تعداد بازدید: ۴۷
تاريخ انتشار: چهارشنبه،۳ خرداد ۱۳۹۶
ساعت انتشار: ۲۲:۴۳
حدود 4 میلیون ‏نفر نتوانستند رای خود را به صندوق بریزند/ ان‌شاءالله "مرگ" از ‏شعارهای ما حذف شود
به گزارش حوزه دولت خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری، حسن روحانی شامگاه چهارشنبه در همایش تجلیل از فعالان ستادهای ‏انتخاباتی در دوران تبلیغات انتخابات دوازدهمین دوره ریاست جمهوری، ضمن ابراز خرسندی از حضور ‏در این جمع باشکوه، گفت: شما عزیزان زحمات فراوان و بار سنگینی را به دوش کشیدید و توانستید آن را ‏به خوبی به مقصد برسانید.
‏رییس‌ جمهور با اشاره به اینکه ستادهای ما در دوران تبلیغات انتخابات رسانه، پول و حاشیه امنیتی در اختیار ‏نداشتند، اما فضای بسیار خوبی در سایه شجاعت، ایستادگی و صبر مردم ایجاد شد، اظهارداشت:به یاد ندارم ‏هیچ زمانی در انتخابات، این همه شور توأم با متانت و آرامش وجود داشته باشد.‏روحانی با بیان اینکه امروز جوانان ما بسیار هوشیارتر شده اند و متانت فراوانی در مراسم‌ و ‏سخنرانی‌های انتخاباتی در همه استان‌های کشور وجود داشت، گفت: در بعضی از سخنرانی‌ها عده کمی با سر ‏دادن شعارهایی توهین کردند و من  بسیار خوشحال شدم که جوانان و جمعیت حاضر به آن شعارها واکنش ‏نشان ندادند.
‏رییس جمهور تاکید کرد: ما دوست داریم در همه شعارها از "زنده باد" استفاده و ان‌شاءالله "مرگ" از ‏شعارهای ما حذف شود.‏رییس‌ جمهور با اشاره به اینکه فضای جامعه در انتخابات سال 96 تفاوت فراوانی با انتخابات در سال 88 ‏داشت، گفت: در سال 88 برخی با بداخلاقی و تهمت توانستند تا حدودی کار را به پیش ببرند، اما در سال 96 مردم ‏در مقابل این رفتارها ایستادگی کردند.
‏روحانی قضاوت‌ها، اخلاق و متانت مردم را در دوران تبلیغات انتخاباتی بسیار حائز اهمیت برشمرد و ‏با تجلیل از میرزاآقا؛ فردی که عکسش در یکی از سخنرانی های تبلیغاتی دکتر روحانی منتشر شد، گفت:  ‏وقتی کلمات میرزا آقا را شنیدم غیرت ایرانی را در آن مشاهده کردم.‏رییس‌ جمهور افزود: حقیقتاً فرهنگ اسلامی و ایرانی ما باعث شده تا مردم با این دلاوری، قدرت و قضاوت ‏دقیق نسبت به مسایل مهم سیاسی و اجتماعی وارد میدان شوند.
‏روحانی با تأکید بر اینکه این انتخابات برای همه ملت ایران موجب افتخار بود، افزود: امروز 80 میلیون ‏جمعیت ایران به انتخابات 96 افتخار خواهد کرد.‏روحانی ملت ایران را ملتی بزرگ، فرهیخته و شایسته احترام دانست و با اشاره به سخنان جمشید ‏مشایخی پیشکسوت هنر ایران در این نشست مبنی بر اینکه اگر روحانی انتخاب نمی‌شد، در این کشور ‏نمی‌ماندم، گفت: سخنان مشایخی بزرگ امروز من را تکان داد و بار سنگین دیگری بر دوش من گذاشت و ‏این در حالی است که ما مسئولیت سنگینی در برابر تک تک آراء داریم.
رییس جمهور با تمجید دوباره از هوشیاری و حضور پرشور مردم پای صندوق آرا گفت: متاسفم که حدود 4 میلیون ‏نفر نتوانستند رای خود را به صندوق بریزند. حالا اگر رای منتخب ملت 27 یا 28 میلیون می شد، اشکالی ‏نداشت؛ رای بالا که نگرانی ندارد. اگر روحانی رییس جمهور است، به کمک و حمایت شما مردم، پاسدار ‏این آرا خواهد بود.
‏روحانی در بخش دیگری از سخنانش اظهارداشت: خیلی خوشحالم از اینکه در انتخابات سال 92 همه ‏بحثها درباره این بود که مساله هسته ای چه می شود و با تورم چه باید کرد، اما در این انتخابات هیچکس از ‏این مسائل حرفی نزد.‏رییس جمهور افزود: از سوی دیگر این خیلی مهم است که بدانیم این راهی را که طی کردیم، چگونه طی ‏شد.
بی تردید پشتوانه حضور شما در میدان بود که توانستیم این مسیر را طی کنیم. امیدوارم بتوانم در ‏یادداشت هایم برای آینده بنویسم، سخن زیاد است، شما نمی دانید چه سختی هایی بر ما گذشت تا این ‏برجام به ثمر رسید.‏روحانی تصریح کرد: اصلی ترین عاملی که به کمک آن توانستیم بر این مساله پیچیده و درهم تنیده غلبه ‏کنیم و اعجاب سیاستمداران بزرگ دنیا را برانگیزیم که دریابند دیپلماتهای ما چه کردند، حضور و حمایت ‏شما مردم بود و باید به شما مردم و دیپلماتهای کشورمان دست مریزاد بگوییم.
