تعداد بازدید: ۱۳
تاريخ انتشار: دوشنبه،۲۸ آبان ۱۳۹۷
ساعت انتشار: ۲۲:۴۲
مدیریت کارآمد در گرو بهره‌مندی از تجربه و بکارگیری نیروهای داخلی وزارتحانه است
خبرگزاری شبستان به نقل از روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، «سید عباس صالحی» امروز(دوشنبه، ۲۸ آبان) در مراسم تکریم و معارفه معاونان جدید «معاونت توسعه مدیریت و منابع» و «معاونت حقوقی، امور مجلس و استان‌ها» این وزارتخانه گفت: از زمان مدیریت جدید وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی نگاه براین بوده است که هم از همکاران خوب در دوره قبلی استفاده حداکثری شود و هم از تجربه‌های پیشین نهایت‌ بهره را ببریم.
وی ادامه داد: در دوره جدید تصمیم براین بود با تلفیق تجربه و حضور نیروهای جدید بتوانیم روند خوبی را داشته باشیم، به همین منظور نگاه ما نسبت به آقای حسینی و کاراندیش برای حضور موثر در دوره جدید مثبت بود، پس از رای اعتماد؛ بنده بلافاصله به این دو همکار اشاره داشتم که تصمیم براین است که از مدیریت خوب شما در دوره جدید بهره ببرم.
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در مورد ویژگی‌های سید هادی حسینی تاکید کرد: شناخت از مجلس، آشنایی با نمایندگان و مجموعه‌های بیرونی، فعالیت موثر وی در سفر به استان‌ها و همچنین ویژگی ایجابی‌ که همیشه خود را نماینده دولت می‌دانسته باعث حضور موثر حسینی در معاونت حقوقی شد و بعد از قانون منع به کارگیری بازنشستگان قطعا در ادامه مسیر از تجارب اجرایی ایشان بهره خواهیم برد.
صالحی در رابطه با تغییرات در سایر معاونت‌ها نیز گفت: ‌تصمیم بر این بود که اتفاقات مدیریتی به موقع رخ دهد ‌و جایگزینی‌ها صورت گرفت تا وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در یک شرایط معلق قرار نگیرد، به همین ترتیب ما مدیران جدید را انتخاب کردیم و استفاده از سرپرست در سازمان سینمایی نیز برای جلوگیری از بلاتکلیفی در این سازمان مهم بود.
وی در مورد انتخاب آقای کاراندیش برای معاونت حقوقی، امور مجلس و استان‌ها نیز یادآور شد: به کارگیری یک مدیر از فضای بیرونی وزارت‌خانه ممکن بود وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی را دچار لطمه کند و زمان زیاد برای آشنا شدن فرد جدید با فضای این معاونت و وزارت فرهنگ و ‌ارشاد اسلامی می‌توانست آسیب‌زا باشد.
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی ادامه داد: باتوجه به این موضوع از داخل مجموعه به دنبال شخصی بودیم که با مجلس تعامل داشته باشد، به همین خاطر آقای کاراندیش را که پیش از این در وزارت کشور فعالیت داشته و در بخش امور مجلس هم در گذشته کار کرده‌اند انتخاب کردیم، به نظر می‌رسد از داخل مجموعه بهترین گزینه برای این معاونت آقای کاراندیش باشند چراکه برای اعتبار وزارت‌خانه و دولت این معاونت حائز اهمیت است.
صالحی با اشاره به دلایل دیگر خود برای انتخاب معاون جدید حقوقی، امور مجلس و استان‌ها افزود: شناخت از استان‌ها برای ما در این دوره بسیار مهم است، به همین خاطر کسی که شناخت خوبی نسبت به استان‌ها داشته باشد باید در این ‌معاونت حضور یابد، پس اگر قرار بر این بود که شخصی از بیرون به مجموعه اضافه شود ممکن بود در آشنایی با استان‌ها با زمان طولانی مواجه شود، بنابراین شناخت خوب آقای کاراندیش از استان‌ها ما را به این سمت سوق داد که وی را انتخاب کنیم.
عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی خاطرنشان کرد: ترکیب امور سه گانه حقوقی، آشنایی با مجلس و تسلط بر مشکلات استانی دلایل بهره‌گیری ما از آقای کاراندیش بود، همچنین استفاده از فضای حرفه‌ای اداری امری است که باید به آن توجه کرد و این خصوصیت در ایشان وجود دارد. وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در مورد انتخاب لادن حیدری نیز تصریح کرد: باتوجه به رویکرد دولت در بهره‌گیری از ظرفیت و توانایی‌های بانوان در بخش‌های مدیریتی که به دور از هرگونه نظرات جناحی امر مطلوبی است، ما نیز تصمیم به استفاده از ایشان گرفتیم، همه مدیران باید به این سمت بروند که زنان احساس کنند که اگر تحصیل می‌کنند و ظرفیتی دارند قطعا جایی برای فعالیت آنها وجود دارد، به همین منظور در وزارت فرهنگ و‌ ارشاد اسلامی نیز سعی شد این امر را محقق کنیم.
