندان روستایی و عشایری رفع شده است و به‌صورت جدی به دنبال رفع مشکل بیمه هنرمندان شهری هستیم.»وی ادامه داد: «بر اساس تفاهم‌نامه با بانک گردشگری، هنرمندان صنایع‌دستی هر طرحی برای توسعه کسب‌وکار خود داشته باشند، در صورت تائید معاونت صنایع‌دستی، بانک گردشگری تسهیلات با نرخ 10 درصدی با 6 ماه تنفس و بازپرداخت 24 ماهه به هنرمندان و صنعتگران پرداخت می‌شود و تعیین سقف و کف این وام نیز بر عهده معاونت صنایع‌دستی است.
»تشریح برنامه‌های اجراشده در نمایشگاهفرزاد اوجانی سرپرست دفتر صادرات صنایع‌دستی سازمان میراث‌فرهنگی نیز در این مراسم با تشریح برنامه‌های اجراشده در این دوره از نمایشگاه با مثبت ارزیابی کردن این نمایشگاه گفت: «در این دوره از نمایشگاه خانه ایرانی به نمایش گذاشته شد ضمن این‌که به موضوع تزیین اقامتگاه‌های بوم‌گردی با صنایع‌دستی موردتوجه قرار گرفت.
»وی گفت: «موضوع آموزش صنایع‌دستی به کودکان یکی دیگر از اقدامات مهم در این نمایشگاه بود که با برپایی کارگاه‌های قصه‌گویی به کودکان این موضوع تحقق یافت.»اوجانی گفت: «حضور مقامات عالی‌رتبه دولت از جمله رئیس سازمان انرژی اتمی، معاون امور زنان و خانواده ریاست جمهوری و دبیر شورای عالی امنیت ملی در کنار معاون رئیس‌جمهوری و رئیس سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری در افتتاحیه این دوره از نمایشگاه و رونمایی از دو اثر فاخر با حضور چهار عضو کابینه دولت تدبیر و امید، از نکات حائز اهمیت این دوره از نمایشگاه بود.
»وی افزود: «خوشبختانه امسال شاهد استقبال بسیار خوبی از این نمایشگاه بودیم و غرفه داران امسال فروش بسیار خوبی داشتند که خراسان رضوی و اردبیل استان‌های پرفروش در این دوره از نمایشگاه بودند ضمن این‌که بافته‌های داری بیشتری سهم فروش در این دوره از نمایشگاه را به خود اختصاص داد.
»همچنین علی‌اصغر مونسان - معاون رئیس‌جمهوری و رئیس سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری در این مراسم با اشاره به اهمیت حوزه صنایع‌دستی گفت: «خیلی خوشحالم که در این جمع حضور یافتم و از همه شما که در این بخش فعال هستید و موضوع صنایع‌دستی را به‌خوبی جلو می‌برید تشکر و قدردانی می‌کنم.
»وی افزود: «شرایط حال حاضر مشکلاتی را برای بخش‌های مختلف ایجاد کرده است، اما با حمایت‌های دولت، سعی کرده‌ایم که بخش صنایع‌دستی را از این تلاطم‌ها دور نگهداریم و بتوانیم با کمک‌هایی که از دولت می‌گیریم مسیر را برای این بخش هموارتر کنیم.»مونسان با اشاره به اهمیت برگزاری نشست‌های هم‌اندیشی در حوزه صنایع‌دستی تصریح کرد: «این جلسه می‌تواند به‌عنوان جلسات مشورتی و دوره‌ای تداوم یابد تا در این جلسات ضمن شنیدن صحبت‌ها و حرف‌های هنرمندان صنایع‌دستی بتوانیم مسیر پیش روی صنایع‌دستی را به‌خوبی ادامه دهیم.
»مونسان خطاب به هنرمندان و فعالان صنایع‌دستی خاطرنشان کرد: «همه بخش‌های سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری در کنار شما خواهند بود و امیدواریم بتوانیم به عدد 2میلیارد دلار در صادرات صنایع‌دستی دست پیدا کنیم.»در پایان این مراسم به‌صورت نمادین از تعدادی از برترین‌های این نمایشگاه با حضور معاون رئیس‌جمهوری و رئیس سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری تجلیل به عمل آمد و سایر افراد برگزیده نیز با اهدای لوح تقدیر تجلیل شدند.
در این مراسم از عبدالمالک زین‌الدینی سرباز معلم جوان در سیستان و بلوچستان که با ساخت و فروش صنایع‌دستی به تحصیل کودکان محروم کمک می‌کند، تجلیل به‌عمل آمد. هم‌چنین با دستورعلی‌اصغر مونسان معاون رئیس‌جمهوری و رئیس سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری این سربازمعلم به‌همراه همسرش به‌مدت یک هفته در قالب تور تهران‌گردی از آثار فرهنگی‌تاریخی پایتخت و جاذبه‌های گردشگری تهران و نیز کارگاه‌های صنایع‌دستی بازدید خواهد کرد.
هم‌چنین در این مراسم، تابلوی چرم اهدایی به معاونت صنایع‌دستی با حضور رئیس سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری رونمایی شد. این تابلوی چرمی زیبا در محوطه نمایشگاهی معاونت صنایع‌دستی به نمایش گذاشته می‌شود. سی‌امین نمایشگاه ملی صنایع‌دستی 3 تا 9 شهریور امسال در فضایی به مساحت 7هزار مترمربع و با 450 غرفه برگزار شد.
انتهای پیام/

