تعداد بازدید: ۴
تاريخ انتشار: جمعه،۲۹ بهمن ۱۳۹۵
ساعت انتشار: ۱۹:۴۱
گزارشی از وضعیت بارش برف و راه های کشور
ایران آنلاین / در حال حاضر کولاک شدیدی در بیشتر جاده های شمالغرب کشور حاکم شده که تردد از جاده های این منطقه را سخت و یا غیر ممکن کرده است . بر اساس این گزارش ؛ هم اکنون در جاده کرج - چالوس محدوده نساء به بالا بارش شدید و بقیه محور بارش خفیف برف گزارش شده که باعث لغزندگی این محور شده است. **البرز بارش برف و لغزندگی در جاده کرج - چالوس رئیس پلیس راه البرز گفت که هم اکنون در جاده کرج -چالوس محدوده نساء به بالا بارش شدید و بقیه محور بارش خفیف برف گزارش شده که باعث لغزندگی این محور شده است.
سرهنگ رضا گودرزی روز جمعه درگفت وگو با خبرنگارایرنا افزود:با توجه به بارش برف و احتمال سقوط بهمن رانندگان حتی الامکان ازسفرهای غیرضروری دراین مسیر خودداری کنند. وی اضافه کرد: اکنون تمام محورهای ارتباطی استان البرز به غیر ازمحور شمشک - دیزین باز است و تردد درآن ها جریان دارد. وی بیان داشت : همراه داشتن زنجیر چرخ درجاده کرج -چالوس با توجه به بارش برف الزامی است.
**تبریز یک هزار روستای آذربایجان شرقی در محاصره برف و کولاک رئیس مرکز مدیریت راه‌های آذربایجان‌شرقی گفت: بارش برف سنگین و کولاک که از دو روز گذشته مناطق مختلف این استان را فراگرفته، راه ارتباطی یک هزار روستا را بسته است. علی هوشیار روز جمعه در گفت ‌و گوی اختصاصی با ایرنا با اشاره به اینکه روز گذشته پیش از این در پی بارش برف و کولاک راه ارتباطی یک هزار و 458 روستای آذربایجان شرقی بسته شده بود، افزود: با تلاش راهداران، راه ارتباطی حدود 700 روستا بازگشایی شد اما بارش برف و کولاک دوباره راه ارتباطی تعدادی از این روستاها را بست.
وی اظهار کرد: هم اکنون از جمله راه ارتباطی 150 روستای میانه، 130 روستای هشترود، 120 روستای اهر، 120 روستای چاراویماق، 100 روستای مراغه، 100 روستای سراب، 80 روستای کلیبر، 70 روستای هریس و 50 روستای خداآفرین بسته است. رئیس مرکز مدیریت راه‌های آذربایجان‌شرقی با بیان اینکه بارش برف و کولاک عملیات بازگشایی راه های روستایی را با مشکل مواجه کرده است، یادآوری کرد: بیش از یک هزار نیروی راهداری با 630 دستگاه برف‌روب سنگین و سبک در حال بازگشایی مسیرها هستند.
**سندج سرواباد در محاصره برف و کولاک/بسته شدن راه منطقه اورامان برای سومین روز متوالی بارش شدید برف و کولاک در گردنه ژالانه و شهر اورامان از توابع شهرستان سرواباد به بیش از 2 متر رسیده و ارتباط این شهر و 10 روستای آن برای سومین روز متوالی همچنان با شهرهای مریوان و سرواباد قطع است. به گزارش خبرنگار ایرنا، بارش شدید برف و کولاک از سه روز گذشته در شهرستان سروآباد به ویژه در ارتفاعات این شهرستان آغاز شده و باعث کندی تردد در مسیرهای ارتباطی این شهرستان شده است.
بارش برف در گردنه ژالانه مسیر ارتباطی شهر اورامان و روستاهای آن با جمعیت افزون بر 12 هزار نفری با شهر مریوان را برای سومین روز متوالی قطع کرده است. **رشت کاهش ابر از غرب گیلان و تضعیف سامانه ناپایدار جوی از فردا سرپرست اداره پیش بینی و هشدار اداره کل هواشناسی گیلان از کاهش ابر از غرب استان و تضعیف سامانه ناپایدار جوی از فردا (شنبه) خبر داد.
مازیار غلامی عصر جمعه در گفت وگو با ایرنا بیان کرد: نقشه های هواشناسی نشان دهنده فعالیت سامانه ناپایدار در منطقه است که بر این اساس شرایط برای مه آلود بودن هوا، بارش برف و باران و وزش باد (گاهی شدید/ خیلی شدید) و کولاک برف مهیاست. وی ادامه داد: بتدریج از فردا این سامانه ناپایدار تضعیف شده و از سمت غرب استان کاهش ابر پیش بینی می شود و با صاف شدن آسمان، طی شنبه (بویژه شب) تا دوشنبه، وقوع یخبندان مورد انتظار است.
**زنجان با بسته شدن برخی از جاده ها به دلیل بارش برف و کولاک راه آهن شمالغرب کشور 15 سالن مسافری به قطارهای این منطقه اضافه کرد مدیر کل راه آهن منطقه شمالغرب کشور گفت: با توجه به اینکه بارش برف و کولاک شدید برخی از جاده های این منطقه از کشور را مسدود کرده است راه آهن شمالغرب 15 سالن به قطارهای مسافربری راه آهن این منطقه اضافه کرد.
علی خدایی روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: در حال حاضر کولاک شدیدی در بیشتر جاده های شمالغرب کشور حاکم شده که تردد از جاده های این منطقه را سخت و یا غیر ممکن کرده است به همین دلیل با تمهیدات اندیشیده شده در راه آهن شمالغرب کسانی که سفرهای ضروری دارند می توانند با قطار سفر کنند. وی تاکید کرد: روزانه 30 رام قطار مسافربری در منطقه شمالغرب کشور در تردد است که برای هر کدام از این قطارها یک سالن اضافه شد تا هیچ یک از هموطنان برای تردد از مشکلی نداشته باشند.