با اجماع و در کنار هم قرار ‏گرفتن همه تحت رهبری و هدایتهای مقام معظم رهبری توانستیم بر این مساله مهم فائق شویم.‏رییس جمهور با اشاره دوباره به اینکه اجماع ملی توانست گره مساله هسته ای را بگشاید، خاطرنشان کرد: ما ‏برای مسائل مهم ملی باز هم به اجماع نیاز داریم و باید همه دست به دست هم دهیم.
من با تجربه 40 ساله ام ‏در قبل و بعد از انقلاب می گویم که راهی جز وحدت و اتحاد نداریم.‏روحانی گفت: وقتی ما حرکتی کنیم که همه اقوام لبخند بزنند، چقدر خوب و زیباست. چه تفاوتی بین ‏کرد و ترک و لر و ترکمن و بلوچ و عرب در کشور وجود دارد. با چه منطقی و برای چه؛ با منطق عقلانیت، ‏انسانیت، اسلام! مگر در حقوق شهروندی می توانیم تفاوت قائل شویم.
  مطمئن باشید مبنای دولت دوازدهم ‏شایسته سالاری است نه قومیت نه جنسیت.‏رییس جمهور اضافه کرد: اعضای دولت یازدهم شاهدند وقتی ابلاغیه مربوط به استخدام در سال گذشته را ‏دیدم که حتی ابلاغ هم شده بود، به شدت ناراحت شدم و بر سر یکی از دوستان عزیز و معاون خودم فریاد ‏زدم که چرا اینگونه عمل شده است، چه فرقی بین زن و مرد است؟ با اصلاح همان ابلاغیه بانوان در مجموع ‏در آزمونهای استخدامی 53 درصد سهمیه کسب کردند.
‏روحانی با بیان اینکه مبنای ما باید قانون و منافع ملی باشد، اظهار داشت: چرا امروز در سیستان و ‏بلوچستان و کردستان و در مرزها و در کل کشور امنیت بیشتر است؟ ما دست نیروهای مسلح را که برقرار ‏کننده امنیت در کشور هستند می بوسیم، اما نیروهای مسلح قبلا هم بودند؟ چرا امروز امنیت بیشتر شده ‏است؟ چون خود مردم در کنار نیروها برای تامین و حفظ امنیت احساس مسئولیت می کنند.
‏رییس جمهور تصریح کرد: ما همواره قدردان نیروهای مسلح که فداکاران کشورند و همواره به آنها نیاز داریم، ‏هستیم. امروز روز سوم خرداد است و من می دانم و از نزدیک شاهد بودم که نیروهای بسیج و سپاه و ‏نیروهای مسلح ما در 8 سال دفاع مقدس چه فداکاری هایی کردند. شب عملیات والفجر 8 با آیت الله ‏هاشمی پشت بیسیم بودیم که اطلاع دادند یکی از غواصها که از اروند عبور کرده در حالی که آنسوی ‏رودخانه در لجنها استتار کرده بود یکی از فرماندهان عراقی آمده و پشت او ایستاده و او برای آنکه عملیات ‏لو نرود نفس خود را در سینه حبس کرده بود.
‏رییس جمهور با تشکر از همه کسانی که در ستادهای انتخاباتی وی تلاش کردند، گفت: امروز یک رسالت ‏جدیدی بر عهده همه ماست. تا پیش از انتخابات یک رسالتی بر عهده ما بود که احزاب، اندیشمندان، ‏اعتدالیون، اصلاح طلبان، اصولگرایان و دیگرانی مثل برادر عزیزم دکتر جهانگیری با اخلاق، ایثار و فداکاری ‏برای ایفای آن تلاش کردند؛ اما از امروز رسالت جدیدی بر عهده ماست.
‏روحانی اضافه کرد: آن وقتی که گفتم هر یک نفر به اضافه 11 نفر دیگر پای صندوق آرا حاضر شود، ‏شما چه حرکت زیبایی در عمل به آن انجام دادید. با پیامها و موبایلهایتان چه کار بزرگی کردید. همه را به ‏حضور در پای صندوقها تشویق کرده و ساعتها در صف ایستادید. امروز روزی است که همه باید دیگران را ‏جذب کنیم.
فکر نکنید 24 میلیون رای دهنده بس است. حتی اگر می شد از همه کسانی که پای صندوقها ‏رفته بودند، رای اخذ می شد و رای منتخب ملت می شد 28 میلیون، باز هم کافی نبود.‏رییس جمهور اظهار داشت: حتی اگر منتخب مردم 40 میلیون رای می آورد، باز هم کم بود. باید همه ملت را ‏زیر چتر نظام و دولت بیاوریم. مگر وقتی می خواهیم خدماتی ارائه دهیم از مردم می پرسیم که شما چه ‏گرایش، مذهب یا قومیتی دارید؟ به دنبال این باشید که همه را جذب کنید.
هر نفر از شما به دنبال جذب 11 ‏نفر دیگر باشد. همه مردم را جذب کنید. اصلاح طلب، اعتدال گرا و اصولگرا فکر نکند اگر تعدادی حامی ‏دارد، این کافی است. نه همه به صحنه بیاییم و مردم را جذب کنیم.‏روحانی تصریح کرد: ما نیاز به حرکت و جهش داریم. ایران وسیع و بزرگ و قلب منطقه و جهان ‏است. ایران، ایران عزیز ماست.
