تعداد بازدید: ۱۱
تاريخ انتشار: جمعه،۲۵ آبان ۱۳۹۷
ساعت انتشار: ۱۰:۵۵
دورریز غذای ایرانی‌ها‌ ‌۴۰میلیون گرسنه آمریکایی را سیر می‌کند
جوان آنلاین: سردار حسین سلامی شب گذشته ‌در یادواره سه شهید مدافع حرم آذربایجان شرقی که در مسجد دانشگاه تبریز برگزار شد، با تأکید بر اینکه تبریز شهر علمای بزرگ، مجاهدان جاودان، مردان و زنان شرافتمند، کریم، با‌تعصب، با‌ایمان، با‌غیرت و آگاه است، اظهار داشت: شهدایی مانند شهید «ذاکر حیدری» لباس جهاد را از تن به‌در‌ نیاوردند و وی در نهایت لباس زیبای جاودانگی را بر اندام خود پوشاند و بر افتخارات تبریز افزود.
وی با بیان اینکه شهید فرهنگی والا‌ شهید سخت‌کوش و قرآنی است که روح قرآن را بر پیکر جامعه ترویج کرد و برای گسترش معارف اسلام تلاش کرد گفت: او هم میدان جهاد را بر هر عمل صالح دیگری ترجیح داد و آخرت و لقای الهی را بر دنیای فانی ترجیح داد و سرانجام به شهدای والامقام اسلام پیوست. جانشین فرمانده‌ سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، با اشاره به اینکه شهید وحید نومی گلزار هم شهید عاشورایی بود که جهاد را انتخاب کرد و خداوند نیز او را انتخاب کرد ابراز داشت: او در ظهر عاشورا و در لحظات شهادت امام حسین(ع) به خدا پیوست که این، باشکوه‌ترین بیان احساس یک جوان مؤمن است.
وی شهدا را حجت‌های واقعی حضرت حق بر این ملت دانست و افزود: آنها آموزگاران عزت، شرف، کرامت، ثبات قدم و ایستادگی ما هستند، بدون وجود این عزیزان، ما هم وجود نداشتیم، چراکه شهدای ما انسان‌های بزرگی بودند که توانستند از نیروی جاذبه نفس عبور کنند و احساس پرواز در فضای ملکوت را تجربه کنند.
سردار سلامی با ابراز اینکه شهدا زنده هستند، چرا که قرآن هم بر این موضوع تأکید دارد خاطرنشان کرد: اگر آنها نبودند، چه می‌شد؟ اگر آنها نبودند، سرنوشت ما همانند کشورهای ذلیلی بود که توسط دشمن اشغال شده‌اند. دشمن در شهرها و خیابان‌های ما پای می‌گذاشت و عزت، هویت، نوامیس و استقلال ما پایمال‌شده و عقب‌مانده بوده و تسلیم می‌شدیم ولی شهیدان به ما یاد دادند که نباید تسلیم شد و باید ایستاد.
وی درس شهدا را تمرین روح عاشورا برای مواجهه با حوادث بزرگ دانست که ادبیات مقاومت را آموختند و ادامه داد: هیچ کس نمی‌تواند بر ملتی که جوانانش آماده شهادت است پیروز شود، نه غرش توپ‌ها، نه حرکت ناوها و نه صدای بمب‌ها نخواهند توانست ملتی را که مرگ را ابتدای حیات ابدی خود می‌داند شکست دهند.
جانشین فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با تأکید بر اینکه سلاح‌ها وقتی مؤثر است که بتوانند نیروهای مدافع را بترسانند ابراز داشت: وقتی جوانان ما به‌استقبال شهادت می‌روند، یعنی هیچ سلاحی قادر نیست آنان را وادار به عقب‌نشینی کند چراکه مرگ هم برای آنها طعم زندگی دارد، جهاد را عامل سعادت خود می‌دانند و در برابر هیچ قدرتی زانو نمی‌زنند.
وی با یادآوری اینکه "ما 40 سال است در حال جنگ هستیم و یک لحظه هم قدرت‌های ظاهری بزرگ از توطئه دست برنداشته‌اند" گفت: کوچه‌ها و خیابان‌های ما پر از نام شهیدانی است که در راه خدا کشته شده‌اند، پس توطئه‌ها واقعی بوده و می‌خواستند با جنگ 40ساله و تغییر مدل‌ها، مردم را به تسلیم وادار کنند اما شهدا برای ما حجت ساختند و ایستادگی را در برابر دشمن به ما آموختند.
سردار سلامی با تأکید به اینکه "رزمندگان و شهدای ما در دفاع مقدس نگذاشتند یک وجب از این سرزمین در اختیار دشمن باقی بماند"، ادامه داد: شهدا به ما حیات دادند، عزت بخشیدند و زندگی خود را مدیون آنها هستیم.  وی با یادآوری اینکه "در 8 سال دفاع مقدس همه قدرت‌های کوچک و بزرگ در برابر ایران صف کشیدند، تحریم کردند، جنگیدند و اجازه فروش نفت ما را ندادند و در شرایط سختی 8 سال جنگ را پشت سر گذاشتیم" اضافه کرد: این دفاع مقدس مصداق و مثال زیبایی بود که ثابت کنیم در محیط نابرابری قدرت، با تکیه بر اسلام و ولایت و با هدایت ولی فقیه می‌توان در برابر همه قدرت‌های بزرگ زمان ایستاد و سرانجام اراده خود را بر آنها تحمیل کرد که این، شاهکاری بزرگ و بی‌نظیر بعد از عاشورا بود.
