تعداد بازدید: ۱۱
تاريخ انتشار: جمعه،۲۵ آبان ۱۳۹۷
ساعت انتشار: ۱۶:۰۶
مهمترین رویدادهای خبری اصفهان در هفته ای که گذشت
معاون حفاظت و بهره برداری شرکت آب منطقه ای اصفهان تاکید کرد : تشکیل ستاد ملی برای احیای زاینده رود و جامع نگری برای مشکلات حوضه آبریز این رودخانه ضروری است.حسن ساسانی افزود : این ستاد ملی باید مشکلات حوضه آبریز زاینده رود را به صورت یکپارچه، ادامه دار و به دور از هرگونه ملاحظات ببیند و برای آن برنامه ریزی کند.
وی با اشاره به جنبه های مختلفی که نیاز است در این ستاد به آن رسیدگی شود، ادامه داد: ساماندهی برداشت در بالادست زاینده رود موضوعی مهم و حیاتی است که همکاری و وحدت رویه تمامی نهادها و سازمان های مرتبط را می طلبد زیرا بسیار دیده شده که مصوبات و برنامه های اجرایی با برخی مخالفت های غیرکارشناسی مواجه می شود.
به گفته ساسانی کنترل و کاهش برداشت از حوضه، انسداد چاه های غیرمجاز و تجهیز چاه های مجاز به کنتور حجمی روش هایی است که باید در سیاست گذاری ها و تخصیص اعتبارات به طور ویژه مورد توجه قرار گیرد. معاون حفاظت و بهره برداری شرکت آب منطقه ای اصفهان اضافه کرد : نگاه استانی، شهری، قومی و منطقه ای به آب، توزیع عقلانی و اصولی منابع آبی را با چالش روبه رو می کند و سبب افزایش مشکلات کنونی می شود.
ساسانی خاطرنشان کرد : تشکیل این ستاد ملی باید جدی گرفته شود زیرا این برداشت های بی رویه نه تنها ضربه مهلکی بر پیکره حوضه آبریز زاینده رود می زند، بلکه تنش آبی منطقه مرکزی ایران را افزایش می دهد.** اجرای سند الگوی ایرانی اسلامی پیشرفت، قفل کسب و کار را باز می کندنماینده شهرستان خمینی شهر در مجلس شورای اسلامی گفت: اجرا و تحقق بند 31 سند پایه الگوی ایرانی اسلامی پیشرفت، موجب تسهیل امور سرمایه گذاری خواهد شد و قُفل کسب و کار را باز می کند.
سند پایه الگوی ایرانی اسلامی پیشرفت مبتنی بر 56 بند است که تمرکززدایی در ساختار اقتصادی - مالی کشور با واگذاری برنامه ریزی و تصمیم گیری به استان ها و شهرستان ها در چارچوب سیاست های ملی از مفاد بند 31 این سند است. سید محمد جواد ابطحی به ایرنا اظهارداشت : قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران از ظرفیت بالایی برای تمرکز زدایی برخوردار است که نمونه آن شکل گیری شوراهای محلی و صنفی برای تصمیم گیری و واگذاری اختیارات قانونی به آنهاست.
وی افزود: رهبر معظم انقلاب اسلامی با در نظرگرفتن این ظرفیت ها ، سند پایه الگوی ایرانی اسلامی پیشرفت را ابلاغ کردند و معقدم تحقق بندهای مندرج در این سند امور مردم و کشور را تسهیل خواهد کرد. نماینده مردم خمینی شهر در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: مسئولان اجرایی جزئی از مردم هستند و با اطمینانی که به مردم هست می توانیم با تفویض اختیارات برنامه ریزی و تصمیم گیری به مسئولان اجرایی در استان ها و شهرستان ها، امور مردم و کشور را تسهیل کنیم.
