تعداد بازدید: ۲۹
تاريخ انتشار: یکشنبه،۲۵ تیر ۱۳۹۶
ساعت انتشار: ۱۰:۵۲
گفت‌وگو با قاتلی که پس از 30 سال به قتل اعتراف کرد
  به گزارش سرویس حوادث جام نیـوز،  راز قتل زن سالخورده را 30 سال در دل خود نگه داشت و برای هیچ کس، جز خواهرش بازگو نکرد. رحیم آن زمان 17 سال بیشتر نداشت. وسوسه اجاره کردن مغازه باعث شد تا نقشه سرقت پول‌های پیرزن همسایه را بکشد.   نقشه‌اش بسیار ساده بود: صبح از خواب بیدار می‌شوم.
به خانه پیرزن می‌روم. او را هل می‌دهم و براحتی پول‌هایش را می‌دزدم و بیرون می‌آیم، اما اتفاقی که رخ داد، تفاوت بسیاری با این خیال داشت. آن روز مقتول مقاومت کرد و با چاقو به سمت رحیم رفت. درگیر شدند و چاقو از دست پیرزن افتاد. رحیم آن را برداشت و چند ضربه زد. لباس‌هایش که خونی شد، فهمید نقشه سرقت با قتل به پایان رسیده است.
سراغ اتاق‌ها رفت و خانه را زیر و رو کرد، اما هیچ پولی پیدا نشد. رحیم، دست خالی فرار کرد و به خانه پدرش برگشت. چند سال بعد، عاشق شد و ازدواج کرد و حالا در 48 سالگی، دو فرزند پسر و یک دختر 7 ماهه دارد. او که یک ماه پیش هنگام تردد با خودرویش از سوی پلیس دستگیر شد، به برنامه رادیویی یک پرونده، یک روایت رادیو جوان می‌گوید: آن روز به قصد سرقت رفته بودم، اما مرتکب قتل شدم.
در تمام این مدت، کابوس‌ها دست از سرم برنمی‌داشتند و مقتول هر شب به خوابم می‌آمد و می‌پرسید، چرا او را کشته‌ام؟ رحیم در این برنامه، جزئیات بیشتری از زندگی خود را بازگو کرده است.   30 سال پیش اتفاقی افتاد که پای شما را به پلیس آگاهی باز کرد. برایمان تعریف کنید. آن موقع حدود 17 ساله بودم.
از کودکی روی پای خودم ایستادم. دوچرخه‌ای داشتم که با آن کار می‌کردم. روزی چند باکس سیگار می‌گرفتم و با دوچرخه‌ام از یاغچی‌آباد تا میدان آزادی می‌بردم و می‌فروختم. بعد از چند ماه 40 هزار تومان جمع کردم. این پول را به پدرم دادم تا زمانی که مغازه‌ای برای معامله پیدا کنم.
مدتی گذشت و من در نازی‌آباد مغازه‌ای مناسب دیدم. می‌خواستم با پولم، آن را رهن کنم و لوازم آرایشی بفروشم، اما پدرم از دادن پول خودداری کرد و سر همین موضوع با هم به اختلاف خوردیم. من آن پول را با سختی به دست آورده بودم، بخصوص با معلولیتی که دارم.   معلولیت شما چیست؟ در سه سالگی تب کردم و پای راستم معلول شد.
  وقتی پدرتان پولتان را نداد، چه کار کردید؟ به عبدل‌آباد رفتم تا پیش خواهرم زندگی کنم.   مدرسه را هم رها کردید؟ من تا سوم راهنمایی بیشتر نخوانده‌ام. بعد از آن به خاطر کار، ترک‌تحصیل کردم.   چطور متوجه شدید، زن سالخورده همسایه در خانه‌اش پول نقد دارد؟ خواهرم گفت، چند روز پیش یک موتوری 350 هزار تومان برای او آورده.
این را هم گفت که خانواده‌اش در شهرستان هستند و تنها زندگی می‌کند.   یعنی به شما اطلاع داد یا تحریکتان کرد؟ نمی‌توانم بگویم تحریکم کرد چون خودم عقل داشتم. نمی‌خواهم تقصیر را گردن خواهرم بیندازم، اما او در حد همان حرفی که زد، مقصر است چون حداقل 10 ـ 15 سال از من بزرگ‌تر بود.
  چند روز بعد به فکر سرقت افتادی؟ تمام آن شب به سرقت پول‌ها فکر کردم. پیش خودم گفتم به خانه اش می‌روم، هلش می‌دهم و پس از سرقت پول هایش، مغازه‌ای اجاره می‌کنم. اصلا فکرش را هم نمی‌کردم که با هم درگیر شویم و قتلی رخ دهد.   قتل چطور اتفاق افتاد؟ صبح بود. مقتول دسته‌ای علف چیده بود و می‌خواست برای بزش ببرد.
