تعداد بازدید: ۱۱
تاريخ انتشار: چهارشنبه،۲ آبان ۱۳۹۷
ساعت انتشار: ۱۸:۳۹
درمان موهای زیرپوستی قسمت دوم
به گزارش بهداشت نیوز: در قسمت اول این مطلب در مورد عوامل ایجادکننده‌ی موهای زیرپوستی مطالبی را عنوان کردیم. حال تصمیم داریم در مورد درمان این مشکل توسط روش‌های خانگی توضیحاتی را ارائه نماییم، با ما همراه باشید... 1- استفاده از یک لیف یا مسواک نرم استفاده از یک لیف خیس شده با آب گرم یا یک مسواک نرم و مالیدن دایره‌وار آن بر روی پوست باعث می‌شود که موها از حالت فرخوردگی در بیایند.
لیفی که با آب گرم خیس شده باشد، موهای رشد نکرده را گرم و ریلکس می‌کند. با حرکت‌های دایره‌وار آرام ممکن است موها از حالت فرخوردگی در بیایند. اگر این گزینه جواب نداد، از یک مسواک نرم با همین حرکت دایره وار استفاده کنید. این کار سبب می‌شود تا موها از فولیکول خارج شده و بیرون بیایند.
2- اجتناب از تحریک اولین گام برای درمان موهای به درون روئیده این است که از انجام کارهای تحریک‌کننده بپرهیزیم. ممکن است نیاز باشد که دیگر موها را نتراشیم، اپیلاسیون نکنیم یا با موچین موها را بیرون نکشیم. همچنین باید از خارش موهای در درون روئیده بپرهیزیم. همچنین، پوشیدن لباس‌های رها در ناحیه‌ی درگیر برای ممانعت از سایش ضروری است.
این کارهای به ظاهر ساده خودشان به احتمال زیاد باعث بیرون آمدن موهای به درون روئیده خواهد شد. هنگامی که طول مو به ده میلی‌متر برسد خودش را از فولیکول رها می‌کند و بیرون می‌آید. اینکه به خوبی پوست را برای زدودن موها آماده کنیم می‌تواند به پیشگیری از این مشکل کمک کند. پیش از تراشیدن مو، ناحیه‌ی مورد نظر را با صابونی لطیف به خوبی بشویید.
از کرم نرم‌کننده‌ی مخصوص تراشیدن مو یا ژل مخصوص برای کاهش سایش و اصطکاک استفاده کنید 3- استفاده از موچین هنگامی که بخشی از مو در بالای خط پوستی ظاهر شد، با یک سوزن استریل یا موچین مو را مستقیم به بیرون بکشید. اما از این راه‌کار فقط زمانی استفاده کنید که بخشی از مو هرچند اندک بیرون آمده باشد.
به یاد داشته باشید که از موچین یا سایر ابزارها برای بیرون کشیدن مویی استفاده نکنید که اصلاً به بیرون پوست نرسیده است؛ زیرا ممکن است عفونی شود. بهتر است مو را بیرون بکشید اما نکنید. زیرا کندن مو باعث خواهد شد که موها دوباره به درون رشد کنند. قطعاً ناحیه‌ی ملتهب نیاز به زمان دارد تا کاملاً بهبود یابد.
از صابون‌های نرم برای تمیز کردن این ناحیه استفاده کنید تا مانع عفونت شوید. استفاده از لایه‌بردارهای طبیعی در اطراف مو سبب می‌شود که سلول‌های مرده‌ی پوست از بین بروند. همچنین لایه برداری به پاک کردن پوست و ممانعت از التهاب و تحریک اطراف مو کمک می‌کند. 4- پیشگیری از رشد موها گاهی رشد موها به درون به ندرت رخ می‌دهد ولی گاهی تبدیل به مسئله‌ای دائمی می‌شود تا حدی که فرد مجبور می‌شد تا مدتی از تراشیدن و کندن و اپیلاسیون موها اجتناب کند.
ما موهای به درون رشد کرده را بر روی گردن و در ناحیه‌ی شرمگاهی تجربه می‌کنیم. اگر مشکل بیش از حد تکرار شد توصیه می‌کنیم که به پزشک مراجعه کنید. به غیر از درمان‌های خانگی که معرفی کردیم، اما پزشک نیز می‌تواند روش‌های پیشگیرانه‌ای را توصیه کند؛ شیوه‌هایی مانند درمان با نبض نور یا تجویز کرم‌هایی برای کاهش رشد مو.
چنین اقدام پیشگیرانه‌ای می‌تواند به کاهش خطر ابتلا به عفونت‌های عمیق و زخم کمک کند. 5- محصولات دیگر روغن رقیق شده‌ی درخت چای به از بین بردن باکتری‌ها و کاهش التهاب و تورم موی زیرپوستی کمک می‌کند. کرم‌هایی که حاوی سالیسیلیک اسید هستند منافذ و فولیکول‌ها را باز کرده و به همین دلیل مانع مسدود شدن فولیکول می‌شود.