** جمعیت برخی از شهرهای استان اصفهان پیر شده استمعاون آمار و اطلاعات سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی اصفهان گفت: پیر شدن جمعیت برخی از شهرستان های استان بدلیل کم توجهی به برقراری توازن منطقه ای در پهنه سرزمین در سال های گذشته بوده است.محمد رضا لعلی افزود: در سال های اخیر با پدیده پیرسال شدن برخی از شهرستان های استان مانند گلپایگان، خوانسار، نایین، فریدن و فریدونشهر مواجه شده ایم به این معنی که سهم جمعیت بالای 60 سال آن از سایر گروه های سنی فزونی گرفته است و نرخ رشد منفی جمعیت دارند.
وی با بیان اینکه این شهرستان ها، مهاجر فرست هستند، تصریح کرد: اگر جذابیت های کافی در این شهرستان ها در چند دهه گذشته فراهم شده بود اکنون با این وضعیت مواجه نبودیم.بر اساس نتایج سرشماری سال 95، شهرستان های دهاقان، چادگان، فریدن، فریدونشهر و بویین و میاندشت اکنون با نرخ رشد منفی مواجهند. لعلی با اشاره به اینکه نزدیک به 80 درصد از جمعیت در هفت شهرستان مرکزی شامل 30 درصد از مساحت استان ساکن هستند، گفت: شهرستان اصفهان با جمعیت 2 میلیون نفری به تنهایی حدود 44 درصد از جمعیت استان را در خود جای داده است.
** سقوط بونکر سیمان روی خودروی پژو در اصفهان یک کشته برجا گذاشتواژگونی یک دستگاه بونکر حمل سیمان بر روی یک دستگاه پژو پارس در ورودی بزرگراه شهید خرازی به سمت پل شیری شهر اصفهان موجب جان باختن راننده پژو شد. مدیر روابط عمومی و سخنگوی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری اصفهان گفت: ساعت 13 و 47 دقیقه امروز خبر واژگونی یک دستگاه بونکر حمل سیمان بر روی یک دستگاه سواری اعلام شد که نیروهای شش ایستگاه اصفهان به همراه خودروی نجات و جرثقیل به محل حادثه اعزام شدند.
محمد شریعتی افزود: بونکر ابتدا با دو دستگاه خودروی پراید و هیوندا آزرا برخورد و پس از انحراف به راست بر روی یک دستگاه خودروی پژو پارس، واژگون شده و راننده آن را در اتاقک خودرو محبوس کرده بود. وی با اشاره به حضور نیروهای اورژانس در محل افزود: بونکر سیمان بوسیله جرثقیل از روی خودروی پژو برداشته و راننده آن رهاسازی شد.
سخنگوی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری اصفهان گفت: راننده پژو بدلیل سقوط بونکر و فشردگی سقف خودرو، جان خود را از دست داده بود. سرهنگ ابوالقاسم چلمقانی رئیس پلیس راهور شهر اصفهان به خبرنگار ایرنا گفت: دلیل این حادثه نداشتن توانایی راننده بونکر در کنترل و هدایت وسیله نقیله تشخیص داده شد.** سامانه های تهویه مطبوع 45 درصد انرژی ساختمان را مصرف می کنندرئیس کمیسیون انرژی، استاندارد مصالح و محیط زیست سازمان نظام مهندسی کشور گفت :سامانه های تهویه مطبوع 45 درصد انرژی ساختمان ها را مصرف می کنند ، بدین سبب دستگاه های گرمایشی و سرمایشی باید منطبق با اقلیم هر منطقه طراحی و نصب شود.
احمدرضا طاهری اصل در نشست خبری نمایشگاه بین المللی تجهیزات و تاسیسات سرمایشی و گرمایشی اصفهان افزود: مصرف بد آب، انرژی و افزایش آلودگی به معضلات زیست محیطی کشور دامن زده است و بدین جهت لازم است در مصرف انرژی و نیز استفاده بهینه از سامانه های گرمایشی و سرمایشی دقت لازم انجام شود.وی همچنین تغییرات اقلیم را یکی از مشکلات کنونی کشور دانست و افزود: میانگین بارش در کشور 249 میلی متر و یک سوم متوسط جهانی است این در حالیست که با در دست داشتن منابع انرژی نمی توانیم به صورت مطلوب از آن استفاده کنیم.
وی بارش سالانه کشور را حدود 400 میلیارد مترمکعب تخمین زد و افزود: حدود 208 میلیارد مترمکعب آن براثر تغییرات اقلیمی تبخیرمی شود و تنها 38 میلیارد مترمکعب آب های زیرزمینی و 92 میلیارد مترمکعب آب های سطحی در کشور باقی می ماند.** زمینه همکاری کره و ایران در بخش شرکت های کوچک و متوسط وجود داردسفیر کره جنوبی در تهران گفت : زمینه گسترش همکاری های کره و ایران در بخش شرکت های کوچک و متوسط صنعتی و دانش بنیان وجود دارد.
