تعداد بازدید: ۱۰
تاريخ انتشار: سه‌شنبه،۱ آبان ۱۳۹۷
ساعت انتشار: ۱۵:۲۷
آیا خانه ایرانی خانه‌ افراد متمول است
به‌گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری تسنیم، پویا محمودیان با اشاره به اینکه خوشبختانه در سی‌امین نمایشگاه صنایع‌دستی که شهریورماه امسال برگزار شد، اظهار داشت: شاهد حضور "پارسا" کودک 7 ساله ایرانی بودیم که نابغه صنایع‌دستی است و در نمایشگاه امسال کارهای هنری خود را به افراد هدیه می‌داد.
خانه اصلی سرباز ایرانی در تخت جمشید کجاست + تصاویر نان و حلیم ری از خوراکی‌های معروف تهران/علت خوشمزگی میوه‌های «طهران قدیم» "دفترچه حساب" بزرگترین پولدار خیر ایران +‌ تصاویر وی گفت: «در کنار خانه ایرانی، امسال در نمایشگاه صنایع‌دستی یک خانواده ایرانی نیز بودیم، "پارسا" کودک 7 ساله ایرانی که پدر و مادری هنرمند دارد در نمایشگاه صنایع‌دستی فعالیت می‌کرد و هر هنری که تولید می‌کرد را به افراد هدیه می‌داد و این کودک 7 ساله ایرانی به نمایشگاه میلان ایتالیا اعزام خواهد شد.
این در حالی است که کوچک‌ترین کلاش باف ما نیز یک کودک 8 ساله در غرب کشور است که چهار نسل قبل از او نیز کلاش باف هستند.»محمودیان افزود: «خوشبختانه نمایشگاه صنایع‌دستی امسال با تبلیغات بسیار خوبی همراه بود و استقبال بسیار خوبی از این نمایشگاه انجام شد به‌گونه‌ای که برخی از غرفه‌های ما دو روز قبل از اختتامیه تمام محصولات خود را به فروش رسانده بودند.
»خانه ایرانی، ایده خلاقانهمحمودیان به خانه ایرانی اشاره کرد و گفت: «از نمایشگاه بیست‌وهشتم، خانه ایرانی را مطرح کردیم و در بیست‌ونهمین و سی‌امین نمایشگاه نیز برپا شد و خوشبختانه با استقبال بسیار خوبی روبه‌رو شد، برخی‌ها انتقاد می‌کنند که خانه ایرانی خانه‌ای برای افراد متمول است اما واقعیت این‌گونه نیست.
درباره خانه ایرانی خیلی حرف داریم، برای این خانه وقت زیادی می‌گذاریم و افراد خوش‌فکر و جوان به این حوزه ورود پیدا کرده‌اند.»معاون صنایع‌دستی سازمان میراث‌فرهنگی معاون صنایع‌دستی سازمان میراث‌فرهنگی با بیان اینکه در خانه ایرانی حتی عروسک‌های آن باید ایرانی باشد، گفت: «در همین راستا سه غرفه اسباب‌بازی داشتیم که خوشبختانه با استقبال بسیار خوبی روبه‌رو شد.
»وی افزود: «بر اساس آمار رسمی گمرک جمهوری اسلامی ایران، در مدت شش‌ماهه اول امسال بیش از 107 میلیون دلار صنایع‌دستی صادر انجام شده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته 9.5درصد رشد داشته شده است.»محمودیان گفت: «در روز ملی صادرات، دو صادرکننده نمونه از استان خراسان رضوی و استان همدان از بین فعالان صنایع‌دستی انتخاب شدند و امیدواریم با حمایت و تدوین یک سیاست علمی می‌توانیم جایگاه صنایع‌دستی کشور را ارتقا دهیم و در صادرات حرف‌های مهمی برای گفتن داشته باشیم.
»معاون صنایع‌دستی کشور افزود: «از ابتدای سال تاکنون پنج بازارچه صنایع‌دستی راه‌اندازی شده است، اعتقاد داریم تأمین اماکن مناسب برای فروش صنایع‌دستی می‌تواند به افزایش فروش صنایع‌دستی کمک کند.»ورود ارزیابان شورای جهانی صنایع‌دستی به ایرانمحمودیان ادامه داد: «امسال هفت شهر و چهار روستا به‌عنوان شهر ملی و روستای ملی ثبت شدند و امشب ارزیابان شورای جهانی صنایع‌دستی برای بررسی پرونده روستای خراشاد، شهرهای میبد و آباده در مدت سفر ارزیابان شورای جهانی صنایع‌دستی مورد بررسی قرار خواهد گرفت.
خوشبختانه ایران در سطح جهان بالاتری تعداد شهرها و روستاهای جهانی صنایع‌دستی را دارد.»وی با اشاره به برپایی هفتمین دوره داوری مهر اصالت گفت: «در این دوره کالاهای بسیاری موردتوجه قرار گرفتند و نتایج آن به‌زودی اعلام می‌شود. ضمن این‌که در مدت شش‌ماهه امسال 16 نشان جغرافیایی ثبت کردیم و با توجه به اهمیت طرح تجاری‌سازی صنایع‌دستی این نشان جغرافیای می‌تواند در رسیدن به اهداف ما را یاری کند.