اولین کار ما باید جذب دیگران باشد. بیاییم همه را جذب کنیم. حالا دیگر ‏نباید فقط در ستاد خودتان بروید و افراد را جذب کنید، باید از ستاد رقیب افراد را بیاورید. همه را جذب ‏کنید و به همه احترام بگذارید. در مرام ما نیست که به هیچ کس اهانت کنیم. باید به همه، حتی مخالفان و ‏منتقدان دولت احترام بگذاریم.
‏رییس جمهور خاطرنشان کرد: البته یک نکته مهم وجود دارد؛ طبق آنچه بر اساس نتیجه آرای ریخته شده در ‏صندوقها به ما می گوید، نحوه اداره کشور و مدیریت کشور، بنا به خواست مردم بر عهده و وظیفه اکثریت ‏است. اقلیت حقوق شهروندی اش را دارد، اما مردم گفتند این گروه باید مدیریت جامعه را برعهده بگیرد.‏روحانی گفت: البته باز هم بحث حزب و جناح نیست، بحث شایسته سالاری و در مسیر رای مردم ‏حرکت کردن است.
هر کس را هم شما جذب کردید می آید در همین دایره. قدمشان روی چشم ماست چرا ‏که باید از توان و وجود همه برای پیشرفت کشور استفاده کنیم.‏رییس جمهور افزود: ما فرصتهای بسیار بزرگی داریم و می توانیم از این فرصتها استفاده کنیم. تمام حرف ما ‏چیست. ما می گوییم منتظر چه هستیم؟ فرج و گشایش! این خود ما هستیم که باید قدم به قدم شرایط را ‏ایجاد کنیم تا آن فرج نهایی حاصل شود.
بیاییم راه گشایش را در زندگی مردم باز کنیم. از کشور بهتر استفاده ‏کنیم و در مسیر پیشرفت کشور همه زیر یک پرچم، اسلام، ایران، قانون اساسی و رهبری معظم انقلاب ‏حرکت کنیم.‏روحانی اظهار داشت: همه رهبری را دوست داریم. تمام ملت ایران مقام معظم رهبری را دوست دارند. ‏یک وقتی یک جناحی فکر نکند او 100 درصد رهبری را دوست دارد و ما 96 درصد.
همه مردم ایران به ‏رهبری شان، به دین شان و فرهنگ شان عشق می ورزند و با وحدت و اتحاد در کنار هم به پیش حرکت می ‏کنند و به ویژه در ماه مبارکی که در پیش است بهترین ها و نصر و پیروزی را برای کشور از خدا می ‏خواهند.‏پیش از سخنان رییس‌ جمهور، دکتر شریعتمداری رییس ستاد انتخاباتی دکتر روحانی در انتخابات دوره دوازدهم ریاست جمهوری با تجلیل از فعالان ستادهای انتخاباتی در سراسر کشور، گفت: اخذ 24 میلیون رأی علاوه بر موفقیت دولت یازدهم حاصل تلاش‌های شبانه‌روزی اعضا و ستادهای دکتر روحانی در سراسر کشور بود.
وی با تأکید بر ضرورت استمرار تدبیر و امید در قوه اجرایی و گسترش نشاط در میان مردم، استقرار مدیریت کارآمد در کشور و برقراری صلح واقعی بدون نیرنگ و خدعه در جهان و برابری همه اقوام و مذاهب ایرانی، گفت: همه اقوام و مذاهب ایرانی حق دارند در کنار هم زندگی کرده و با هم پیشرفت کشور را دنبال کنند.مولوی عبدالحمید امام جمعه اهل سنت زاهدان نیز در این نشست با بیان اینکه باید شاکر خداوند باشیم که ما را در آزمون بزرگ انتخابات پیروز کرد، گفت: ما امروز در چشم جهانیان احساس غرور می‌کنیم که ملت ایران به صحنه آمد و در مسیری درست حرکت کرد و تصمیم گرفت.
وی افزود: ملت ایران با وحدت و انسجام، فردی صادق، شجاع، مدیر و مدبر برای اداره کشور و اجرای قانون اساسی انتخاب کرد.مولوی عبدالحمید با بیان اینکه اهل سنت در ایران به عزت، سربلندی و امنیت کشور فکر می‌کنند، گفت: برادران و خواهران اهل سنت در این انتخابات وفاداری خود را نسبت به ایران به نمایش گذاشتند و همه باید مطمئن باشند که اهل سنت عضوی از پیکره ملت ایران بوده و در مسیر دفاع از سربلندی و امنیت کشور از هیچ تلاشی فروگذار نخواهد کرد.
همچنین خانم شجاعی رییس کمیته زنان، عبدالکریم حسین‌زاده رییس کمیته اقوام، محمد کبیری مسئول کمیته جوانان ستاد انتخاباتی دکتر روحانی، حجت‌الاسلام رستگاری رییس کمیته روحانیون،  زهرا نعمتی ورزشکار قهرمان پارالمپیک و اعلایی رزمنده دوران دفاع مقدس به بیان نقطه‌نظرات و سخنان خود پرداختند.
همچنین جمشید مشایخی هنرمند پیشکسوت سینما، تئاتر و تلویزیون در سخنانی در این مراسم ملت ایران را ملتی بافرهنگ دانست و گفت: بی‌پرده می‌گویم که اگر دکتر روحانی در این انتخابات، انتخاب نمی‌شد من در ایران نمی‌ماندم.