ریو جئونگ هیون در مراسم افتتاح اتاق کره (Korea Corner) در دانشگاه اصفهان در جمع خبرنگاران افزود : روابط 2 کشور کره جنوبی و ایران، دیرینه و نزدیک است و ما می توانیم با تحکیم روابط به ویژه در بخش شرکت های کوچک و متوسط از شرایط دشوار کنونی عبور و ارتباط ها را محکم تر کنیم.وی با بیان اینکه کره جنوبی با توجه به شرایط جدید حاکم بر روابط سیاسی و اقتصادی دولت ها به دنبال تنوع سازی در روابط خارجی خود با کشورهای مختلف است، گفت: ایران قدرتمند ترین کشور منطقه خاورمیانه است و تحکیم روابط با آن همواره برای ما اهمیت دارد.
جئونگ هیون با اشاره به اینکه کره جنوبی در سال های گذشته خودرو و لوازم خانگی به ایران صادر می کرد، گفت : امروزه زمینه همگرایی در بخش شرکت های کوچک و متوسط و تنوع سازی در زمینه های صنعتی و دانش بنیان بین 2 کشور وجود دارد.** بانک شیر مادر در اصفهان راه اندازی می شودرئیس اداره مامایی معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی اصفهان گفت: این دانشگاه با اختصاص 2 میلیارد و 500 میلیون ریال اعتبار، روند راه اندازی بانک شیر مادر را آغاز کرده است.
زهرا جوانمردی افزود: راه اندازی بانک شیر مادر با هدف کاهش مرگ و میر نوزادان و شیرخواران همزمان با 10 استان کشور در دستور کار وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی قرار گرفته است. وی با اشاره به تشکیل گروه علمی و اجرایی برای راه اندازی بانک شیر مادران اظهار داشت: روند ایجاد این بانک در اصفهان در مرحله تامین زیر ساخت شامل فضای فیزیکی، تجهیزات و نیروی انسانی است.
وی همچنین از برگزاری دوره های آموزشی برای راه اندازی بانک شیر مادر در مرکز آموزشی درمانی الزهرا (س) اصفهان خبر داد و گفت: با آغاز فعالیت این بانک، از مادرانی که برای اهدای شیر اعلام آمادگی کرده اند، آزمایش و تایید سلامت گرفته می شود و آنها به عنوان اهداکننده می توانند برای ذخیره سازی شیر مادر مشارکت کنند.
جوانمردی تصریح کرد: شیر اهدا شده از سوی مادران به بانک شیر منتقل می شود و پس از گذراندن فرآیند پاستوریزاسیون برای استفاده در اختیار بخش های نوزادان و مراقبت‌ های ویژه نوزادان نارس ( NICU ) قرار می گیرد.** مشکل خاصی در تامین داروهای دیابت در اصفهان وجود نداردمعاون فنی مرکز بهداشت اصفهان گفت : مشکل خاصی در زمان حاضر برای تامین و توزیع داروهای مورد نیاز بیماران مبتلا به دیابت در این استان وجود ندارد.
دیابت یا بیماری قند(Diabetes Mellitus) یک اختلال سوخت و سازی (متابولیک) در بدن است، در این بیماری توانایی تولید هورمون انسولین در بدن از بین می‌ رود یا بدن در برابر انسولین مقاوم شده است؛ اضافه وزن و چاقی، کم تحرکی و تغذیه نامناسب از عوامل ابتلا به دیابت و شیوع این بیماری در استان حدود 11.7 درصد است.
مصطفی رضایی در جمع خبرنگاران افزود: با وجود برخی بی مهری های سازمان های بیمه گر در پرداخت مطالبات درمان، تاکنون مشکل خاصی در تامین داروهای خوراکی و تزریقی مورد نیاز بیماران مبتلا به دیابت نداشتیم.وی یادآور شد : اگر مسائلی برای تامین دارو وجود داشته باشد توسط معاونت های درمان و غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان پیگیری می شود.
