تعداد بازدید: ۸
تاريخ انتشار: جمعه،۲۹ بهمن ۱۳۹۵
ساعت انتشار: ۱۹:۴۱
گزارشی از وضعیت بارش برف و راه های کشور
ایران آنلاین / در حال حاضر کولاک شدیدی در بیشتر جاده های شمالغرب کشور حاکم شده که تردد از جاده های این منطقه را سخت و یا غیر ممکن کرده است . بر اساس این گزارش ؛ هم اکنون در جاده کرج - چالوس محدوده نساء به بالا بارش شدید و بقیه محور بارش خفیف برف گزارش شده که باعث لغزندگی این محور شده است. **البرز بارش برف و لغزندگی در جاده کرج - چالوس رئیس پلیس راه البرز گفت که هم اکنون در جاده کرج -چالوس محدوده نساء به بالا بارش شدید و بقیه محور بارش خفیف برف گزارش شده که باعث لغزندگی این محور شده است.
سرهنگ رضا گودرزی روز جمعه درگفت وگو با خبرنگارایرنا افزود:با توجه به بارش برف و احتمال سقوط بهمن رانندگان حتی الامکان ازسفرهای غیرضروری دراین مسیر خودداری کنند. وی اضافه کرد: اکنون تمام محورهای ارتباطی استان البرز به غیر ازمحور شمشک - دیزین باز است و تردد درآن ها جریان دارد. وی بیان داشت : همراه داشتن زنجیر چرخ درجاده کرج -چالوس با توجه به بارش برف الزامی است.
**تبریز یک هزار روستای آذربایجان شرقی در محاصره برف و کولاک رئیس مرکز مدیریت راه‌های آذربایجان‌شرقی گفت: بارش برف سنگین و کولاک که از دو روز گذشته مناطق مختلف این استان را فراگرفته، راه ارتباطی یک هزار روستا را بسته است. علی هوشیار روز جمعه در گفت ‌و گوی اختصاصی با ایرنا با اشاره به اینکه روز گذشته پیش از این در پی بارش برف و کولاک راه ارتباطی یک هزار و 458 روستای آذربایجان شرقی بسته شده بود، افزود: با تلاش راهداران، راه ارتباطی حدود 700 روستا بازگشایی شد اما بارش برف و کولاک دوباره راه ارتباطی تعدادی از این روستاها را بست.
وی اظهار کرد: هم اکنون از جمله راه ارتباطی 150 روستای میانه، 130 روستای هشترود، 120 روستای اهر، 120 روستای چاراویماق، 100 روستای مراغه، 100 روستای سراب، 80 روستای کلیبر، 70 روستای هریس و 50 روستای خداآفرین بسته است. رئیس مرکز مدیریت راه‌های آذربایجان‌شرقی با بیان اینکه بارش برف و کولاک عملیات بازگشایی راه های روستایی را با مشکل مواجه کرده است، یادآوری کرد: بیش از یک هزار نیروی راهداری با 630 دستگاه برف‌روب سنگین و سبک در حال بازگشایی مسیرها هستند.
**سندج سرواباد در محاصره برف و کولاک/بسته شدن راه منطقه اورامان برای سومین روز متوالی بارش شدید برف و کولاک در گردنه ژالانه و شهر اورامان از توابع شهرستان سرواباد به بیش از 2 متر رسیده و ارتباط این شهر و 10 روستای آن برای سومین روز متوالی همچنان با شهرهای مریوان و سرواباد قطع است. به گزارش خبرنگار ایرنا، بارش شدید برف و کولاک از سه روز گذشته در شهرستان سروآباد به ویژه در ارتفاعات این شهرستان آغاز شده و باعث کندی تردد در مسیرهای ارتباطی این شهرستان شده است.
بارش برف در گردنه ژالانه مسیر ارتباطی شهر اورامان و روستاهای آن با جمعیت افزون بر 12 هزار نفری با شهر مریوان را برای سومین روز متوالی قطع کرده است. **رشت کاهش ابر از غرب گیلان و تضعیف سامانه ناپایدار جوی از فردا سرپرست اداره پیش بینی و هشدار اداره کل هواشناسی گیلان از کاهش ابر از غرب استان و تضعیف سامانه ناپایدار جوی از فردا (شنبه) خبر داد.
مازیار غلامی عصر جمعه در گفت وگو با ایرنا بیان کرد: نقشه های هواشناسی نشان دهنده فعالیت سامانه ناپایدار در منطقه است که بر این اساس شرایط برای مه آلود بودن هوا، بارش برف و باران و وزش باد (گاهی شدید/ خیلی شدید) و کولاک برف مهیاست. وی ادامه داد: بتدریج از فردا این سامانه ناپایدار تضعیف شده و از سمت غرب استان کاهش ابر پیش بینی می شود و با صاف شدن آسمان، طی شنبه (بویژه شب) تا دوشنبه، وقوع یخبندان مورد انتظار است.
**زنجان با بسته شدن برخی از جاده ها به دلیل بارش برف و کولاک راه آهن شمالغرب کشور 15 سالن مسافری به قطارهای این منطقه اضافه کرد مدیر کل راه آهن منطقه شمالغرب کشور گفت: با توجه به اینکه بارش برف و کولاک شدید برخی از جاده های این منطقه از کشور را مسدود کرده است راه آهن شمالغرب 15 سالن به قطارهای مسافربری راه آهن این منطقه اضافه کرد.
علی خدایی روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: در حال حاضر کولاک شدیدی در بیشتر جاده های شمالغرب کشور حاکم شده که تردد از جاده های این منطقه را سخت و یا غیر ممکن کرده است به همین دلیل با تمهیدات اندیشیده شده در راه آهن شمالغرب کسانی که سفرهای ضروری دارند می توانند با قطار سفر کنند. وی تاکید کرد: روزانه 30 رام قطار مسافربری در منطقه شمالغرب کشور در تردد است که برای هر کدام از این قطارها یک سالن اضافه شد تا هیچ یک از هموطنان برای تردد از مشکلی نداشته باشند.
