تعداد بازدید: ۵۳
تاريخ انتشار: شنبه،۲۴ تیر ۱۳۹۶
ساعت انتشار: ۱۸:۱۴
پرداخت وام تا سقف ۵ میلیون تومان به زنان سرپرست خانوار
سلامت نیوز:استاندار تهران بر پرداخت وام تا سقف ۵ میلیون تومان به زنان سرپرست خانوار تاکید کرد.به گزارشسلامت نیوز به نقل از پانا، جلسه کارگروه تخصصی زنان و خانواده که صبح امروز با حضور سیدحسین هاشمی استاندار تهران، شهیندخت مولاوردی؛ معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده و شارقی مدیر کل امور بانوان استانداری تهران برگزار شد، درباره مسائلی از جمله کارآفرینی زنان، احداث شهرک بازتوانی زنان آسیب دیده یا در معرض آسیب و وام صندوق کارآفرینی بحث و بررسی شد.
در ابتدای این جلسه شارقی، مدیر کل امور بانوان استاندار تهران اظهار کرد: زنان کارآفرین در بحث فروش کالاها و صادرات آن به کشورهای منطقه با مشکلاتی مواجه هستند، از همین رو با موسسه زودل بحث و جلساتی برگزار شده تا بتوانند در این زمینه به زنان کارآفرین راه‌حل‌ها و بسترهای مناسب را ارائه دهند.هاشمی، استاندار تهران درباره این طرح گفت: طرح‌های عملیاتی درباره فروش کالاهای زنان کارآفرین که شرکت یا تعاونی ندارند ارائه دهید و اگر لازم است در این زمینه تعاونی تشکیل شده و همه آنها زیرمجموعه این تعاونی قرار گرفته تا بتوانند از این طریق برای فروش و صادرات کالاهای خود اقدام کنند.
در ادامه شارقی خاطرنشان کرد: طرح پیشنهادی راه‌اندازی سامانه مشاوره کارآفرینی ارائه شده و در همین زمینه پروپوزال‌هایی نیز به دست ما رسیده است.مدیر کل امور زنان و خانواده استانداری تهران همچنین درباره ساخت شهرک بازتوانی زنان آسیب دیده یا در معرض آسیب اظهار کرد: این طرح به سازمان بهزیستی ارائه شد اما متاسفانه آنها مخالف این طرح هستند.
او ادامه داد: سازمان بهزیستی معتقد است نام این شهرک بر زنان برچسب زده و مشکلات خاصی را ایجاد می‌کند و آنها معتقدند استانداری نباید در این طرح‌ها وارد شود در حالی که استانداری جایگاه حاکمیتی دارد و می‌تواند سازمان بهزیستی را ملغی کند.استاندار تهران در ادامه این بحث درباره ساخت شهرک بازتوانی زنان آسیب دیده یا در معرض آسیب گفت: این کار بسیار بزرگ است و در حقیقت ایجاد این شهرک در امتداد بیانات مقام معظم رهبری است و این امر باید هر چه سریعتر اجرایی شود در این زمینه می‌توانیم با همکاری بهزیستی و کمیته امداد و با برگزاری جلساتی ایرادات آن برطرف کرد و هر چه زودتر آن را اجرایی کنیم.
در ادامه خاکی، نماینده بهزیستی درباره این طرح گفت: باید چرایی این کار سنجیده شده و سازمان‌هایی که سالیان سال درباره آسیب‌های اجتماعی فعالیت کرده‌اند در این باره اظهار نظر کنند.او ادامه داد: زنان ویژه که در این طرح مطرح شده‌اند هرگز نمی‌پذیرند که به اجبار در محل‌هایی جانمایی شوند همان طور که در زمینه ترک اعتیاد و نگهداری این زنان در کمپ‌ها با شکست مواجه شدیم چرا که به دلیل اجبار آنها را در این طرح‌ها شرکت می‌دادیم بدون شک طرح احداث شهرک بازتوانی زنان آسیب دیده یا در معرض آسیب نیز با شکست مواجه خواهد شد.
خاکی خاطرنشان کرد: امروزه سازمانهای مردم نهاد بسیاری در این باره شکل گرفته و معتقدم باید این اقدامات با کمک آنها انجام شود این طرح از سوی کارشناسان آسیب اجتماعی رد شده و همگی معتقد به شکست اجرای آن هستند.هاشمی با بیان اینکه مهمترین موضوع در احداث این محل توانمندسازی زنان و نگهداری آنها به صورت شبانه‌روزی است، گفت: معتقدم این طرح توسط سازمان‌هایی مانند بهزیستی، کمیته امداد و استانداری بازنگری شده و راهکارهای مناسب برای برطرف شدن مشکلات آن ارائه دهند تا بتوانیم با این معضل اجتماعی برخورد کنیم.
