تعداد بازدید: ۲۹
تاريخ انتشار: شنبه،۲۴ تیر ۱۳۹۶
ساعت انتشار: ۱۱:۳۳
کارگردانان سینما درباره سریال شهرزاد چه گفتند
به گزارش  ایلنا، سیروس الوند، مرجان اشرفی‌زاده، حسن برزیده، تینا پاکروان، ابوالفضل جلیلی، یدالله صمدی، مصطفی کیایی، محمدحسین لطیفی، وحید موسائیان، بیژن میرباقری در گفت‌و‌گوهای خود از این سریال به عنوان اثری باکیفیت یاد کرده و حسن فتحی و تیم تولید آن را تحسین کردند. ***سیروس الوند کارگردان سریال  شهرزاد را در کنار داوود میرباقری و مهدی فخیم‌زاده از حرفه‌ای‌ترین فیلمسازانی دانست که در تلویزیون کار کرده‌اند و گفت: این افراد آثار ماندگاری را از خود به جا گذاشته‌اند، در سریال «شهرزاد» تنوع کار در موضوع و اجرا است که این امر در آثار حسن فتحی بسیار نمود دارد.
فتحی ازجمله کارگردان‌هایی است که هر کاری را شروع کرده به سرانجام رسانده و حتی در مخاطب ایجاد سلیقه کرده است. وی ادامه داد: حتی زمانیکه آثار وی را با آثار تاریخی و پهلوانی مقایسه می‌کنیم مخاطب به خوبی متوجه تفاوت‌ها می‌شود زیرا صحنه آرایی، نور و... به بهترین شکل حرفه‌ای انجام گرفته و بازسازی‌های تاریخی آن نیز بسیارباورپذیر است.
کارگردان «پرتقال خونی» با بیان اینکه «شهرزاد» از کلیشه قدیمی به شکل صحیحی استفاده کرده است، گفت: همانطور که می‌دانیم عشق سوژه ازلی و ابدی است اما نکته غافل این است که در درام تنها عشق کافی نیست، رقیب عشقی لازم است که این رقیب‌ها هرچه قوی‌تر باشند موضوع را جذاب‌تر می‌کند.
در تمامی درام‌های عاشقانه کلاسیک مثل لیلی و مجنون، شیرین و فرهاد و... یک رقیب عشقی وجود دارد که این موضوع در سریال شهرزاد بسیار کارساز است. الوند ادامه داد: عشق پاکی بین دو بازیگر این سریال یعنی مصطفی زمانی و ترانه علیدوستی وجود دارد اما در کنار این عشق رقیب عشقی (شهاب حسینی) نیز وجود دارد که درام را شکل داده و نکته بسیار مهمی است.
فتحی در سریال «شهرزاد» اجرای بسیار خوب و بی‌نقصی داشته است، صحنه آرایی و لباس‌ها بسیار قابل باور هستند و حتی پلان‌های لاله زار که چند بار تکرار می‌شود تو ذوق نمی‌زند. سریال شهرزاد حاصل کار دسته جمعی است که گروه آن همگی خوب و درست کار می‌کنند یعنی همگی با تسلط به کارشان در این اثر هنری حضور دارند و این موضوع یکی از عوامل مهم در استقبال از سریال شهرزاد است.
***مرجان اشرفی‌زاده با بیان اینکه سریال «شهرزاد» را می‌توان در خط اصلی قصه و جذابتی که برای مخاطب دارد، دنبال کرد، گفت: طراحی شخصیت‌های جذاب و چندلایه که به نظر می‌رسد بدمن‌ها وجوه انسانی زیادی دارند که از نکات قابل توجه در این سریال است. البته باید گفت هیچ اثری بدون نقص نیست واشتباهات تاریخی نیز وجود دارد اما آن چیزی که به خوبی مخاطب را با خود همراه کرده است، شخصیت‌های قصه هستند.
وی افزود: حسن فتحی در سریال «شهرزاد» در اجرا، بازی‌ها و انتخاب بازیگر‌ها بسیار سنجیده عمل کرده است ضمن اینکه در درام تبحرخاصی دارد و تا به امروز عاشقانه‌های خوبی حتی در تلویزیون ساخته است. البته باید اشاره داشت که فتحی دستش در نمایش خانگی باز‌تر بوده و توانسته به جزئیات بیشتری بپردازد که شاید یکی از دلایل جذابیت‌های داستان این موضوع هم باشد.
