تعداد بازدید: ۳۷
تاريخ انتشار: جمعه،۲۳ تیر ۱۳۹۶
ساعت انتشار: ۱۲:۱۸
هفت عضو کابینه هفته آینده به مجلس می روند
به گزارش روز جمعه خبرنگار پارلمانی ایرنا، کمیسیون ‌های تخصصی مجلس شورای اسلامی هفته آینده جلسات خود را برگزار می کنند که براساس دستور کار کمیسیون ها، هیات رییسه کمیسیون اصل 90 مجلس نشستی برای بررسی پرونده های مطروحه درباره سازمان حج وزیارت و نیز عدم تمکین بانک مرکزی و سازمان صداوسیما به انجام حسابرسی توسط سازمان حسابرسی خواهند داشت.
کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس نیز هفته آینده از وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح برای بررسی آخرین تحولات دفاعی و پاسخ به سوالات فلاحت پیشه نماینده اسلام آباد غرب، هاشم زایی نماینده تهران، قاضی پور نماینده ارومیه، محجوب نماینده تهران و شهریاری نماینده زاهدان دعوت می کند.این کمیسیون همچنین از وزیر کشور جهت بررسی آخرین اخبار و تحولات داخلی و پاسخ به سوال امینی فرد نماینده ایرانشهر، بیگلری نماینده سقز و بانه ، فتحی نماینده تهران، شکور پورحسین نماینده پارس آباد و خادمی نماینده ایذه دعوت خواهد کرد.
بررسی لایحه اجازه افزایش سرمایه وسهام جمهوری اسلامی ایران در هجدهمین دور افزایش سرمایه موسسه بین‌المللی توسعه از موسسات وابسته به گروه بانک جهانی، بررسی آخرین تحولات منظقه خلیج فارس، ادامه بررسی طرح تامین امنیت برگزاری مراسم نیز در دستور کار هفته آینده کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس قرار دارد.کمیسیون آیین نامه داخلی مجلس در جلسه هفته آینده به جمع بندی و رای گیری طرح جامع مدیریت شهری، بررسی پیشنهادات درخصوص حادثه اخیر و تامین حفاظت و امنیت مجلس و بررسی طرح اصلاح ماده 45 می پردازد.
کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی و نظارت بر اجرای سیاست های کلی اصل 44 مجلس شورای اسلامی هفته آینده از محمدرضا نعمت زاده وزیر صنعت، معدن و تجارت و ولی الله سیف رییس کل بانک مرکزی برای بررسی ماده 20 قانون رفع موانع تولید رقابت پذیر وارتقای نظام مالی کشور دعوت می کند.این کمیسیون همچنین بررسی مواد 5 و 59 نحوه اجرای قانون اجرای سیاست‌های کلی اصل 44، بررسی مواد 17، 18، 19 و 20 نحوه اجرای قانون بهبود مستمر محیط کسب و کار، بررسی حمایت از تولید داخل در صنایع مس و فولاد و موضوع صادرات شمش فولاد و مس کاتد با حضور معاونان وزارت صنعت و شرکت‌های صنایع مس و فولاد خوزستان را در دستور کار دارد.
کمیسیون مشترک طرح تقویت و توسعه نظام استاندارد مجلس نیز هفته آینده ایرادات شورای نگهبان درباره طرح تقویت و توسعه نظام استاندارد را بررسی می کند.ارایه گزارش توسط معاون علمی و فناوری رییس‌جمهور درباره جذب فارغ التحصیلان خارج از کشور، بررسی طرح جامع جمعیت با حضور مسئولان شورای راهبردی جمعیت، بازدید از مرکز همکاری‌های فناوری و نوآوری ریاست جمهوری، دعوت از رییس سازمان پژوهش ها و تالیف کتب درسی وزارت آموزش و پرورش جهت ارایه گزارش، دعوت از وزیر آموزش و پرورش جهت ارایه گزارش از نحوه برگزاری امتحانات نهایی سال 96، بررسی مشکلات مدارس شاهد با حضور مدیرکل شاهد وزارت آموزش و پرورش و رییس اداره شهر تهران نیز در دستور کار هفته آینده کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس قرار دارد.
کمیسیون اجتماعی مجلس نیز هفته آینده از تعدادی از مدیران کانون ‌های بازنشستگی کشوری برای بحث و تبادل نظر پیرامون موضوع همسان سازی حقوق بازنشستگان دعوت می کند.ادامه بررسی طرح بیمه کارگزاران کشاورزی، بررسی روند اجرای بند ت ماده 80 قانون برنامه ششم درباره بیمه زنان سرپرست خانواده، بررسی مسایل و مشکلات اعضای موسسه مالی و اعتباری ثامن در دستور کار هفته آینده کمیسیون اجتماعی مجلس قرار دارد.
کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی نیز در جلسه هفته آینده مجلس بررسی تقاضای تعدادی از نمایندگان برای تحقیق و تفحص از نحوه واگذاری پالایشگاه کرمانشاه به بخش خصوصی براساس ماده 214 آیین نامه داخلی مجلس و ارایه گزارش مدیر منطقه آزاد شرکت شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) درباره عملکرد این منطقه با توجه به بازدید قبلی این کمیسیون در دستور کار دارد.