در حیاط باز بود. وقتی وارد شدم مرا دید و به زبان آذری پرسید اینجا چه می‌خواهی؟ به سمتم آمد. در دستش جسم تیزی مثل چاقو بود. درگیر شدیم و مرا هل داد. روی زمین افتادم. چاقو هم از دستش افتاد. آن را برداشتم. در کشمکش بودیم که خون روی لباسم پاشید.   زن 70 ساله کشته شد؟ وقتی چاقو به دستش خورد، ترسیدم جیغ بزند و همه باخبر شوند.
برای همین چند ضربه دیگر به او زدم. خودش را به حمام رساند. آنجا با یک پارچه دستش را به شیر آب بستم و یک ضربه دیگر هم زدم. سپس همه جا را زیر و رو کردم، اما هیچ پول و طلایی در خانه نبود.   قبل از قتل، احتمال درگیری می‌دادی؟ نه، من فقط برای سرقت رفته بودم.   تا آن موقع از چاقو استفاده کرده بودی؟ نه، اصلا اهل دعوا نبودم.
  وقتی پولی پیدا نکردی، به خانه خواهرت برگشتی؟ به خانه خواهرم رفتم و لباس‌های خونی‌ام را عوض کردم. ماجرا را به او گفتم و سریع به یاغچی‌آباد، پیش پدرم برگشتم.   چه شد که چند سال بعد ازدواج کردی؟ عذاب‌وجدان نداشتی؟ در تمام این مدت عذاب وجدان داشتم و کابوس می‌دیدم.
شما می‌توانید اسمش را عشق یا هر چیز دیگر بگذارید. من دو بار ازدواج کردم و از دو همسرم، دو پسر و یک دختر هفت ماهه دارم.   خانواده‌ات از ماجرای قتل خبر نداشتند؟ نه، فقط خواهرم می‌دانست و با سوءاستفاده از آن مرا تهدید می‌کرد، طوری که مجبور شدم، سر ارث مقابلش کوتاه بیایم. او بعد‌ها ماجرارا به یکی دیگر از خواهرهایم هم گفت.
  بعد از قتل به جرم دیگری دستگیر نشدی؟ بعد از این ماجرا زندگی‌ام به هم ریخت. دست به هرکاری می‌زدم خراب می‌شد تا این که یکی از آشناهای دورم به من پیشنهاد داد در فروش مواد مخدر شریکش شوم. به خاطر همین خلاف، یک بار دستگیر شدم و شش ماه به زندان افتادم.   چرا هیچ وقت خودت را تسلیم نکردی؟ تصمیم داشتم، اما نتوانستم.
  چطور بازداشت شدی؟ در حال تردد با ماشینم بودم که ماموران دستگیرم کردند.   فکر می‌کردی یک روز به اتهام قتل دستگیر شوی؟ می‌دانستم یک روز خون مقتول دامنم را می‌گیرد. در این 30 سال، دست به هر کاری زدم، شکست خوردم. حتی یک بار به خاطر بدهکاری ناچیز به زندان افتادم. پسرهایم تحصیلکرده هستند، اما بیکارند.
من این موضوع را پای جرمی که خودم مرتکب شدم، گذاشته‌ام.   از کاری که کردی پشیمانی؟ از وقتی دستگیر شده‌ام، از کابوس‌هایی که سراغم می‌آمدند، خلاص شده‌ام، اما می‌دانم به خاطر جرمی که انجام داده‌ام باید مجازات شوم. هر حکمی برایم صادر شود، می‌پذیرم.   فکر می‌کنی بزرگ‌ترین خطایی که مرتکب شده‌ای، چیست؟ قتل همان زن سالخورده.
با این کار برای خانواده‌ام بی‌آبرویی به بار آمد. من نه تنها به خودم که به خانواده‌ام هم ظلم کردم. هیچ جرمی پنهان نمی‌ماند هومن نامور روان‌شناس هیجانات ناپخته، انسان را به سوی رفتارهای ناپخته سوق می‌دهد. در این پرونده با متهمی روبه‌رو هستیم که 30 سال پیش مرتکب قتل زنی سالخورده شد، اما سرانجام از سوی پلیس به دام افتاد.
ما این قبیل اتفاق‌ها را در قالب اثر پروانه‌ای توضیح می‌دهیم، به این معنی که پر زدن یک پروانه در این سوی دنیا می‌تواند به سونامی ای که در سوی دیگر عالم رخ می‌دهد، مربوط باشد. یعنی همه اتفاق‌ها به هم ربط دارد و هیچ جرمی تا ابد مخفی نمی‌ماند. با بررسی زندگی شخصی متهم به این نتیجه می‌رسیم که در خانواده با مشکلاتی روبه‌رو بود.
اختلافاتی که با پدرش داشت، باعث شد برای زندگی به خانه خواهرش برود و نقشه سرقت از مقتول را طراحی کند. اگر ارتباط اعضای خانواده مخدوش شود، احتمال وقوع بزه از سوی فرزندان افزایش می‌یابد. بنابراین ما باید اهمیت فقر اجتماعی را به یاد داشته باشیم و برای جلوگیری از گسترش آن بکوشیم.  