کارگردان «آبجی» همچنین گفت: کاش این امکان وجود داشت تا «شهرزاد» از تلویزیون پخش شود زیرا حیف است که مجموعه فاخراین‌چنینی از رسانه ملی پخش نشود. با پخش از رسانه ملی می‌توانست در شهرستان‌ها هم مخاطب زیادی را با خود همراه کند. بهرحال شهرزاد سریالی است که با موضوع و شخصیت‌هایش مخاطبان زیادی را با خود همراه کرده است تعداد این نوع سریال‌ها کم است و امیدوارم این استقبال فتح بابی برای ساخت چنین مجموعه‌هایی باشد.
***حسن برزیده با بیان اینکه حسن فتحی در ارتباط گیری با مخاطب توانایی زیادی دارد و در شکل اجرایی و قصه سریال موفق است، گفت: از جمله موارد دیگری که در استقبال این سریال موثر بوده این است که در شبکه نمایش خانگی مانند رسانه ملی ممیزی وجود ندارد و چیزی شبیه و نزدیک به سینما است. وی ادامه داد: بخشی از اتفاقات تاریخی که در فیلم‌ها و سریال‌ها به تصویر کشیده می‌شود اجباری است و هوشمندی حسن فتحی در این سریال است که برهه‌ای از تاریخ را انتخاب کرده که مهم و نقد آن مورد قبول حاکمیت نیز است.
یکی از نقدهای من درمورد سریال این است که شخصیت‌ها و به خصوص شخصیت اصلی یعنی «شهرزاد» شبیه زنان امروزی ما است و کمتر شبیه زنانی است که تاریخ از زنان آن روز‌ها بیان کرده است. این موضوع خیلی منطقی نیست اما به عنوان مخاطب می‌پذیریم زیرا می‌دانیم فتحی می‌خواهد قصه روزش را در قالب آن تاریخ بیان کند.
کارگردان «مزارشریف» گفت: معمولا فیلم‌ها و سریال‌هایی که در قالب تاریخ به تصویر کشیده می‌شوند زیاد مورد استقبال مخاطب قرار نمی‌گیرد اما در مورد «شهرزاد» این طور نبود زیرا کارگردان می‌داند به چه شکلی تاریخ را با قصه اصلی‌اش همراه کند و موفق هم بوده است.
مرحوم علی حاتمی می‌گفت طراحی لباس‌هایم در فیلم و سریال‌ها خودش تاریخ شده است. برزیده ادامه داد: به نظرم طراحی صحنه و لباس در این سریال شکل خوبی دارد و مورد قبول مخاطب است. رنگ و لعاب است که داستان را ملی می‌کند. همه ما مسلمان هستیم و ریشه ایرانی داریم و حفظ ریشه‌ها لازم است به همین دلیل هم مردم دوست دارند تا ریشه‌های ملیشان و فضاهایی که اجدادانمان در آن نفس می‌کشیدند را ببینند.
بنابراین تولید زیاد این نوع فیلم‌ها و سریال‌ها مانند شهرزاد علی رغم وجود فیلم‌های متفاوتی که درباره زندگی ما ساخته می‌شود، خوب است. قطعا فیلم‌های ایرانی که با مضامین ایرانی با طرح موضوعاتی درباره ایران ساخته شود مورد استقبال قرار می‌گیرد و «شهرزاد» به ما می‌گوید که می‌توان در مورد این موضوع فیلم ساخت و مورد استقبال هم قرار گرفت.
***تینا پاکروان با بیان اینکه سریال «شهرزاد» یک اتفاق برای مردم و تولید رسانه‌ای و سریال سازی و درواقع یک تلنگر به تلویزیون است، گفت: به نظرم استقبال از شهرزاد درواقع استقبال از همه موارد یعنی بازیگران، قصه، کارگردان، طراحی صحنه و لباس و... بود که همه این‌ها به خوبی درکنار هم قرار گرفته‌اند.
وی ادامه داد: حسن فتحی به کارش اشراف دارد و توانمندی زیادی در نوشتن دیالوگ برای سریال‌ها دارد. کلیت قصه «شهرزاد» در یک برهه تاریخی بسیار مهم می‌گذرد که این کارگردان به بهترین و زیبا‌ترین شکل به آن پرداخته است. کارگردان «نیمه شب اتفاق افتاد» همچنین گفت: مزیت کار برای مدیوم شبکه نمایش خانگی این است که مانند تلویزیون محدودیت ندارد و همین موضوع می‌تواندعامل مهمی برای جذابیت یک سریال باشد.
همه مواردی که گفته شد که در استقبال از سریال «شهرزاد» تاثیرگذار بود و آنرا به یک اتفاق مهم و تاثیرگذار تبدیل کرده است که تحت مدیریتی بنام کارگردان است. پاکروان افزود: در این سریال انتخاب بازیگران بسیار درست بوده تا آنجا که می‌توان از حضور درخشان ترانه علیدوستی نام برد و پریناز ایزدیار که درواقع شکفتن نوعی از بازیگری بود و علی نصیریان که نقش بزرگ آقا را در سینمای ایران برای خود ثبت کرد.