کد خبر: 814373  |  مشاهده خبر در منبع اصلی: خبرگزاری فارس
گردآوری اخبار بوسیله ربات جستجوگر پارست
راجع به ربات پارست بیشتر بدانید
به اشتراک بگذارید

آخرین خبرهای سياسي

مصاحبه|سردار شکارچی: تروریست‌ها سلاح‌هایشان را از قبل در محل رژه مخفی کرده بودند/ افزایش شمار... تسنیم  ۳۹ دقیقه پیش

سردار شکارچی سخنگوی ارشد نیروهای مسلح در گفت‌وگو با خبرنگار دفاعی خبرگزاری تسنیم با اشاره به حمله تروریستی امروز به رژه نیروهای مسلح در اهواز، گفت: حدود ساعت 9 صبح امروز 4 تروریست که سلاح‌های خود را از قبل در محل رژه مخفی کرده بودند، به سمت مردم شلیک کردند و تاکنون بر اثر این حمله تروریستی ...

واکنش کاربران ایرانی شبکه اجتماعی به حوادث تروریستی خوزستان اهواز +تصاویر تسنیم  ۴۰ دقیقه پیش

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری تسنیم، در پی حمله تروریستی به رژه اهواز، کاربران هشتگ اهواز را در فضای مجازی ترند کردند.پس از آغاز مراسم رژه نیروهای مسلح دو نفر از پارک شهید سبحانی که پشت استیج رژه قرار دارد با به رگبار بستن مردم قصد حمله به جایگاه رژه را داشتند که نیروهای مسلح مستقر در محل رژه با دعوت...

حادثه تروریستی اهواز سندی آشکار از حمایت کشورهای منطقه از تروریسم/ ابعاد حادثه در کمیسیون امنیت... شبستان  ۴۰ دقیقه پیش

حادثه تروریستی اهواز سندی آشکار از حمایت کشورهای منطقه از تروریسم/ ابعاد حادثه در کمیسیون امنیت ملی بررسی می شود«علی نجفی خوشرودی» در گفتگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری شبستان ضمن محکوم کردن حادثه تروریستی اهواز ضمن عرض تسلیت به خانواده شهدای این حادثه گفت: این اقدام سند آشکاری از حمایت برخی کشورهای منطقه از تروریسم است البته این اقدام تلاشی مذبوحانه بود که همزمان با رژه نیروهای مسلح انجام شد تا اقتدار...

