تعداد بازدید: ۱۷
تاريخ انتشار: چهارشنبه،۲۳ آبان ۱۳۹۷
ساعت انتشار: ۱۳:۵۵
غافل گیری صهیونیست ها از ابتکارات جدید مقاومت
جوان آنلاین: گردان‌های مقاومت اسلامی در فلسطین طی دو روز گذشته گسترده‌ترین پاسخ خود را به جنایات رژیم صهیونیستی دادند و با شلیک بیش از 400 موشک و راکت آن هم در کمتر از یک روز به سمت سرزمین‌های اشغالی، رکورد جدیدی را از مواجهه با رژیم صهیونیستی رقم زدند. صهیونیست‌ها این میزان شلیک موشک را که نزدیک به 30 درصد آن از سوی سامانه گنبدآهنین رهگیری و منهدم شد، از سال 2014 بی‌سابقه می‌دانند.
در جنگ سال 2014 نیروهای مقاومت روزانه نزدیک به 200 موشک به سمت اراضی اشغالی شلیک کرده بودند، اما اکنون این میزان به دو برابر افزایش پیدا کرده است تا به طرف صهیونیست نشان دهند انبار تسلیحاتی جریان مقاومت مملو از موشک است. دور جدید درگیری‌های نیروهای مقاومت و رژیم صهیونیستی از یکشنبه و در پی عملیات کماندوهای ارتش اسرائیل در داخل نوار غزه آغاز شد.
در این عملیات، هفت نفر از جمله یکی از فرماندهان ارشد حماس به شهادت رسیدند. نیروهای مقاومت در این عملیات موفق شدند یک سرهنگ ارتش اسرائیل را که پست مهم و حساسی در یگان نخبه (ویژه) ارتش رژیم اسرائیل داشته است، به هلاکت برسانند. رژیم صهیونیستی برای نجات کماندوهای خود اقدام به بمباران منطقه مرزی در نوار غزه کرد.
در واکنش به این اقدام صهیونیست‌ها، حماس که هشدار داده بود به این عملیات واکنش شدیدی نشان خواهد داد، با گلوله‌های خمپاره و موشک سرزمین‌های اشغالی را هدف قرار داد. به دنبال پاسخ حماس، جنگنده‌های رژیم صهیونیستی حملات بسیار شدیدی را به مرکز شهر غزه و ساختمان‌های دولتی و نهادهای خدمات‌رسان صورت دادند.
«اشرف القدره»، سخنگوی وزارت بهداشت فلسطین در نوار غزه، بامداد سه‌شنبه در بیانیه‌ای اعلام کرد: «یک جوان فلسطینی در نتیجه جراحات وارده در جریان حملات عصر دوشنبه جنگنده‌های اسرائیلی به شهر رفح (جنوب نوار غزه) شهید شد و به این ترتیب، با شهادت چهار تن در روز دوشنبه، شمار شهدای موج جدید تجاوز اسرائیل به 11 تن افزایش یافت.
» این سخنگو همچنین از زخمی شدن هشت تن طی روز دوشنبه خبر داد. دفتر رسانه‌ای دولتی در نوار غزه نیز اعلام کرد که اسرائیل دوشنبه‌شب 6 ساختمان از جمله مقر شبکه ماهواره‌ای «الاقصی» وابسته به جنبش حماس را بمباران کرد. ولی این شبکه ماهواره‌ای فقط به مدت چند دقیقه تعطیل شد.
جنگنده‌های رژیم اشغالگر همچنین یک ساختمان وابسته به وزارت داخلی حماس، مقر گارد ساحلی غزه، مقرهای عملیاتی نیروهای مقاومت، ساختمان شبکه الاقصی و برخی منازل شهروندان غزه و همچنین اهدافی در خان‌یونس در غرب شهر غزه را بمباران کردند.  واکنش مقاومت به صهیونیست‌ها مقاومـــت فلسطــین نیز در واکـنــــش به موشـک‌ بــاران ساختمان‌های غیرنظامی در غزه در پیامی به زبان عبری خطاب به شهرک‌نشینان صهیونیست ساکن «عسقلان»، از آنها خواست به پناهگا‌ه‌ها بروند.