صالحی بیان کرد: خوشبختانه در طول یک سال گذشته در معاونت‌های تخصصی در بخش‌های مختلف از حضور زنان بهره برده‌ایم اما متاسفانه در پست‌های معاونت این شرایط فراهم نشد، باتوجه به شرایط پیش آمده به نظر رسید می‌توان در این معاونت از حضور یک نیروی زن بهره برد. وی ابراز داشت: خانم حیدری به خاطر شایستگی‌هایی که در کار خود داشته؛ پله پله به موفقیت نزدیک‌تر شد، معاونت توسعه مدیریت و منابع باید حافظ منافع وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی باشد، به همین خاطر این معاونت جای گفت‌وگو و در عین حال ایستادگی‌ است و باتوجه به شناخت بنده از خانم حیدری روحیه استدلال، اعتماد به نفس و جنگدگی در ایشان باعث انتخاب‌شان شد.
  وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی ادامه داد: از سوی دیگر خانم حیدری نسبت به سایر اتفاقات در معاونت‌ها آشنایی داشته و به همین خاطر زمان زیادی نمی‌برد تا ایشان با فضای معاونت آشنا شوند، بنابراین وی با سرعت می‌تواند در این معاونت آنچه نیاز است را به پیش ببرد. صالحی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اهمیت همگرایی در دو معاونت مذکور گفت: انتظار داریم همگرایی بین این دو معاونت حداکثری‌ باشد زیرا هماهنگی بین این دو باعث تاثیرگذاری بیشتر در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی می‌شود، هرگاه این دو معاونت بهتر عمل کنند مویرگ‌های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی بهتر در شریان خواهد بود.
  وی اظهار کرد: مواردی که در همکاری‌ها اخلال ایجاد می‌‍‌کند باید برداشته شود و قطعا در دوره جدید این امکان وجود دارد که همگرایی بیشتر شود، در حوزه منابع مالی نیز باید توجه داشت که ما به خاطر شرایط سختی که امروز در کشور داریم دفاع از منابع و جذب آن سخت‌تر است و تخصیص منابع وارد دوره تازه‌ای شده است، پس دو مجموعه باید تلاش کنند تا در شرایط امروز که آماده برای بودجه ۹۸ نیز می‌شویم بهتر عمل کنند تا منابع وزارت‌خانه بالاتر برود.
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در رابطه با بحث کارکنان و ضرورت اهمیت به آنها نیز گفت: باید توجه داشت که ما با بخشی از کارکنان رسمی و غیررسمی مواجه هستیم، آن دسته‌ای هم که به صورت رسمی با ما سروکار ندارند جزو خانواده ما هستند و در این سال‌ها به ما کمک کردند و با دغدغه‌های این وزارت‌خانه همراه بودند، بنابراین اگر از منظر مالی نیز بعضا امکاناتی فراهم نیست ر‌وی گشاده داشته باشیم‌ و نشان دهیم که حواسمان به آنها هست و سعی می‌کنیم مشکلات آنها را حل کنیم.
  صالحی در حوزه معیشتی کارکنان نیز افزود: پیش از این آقای کاراندیش اقدامات خوبی را در این بخش انجام دادند، علاوه براین نباید فراموش کرد که ما در حال ورود به مرحله سخت اقتصادی هستیم، پس نباید تنها متکی به این باشیم که دولت چه میزان به ما منابع اختصاص می‌دهد. باید به سمت جذب مالی رفته و تلاش کنیم تا خانواده‌های وزارت‌خانه سختی کمتری را متحمل شوند.
وی در راستای اهمیت توجه به استان‌ها و شعار «ایران تهران نیست»، گفت: توانمندی‌هایی که در استان‌ها وجود دارد بعضا در تهران شاهد آن نیستیم، پس اگر ما به دنبال تحول در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی هستیم باید در استان‌ها کار کنیم زیرا نمودها و خلاقیت‌ها در استان‌ها بسیار زیاد است.
  وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در پایان گفت: گفت‌و‌گوی بین این دو معاونت می‌تواند به اتفاقات خوب در استان‌ها کمک کند، امید است معاونان جدید با تجربه‌های خود و همراهی مدیران این دو معاونت بتوانند اتفاقات خوبی را رقم بزنند و بتوانیم شکوفایی بیشتر را برای فرهنگ و هنر کشور به ارمغان بیاوریم و از این گردنه سخت که برای کشور اتفاق افتاده است عبور کنیم.