از اتفاقات مهم دیگر در سریال «شهرزاد» موسیقی آن و حضور محسن چاووشی بود که از دل مردم می‌آمد به همین دلیل هم تاثیرگذاری زیادی بر روی مخاطب داشت. طراحی صحنه و لباس در این سریال بسیار چشمگیر است. وی یاداور شد: قصه این سریال از فرهنگ و آداب و رسوم ایرانی غنی است و این امر یکی از دلایل موفقیت سریال است زیرا مردم ما به سنت‌هایشان بسیار وابسته هستند.
آمار خواندن کتاب در کشور ما بسیار پایین است و این درحالیست که مخاطب تاریخ را دوست دارد و این نوع سریال‌ها می‌توانند به خوبی وقایع تاریخی کشورمان را نشان دهند همانطور که در «شهرزاد» هم شکل خوبی به آن پرداخته شده است. سهل الوصول کردن تاریخ یک دوره و تلفیق آن با داستان گویی مخاطب را راغب‌تر به دنبال کردن قصه می‌کند.
مخصوصا اگر داستان‌هایی در بستر تاریخ باشد و نه تاریخ صرف. پاکروان با بیان اینکه فتحی در سریال سازی استاد است، یاداور شد: فتحی با شب دهم، میوه ممنوعه و «شهرزاد» توانست جایگاه خود را در سریال سازی ثابت و البته مخاطب را با خود همراه کند. هر کدام از سریال‌های فتحی داستان عاشقانه‌ای دارد که به لطافت به آن می‌پردازد.
یک کارگردان باید بتواند به خوبی مدیریت کند تا داستان جذاب باشد و با مخاطب ازتباط برقرار کند و به بهترین شکل ممکن عاطفه را در بستر داستان به مخاطب القا کند. فتحی به راحتی می‌تواند شاعرانگی را بیان کند و موجب ارتباط شود زیرا با ادبیات و تاریخ دوره‌ای که بیان می‌کند آشنایی دارد. شهرزاد عاشقانه‌ای ایرانی است که مردم را یاد خود قدیمشان می‌اندازد.
***ابوالفضل جلیلی با بیان اینکه سریال «شهرزاد» به دو دلیل قابل تقدیر است، گفت: ابتدا کارگردانی که حسن فتحی از کارگردان‌های کاردان و کاربلد است و دیگر اینکه موضوعات در ساختار به شدت درستی قرار گرفته‌اند. البته نکته قابل توجه دیگر در مورد سریال «شهرزاد» این است که تحقیق و پژوهش زیادی را به همراه داشته به همین دلیل هم صحنه‌ها و لوکیشن‌ها به درستی درآمده است.
وی ادامه داد: من معتقدم یک اثری هنری باید همراه با پژوهش باشد که در این مجموعه به شکل گسترده و وسیعی صورت گرفته است و در جاهایی به خوبی دیده می‌شود. علاوه بر آن داستان رمانتیک و عاشقانه‌اش بسیار به دل مخاطب نشسته است زیرا مردم ما امروز نیاز به عشق دارند و متاسفانه فیلم‌های عاشقانه‌مان بسیار کم است به همین دلیل هم مردم ما گذشته را بیشتر از زمان حال دوست دارند زیرا امروز دیگرعشق به معنایی قدیم نیست.
حسن فتحی به خوبی می‌داند که چه موضوعی را انتخاب کند و آنرا بپروراند. کارگردان «حافظ» موضوع سریال «شهرزاد» را بسیار مهم و قابل تحسین است دانست و گفت: این سریال موضوعی دارد که تا به امروز در سینما و تلویزیون به آن پرداخته نشده است. تحقیق و پژوهش موجب شناخت می‌شود به همین دلیل هم این سریال از استقبال خوبی مواجه شد زیرا به خوبی حرف دل مردم را می‌زند و می‌داند که چطور آن‌ها را با خود همراه کند.
جلیلی ادامه داد: موضوع اصلی «شهرزاد» عشق است، چیزی که امروز همه ما به آن نیاز داریم و کمتر به نوع حقیقی‌اش برخورد می‌کنیم عشق است. به نظرم باید تعداد این نوع سریال‌ها بیشتر شود زیرا با وجود آن‌ها دیگر مخاطب نیازی به سریال‌های خارجی ندارد. وی افزود: «شهرزاد» به خوبی توانسته نمونه‌ای از زندگی یک خانواده ایرانی را به تصویر بکشد و البته همراه با صفا و صمیمیتی که در قدیم وجود داشت.
