تعداد بازدید: ۱۴
تاريخ انتشار: یکشنبه،۲۰ آبان ۱۳۹۷
ساعت انتشار: ۱۷:۵۷
علم الهدی: نامه آیت الله یزدی به آیت الله شبیری به جابود
به گزارش نامه نیوز، آیت الله سیداحمد علم الهدی (امام جمعه مشهد) در دیدار روز گذشته خود با طلاب و استادان مدرسه علمیه مکتب نرجس در محل این مدرسه، به سوالات مختلف پاسخ داد که مهمترین بخش‌های آن به این شرح است:آیت االله علم الهدی در خصوص فعالیت صفحه پایگاه اطلاع رسانی دفتر حفظ و نشر آثار آیت ا... خامنه ای در توئیتر، با وجود منع ایشان از استفاده از پیام رسان‌های خارجی نیز گفت: رهبری فرمودند شبکه های اجتماعی مضر را چون معاند هستند، فیلتر کنند که نکردند اما هیچ وقت نگفتند از شبکه‌های خارجی استفاده نشود.
ما بین دومسئله گیر کردیم، استفاده و بهره برداری از شبکه‌های اجتماعی، ترویج یک جریان و ابزار کفر است که نباید انجام دهیم از طرفی، فضای شبکه های اجتماعی را نباید خالی کنیم.دولت زیر بار استفاده نکردن از دلار نمی‌رفتوی همچنین در خصوص چرایی اهمیت به دلار در ایران نیز گفت: برای معامله با پول ملی بین کشورها، دولت زیر بار نمی‌رفت این کار را بکند تا این که از داد و بیداد خودم استفاده کردم تا بالاخره این کار انجام شد.
میزان پرداخت وجوهات دفتر رهبری- خودم از کسانی هستم که معتقدم مشکلات معیشتی برای طلاب به مراتب طاقت فرساست، امروزقشری آسیب پذیرتر از طلبه در جامعه نداریم- از همه اقشار آسیب پذیرتر طلبه است چون هیچ منشأ مالی برای آن ها وجود ندارد و شغل آخوندی درآمدزا نیست- مسئله معیشتی برای طلاب، برای ما مسئله‌ای طاقت فرساست و بیش از این، از طرف مراجع نمی‌توان اقدامی کرد.
- این که عده‌ای فکر کنند رهبری برای شهریه، از امکانات کشوری استفاده می‌کنند، بسیار پندار غلطی است، حتی یک ریال از بیت المال و امکانات کشوری و لشکری نیست، همه این پول سهم امام، سهم سادات و وجوهات است؛ شهریه طلاب سه استان در ماه، بیش از هفت میلیارد تومان است و در ماه‌هایی که عیدی می‌دهیم، هشت میلیارد و خرده ای است، در این بین، دو میلیارد تومان در ماه از نذور ضریح مطهر، به عنوان عائله امام هشتم(ع) پرداخت می شود.
یک میلیارد و 800 میلیون تومان آن نیز از وجوهات دفتر رهبری در تهران پرداخت می‌شود و چهار میلیارد و 200 میلیون باقی مانده هم از وجوهاتی دریافت می‌شود که مردم می دهند و سهم امام و ساداتی است که مقلدان رهبری پرداخت می کنند.این شهریه‌ها تهیه می‌شود، یک قران این پول‌ها به دولت مربوط نیست، نه دولتی است، نه به خزانه دولت مربوط است و نه به اموال مصادره شده و دستگاه‌های اقتصادی دفتر رهبری مربوط است.
- آقایان مراجع دیگر نیز وجوهات پرداخت می‌کنند؛ با مبلغی که دریافت می کنند، زندگی‌شان به اندازه نصف یک رفتگر اداره نمی‌شود. منتها بحث ما این است که این وضعیت معیشتی با دوره قبل اصلا قابل مقایسه نیست؛ طلبه‌ها در دوره های قبل حتی یک دهم شهریه امروز را نداشتند؛ طلبه بودیم، درسمان را هم می‌خواندیم، مبارزه هم می کردیم و در منتهای فقر نیز زندگی می‌کردیم.
این سفره را از اول امیرالمؤمنین(ع) و حضرت زهرا(س) پهن کردند و تا امروز نیز همین است. هر طلبه‌ای با این وضع فقر نتوانست زندگی کند، هم دنیا و هم آخرتش تباه شد، رفت نوکر اجنبی شد، منحرف شد و در دنیا و آخرت به جایی نرسید.نامه یزدی به شبیری زنجانی، محترمانه بودنماینده ولی فقیه در استان در واکنش به سوالی در خصوص دیدار انجام شده یکی از مراجع با برخی فعالان اصلاح طلب گفت: قضیه‌ای اتفاق افتاد بدون تصمیم و اراده آیت ا.