»محمودیان در ادامه با اشاره به بیمه هنرمندان صنایع‌دستی تصریح کرد: «خوشبختانه با تفاهم‌نامه‌ای که با صندوق بیمه روستاییان و عشایر امضا کردیم، مشکل بیمه هنرمندان روستایی و عشایری رفع شده است و به‌صورت جدی به دنبال رفع مشکل بیمه هنرمندان شهری هستیم.»وی ادامه داد: «بر اساس تفاهم‌نامه با بانک گردشگری، هنرمندان صنایع‌دستی هر طرحی برای توسعه کسب‌وکار خود داشته باشند، در صورت تائید معاونت صنایع‌دستی، بانک گردشگری تسهیلات با نرخ 10 درصدی با 6 ماه تنفس و بازپرداخت 24 ماهه به هنرمندان و صنعتگران پرداخت می‌شود و تعیین سقف و کف این وام نیز بر عهده معاونت صنایع‌دستی است.
»تشریح برنامه‌های اجراشده در نمایشگاهفرزاد اوجانی سرپرست دفتر صادرات صنایع‌دستی سازمان میراث‌فرهنگی نیز در این مراسم با تشریح برنامه‌های اجراشده در این دوره از نمایشگاه با مثبت ارزیابی کردن این نمایشگاه گفت: «در این دوره از نمایشگاه خانه ایرانی به نمایش گذاشته شد ضمن این‌که به موضوع تزیین اقامتگاه‌های بوم‌گردی با صنایع‌دستی موردتوجه قرار گرفت.
»وی گفت: «موضوع آموزش صنایع‌دستی به کودکان یکی دیگر از اقدامات مهم در این نمایشگاه بود که با برپایی کارگاه‌های قصه‌گویی به کودکان این موضوع تحقق یافت.»اوجانی گفت: «حضور مقامات عالی‌رتبه دولت از جمله رئیس سازمان انرژی اتمی، معاون امور زنان و خانواده ریاست جمهوری و دبیر شورای عالی امنیت ملی در کنار معاون رئیس‌جمهوری و رئیس سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری در افتتاحیه این دوره از نمایشگاه و رونمایی از دو اثر فاخر با حضور چهار عضو کابینه دولت تدبیر و امید، از نکات حائز اهمیت این دوره از نمایشگاه بود.
»وی افزود: «خوشبختانه امسال شاهد استقبال بسیار خوبی از این نمایشگاه بودیم و غرفه داران امسال فروش بسیار خوبی داشتند که خراسان رضوی و اردبیل استان‌های پرفروش در این دوره از نمایشگاه بودند ضمن این‌که بافته‌های داری بیشتری سهم فروش در این دوره از نمایشگاه را به خود اختصاص داد.
»همچنین علی‌اصغر مونسان - معاون رئیس‌جمهوری و رئیس سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری در این مراسم با اشاره به اهمیت حوزه صنایع‌دستی گفت: «خیلی خوشحالم که در این جمع حضور یافتم و از همه شما که در این بخش فعال هستید و موضوع صنایع‌دستی را به‌خوبی جلو می‌برید تشکر و قدردانی می‌کنم.
»وی افزود: «شرایط حال حاضر مشکلاتی را برای بخش‌های مختلف ایجاد کرده است، اما با حمایت‌های دولت، سعی کرده‌ایم که بخش صنایع‌دستی را از این تلاطم‌ها دور نگهداریم و بتوانیم با کمک‌هایی که از دولت می‌گیریم مسیر را برای این بخش هموارتر کنیم.»مونسان با اشاره به اهمیت برگزاری نشست‌های هم‌اندیشی در حوزه صنایع‌دستی تصریح کرد: «این جلسه می‌تواند به‌عنوان جلسات مشورتی و دوره‌ای تداوم یابد تا در این جلسات ضمن شنیدن صحبت‌ها و حرف‌های هنرمندان صنایع‌دستی بتوانیم مسیر پیش روی صنایع‌دستی را به‌خوبی ادامه دهیم.
»مونسان خطاب به هنرمندان و فعالان صنایع‌دستی خاطرنشان کرد: «همه بخش‌های سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری در کنار شما خواهند بود و امیدواریم بتوانیم به عدد 2میلیارد دلار در صادرات صنایع‌دستی دست پیدا کنیم.»در پایان این مراسم به‌صورت نمادین از تعدادی از برترین‌های این نمایشگاه با حضور معاون رئیس‌جمهوری و رئیس سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری تجلیل به عمل آمد و سایر افراد برگزیده نیز با اهدای لوح تقدیر تجلیل شدند.
در این مراسم از عبدالمالک زین‌الدینی سرباز معلم جوان در سیستان و بلوچستان که با ساخت و فروش صنایع‌دستی به تحصیل کودکان محروم کمک می‌کند، تجلیل به‌عمل آمد. هم‌چنین با دستورعلی‌اصغر مونسان معاون رئیس‌جمهوری و رئیس سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری این سربازمعلم به‌همراه همسرش به‌مدت یک هفته در قالب تور تهران‌گردی از آثار فرهنگی‌تاریخی پایتخت و جاذبه‌های گردشگری تهران و نیز کارگاه‌های صنایع‌دستی بازدید خواهد کرد.
هم‌چنین در این مراسم، تابلوی چرم اهدایی به معاونت صنایع‌دستی با حضور رئیس سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری رونمایی شد. این تابلوی چرمی زیبا در محوطه نمایشگاهی معاونت صنایع‌دستی به نمایش گذاشته می‌شود. سی‌امین نمایشگاه ملی صنایع‌دستی 3 تا 9 شهریور امسال در فضایی به مساحت 7هزار مترمربع و با 450 غرفه برگزار شد.
انتهای پیام/

