تعداد بازدید: ۲۰
تاريخ انتشار: یکشنبه،۶ آبان ۱۳۹۷
ساعت انتشار: ۰۸:۵۰
ضرورت آسیب شناسی انقلاب اسلامی در آستانه 40 سالگی
به گزارش خبرنگار ایرنا، در این میزگرد با اشاره به دشمنی های استکبار جهانی علیه اهداف و آرمان های انقلاب اسلامی، بر برگزاری باشکوه جشن چهل سالگی انقلاب با مشارکت و همدلی همه نیروهای دلسوز با بهره گیری از تمام ظرفیت ها تاکید شد.**رسانه های محلی، دستاوردهای انقلاب را تبیین کنندرئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان یزد گفت: رسانه های گروهی محلی، باید در کنار سایر دستگاه های اجرایی با همدلی و درک شرایط موجود برای تبیین دستاوردهای انقلاب اسلامی به مردم و به خصوص جوانان تلاش کنند.
حجت الاسلام محمد فخرالدینی با اشاره به اینکه به رغم توطئه های متعددی که دشمنان داخلی و خارجی در 40 سال گذشته علیه نظام انجام داده اند با هوشیاری مردم و بصیرت مسئولان و همدلی همگان تمام توطئه های نقش بر آب شده است بر حفظ وحدت تاکید نمود.وی تصریح کرد: روحیه استکبار ستیزی و حفظ اصول و ارزش ها جزو اهداف انقلاب اسلامی بوده است و باید این اهداف متعالی همواره در ویژه برنامه های چهل سالگی انقلاب توسط رسانه ها برجسته شود.
این مسئول به توطئه های اقتصادی و روانی دشمنان در برهه کنونی به عنوان مهمترین هدف استکبار جهانی اشاره کرد و گفت: باید با همدلی و همراهی همه اقشار برای خنثی کردن اهداف کفر جهانی، وظایف را انجام داد.فخرالدینی به فعالیت شورای سیاستگذاری و راهبری جشن های سالگرد انقلاب اسلامی در استان اشاره و تصریح نمود: این شورای با عضویت دستگاه های مختلف در یزد و اکثر شهرستان های استان فعالیت خود را آغاز کرده اند.
وی یادآور شد: رویکرد این شورا، جلب مشارکت همه اقشار مردم و همکاری مسئولان برای برگزاری هرچه بهتر مراسم سالگرد انقلاب اسلامی است که تابحال کمیته های مختلفی تشکیل و فعالیت می کنند.رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی یزد گفت: برای برگزاری ویژه برنامه های چهلمین سالگرد انقلاب قطعا باید همه مردم و جوانان این شورا را در انجام ماموریت های خود که خیلی اهمیت دارد یاری دهند.
فخرالدینی به اهمیت برگزاری میزگردها و جلسات پرسش و پاسخ با حضور اعضای کمیته های شورای سیاستگذاری و راهبری سالگرد انقلاب اسلامی و بهره گیری از تمام ظرفیت ها تاکید کرد.** اهمیت آسیب شناسی برنامه های انقلابسرپرست فرمانداری یزد گفت: از ارکان اصلی نظام اسلامی، مردم هستند که نقش مهمی در پیروزی و حفظ و بقای آن بر عهده داشته اند و قطعا باید در بزرگداشت چهلمین سالگرد آن نیز همچنان نقش آفرین باشند.
عباس حیدری با اشاره به اینکه شورای سیاستگذاری چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی در یزد فعالیت خود را با همکاری و مشارکت دستگاه های مختلف انجام می دهد ادامه داد: جشن های چهل سالگی انقلاب باید مردمی، گسترده و باشکوه برگزار ود.وی مهمترین دستاوردهای انقلاب اسلامی را استقلال، آزادی و جمهوری اسلامی ذکر کرد که به رغم دشمنی های گسترده استکبار توانسته با همدلی همه مردم و هوشیاری مسئولان به راه عزت بخش خود ادامه دهد.
این مسئول به اهمیت توجه به حقوق مردم در چارچوب قانون اساسی بعد از گذشت 40 سال از پیروزی انقلاب اسلامی به عنوان یک کار مهم و وظیفه اساسی اشاره و خاطر نشان کرد: اسلامیت و جمهوریت 2 بال حرکت نظام به اهداف متعالی است.به گفته حیدری، تداوم موفقیت های نظام اسلامی در گرو جلب مشارکت آحاد مردم با هر نوع سلیقه در راستای اهداف انقلاب و تحقق قانون اساسی و توجه به مطالبات قانونی جامعه محقق می شود.
سرپرست فرمانداری یزد با بیان اینکه نباید برخی عملکردهای ضعیف را به اسم نظام و انقلاب اسلامی نوشت و ممکن است ضعف هایی وجود داشته باشد، بر هوشیاری و بصیرت در مقابل توطئه های دشمنان به عنوان یک وظیفه مهم تاکید نمود.حیدری به اهمیت آسیب شناسی برنامه ها و طرح ها در 40 سالگی انقلاب اسلامی به عنوان یک کار مهم توسط مسئولان برای حل مسائل و خدمت به بیشتر و بهتر به مردم و نظام هم اشارهوی گفت: نظام و کشور به همدلی و وفاق همه نیروهای دلسوز به دور از تنگ نظری و سوء مدیریت نیاز دارد و باید از همه سلائق برای موفقیت دولت که برخواسته از رای و نظر مردم است همکاری صادقانه و جدی داشت.