این کمیسیون هفته آینده نشست مشترکی با وزیر کار،تعاون و رفاه اجتماعی در محل این وزارتخانه نیز خواهد داشت و همچنین طرح یک فوریتی الحاق دو ماده به قانون رفع موانع تولید باحضور برخی از مدیران عامل بانکها درباره الزام بانکها به مصوبات کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید جهت پرداخت تسهیلات بانکی و آخرین وضعیت عملکردی نظام بانکی کشور با حضور مدیرعامل بانکهای دولتی کشور بررسی می کند.
کمیسیون انرژی مجلس هفته آینده از وزیر نیرو برای پاسخ به سوالات نادری نماینده پاوه، اعزازی نماینده بناب و مرادی نماینده بندرعباس دعوت خواهد کرد.بررسی طرح الحاق موادی به قانون تسریع در بازسازی مناطق آسیب دیده بر اثر حوادث غیر مترقبه با حضور مسئولان و کارشناسان وزارتخانه های نیرو و راه، سازمان برنامه و بودجه دیوان محاسبات و مرکز پژوهش ها، نشست مشترک کمیسیون با مدیرعامل و اعضای شرکت راه آهن در دستور کار هفته آینده کمیسیون انرژی مجلس قرار دارد.
دعوت از مسوولان مربوطه برای ارایه گزارش عملکرد منابع و مصارف سه ماهه قانون بودجه سال 96، ادامه رسیدگی به لایحه مالیات بر ارزش افزوده، رسیدگی به طرح الحاق موادی به قانون تسریع در بازسازی مناطق آسیب دیده در اثر حوادث غیرمترقبه نیز در دستور کار هفته آینده کمیسیون برنامه و بودجه مجلس قرار دارد.کمیسیون بهداشت ودرمان مجلس شورای اسلامی نیز هفته آینده بحث و تبادل نظر پیرامون عملکرد وزارت بهداشت در دولت یازدهم، دعوت از وزیر بهداشت برای پاسخگویی به سوالات ملکی نماینده مشکین شهر، قاضی پور نماینده ارومیه، ساری نماینده اهواز و پژمان فر نماینده مشهد، بررسی گردشگری سلامت با حضور مسوولان اجرایی و بررسی طرح استفساریه دریافت 4 درصد حق بیمه مشاغل سخت و زیان آور از واگذاری کار به پیمانکار در دستور کار دارد.
کمیسیون شوراها و امورداخلی مجلس شورای اسلامی نیز هفته آینده به بررسی لایحه مدیریت حوادث غیر مترقبه کشور، بررسی طرح جامع جمعیت و تعالی جامعه، بررسی طرح اصلاح قانون مبارزه با مواد مخدر و بررسی لایحه اهداف، وظایف و اختیارات وزارت ورزش و جوانان می پردازد.کمیسیون صنایع و معادن مجلس نیز هفته آینده استماع گزارش عملکرد و برنامه های سازمان صنایع کوچک و شهرکهای صنعتی ایران، استماع گزارش کارگروه ویژه رسیدگی به معضل قاچاق کالا و ارز، رای گیری درباره تقاضای تحقیق و تفحص از عملکرد وزارت صنعت درباره صدور مجوز واگذاری معادن و بررسی تقاضای تحقیق و تفحص از نحوه واگذاری هلدینگ پتروشیمی باختر به بخش خصوصی را در دستور کار دارد.
کمیسیون عمران مجلس نیز هفته آینده ادامه بررسی موارد ارجاعی لایحه مالیات بر ارزش افزوده باحضور مسوولان مربوطه، بررسی طرح الحاق موادی به قانون تسریع در بازسازی مناطق آسیب دیده بر اثر حوادث غیر مترقبه با حضور مسوولان مربوطه، بررسی گزارش دیوان محاسبات درباره اعتبارات بخش مدیریت بحران با حضور سازمان برنامه و بودجه و دو وزارت اقتصاد و کشور و بازدید از بندر شهید رجایی استان هرمزگان را دنبال می کند.
ادامه بررسی لایحه اصلاح بخشی از ساختار دولت، نشست مشترک با رییس و معاونان سازمان صداوسیما در محل این سازمان، ادامه بررسی طرح جامع جمعیت و تعالی خانواده نیز جزو دستور کار هفته آینده کمیسیون فرهنگی مجلس است.کمیسیون حقوقی وقضایی مجلس شورای اسلامی نیز هفته آینده بررسی لایحه حمایت از کودکان و نوجوانان و بررسی لایحه حمایت از مالکیت صنعتی را در دستور کار دارد.
کمیسیون کشاروزی مجلس شورای اسلامی نیز هفته آینده به بررسی گزارش دیوان محاسبات درباره تفریغ بودجه سال‌های 94 و 95 در بخش کشاورزی و محیط‌ زیست، گزارش کارگروه دام و طیور و آبزیان در باره آسیبهای حوزه های دامپروری و گزارش سازمان حفاظت از محیط‌ زیست درباره برنامه های اجرایی و اقدامات انجام شده در زمینه قوانین برنامه ششم می پردازد.
سیام*9254**1823 خبرنگار: سجاد خسروانیان ** انتشار: طاهره نبی اللهی