در این پیام آمده است: «ارتش رژیم اشغالگر از این شهر برای حمله به ما استفاده می‌کند و ما به این اقدام پاسخ خواهیم داد؛ بهتر است تا حد ممکن از شهر فاصله بگیرید.» در همین راستا، روزنامه صهیونیستی «یدیعوت آحارونوت» اعلام کرد شهرک‌نشینان زیادی در حال ترک خانه‌های خود از شهرک‌های مجاور غزه هستند و هتل‌های «ایلات» برای استقبال از سه هزار شهرک‌نشین آماده می‌شوند.
منابع صهیونیستی از هلاکت یک شهرک‌نشین در نتیجه فرود موشک در منطقه عسقلان خبر داد. شبکه 2 تلویزیون رژیم صهیونیستی گزارش داد یک ساختمان نیز بعد از فرود موشک مقاومت دچار آتش‌سوزی شده است. همچنین مدارس سرزمین‌های اشغالی در اطراف نوار غزه و شهرک‌های جنوب سرزمین‌های اشغالی روز سه‌شنبه تعطیل شد.
صدای آژیرهای هشدار همچنین در شهرک‌های نیریم و عین الثالثه واقع در شرق خان‌یونس نیز به گوش می‌رسد. رسانه‌های رژیم صهیونیستی همچنین گزارش دادند در سقوط یک موشک به ساختمانی در منطقه عسقلان 9 نفر زخمی شده‌اند که حال برخی از آنها وخیم گزارش شده است. بر اساس گزارش‌های موجود گروه‌های مقاومت از روز گذشته تا ساعات نخست بامداد دیروز بیش از 470 موشک با بردهای مختلف به‌سمت شهرک‌های صهیونیست‌نشین شلیک کردند که باعث ایجاد رعب و وحشت میان شهرک‌نشین‌ها و فرار حدود 75 هزار تن به پناهگاه‌ها شده است.
بنابر اذعان صهیونیست‌ها، سامانه گنبد آهنین این رژیم تنها موفق شده 100 فروند از این موشک‌ها را با سامانه پدافندی خود رهگیری کند. طبق این گزارش، در پی حملات موشکی گسترده مقاومت، آژیر خطر در شهرک‌های صهیونیست‌نشین در «لاهافیم» در شمال بئر السبع، «کریات أربع»، «غوش عصیون»، «بیت‌لحم»، «الخلیل»، «بحرالمیت» و «اریحا» به‌صدا در آمد و پناهگاه‌ها تا شعاع 40 کیلومتر از نوار غزه برای اسکان شهرک‌نشین‌ها باز شده است.
مقاومت تاکید کرده است در صورتی‌که بمباران مناطق مسکونی غزه ادامه یابد شهرک‌های صهیونیست‌نشین «اسدود» و «بئر السبع» هدف بعدی خواهد بود. خبرگزاری «معا»فلسطین گزارش داد حملات موشکی مقاومت به شهرک‌های صهیونیست‌نشین ضمن بر جای گذاشتن تلفات مادی و تخریب تعدادی ساختمان‌های مسکونی، باعث کشته شدن دو اسرائیلی و زخمی شدن دست‌کم 85 تن دیگر شده است.
 سفر نیمه‌تمام نتانیاهو از فرانسه حجم پاسخ نیروی مقاومت به تهاجم صهیونیست‌ها باعث شد تا کابینه امنیتی رژیم صهیونیستی که قرار بود دوشنبه جلسه اضطراری برای بررسی وضعیت در غزه را برگزار کند، این جلسه را به روز سه‌شنبه موکول کرد. «آویگدور لیبرمن» وزیر جنگ و «گادی آیزنکوت» رئیس ستادکل ارتش رژیم صهیونیستی اما به همراه دیگر مقامات امنیتی و نظامی جلسات متعددی را برای ارزیابی وضعیت در ساعات آتی برگزار کرده‌اند.
به نوشته رسانه‌های اسرائیلی، «بنیامین نتانیاهو»، نخست‌وزیر این رژیم که سفر خود به پاریس را نیمه‌کاره گذاشت و برای بررسی اوضاع غزه به فلسطین اشغالی بازگشت، بعد از مشورت‌های امنیتی چهار ساعته‌ای که با لیبرمن و آیزنکوت داشت، ضمن ارائه چراغ سبز به ارتش برای تشدید حملات به غزه، «تصمیمات عملیاتی» برای مقابله با گروه‌های مقاومت گرفته که جزئیات آن به‌زودی در جلسه کابینه امنیتی اعلام می‌شود.