بعضی گزارش‌ها نشان می‌دهد که روغن رقیق شده‌ی درخت چای، موهای زیر پوستی را از طرق زیر بهبود می‌بخشد: * کشتن باکتری‌ها * کاهش قرمزی پوست * کاهش تورم 6- لایه برداری طبیعی برخی افراد به طور مرتب از لایه‌بردارهای طبیعی برای کاهش موهای زیرپوستی استفاده می‌کنند. مواد خاصی را می‌توان بر روی پوست مالید و سلول‌های مرده‌ی پوست را کم می‌کرد.
این مواد شامل: * شکر * قهوه * نمک * و جوش شیرین است. 7- آماده شدن برای زدودن موها اینکه به خوبی پوست را برای زدودن موها آماده کنیم می‌تواند به پیشگیری از این مشکل کمک کند. پیش از تراشیدن مو، ناحیه‌ی مورد نظر را با صابونی لطیف به خوبی بشویید. از کرم نرم‌کننده‌ی مخصوص تراشیدن مو یا ژل مخصوص برای کاهش سایش و اصطکاک استفاده کنید.
بهتر است تیغ تمیز و نو به کار ببرید تا موها به خوبی بریده شوند. تیغ‌هایی که دارای بیش از یک تیغ هستند، احتمال رشد موهای زیر پوستی را افزایش می‌دهند. بیشتر بخوانید با موهای زیر پوستی چه کنیم؟ زدودن موها به شیوه‌های دیگر برخی افراد ترجیح می‌دهند که از سایر شیوه‌ها برای زدودن موها استفاده کنند تا احتمال رشد موها به درون پوست را کم کنند این روش‌ها عبارت‌اند از: الف- زدودن موها از طریق لیزر ممکن است این شیوه کمی زمان‌بر و نیز هزینه‌بر باشد؛ اما نتایج آن تا حدی دائمی است و هیچ مویی در درون نخواهد پیچید.
در این شیوه، فولیکول مو در سطح عمیق پوست، تخریب می‌شود و به این شکل دیگر مویی رشد نخواهد کرد. ب- زدودن موها با مواد شیمیایی برخی افراد ترجیح می‌دهند از این شیوه استفاده کنند. مواد شیمیایی به صورت کرم‌های آماده یا پودرهایی که باید با آب مخلوط شده و به صورت خمیر درآید در داروخانه‌ها وجود دارد.
ج- الکترولیز موها الکترولیز موها شیوه‌ی دائمی دیگر برای زدودن موهاست که ریشه‌ی مو را از بین می‌برد و نیاز به تکرار جلسات برای اثربخشی کامل دارد. هر کدام از شیوه‌های معرفی شده ممکن است باعث تحریک پوست شوند؛ بنابراین توصیه می‌کنیم پیش از به کارگیری هر شیوه، با پزشک پوست مشورت کنید.
چه زمانی به پزشک مراجعه کنیم؟ در بیشتر موارد، موهای زیرپوستی در خانه درمان می‌شوند و نیازی به مراقبت‌های پزشکی خاصی ندارند. اما مواردی هم وجود دارد که دخالت پزشک ضروری است. اگر موی به درون روئیده عفونی شد، دانه‌ی عفونی متورم شده و پر از چرک می‌شود. ممکن است این ناحیه دردناک، قرمز و متورم‌تر از پیش شود.
اگر این مورد در سطح وسیعی از پوست به وجود آمد، توصیه می‌کنیم که حتماً به پزشک مراجعه کنید. در چنین حالتی احتمال دارد پزشک آنتی‌بیوتیک برای استعمال خارجی، کرم‌های استروئیدی، یا شست و شوی محل با داروها را تجویز کند. اگر این مشکل حاد شود، نیاز است که از پزشک پوست یاری بطلبیم. داروهای مذکور را فقط در ناحیه‌ی درگیر باید استفاده کرد؛ زیرا ممکن است باعث خشکی پوست و عوارض جانبی دیگر شود.
برای عفونت‌های جدی‌تر، آنتی‌بیوتیک‌های خوراکی تجویز می‌شود. گاهی ممکن است موی به درون پیچیده اصلاً عفونی نشود اما بیرون هم نیاید و همچنان در درون بماند. در موارد این‌چنینی، پزشک رتینوئید تجویز خواهد کرد. رتینوئید به جدا شدن سلول‌های مرده‌ی پوست آن هم سریع‌تر از شست و شوی معمولی یا لایه برداری کمک می‌کند.
اما این دارو برای هر کسی تجویز نمی‌شود و حتماً نیاز به مشورت با پزشک و نسخه‌ی پزشک وجود دارد. تبیان

