تعداد بازدید: ۴۵
تاريخ انتشار: سه‌شنبه،۲ خرداد ۱۳۹۶
ساعت انتشار: ۰۱:۱۹
دولت پیگیر تعهداتش باشد/ جوان‌گرایی کابینه مورد توجه دولتمردان قرار گیرد
به گزارش ایلنا، نشست مشترک نمایندگان حامی حسن روحانی بعدازظهر امروز با حضور محمد شریعتمداری رییس ستاد انتخاباتی حسن روحانی، مرتضی بانک، بیژن نامدار زنگنه و حسینعلی امیری و همچنین محمدرضا عارف رییس فراکسیون امید مجلس و بیش از ۱۰۰ نفر از نمایندگان مجلس برگزار شد. پارسایی: ستاد رقیب می‌خواست نمایندگان حامی روحانی را وکیل‌الدوله معرفی کند بهرام پارسایی، رییس ستاد نمایندگان حامی روحانی در این نشست گفت: تاثیرگذاری نمایندگان بر کسی پوشیده نیست، بعد از تشکیل ستاد انتخاباتی دکتر روحانی سه نفر از نمایندگان به عنوان اعضای ستاد وی انتخاب شدند و فعالیتشان را آغاز کردند.
او با بیان اینکه ستاد رقیب با همه قدرت به صحنه آمد، بیان کرد: ستاد رقیب می‌خواستند جوی ایجاد کنند که نمایندگان حامی دکتر روحانی را وکیل‌الدوله معرفی کنند اما خوشبختانه همه نمایندگان موقعیت حساس کنونی را درک کردند و خود را مقابل مردم مسوول دانستند و با روشنگری در انتخاب مردم کمک بزرگی کردند.
پارسایی با بیان اینکه ۱۷ نفر از نمایندگانی که می توانستند در تهران حضور داشته باشند به عنوان شورای مرکزی ستاد نمایندگان انتخاب شدند، تصریح کرد: نمایندگان عضو ستاد بیش از ۲۶۰۰ سخنرانی در اقصی‌نقاط کشور داشتند و با توجه به نگرانی‌هایی که طیف مقابل ایجاد می‌کرد اما با اثرگذاری نمایندگان و با سخنرانی‌های آنها توانستیم نتیجه خوبی را دریافت کنیم.
او با اشاره به نشست نمایندگان با روحانی در مجلس خاطرنشان کرد: در این ستاد ۱۳۰ الی ۱۴۰ نماینده حضور پیدا کردند و حمایت خود را از آقای روحانی را اعلام کردند. نماینده مردم شیراز در مجلس ادامه داد: تک‌تک ما دین‌مان را به کشور با توجه به تکلیفی که واگذار شده بود ادا کردیم. پارسایی با تشکر از جهانگیری برای انصراف به موقع به نفع روحانی خاطرنشان کرد: از آقای سیدمحمد خاتمی، سیدحسن خمینی، آقای عارف و آقای ناطق نوری نیز برای پیام‌های حمایتی‌ و تاثیرگذاری‌شان تشکر می‌کنیم.
عارف: دولت پیگیر تعهداتش باشد محمدرضا عارف رییس فراکسیون امید در این جلسه خاطرنشان کرد: این مردم بودند که در ۲۹ اردیبهشت حماسه آفریدند و این بار حماسه سوم و گام سوم را به جای خرداد در اردیبهشت تمام کردند. او با بیان اینکه تنگناهای زیادی وجود داشت، اظهار کرد: نگرانی‌هایی وجود داشت که ما نتوانیم گام سوم را همانند گام دوم و اول برداریم اما خوشبختانه ما گام سوم را بهتر از گام دوم برداشتیم و باید از مردم در این زمینه تشکر کرد.
عارف با اشاره به موفقیت لیست امید در انتخابات شوراها تاکید کرد: این دفعه چند لیست جعلی به اسم گفتمان امید بود اما مردم با درک سیاسی لیست اصلی امید را انتخاب کردند. نماینده اصلاح‌طلب مردم تهران در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در حال حاضر مسوولیت سنگینی به عهده دولت و مجلس است، گفت: ما نمی‌توانیم مطالبات مردم را پاسخگو نباشیم.
در حال حاضر مجلس هماهنگ است و دولت نیز باید مطالباتی را که مردم از خرداد ۹۲ باقی مانده است، پاسخگو باشد. رییس فراکسیون امید با تاکید بر اینکه دولت باید پیگیر تعهداتی که داده است، باشد، گفت: پیگیری و اجرایی کردن تعهدات بدون هماهنگی و همدلی دولت و مجلس امکان‌پذیر نیست. او جوانگرایی و توجه به مطالبات زنان و جوانان را از مهمترین مطالبات مردم و همچنین نمایندگان ملت عنوان کرد و گفت: سن متوسط دولت اول به هیچ‌وجه در دولت دوم مورد قبول نیست و دولت باید در دولت دوم جوانگرایی را مورد توجه قرار دهد.
عارف گفت: ما باید مطالبات مردم را پاسخگو باشیم که گام چهارم را که انتخابات سال ۹۸ است را موثرتر برداریم. علی نجفی خوشرودی نماینده بابل در این نشست گفت: علی‌رغم اینکه یکی از استان‌های کشور که وضعیتش نامطلوب ارزیابی شده بود، مازندران بود اما مردم مازندران با میانگین حدود ۶۳ درصد رای به آقای روحانی توانستند حماسه بزرگی را بیافرینند.
او با بیان اینکه بابل یکی از نقاط اصلی اصولگرایان در استان مازندران است، اظهار داشت: مردم بابل مشارکت ۸۳ درصدی در انتخابات داشتند. مسعود گودرزی نماینده ممسنی نیز در این نشست گفت: در یک روستای شهرستان ممسنی ۸۳۵ رای به صندوق ریخته شد و این ۸۳۵ رای تماماً با آقای روحانی بود. او تاکید کرد: ما باید از این پس پاسخگوی مطالبات مردم باشیم.
