تعداد بازدید: ۴۶
تاريخ انتشار: سه‌شنبه،۲۷ تیر ۱۳۹۶
ساعت انتشار: ۱۷:۴۱
نیاز 100 کیلومتری تهران به تونل‌های شهری/ تکمیل رینگ آزاد راهی تهران در آینده/هزینه 1300 میلیارد تومانی برای پل طبقاتی صدر
به گزارش خبرگزاری فارس، علیرضا جاوید معاون فنی و عمران شهرداری تهران در سیصد و شصت و یکمین جلسه شورا به ارائه گزارش عملکرد 2 ساله این معاونت پرداخت.جاوید با اشاره به اقدامات انجام شده در ۱۲ سال گذشته در حوزه فنی و عمرانی شهرداری تهران اظهار داشت: برنامه‌های خوبی در این مدت انجام شده است که به بخشی از آن اشاره می‌کنم.
وی تصریح کرد: گزارش اشاره شده از سال ۱۳۸۴ تاکنون در حوزه فنی و عمرانی شهرداری تهران است که این معاونت سه اداره کل برنامه‌ریزی، فنی و عمرانی و مالی و اداری دارد ضمن اینکه ۵ سازمان و شرکت نیز زیرمجموعه معاونت عمرانی قرار دارند.جاوید مهمترین برنامه‌های معاونت فنی عمرانی شهرداری را بر اساس طرح جامع و برنامه پنج ساله دانست و گفت: تکمیل شبکه جمع آوری آب های سطحی ، تکمیل شبکه فاضلاب ، تکمیل شبکه حمل و نقل عمومی و تکمیل شبکه بزرگراهی به ترتیب مهمترین اولویت های این معاونت به شمار می آیند.
وی اضافه کرد: خوشبختانه در تکمیل شبکه بزرگراهی اقدامات گسترده و ویژه‌ای در سال‌های گذشته صورت گرفته است و از برنامه زمان‌بندی شده در این بخش به مراتب جلو هستیم.معاون فنی عمرانی شهرداری تهران ادامه داد: توسعه فضاهای زیرسطحی یکی از بخش‌هایی است که باید مورد توجه قرار بگیرد و ما باید در آینده به سمت توسعه فضاهای زیرسطحی برویم و حتی می‌توانیم به سمت تونل‌های تأسیساتی و حتی پارکینگ‌های زیرسطحی توجه کنیم.
وی انتقال پایانه‌های شهر تهران را به مکان‌های مناسب از برنامه‌های فنی عمرانی شهرداری تهران دانست و گفت: به زودی پایانه شرق به بهره‌برداری خواهد رسید.جاوید در ادامه به تعامل شهرداری تهران با دولت و بخش‌های مختلف بیان کرد: کنترل سیلاب و آب‌های زیرسطحی از بخش‌هایی بوده که شهرداری تهران تعامل خود را با دولت نشان داده و در این مسیر نیز با موفقیت‌های خوبی دست پیدا کرده است.
وی اضافه کرد: در شبکه بزرگراهی شهری نیز از سال ۸۴ تاکنون اقدامات گسترده‌ای انجام شده به طوری که نیمی از شبکه‌های بزرگراهی از سال ۸۴ تا امروز تکمیل شده است که این خود یک اتفاق بزرگ محسوب می‌شود.وی ادامه داد: در یک ماه آینده نیز بزرگراه شهید حکیم که حدود ۱۱ کیلومتر است به بهره‌برداری خواهد رسید.
وی به احداث پل‌ها و تقاطع‌های غیرهمسطح در بزرگراه‌ها اشاره کرد و گفت: در این بخش نیز اقدامات خوبی در سال ۸۴ تا به امروز انجام شده است و پروژه‌های قابل قبولی از سوی شهرداری تهران به بهره‌برداری رسیده است.معاون فنی و عمران شهرداری تهران گفت: قبل از سال ۸۴ شاهد پروژه‌های نیمه تمامی از جمله تونل رسالت و زیرگذر ۱۷ شهریور بودیم که در دوره مدیریت شهری فعلی این پروژه‌ها نیز به پایان رسید.
جاوید اظهار داشت: در بخش تونل‌های شهری نیز اقدامات گسترده‌ای در شهر تهران انجام شده است.وی تصریح کرد: به زعم من تهران نیاز به 100 کیلومتر تونل شهری دارد که تا امروز اقداماتی خوبی در این زمینه انجام شده و به زودی برخی از تونل ها نظیر تونل شهدای غزه ، تونل ضربعلی زاده به بهره برداری خواهند رسید.
جاوید در ادامه گزارش خود به فصل سوم اقدامات انجام شده از سوی معاونت فنی عمرانی شهرداری تهران اشاره کرد و گفت: پروژه آزادراه آزادگان از جمله پروژه‌های مهم است که همیشه کمتر مورد توجه بوده و امروزه آزادراه آزادگان یک آزادراه کمربندی مناسب محسوب می‌شود و ان شاءالله به زودی آزادراه دولت‌آباد (شهید نجفی رستگار) با ۵ کیلومتر به این آزادراه متصل خواهد شد.
با بهره برداری از این پروژه ها و و تکمیل آزا د راه های دیگر رینگ آزاد راهی تهران تکیمل خواهد شد.وی در ادامه با اشاره به دیگر بزرگراه‌ها و آزادراه‌های شهر تهران اشاره کرد و گفت: بزرگراه امام علی (ع) با حجم تملک بسیار یکی دیگر از اتفاقات خوب شهر تهران محسوب می‌شود که این بزرگراه شمال به جنوب تهران را به هم متصل کرده است.