**مشهد بسته شدن جاده رباط سنگ - کدکن در خراسان رضوی جانشین رئیس پلیس راه خراسان رضوی گفت: جاده رباط سنگ - کدکن در این استان به دلیل جاری شدن سیلاب بسته است و امکان تردد در جاده نیشابور - کاشمر نیز وجود ندارد. سرهنگ محمد علی احسانبخش روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: هم اکنون جاده رباط سنگ به کدکن به علت ریزش شدید باران و طغیان 'کال برس' مسدود است و اجازه ورود خودروها به این مسیر داده نمی شود.
وی اظهار کرد: اقدامات لازم توسط نیروهای امدادی، راهداری و مدیریت بحران در این منطقه در حال انجام است. وی گفت: همچنین در مسیر نیشابور به کاشمر در محدوده روستای شادمهرک تا مبارکه به طول یک کیلومتر به علت روان شدن آبهای سطحی و عبور آب از عرض جاده، امکان تردد در این مسیر وجود ندارد. **رشت تعطیلی فعالیت های آموزشی مدارس و دانشگاه های گیلان برای فردا اداره کل مدیریت بحران استانداری گیلان در اطلاعیه ای، اعلام کرد که به دلیل بارش برف و برودت هوا، فعالیت های آموزشی تمامی مدارس در همه مقاطع تحصیلی، دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی استان برای فردا (شنبه 30 بهمن ماه) تعطیل است.
در این اطلاعیه که نسخه ای از آن روز جمعه در اختیار ایرنا قرار گرفت، آمده است: با توجه به بارش برف و برودت هوا در گیلان، فعالیت های آموزشی تمامی مدارس استان در همه مقاطع تحصیلی، همچنین دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی در فردا (شنبه 30 بهمن ماه) تعطیل است. اداره کل مدیریت بحران استانداری گیلان همچنین در این اطلاعیه از رانندگان خواسته از سفرهای غیرضروری در سطح شهر و پارک خودرو به صورت طولانی مدت در خیابان های اصلی و فرعی جداً خودداری کنند.
* تمامی پروازهای فرودگاه سردار جنگل رشت لغو شد تمامی پروازهای فرودگاه سردار جنگل رشت امروز (جمعه) بدلیل بارش برف سنگین، لغو شده است. مدیرکل فرودگاه گیلان ضمن اعلام این مطلب بیان کرد: میزان دید به شدت کاهش یافته است و امکان انجام پرواز وجود ندارد. غلامرضا کریم آقایی در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: برای امروز 12 پرواز به مقاصد تهران، مشهد ، اهواز و بندرعباس تعریف شده بود که همه آنها با توجه به شرایط جوی موجود، لغو شده است.
وی اظهار کرد: عملیات برفروبی از صبح امروز در سطوح پروازی و غیر پروازی فرودگاه سردار جنگل رشت آغاز شده و همچنان ادامه دارد ولی با توجه به شرایط فعلی جوی و بارش سنگین برف، فعلا هیچ پروازی از این فرودگاه انجام نخواهد شد. **بوشهر وقوع سیل در هشت شهرستان استان بوشهر استاندار بوشهر گفت: براثر بارندگی های اخیر، هشت شهرستان این استان را سیل فرا گرفته و برق برخی از مناطق نیز قطع شده است.
مصطفی سالاری روز جمعه به خبرنگاران اعلام کرد: شدت بارش باران در روزگذشته باعث راه افتادن سیل در هشت شهرستان این استان شد، طوریکه هم اکنون راههای ارتباطی برخی روستاها قطع شده و دسترسی به برخی مناطق امکان پذیر نیست. وی با اشاره به وقوع سیل در عسلویه و بارش صدها میلی متر باران در شهرستان جم افزود: در زمان حاضر مخابرات شهرستانهای عسلویه و جم به علت آسیب دیدن زیرساخت ها قطع شده است.
* پل مند شرقی در مسیر پارس جنوبی در آستانه مسدود شدن فرماندار دشتی استان بوشهر گفت: آب در زیر پل مند شرقی در مسیر پارس جنوبی تا بدنه سطحی پل بالا آمده اما هنوز طغیان نکرده است و در صورت ادامه این وضعیت ناچار به بستن راه ورود و خروج پل هستیم. غلامرضا مهرجو روز جمعه درگفت و گو با ایرنا افزود: آب زیر پل مند شرقی تا غرق کامل شمع ها و عرشه های نگهدارنده بالا آمده است و این حجم آب در این منطقه در 30 سال اخیر بی سابقه است و فقط در جریان سیل سال 65 این میزان حجم آب در رودخانه مند مشاهده شده است.
**ایلام تردد در جاده های کوهستانی استان ایلام فقط با زنجیر چرخ انجام می شود رئیس پلیس راه انتظامی استان ایلام گفت: به علت بارش برف در مناطق شهری و همچنین ارتفاعات و مناطق کوهستانی و گردنه های برف گیر این استان، تردد خودروها فقط با زنجیرچرخ انجام می شود. سرهنگ محسن ناصری روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا بااشاره به اینکه ماموران پلیس راه اجازه تردد به خودروهای فاقد زنجیرچرخ را نمی دهند، اظهارکرد: بارش برف در جاده های کوهستانی و گردنه های رنو، قلاجه، تونل آزادی و کبیرکوه از صبح امروز آغاز شده و همچنان ادامه دارد بنابراین توصیه می کنیم رانندگان با احتیاط بیشتری از این مناطق رفت و آمد کنند.
**اردبیل یکه تازی چله کوچک در اردبیل ؛ شهر زیر برف سنگین و برودت شدید ریزش سنگین ترین برف زمستان امسال همراه با سرمای شدید در اردبیل ؛ بامداد جمعه این شهر را بیشتر از آدینه های عادی خلوت تر و ساکت تر کرده است. ریزش برف که از ظهر چهارشنبه گذشته در اردبیل آغاز شده بود تا سپیده دم دیروز (پنجشنبه) ادامه یافت ولی از ظهر همین روز با نفوذ خطوط کانتوری بسیار سرد قطبی دور تازه ای از موج برف و سرما منطقه را در برگرفته است.
با تشدید بارش برف و وزش بادهای سرد با بیشینه سرعت 68 کیلومتر در ساعت از نخستین ساعت امروز جمعه اردبیل زیر بوران برف رفته و کولاک شدید میزان دید افقی را در بعضی از گذرگاههای حاشیه شهر تا 35 متر نیز کاهش داده است. /ایرنا