**مشهد بسته شدن جاده رباط سنگ - کدکن در خراسان رضوی جانشین رئیس پلیس راه خراسان رضوی گفت: جاده رباط سنگ - کدکن در این استان به دلیل جاری شدن سیلاب بسته است و امکان تردد در جاده نیشابور - کاشمر نیز وجود ندارد. سرهنگ محمد علی احسانبخش روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: هم اکنون جاده رباط سنگ به کدکن به علت ریزش شدید باران و طغیان 'کال برس' مسدود است و اجازه ورود خودروها به این مسیر داده نمی شود.
وی اظهار کرد: اقدامات لازم توسط نیروهای امدادی، راهداری و مدیریت بحران در این منطقه در حال انجام است. وی گفت: همچنین در مسیر نیشابور به کاشمر در محدوده روستای شادمهرک تا مبارکه به طول یک کیلومتر به علت روان شدن آبهای سطحی و عبور آب از عرض جاده، امکان تردد در این مسیر وجود ندارد. **رشت تعطیلی فعالیت های آموزشی مدارس و دانشگاه های گیلان برای فردا اداره کل مدیریت بحران استانداری گیلان در اطلاعیه ای، اعلام کرد که به دلیل بارش برف و برودت هوا، فعالیت های آموزشی تمامی مدارس در همه مقاطع تحصیلی، دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی استان برای فردا (شنبه 30 بهمن ماه) تعطیل است.
در این اطلاعیه که نسخه ای از آن روز جمعه در اختیار ایرنا قرار گرفت، آمده است: با توجه به بارش برف و برودت هوا در گیلان، فعالیت های آموزشی تمامی مدارس استان در همه مقاطع تحصیلی، همچنین دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی در فردا (شنبه 30 بهمن ماه) تعطیل است. اداره کل مدیریت بحران استانداری گیلان همچنین در این اطلاعیه از رانندگان خواسته از سفرهای غیرضروری در سطح شهر و پارک خودرو به صورت طولانی مدت در خیابان های اصلی و فرعی جداً خودداری کنند.
* تمامی پروازهای فرودگاه سردار جنگل رشت لغو شد تمامی پروازهای فرودگاه سردار جنگل رشت امروز (جمعه) بدلیل بارش برف سنگین، لغو شده است. مدیرکل فرودگاه گیلان ضمن اعلام این مطلب بیان کرد: میزان دید به شدت کاهش یافته است و امکان انجام پرواز وجود ندارد. غلامرضا کریم آقایی در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: برای امروز 12 پرواز به مقاصد تهران، مشهد ، اهواز و بندرعباس تعریف شده بود که همه آنها با توجه به شرایط جوی موجود، لغو شده است.
وی اظهار کرد: عملیات برفروبی از صبح امروز در سطوح پروازی و غیر پروازی فرودگاه سردار جنگل رشت آغاز شده و همچنان ادامه دارد ولی با توجه به شرایط فعلی جوی و بارش سنگین برف، فعلا هیچ پروازی از این فرودگاه انجام نخواهد شد. **بوشهر وقوع سیل در هشت شهرستان استان بوشهر استاندار بوشهر گفت: براثر بارندگی های اخیر، هشت شهرستان این استان را سیل فرا گرفته و برق برخی از مناطق نیز قطع شده است.
مصطفی سالاری روز جمعه به خبرنگاران اعلام کرد: شدت بارش باران در روزگذشته باعث راه افتادن سیل در هشت شهرستان این استان شد، طوریکه هم اکنون راههای ارتباطی برخی روستاها قطع شده و دسترسی به برخی مناطق امکان پذیر نیست. وی با اشاره به وقوع سیل در عسلویه و بارش صدها میلی متر باران در شهرستان جم افزود: در زمان حاضر مخابرات شهرستانهای عسلویه و جم به علت آسیب دیدن زیرساخت ها قطع شده است.
* پل مند شرقی در مسیر پارس جنوبی در آستانه مسدود شدن فرماندار دشتی استان بوشهر گفت: آب در زیر پل مند شرقی در مسیر پارس جنوبی تا بدنه سطحی پل بالا آمده اما هنوز طغیان نکرده است و در صورت ادامه این وضعیت ناچار به بستن راه ورود و خروج پل هستیم. غلامرضا مهرجو روز جمعه درگفت و گو با ایرنا افزود: آب زیر پل مند شرقی تا غرق کامل شمع ها و عرشه های نگهدارنده بالا آمده است و این حجم آب در این منطقه در 30 سال اخیر بی سابقه است و فقط در جریان سیل سال 65 این میزان حجم آب در رودخانه مند مشاهده شده است.
**ایلام تردد در جاده های کوهستانی استان ایلام فقط با زنجیر چرخ انجام می شود رئیس پلیس راه انتظامی استان ایلام گفت: به علت بارش برف در مناطق شهری و همچنین ارتفاعات و مناطق کوهستانی و گردنه های برف گیر این استان، تردد خودروها فقط با زنجیرچرخ انجام می شود. سرهنگ محسن ناصری روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا بااشاره به اینکه ماموران پلیس راه اجازه تردد به خودروهای فاقد زنجیرچرخ را نمی دهند، اظهارکرد: بارش برف در جاده های کوهستانی و گردنه های رنو، قلاجه، تونل آزادی و کبیرکوه از صبح امروز آغاز شده و همچنان ادامه دارد بنابراین توصیه می کنیم رانندگان با احتیاط بیشتری از این مناطق رفت و آمد کنند.
**اردبیل یکه تازی چله کوچک در اردبیل ؛ شهر زیر برف سنگین و برودت شدید ریزش سنگین ترین برف زمستان امسال همراه با سرمای شدید در اردبیل ؛ بامداد جمعه این شهر را بیشتر از آدینه های عادی خلوت تر و ساکت تر کرده است. ریزش برف که از ظهر چهارشنبه گذشته در اردبیل آغاز شده بود تا سپیده دم دیروز (پنجشنبه) ادامه یافت ولی از ظهر همین روز با نفوذ خطوط کانتوری بسیار سرد قطبی دور تازه ای از موج برف و سرما منطقه را در برگرفته است.
با تشدید بارش برف و وزش بادهای سرد با بیشینه سرعت 68 کیلومتر در ساعت از نخستین ساعت امروز جمعه اردبیل زیر بوران برف رفته و کولاک شدید میزان دید افقی را در بعضی از گذرگاههای حاشیه شهر تا 35 متر نیز کاهش داده است. /ایرنا