کد خبر: 822776  |  مشاهده خبر در منبع اصلی: ایرنا
گردآوری اخبار بوسیله ربات جستجوگر پارست
راجع به ربات پارست بیشتر بدانید
به اشتراک بگذارید

آخرین خبرهای سياسي

نقش انگلیس در پروژه مدرن‌سازی راکتور اراک بررسی شد خبرگزاری برنا  ۲۹ دقیقه پیش

نقش انگلیس در  پروژه مدرن‌سازی راکتور اراک بررسی شد به گزارش گروه خبر خبرگزاری برنا، سرپرست هیات انگلیسی و نماینده انگلیس در گروه کاری بازطراحی و مدرن سازی رآکتور اراک، در حاشیه شصت و دومین کنفرانس عمومی آژانس بین المللی انرژی اتمی در وین، با «علی اکبر صالحی»، معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان انرژی اتمی، دیدار و گفتگو کرد. لزوم...

صالحی با همتای چینی خود دیدار کرد خبرگزاری برنا  ۲۹ دقیقه پیش

صالحی با همتای چینی خود دیدار کرد به گزارش گروه خبر خبرگزاری برنا، «علی اکبر صالحی»، معاون رییس جمهور و رییس سازمان انرژی اتمی کشورمان، در حاشیه شصت و دومین کنفرانس عمومی آژانس بین المللی انرژی اتمی در وین، با «ژانگ کجیان»، رئیس سازمان انرژی اتمی چین، دیدار و گفت و گو کرد. پیشینه تاریخی روابط...

نقش موسیقی ایرانی در تعزیه ایرنا  ۴۸ دقیقه پیش

نمایش تعزیه را شاید بتوان یکی از گونه های نمایشی است که خاستگاه آن به ایران شیعی باز می گردد. تعزیه یک روایت را چندین بار تکرار نمی کند بلکه در نوبت های مختلف اجرای تعزیه، گام به گام ماجرای عاشورا به نمایش در می آید. تعزیه گستره ای از روایت دو طفلان مسلم تا اسارت اهل بیت پیامبر را در بر می گیرد و در...