وی گفت: تونل نیایش، بزرگراه طبقاتی صدر، برج میلاد، پروژه دریاچه شهدای خلیج فارس، پل جوادیه، پل دسترسی برج میلاد، پروژه احداث بزرگراه شهید زین الدین و شهید خرازی، پروژه احداث تونل توحید، پروژه اصلاح طرح زیرگذر و احداث تونل امیرکبیر، نمایشگاه کتاب، بزرگراه شهید باکری، بزرگراه شهید یاسینی، تکمیل بزرگراه شهید صیاد شیرازی، پروژه تعریض پل ستارخان، پروژه احداث ساختمان دیوان عدالت اداری و … سایر پروژه‌هایی است که در ۱۲ سال گذشته در شهر تهران احداث و تکمیل شده است.
وی اضافه کرد: متأسفانه برخی از دوستان در خصوص پروژه صدر و نیایش مطالب نادرستی را در خصوص هزینه‌های این پروژه اعلام می‌کنند که در واقع سال گذشته ریز هزینه‌های بزرگراه صدر و تونل نیایش در یکی از روزنامه‌ها توسط معاونت فنی عمرانی منتشر شد.جاوید ادامه داد: هزینه احداث پروژه پل طبقاتی صدر بدون احتساب هزینه تملک بالغ بر 1300 میلیارد تومان بوده است که با نرخ دلار امروز بالغ بر 300 میلون دلار می شود.
ما این اطلاعات را حتی در روزنامه اعلام عمومی و اتمام حجت کردیم اما متاسفانه هنوز برخی به هزینه های پل طبقاتی صدر ابهام وارد می کنند.معاون فنی عمرانی شهرداری تهران با اشاره به ویژگی‌های برج مخابراتی میلاد نیز بیان کرد: علیرغم همه محسنات این برج که یک سر و گردن از سایر برج‌های مخابراتی دنیا بالاست اما یک خلأیی وجود دارد و آن برمی‌گردد به اینکه باید هر چه زودتر فاز دوم این مجموعه احداث شود که از آن جمله می‌توان به هتل بین‌المللی و همچنین مرکز مبادله فکری و امور اداری اشاره کرد.
معاون فنی عمرانی شهرداری تهران اضافه کرد: ۱۹۳ فاز پروژه در قالب ۷۹ کد مصوبه شورا به تصویب رسیده است که از این تعداد ۱۲۸ پروژه تکمیل شده است.جاوید ادامه داد: بر اساس برنامه‌ریزی صورت گرفته تقریباً مدیریت شهری هر ماه یک پروژه را در این دوره از مدیریت شهری به بهره‌برداری رسانده است.معاون فنی عمرانی شهرداری تهران ادامه داد: از پروژه‌های در حال احداث در نقاط مختلف شهر تهران می‌توان به بزرگراه شهید حکیم، تونل شهدای غزه، بزرگراه شهید بروجردی، بزرگراه شهید شوشتری، پروژه میدان امام خمینی (ره) اشاره کرد اینکه این پروژه‌ها به زودی به بهره‌برداری خواهد رسید.
معاون فنی عمرانی شهرداری تهران اظهار امیدواری کرد: مدیریت شهری آینده نیز به برخی از پروژه‌ها توجه کند و آنها را در اولویت کاری خود قرار دهد که از آن جمله می‌توان به تونل احمد متوسلیان، ادامه بزرگراه شهید همت، تقاطع زیرسطح شهید نواب –شهید تندگویان اشاره کرد.وی گفت: حدود نیمی از زیرسطح‌ها از ۳۶ سال قبل از مدیریت شهری قالیباف انجام شد و نیمی دیگر از آن طی ۱۲ سال از مدیریت فعلی شهرداری تهران انجام شد که این موضوع از جهان مختلف قابل توجه است.
جاوید ادامه داد : پروژه های همچون اتصال بزرگراه صیاد به آزاد راه آزادگان و اجرای ال آر تی در بزرگراه شهید همت در دست مطالعه است و ادقامات آن نیز به اتمام رسیده که این پروژه ها باید بعد از تصویب شورا به مرحله اجرا گذاشته شود.بافرانی : سرانه 48 مکتری فضای سبز برای ساکنان منطقه 21در این جلسه همچنین بافرانی شهردار منطقه 21 نیز گزارشی از اقدامات شهرداری این منطقه ارائه داد .
بافرانی گفت : شاید بتوان گفت منطقه 21 از لحاظ سرانه فضای سبز غنی ترین منطقه است به گونه ای که شاید دیگر نیازی به توسعه فضای سبز در این منطقه نباشد.وی ادامه داد : سرانه فضای سبز در این منطقه 48 متر است و با توجه به بحران آب که تمامی شهر تهران با آن درگیر است دیگر نیازی به توسعه فضای سبز نخواهد بود. البته شایان ذکر است با اینکه رودخانه کن از منطقه 21 می گذرد اما این منطقه کمترین بهره را از آن می برد و بخش اعظمی از آب شرب منطقه از چاه های عمیق و نیمه عمیق تامین می شود.
بافرانی در ادامه به پروژه های تکمیل شده در دو سال گذشته اشاره کرد و گفت: با این اقدامات ترافیک منطقه کاهش محسوس داشته است.

