تعداد بازدید: ۸
تاريخ انتشار: دوشنبه،۲۸ آبان ۱۳۹۷
ساعت انتشار: ۱۸:۲۰
اکثر بچه‌پولدارها معتاد می‌شوند
به گزارش خبرنگار  ایلنا، در ابتدای مراسم فهمی، دبیر اجلاس اجلاس فناوری رسانه گفت: امسال این اجلاس یک روز بیشتر از سال گذشته برگزار می‌شود و به این ترتیب ما سه روز برنامه داریم، چرا که حجم برنامه‌های امسال خیلی بیشتر بود و نمی‌توانستیم همه را در دو روز برگزار کنیم. وی با اشاره به اینکه شعار این اجلاس توانمندی ایرانی رسانه جهانی انتخاب شده است، ادامه داد: سازمان صداوسیما در 25 سال گذشته از وجود محققان و پژوهشگران جوان حمایت کرده و با همکاری آنها روز به روز به وسعت برنامه‌های خود اضافه کرده است.
صداوسیما از جهت تنوع برنامه‌هایی که ارائه می‌دهد به نوعی خود را ثابت کرده است به نقطه‌ای رسیده‌ایم که پانزدهمین دوره این اجلاس را برگزار کردیم که همه نیز از آن لذت می‌برند. وی در پایان گفت: به وجود آمدن 80 شرکت تخصصی که هر کدام بخشی از نیازهای سازمان را تأمین می‌کند کار بزرگی بوده که ما آن را انجام دادیم.
همچنین باید بگویم که در روز اختتامیه این شرکت‌ها آخرین محصولات خود را در این نمایشگاه ارائه می‌دهند که با حضور ریاست سازمان صداوسیما از 12 محصول تازه آنها رونمایی می‌شود. در ادامه این مراسم سورنا ستاری، معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری گفت: در کشوری که 5 هزار سال تاریخ، فرهنگ، علم و خیلی چیزهای دیگری وجود دارد باید ببینیم که در زمان‌های خاص چه اتفاقی افتاده که ما شاهد استعدادهایی همچون ابن سینا و .
..بودیم که توانستند کارهای بزرگی در  این  جهان انجام دهند. وی افزود: ما یکی از متنوع‌ترین صنایع دستی دنیا را داریم و هنوز که هنوزه است عشق و علاقه خود را به کسی منتقل کنیم با این صنایع دستی از جمله فرش این کار را انجامی می‌دهیم. او ادامه داد: در سالهای اخیر کارهایی انجام شده که از جمله آنها می‌توان به ایجاد دانشگاه‌ها اشاره کرد که بر طبق مدل‌های غربی ایجاد شده است.
مشکل ما این است که نتوانستیم بومی‌سازی را در کشورمان انجام بدهیم، حتی در دانشگاه‌های ما از رفرنس های خارجی استفاده می‌شود، به همین دلیل هیچ گاه دانشگاه‌ها نتوانسته‌اند به صنعت فرش ما کمک کند، در حالی که هنوز فرش بیشترین صادرات ما را شامل می شود چرا که در ریشه سرزمین ما است. وی در ادامه گفت: در هر دو مسیر چه در دانشگاه چه در صنعت هیچ وقت در مسیر عمل نکرده ایم.
معمولا گفته می‌شود بودجه پژوهشی ما پایین است بله پایین است اگر دوبرابر شود می‌خواهیم آن را صرف چه چیزی کنیم باید قبول کنیم که در بسیاری از موارد به طور اصولی مشکل داریم دانشگاه و دانشجویان بسیاری داریم و از حیث فارغ التحصیلان دانشگاهی در رتبه پنجم دنیا هستیم که به نوعی هم تراز با آمریکا به شمار می آییم.
ولی وقتی به خروجی آن نگاه می کنیم هیچ تولید و حل مساله‌ای در خوری اتفاق نیفتاده است مشکل صنعت ما حل نشده است و این ایرادهای پایه‌ایی است که با آن مواجه هستیم. وی افزود: در تاریخ خود زمان‌هایی را داشتیم که بسیار کمتر هزینه کردیم، ولی در همان زمان‌ها توانستیم دانشمندان مختلفی را به جامعه معرفی کنیم،اگر می‌خواهیم تاثیرگذار باشیم باید کاری کنیم که بخش خصوصی وارد شود و در مسایل مختلف از جیب خود اقدام به خرج کند.
اگر بتوانیم کاری کنیم که به جای دولت بخش خصوصی خرج کند، قطعا می‌توانیم نتیجه‌های بهتری بگیریم تا وقتی پول بخش خصوصی در پروژهش‌های ما خرج نشود به نتیجه نخواهیم رسید. ستاری افزود: ما باید بتوانیم از جوان‌های پرانرژی و بااستعداد استفاده کنیم که می‌خواهند دنیا را تغییر بدهند پول در توسعه شرکت‌های خصوصی عامل پنجم به شمار می‌آید مساله مهم محیط و اکوسیستم است که در آن می‌توان استعداد پرورش داد.
این مسوول در ادامه صحبت‌هایش با بیان این پرسش که چرا بچه پول دارها به هیچ جایی نرسیده‌اند؟ گفت: اکثر بچه‌پولدارها معتاد می‌شوند و کسی را پیدا نمی‌کنید که بچه پولدار باشد و به جایی رسیده باشد، این درحالی است که همه استعدادها با سختی‌های بسیار دست و پنچه نرم کرده و بعد موفق شدند.
مجددا می‌گویم مهمترین مساله محیط و اکوسیستم است و اگر ما می‌خواهیم بچه‌های خود را حفظ کنیم، باید این محیط را ایجاد کنیم. باید بین کسی که در سرش مغز دارد با کسی که در جیبش پول دارد، تفاوت باشد. سرمایه پول درون جیب نیست، بلکه فکری است که در سر افراد وجود دارد. در ادامه مراسم شاه آبادی، معاون صدا سازمان صداوسیما گفت: وقتی به گذشته رادیو نگاه می‌کنیم، می‌بینیم که در حوزه فنی و فناوری پیشرفت‌های چشمگیری داشتیم و تحولات بسیاری را از سرگذراندیم در گذشته از رادیو ذغالی استفاده می‌شد و حال به رادیوهای اینترنتی و دیجیتالی دست پیدا کردیم.
شاه آبادی ادامه داد: همانطور که باید عملکرد خود را نوآورانه‌تر کنیم به نوعی باید بتوانیم با مخاطب ارتباط بهتری بگیریم. همه رسانه‌ها در دوره‌ای پوست‌اندازی انجام داده‌اند و به پیشرفت‌های خوبی دست پیدا کردند ما هم اگر به گذشته خود نگاه کنیم قابل مقایسه با چندین سال قبل نخواهیم بود.
وی با بیان اینکه هیچ کدام از رسانه‌های صوتی و تصویری بدون حضور فنی حرفشان به مقصد نمی‌رسد، گفت: سختی کار بخش فنی زمانی خود را نشان می‌دهد که پیام ما به بهترین شکل ممکن به گوش مخاطبان می‌رسد. او همچنین ادامه داد: امروز تحقیقات نشان می‌دهد که رسانه‌های مختلف ممکن است در زمانی به افول برسد ولی این موضوع در مورد رادیو صادق نیست رادیو رسانه‌ای نیست که رو به افول باشد.
معاون سازمان صداوسیما در پایان گفت: نگاه ما به رادیو یک نگاه نو بر طبق نگاههای جهانی است ما باید مدل ارایه محتوای خود را روز به روز خلاقانه‌تر کنیم تا بتوانیم مخاطبان خود را حفظ کرده و به آنها اضافه کنیم.