کد خبر: 58208  |  مشاهده خبر در منبع اصلی: شبستان
گردآوری اخبار بوسیله ربات جستجوگر پارست
راجع به ربات پارست بیشتر بدانید
به اشتراک بگذارید

آخرین خبرهای فرهنگي

زندگی پس از ترک اعتیاد را سوژه کردم روزنامه جوان  ۱ ساعت پیش

مستند کوتاه «چند نفر از ما» این روز‌ها در جشنواره سینما حقیقت در حال اکران است. گفت و گوی «جوان» با هادی معصوم‌دوست کارگردان این اثر را می‌خوانید.

«اولین‌ها» و «ایران 20» به عوام فریبی غربی‌ها پاسخ می‌دهد روزنامه جوان  ۱ ساعت پیش

سیدسلیم غفوری درباره کار‌های ویژه صداوسیما برای ۴۰‌سالگی انقلاب گفت: «ایران ۲۰» معرفی درست از دستاورد‌های انقلاب اسلامی را انجام می‌دهد و به تدریج در شبکه‌های سیما به عنوان میان‌برنامه با قالب «موشن‌گرافی» روی آنتن می‌روند. 

نمایش‌های تئاترشهر ۲۶ آذر اجرایی ندارند ایلنا  ۱ ساعت پیش

نمایش‌های تئاترشهر ۲۶ آذر اجرایی ندارندبه گزارش ایلنا، تمامی نمایش‌های به صحنه رفته در تالارهای اصلی، چهارسو، قشقایی و سایه روز دوشنبه ۲۶ آذر به مناسبت فرا رسیدن سالروز وفات حضرت معصومه (س) اجرا نمی‌شوند.  هم‌اکنون نمایش‌های «شاه لیر» به کارگردانی مسعود دلخواه در تالار اصلی، «مردی به نام دایک»...

خوانش نمایشنامه «فوتبال» به وقت دیگری موکول شد ایلنا  ۱ ساعت پیش

خوانش نمایشنامه «فوتبال» به وقت دیگری موکول شدبه گزارش ایلنا، جلسه نمایشنامه‌خوانی «فوتبال» به کارگردانی محمدرضا خاکی که قرار بود روز شنبه ۲۴ آذر در قالب دومین برنامه «گفتمان شنبه‌ها» در تالار قشقایی تئاتر شهر برگزار شود، به وقت دیگری موکول شد. گروه اجرایی پروژه «گفتمان شنبه‌ها» در اطلاعیه‌ای...

