تعداد بازدید: ۳۳
تاريخ انتشار: پنج‌شنبه،۲۲ تیر ۱۳۹۶
ساعت انتشار: ۰۸:۳۶
گفت‌وگو با خانواده آتنا اصلاني : پدر آتنا فقط ا عدام مي‌خواهد/ دادستان پارس‌آباد: قاتل تاكنون به سه قتل اعتراف كرده/ احتمالا با يك قاتل سريالي روبه‌رو هستيم
به گزارش نامه نیوز ، روزنامه اعتماد نوشته است : ٧ ساله‌اي كه روز ٢٨ خرداد از خانه بيرون رفت و ديگر بازنگشت از پشت تلفن گرفته است. جسد آتنا را ٢٠ روز بعد در پاركينگ مغازه قاتل پيدا كردند. پدرش نه اشك مي‌ريزد و نه فرياد مي‌زند. فقط يك كلمه از دهانش بيرون مي‌آيد و آن اعدام است. مي‌گويد ما اعدام مي‌خواهيم.
شوك حادثه در صداي بهنام اصلاني شنيده مي‌شود. سكوت‌هاي طولاني و بعد مي‌گويد: «حال مادرش خوب نيست. حال هيچ كدام‌مان خوب نيست. چه كسي گفته امروز تشييع جنازه دختر من بوده؟ او اينجاست هيچ كسي او را توي قبر نگذاشته. اينجا كنارم است، ميبينمش.» اصلاني درباره تمام آن ٢٠ روز و شبي كه هر لحظه‌اش هزارسال گذشت و چشم‌شان به در خشك شد تا خبري از او بيايد، مي‌گويد: «احساس سوختن به تماشا نمي‌شود قلبي كه همچو مشعل نم ديده شد خموش» اين را مي‌گويد و سكوت طولاني‌اش خبر از هجوم دردها به ذهن و قلبش مي‌دهد.
ناگهان بريده بريده حرفش را ادامه مي‌دهد و مي‌گويد: «خواسته ما اين است كه قاتل سريع اعدام شود. اميدوارم هرچه زودتر پيگيري پرونده را تمام كنند و قاتل دخترم را به‌سزاي اعمالش برسانند.» پدر آتنا از همدردي تمام مردم ايران براي اين اتفاق تشكر كرد. ديروز صبح مراسم تشيع جنازه آتنا اصلاني با حضور گسترده اهالي پارس‌آباد اردبيل برگزار شد.
دختري كه ٢٠ روز پيش هنگامي كه در كنار بساط دستفروشي پدرش در خيابان پزشكان پارس آباد ايستاده بود، ربوده شد. در تمام اين ٢٠ روز مردم هم در فضاي مجازي و هم در شهر پارس‌آباد با اعلاميه‌هايي كه در دست داشتند براي پيدا شدنش لحظه‌شماري مي‌كردند. تا اينكه بعد از پيگيري‌هاي پليس و بازجويي از مظنونان حادثه معلوم شد آتنا به قتل رسيده است.
جسدش را در پاركينگ خانه قاتل پيدا كردند. اين در حالي بود كه ديروز دادستان عمومي و انقلاب استان اردبيل نيز در گفت‌وگو با تسنيم درباره پرونده قتل آتنا گفت: پس از بررسي‌هاي انجام شده سرانجام نتيجه تحقيقات پزشكي قانوني آتنا اصلاني مشخص شد و در نهايت تيم پزشكي آثار آزار و اذيت جنسي را تاييد كرد. دادستان عمومي و انقلاب استان اردبيل با اشاره به اينكه طي بررسي‌هاي انجام يافته مشخص شد كه قاتل ٤٢ ساله متاهل و داراي فرزند و سابقه‌دار است، گفت: اين اطمينان به خانواده مقتول و اهالي شهرستان پارس‌آباد داده مي‌شود كه اين پرونده در سريع‌ترين زمان رسيدگي خواهد شد.
ناصر عتباتي، دادستان اردبيل گفت: پس از بررسي‌هاي انجام يافته سرانجام نتيجه تحقيقات پزشكي قانوني آتنا اصلاني دختر معصوم هفت ساله پارس‌آبادي مشخص شد و در نهايت تيم پزشكي آثار آزار و اذيت جنسي را تاييد كرد. وي افزود: با وجود اينكه مدت طولاني از زمان قتل نونهال پارس‌آبادي مي‌گذرد ولي تحقيقات پزشكي قانوني اين موضوع را تاييد كرد و پرونده وارد فاز جديدي شد كه تمامي اقدامات و بررسي‌هاي لازم در اين زمينه همچنان با جديت و اهتمام ويژه ادامه دارد تا بتوانيم تمامي رازهاي پنهان اين ماجراي پرنشيب و فراز را براي همگان مشخص كنيم.
عتباتي بيان كرد: وفق دستور رياست دادگستري استان اردبيل و با نظارت دادستان مركز استان، روند پرونده به صورت فوق‌العاده و خارج از نوبت مورد بررسي و رسيدگي قرار خواهد گرفت و تمام تلاش و اهداف ما مبني بر اين محور خواهد بود تا بتوانيم عدالت را به‌طور كامل در حق اين طفل معصوم ادا كنيم و حق او را از قاتلش بستانيم.
دادستان پارس آباد گفت: هيچ پرونده‌اي از پزشك قانوني مبني بر تاييد اختلالات رواني قاتل براي‌مان ارسال نشده است.ردپاي قاتل «آتنا» در سه قتلهمچنين طباطبايي دادستان پارس‌آباد گفت: با اقرار متهم به قتل آتنا، پرونده به عنوان يك ابر پرونده وارد مرحله جديدي شد به‌طوري كه با پيگيري‌ها و بررسي‌هاي صورت گرفته احتمال رمزگشايي چندين پرونده ديگر همچون فوت مشكوك و قتل سر به مهر مانده وجود دارد.