کد خبر: 58007  |  مشاهده خبر در منبع اصلی: ایلنا
گردآوری اخبار بوسیله ربات جستجوگر پارست
راجع به ربات پارست بیشتر بدانید
به اشتراک بگذارید

آخرین خبرهای فرهنگي

بریتانیا و آثار سیاست های ریاضتی خبرگزاری برنا  ۳۰ دقیقه پیش

بریتانیا و آثار سیاست های ریاضتی به گزارشگروه فرهنگ و هنر خبرگزاری برنا، این برنامه به تهیه کنندگی کاوه تقوایی ضمن واکاوی سیاست های ریاضتی دولت بریتانیا و فشار بر مردم این کشور و اهداف سیاسی پشت پرده این اقدامات به ارائه آماری در زمینه زندگی یک پنجم مردم بریتانیا که در فقر به سر می برند، اشاره دارد. این برنامه همچنین...

وزیر فرهنگ به تئاتر شهر رفت خبرگزاری برنا  ۳۰ دقیقه پیش

وزیر فرهنگ به تئاتر شهر رفت به گزارش سرویس فرهنگ و هنر خبر گزاری برنا ، سید عباس صالحی ظهر امروز در مجموعه تئاتر شهر حضور یافت و از روند برگزاری کارگاه‌های همایش تئاتر استان‎‌ها بازدید کرد.

کودکان استثنایی به تماشای نمایش عروسکی دهکده هاپوخان نشستند مرور نیوز  ۱ ساعت پیش

کودکان استثنایی به تماشای نمایش عروسکی دهکده هاپوخان نشستندبه گزارش مرور نیوز، در اجرای روز گذشته ۲۰ آذرماه نمایش دهکده هاپوخان، دانش آموزان استثنایی که دچار معلولیت جسمی و ذهنی هستند اما بطور فعال در جامعه مشارکت دارند، به تماشای نمایش عروسکی دهکده هاپوخان نشستند. اجرای این اثر نمایشی، توسط گروه فرهنگی هنری حواریون و بر اساس نوشته مرحوم ناصر فروغ و بازنویسی...