مولاوردی درباره ساخت مجتمع توانمندسازی زنان آسیب دیده و در معرض آسیب نیز گفت: این طرح با مددسرا، خانه امن و گرمخانه که صرفا برای نگهداری در کمپ از زنان ایجاد می‌شود متفاوت است این طرح بازتوانی زنان زندانی را می‌تواند در پی داشته باشد. متاسفانه در ایران نسبت به سایر کشورها در دنیا 20 درصد از زنان زندانی‌مان پس از آزادی به دلیل نداشتن جا و مکان دوباره اقدام به کارهای خلاف قانون زده و به زندان بازمی‌گردند.
معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده به طرح سین هشتم اشاره کرد و گفت: سال گذشته پس از ایام نوروز رضا کیانیان و حسین پاکدل با ارائه طرح سین هشتم پیشنهاد دادند که مکانی را در اختیار آنها قرار دهیم تا بتوانند با استفاده از ظرفیت‌های هنرمندان به زنان در معرض آسیب و آسیب دیده کمک کنند البته این طرح به دلیل آنکه ما نتوانستیم مکانی را به آنها اختصاص دهیم اجرایی نشد.
او به طرح‌های مشابهی در زمینه توانمندسازی زنان بی‌سرپرست و بدسرپرست اشاره و خاطرنشان کرد: در افتتاحیه مرکز طلوع بی‌نام و نشان‌ها ما همین هدف را دنبال می‌کردیم متاسفانه اهالی محل در آن افتتاحیه به ما برای را‌ه‌اندازی این مکان اعتراض می‌کردند و معتقد بودند آنجا به محلی برای کسب و کار زنان ویژه تبدل خواهد شد در مشهد نیز کارخانه تولید فرآورده‌های زیتون یکی از شرایط استخدامش سوء سابقه است بنابراین ساخت این شهرک می‌تواند تمام این طرح‌هایی که بیان شد را کامل کند.
سپس شارقی درباره صندوق کارآفرینی خاطرنشان کرد: متاسفانه صندوق کارآفرینی نسبت به مواردی که از سوی استانداری به آنها ارجاع داده می‌شود اقدامات لازم را انجام نمی‌دهند این افراد از سوی استانداردی مورد تایید هستند و تاکنون 70 نفر به دبیرخانه این صندوق ارجاع شده است که بازخوردی نداشته است.در ادامه نماینده صندوق کارآفرینی خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه وام قرض الحسنه صندوق کارآفرینی 4 درصد کارمزد دریافت می‌کند این صندوق مورد مخاطب همه دستگاه‌ها است و تعداد درخواست‌های که از سوی دستگاه‌های مختلف به ما می‌رسد بسیار قابل توجه است.
او ادامه داد:بر اساس سیاست‌های مدیرعامل صندوق توسعه کارآفرینی درخواست‌های وام ایجادی در اولویت هستند ما تاکنون 33 میلیارد تومان در تهران به زنان کارآفرین وام اعطا کرده‌ایم اغلب این تسهیلات نیز برای وام‌های ایجادی بوده است. همچنین زنان بی‌سرپرست و بدسرپرست در اولویت قرار دارند.
نماینده صندوق توسعه کارآفرینی با اشاره به درخواست‌هایی که از سوی استانداردی به این صندوق ارائه می‌شود، گفت: 90 درصد درخواست‌هایی که از سوی استانداری ارائه شده درخواست وام ایجادی نبوده است و یا اینکه در گذشته به آنها وام پرداخت شده است همچنین 18 مورد از این درخواست‌ها برایشان وام مصوب شده که به دلیل مراحلی که در دریافت وام باید سپری شود نتوانستند این وام را اخذ کنند.
هاشمی استاندار تهران درباره پرداخت وام از سوی صندوق توسعه کارآفرینی گفت: پرداخت وام تا سقف 5 میلیون به زنان سرپرست خانواده انجام شود. همچنین وضعیت 300 زندانی زن که از زندان خارج شده و احتمال بازگشت‌شان به زندان وجود دارد مورد بررسی قرار می‌گیرد.