دادستان شهرستان پارس آباد با بيان اينكه قاتل تمامي اقدامات خود را در اين زمينه برنامه‌ريزي شده انجام داده است، افزود: ما با يك قاتل حرفه‌اي روبه‌رو هستيم كه در گذشته هم چندين پرونده عليه وي تشكيل و بازداشت شده اما بنا به نبود دلايل كافي متهم آزاد شده است. طباطبايي در خصوص اظهارات قاتل افزود: قاتل هيچ گونه اختلالات رواني نداشته و دليلي هم مبني بر اين رفتار از پزشكي قانوني تاكنون براي ما ارسال نشده به‌طوري‌كه قاتل تنها انگيزه خود را از اين قتل انگيزه مالي عنوان كرده است.
وي با تكذيب شايعات مطرح شده در فضاي مجازي افزود: جسد آتنا، دختر هفت ساله پارس‌آبادي سالم و دست نخورده بود و قاتل با خفه كردن، اين دختر را به قتل رسانده است. طباطبايي از همكاري همسر و برادر قاتل در كشف جسد خبر داد و گفت: اين پرونده نتيجه يك معضل اجتماعي بوده و منحصر به شهرستان پارس آباد نمي‌شود، بنابراين از عموم مردم شهرستان و مسوولان تقاضا داريم از دامن زدن و اظهارنظر در مورد اين موضوع پرهيز كنند.
دادستان عمومي و انقلاب پارس‌آباد با اعلام اين خبر گفت: جسد خانمي كه دوسال پيش دركنار روستاي مجيدآباد پيدا شده بود توسط همين شخص به قتل رسيده بوده كه درجريان بازجويي به آن اعتراف كرد. سيدعبدالله طباطبايي افزود: با اعتراف قاتل آتنا احتمال اينكه وي قتل‌هاي سريالي مرتكب شده يا دست داشته باشد بيشتر است؛ لذا تحقيقات و بازجويي از قاتل ادامه دارد و خبرهاي تكميلي به محض روشن شدن جريانات به اطلاع مردم خواهد رسيد.
همچنين طباطبايي دادستان پارس‌آباد ساعتي بعد از اعلام دومين قتل از سوي قاتل آتنا از ردپاي اين قاتل دريك قتل ديگر هم خبر داد و گفت: احتمال ردپاي شيطان پارس‌آبادي در سومين قتل نيز وجود دارد و ما در پرونده قضايي «آتنا اصلاني» با يك قاتل سريالي مواجه هستيم. سيدعبدالله طباطبايي در جمع خبرنگاران با اشاره به آخرين وضعيت پرونده قضايي آتنا اصلاني در پارس‌آباد گفت: ردپاي شيطان پارس‌آبادي در سومين قتل كه مربوط به يك زن ٣٠ ساله در سال ٩٣ بوده نيز ديده مي‌شود كه هم‌اكنون تحقيقات در خصوص اين پرونده ادامه دارد و در حال حاضر نمي‌توان با قطعيت اعلام كرد كه قاتل آتنا در اين پرونده واقعا نقش داشته كه به همين دليل نياز است كه تا پايان تحقيقات نتايج مورد بررسي قرار داده شود.
وي افزود: شمار پرونده‌هايي كه احتمال مي‌رود با توجه به نحوه قتل، قاتل آتنا در آنها نقش داشته باشد به سه پرونده مي‌رسد كه يكي از پرونده‌هايي كه احتمال مي‌رود ردپاي شيطان پارس‌آباد در آن وجود داشته باشد مربوط به جسد سوخته يك زن در محله شهرك فجر پارس‌آباد است كه در نزديكي مسجد حضرت فاطمه زهرا (س) كشف شده بود و بررسي اين پرونده در سال ٩٣ توسط دادستان وقت پارس‌آباد، رحيم گلزاده انجام شده و مصاحبه‌هايي نيز در اين زمينه با وي انجام شده بود.
طبق مصاحبه‌هاي انجام يافته با دادستان وقت پارس‌آباد سريعا پس از گزارش موضوع مبني بر يافتن يك زن كاملا سوخته شده، ماموران آگاهي پارس‌آباد سر صحنه حضور يافتند و در بررسي‌هاي مقدماتي مشخص شد كه اين جسد بدون سر بوده و به‌طور كامل سوخته است كه پس از آن ماموران آگاهي پارس‌آباد، تشخيص هويت اين جنازه و نيز شناسايي و دستگيري عامل يا عاملان اين جنايت را در دستور كار قرار دادند.
دادستان پارس‌آباد بيان كرد: براي بررسي‌هاي بعدي اين جسد سوخته و بدون سر با هماهنگي و دستور مقام قضايي تحويل پزشكي قانوني منطقه شد و پس از بررسي‌هاي انجام يافته مشخص شد كه اين جنازه در حالي كه حدود يك هفته قبل در داخل گوني در شهرك فجر رها شده بود، بعد از مرگ سوخته است. وي تصريح كرد: با توجه به اينكه در اين شهرستان نيز هيچ مفقودي در آن برهه زماني و تا اكنون اعلام نشده و شكايتي نيز در اين خصوص وجود ندارد، احتمال اينكه جنازه متعلق به فرد غيربومي باشد، بسيار محتمل است.
var clickyab_ad = clickyab_ad || []; clickyab_ad['id'] = 9951492947134 ; clickyab_ad['domain'] = 'namehnews.ir'; clickyab_ad['slot'] = 34929327590; clickyab_ad['width'] = 468; clickyab_ad['height'] = 60; clickyab_ad['responsive'] = 'true' ; clickyab_ad['effect'] = "";