** اصفهان می تواند به پایگاه آموزش سگ های زنده یاب تبدیل شودمعاون آموزش و پژوهش جمعیت هلال احمر استان اصفهان گفت: اصفهان بدلیل برخورداری از امکانات و مناطق مختلف می تواند به پایگاه بین المللی آموزش سگ های نجات(آنسَت) زنده یاب، جستجوگر و ردیاب تبدیل شود.امیر جلالیان در گفت و گو با ایرنا افزود: مرکز آموزش امداد و نجات استان واقع در کیلومتر 12 جاده اصفهان - بهارستان از حیث وسعت، مناطق طبیعی مانند کوه و دشت و دیگر امکانات، وضعیت مطلوبی دارد و دوره های آموزشی سگ های نجات در آن با کیفیت خوبی برگزار می شود.
وی اضافه کرد: دیگر شهرستان های استان نیز از اماکن و موقعیت مورد نیاز برای آموزش تخصصی برخوردارند، برای مثال وجود معادن، کانال و معابر و مسیرهای دشوار، شرایط تخصصی و شبیه سازی شده مناسبی را برای تربیت این حیوانات فراهم می کند که می توان از آنها بیش از گذشته بهره برد و کمبود سگ های جستجوگر را جبران کرد.
به گفته معاون هلال احمر اصفهان گفت: کمبود سگ جستجوگر در کشور وجود دارد و در حالی که برای هر 50 هزار خانوار باید یک قلاده سگ زنده یاب وجود داشته باشد، هم اکنون در استان 3 قلاده و در کل کشور 80 قلاده از آنها موجود است که یکی از دلایل آن هزینه بالای تربیت و نگهداری اینگونه سگ هاست.** بقای اصفهان در گرو اجرای طرح های هفتگانه آب استاستاندار اصفهان گفت: بقای استان و تالاب گاوخونی در گرو احیای زاینده رود و اجرای طرح های هفتگانه آب است.
طرح های هفتگانه شامل تامین منابع آبی جدید، مدیریت مصرف بهینه، ساماندهی زاینده رود، مدیریت برداشت از حوضه این رودخانه(پایش، کنترل و توزیع عادلانه)، مدیریت پساب و استفاده بهینه از آب خاکستری، جریان دائمی آب در زاینده رود(شامل محدوده شهر اصفهان) و رساندن آب دائمی به تالاب گاوخونی است. محسن مهرعلیزاده در آخرین نشست خبری خود با خبرنگاران در سالن اجتماعات استانداری افزود: اگر این طرح ها عملیاتی شود بقای اصفهان نیز تضمین می شود.
وی با تاکید بر اجرای طرح های یاد شده برای بقای اصفهان تصریح کرد: با توجه به پتانسیل موجود و امکان سرمایه گذاری داخلی و خارجی در استان، اجرای طرح های آبرسانی باید مورد توجه بیشتری قرار بگیرد.استاندار اصفهان، احیای زاینده رود را از اشتغال و دیگر مسائل استان مهمتر دانست و گفت: طرح های هفتگانه آبرسانی تا مرحله انعقاد قرارداد و اجرا نیز پیش رفته است و برای اجرای آنها متکی به درآمد عمرانی دولت نیستیم زیرا تامین اعتبار این طرح ها از سوی کارگروه سازگاری با کم آبی و صنایع آب بَر صورت می گیرد.
** هدف دولت افزایش 2 برابری سهم ICT در اقتصاد کشور استرئیس سازمان نظام صنفی رایانه ای کشور گفت: افزایش 2 برابری سهم ICT(فن‌آوری اطلاعات و ارتباطات) در اقتصاد از برنامه های دولت است که تاکنون بخش هایی از آن انجام شده است و بقیه آن نیز محقق خواهد شد.محمدباقر اثنی‌ عشری در مراسم افتتاح بیست و چهارمین نمایشگاه کامپیوتر و اتوماسیون اداری اصفهان افزود: صنعت ICT(فن‌آوری اطلاعات و ارتباطات) از ابزاریست که می‌تواند با مشکلات اقتصادی مبارزه کند و برای مردم رفاه و آسایش بدنبال آورد.
وی افزود: بر اساس اطلاعات مرکز آمار بانک مرکزی، ICT بدون اپراتورها به اندازه بخش صنعت و معدن، 2 برابر صنعت حمل و نقل هوایی و نصف صنعت خودرو، در اقتصاد کشور نقش دارد. رئیس سازمان نظام صنفی رایانه ای گفت: صنعت ICT همواره ثروت آفرین بوده و باعث رشد تولید و اشتغال در کشور شده و در کاهش بیکاری بسیار تاثیرگذار است.