کلمات کلیدی:
▫ پول ▫ جرم ▫ چاقو ▫ خواهرم ▫ دستگیر ▫ سرقت ▫ قتل ▫ مقتول 
کد خبر: 825647  |  مشاهده خبر در منبع اصلی: جام نیوز
گردآوری اخبار بوسیله ربات جستجوگر پارست
راجع به ربات پارست بیشتر بدانید
به اشتراک بگذارید

آخرین خبرهای

تهدید و کلاهبرداری با نام «بیمه سلامت» جام نیوز  ۳ ساعت پیش

به گزارش سرویس حواث جام نیوز، مدتی است تعدادی از شرکت‌های خصوصی با بیمه شدگان و مستمری بگیران اقدام به بازاریابی برای صدور کارت برای ارایه خدمات درمانی مانند دندانپزشکی کرده‌اند و تمام تلاش خود را به کار گرفته‌اند تا مشتریانی را جذب خود کنند. نکته قابل توجه آنجاست که این شرکت‌ها...

ماجرای فروش کلیه در مناطق زلزله‌زده جام نیوز  ۳ ساعت پیش

به گزارش سرویس حواث جام نیوز، مهرداد سالاری در نشست ستاد بازسازی مناطق زلزله زده استان که با حضور معاون دفتر ریاست جمهوری و اعضای تیم اعزامی دفتر ریاست جمهوری برای بررسی وضعیت مناطق زلزله زده برگزار شد، با بیان این‌که شایعه فروش کلیه در مناطق زلزله زده کاملا کذب است، گفت: شایعه فروش کلیه را با دقت...

وقتی پیشنهاد بی‌شرمانه بهانه تخریب می‌شود جام نیوز  ۲۲ ساعت پیش

به گزارش سرویس حوادث جام نیـوز، ماجرای تماس دختری با یک مرکز مشاوره ازدواج و شنیدن پیشنهادی بی شرمانه از مشاور، در سایت ها و شبکه های اجتماعی پرحاشیه شده و موجی از نگرانی را در افرادی که دخترهایشان را به مراکز مشاوره می فرستند، ایجاد کرده است. سایت های خبری با تیتر «ماجرای پیشنهاد بی شرمانه یک...