بهروز نعمتی نماینده مردم تهران نیز در این دیدار ضمن ارائه گزارشی از ستاد مرکزی اصولگرایان حامی روحانی افزود: این ستاد در همه شهرستان‌ها تشکیل شد و خوشبختانه ساماندهی خوبی در این بخش داشتیم. سخنگوی هیات رییسه مجلس تصریح کرد: ما چهار الی پنج کار عملیاتی را به کمک دولت و مجلس باید انجام دهیم و در این زمینه نیاز به وحدت و همدلی داریم.
همچنین عبدالکریم حسین‌زاده رییس ستاد اقوام و مذاهب دکتر روحانی که در این نشست مدیریت جلسه را برعهده داشت با تشکر از دکتر عارف گفت: از آقای عارف که انسجام ملی را در اخذ رای داشتند تشکر می‌کنیم. او با بیان اینکه زنگنه دیپلماسی نفتی را در کشور زنده کرده است، گفت: آقای زنگنه با تدبیر و عقلانیت دیپلماسی نفتی ما را باز گردانده‌اند و همین جای تشکر دارد.
همچنین وی در ادامه با تشکر از شریعتمداری تصریح کرد: ستاد مرکزی دکتر روحانی ستاد پاکی بود و توانست مقابل مسائل غیراخلاقی‌ای که رقیب ایجاد می‌کرد بایستد. او همچنین با تاکید بر اینکه نمی‌توان زحمات نمایندگان را نادیده گرفت، گفت: تمامی نمایندگان در استان‌ها و شهرستان‌ها صاحبان ستادهای دکتر روحانی بودند و تلاش‌های آنها فوق‌العاده بود.
الیاس حضرتی نماینده مردم تهران نیز با تاکید بر اینکه در حال حاضر توپ در زمین ماست، گفت: ما باید در کشور شغل ایجاد کنیم و به تولید کمک کنیم. قطعا باید یک تیم اقتصادی مشترک در این زمینه ایجاد شود و دولت باید فکری به حال تیم اقتصادی‌اش و رفع ضعف‌های آنها در دوره بعد کند. جلال میرزایی نماینده ایلام نیز در این نشست تاکید کرد: ما باید حواسمان باشد که فضاسازی‌ها باعث نشود رای مردم برای تداوم تغییر به حاشیه برود.
همچنین محمدنعیم امینی‌فر نماینده مردم ایرانشهر نیز تصریح کرد: همواره رای قومیت‌ها و مذاهب به طرف اصلاحات بوده است ولی ما امسال مشکل بزرگی در جهت اقناع افراد داشتیم که خوشبختانه در نهایت جو به نفع آقای روحانی شد. او انتصاب عبدالکریم حسین‌زاده به عنوان رئیس ستاد اقوام روحانی را حرکت خوب دولت و پیام مثبت برای اقوام عنوان کرد و گفت: امیدواریم این پیام توسعه یابد.
همچنین پروانه سلحشوری نماینده مردم تهران گفت: علی‌رغم ناملایماتی که مردم خوزستان در این مدت کشیدند اما رای مردم خوزستان به دولت آقای روحانی در این دور دوبرابر شده بود و ما این را به پای نجات مردم خوزستان می‌دانیم. اردشیر نوریان نماینده شهرکرد نیز در این نشست خاطرنشان کرد: ما چک سفیدامضا به دولت ندادیم و دولت باید از همین امروز فکری به حال مدیران ناتوان خود بکند.
رمضانعلی سبحانی‌فرد نماینده مردم سبزوار نیز در این نشست خاطرنشان کرد: کارت‌های هدیه، کارت سفر، کت و شلوار و تهدیدهای نظامی در طول تبلیغات انتخابات وضعیت استان خراسان را عجیب کرده بود اما با توجه به تمام این سختی‌ها مردم خراسان در روز آخر موجی ایجاد کردند و انرژی‌ای را به جامعه دادند.
ما از دولت می‌خواهیم که خراسان را فراموش نکند. عبدالحمید خدری، نماینده بوشهر نیز در این نشست اظهار کرد: در این انتخابات ما حتی شاهد بودیم که در استان بوشهر اصلاح‌طلبان حامی رییسی شکل گرفت! او گفت: ما نمایندگان در این انتخابات خود را هزینه کردیم اما عقد اخوت با دولت نمی‌بندیم و وظیفه نمایندگی به قوت خود باقی است.
عبدالرضا هاشم‌زایی رئیس سنی مجلس نیز خاطرنشان کرد: ما هم به دنبال منافع ایدیولوژیک هستیم ولی آن را به منافع ملی پیوند می‌زنیم. او در ادامه از اصولگرایان معتدل خواست اتحاد خود را با لیست امید حفظ کنند. حیدرعلی عابدی نیز در این نشست خواستار تقدیر از فعالیت‌های فعالان استانی ستادهای دکتر روحانی شد.
پروانه مافی نماینده مردم تهران نیز اجرای برنامه ششم و برجام از سوی دولت را از مطالبات اصلی مردم عنوان کرد و گفت: این کار نیاز به جهت گیری دارد. او تاکید کرد: ما معتقدیم سیاست مشترک و واحدی باید در دولت وجود داشته باشد چراکه مردم شفافیت می‌خواهند. فاطمه سعیدی نماینده مردم تهران نیز با اشاره به گفت‌وگوی تلویزیونی دکتر روحانی پس از اعلام نتایج انتخابات ریاست‌جمهوری دوازدهم خاطرنشان کرد: دکتر روحانی در نطق پیروزی از سیدمحمد خاتمی و مرحوم هاشمی یاد کرد و نشان داد با مردم میماند.
عضو هیات رییسه فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: ما نمایندگان در کنار مردم، مطالبه‌گر وعده‌های رییس‌جمهور هستیم