کد خبر: 30688  |  مشاهده خبر در منبع اصلی: بهداشت نیوز
گردآوری اخبار بوسیله ربات جستجوگر پارست
راجع به ربات پارست بیشتر بدانید
به اشتراک بگذارید

آخرین خبرهای علمي

علت ضعیف شدن چشم چیست؟ بهداشت نیوز  ۶ ساعت پیش

علت ضعیف شدن چشم چیست؟ به گزارش بهداشت نیوز: چشم نقطه ی حساسی از بدن است که باید درمحافظت از آن دقت لازم را داشت عوامل زیادی در کم شدن دید چشم و ضعیف شدن چشم، اثر می گذارد. اگر می خواهید مدت بیشتری دید چشم هایتان تغییر نکند و چشمانی سالم و زیبا داشته باشید، علت های ضعیف شدن چشم را بشناسید و با دانستن این علت ها از چشم هایتان...

آنتی بیوتیک بسیار طبیعی برای رفع خستگی بهداشت نیوز  ۶ ساعت پیش

آنتی بیوتیک بسیار طبیعی برای رفع خستگی به گزارش بهداشت نیوز:بسیاری از مواقع خسته هستیم هیچ چیزی اندازه ی دمنوش نمی تواند خستگی را از تنمان بیرون کند. دمنوش سیب و دارچین آنتی بیوتیک بسیار طبیعی برای رفع خستگی است که اگر آن را مصرف کنید از طرفداران آن خواهید شد. در ادامه ی این مطلب شما را با روش تهیه ی این آنتی بیوتیک طبیعی آشنا خواهیم کرد. آنتی...

چگونه برنج بخوریم ولی چاق نشویم؟ بهداشت نیوز  ۸ ساعت پیش

چگونه برنج بخوریم ولی چاق نشویم؟ به گزارش بهداشت نیوز: این که شما بتوانید برنج بخورید ولی دچار اضافه وزن نشوید در حد سفر به فضا برایمان غیر ممکن به نظر می رسد! ولی در این مطلب با یک ترفند ساده و کاربردی، می توانید گلوکز اضافه برنج را حذف کنید! دردسری به نام چاقی! جیمز افزود:این روش پخت به صورت تغییر نشاسته قابل هضم برنج به نشاسته غیر...