برای حسن فتحی و گروهش حرفه ای‌اش آرزوی موفقیت‌های بیشتری دارم و مخصوصا در فصل جدید این مجمعه فاخر هنری. ***یدالله صمدی نیز درباره سریال «شهرزاد» گفت: اگر بخواهیم سریال‌های نمایش خانگی را باهم مقایسه کنیم «شهرزاد» از نظر ساختار و زمان و هزینه‌ای که برای ساهت آن شده، بسیار فاخر است.
حسن فتحی و همه عوامل این مجموعه برای نشان دادن یه اثرهنری بسیار خوب برای مخاطب سنگ تمام گذاشتند. «شهرزاد» اثر بسیار ارزشمندی است که وقتی با دوستان و آشنایان درباره آن صحبت می‌کنیم همه راضی هستند و من تا به امروز این حجم اشتیاق را درباره هیچ سریالی ندیده بودم. وی ادامه داد: اولین نکته‌ای که درمورد این مجموعه بسیار نمایان است صداقت کارگردان است که بدون دست به دامان شدن ترفندهایی که امروز در سینمای جهان مرسوم است، توانسته قصه‌ای ساده و بی‌آلایش را به بهترین شکل به تصویر بکشد.
کارگردان «معجزه خنده» گفت: «شهرزاد» حس و نگاه خود فتحی است و به همین دلیل هم آنرا محبوب کرده است. فتحی کارگردانی صد درصد ایرانی است که به خوبی رسم و رسومات و ریشه‌های اصلی ایرانی را در آثارش به تصویر می‌کشد و این امر شایسته تقدیر است. خوشحالم از اینکه در کشورمان شاهد چنین مجموعه عظیم و درخور توجهی هستیم.
***مصطفی کیایی نیز گفت: مدیوم تفاوتی ندارد هروقت قصه خوب تعریف شود و پتانسیل لازم را داشته باشد می‌تواند مخاطب را با خود همراه کند و موفق باشد. زیربنای «شهرزاد» عشق است، در همه دنیا به همین شکل است اگر عشق زیربنای درام باشد تاثیرگذاری بیشتری دارد و در این سریال چاشنی عشق است که مخاطب را با خود همراه کرده است.
وی ادامه داد: حسن فتحی در ساخت مجموعه‌های سریالی بسیار موفق بوده است زیرا به خوبی می‌داند قصه را به شکلی باید برای مخاطب تعریف کند. همانطور که در «شهرزاد» علاوه بر موضوع عشق وقایع تاریخی را نیز به تصویر کشیده است. در مورد همه سریال‌ها و یا فیلم‌های تاریخی که می‌سازیم اگر فقط تاریخ را مطرح کنیم و قصه حرف اصلی را نزند، موفق نخواهد شد که این موضوع در «شهرزاد» به خوبی دیده می‌شود.
کارگردان «عصر یخبندان» همچنین گفت: در این سریال تاریخ، طراحی صحنه و لباس به بهترین شکل نشان داده شده است اما اگر قصه عاشقانه همراه آن نبود قطعا موفقیت امروز را نداشت زیرا من معتقدم حرف اصلی را در «شهرزاد» بسترعاشقانه آن می‌زند. «شهرزاد» سریال بسیار درست و البته سختی است، اینکه کارگردانی تلاش کند تا مقطع تاریخی را با روایت مدرن بیان کند تا مخاطب آنرا به خوبی درک کند کار بسیار سختی است اما فتحی به خوبی از عهده آن برآمده است تا آنجا که حتی دیالوگ‌های سریال هم از سطح بالایی برخوردار هستند.
 ***محمد حسین لطیفی با بیان اینکه مهم‌ترین نکته درباره موفقیت این سریال استاندارد بودنش است، گفت: مخاطب تلویزیون از کودک ۵ ساله تا پیرزن ۹۰ ساله یعنی مخاطب عام است اما در شبکه نمایش خانگی بدین شکل نیست. مخاطب در این مدیوم می‌تواند فیلم، بازیگر و کارگردان مورد علاقع‌اش را انتخاب و در هر زمانی که می‌خواهد آنرا ببیند.
وی ادامه داد: فصل اول سریال «شهرزاد» را کامل دیده‌ام و زمانیکه چند قسمت از فصل اول این سریال را دیدم با فتحی تماس گرفتم و به او تبریک گفتم زیرا سال‌ها بود که چنین استانداری را در سریال‌ها ندیده بودم. فتحی آنقدر برای مخاطب ارزش و احترام قائل است که وقتی مخاطب آثار ارزشمند او را می‌بنید می‌تواند از او حمایت کند.