جانشین فرمانده‌کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، با تأکید بر اینکه "همین ایستادگی‌ها ما را برای میدان‌های بزرگ آماده کرد" ابراز داشت: دشمن دست‌بردار نبود و همه نیروی خود را به میدان آورد. آمریکا که نماد قدرت شیطانی بی‌نظیر تاریخ بشر بود و جهان در طول حیات خود قدرتی به‌بزرگی آمریکا ندیده است، لذا او هرآنچه قدرت داشت به صحنه آورد تا ایران را منزوی کند، ارتباط سیاسی جهان را با ایران قطع کند و در محاصره سیاسی قرار دهند و میدان اثر ایران را از بین ببرد، اما به هیچ نتیجه‌ای نرسید.
وی افزود: آیا ما مشروعیت سیاسی بیشتری داریم یا آمریکا؟ آیا امروز کسی حاضر است کنار آمریکا علیه ما ائتلاف کند؟ متحدان سنتی آمریکا هم در برابر ایران، فاصله گرفتند، این آمریکاست که به‌تدریج در حال منزوی شدن و از دست دادن قدرت و نفوذ سیاسی خود بر عالم است و این انقلاب ماست که در حال رشد و بلوغ و اعتلای منزلت سیاسی در جهان است.
سردار سلامی با تأکید بر اینکه "آمریکا تمام قدرت روانی و رسانه‌ای و فرهنگی خود را به صحنه آورد تا جوانان را از انقلاب و رهبری و اسلام و دستاوردهای بزرگ انقلاب جدا کند و در ذهن جوانان ما بذر تردید بیفشاند"، گفت: در برابر این هجمه فرهنگی و روانی دشمن، جوانان ما به جبهه‌های مقاومت روی آوردند، در مساجد معتکف شدند و در این تهاجم فرهنگی دشمن را بر زمین زدند که هیچ ایرانی آزاده و شرافتمندی به او لبیک نگفت.
وی ادامه داد: امروزه هرچه فراخوان دادند در این شرایط سخت اقتصادی و در اوج فشار «راهبرد اعمال حداکثر فشار» را وارد کردند و عملیات روانی سنگینی را درون جامعه هدایت کردند تا مردم را به خیابان‌ها بریزند ولی درود خداوند بر شرافت ملت ما که تصمیم گرفتند دشمن را ناامید کنند. این مقام ارشد نظامی سپاه پاسداران، با تصریح به اینکه «راهبرد اعمال حداکثر فشار» نهایت قدرت آمریکا بود که ظاهر شد، لطماتی زد و عبور می‌کند، خاطرنشان کرد: مردم به دشمن و تهدیدهای او بی‌اعتنا بودند، پشتوانه نظام شدند و درخشیدند که دشمن هم ناامید شد.
وی با بیان اینکه "دشمنان ما تلاش کردند دامنه قدرت ایران را محدود کرده و قلمروی نفوذ ما را از ما بگیرند اما هیچ غلطی نتوانستند بکنند" افزود: به منطقه نگاه کنید که؛ درخشش و تأثیر از آنِ کیست؟ و چه‌کسانی در تحولات سیاسی عراق بر مسند حاکمیت هستند؟ آیا هواداران آمریکاست یا انقلاب ایران؟ در حالی که آمریکا عراق را اشغال کرده بود، ایران عراق را از سیطره سیاسی آنها خارج کرد.
 در لبنان، سوریه و... هم همه می‌بینند که چه‌کسی صاحب نفوذ است. سردار سلامی با اظهار اینکه "در کشور ما هم آمریکا می‌خواست صادرات نفت را به صفر برساند ولی مجبور شد خریداران بزرگ نفت را معاف کند که نشان از شکست «راهبرد اعمال حداکثر فشار» بود"، تصریح کرد: می‌خواستند ایران را از قدرت دفاعی و هسته‌ای دور کنند و ما را عقب‌مانده نگه دارند که ملت ایران همه مکرهای آنها را به خودشان بازگرداند.
جانشین فرمانده‌کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، با تأکید بر اینکه امروز خود آنها گرفتار بدبختی هستند که 7 تریلیون دلار به‌اندازه 100 سال درآمد نفتی ایران و عراق در منطقه هزینه کردند ولی نتیجه نگرفتند، ادامه داد: آنها در کشورشان 50 میلیون کنار خیابان از گرسنگی می‌میرند که این محصول تصمیمات نادرست و هزینه‌کرد نظامی در منطقه است.
وی خاطرنشان کرد: یکی از وزرای آمریکایی گفته بود که «اگر نظام ایران می‌خواهد مردمش گرسنه نباشد، باید از آمریکا تبعیت کند» که ما در پاسخ او می‌گوییم که «به‌فکر 50 میلیون گرسنه خود باشید، دورریز غذای ایرانی‌ها 40 میلیون گرسنه را سیر می‌کند که اگر دولتشان نمی‌تواند شرایط گرسنگان را مدیریت کند، ما از دورریز غذای ایرانیان این کار را می‌کنیم! فکر می‌کنید رزق و روزی ما در دستا« شماست؟ ملت خود را از گرسنگی نجات دهید».
این مقام ارشد نظامی سپاه گفت: هنوز دیگ‌های محرم و اربعین و صفر ما برپاست، اگر برای مردم دل می‌سوزانید، می‌خواهید ملت را فلج کرده و فقر و محرومیت را آرزو می‌کنید که این آرزو را به گور خواهید برد. ملت ایران جزو شریف‌ترین و عزیزترین و قوی‌ترین و ثروتمندترین‌های دنیا قرار می‌گیرند چنانچه امروز هم شریف و بزرگ هستند.
وی با تأکید بر اینکه "ما به‌برکت خون شهیدان ایستاده‌ایم"، تصریح کرد: تاریخ ثابت کرد هر کس که با آمریکا دوستی کرد، غارت شد و بی‌حیثیت شد و ایستادگان در برابر آن مستقل، آزاد، عزیز و غنی شدند و در ایران و کشورهای ایستاده در برابر آمریکا این راه ادامه دارد.