کد خبر: 29237  |  مشاهده خبر در منبع اصلی: تسنیم
گردآوری اخبار بوسیله ربات جستجوگر پارست
راجع به ربات پارست بیشتر بدانید
به اشتراک بگذارید

آخرین خبرهای اجتماعي

له شدن پراید در تصادف با گاردریل ستاره ها  ۴۴ دقیقه پیش

پایگاه خبری آتش نشانی125: ساعت ۲۲:۱۰ دقیقه شب گذشته تصادف شدید یک دستگاه پراید با گاردریل بزرگراه باقری یک مصدوم بر جا گذاشت. یک دستگاه پراید در حال حرکت در مسیر شمال به جنوب بزرگراه باقری به دلیل نامعلومی پس از منحرف شدن از مسیر اصلی به شدت با گاردریل بزرگراه برخورد کرد که براثر این حادثه نیمه...

پرداخت ماهانه ۵۰۰ هزار تومان به خانواده‌هایی که فرزندخوانده معلول دارند ستاره ها  ۴۴ دقیقه پیش

پرداخت ماهانه ۵۰۰ هزار تومان به خانواده‌هایی که فرزندخوانده معلول دارند ایرنا نوشت: محمد نفریه در دومین روز از کنفرانس ملی کودکان دارای معلولیت در سالن تلاش افزود: ۱۵درصد کودکان بی سرپرست و بدسرپرست تحت پوشش بهزیستی که به فرزندخواندگی می روند به نوعی معلولیت دارند. وی تصریح کرد: ۲۰ درصد کودکان بدسرپرست و بی سرپرست که در مراکز شبانه روزی و شبه خانواده بهزیستی نگهداری...

دو عضو جدید هیات مدیره صندوق ذخیره فرهنگیان منصوب شدند ایلنا  ۴۷ دقیقه پیش

دو عضو جدید هیات مدیره صندوق ذخیره فرهنگیان منصوب شدند  به گزارش ایلنا، محمدهاشم رکن تهران، رئیس هیات مدیره صندوق احکام این دو عضو جدید را صبح امروز به آنها اعطا کرد. طبق ماده ۱۵ اساسنامه موسسه، اعضای هیات مدیره صندوق ذخیره فرهنگیان مرکب از ۵ یا ۷ نفر عضو هستند که برای مدت دو سال از سوی هیات امنا منصوب می‌شوند و انتخاب مجدد آنها بلامانع است. سیدمحمد...