سخنگوی ارتش رژیم صهیونیستی با صدور بیانیه‌ای ادعا کرد که طی حملات روز دوشنبه گذشته تا دیروز، به بیش از 150 هدف متعلق به جنبش مقاومت اسلامی «حماس» حمله کرده‌اند. همچنین ساختمان شبکه «الاقصی» در مرکز شهر غزه در بمباران صهیونیست‌ها به‌طور کامل نابود شد. گزارس‌های اولیه از شهادت 12 فلسطینی و زخمی شدن ده‌ها نفر دیگر حکایت دارد.
ژنرال «کامل ابو رکن» هماهنگ‌کننده امور رژیم صهیونیستی در مناطق اشغالی با هشدار به ساکنان غزه، مدعی شد که حماس از «خط قرمز» عبور کرده و تل‌آویو نیز به اجرای شدیدترین حملات علیه آنها ادامه خواهد داد. «موتی یوگِو»، عضو کمیته امور خارجی و نظامی پارلمان رژیم صهیونیستی نیز در واکنش به ناکارآمدی روشی که ارتش برای مقابله با پاسخ موشکی مقاومت درپیش گرفته، اذعان کرد: «باید حقیقت را بگوییم.
بیش از آنکه حماس از ما بترسد، دولت اسرائیل و ارتش از حماس می‌ترسد.» در پی حملات موشکی مقاومت، تل‌آویو شامگاه دوشنبه ضمن تقویت نیروهای پیاده، تجهیزات نظامی مضاعفی را برای تدارک حمله‌ای جدید به اراضی تحت کنترل فلسطینیان به این منطقه گسیل کرد. البته تا لحظه نگارش این گزارش، این نیروها عملیات خود را آغاز نکرده‌اند.
 تل‌آویو را هدف قرار می‌دهیم سخنگوی کمیته‌های مقاومت فلسطین به صهیونیست‌ها در واکنش به این اقدام صهیونیست‌ها هشدار داد که تداوم حماقت رژیم صهیونیستی موجب می‌شود تل‌آویو در فهرست اهداف مقاومت قرار بگیرد. «خالد ازبط» در گفت‌وگو با خبرنگار «المسیره» گفت روز گذشته رژیم صهیونیستی به خاطر ارتکاب حماقت، غافلگیر شد، عملیات کنونی دشمن عملیات امنیتی پیچیده و منطبق با امکانات و تجهیزاتی است که در اختیار دارد اما بیداری و ثبات مرزبانان ما موجب شده است جنایتی که آنان در سر داشتند تمام و کمال عملی نشود، به همین دلیل درگیری‌هایی با برادران و مجاهدان ما آغاز شد تا شاهد شهادت تعدادی از این عزیزان باشیم.
گروه‌های مقاومت به‌ویژه شاخه‌های نظامی آنان باید به سرعت خود را آماده کنند تا بتوانند پس از تشییع شهدا و تصمیم محافل سیاسی برای پاسخگویی به این نفوذ نظامی که با سوءاستفاده از آرامش ناشی از تلاش‌های سیاسی بین‌المللی عملی شد، وارد عمل شوند. وی افزود تصمیم ما پاسخگویی به این جنایت است و آنچه تا به حال رخ داده است یعنی شلیک موشک به شهرک‌های اطراف نوار غزه یا هدف قرار دادن اتوبوس نظامیان صهیونیست تنها واکنش اولیه بوده است.
وی هشدار داد دشمن اگر در پی آن باشد که به تجاوزاتش به نوار غزه ادامه دهد این کار به این معنی است که دامنه اهداف ما نیز توسعه خواهد یافت و ممکن است به پس از بئر السبع یعنی به دورتر از فاصله 40 کیلومتری برسد، حتی اگر ناچار شویم دامنه اهداف‌مان را تا تل‌آویو و آن سویش هم گسترش خواهیم داد.  پاسخ حماس بر اساس رفتار اشغالگران دیروز جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس) تاکید کرد پیام مقاومت به سران رژیم اشغالگر رسید و ساعات آینده بر اساس رفتار دشمن مدیریت خواهد شد.
به گزارش «تسنیم» به نقل از پایگاه خبری العهد، منابع رژیم صهیونیستی هم از استقرار سامانه گنبد آهنین در مناطق مرکزی اراضی اشغالی تا نتانیا در شمال تل‌آویو خبر دادند. از سوی دیگر کانال بیستم تلویزیون رژیم صهیونیستی به نقل از یک افسر ارشد نیروی هوایی این رژیم اعلام کرد راهبرد جدید اسرائیل برای تحقق بازدارندگی، هدف قرار دادن ساختمان‌های نوار غزه و تخریب کامل آنهاست.