این مسئول تصریح کرد: باید همه افراد و گروه های درون نظام به دور از افراط و تفریط با اعتدال و در نظر گرفتن منافع ملی بر منافع حزبی و جناحی برای خدمت به مردم و جلب مشارکت همگان در انجام برنامه های دولت و نطام تلاش کرد.حیدری به اهمیت پاسخگویی مسئولان به مردم و رسانه ها برای تبیین برنامه ها و جلب مشارکت همگان در انجام طرح ها به عنوان یک ضرورت تاکید کرد و بهره گیری از تمام ظرفیت ها به خصوص رسانه های گروهی و فضای مجازی را برای تبیین ثمرات نطام مورد تاکید قرار داد.
سرپرست فرمانداری یزد تصریح کرد: باید سخنرانان و هرفردی که تریبونی در اختیار دارد نسبت به دمیدن روحیه امید و بیان ثمرات نظام و انقلاب اسلامی به مردم اقدام کند که این عمل یک وظیفه مهم و نقش اصلی در جلب مشارکت جامعه در برنامه ها دارد.حیدری همچنین به اهمیت تقویت مشارکت همه مردم و جریانات مختلف درون نظام در برنامه ها، واگذاری امور به آنها و بهره گیری از ظرفیت تشکل ها و رسانه ها در برنامه های سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی تاکید کرد.
** ضرورت پاسخگویی به سوالات جوانان معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش استان یزد گفت: پاسخگویی به سوالات متعدد دانش آموزان در قبال انقلاب اسلامی در ابعاد مختلف باید محور فعالیت دستگاه های مختلف در برنامه های چهل سالگی انقلاب اسلامی قرار گیرد.علی سرداری با اشاره به اینکه دانش آموزان در جریان خیلی از مسائل قبل از انقلاب اسلامی نیستند به اهمیت برنامه ریزی با حضور فعالان فرهنگی و اجتماعی در مدارس و برگزاری جلسات پرسش و پاسخ برای تبیین ثمرات نظام تاکید نمود.
این مسئول اظهار داشت: روح کلی تمام برنامه های سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی به خصوص برای دانش آموزان در سطح مدارس باید آگاهی بخشی و تبیین درست، شفاف و دقیق خدمات 40 ساله نظام در ابعاد مختلف باشد.سرداری به اهمیت بهره گیری از رسانه های گروهی و همچنین تشکل های دانش آموزی در مدارس اشاره کرد و گفت: آموزش و پرورش از مدت ها قبل برای جشن های سالگرد انقلاب اسلامی طرح ها و برنامه های مختلفی را بر حسب نیاز پیش بینی کرده است.
وی تصریح نمود: روح کلی تمام برنامه ها که با حضور و مشارکت بخش های مختلف نظام تعلم و تربیت در مدارس انجام می شود ، معرفت افزایی و تقویت بصیرت نسل جوان در قبال انقلاب و آشنا شدن به وظایف در حراست از نظام اسلامی است.** بصیرت افزایی، محور برنامه های چهل سالگی انقلاب معاون فرهنگی سپاه الغدیر استان یزد گفت: برای بزرگداشت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی توسط این نهاد در سطح استان، برنامه های مناسبی برای اقشار زیر پوشش پیش بینی شده که هدف اصلی، بصیرت افزایی، دشمن شناسی و ولایتمداری است .
سرهنگ سعید دهقان افزود: برنامه های روشنگری در قبال دستاوردهای انقلاب اسلامی در سطح نواحی و پایگاه های مقاومت بسیج با حضور کارشناسان مجرب با همکاری سایر دستگاه ها و مدارس و دانشگاه ها انجام می شود.وی، برگزاری جلسات پرسش و پاسخ، هم اندیشی، مسابقات فرهنگی، هنری و ورزشی، حضور بسیجیان در تمام برنامه ها، همکاری در انجام مناسب فعالیت ها با سایر دستگاه های اجرایی و برپایی حلقه های صالحین را محور برنامه ها ذکر کرد.
این مسئول به برپایی 2 بیمارستان صحرایی، میزهای خدمت، اردوهای جهادی و تجلیل از فعالان فرهنگی و پیشکسوتان جهاد و شهادت در سطح استان به عنوان برنامه های مهم اشاره نمود.دهقان همچنین به اهمیت تهیه و تولید محتواهای مناسب برای فضای مجازی و بهره گیری از ظرفیت های رسانه های گروهی برای تبیین ثمرات انقلاب اسلامی توسط بسیج و پایگاه های مقاومت تاکید کرد.
***ایرنا به عنوان تنها خبرگزاری رسمی ایران همواره بر پایه رسالتی که بر عهده دارد نسبت به برگزاری میزگردهای مختلفی با هدف ارتقای فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی، ورزشی و سیاسی جامعه اقدام می کند.خبرگزاری جمهوری اسلامی در سال 1313 خورشیدی با نام «آژانس خبری پارس» به عنوان ششمین خبرگزاری جهانی تاسیس شد و در بیش از هشت دهه فعالیت، علاوه بر جریان سازی خبری یکی از منابع مهم خبری رسانه های داخلی و خارجی است.
هم اکنون فراورده های ایرنا به زبان های فارسی، انگلیسی، عربی، ترکی، اسپانیولی ، روسی، اردو ، آلمانی و فرانسوی تولید و در اختیار مخاطبان گذاشته می شود.7536/ 6197