کد خبر: 29237  |  مشاهده خبر در منبع اصلی: تسنیم
گردآوری اخبار بوسیله ربات جستجوگر پارست
راجع به ربات پارست بیشتر بدانید
به اشتراک بگذارید

آخرین خبرهای اجتماعي

افرادی که مادر ایرانی دارند صاحب شناسنامه می‌شوند چند ثانیه  ۲ ساعت پیش

افرادی که مادر ایرانی دارند صاحب شناسنامه می‌شونددر ایران حدود ۷۰۰ هزار نفر فاقد شناسنامه و مشکوک تابعه وجود دارد که بیشترین این افراد در استان‌های خراسان رضوی، سیستان و بلوچستان و تهران سکونت دارند. جلیل رحیمی از شناسنامه دار شدن افرادی که مادر ایرانی دارند خبر داد. جلیل رحیمی عضو هیات رئیسه کمیسیون قضایی مجلس‌ گفت: کمیسیون قضایی مجلس پس از ماه‌ها...

مصرف تریاک 53 درصد، ماریجوآنا 12 درصد، شیره 10 درصد و شیشه 8 درصد است چند ثانیه  ۲ ساعت پیش

مصرف تریاک 53 درصد، ماریجوآنا 12 درصد، شیره 10 درصد و شیشه 8 درصد استمسئولان این ستاد اعلام کردند مصرف شیشه از 26.2 درصد به 8.1 درصد کاهش یافته و در حال حاضر مصرف گیاه شاه‌دانه که به گل شناخته می‌شود، بیشتر شده است. سخنگوی کمیسیون شوراها مجلس جلسه این کمیسیون با مسئولان ستاد مبارزه با مواد مخدر را تشریح کرد. اصغر سلیمی، سخنگوی کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس شورای اسلامی،...

اعلام گذشت از قتل 6 سال پس از حادثه روزنامه جوان  ۲ ساعت پیش

به گزارش خبرنگار ما، سال‌۹۱ مأموران پلیس پایتخت از قتل مرد جوانی در جنوب تهران باخبر و راهی محل شدند. جسد متعلق به حمید ۲۵‌ساله بود که در جریان درگیری با یکی از دوستانش با اصابت ضربه چاقو کشته شده بود. با انتقال جسد به پزشکی قانونی عامل قتل که هنگام فرار از محل از سوی رهگذران دستگیر شده بود...

رانندگان دارای نمره منفی حق‌بیمه بیشتری می‌پردازند روزنامه جوان  ۲ ساعت پیش

سرهنگ محمد ترحمی در خصوص جزئیات راننده محور شدن بیمه شخص ثالث توضیح داد: بر اساس ماده ۱۸‌قانون بیمه شخص ثالث مصوب سال‌۱۳۹۵ مجلس شورای اسلامی، محاسبه حق بیمه پایه باید بر اساس فاکتور‌های راننده محور مورد سنجش قرار گیرد. وی ادامه داد: بر این اساس شاخص‌هایی برای دخالت رفتار انسان نظیر...