کارگردان «قلب یخی» همچنین گفت: همیشه نگران هستم که استاندارد‌ها در فیلم‌های سینمایی و سریال‌ها از بین برود، هیچ کدام از آثار شناخته شده دنیا را ندیده‌اید که ماندگار شده باشند و مزین به عشق نباشند. البته منظور از عشق تنها بین مرد و زن نیست بلکه می‌تواند بین مادر و فرزند و.
.. هم باشد. لطیفی با بیان اینکه فتحی کارگردان زیرک و باهوشی است، گفت: شاید آثار تاریخی برای مخاطب جذابیت بصری داشته باشد اما همیشه فاصله‌ای بین مقوله عشق و تاریخ وجود دارد که به خوبی این موضوع در «شهرزاد» نمایان است. سریال‌هایی موفق هستند که نقش‌های منفی خوب داشته باشند و این موضوع هم نوید اتفاق خوشایندی است که در «شهرزاد» رخ داده است و آن حضور علی نصیریان است که بهترین شخصیتی است که فتحی برای سریالش انتخاب کرده بود.
 *** وحید موسائیان نیز درباره «شهرزاد» گفت: یکی از دلایل موفقیت سریال این است که کارگردان آن مخاطب را به خوبی می‌شناسد و می‌داند که داستان را در چه قالب بیان کند تا مورد استقبال قرار گیرد. در طول سال‌های گذشته همه آثار حسن فتحی مورد توجه مخاطب قرار گرفته است و این امر به خاطر تیزهوشی و تسلط او بر ادبیات و درام وبه خصوص ساخت درام برای تلویزیون و نمایش خانگی است.
وی ادامه داد: تبحر فتحی در سریال سازی به او کمک می‌کند تا از چه بازیگران و عواملی استفاده کند تا بیشترین مخاطب را با خود همراه کند. تمامی آثار فتحی زمینه تاریخی دارد. سریال‌هایی که داستان عشق را در حوادث تاریخی بیان می‌کند. «شهرزاد» دستمایه عشقی بود که در برهه‌ای از تاریخ اتفاق افتاده است.
کارگردان «قشنگ و فرنگ» یادآور شد: مرحوم علی حاتمی هم در بیان تاریخ و فضای شاعرانه و عاشقانه در سبک خودش موفق بود و حسن فتحی هم هرچند متفاوت با حاتمی اما با تسلط و علاقه به تاریخ معاصر می‌تواند دو جریان از ساخت مجموعه‌هایی با پیش زمینه تاریخی باشند. کارگردانی سریال «شهرزاد» فوق العاده است و فردی که خودش کارگردان باشد به خوبی متوجه می‌شود که این شیوه کارگردانی برای همراه کردن مخاطب تا چه اندازه سخت است ضمن اینکه فتحی ریزه کاری‌های خودش را دارد و به یک سبک بیانی رسیده که در آثار قبلی‌اش هم پیداست.
موساییان ادامه داد: فتحی از کارگردان‌های بسیار حرفه‌ای در سریال سازی است و کارگردانی خوب باعث می‌شود تا جریانی بنام «شهرزاد» بوجود آید. امیدوارم همین روند فعلی برای فصل جدید این سریال نیز ادامه داشته باشد. *** بیژن میرباقری نیز گفت: فیلم‌ها و سریال‌های حسن فتحی همیشه سرمشق دیگر کارگردان‌ها بوده است و حتی آثار سینمایی‌اش با اینکه تعداد آن‌ها کم بوده به اندازه سریال‌هایی که ساخته موفق بوده است.
وی ادامه داد: وجه عاشقانه سریال «شهرزاد» مربوط به متن فتحی- ثمینی است که عاشقانه برای «شهرزاد» نوشتند. البته نباید از یاد برد که خطوط فتحی به نوشتن درام‌های عاشقانه نزدیک‌تر است. کارگردان «ربوده شده» یاداور شد: خوشبختانه فضا در مدیوم نمایش خانگی باز‌تر است و فضای بسته‌ای که در دیگر رسانه‌ها وجود دارد را ندارد و این حسن نمایش خانگی است که توانسته از این مزیت به نفع خود استفاده کند.
حسن فتحی معمولا در همه آثارش موفق است و سریال «شهرزاد» هم یکی دیگر از موفقیت‌های اوست. قسمت چهارم «شهرزاد» دوشنبه ۲۶ تیرماه عرضه می‌شود.