کلمات کلیدی:
کد خبر: 674548  |  مشاهده خبر در منبع اصلی: شبکه ایران
گردآوری اخبار بوسیله ربات جستجوگر پارست
راجع به ربات پارست بیشتر بدانید
به اشتراک بگذارید

آخرین خبرهای اجتماعي

اهدای جایزه دوسالانه سازمان ملل به سازمان نوسازی مدارس ایران خبرگزاری فارس  دیروز

به گزارش گروه آموزش و پرورش خبرگزاری فارس، در حاشیه اجلاس جهانی کاهش مخاطرات بلایای طبیعی که در بندر کانکون مکزیک برگزار شد، مراسم ویژه اهدای جایزه ساساکاوا با حضور مقامات ارشد سازمان ملل متحد و بنیاد ساساکاوا و در حضور نمایندگان بیش از 180 کشور شرکت کننده در این کنفرانس برگزار و این جایزه به جمهوری...

تسهیلات پلیس پایتخت در ماه مبارک رمضان/ برخورد با روزه‌خواری در انظار عمومی خبرگزاری فارس  دیروز

به گزارش خبرنگار انتظامی خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه خبری پلیس، سردار حسین ساجدی نیا رئیس پلیس پایتخت در تشریح این خبر، اظهار داشت: هر ساله همزمان با فرا رسیدن ماه پر خیر و برکت رمضان، پلیس پایتخت خدمات و تسهیلات ویژه‌ای برای خدمت مضاعف به روزه داران در نظر می‌گیرد که می‌توان به...

تعهد سعودی‌ها برای تأمین امنیت زائران ایرانی/ ردیابی حجاج مفقودی با تلفن همراه مدیران کاروان آنا  دیروز

رئیس سازمان حج و زیارت با بیان اینکه مچ بندهای الکترونیک به منزله کارت شناسایی حجاج است، گفت: در صورت مفقود شدن حجاج، مدیران کاروان‌ها و راهنمای زائران به وسیله گوشی‌های تلفن همراه هوشمند، آنها را پیدا می‌کنند. به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری...