بعد از چهل سال آرزوی جوانان برآورده شد/ تلاش کردیم جایگاه سمن‌ها احیا شود خبرگزاری برنا  ۳ ساعت پیش

بعد از چهل سال آرزوی جوانان برآورده شد/ تلاش کردیم جایگاه سمن‌ها احیا شود به گزارش گروه اجتماعی برنا ؛ محمد مهدی تندگویان معاون امور جوانان وزارت ورزش و جوانان در نشست صمیمی با معاونین جوانان و روسای مجامع استانی سازمانهای مرم نهاد جوانان در استان کرمان گفت: بعد از 40 سال که از انقلاب اسلامی می گذرد این اولین بار است که آرزوی جوانان در خصوص سازمان های مردم...

پیشنهاد خرید آرا ،دستگاه های نظارتی فعال شوند چند ثانیه  ۴ ساعت پیش

پیشنهاد خرید آرا ،دستگاه های نظارتی فعال شوندخسروکفیلی- با اینکه چهار ماه به زمان انتخابات ریاست فدراسیون وزنه برداری باقی مانده است ولی درجامعه وزنه برداری زمزمه هایی درخصوص پیشنهاد خرید آرای اعضای مجمع عمومی این فدراسیون به گوش می رسد. انتخابات آتی ریاست فدراسیون وزنه برداری اردیبهشت ماه سال آینده در حالی برگزار خواهد شد که این انتخابات...

مهلت قاضی‌پور برای تعیین تکلیف سدهای نیمه‌تمام چند ثانیه  ۴ ساعت پیش

مهلت قاضی‌پور برای تعیین تکلیف سدهای نیمه‌تمامنماینده مردم ارومیه در مجلس گفت: پس از توضیحات وزیر نیرو در پاسخ به عدم تکمیل سدهای نیمه تمام ،به وی مهلت یک ماهه دادم تا این موضوع پیگیری شود. نادر قاضی‌پور نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی گفت: امروز در کمیسیون انرژی سوالی را از اردکانیان وزیر نیرو در خصوص تکمیل سدهای نیمه تمام در کل کشور مطرح...

اجرای قانون ممنوعیت ازدواج دختران زیر ۱۳ سال نیاز به فرهنگ‌سازی دارد روزنامه جوان  ۴ ساعت پیش

مینو اصلانی درباره ازدواج دختران زیر ۱۳ سال افزود: طبق قانون در کشور ازدواج زیر ۱۳سال غیرقانونی است، اگر هم آماری از چنین ازدواج‌هایی وجود دارد در مراکز ثبت احوال ثبت نمی‌شود و حتماً برای کسی که غیرقانونی عمل کند، مشکلاتی به وجود می‌آید. وی گفت: باید قانون اجرا شود و اگر کسانی این قانون...

۷۰۰هزار خانوار مددجو خودكفا شدند روزنامه جوان  ۴ ساعت پیش

حجت‌الله عبدالملکی، در سفر به استان کردستان و جلسه با مدیران این نهاد عنوان کرد: افتخار کمیته امداد این است در طول ۴۰سال گذشته به این موفقیت دست یافته که قشر محروم جامعه را به افرادی مولد و خودکفا تبدیل کند و این دستاورد مهمی است. وی با بیان اینکه در طول سه سال گذشته پنج هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان...

دستگیری سارق میلیاردر در مخفیگاهش+عکس آفتاب نیوز  ۵ ساعت پیش

آفتاب‌‌نیوز : فرمانده انتظامی استان از دستگیری یک سارق حرفه‌ای منازل در عملیات ویژه کارآگاهان پلیس آگاهی این فرماندهی و کشف ۴۵ میلیارد ریال اموال مسروقه از مخفیگاه او خبر داد.به گزارش آفتاب‎نیوز و به نقل از پایگاه خبری پلیس، مهدی معصوم بیگی اظهار کرد: در پی وقوع چندین فقره سرقت منزل و شکایت مال باختگان،...

ارسال برای دوستان

پخش اخبار زنده