کد خبر: 824067  |  مشاهده خبر در منبع اصلی: ایلنا
گردآوری اخبار بوسیله ربات جستجوگر پارست
راجع به ربات پارست بیشتر بدانید
به اشتراک بگذارید

آخرین خبرهای فرهنگي

آمار قربانیان مشروبات الکلی بالاتر از ایدز و تصادفات جام نیوز  ۱ ساعت پیش

به گزارش سرویس فرهنگی جام نیوز به نقل از بی بی سی، سالانه حدود سه میلیون نفر در سراسر جهان بر اثر مصرف نوشیدنی‌های الکلی میمیرند. این آمار از آمار قربانیان ایدز، خشونت و تصادف‌های جاده ای بیشتر است. طبق گزارش جدید سازمان بهداشت جهانی بیشتر قربانیان الکل مردها هستند.   ولادیمیر...

زنی که نامزد دیوان عالی ترامپ را متهم کرده در سنا شهادت می‌دهد جام نیوز  ۱ ساعت پیش

به گزارش سرویس فرهنگی جام نیوز به نقل از بی بی سی، پروفسور کریستین بلسی فورد که قاضی برت کاوانا، نامزد ورود به دیوان عالی آمریکا را متهم به آزار جنسی کرده گفته حاضر است هفته آینده در واشنگتن و در حضور سناتورهای کنگره شهادت دهد.   وکلای خانم فورد تاکنون چند بار از ناآماده بودن او برای...

بهترین بازیگران سینمای ایران شبکه ایران  ۱ ساعت پیش

اما در مافیای بازیگری سینما و تلویزیون ایران بعضی ها سال هاست ستاره هستند و موفقیت های چشمگیری را در جشنواره های مختلف کسب کردند در این گزارش نگاهی کوتاه به بهترین بازیگران سینمای ایران در سال 97 و دهه های گذشته سینمای ایران داریم. سال 97 به نیمه رسیده و سینمای ایران تا به حال سه اتفاق مهم را برای معرفی...