کد خبر: 821247  |  مشاهده خبر در منبع اصلی: نامه
گردآوری اخبار بوسیله ربات جستجوگر پارست
راجع به ربات پارست بیشتر بدانید
به اشتراک بگذارید

آخرین خبرهای علمي

این مکمل از پاک شدن حافظه جلوگیری می کند بهداشت نیوز  ۱ ساعت پیش

این مکمل از پاک شدن حافظه جلوگیری می کند به گزارش بهداشت نیوز: کمبود ویتامینB12 که یکی از ویتامین‌های گروه B به‌شمار می‌رود، عوارض متعددی با خود به همراه می‌آورد و باید بدانید که در منابع گیاهی، هیچ ردی از این ویتامین را نمی‌توانید پیدا کنید.

تیم پیکان های ایرانی در رالی پکن-پاریس! + عکس بهداشت نیوز  ۱ ساعت پیش

تیم پیکان های ایرانی در رالی پکن-پاریس! + عکس عکس زیر تیم ایران را در رالی پکن - پاریس در  روز بیست و هشتم شهریور ماه سال ۱۳۷۶ و در میدان کنکورد پاریس نشان می‌دهد. در این رالی ایران با ۳ خودروی پیکان شرکت کرد و توانست مقام‌های هفتم، هشتم و دهم را کسب نماید. 

نمایشگری هوشمند ویژه غواصان طراحی شد شبکه ایران  ۱ ساعت پیش

این نمایشگر که بر روی عینک غواصی سوار می شود Shadow NAV نام دارد و اختلالی در فعالیت های عادی غواصان ایجاد نمی کند. مهم ترین مزیت این محصول تسهیل مسیریابی در حین غواصی در زیر آب است. واقعیت این است که بخش های زیادی از دنیای زیر آب تاریک است و در برخی بخش ها وجود جلبک ها و گل ولای و جانوران مختلف دریایی...