اثنی ‌عشری با بیان اینکه سازمان نظام صنفی رایانه‌ای استان اصفهان از بدو تاسیس تاکنون فعالیت چشمگیری داشته است، تاکید کرد: این استان همواره در صنعت ICT پیشگام و موتور توسعه بوده است.** اولویت دولت ایجاد هزار کلاس درس به جای مدارس خشت و گلی استرئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور گفت: اولویت کنونی دولت احداث بیش از یک هزار کلاس جدید به جای مدارس خشت وگلی موجود در کشور است.
مهرالله رخشانی مهر در حاشیه سفر به خور و بیابانک در گفت و گو با ایرنا افزود: بیش از 30 درصد فضاهای آموزشی کشور فرسوده است و برای تخریب، نوسازی و مقاوم سازی این واحدها 900 هزار میلیارد ریال نیاز است.وی گفت: امسال 18هزار میلیارد ریال از سوی دولت و خیران مدرسه ساز برای ساخت و تکمیل فضاهای آموزشی کشور اختصاص یافت که تعهد خیران 12 هزار میلیارد ریال بوده است.
رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور اظهار داشت: اگر خیران بین 30 تا 50 درصد از هزینه یک طرح آموزشی را متعهد شود ، دولت هم سهم باقیمانده را پرداخت می کند.رخشانی مهر گفت: بسیاری از طرحهای نیمه تمام کشور متناسب با نیازهای آموزش و پرورش نیست و امیدواریم با تامین اعتبار و پیگیری های مسئولان هرچه سریعتر این طرحها تکمیل شود.
** پنج درصد شیرهای آب در کشور مجهز به ابزار کاهنده مصرف استمشاور وزیر نیرو و رئیس مرکز امور اجتماعی منابع آب و انرژی گفت : کمتر از پنج درصد چشمه های شیر آب آشامیدنی و بهداشتی در کشور مجهز به ابزار کاهنده مصرف است.محمد فاضلی در دومین کنگره علوم و مهندسی آب و فاضلاب ایران و دومین همایش ملی عرضه و تقاضای آب شرب و بهداشتی در دانشگاه صنعتی اصفهان افزود : حدود 120 میلیون شیر آب آشامیدنی و بهداشتی در کشور وجود دارد که 95 درصد آنها مجهز به ابزار کاهنده مصرف آب نیست.
وی ادامه داد : 90 درصد ابزار کاهنده مصرف که به شیرهای آب آشامیدنی و بهداشتی کشور متصل است نیز استاندارد نیست.فاضلی در سخنرانی خود با موضوع 'چالش ها و فرصت های مدیریت مصرف آب در حوزه آب آشامیدنی و بهداشتی شهری با تمرکز بر کاهنده های مصرف' گفت : 88 درصد مصرف کنندگان آب آشامیدنی و بهداشتی شهری در کشور، خانگی و 12 درصد غیر خانگی هستند.
وی با اشاره به برخی اقدام ها برای اصلاح الگوی مصرف آب در کشور افزود : با اقداماتی که در اصفهان صورت گرفته، رعایت الگوی مصرف در این خطه 35 درصد از سایر استان ها بیشتر است.مشاور وزیر نیرو همچنین میانگین خروجی آب از دوش حمام در کشور را 13 تا 18 لیتر در دقیقه برآورد کرد و گفت که این میزان باید 30 تا 35 درصد کاهش یابد.
وی مهمترین چالش ها در اصلاح الگوی مصرف آب آشامیدنی و بهداشتی را محدودیت تولید داخلی ابزار کاهنده مصرف، بی ثباتی در اعتبارات، اجرایی نشدن استاندارد برچسب آب، بی اطلاعی مردم و اجرایی نشدن مبحث 16 مقررات ملی ساختمان عنوان کرد.** ابتکار: تشکل های مردمی باید از پشتوانه حقوقی برخوردار باشندمعاون رئیس جمهوری در امور زنان و خانواده گفت: تشکل های مردمی بویژه سازمان های مردم نهاد حوزه بانوان باید از پشتوانه حقوقی لازم برخوردار باشند.