کلمات کلیدی:
کد خبر: 674548  |  مشاهده خبر در منبع اصلی: شبکه ایران
گردآوری اخبار بوسیله ربات جستجوگر پارست
راجع به ربات پارست بیشتر بدانید
به اشتراک بگذارید

آخرین خبرهای اجتماعي

رهبر انقلاب: متابعت عملی از ائمه معصومین در استمرار مبارزه با کفر و نفاق است/ مبارزه با ظالمان... بوکان نیوز  ۱ ساعت پیش

در آستانه ایام شهادت حضرت صدیقه کبری سلام‌الله‌علیها امشب (پنج شنبه) جمعی از شاعران مذهبی با رهبر معظم انقلاب اسلامی دیدار کردند. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری، حضرت آیت الله خامنه‌ای در این دیدار با تأکید بر اهمیت محتوای اشعار دینی، خاطرنشان کردند: مدح و مصیبت ائمه...

پیش‎بینی برندگان اسکار ۲۰۱۷ از نگاه هالیوود ریپورتر عصر ایران  ۲ ساعت پیش

در فاصله‌ای کوتاه تا مراسم اعلام برندگان هشتادونهمین دوره جوایز اسکار نگاهی خواهیم داشت به فیلم‌ها و سینماگرانی که بیشترین شانس را برای تصاحب مجسمه‌های طلایی دارند.به گزارش ایسنا، «اسکات فینبرگ» تحلیلگر جوایز سینمایی و «تاد مک‌کارتی» منتقد ارشد نشریه سینمایی هالیوود ریپورتر طبق روال هر سال اقدام به پیش‌بینی...