آخرین وضعیت تب کریمه کنگو در کشور/ تاکنون 2 نفر جان باختند/ علایم، نشانه‌ها و پیشگیری از بیماری... آنا  دیروز

رئیس اداره مبارزه با بیماری‌های قابل انتقال بین حیوان و انسان وزارت بهداشت عنوان کرد: امسال 28 نفر در ایران به بیماری تب کریمه کنگو مبتلا شده‌اند که از این تعداد 2 نفر جان خود را از دست دادند. دکتر حسین عرفانی، رئیس اداره مبارزه با بیماری‌های...

حمله هوایی مصر به مراکز گروه‌های افراط‌گرا در لیبی بوکان نیوز  دیروز

در پی حمله خونین به قبطی‌ها در استان المنیا در مصر، ارتش این کشور مقرهای گروه‌های افراط‌گرا در لیبی را برای دومین روز متوالی بمباران کرد. به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری رویترز، منابع نظامی و شاهدان عینی اعلام کردند که مصر حملات هوایی جدیدی را علیه پادگان‌های گروه‌های افراط‌گرا...

فوت سومین کارگر مصدوم حادثه فولاد بویراحمد در شیراز ستاره ها  دیروز

فوت سومین کارگر مصدوم حادثه فولاد بویراحمد در شیراز به گزارش ستاره ها؛ صابر مظاهری در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، منطقه کهگیلویه و بویراحمد افزود: با مرگ یکی دیگر از کارگران مصدوم کارخانه فولاد بویراحمد، تعداد افراد فوت‌شده این حادثه به سه نفر رسید. به گزارش ایسنا، در حدود ساعت 2 و 37 دقیقه بامداد روز دوشنبه، یکم خرداد، انفجاری در کارخانه...

منطقه گردشگری خیام و عطار و بازار تاریخی نیشابور احیا می‌شوند ستاره ها  دیروز

منطقه گردشگری خیام و عطار و بازار تاریخی نیشابور احیا می‌شوند به گزارش ستاره ها به نق از مهر؛ هادی مسلمی اظهار کرد :ردیف بودجه ملی جهت بهسازی محدوده های فرهنگی تاریخی عطار و خیام، بازار تاریخی و همچنین جداره سازی خیابان امام خمینی (ره)در سال ۹۶ به نیشابور اختصاص یافته است.  وی ادامه داد: با پیگیری های صورت گرفته به زودی قیر رایگان جهت حاشیه شهرها به...

اعزام فوری به حج شیوه جدید کلاهبرداران ایلنا  دیروز

اعزام فوری به حج شیوه جدید کلاهبردارانبه گزارش ایلنا، سرهنگ محمدرضا اکبری  تشریح این خبر، اظهارداشت: عده‌ای سودجو با سوء استفاده از علائق مذهبی مردم در پوشش خرید فیش تمتع و عمره به بالاترین قیمت، اقدام به کلاهبرداری از شهروندان می‌کنند. وی افزود: در این نوع شگرد، افراد کلاهبردار با افتتاح یک دفتر بدون مجوز در سطح شهر با انجام...

برگزاری پایگاه‌های جبرانی مدارس ابتدایی تهران در تابستان ۹۶ ایلنا  دیروز

برگزاری پایگاه‌های جبرانی مدارس ابتدایی تهران در تابستان ۹۶به گزارش ایلنا، در اجرای ماده ۶ آیین نامه ارزشیابی پیشرفت تحصیلی و تربیتی به منظور کاهش آمارتکرار پایه و همچنین تقویت بنیه علمی دانش آموزان ابتدایی پایگاه های جبرانی در تابستان ۹۶ برگزار می گردد. باتوجه به بررسی عمل آمده درسال تحصیلی( ۹۵-۹۴ ) تعداد۳۹۲۰ نفر در شهر تهران درپایه های مختلف تکرار پایه کردند...

اگر روحانی شکست خورده بود و طرفدارانش یکی ازحرفهای امروز حامیان رئیسی را می زدند،با آنها چه... عصر ایران  دیروز

پس از حضور تاریخی و گسترده‌ی ملت ایران پای صندوق‌های رای انتظار این‌ بود که رقبای سیاسی با پذیرش اصول بازی به "تصمیم ملی"احترام گذاشته و در راستای تامین اهداف ملی،به منتخب مردم، تبریک می‌گفتند و برای کمک و همکاری با او اعلام آمادگی می‌کردند.ولی جای بسی تاسف که انتظارات شگفت‌آور دیگری را عنوان کرده‌اند.    روزنامه...

ارسال برای دوستان

پخش اخبار زنده

پربیننده ترین خبرها