کد خبر: 829708  |  مشاهده خبر در منبع اصلی: خبرگزاری فارس
گردآوری اخبار بوسیله ربات جستجوگر پارست
راجع به ربات پارست بیشتر بدانید
به اشتراک بگذارید

آخرین خبرهای اجتماعي

ایرادات لایحه «حمایت از کودکان و نوجوانان» فردا بررسی می‌شود خبرگزاری فارس  ۲ ساعت پیش

گروه اجتماعی خبرگزاری فارس،  لایحه «حمایت از کودکان و نوجوانان» فردا در شورای نگهبان بررسی می‌شود، عباسعلی کدخدایی سخنگوی این شورا اعلام کرد: «شورای نگهبان در جلسه فردا چهارشنبه دو لایحه حمایت از اطفال و نوجوانان و لایحه ایجاد هشت منطقه آزاد تجاری ـ صنعتی، اصلاح محدوده سه منطقه آزاد تجاری ـ صنعتی و ایجاد...

واکاوی دلایل بی‌توجهی به مدارس دولتی/روایت ناتوانی مادری از پرداخت شهریه 350 هزار تومانی تسنیم  ۳ ساعت پیش

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم، هنوز یک هفته نیست که سال تحصیلی جدید شروع شده اما خانواده‌ها از همین ابتدای راه باید بدانند که شهریه مدارس دولتی را پرداخت کنند، قانونی هم که حساب کنیم، مدارس پس از تشکیل انجمن اولیا و مربیان باید شروع به دریافت کمک‌های مالی کنند اما بسیاری از همین ابتدای...

سرفه خرس‌های عروسکی در خیابان‌های لندن + فیلم تسنیم  ۴ ساعت پیش

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم، دو نفر از ایده‌پردازان یک شرکت تبلیغاتی با ساخت یک خرس عروسکی ربات که با بالا رفتن سطح سموم در هوا سرفه می‌کند سعی دارند توجه مردم را به آلودگی هوا جلب کنند. معضلی که حالا با سرفه کردن این خرس، برای مردم مجسم و ملموس‌تر خواهد شد.این خرس عروسکی به...