ساخت مستندهای دهخدا و عارف قزوینی به کجا رسید شبکه ایران  ۱ ساعت پیش

 مستند «دهخدا» به زندگی و آثار این بزرگمرد معاصر می‌پردازد و «چرخ کج رفتار» نگاهی به زندگی تصنیف ساز شهیر عارف قزوینی دارد. مرحله تحقیق این دو فیلم از ابتدای سال آغاز شد که با پایان یافتن آن توسط علیرضا اخلاقی و حامد عزیزی به فیلمنوشت بدل شده‌ است. کارگردانی...

محمد، محبوبترین نام پسر در لندن جام نیوز  ۳ ساعت پیش

به گزارش سرویس فرهنگی جام نیوز به نقل از بی بی سی،اداره آمار بریتانیا آمار سالانه محبوبترین نامه‌های پسران و دختران در بریتانیا در سال ۲۰۱۷ را اعلام کرد و محمد و الیویا محبوبترین نام‌ها در لندن برای پسران و دختران هستند. بیش از 3 هزار نوزاد پسر سال گذشته در این کشور به نام...

عکس یادگاری مهناز افشار با استاد شجریان شبکه ایران  ۳ ساعت پیش

اول مهر سالروز تولد استاد محمدرضا شجریان است و سلبریتی ها و بازیگران سینما به همین مناسبت پست هایی را منتشر کردند. ...

ادامه پخش «دلدادگان» از فردا/ بازگشت «حالا خورشید» از اواسط هفته خبرگزاری فارس  ۳ ساعت پیش

به گزارش خبرگزاری فارس، سریال «دلدادگان» امشب به دلیل پخش بازی پرسپولیس ـ سپید رود رشت که ساعت ۱۹:۳۰ روی آنتن شبکه سه می‌رود، پخش نمی‌شود.   این سریال با توجه به تقارن با ایام عزاداری حضرت سید الشهدا علیه السلام در چند روز اخیر با وقفه در پخش مواجه شده بود که به همین دلیل خلاصه ۸ قسمت پخش شده از فصل...

اجتماع بزرگ زنان عاشورایی شهر تهران برگزار می‌شود خبرگزاری فارس  ۳ ساعت پیش

به گزارش خبرنگار مسجد و هیأت خبرگزاری فارس، اجتماع بزرگ زنان عاشورایی در آستان مقدس امامزاده سیده ملک خاتون روز سه‌‌شنبه سوم مهر ماه جاری از ساعت ۱۵ برگزار می‌شود. در این اجتماع علی‌اکبر رائفی‌پور سخنرانی می‌‌کند و صادق آهنگران، امیر عباسی و محمد اشراقیان از مداحان و ذاکران اهل بیت عصمت و طهارت (ع)...

«پاسیو» در بلاتکلیفی اکران مرور نیوز  ۴ ساعت پیش

«پاسیو» در بلاتکلیفی اکرانبه گزارش خبرگزاری موج، «پاسیو» که برنده سیمرغ بهترین کارگردانى در بخش جلوه‌گاه شرق سی و ششمین جشنواره جهانی فیلم فجر شد به عنوان اولین ساخته بلند مریم بحرالعلومی در انتظار صدور دریافت پروانه نمایش است تا از سوی گروه سینمایی هنرو تجربه اکران شود. در...

برنامه های تئاتر شهر برای نمایش تئاترهای جدید اعلام شد مرور نیوز  ۴ ساعت پیش

برنامه های تئاتر شهر برای نمایش تئاترهای جدید اعلام شدبه گزارش مرور نیوز، تئاتر شهر برنامه های جدید خود را برای نمایش تئاترهای جدید آماده نمایش را اعلام کرد. نمایش «سیم و سُرمه» عنوان نمایش جدیدی به نویسندگی و کارگردانی روزبه حسینی است که از روز یکشنبه هشتم مهر ماه طی ۲ نوبت ساعت‌های ۱۸ و ۲۰ با مدت ۵۰ دقیقه با بازی سیما...

ارسال برای دوستان

پخش اخبار زنده