شور و شعور حسینی در قزوین به نمایش درآمد ایرنا  ۴۸ دقیقه پیش

به گزارش ایرنا، اجتماع عظیم و باشکوه در نهمین روز محرم که بزرگترین مجلس و اجتماع سوگواری برای عزای امام حسین (ع) در قزوین به شمار می آید، با حضور هزاران تن از شهروندان عزادار قزوینی در خیابان شهدا (سپه) برگزار شد.حاضران سیاه پوش حاضر در مراسم عزاداری روز تاسوعا در قزوین با همراهی و هم نوایی با مداحان...

تکذیب ادعای یک نماینده مجلس درباره هزینه سفر رییس‌جمهور به نیویورک ایلنا  ۴۹ دقیقه پیش

تکذیب ادعای یک نماینده مجلس درباره هزینه سفر رییس‌جمهور به نیویورکبه گزارش ایلنا، پایگاه اطلاع‌رسانی دولت در اطلاعیه ای اعلام کرد: ریاست جمهوری در صرفه جویی هزینه های سفرهای داخلی و خارجی اعضای دولت و به خصوص سفرهای مربوط به شخص ایشان مصر بوده و با جدیت این موضوع را دنبال می کند. در سفر امسال هیئت رسمی همراه ایشان ۶ نفر بوده و همراهان رئیس جمهور شامل تیم حفاظت،...

جنگنده‌های ارتش و سپاه برای رژه 31 شهریور در بندرعباس تمرین کردند خبرگزاری فارس  ۵۵ دقیقه پیش

در پایگاه شهید عبدالکریمی بندرعباس انجام شد؛رژه تمرینی هوایی مشترک جنگنده‌های نیروی هوایی ارتش و سپاه پاسداران جمهوری اسلامی ایران به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از روابط عمومی نهاجا، در آستانه فرارسیدن هفته دفاع مقدس و برگزاری رژه ۳۱ شهریورماه و برای دومین سال متوالی، تمرینات جنگنده‌های نیروی هوایی...

حسن روحانی در سازمان ملل باید چه بگوید؟/توصیه عضو شورای مرکزی موتلفه به روحانی نامه  ۱ ساعت پیش

به گزارش نامه نیوز، حمیدرضا ترقی عضو شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی درباره مهمترین مسائلی که رئیس جمهور کشورمان باید در مجمع عمومی سازمان ملل به آن اشاره کند، اظهار کرد: آقای روحانی در ابتدا باید به تبیین سیاست‌های ظالمانه و یکجانبه ایالات متحده آمریکا با کشورهای دیگر بپردازد.وی افزود: دخالت‌های آمریکا...

واکنش ترامپ در مورد سقوط جنگنده روس در سوریه نامه  ۱ ساعت پیش

به گزارش نامه نیوز، دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا عنوان داشت: طبق گزارش‌های اولیه سوریه جنگنده روس را ساقط کرده و این وضعیت بدی است.ترامپ در ادامه گفت، روسیه به صورت خصمانه رفتار کرده و برای چیزی جز قدرت احترام قائل نیست.رئیس جمهور آمریکا تأکید کرد که دولتش به زودی درباره بازگشت نیروهای آمریکایی از...

روایت «جان کری» از خواسته طرف ایرانی در «لوزان» آفتاب نیوز  ۲ ساعت پیش

آفتاب‌‌نیوز : وزیر امور خارجه سابق آمریکا در کتاب خاطراتش ادعا کرد وزیر خارجه ایران، در آستانه تفاهم لوزان قصد داشت از انتشار علنی سندی درباره این تفاهم جلوگیری کند.«جان کری»، وزیر امور خارجه سابق آمریکا در کتاب خاطراتش با عنوان «Every Day Is Extra» ("هر روز موهبتی دیگر است") ادعا کرده «محمد جواد ظریف»،...

ملت ایران در مقابل هجمه اقتصادی دشمن ایستادگی می کند ایرنا  ۲ ساعت پیش

به گزارش ایرنا، حجت الاسلام سید علی حسینی روز چهارشنبه در آئین زیارت حضرت عباس(ع) در جمع عزاداران تاسوعای حسینی افزود: دشمن سعی می کند با هجمه های اقتصادی و جنگ رسانه ای ملت ایران را از نظام جمهوری اسلامی جدا کند.وی با تاکید بر لزوم شناخت یزید و شمر زمان حاضر بیان کرد: امروز صهیونیست ها از موشک های...

ارسال برای دوستان

پخش اخبار زنده