اشتباه پزشکی در یکی از بیمارستان‌های مشهد 3 کودک را بی‌مادر کرد جام نیوز  ۲۲ ساعت پیش

به گزارش سرویس حوادث جام نیـوز، ماجرای پرونده در روزهای پایانی سال ٩۵زمانی آغاز شد که مادری باردار به دلیل درد شدید ناشی از بارداری راهی یکی از بیمارستان های دولتی مشهد شد. با توجه به شرایط حاد مادر که سه قلو باردار بود، سریعا تحت عمل جراحی سزارین قرار گرفت. اما پس از به دنیا آمدن نوزادان، این زن بیست وپنج ساله...

پسر بچه ننه برای همسرش هوو آورد جام نیوز  دیروز

به گزارش سرویس حوادث جام نیـوز، نرگس، زن 36 ساله با حضور در دادگاه خانواده گفت: وقتی مادر شوهرم، از من خواستگاری کرد تازه فهمیدم که پسرش، منصور شش سال از من کوچک تر است آن روز چگونه تحت تاثیر حرف های مادر منصور قرار گرفتم و به موضوع اختلاف سنی اهمیتی ندادم.   این زن ادامه داد: هنوز چند ماه بیشتر...

راز قتل ۲ مرد هرگز فاش نشد جام نیوز  دیروز

به گزارش سرویس حوادث جام نیـوز، پرونده قتل دو مرد که در اتفاقاتی جداگانه کشته شده‌اند، در حالی در دادگاه کیفری استان تهران رسیدگی شد که قاتلان آنها شناسایی و بازداشت نشدند. در اولین پرونده که 10 سال قبل تشکیل شد، جسد مرد جوانی که در خانه‌اش خفه شده ‌بود، پیدا شد. زمانی که مأموران هویت...

۳ نفر به ضرب گلوله مردان مسلح کشته شدند +عکس جام نیوز  دیروز

به گزارش جام نیوز به نقل از یورونیوز، مردان مسلح جمعه شب در یک منطقه توریستی مکزیکو سیتی، پایتخت مکزیک ۳ نفر را به ضرب گلوله کشتند و از محل گریختند. در جریان این تیراندازی دست کم ۷ نفر نیز زخمی شدند.   به گفته پلیس، این مردان مسلح که لباس‌های نوازندگان ماریاچی (سبکی از موسیقی محلی مکزیک)...

زلزله۴ ریشتری جاسک در هرمزگان را لرزاند جام نیوز  دیروز

به گزارش سرویس حوادث جام نیـوز به نقل ازمهر،  زلزله ای به بزرگی ۴ ریشتر دقایقی پیش جاسک در استان هرمزگان را لرزاند. به نقل از موسسه ژئوفیزیک دانشگاه تهران زلزله ای به بزرگی ۴ ریشتر دقایقی پیش جاسک در استان هرمزگان را لرزاند. این زمین لرزه در ۳۸ کیلومتری بندر جاسک، هرمزگان، ۷۷ کیلومتری سردشت، هرمزگان...

طوفان هایی که نامی زنانه دارند مخرب ترند/ نتیجه یک جامعه جنسیت زده +عکس جام نیوز  ۲ روز پیش

به گزارش جام نیوز به نقل از یورونیوز، طوفان فلورانس سهمگین‌ترین طوفان سه دهه اخیر در ایالات‌های کارولینای شمالی و کارولینای جنوبی به ساحل شرقی آمریکا نزدیک شده است و مقامات در ایالات کارولینای شمالی و جنوبی، ویرجینا، مریلند و منطقه واشنگتن دی‌سی‌ وضعیت اضطراری اعلام کرده‌اند....

کشف علت درگذشت بازیکن اسبق تیم ملی جام نیوز  ۲ روز پیش

به گزارش سرویس حوادث جام نیـوز به نقل ازایسنا،  جزئیات درگذشت مجید غلام نژاد بازیکن اسبق تیم ملی فوتبال ایران و باشگاه استقلال مشخص شد. مدیرعامل آتش نشانی بندرعباس در خصوص فوت مجید غلام نژاد بازیکن اسبق تیم ملی فوتبال ایران و استقلال گفت: این حادثه ساعت یازده امروز (جمعه) به آتش نشانی اطلاع داده...

ارسال برای دوستان

پخش اخبار زنده