دست ساخته‌های دختران کلپورگان در «آنسو» روزنامه جوان  ۱ ساعت پیش

جوان آنلاین: خانه فرهنگی آنسو ازجمله کافه‌هایی است که به صورت دوره‌ای میزبان بازارچه‌ها‌ی خیریه برای حمایت از بخش‌های مختلف فرهنگی و هنری می‌شود. در این راستان انجمن میراث خانه ایرانی با همکاری کافه آنسو آذر ماه سال جاری نمایشگاهی از سفالینه‌های دختران و زنان کلپورگان...

نقد «میراث‌دار: افسانه عمر خیام» در «تاریخ و سینما» روزنامه جوان  ۱ ساعت پیش

جوان آنلاین: «تاریخ و سینما» شنبه‌‌ها فیلم‌های ضدایرانی جهان را از جهت تاریخی بررسی و نقد می‌کند. بنا بر این گزارش، خسرو معتضد در این قسمت از برنامه به اشتباهات تاریخی «عمر خیام» به‌کارگردانی کیوان مشایخ می‌پردازد. این فیلم محصول کشور آمریکا در سال...

تسهیلات ویژه برای اعضای باشگاه مخاطبان جشنواره جهانی فیلم فجر ایلنا  ۱ ساعت پیش

تسهیلات ویژه برای اعضای باشگاه مخاطبان جشنواره جهانی فیلم فجر به گزارش ایلنا، از تاریخ شنبه 24 آذرماه اعضای باشگاه مخاطبان جشنواره جهانی فیلم فجر می‌توانند روزهای یکشنبه و دوشنبه با مراجعه به گیشه فروش بلیت پردیس سینمایی باغ کتاب و ارائه کارت عضویت خود از تخفیف ویژه 50 درصدی برای تماشای فیلم‌های در حال اکران بهره‌مند شوند. همچنین باتوجه به اینکه...

تجلیل از ۵ پژوهشگر برتر در جشنواره تجسمی فجر/برگزاری پنل‌های تخصصی همایش ایلنا  ۱ ساعت پیش

تجلیل از ۵ پژوهشگر برتر در جشنواره تجسمی فجر/برگزاری پنل‌های تخصصی همایشبه گزارش ایلنا، حسن موریزی نژاد (مدیر بخش همایش و فراخوان مقالات یازدهمین جشنواره هنرهای تجسمی فجر) درباره این بخش گفت: در این دوره به ابتکار مدیر هنری جشنواره بخش پژوهش به صورت جدی گنجانده شده است. پژوهش رکن مهمی در حوزه هنر است و مکمل فعالیت‌های هنری است. وی در ادامه درباره این موضوع که آیا در...

برگزاری نخستین جشنواره کتاب کودک و نوجوان کاشان شبستان  ۱ ساعت پیش

برگزاری نخستین جشنواره کتاب کودک و نوجوان کاشانبه گزارش خبرنگار فرهنگی خبرگزاری شبستان، نخستین جشنواره کتاب کودک و نوجوان کاشان به همت هتل‌ها و اقامت‌گاه‌های کاشان با پشتیبانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و شهرداری کاشان و کلی نهاد و مجموعه‌ خصوصی دیگر 21تا ۲۴ آذر برگزار می شود. این جشنواره از برنامه های پایتخت کتاب ایران است.   این...

«سلام، من صفر هستم» بچه ها را با هیچ ارزشمند آشنا می کند شبستان  ۱ ساعت پیش

«سلام، من صفر هستم» بچه ها را با هیچ ارزشمند آشنا می کندبه گزارش خبرنگار فرهنگی خبرگزاری شبستان، کتاب «سلام، من صفر هستم» نوشته‌ «لوکا نوولی» با ترجمه‌ «حسین ابوالقاسمی» با زبان و تصویری متفاوت، مخاطبان را با مفاهیم علمی آشنا می‌کند. تصویرگری این کتاب را نویسنده آن انجام داده است. کتاب «سلام، من صفر...

"ن . خ" برای عید خبرگزاری برنا  ۲ ساعت پیش

"ن . خ" برای عید به گزارش گروه فرهنگ و هنر خبرگزاری برنا، "ن . خ" نام این سریال طنز می باشد که سعیدآقاخانی کارگردانی آنرا بر عهده خواهد داشت. بگفته مهدی فرجی، فیلمنامه این سریال به قلم امیر وفایی به نگارش درآمده است و علی صادقی، حمیدرضا آذرنگ، سعید آقاخانی، هومن حاجی عبداللهی، سیاوش مفیدی، فریده...

ارسال برای دوستان

پخش اخبار زنده