محیط‌‌‌بانان آموزش دیده را راهی زیستگاه نکردیم/ باید از زیربنا سازمان محیط زیست را درست کنیم/... ایلنا  ۴۷ دقیقه پیش

محیط‌‌‌بانان آموزش دیده را راهی زیستگاه نکردیم/ باید از زیربنا سازمان محیط زیست را درست کنیم/ فریاد کسانی که رانت‌هایشان حذف شده، به آسمان رسیده استبه گزارش خبرنگار ایلنا، عیسی کلانتری در نشست بررسی و مسایل محیط‌‌‌‌‌بانان گفت: از اینکه سال‌‌‌های سال و بر اثر کم‌‌‌‌کاری سازمان محیط زیست، محیط‌‌‌‌بانان حتی در حد پرسنل عادی سازمان در نظر گرفته نشده‌‌‌اند،...

تقدیر از ۱۶۰ رتبه برتر کنکور و المپیاد شبستان  ۵۵ دقیقه پیش

تقدیر از ۱۶۰ رتبه برتر کنکور و المپیادبه گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری شبستان، مراسم رتبه های برتر کنکور سال ۱۳۹۷ آموزش و پرورش منطقه ۶ تهران در دانشکده تربیت بدنی دانشگاه تهران عصر امروز (۲۹ آبان ماه) برگزار شد. در این مراسم ۱۶۰نفر از برگزیدگان المپیادهای جهانی و کشوری و رتبه های برتر کنکور با حضور مسئولان آموزش و پرورش شهر تهران تقدیر...

تخلفات رانندگی از طریق پیامک به مالکین خودروها اطلاع رسانی خواهد شد آفتاب نیوز  ۱ ساعت پیش

آفتاب‌‌نیوز : اصغر سلیمی در گفت‌وگو با ایسنا ضمن تشریح جلسه امروز کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور مجلس بیان کرد: در جلسه امروز طرح الحاق یک تبصره به ماده ۲۸ قانون رسیدگی به تخلفات رانندگی که از سوی کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس مطرح شده بود مورد بررسی قرار گرفت.وی در ادامه گفت: در کشور ما آمار تصادفات...

آیین نامه آموزش های جنسی تدوین شد شبکه ایران  ۱ ساعت پیش

محمود عباسی در نشست تخصصی شبکه یاری کودکان کار که به مناسبت روز جهانی پیشگیری از کودک‌آزاری و تصویب پیمان نامه حقوق کودک برگزار شد، گفت: آموزش های خودمراقبتی در مدارس توسط برخی به اصطلاح متفکرین مورد هجمه قرار می گیرد و البته تلاش های نهادهای مدنی بی نتیجه نمانده است؛ به طوری که در همین حوزه ها...

نماینده ولی‌فقیه در امور حج و زیارت مطرح کرد لبیک حج  ۱ ساعت پیش

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی لبیک،به نقل از خبرگزاری فارس، حجت‌الاسلام سیدعلی قاضی‌عسکر نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت در جلسه شورای برنامه‌ریزی و هماهنگی بعثه مقام معظم رهبری و سازمان حج و زیارت با اشاره به رعایت صرفه جویی در حوزه‌های مختلف حج، اظهار داشت: در برنامه‌ریزی‌های...

پیگیری تحریم دارویی ایران در دادگاه لاهه روزنامه جوان  ۲ ساعت پیش

جوان آنلاین: مدیرکل دفتر بازرسی و امور حقوقی سازمان غذا و دارو، گفت: ارائه مستندات از آثار سوء تحریم دارو و تجهیزات پزشکی بر سلامت جامعه در دادگاه لاهه ادامه دارد و با جدیت پیگیری می‌شود.

مخترع بسیجی که تولیداتش چندین برابر ارزان‌تر از نمونه مشابه آن در جهان است روزنامه جوان  ۲ ساعت پیش

سرویس اجتماعی جوان آنلاین – مهسا گربندی: سازمان بسیج علمی پژوهشی وفناوری برای شناسایی و حمایت از ایده‌ها و خلاقیت نوآورانه افراد شکل گرفته و با هدایت و پشتیبانی از طرح‌های مخترعان، مبتکران، محققان و نخبگان علمی، پژوهشی و فناوری کمک ویژه‌ای به شکوفایی استعداد جوانان کرده است. همین...

ارسال برای دوستان

پخش اخبار زنده