 موشک‌های کورنت در دست مقاومت در درگیری‌های دو روز گذشته، جریان مقاومت تلاش کرد توانمندی‌های خود را به رخ طرف صهیونیستی بکشد. شلیک‌های مستمر به سمت اراضی اشغالی بار دیگر نشان داد سامانه گنبد آهنین توانایی لازم برای تامین امنیت شهرک‌نشینان صهیونیست را ندارد. این سامانه بر اثر تعداد بالای راکت‌های شلیک شده فلسطینی، اوت نامبر شده یا به عبارت دیگر موشک‌هایش تا جایگزینی مجدد تمام شده است.
این مساله نشان از غافلگیری اسرائیلی‌ها و دور از انتظار بودن این حجم از شلیک از سوی حماس است. اما مهم‌تر از این، هدف قرار دادن اتوبوس سربازان صهیونیستی از سوی مقاومت بود. روز گذشته شبکه‌های اجتماعی ویدئویی را منتشر کردند که مقاومت فلسطین موفق شد یک دستگاه اتوبوس نظامیان اسرائیلی را با موشک کورنت هدف حمله قرار دهد.
آن‌گونه که برخی منابع می‌گویند حماس تلاش کرد تا صهیونیست‌ها را از تنوع سلاح‌هایی که در اختیار دارد آگاه کند. آنها بر همین اساس، اتوبوس صهیونیست‌ها را تا زمانی که سربازان اسرائیلی از آن پیاده نشده بودند، هدف قرار نداند. گفته می‌شود این اتوبوس با موشک‌ کورنت مورد هدف قرار گرفته است.
 جزئیات شکست عملیات صهیوینست‌ها روز گذشته روزنامه «الاخبار» لبنان در گزارشی به جزئیات عملیات نیروهای ویژه رژیم صهیونیستی که در آن یک افسر ارشد این رژیم به هلاکت رسید، پرداخت. آن‌گونه که یک منبع از نیروهای امنیتی محور مقاومت گفته، در این عملیات که ریاست ستاد ارتش به‌صورت مستقیم آن را زیر نظر داشت، یگان عملیات‌کننده اسرائیلی به‌صورت مخفیانه وارد مناطق جنوب نوار غزه شد.
آنها در این عملیات از یک خودروی فولکس‌واگن استفاده کرده بودند که 6 نفر در آن حضور داشت و یکی از جاسوس‌های مزدور رژیم صهیونیستی که با آنها داخل خودرو بود، هماهنگی‌های لازم برای ورود آنها به غزه را انجام داده بود. شرکت‌کنندگان در این عملیات به‌خوبی زبان عربی را با لهجه مردم غزه صحبت می‌کردند و مناطق عملیاتی خود را نیز به‌خوبی می‌شناختند.
به‌گفته این منبع امنیتی، نیروهای پشتیبانی القسام از جمله شهید نور برکه، مسئول نظامی حماس پس از گفت‌وگو با سرنشینان خودرو و مشکوک شدن به آن، دستور بازداشت آنها را صادر کرد. در این لحظه دو افسر صهیونیستی که درون خودرو لباس زنانه به تن کرده بودند، به‌سوی نیروهای امنیتی القسام شلیک کردند که در نتیجه این اتفاق شهید برکه و یکی دیگر از نیروهای مقاومت به شهادت رسیدند.
بلافاصله بعد از پیاده شدن آنها از خودرو، حملات موشکی صهیونیست‌ها به‌صورت مستقیم آغاز شد. نیروهای القسام نیز حملات و تیراندازی‌های خود را آغاز کردند که در نتیجه این تیراندازی‌ها چهار مزدوری که در خارج از خودرو بودند، زخمی شدند. این موضوع بر‌خلاف ادعاهای ارتش رژیم صهیونیستی است که هلاکت یک نظامی رده بالای اسرائیلی و زخمی شدن یک تن دیگر را اذعان کرده است.
چهار فرد مذکور با وجود جراحت‌هایی که داشتند موفق شدند از منطقه فرار کنند و نیروهای مقاومت نیز در نتیجه موشک‌باران گسترده‌ای که وجود داشت مجبور شدند پناه بگیرند.