کد خبر: 34094  |  مشاهده خبر در منبع اصلی: ایرنا
گردآوری اخبار بوسیله ربات جستجوگر پارست
راجع به ربات پارست بیشتر بدانید
به اشتراک بگذارید

آخرین خبرهای فرهنگي

۲۵ مربی قرآن از کهگیلویه و بویراحمد به قم اعزام می‌شوند شباویز  ۱ ساعت پیش

۲۵ مربی قرآن از کهگیلویه و بویراحمد به قم اعزام می‌شوندبه گزارش پایگاه خبری شباویز، آقای عبدالمحمد نمازی، رئیس اداره امور قرآنی اوقاف و امور خیریه کهگیلویه و بویراحمداظهار کرد: ۲۵ نفرمربی قرآنی خانم و آقا ۱۸ سال به بالا به مدت یک هفته، روزهای پایانی آذر به قم اعزام می‌شوند. وی افزود: کسانی که در آزمون مقدماتی روخوانی و روانخوانی و همچنین در آزمون نهایی...

نشست توجیهی دستگاه‌های مختلف استان کهگیلویه و بویراحمد با محوریت طرح قرآنی بشارت ۱۴۵۲ شباویز  ۱ ساعت پیش

نشست توجیهی دستگاه‌های مختلف استان کهگیلویه و بویراحمد با محوریت طرح قرآنی بشارت ۱۴۵۲به گزارش پایگاه خبری شباویز به نقل از روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان کهگیلویه و بویراحمد ، نشست توجیهی آموزشی طرح ملی حفظ جزء سی‌ام قرآن کریم «بشارت ۱۴۵۲» با حضور آقای امیری، نماینده شورای توسعه‌ فرهنگ قرآنی و همراهی دستگاه‌ها و نهادهای مختلف استان کهگیلویه و...

اعضای شورای سیاست‌گذاری پنجمین جشنواره جام جم منصوب شدند ایلنا  ۲ ساعت پیش

اعضای شورای سیاست‌گذاری پنجمین جشنواره جام جم منصوب شدندبه گزارش ایلنا، در احکامی داود میرباقری، مرتضی رزاق کریمی، علی اصغر پورمحمدی، رضا پورحسین، عبدالکریم خیامی، امیر سحرخیز و مهدی فرجی  به‌عنوان «اعضای شورای سیاست گذاری پنجمین جشنواره تلویزیونی جام جم» منصوب شدند. سیاست گذاری، هدایت، تصویب دستورالعمل‌ها و آیین نامه‌ها و...