آیت‌الله رییسی خدمت به حضرت ثامن‌الحجج، نیازمندان و زوار را والاترین مقام و توفیق می‌دانند بوکان نیوز  ۳ ساعت پیش

رئیس دفتر تولیت آستان قدس رضوی گفت: آیت الله رییسی حضور در آستان قدس رضوی را مهمتر از هر مسئولیت و فرصتی گرانقدر برای خدمت به محبین آن آستان مقدس می‌داند. خوراکیان رئیس دفتر تولیت آستان قدس رضوی در گفت‌وگوی تلفنی با تسنیم پیرامون اخبار انتشار یافته پیرامون نامزدی آیت الله رییسی در انتخابات...

عراقچی: دنیا در کنار برجام علیه آمریکا ایستاد/ از دلواپسان برجام متشکریم عصر ایران  ۳ ساعت پیش

معاون امور حقوقی و بین المللی وزیر امور خارجه گفت: همه کشورهای دنیا در کنار برجام و علیه آمریکا ایستاده اند.به گزارش ایرنا سیدعباس عراقچی، پنجشنبه شب در نشست اعضای خانه احزاب خراسان رضوی در مشهد افزود: تا قبل از برجام همه دنیا علیه ایران و در کنار آمریکا بودند اما پس از این توافق بین المللی، همه کشورهای...

احمد منتظری به مرخصی آمد بوکان نیوز  ۴ ساعت پیش

احمد منتظری که برای تحمل کیفر بازداشت شده بود، ساعتی پیش به مرخصی آمد. به گزارش ایلنا، کانال تلگرامی بیت آیت‌الله منتظری از به مرخصی آمدن حجت الاسلام احمد منتظری خبرداد. روز گذشته حجت‌الاسلام احمد منتظری برای سپری کردن دوران محکومیت خود بازداشت شد. دادسرای ویژه روحانیت قم روز گذشته در اطلاعیه‌ای...

حساب کاربری سید ابراهیم رییسی در توییتر تکذیب شد عصر ایران  ۵ ساعت پیش

حساب کاربری تولیت آستان قدس رضوی در شبکه اجتماعی توییتر تکذیب شد.به گزارش ایلنا، کانال تلگرامی حجت‌الاسلام رییسی نوشت:در پی ایجاد و تبلیغ صفحات جعلی در برخی شبکه های اجتماعی با نام "سیدابراهیم رئیسی" به اطلاع می رساند، تولیت آستان قدس رضوی به جز موارد ذیل، در هیچ رسانه دیگری حضور نداشته و انتساب هرگونه...

تاکید وزیر کشور بر اصل مهم بی‌طرفی در انتخابات عصر ایران  ۵ ساعت پیش

چهارمین جلسه ستاد انتخابات کشور با حضور رحمانی فضلی وزیر کشور و اعضای این ستاد در وزارت کشور تشکیل شد.به گزارش ایسنا، شجاعی کیاسری رئیس مرکز اطلاع رسانی و امور بین الملل و رئیس کمیته اطلاع رسانی ستاد انتخابات کشور در این باره گفت: در چهارمین جلسه ستاد انتخابات کشور دکتر رحمانی فضلی وزیر کشور بار دیگر...

مسافران بغداد_تهران سرگردان شدند خبرگزاری برنا  ۵ ساعت پیش

مسافران بغداد_تهران سرگردان شدند به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری برنا، پرواز ساعت 18:10 در مسیر بغداد_تهران به دلیل بروز نقص فنی هواپیما، هنوز انجام نشده است و مسافران فرودگاه سرگردان هستند. براساس این گزارش در فرودگاه بغداد هیچگونه خدمات و پذیرایی به مسافران ارائه نشده است.  

پیشرفت ۶۵ درصدی پروژه توسعه کربلا خبرگزاری فارس  ۵ ساعت پیش

به گزارش خبرگزاری فارس از مشهد، حسن پلارک عصر امروز در نشست خبری که در هتل مدینه الرضا برگزار شد، با بیان اینکه 10 سال از عمر ستاد بازسازی عتبات به‌عنوان یک سازمان مردم‌نهاد می‌گذرد، اظهار داشت: در 6 سال گذشته به‌صورت مستمر بازسازی انجام‌شده و امروز می‌توانیم بگوییم یک دور...

وزیر آموزش و پرورش: در هدایت تحصیلی اجباری در کار نیست آنا  ۵ ساعت پیش

وزیر آموزش و پرورش هدایت تحصیلی را در سال تحصیلی آینده از مهم‌ترین کارهای اجرایی استان‌ها عنوان کرد و افزود: هدایت تحصیلی یک بحث فرآیندی است که فقط در یک مقطع خاص اتفاق نمی‌افتد. به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری آنا از روابط عمومی وزارت...

ارسال برای دوستان

پخش اخبار زنده