23 آذر ماه زادروز منوچهر چشم آذر موسیقیدان ، آهنگساز و نوازنده خبرگزاری برنا  ۱ ساعت پیش

23 آذر ماه زادروز منوچهر چشم آذر موسیقیدان ، آهنگساز و  نوازنده به گزارش سرویس فرهنگ و هنر خبرگزاری برنا ؛ در ۲۳ آذر ماه سال ۱۳۲۳ در اردبیل به دنیا آمد. او فرزند اسماعیل چشم آذر (از نوازندگان بنام موسیقی آذربایجان) و برادر بزرگتر ناصر چشم آذر آهنگساز و موسیقی‌دان ایرانی است. وی در ۴ سالگی به همراه خانواده اش به تهران آمد. پدرش اولین بار...

تقدیر از معاونت بهداشت رفسنجان جهت برگزاری کارگاه‌های پیشگیری از آسیب‌های خانوادگی روزنامه جوان  ۲ ساعت پیش

به گزارش جوان آنلاین، جمعی از فعالین فرهنگی و مشاورین شهرستان رفسنجان در پی اقدام معاونت بهداشت این شهرستان جهت برگزاری کارگاه‌های جلوگیری از آسیب‌های خانوادگی با صدور پیامی از دکتر جمال زاده و همکارانشان تشکر کردند. در متن این پیام آمده است: «معاونت محترم بهداشتی علوم پزشکی؛ از زحمات...

آینده‌سازان موسیقی کشور معرفی شدند آفتاب نیوز  ۳ ساعت پیش

آفتاب‌‌نیوز :  مراسم اختتامیه پنجمین جشنواره موسیقی نوای خرم در حالی پنجشنبه ۲۲ آذر ماه با حضور تعدادی از هنرمندان موسیقی، مدیرکل دفتر موسیقی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در تالار وحدت تهران برگزار شد که برگزیدگان این دوره در بخش‌های مختلف تک نوازی، دو نوازی، تک خوانی و گروه نوازی، جوایز خود را...

بابک احمدی: چه خوب که شاملو این روزها را ندید شبکه ایران  ۳ ساعت پیش

آیدا سرکیسیان همسر احمد شاملو یکی از برگزار کنندگان اصلی این نشست است. با این حال کمتر حرف می‌ز‌ند و علاقه ندارد از او تصویری ثبت شود. امسال هم آیدا در چند ردیف اول گردهمایی به چشم نمی‌خورد. پشت یک ستون در ردیف چهارم نشسته بود و از دور برنامه را دنبال می‌کرد. برنامه‌ای که در‌...

تخریب شاملو یا تبلیغ فرح در کیهان؟! شبکه ایران  ۳ ساعت پیش

«شاملو خود معترف است که در نوجوانی برای نازی‌ها جاسوسی می‌کرده است. این فرد به عنوان یک کمونیست، عضو حزب توده می‌شود و بعدها به [عضویت] کانون نویسندگان تحت هدایت ساواک در می‌آید. وی که سابقۀ سرقت ادبی داشت در سایه حمایت فرح دیبا بود و از دفتر وی و چندین مؤسسه حقوق کلان می‌گرفت.» نخست...

موسیقىِ بومى ایران درقالب نوین شبکه ایران  ۴ ساعت پیش

تمرکزاصلى گروه عجم روى موسیقى هاى مردمى ست که عبارتند از موسیقى هاى ویژه ى انجام کار، موسیقى هاى مراسم و آیین هاى گوناگون، موسیقى هاى اوقات فراغت و مناسبات اجتماعى و ... موسیقى گروه عجم تلاشى است براى آشنا کردن شنونده ى امروزى با روحیه ى حماسى وهیجان انگیز موسیقىِ بومى ایران درقالبهای نوین. امید برآن...

ارسال برای دوستان

پخش اخبار زنده