عاقبت عوامل تروریستی رژه اهواز جام نیوز  ۴۴ دقیقه پیش

به گزارش سرویس سیاسی جام نیـوز، سردار ابوالفضل شکارچی سخنگوی ارشد نیروهای مسلح پیرامون حادثه تروریستی که امروز در جریان رژه نیروهای مسلح در اهواز رخ داد، اظهار داشت: این حمله تروریستی حوالی ساعت ۹ صبح در پارکی واقع در پشت جایگاه رژه در بلوار قدس اهواز رخ داده و اعضای این تیم تروریستی وابسته به تکفیری‌ها،...

درس تلویزیون به مردم/ هدف وسیله را توجیه می‌کند جام نیوز  ۴۴ دقیقه پیش

به گزارش سرویس سیاسی جام نیـوز، تلویزیون در ایام عزاداری امام حسین به سراغ مردم رفت و از آنها در مورد قیام اباعبدالله پرسید. این نوع پرسش یک اتفاق عادی در تلویزیون است. معمولا در ایام ملی و مذهبی گزارشگر تلویزیون به سراغ مردم می‌رود و نظر آنها را در مورد آن واقع خاص جویا می‌شود. اتفاق عجیب...

فوری/شهادت کودک مجروح در حادثه تروریستی امروز اهواز + عکس نامه  ۵۶ دقیقه پیش

به گزارش نامه نیوز، از اهواز خبر می‌رسد که این کودک که به ضرب گلوله تروریست ها زخمی شده بود، بر اثر شدت جراحت در بیمارستان به شهادت رسیده است. منبع: انتخاب ...

جدیدترین جزئیات از حمله تروریستی اهواز به روایت خبرنگار و عکاس حاضر در حادثه + عکس نامه  ۵۶ دقیقه پیش

به گزارش نامه نیوز، او درباره حادثه تروریستی صبح امروز (شنبه ۳۱ شهریور ماه) در اهواز ، اظهار کرد: من به غیر از خودم، خبرنگاری را در مراسم ندیدم. در ابتدای مراسم که از ساعت شش صبح برای دریافت کارت به محل رفتم، محدودیت‌هایی برای حضور خبرنگاران و عکاسان وجود داشت که همگی باید حتما با کارت به مراسم وارد...

چه رمزی بین حمله تروریستی اهواز و سالروز حمله صدام به ایران وجود دارد؟ خبرگزاری برنا  ۵۸ دقیقه پیش

چه رمزی بین حمله تروریستی اهواز و سالروز حمله صدام به ایران وجود دارد؟ به گزارش گروه خبر خبرگزاری برنا، «عباسعلی کدخدایی»، سخنگوی شورای نگهبان، در توییتر خود نوشت: ‌چه رمزی بین همزمانی حمله تروریستی به مدافعان وطن و نگهبانان امنیت مردم با سالروز حمله صدام جنایتکار به میهن اسلامی وجود دارد؟ آیا این خود نشان از توطئه و همبستگی اشرار و اجانب...

انتقاد اسماعیلی از خبرسازی‌ها درباره جنایت اهواز علیه روحانی خبرگزاری برنا  ۵۸ دقیقه پیش

انتقاد اسماعیلی از خبرسازی‌ها درباره جنایت اهواز علیه روحانی به گزارش گروه خبر خبرگزاری برنا، «پرویز اسماعیلی»، معاون ارتباطات و اطلاع‌رسانی دفتر رئیس‌جمهور، در توئیتر خود نوشت: تعدادی از عزیزانمان بدست تروریست‌ها در اهواز شهید و زخمی شدند. رسانه‌هایی درصدد خبرسازی از این جنایت علیه رییس‌جمهور برآمدند....

استیضاح شریعتمداری به کجا رسید؟ آفتاب نیوز  ۱ ساعت پیش

آفتاب‌‌نیوز :  از برنامه‌های کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی در هفته جاری و در روز یکشنبه تعیین اعضای هیات تحقیق و تفحص از بررسی علل ناکارآمدی شرکت‌های خودروسازی داخلی در حوزه کیفیت، قیمت، محیط زیست، طراحی و تکنولوژی، فروش و خدمات پس از فروش با وجود حمایت‌های گسترده و مستمر مجلس و دولت...

ارسال برای دوستان

پخش اخبار زنده