کد خبر: 811199  |  مشاهده خبر در منبع اصلی: ایلنا
گردآوری اخبار بوسیله ربات جستجوگر پارست
راجع به ربات پارست بیشتر بدانید
به اشتراک بگذارید

آخرین خبرهای سياسي

طرح اداره سازمان صدا و سیما در ۲۴ ماده به تصویب کمیسیون فرهنگی رسید شبستان  ۵۲ دقیقه پیش

طرح اداره سازمان صدا و سیما در  ۲۴ ماده به تصویب کمیسیون فرهنگی رسید     «سیده فاطمه ذوالقدر» به خبرنگار پارلمانی خبرگزاری شبستان با اشاره به جلسه امروز این کمیسیون گفت: در این جلسه طرح خط مشي اداره ونظارت بر سازمان صدا وسيماي جمهوري ایران به تصویب رسید.     نائب رییس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: این طرح دارای ۲۴ ماده...

روحانی: هیچگاه درخواست ملاقات با ترامپ نداشتم/نقشه های آمریکا نقش برآب شبستان  ۵۲ دقیقه پیش

روحانی: هیچگاه درخواست ملاقات با ترامپ نداشتم/نقشه های آمریکا نقش برآببه گزارش خبرنگار دولت خبرگزاری شبستان، «دونالد ترامپ»، رئیس جمهوری آمریکا امروز(سه شنبه ۳ مهرماه) در توئیتی سعی داشت به جهانیان القا کند که مقامات کشورمان درخواست دیدار با او را داشته اند و او هم این درخواست را رد کرده است.   وی در توئیت خود نوشت: «به رغم درخواست ها، من...

به عملیات نظامی علیه مواضع ایران ادامه خواهیم داد جام نیوز  ۵۵ دقیقه پیش

به گزارش سرویس سیاسی جام نیـوز، بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی روز سه‌شنبه با وجود انتشار خبر تحویل سیستم ضدهوایی پیشرفتۀ روسیه به دولت سوریه اعلام کرد که این رژیم به عملیات نظامی خود در خاک سوریه علیه مواضع ایران ادامه خواهد داد.   نتانیاهو پیش از ترک سرزمین های اشغالی فلسطین...