.. شبیری. خانواده آیت ا... شبیری نسبتی دارند با خانواده آقای عبدا... نوری، مهمانی عادی فامیلی بوده که اهل منزل و خانواده از آیت ا... شبیری خواهش کردند در مهمانی شرکت کنند، ایشان به خاطر ملاقات با رهبری از قم به تهران می‌آیند وخانواده می گویند در مهمانی شرکت کنید و ایشان در مهمانی شرکت می‌کنند.آقای نوری به دلیل ارتباط با آدم‌های این چنینی، از موقعیت استفاده و با آیت ا.
.. شبیری دیدار می‌کنند و عکس برمی دارند و آن را منتشر می کنند تا برای تطهیر خود بین متدینان و نهادهای انقلابی از آن استفاده کنند.نامه آیت ا... یزدی نامه‌ای به جا بود، با تذکر به آیت ا... شبیری آمده و به کلی فتنه را به هم می‌زند؛ نامه بسیار محترمانه است، جمله‌ای که نشان دهد به آیت ا... شبیری اهانت شده وجود ندارد و درباره آلودگی آن افراد تذکر داده شده است؛ اگر ملاقات در خانه آیت ا.
.. شبیری یا یکی از این افراد انجام می‌شد، قضیه مسئله‌دار بود اما این دیدار در مجلس مهمانی عاطفی انجام شده و بعد از آن حساب شده شروع به شانتاژ علیه آیت ا... یزدی کردند.فتنه نفوذ کرده به حوزه‌های علمیه- امروز در بین همه فتنه ها و توطئه هایی که در عرصه انقلاب و انقلابی بودن در جامعه ما وجود دارد، فتنه ای است که متاسفانه در حوزه های علمیه ما نیز نفوذ کرده که طلاب اعم از برادر و خواهر را از عرصه های روشنگری و بصیرت ورزی برحذر می دارند.
- برخی چنین ترویج می‌کنند که یک طلبه باید درس بخواند و جز آن، به چیز دیگری نباید توجه داشته باشد و توجه به مسائل سیاسی و اجتماعی او را از مباحث علمی و دینی خود دور می‌کند یا نویسنده ای وظیفه دارد در آثار خود منحصرا احکام خدا و مبانی اعتقادی دین را ترویج کند و مباحث اجتماعی و سیاسی سبب می شود این نوشته در جناح خاصی قرار بگیرد و دیگر به این نوشته توجه نشود.
دستگاه‌ها فرامین رهبری را پیگیری نمی کنندامام جمعه مشهد در پاسخ به سوالی درباره از سرگیری فعالیت های هسته ای به دستور رهبر انقلاب گفت: بیاناتی که رهبر انقلاب می فرمایند، خطاب به همه مردم و دستگاه‌هاست، مشکل ما همین است که دستگاه‌ها در پیگیری فرامین رهبری عمل نمی‌کنند. این مطالبه ابتدا باید از طرف مردم باشد از دستگاه‌هایی که مکلف به اجرای فرمان رهبری هستند؛ مشکل ما این است که در کشور ما اگر بنا شد کسی اقدام مثبتی انجام دهد، اقدام مثبتش تنها می ماند و این تنها ماندن، اقدام مثبت را بی اثر می‌گذارد.
اگر به دنبال مطالبات، موجی در قشر متدین به راه بیفتد و مطالبات رهبری را پیگیری کنند، به نتیجه می‌رسد؛ وقتی بحث انقلاب می‌شود، همه ادعای انقلابیگری دارند، انقلابی بودن عبارت است از صفتی که در همه حرکات و رفتار فردی و روزمره ما وجود داشته باشد اما وقتی این حرکت‌ها انجام نشد، مشکل به وجود می آید.وجود مدرک شرعی تنها برای دهه اول محرم- (درباره دهه محسنیه): در بین همه این دهه‌ها، تنها برای دهه اول محرم مدرک شرعی وجود دارد و مؤسس آن نیز امام رضا(ع) است.
درباره بقیه دهه‌ها اما مدرک شرعی و روایتی نداریم و سنت مردم است که عده‌ای دهه هایی مانند محسنیه ایجاد کردند. این‌ها ربطی به شیعه ندارد، شیعه نظام دارد و در رأس آن نماینده امام زمان(عج) است. اگر به عنوان سنت شیعه بخواهیم کاری انجام دهیم حتما باید به تأیید وی برسد درحالی که نرسیده است اما به طور کلی عزاداری برای حضرت زهرا (س) در این ایام به دلیل مقارنت‌های تاریخی موجود، موضوعی به جاست.
انتهای پیام منبع: ایسنا var clickyab_ad = clickyab_ad || []; clickyab_ad['id'] = 9951492947134 ; clickyab_ad['domain'] = 'namehnews.
ir'; clickyab_ad['slot'] = 48151039492; clickyab_ad['width'] = 728; clickyab_ad['height'] = 90; clickyab_ad['responsive'] = 'true' ; clickyab_ad['effect'] = "";