فائزه هاشمی: حجاب و رابطه با آمریکا باید به همه‌پرسی گذاشته شود چند ثانیه  ۵ ساعت پیش

فائزه هاشمی: حجاب و رابطه با آمریکا باید به همه‌پرسی گذاشته شودهاشمی در این مصاحبه بار دیگر بحث برگزاری «همه‌پرسی» را هم مطرح کرده و گفته مسائلی مانند حجاب و رابطه با آمریکا باید در چنین همه‌پرسی‌ای مطرح شود. فائزه هاشمی در مصاحبه با یک خبرگزاری خارجی خواست تا حجاب و رابطه با آمریکا به همه‌پرسی گذاشته شوند. «فائزه هاشمی» فرزند رئیس سابق مجمع تشخیص مصلحت نظام در...

روحانی اعلام کند اتفاقی، برنامه ریزی شده و تلفنی ملاقاتی با ترامپ نخواهد داشت چند ثانیه  ۵ ساعت پیش

روحانی اعلام کند اتفاقی، برنامه ریزی شده و تلفنی ملاقاتی با ترامپ نخواهد داشتنماینده اصولگرای مشهد در توئیتی نوشت: روحانی اعلام کند اتفاقی برنامه ریزی شده تلفنی ملاقاتی با ترامپ نخواهد داشت.

رفع ممنوع‌الخروجی 13 متهم پرونده صندوق ذخیره فرهنگیان تسنیم  ۶ ساعت پیش

به گزارش خبرنگار قضایی خبرگزاری تسنیم، پرونده صندوق ذخیره فرهنگیان یکی از پرونده‌های بزرگ فساد اقتصادی محسوب می‌شود که رقم آن 8 هزار میلیارد تومان عنوان شده است.بر اساس آنچه حجةالاسلام والمسلمین غلامحسین محسنی اژه‌ای معاون اول و سخنگوی قوه‌قضائیه، نهم اردیبهشت امسال در یکصدوبیست و...

نماینده مجلس: وکلای ملت در مجلس از وزارت نفت حقوق می‌گیرند چند ثانیه  ۷ ساعت پیش

نماینده مجلس: وکلای ملت در مجلس از وزارت نفت حقوق می‌گیرندنماینده مردم ایذه و باغملک درباره ادعای دریافت حقوق ۲۷ میلیونی خود و افزایش تعداد نمایندگان حقوق بگیر از وزارت نفت مسائلی را افشا کرد. هدایت‌الله خادمی نماینده مردم ایذه و باغملک با اشاره به اینکه تعداد نمایندگان حقوق‌بگیر مجلس دهم از وزارت نفت افزایش داشته است گفت: این موضوع را شخص وزیر نفت تایید کرده...

اعلام اسامی محرومان هفته هشتم لیگ برتر فوتبال چند ثانیه  ۷ ساعت پیش

اعلام اسامی محرومان هفته هشتم لیگ برتر فوتبالکمیته مسابقات سازمان لیگ اسامی محرومان هفته هشتم مسابقات فوتبال لیگ برتر باشگاه‌های کشور را اعلام کرد.‏ اسامی محرومان هفته هشتم مسابقات فوتبال لیگ برتر باشگاه‌های کشور به شرح زیر است: سیدامیر میربزرگی (پارس جنوبی)، ساموئل سارفو (سایپا) و سیداحمد موسوی (ماشین سازی تبریز).

سرانجام نامعلوم پارکینگ قصر شیرین پس از رفتن قالیباف تسنیم  ۷ ساعت پیش

 مهدی چمران در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم با اشاره به تلاش شهرداری در ارائه خدماتی به عاشقان امام حسین در کربلای معلی اظهار کرد: حضور گسترده و معنادار مردم در مراسم اربعین حسینی بیانگر عشق به امام حسین و تقویت بنیه‌های این حرکت نمادین ضد ظلم و ستم است از این رو با توجه به...

وصیت نامه عجیب یک زن که جسد شوهرش را در فریزر خانه نگه داشته بود آفتاب نیوز  ۸ ساعت پیش

آفتاب‌‌نیوز :  نیروهای پلیس آمریکا جسد پیرزن 87 ساله‌ای را پیدا کردند که بیش از 10سال با جسد فریز شده همسرش زندگی کرده است.تیلر مارینگ 87 ساله 10 سال پیش زمانی که همسرش بر اثر سکته قلبی در رختخواب فوت می‌کند جسد وی را در فریزر خانه‌اش مخفی می‌کند و از آن زمان تا کنون با جسد همسرش زندگی کرده است. همسایه...

ارسال برای دوستان

پخش اخبار زنده