کد خبر: 54087  |  مشاهده خبر در منبع اصلی: روزنامه جوان
گردآوری اخبار بوسیله ربات جستجوگر پارست
راجع به ربات پارست بیشتر بدانید
به اشتراک بگذارید
اخبار مرتبط:

آخرین خبرهای سياسي

وقتی ‌ولی‌فقیه، ملتی را آماده می‌کند آن ملت پیروز است/ با اتکا به مردم می‌توانیم در مقابل مشکلات... روزنامه جوان  ۳۴ دقیقه پیش

جوان آنلاین: سردار حسین سلامی، جانشین فرمانده کل سپاه، صبح امروز در همایش تجلیل از را‌‌ویان نهضت خاطره‌گویی دفاع مقدس طی سخنانی اظهار داشت: هر ملتی منابعی برای هویت بخشی در اختیار دارد. وی افزود: دفاع مقدس یک واقعیت حیات بخش برای جامعه ما است. آنچه که امروز به عنوان مختصات ملت ایران در...

تغییر موضع آمریکا در قبال اسد حکایت از شکست آمریکا دارد روزنامه جوان  ۳۴ دقیقه پیش

جوان آنلاین: حسن کاظمی قمی سفیر سابق ایران در عراق در گفتگو با خبرگزاری دانشجو، در خصوص اظهارات جیمزجفری (مقام ارشد دولت آمریکا) مبنی بر اینکه دولت کشورش قصد ندارد رییس جمهور سوریه را از قدرت عزل کند، گفت: در ارتباط با مواضع اخیر آمریکا مبنی بر پذیرش نظام حاکم بر سوریه چند نکته مورد توجه است نخست آنکه...

پایگاه اطلاع‌رسانی نهضت خاطره‌گویی دفاع مقدس رونمایی شد شبستان  ۴۶ دقیقه پیش

پایگاه اطلاع‌رسانی نهضت خاطره‌گویی دفاع مقدس رونمایی شدبه گزارش خبرنگار سیاسی دفاعی خبرگزاری شبستان، در مراسم تجلیل از راویان نهضت خاطره‌ گویی دفاع مقدس از پایگاه اطلاع رسانی نهضت خاطره گویی رونمایی شد. این پایگاه اطلاع رسانی شامل کتاب، موسیقی،‌ وصیت نامه، زندگی شهدا، اسناد مکتوب دفاع مقدس، عملیات های هشت سال دفاع مقدس با تمام جزییات نظامی را شامل...