با این دمنوش چهره ای جوان داشته باشید بهداشت نیوز  ۸ ساعت پیش

با این دمنوش چهره ای جوان داشته باشید به گزارش بهداشت نیوز: دمنوش ها تاثیرات بسیاری را روی سلامتی بدن و پوست و مو می تواند داشته باشد. یکی از این دمنوش ها، دمنوش سبزیجات است. خواص دمنوش را در این مقاله به شما معرفی میکنیم که شما می توانیدبا این دمنوش چهره ای جوان داشته باشید! دمنوش سبزیجات امروزه بسیار کاربردی شده اند و افراد پر مشغله...

پوتین جاسوس مخفی کا.گ.ب از آب درآمد! + عکس بهداشت نیوز  ۹ ساعت پیش

پوتین جاسوس مخفی کا.گ.ب از آب درآمد! + عکس پوتین از سال ۱۹۸۵ تا ۱۹۸۹ با این کارت به طور مرتب به درسدن آلمان تردد داشته است. وی به عنوان مامور امنیتی کا.گ.ب مشغول به کار بود. 

محافظت از کبد با این جوانه مقوی بهداشت نیوز  ۹ ساعت پیش

محافظت از کبد با این جوانه مقوی به گزارش بهداشت نیوز: کبد اندام اصلی متابولیسم و سم‌زدایی در بدن است. عوامل ایجادکننده آسیب‌های کبدی متفاوت بوده و در بسیاری از موارد نیز ممکن است ناشناخته باشند. ولی مواد شیمیایی مختلف می‌توانند در این خصوص آسیب‌زا باشند. برای مثال، ماده تتراکلریدکربن به‌عنوان یک سم رایج می‌تواند...

قاسمی: سخنان مقامات آمریکایی درباره مذاکره و توافق جدید، بی ارزش است العالم فارسی  ۱۰ ساعت پیش

العالم - ایران / سیاسی قاسمی افزود: آمریکا بزرگترین ناقض تعهدات بین المللی است و نقض و سرپیچی از قطعنامه ۲۲۳۱ شورای امنیت نمونه بارز رفتارهای یک دولت ناآرام و سرکش و لجوج است. جامعه بین المللی براساس قطعنامه ۲۲۳۱ شورای امنیت برجام را توافقی می داند که باید مفاد آن از سوی همه کشورها...

التهاب روده ریسک این سرطان را افزایش می دهد بهداشت نیوز  ۱۱ ساعت پیش

التهاب روده ریسک این  سرطان را افزایش می دهد به گزارش بهداشت نیوز:بیماری التهاب روده، التهاب تمام یا بخشی از دستگاه گوارش است و یک مشکل مزمن شایع است که شامل بیماری کرون و کولیت اولسراتیو می شود. یافته ها نشان می دهد مردان مبتلا به بیماری التهاب روده بالاتر از حد میانگین دارای PSA (آنتی ژن مخصوص پروستات) هستند؛ این ماده از طریق غده های پروستات...

موثرترین میوه در کاهش پیری بهداشت نیوز  ۱۱ ساعت پیش

موثرترین میوه در کاهش پیری به گزارش بهداشت نیوز: در تحقیقات جدید در بسیاری از میوه ها مانند سیب و توت فرنگی و سبزیجات ترکیب طبیعی یافت شده است که روند پیری را کاهش می دهد. یکی از عوامل کلیدی در فرآیند پیری، «پیری سلولی» است. وقتی که سلولی وارد این مرحله می شود دیگر قادر به تقسیم نیست. چیزی که در نهایت اتفاق می افتد،...

هیات ریاض در مسیر رایزنی ها مانع تراشی می کند العالم فارسی  ۱۱ ساعت پیش

العالم - یمن یک منبع در هیات ملی مذاکره کننده یمن: هیات ریاض علی رغم نزدیک شدن برخی نقطه نظرات در روند مذاکرات، همه تعهدات به جز پرونده تبادل اسرا را نادیده گرفت. منابع دیپلماتیک اعلام کردند: دبیر کل سازمان ملل در پایان رایزنی های یمن در سوئد در روز پنج شنبه (فردا) شرکت خواهد کرد. رایزنی...

ارسال برای دوستان

پخش اخبار زنده