معصومه ابتکار در نخستین نشست از دومین دوره نشست های تخصصی، آموزشی تشکل های اجتماعی زنان و خانواده ویژه استان های اصفهان، یزد و چهارمحال و بختیاری افزود: این سازمان های مردم نهاد، پیش از این بطور مستقیم مورد حمایت قرار نمی گرفتند، اما اکنون این حمایت ها بیشتر شده است که البته بازهم باید پشتوانه قانونی از آنها افزایش پیدا کند.
وی که از طریق پخش زنده برنامه اینستاگرام برای حاضران در این نشست سخن می گفت، اضافه کرد: نهادها مدنی بویژه در حوزه بانوان توانایی زیادی دارند و می توانند منشاء تحولات اجتماعی باشند. معاون رئیس جمهوری در امور زنان و خانواده با اشاره به اهمیت نقش تشکل های مردمی خاطرنشان کرد: جامعه کنونی به گونه ای شکل گرفته که موفقیت سازمان های مردم نهاد منوط به میزان نوآوری آنها در عرصه های مختلف است و در این مسیر آموزش بیش از گذشته اهمیت دارد.
** نترسیدن از مرگ پاشنه آشیل دشمن استمعاون فرهنگی و اجتماعی سپاه پاسداران گفت: نترسیدن از مرگ، پاشنه آشیل دشمن است زیرا آنان می بیند هر چه می کشد فایده ای ندارد کما اینکه ملت ایران در دوران انقلاب از دشمن نترسیدند و پیروزی را رقم زدند.سردار محمد رضا نقدی در یادواره 73 شهید دوران دفاع مقدس محله شمس آباد اصفهان و سالگرد شهیدان حمیدرضا دایی تقی و مسلم خیزاب از شهدای مدافع حرم ، افزود: اساس دین خدا بر اطاعت از خدا و اجتناب از طاغوت است و حتی نه گفتن به طاغوت بر اطاعت از خدا مقدم است.
وی ادامه داد : شهدا بن بست شکن هستند و به دیگران اتمام حجت می کنند که در برابر دعوت تا پای جان باید ایستاد و از کشته شدن نباید نترسید.وی تصریح کرد: ملت هایی که از کشته شدن ترسیدند در برابر ملت هایی که کشته شدن در راه آرمانها را شهادت می دانند و از آن نمی ترسند به مراتب بیشتر کشته دادند و هزینه کردند.
معاون فرهنگی و اجتماعی سپاه ادامه داد : مشکل اقتصادی در برابر سایر مشکلات ملت ایران در قبل و بعد از انقلاب، بسیار ناچیز است.** مجتمع طلای موته اصفهان توسعه می یابدمدیرعامل مجتمع تولیدی طلای موته اصفهان گفت: 2 طرح توسعه ای بازچرخانی آب و استحصال طلا از سد باطله قدیمی با هدف حفظ منابع آبی و استفاده از مواد زائد در این واحد تولیدی اجرا می شود.
علیرضا طالاری با اشاره به یکی از این طرح ها افزود: طرح استفاده مجدد از آب باطله که تا 15 ماه آینده به بهره برداری خواهد رسید میزان 85 درصد از مصرف آب صرفه جویی خواهد شد.وی تصریح کرد: در قالب این طرح که 150 میلیارد ریال هزینه دارد، 85 درصد از مصرف هزار متر مکعبی روزانه آب در این مجموعه کاهش خواهد یافت.
مدیرعامل مجتمع تولیدی طلای موته از طرحی دیگر و از برنامه ریزی این مجموعه برای استحصال طلا از سد باطله قدیمی اشاره کرد و گفت : میزان انباشت کنونی در سدهای مجتمع حدود چهار میلیون تن است و می توان با اجرای طرح استحصال، طلای با عیار چهار درصد بدست آورد.طالاری به آغاز بکار دوباره معدن سنجده در منطقه موته از ابتدای آذر امسال خبر داد و تصریح کرد : این معدن از سال90 تعطیل شد اما با اجرای طرح هایی نظیر اکتشاف، آماده سازی جاده های مواصلاتی و مذاکره با پیمانکار جدید می توان از آن بهره برداری کرد.
وی بیان کرد : از معدن سنجده می توان در طول سال 850 هزار تن ماده معدنی با عیار 1.5 تا 1.6 برداشت کرد و در کنار آن برای 30 نفر بطور مستقیم اشتغال ایجاد خواهد شد.9913/6026//