واکنش کاربران توییتری، گزارشگر بی بی سی را مجبور به عقب نشینی کرد جام نیوز  ۵۵ دقیقه پیش

به گزارش سرویس سیاسی جام نیـوز، در پی حمله تروریستی به مردم و نیروهای نظامی حاضر در مراسم رژه نیروهای مسلح در اهواز که به مناسبت هفته دفاع مقدس برگزار شده بود، بسیاری از افراد از جمله معاندان و دشمنان انقلاب اسلامی به انتشار پست‌ها و پیام‌های مختلف اقدام کرده و آشکار و پنهان حمایت خود...

اولین واکنش عربستان به حمله تروریستی اهواز نامه  ۱ ساعت پیش

حمله تروریستی روز شنبه در اهواز 24 شهید و بیش از 60 زخمی برجای گذاشت و مقامات سعودی در یک سکوت معنا دار برغم ابراز همدردی و صدور بیانیه محکومیت این واقعه از سوی کشورهای مختلف از جمله کشورهای عربی همپیمان ریاض ، هیچ واکنشی از خود نشان نداده است.خبرگزاری دولتی سعودی به نقل از یک مسئول وزارت خارجه در پی...

سی ان ان: صحبت های ترامپ درباره ایران در تناقض است نامه  ۱ ساعت پیش

'جیم شوتو' (Jim Sciutto)خبرنگار بخش امنیت ملی سی ان ان دراین باره گفت: آنچه که ساعاتی پیش در توئیت ترامپ درباره ایران می بینیم که در آن رئیس جمهوری ایران را فردی دوست داشتنی می خواند و سپس در بدو ورود به سازمان ملل هرگونه دیدار با طرف ایران را منتفی می داند و سپس در پشت تریبون مجمع عمومی سازمان ملل...

توافق بدون عکس هم میشود ولی نه برعکس خبرگزاری برنا  ۱ ساعت پیش

توافق بدون عکس هم میشود ولی نه برعکس به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری برنا، حسام الدین آشنا مشاور رییس جمهور درباره حرفهای جدید ترامپ در کانال خود نوشت؛ ترامپ امسال قبل از سخنرانی جو سازی کرد که من می خواهم روحانی را ببینم. بعد گفت اگر او بخواهد مرا ببیند مخالفتی ندارم بعد گفت شاید هم همدیگر را نبینیم ولی از او تعریف کرد.  این...

واکنش عربستان سعودی به حمله تروریستی در اهواز خبرگزاری برنا  ۱ ساعت پیش

واکنش عربستان سعودی به حمله تروریستی در اهواز به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری برنا، وزارت خارجه سعودی «اتهامات وارده» در خصوص حمایت عربستان از حمله تروریستی در اهواز را رد و آن را محکوم کرد. گفتنی است تنها یک روز پیش از حمله بود که سخنگوی گروهک تروریستی «الاحوازیه» فرا رسیدن روز ملی عربستان - سالگرد تأسیس سلسله...

مقام آمریکایی: ایران باید تحریم و منزوی شود/ اجازه نمی دهیم آنها یمن، عراق و سوریه را لبنانیزه... آفتاب نیوز  ۱ ساعت پیش

آفتاب‌‌نیوز :  مسئول «گروه اقدام ایران» در وزارت خارجه آمریکا در نشست ضدایرانی «اتحاد علیه ایران هسته‌ای» که در ایالات متحده برگزار می‌شود، در اظهاراتی مدعی شد که 12 خواسته ایالات متحده از ایران محل اجماع اعضای شورای امنیت است و اکثر آن‌ها در قطعنامه‌های شورای امنیت سازمان ملل آمده است، اما ایران...

واکنش سی ان ان به اظهارات ترامپ: اگر روحانی دوست داشتنی است پس چرا او را مستبد خواند؟ آفتاب نیوز  ۱ ساعت پیش

آفتاب‌‌نیوز : 'جیم شوتو' (Jim Sciutto)خبرنگار بخش امنیت ملی سی ان ان دراین باره گفت: آنچه که ساعاتی پیش در توئیت ترامپ درباره ایران می بینیم که در آن رئیس جمهوری ایران را فردی دوست داشتنی می خواند و سپس در بدو ورود به سازمان ملل هرگونه دیدار با طرف ایران را منتفی می داند و سپس در پشت تریبون مجمع عمومی...

ارسال برای دوستان

پخش اخبار زنده