تاکید برای بررسی حادثه مدرسه زاهدان/جلسه غیرعلنی برای بررسی حادثه اخیر گمرک شبستان  ۴۶ دقیقه پیش

تاکید برای  بررسی حادثه مدرسه زاهدان/جلسه غیرعلنی برای بررسی حادثه اخیر گمرکبه گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری شبستان، جلسه غیرعلنی برای بررسی حادثه اخیر گمرک، عدم حضور نمایندگان اصفهان در مجلس، تاکید نمایندگان برای بررسی حادثه مدرسه زاهدان از جمله مهمترین اخبار امروز (چهارشنبه ۲۸ آذرماه) مجلس شورای اسلامی هستند که می‌توانید مشروح آن را در لینک‌های زیر بخوانید.   صبح...

فرزند شهید خوش‌لفظ در آغوش سرلشکر سلیمانی جام نیوز  ۵۰ دقیقه پیش

به گزارش سرویس سیاسی جام نیـوز، صفحه سردار سلیمانی به مناسبت اولین سالگرد شهادت جانباز هشت سال دفاع مقدس شهید "علی خوش لفظ" تصاویری را در اینستاگرام منتشر کرد. علی(جمشید) خوش‌لفظ، از جانبازان هشت سال دفاع مقدس، بر اثر جراحات شیمیایی ناشی از دوران دفاع مقدس در سال1396 به جمع یاران شهیدش...

گمرک درخصوص ماجرای پُرحاشیه بیانیه داد جام نیوز  ۵۰ دقیقه پیش

به گزارش سرویس سیاسی جام نیـوز، گمرک جمهوری اسلامی ایران طی اطلاعیه‌ای در مورد مشاجره لفظی نماینده مردم شریف سراوان در مجلس شورای اسلامی و یکی از کارکنان گمرک و انتشار فیلمی کوتاه از این اتفاق در فضای مجازی، ابراز تاسف کرد. در اطلاعیه گمرک جمهوری اسلامی ایران آمده است: ضمن عذرخواهی از مردم شریف...

واعظی: رئيس‌جمهور از انتصاب داماد خود کاملا بی خبر بود نامه  ۱ ساعت پیش

به گزارش نامه نیوز، محمود واعظی رئیس دفتر رئیس‌جمهوری در حاشیه جلسه هیات دولت با بیان اینکه امیدوار هستیم هفته آینده بودجه را تقدیم مجلس کنیم، گفت: ما در یک زمانی باید ساختار بودجه را تجدید نظر کنیم که کار ساده ای نیست، بودجه نویسی برای صد سال گذشته است الان که با محدودیت بودجه روبرو هستیم خیلی نهادها...

هشدار بی سابقه انگلیس درباره آمریکا نامه  ۱ ساعت پیش

به گزارش نامه نیوز، کمیته روابط بین‌المللی مجلس اعیان انگلیس گزارشی 117 صفحه‌ای را ارائه کرده که بر مسائل گسترده‌ای از روابط بین‌المللی گرفته تا امنیت سایبری و از چین تا "تهدید روسیه" تمرکز دارد.بخش گسترده‌ای از این گزارش به روابط انگلیس با واشنگتن که نزدیک‌ترین و بزرگ‌ترین متحد این کشور است اختصاص...

احمدی‌نژاد هنوز امیدوار است که به ریاست جمهوری برگردد/ احمدی نژاد مأموریتی برای نابودی این... خبرگزاری برنا  ۱ ساعت پیش

احمدی‌نژاد هنوز امیدوار است که به ریاست جمهوری برگردد/ احمدی نژاد مأموریتی برای نابودی این کشور دارد/ دانش مردم ایران جلوتر از احمدی نژاد است/ یارانه 90هزار تومان شود یک نان را باید 200هزار تومان خرید! «داریوش قنبری»، عضو پیشین و سخنگوی اقلیت مجلس دوه نهم، در خصوص اقدامات اخیر محمود احمدی نژاد در گفت و گو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری برنا بیان کرد: اینکه آقای احمدی‌نژاد دوباره فعال شدند دو دلیل دارد، یکی دلیل روانی و دیگری دلیل سیاسی است. وی توضیح داد: دلیل روانی...

نمایندگان استان اصفهان استعفایشان را پس نگرفته‌اند/ تا تشکیل ستاد احیای زاینده‌رود اتحاد پابرجا... خبرگزاری برنا  ۱ ساعت پیش

نمایندگان استان اصفهان استعفایشان را پس نگرفته‌اند/ تا تشکیل ستاد احیای زاینده‌رود اتحاد پابرجا می‌ماند حیدرعلی عابدی در گفت و گو با خبرگزاری برنا در اصفهان، پیرامون اینکه نمایندگان استان اصفهان در مجلس شورای اسلامی استعفایشان را پس نگرفته‌اند، اظهار کرد: چند نفر از نمایندگان استان اصفهان به در خواست و اصرار تعدادی از نمایندگان مجلس جهت جلوگیری از تعطیلی جلسه علنی مجلس شرکت کرده‌اند...

ارسال برای دوستان

پخش اخبار زنده