کد خبر: 52327  |  مشاهده خبر در منبع اصلی: روزنامه جوان
گردآوری اخبار بوسیله ربات جستجوگر پارست
راجع به ربات پارست بیشتر بدانید
به اشتراک بگذارید

آخرین خبرهای بين‌الملل

ائتلاف آمریکایی بر ادامه عملیات در سوریه تاکید کرد العالم فارسی  ۱ ساعت پیش

العالم _ آمریکا ائتلاف بین المللی در بیانیه ای اعلام کرد که ماموریتش در شمال شرق سوریه تغییر نکرده و به عملیات عادی خود از جمله ایجاد ایست های بازرسی در مرزهای این کشور برای رفع نگرانی های امنیتی ترکیه ادامه می دهد. در این بیانیه اعلام شده که نیروهای ائتلاف مصمم به ادامه همکاری...

واکنش های منفی به اعلام رسمی انتقال سفارت استرالیا به بیت المقدس العالم فارسی  ۱ ساعت پیش

العالم ـ اروپا اسکات موریسون نخست وزیر استرالیا ساعتی قبل در یک کنفرانس مطبوعاتی موضع رسمی دولتش را در مورد انتقال سفارت کانبرا به غرب بیت المقدس اعلام کرد. استرالیا از معدود کشورهایی است که در پیروی کورکورانه از آمریکا اقدام به تغییر مکان سفارتش در اراضی اشغالی می کند. موریسون...

احساس خطر آمریکا، دلیل توافق یمن در سوئد/ انصارالله توسط جامعه بین‌الملل به رسمیت شناخته شد ایلنا  ۲ ساعت پیش

احساس خطر آمریکا، دلیل توافق یمن در سوئد/ انصارالله توسط جامعه بین‌الملل به رسمیت شناخته شد«قاسم محبعلی» مدیر کل اسبق غرب‌ آسیای وزارت خارجه در تشریح دلایل و پیامدهای توافق صلح یمن (توافق سوئد) در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا اظهار عنوان کرد: توافق صلح یمن که در جریان مذاکرات سوئد حاصل شد، ابعاد گسترده و دلایل متفاوتی دارد اما ستون فقرات این توافق را باید کنشگری ایالات متحده...

ترامپ رئیس دفتر «موقت» خود را معرفی کرد العالم فارسی  ۲ ساعت پیش

العالم - آمریکا دونالد ترامپ رئیس‌جمهور آمریکا بامداد شنبه (به وقت تهران) «میک مولوینی» را به عنوان رئیس دفتر موقت خود معرفی کرد. مولوینی جایگزین ژنرال «جان کلی» می‌شود که قرار است انتهای سال جاری میلادی، یعنی تا دو هفته دیگر، کاخ سفید را ترک کند. ترامپ...