کد خبر: 824773  |  مشاهده خبر در منبع اصلی: سلامت نیوز
گردآوری اخبار بوسیله ربات جستجوگر پارست
راجع به ربات پارست بیشتر بدانید
به اشتراک بگذارید

آخرین خبرهای علمي

هوای پایتخت سالم است سلامت نیوز  ۱۷ ساعت پیش

هوای پایتخت سالم استسلامت نیوز:شاخص کیفیت هوای تهران امروز (پنجشنبه) با کاهش ۱۱ واحدی غلظت آلاینده ذرات معلق با قطر کمتر از ۲.۵ میکرون نسبت به روز گذشته بر روی عدد ۸۲ قرار گرفته و سالم است. هوای پایتخت سالم استبه گزارش سلامت نیوز به نقل از شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، میانگین غلظت آلاینده ذرات معلق با قطر کمتر از ۲.۵ میکرون...

هوای پایتخت سالم است سلامت نیوز  ۱۷ ساعت پیش

هوای پایتخت سالم استسلامت نیوز:شاخص کیفیت هوای تهران امروز (پنجشنبه) با کاهش ۱۱ واحدی غلظت آلاینده ذرات معلق با قطر کمتر از ۲.۵ میکرون نسبت به روز گذشته بر روی عدد ۸۲ قرار گرفته و سالم است. هوای پایتخت سالم استبه گزارش سلامت نیوز به نقل از شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، میانگین غلظت آلاینده ذرات معلق با قطر کمتر از ۲.۵ میکرون...

سلفی عجیب با دیگ نذری! بهداشت نیوز  ۱۸ ساعت پیش

سلفی عجیب با دیگ نذری! خبرآنلاین

15 هزار درخواست برای سرویس مدرسه/ حذف پرایدهای 10 ساله از سرویس مدارس سلامت نیوز  ۱۹ ساعت پیش

15 هزار درخواست برای سرویس مدرسه/ حذف پرایدهای 10 ساله از سرویس مدارسسلامت نیوز:مدیرعامل سازمان تاکسیرانی شهرداری تهران از حذف خودروی پراید از چرخه سیستم سرویس مدارس خبر داد.علیرضا قنادان در گفت وگو با ایسنا،با اشاره به تمهیدات تاکسیرانی برای پوشش سرویس مدارس با بیان اینکه 15هزار راننده برای سرویس مدرسه تقاضا دادند گفت: تاکنون حدود 15 هزار نفر برای سرویس مدرسه، تقاضا...

برای تهیه نذری این نکات را جدی بگیرید سلامت نیوز  ۱۹ ساعت پیش

برای تهیه نذری این نکات را جدی بگیریدسلامت نیوز:رعایت نکردن موازین بهداشتی در توزیع نذورات در مراسم عزاداری، مساجد، تکایا و هیات ها احتمال بروز بیماری های مرتبط با غذا به وی‍‍ژه بیماری های عفونی روده ای را افزایش می دهد. به گزارش سلامت نیوز وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، روز چهارشنبه در توصیه های بهداشتی برای توزیع نذورات آورده...

بی خوابی در این 5 مشکل سلامتی ریشه دارد نامه  ۲۱ ساعت پیش

دیابتدیابت یک مشکل سلامتی است که به‌خاطر نشانه‌ها و علائمش می‌تواند باعث بی‌خوابی شود. اگر دیابت دارید، احتمالا دچار تکرر ادرار می‌شوید و باید دائما به دستشویی بروید. این مسأله می‌تواند شما را در شب بیدار کند و اجازه ندهد که به خواب‌تان ادامه دهید. یک راه برای جلوگیری از این مسأله، آن است که همیشه درست...

آیا دارچین حافظه را تقویت می کند؟ نامه  ۲۱ ساعت پیش

تقویت حافظه و افزایش تمرکز یکی از دقه دقه های مادران هنگام شروع فصل مدارس می شود. استفاده از ادویه ها می تواند رسیدن به این هدف را میسر کند. در این مقاله ادویه جاتی که باعث تقویت حافظه می شوند را معرفی کرده ایم.زعفران:با افسردگی مقابله می کند، قدرت حافظه و یادگیری را افزایش می دهد. نتایج تحقیقاتی که...

رهبران دو کره به کوهنوردی رفتند العالم فارسی  ۲۱ ساعت پیش

  العالم - آسیا سران دو کره در یک رویداد نادر و با هدف تقویت روابط شخصی و نشان دادن موفقیت های نشست سران به کوهنوردی در کوه 'پکتو' (Paekdu) رفتند. رهبران دو کره ساعت 7 صبح امروز فرودگاه بین المللی سونان پیونگ یانگ را با جت شخصی خود به مقصد فرودگاه کوچک 'سامیجیون'...

نخبگان برندسازی آینده ایران فارغ‌التحصیلی خود را جشن گرفتند تلنا  دیروز

نخبگان برندسازی آینده ایران فارغ‌التحصیلی خود را جشن گرفتند به گزارش تلنا؛ دکتر شهریار شفیعی بنیان گذار و مدیر علمی آکادمی برند ایران طی سخنانی در این مراسم با اشاره به ضرورت آموزش حرفه ای در حوزه برند در کشور گفت: پیش از شکل گیری آکادمی برند، مباحث تخصصی مانند IMBC، رضایت مشتریان، FMCG branding و مباحث برندسازی در مراکز خرید در قالب کنفرانس...

ارسال برای دوستان

پخش اخبار زنده