کد خبر: 49053  |  مشاهده خبر در منبع اصلی: نامه
گردآوری اخبار بوسیله ربات جستجوگر پارست
راجع به ربات پارست بیشتر بدانید
به اشتراک بگذارید

آخرین خبرهای سياسي

واعظی به اردوغان چه گفت؟ نامه  ۱۸ دقیقه پیش

محمود واعظی عصر جمعه در جریان سفر به ترکیه، با «رجب طیب اردوغان» رئیس جمهور این کشور دیدار و گفتگو کرد.رئیس دفتر رئیس جمهور در این دیدار ضمن ارائه گزارشی از دیدارها و رایزنی‌های خود با مسوولان عالی رتبه ترکیه و توافقات انجام شده برای سفر آتی دکتر روحانی به این کشور و برگزاری پنجمین نشست شورایعالی همکاری‌های...

لزوم تعامل مجلس و شورای نگهبان برای تعیین سن ازدواج/ رفع ایرادات طرح "کودک همسری"... خبرگزاری برنا  ۲۰ دقیقه پیش

لزوم تعامل مجلس و شورای نگهبان برای تعیین سن ازدواج/ رفع ایرادات طرح "کودک همسری" تا 2 هفته آینده «ولی داداشی»، عضو کمیسیون اصل 90  مجلس شورای اسلامی، در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری برنا در خصوص طرح کودک همسری گفت: ما قانونی برای حمایت از کودکان تصویب کرده و به شورای نگهبان فرستادیم که شورای نگهبان ایراداتی بر آن گرفت. وی افزود: در شرع و قانون، مجازات تعاریفی دارد...

ایرلند مصمم به توسعه همکاری ها با ایران است ایرنا  ۳۹ دقیقه پیش

به گزارش ایرنا، مصطفی کواکبیان رئیس گروه دوستی پارلمانی ایران و ایرلند دوشنبه گذشته در رأس هیاتی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی برای دیدار با مقام‌های ایرلندی وارد دوبلین شد. هیات ایرانی در این سفر علاوه بر ملاقات با همتای ایرلندی، با نایب‌رئیس مجلس نمایندگان، رئیس مجلس سنا و رئیس کمیسیون سیاست خارجی،...