نیروهای مسلح تروریست‌ها و جنایتکاران را در هر نقطه از جهان تحت تعقیب قرار می‌دهند العالم فارسی  ۱ ساعت پیش

العالم - ایران /  سیاسی سردار سرلشکر محمد باقری رئیس ستاد کل نیروهای مسلح در پیامی اقدام تروریستی مزدوران استکبار در منطقه که به شهادت و زخمی شدن جمعی از هموطنان در اهواز منجر شد را محکوم کرد. در این پیام آمده است: در آستانه نمایش غرورآفرین توانمندی‌های دفاعی جمهوری اسلامی...

لاغرها هم دیابت می‌گیرند سلامت نیوز  ۱ ساعت پیش

لاغرها هم دیابت می‌گیرندسلامت نیوز: آیا می‌دانید آمار ابتلا به دیابت در ایران بسیار نگران‌کننده است؟ این آمار در سال 1396 نشان داده است که 12 درصد جمعیت بالای ۱۸ سال کشور به دیابت مبتلا هستند که البته زنان نیز در این میان بیش از مردان مستعد ابتلا به این بیماری هستند .به گزارش سلامت نیوز به نقل از جام جم، جالب آن‌که...

کمبود ویتامین B6 چه نشانه هایی دارد؟ سلامت نیوز  ۱ ساعت پیش

کمبود ویتامین B6 چه نشانه هایی دارد؟سلامت نیوز: ویتامین B6 یک ویتامین ضروری برای بدن است که کمبود آن پیامدها و نشانه هایی در پی دارد که در ادامه به مهم ترین پیامدها و نشانه های کمبود ویتامین B6 اشاره می شود. علائم کمبود ویتامین B6به گزارش سلامت نیوز به نقل از سایت سیمرغ، این ویتامین سخت کوش فعالیت های زیادی در بدن انجام می دهد. ویتامین...

کفش یا کتانی؛ کدام پاپوش برای مدارس مناسب است؟ بهداشت نیوز  ۲ ساعت پیش

کفش یا کتانی؛ کدام پاپوش برای مدارس مناسب است؟ به گزارش بهداشت نیوز: یاسر نژادی جراج زانو اظهار کرد: طراحی کفش بسیار مهم است. خانواده‌ها در انتخاب کفش باید در ابتدا به حالت آناتومیک آن دقت و در مرحله طراحی آن را مد نظر داشته باشند. بهتر است کفش کودک زیر ۳ سال، زیره یا لژ اضافی نداشته باشد و بدون طراحی پاشنه باشد و با  بالا رفتن سن، پاشنه...

چگونه کودک کارآفرین و مسئولیت پذیر داشته باشیم؟ بهداشت نیوز  ۲ ساعت پیش

چگونه کودک کارآفرین و مسئولیت پذیر داشته باشیم؟ به گزارش بهداشت نیوز: مریم غلامی روانشناس و مشاور خانواده  اظهار کرد: مسئولیت پذیری ویژگی ذاتی نیست، بلکه کودک آن را از والدین و اجتماع فرا می‌گیرد. والدین باید از همان دوران کودکی به فرزند خود مسئولیت پذیری را یاد دهند. وی افزود: والدین باید به کودکان خود فرصت دهند تا در انجام فعالیت‌هایشان...

چگونه فرق بین آنفلوآنزا با سرماخوردگی را بشناسیم؟ + راه های درمان نامه  ۲ ساعت پیش

به گزارش نامه نیوز، دکتر ابراهیم رزم‌پا – متخصص گوش و حلق و بینی و نایب رییس انجمن راینولوژی ایران درباره تفاوت‌های سرماخوردگی ساده با آنفلوآنزا، گفت: سرماخوردگی و آنفلوآنزا علائمی مشابه دارند. درعین حال سرماخوردگی معمولا خفیف‌تر از آنفلوآنزا است، آنفلوآنزا علائم شدیدتری دارد. هنگام سرماخوردگی فرد معمولا...

چگونه می توان روزی یک کیلو لاغر شد؟ نامه  ۲ ساعت پیش

به گزارش نامه نیوز، با رژیم غذایی صحیح و رعایت نکات ریز رفتاری می توان روزی یک کیلو لاغر شد. در این مقاله ضمن ارائه ی برنامه غذایی برای هر روز به نکات ریزی که باید رعایت شود تا به وزن دلخواه رسید اشاره شده است.روز اول میوه های تازهروز اول مهمترین روز این برنامه‌غذایی است چون تازه می‌خواهید در دنیایی...

ارسال برای دوستان

پخش اخبار زنده