کد خبر: 54350  |  مشاهده خبر در منبع اصلی: ایرنا
گردآوری اخبار بوسیله ربات جستجوگر پارست
راجع به ربات پارست بیشتر بدانید
به اشتراک بگذارید

آخرین خبرهای سياسي

پیشنهاد بودجه‎ای سخنگوی شورای نگهبان آفتاب نیوز  ۲ ساعت پیش

آفتاب‌‌نیوز : عباسعلی کدخدایی در توئیتی نوشت: ‏تنظیم قانون بودجه، دارای اصول و ضوابط مخصوصی است که بخشی از آن در قانون اساسی مورد اشاره قرار گرفته است. از جمله این اصول، اصل «جامعیت» بودجه است که بر اساس آن، باید تمام درآمدها وهزینه‌های دولت به هر شکل و صورتی که هست، در سند بودجه پیش بینی و به مجلس...

تظاهرات گروههای ضدفاشیست درلندن به خشونت کشیده شد ایرنا  ۲ ساعت پیش

به گزارش بامداد دوشنبه ایرنا، کمتر از 48 ساعت مانده به رأی‌گیری تاریخی پارلمان انگلیس درباره توافقنامه خروج انگلیس از اتحادیه اروپا دولت «ترزا می»، طرفداران حزب دست راستی یوکیپ در اعتراض به این توافقنامه در لندن دست به تظاهرات زدند. «تامی رابینسون» مؤسس گروه ضد اسلامی لیگ دفاعی انگلیس که به‌تازگی به‌عنوان...

آخرین مکالمات عاملان قتل خاشقچی منتشر شد ایرنا  ۲ ساعت پیش

به گزارش ایرنا به نقل از این رسانه، خاشقچی زمانی که دوم اکتبر گذشته (10 مهر) وارد کنسولگری عربستان در ترکیه شد، به سرعت متوجه جو غیرعادی شده و با تعجب از فردی آشنا پرسیده بود که او در آنجا چه می‌کند.بنا به فایل صوتی ضبط شده از این لحظات، صدایی که گفته می‌شود متعلق به «ماهر عبدالعزیز مطرب» مامور اطلاعاتی...

چگونه با ابراز ضعف، دشمن را گستاخ کردیم؟! روزنامه جوان  ۳ ساعت پیش

سرویس سیاسی جوان آنلاین: ابراز ضعف در برابر دشمن و تأکید بر آنکه فشار‌ها و تحریم‌ها نتیجه داده و ما را ضعیف کرده، نتیجه‌ای جز حس پیروزی به دشمن و مصمم کردن غرب برای ادامه راه تحریم ندارد.