زمزمه نقض توافق سوئد از سوی هیأت ریاض العالم فارسی  ۲ ساعت پیش

العالم - یمن به گزارش اسپوتنیک، احمد المسیری با بیان اینکه نباید به این توافق ها زیاد خوشبین بود، مدعی شد که توافقنامه سوئد به شبه نظامیانی که علیه کشور و "دولت قانونی" شورش کردند فرصت بیشتری برای ادامه حیات و نقض قوانین علیه مردم و دولت یمن خواهد داد! معاون نخست وزیر...

اتهام‌زنی پمپئو علیه ایران در پاسخ به سوالی درباره قتل خاشقچی ایلنا  ۶ ساعت پیش

اتهام‌زنی پمپئو علیه ایران در پاسخ به سوالی درباره قتل خاشقچی  به گزارش ایلنا به نقل از پایگاه خبری کنگره آمریکا، مایک پومپئو وزیر امور خارجه آمریکا در نشست خبری مشترک خود با جیمز متیس در پاسخ به سوالی درباره قتل روزنامه‌نگار سعودی در اظهاراتی بی‌ارتباط مدعی شد: برای ترامپ پاسخ دادن به این سوال که چه کسانی خاشقچی را کشتند و محافظت از شهروندان...

بررسی مشکلات اخیر ایرانیان در سفر به گرجستان العالم فارسی  ۷ ساعت پیش

العالم - ایران سید جواد قوام شهیدی روز جمعه در این دیدار، با اشاره به بروز برخی حوادث در مبادی ورودی این کشور خواستار احترام و توجه جدی به ارزش های مذهبی و فرهنگی دربرخورد با اتباع کشورمان شد. وی، همچنین با توجه به روابط رو به گسترش تجاری و اقتصادی میان دو کشور بر لزوم اطلاع رسانی...

چین افزایش تعرفه کالاهای آمریکایی را به تعویق انداخت العالم فارسی  ۷ ساعت پیش

العالم - آسیا به گزارش اسپوتنیک، سخنگوی وزارت بازرگانی چین اعلام کرد: با توجه به اینکه پکن و واشنگتن قصد دارند در قالب مذاکره برخی اختلافات تجاری خود را حل کنند افزایش تعرفه بر واردات خودرو و لوازم یدکی از آمریکا به مدت سه ماه در چین به تعویق افتاده است. وزارت اقتصادی چین طی...

دیدار دی‌میستورا با ایران، روسیه و ترکیه برای تشکیل کمیته قانون اساسی سوریه ایلنا  ۸ ساعت پیش

دیدار دی‌میستورا با ایران، روسیه و ترکیه برای تشکیل کمیته قانون اساسی سوریهبه گزارش ایلنا به نقل از رویترز، سخنگوی سازمان ملل متحد امروز -جمعه- اعلام کرد که استفان دی‌میستورا فرستاده ویژه سازمان ملل متحد در امور هفته آینده به منظور ایجاد کمیته قانون اساسی با مقام‌های بلند پایه ایران، روسیه و ترکیه در ژنو دیدار و مذاکره خواهد داشت. در بیانیه‌ای که در این باره...

تاکید بر مبارزه با اخبار جعلی از سوی سران اروپایی آفتاب نیوز  ۸ ساعت پیش

آفتاب‌‌نیوز : سران کشورهای عضو اتحادیه اروپا در بیانیه پایانی نشست خود در بروکسل به تشریح تصمیمات اخذ شده خود در خصوص اخبار جعلی٬ بیگانه ستیزی٬ مهاجرت٬ تغییرات اقلیمی و اقتصادی پرداختند.بر این اساس کشورهای اروپایی اخبار و اطلاعات دروغین را موضوعی ارزیابی کرده اند که در حال تبدیل به معضلی حاد و استراتژیک...

ارسال برای دوستان

پخش اخبار زنده