جایزه فرانسوی ها برای فیلم کوتاه ایرانی خبرگزاری برنا  ۲ ساعت پیش

جایزه فرانسوی ها برای فیلم کوتاه ایرانی به گزارش گروه فرهنگ و هنر خبرگزاری برنا، فیلم کوتاه «طاغی» به کارگردانی کوروش عسگری که پیش از این موفق به دریافت دیپلم افتخار جشنواره «تامپره» فنلاند و جایزه اول جشنواره «نشانه‌های شب» فرانسه شده بود، در ادامه حضور بین‌المللی خود موفق به دریافت...

رونمایی از گریم خانم «طالبی»، با بازی آزیتا حاجیان / ببینید خبرگزاری برنا  ۲ ساعت پیش

رونمایی از گریم خانم «طالبی»، با بازی آزیتا حاجیان / ببینید به گزارش گروه فرهنگ و هنر خبرگزاری برنا، از گریم آزیتا حاجیان در «سال‌های دور از خانه» رونمایی شد، آزیتا حاجیان در نقش خانم طالبی بازی می‌کند که خانمی پا به سن گذاشته و متمول و اتوکشیده است که لحظات جذابی را خلق می کند. احمد مهرانفر در نقش...

پیکر احمدرضا دالوند تشییع شد شبکه ایران  ۲ ساعت پیش

پیکر احمدرضا دالوند گرافیست و فعال مطبوعاتی در حالی به سوی خانه ابدی خود بدرقه شد که دختر او با اشاره به بیماری پدرش گفت: درمانتان را جدی بگیرید. خیلی چیزها به خاطر این سهل‌انگاری‌های کوچک به هم می‌ریزد. سیروس علی‌نژاد، از همکاران دالوند، در مجله آدینه در ابتدای این مراسم اظهار...

فرمول یک در مناطق سیستان تصویربرداری می شود مرور نیوز  ۳ ساعت پیش

فرمول یک در مناطق سیستان تصویربرداری می شودبه گزارش مرور نیوز و به نقل از روابط عمومی برنامه فرمول یک، این برنامه دوشنبه شب گذشته 19 آذر از روستای مورت در نزدیکی سراوان و دهستان اسفندک روی آنتن رفت و علی ضیا اعلام کرد به این منطقه آمده اند تا از مشکلات مردمان شریف بلوچ حرف بزنند. دختر نوجوانی که از بودن پلنگ و خرس در روستایشان، بی آبی و اینکه...

کارگاه ویرایش عکس های تبلیغاتی در خانه هنرمندان برگزار شد مرور نیوز  ۳ ساعت پیش

کارگاه ویرایش عکس های تبلیغاتی در خانه هنرمندان برگزار شدبه گزارش مرور نیوز، دلخواه در ابتدای این نشست، بر لزوم تعامل مناسب بین کارگردان و عکاس تئاتر تاکید کرد و گفت: خوشحالم که تعامل عکاسی و تئاتر افزایش پیدا کرده است و ما ارتباط نزدیکتری بین عکاسان تئاتر و کارگردان‌ها شاهد هستیم. شاید در ایران کتاب و مقالات زیادی درباره عکاسی تئاتر وجود نداشته باشد...

رهنمودهای رهبرانقلاب درباره معلمان و آموزش‌و‌پرورش منتشر شد روزنامه جوان  ۳ ساعت پیش

به گزارش جوان آنلاین، کتاب «معلم باید در خط مقدم باشد» رهنمود‌های رهبر معظم انقلاب اسلامی درباره معلمان و آموزش و پرورش به کوشش «سعید ابوالقاضی» توسط انتشارات شهید کاظمی روانه بازار شد.

گزارش تصویری «خانه برناردا آلبا»ی علی رفیعی ایلنا  ۳ ساعت پیش

گزارش تصویری «خانه برناردا آلبا»ی علی رفیعیبه گزارش ایلنا، «خانه برناردا آلبا» اثر فدریکو گارسیا لورکا از ۱۴ آذر با کارگردانی علی رفیعی در تالار وحدت روی صحنه رفته است. رویا تیموریان، مریم سعادت، مایده طهماسبی، نسرین درخشان زاده، پریسا صبوری نژاد، ریحانه سلامت، یلدا عباسی، سارا رسول‌زاده، مصطفی ساسانی، مرضیه بدرقه، ساناز روشنی،...

ارسال برای دوستان

پخش اخبار زنده