کاخ سفید در پی براندازی ؛ اروپا فاقد ظرفیت مذاکرات با ایران ایرنا  ۴ ساعت پیش

به گزارش ایرنا ، موسویان که در یک نشست با حضور «کورنلیوس آدنبار» نویسنده کتاب 'ایران جدید: کشورکهن وقدرت نوظهور' و «ناتیلا امیری» نماینده شبکه تلویزیونی آ.آر.د آلمان در تهران صحبت می‌ کرد، ادامه داد :توافق هسته ای بنا نبود کل اختلافات ایران و غرب را حل کند بلکه توافقی صرفا در مورد موضوع هسته ای بود...

سازمان ملل طرح جدیدی برای حل بحران یمن ارائه کرد ایرنا  ۴ ساعت پیش

به گزارش ایرنا، شبکه خبری «الجزیره» بامداد دوشنبه مدعی شد که به پیش نویس این دو طرح دست یافته است.این شبکه قطری افزود: طرح نماینده ویژه سازمان ملل متحد برای توقف درگیری در تعز، شامل گشایش گذرگاه ها و فرودگاه براساس توافق منعقد شده در سال 2016 در ظهران است.این طرح همچنین بر تشکیل یک گروه کاری مرکب از...

درخواست فعال سیاسی و اقتصادی اصولگرا برای ورود مدعی العوم به مساله محمود احمدی نژاد/ جزئیات... ایلنا  ۴ ساعت پیش

درخواست فعال سیاسی و اقتصادی اصولگرا برای ورود مدعی العوم به مساله محمود احمدی نژاد/ جزئیات دستگیری ۴ متهم در رابطه با حادثه تروریستی چابهار/ تایید حکم اعدام باقری درمنی در دیوان عالی کشوربه گزارش ایلنا، اهم اخبار سیاسی امروز، یکشنبه ، ۱۸ آذر  ۱۳۹۷ به شرح زیر است: وحدت و انسجام جامعه ترک برداشته است/حقوق نمایندگان و وزرا در ابتدای انقلاب با کارمندان معمولی تفاوت چندانی نداشت / امام در بسیاری از تصمیمات ما را به نخست وزیر ارجاع می‌داد وزیر آموزش و پرورش کابینه میرحسین موسوی...

مقاومت کشورهای عضو اوپک شکستی دیگر را برای آمریکایی‌ها رقم زد ایلنا  ۴ ساعت پیش

مقاومت کشورهای عضو اوپک شکستی دیگر را برای آمریکایی‌ها رقم زد به گزارش ایلنا، رییس جمهور در ابتدای جلسه امروز هیئت وزیران که ریاست آن را برعهده داشت، پس از استماع گزارش وزیر نفت از اجلاس اخیر اوپک اظهار داشت: علی رغم تلاش آمریکایی ها برای دخالت در امور اوپک و سعی در ممانعت در ایجاد تعادل در عرضه نفت، خوشبختانه با مقاومت کشورهای عضو و اهتمام جمهوری اسلامی و آقای...

آث میلان در خانه متوقف شد ایرنا  ۵ ساعت پیش

به گزارش ایرنا، یکشنبه شب در آخرین دیدار هفته پانزدهم لیگ فوتبال باشگاه های ایتالیا، آث میلان در ورزشگاه «سن سیرو» پذیرای تورینو بود و با وجود تلاش فراوان از رسیدن به گل بازماند.شاگردان «جنارو گتوزو» که فصل پرفراز و نشیبی را سپری می کنند با پذیرش این تساوی، 26 امتیازی شده و در رتبه چهارم جدول رده بندی...

«ریورپلاته» فاتح لیبرتادورس شد ایرنا  ۵ ساعت پیش

به گزارش ایرنا؛ بامداد دوشنبه در دور برگشت فینال لیبرتادروس،تیم های ریورپلاته و بوکاجونیورز آرژانتین که 2 رقیب و دشمن دیرینه محسوب می شوند در ورزشگاه «سانتیاگو برنابئو» شهر مادرید اسپانیا به مصاف هم رفتند که ریورپلاته به برتری سه بر یک رسید تا در مجموع 2 بازی رفت و برگشت با پیروزی 5 بر 3 به قهرمانی...

ارسال برای دوستان

پخش اخبار زنده