کاهش رشد اقتصادی چین بازار سهام آمریکا را به لرزه انداخت ایرنا  ۳۹ دقیقه پیش

به گزارش بامداد شنبه ایرنا به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس، بازار سهام آمریکا جمعه شب در حالی هفته خود را به پایان برد که شاخص مهم «اس اند پی 500» به پایین ترین حد خود در هشت ماه گذشته رسید.این شاخص با 50 واحد سقوط به رقم 2.599 رسید که افتی 1.9 درصدی را نشان می دهد و به صورت میانگین در یک سال گذشته 3...

زمزمه نقض توافقنامه سوئد از سوی متحد ریاض ایرنا  ۲ ساعت پیش

به گزارش بامداد شنبه ایرنا به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، احمد المسیری با بیان اینکه نباید به این توافق ها زیاد خوشبین بود، گفت که توافقنامه سوئد به شبه نظامیانی که بر علیه کشور و دولت قانونی شورش کردند فرصت بیشتری برای ادامه حیات و نقض قوانین علیه مردم و دولت یمن خواهد داد.معاون نخست وزیر دولت مستعفی...

سلتاویگو از پس لگانس برنیامد ایرنا  ۵ ساعت پیش

به گزارش بامداد شنبه ایرنا؛ جمعه شب هفته شانزدهم لیگ فوتبال باشگاه های اسپانیا با تساوی بدون گل سلتاویگو و لگانس آغاز شد.سلتاویگو که برای رسیدن به جمع تیم های بالای جدول تلاش می کند با وجود حملات زیاد در این دیدار، موفق به گلزنی نشد و به یک امتیاز قناعت کرد.سلتاویگو با قبول تساوی خانگی با 21 امتیاز...

تعامل خوبی بین سرویس های امنیتی ایران و آذربایجان برقرار است شبستان  ۶ ساعت پیش

تعامل خوبی بین سرویس های امنیتی ایران و آذربایجان برقرار استخبرگزاری شبستان، گروه سیاسی به نقل از ایرنا، حجت الاسلام «سید محمود علوی» که به باکو سفر کرده است، اظهار داشت: در طول پنج سال اخیر سرویس های امنیتی ایران و جمهوری آذربایجان روابط رو به گسترش، مثبت و سازنده ای داشتند که امنیت پایدار را برای هر دو کشور به ارمغان آورده است.   علوی با...

برگزاری نشست نمایندگان مجلس با رئیس سازمان میراث فرهنگی در محل تخت جمشید شبستان  ۶ ساعت پیش

برگزاری نشست نمایندگان مجلس با رئیس سازمان میراث فرهنگی در محل تخت جمشیدخبرگزاری شبستان، گروه سیاسی به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دولت، معاون رییس جمهوری و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در حاشیه سفر خود به استان فارس، پنجشنبه ۲۲ آذر ۹۷، برای رونمایی از مرحله دوم سامانه یکپارچه فروش بلیت الکترونیکی موزه ها به شهرستان مرودشت سفر و در نشست با نمایندگان مجلس...

هفته دهم و قهرمانی کورس پاییزه اسب دوانی آق قلا برگزار شد ایرنا  ۶ ساعت پیش

به گزارش خبرنگار ایرنا هفته دهم و پایانی این رقابت ها با ثبت 84 راس اسب از نژاد های دو خون، ترکمن و تروبرد در هشت دور هزار ؛ 1200 و 1550 متر عصر امروز جمعه برگزار شد.در دور نخست این رقابتها اسب های دو ساله نژاد ترکمن برای مسافت 1200 متر وارد دپار شدند که اسب تکین 2 با چابکسواری نورمحمد بهادر به عنوان...

همایش دوچرخه سواری با حضور100 رکابزن در رشت برگزار شد ایرنا  ۶ ساعت پیش

به گزارش خبرنگار ایرنا، در این همایش ، حدود یکصد دوچرخه سوار در رده های سنی مختلف با دوچرخه های معمولی و همچنین دوچرخه های مخصوص حضور یافتند. شرکت کنندگان در این همایش دوچرخه سواری ، مسافت حدود چهار کیلومتری گلزار شهدای رشت واقع در خیابان جانبازان تا پیاده رو فرهنگی این شهر را واق در میدان شهرداری...

ارسال برای دوستان

پخش اخبار زنده