تعداد بازدید: ۳۸
تاريخ انتشار: یکشنبه،۱ مرداد ۱۳۹۶
ساعت انتشار: ۲۰:۰۷
بیرانوند: آقای زنگنه! ارثم را می‌خواهم/ به احترام شما با حکم قوه قضاییه نیامدم
به‌ گزارش ستاره ها به نقل از خبرگزاری ‌ایسنا، علیرضا بیرانوند، دروازه‌بان سابق نفت تهران که در اعتراض به طلب خود از این باشگاه مقابل درب وزارت نفت حضور یافته بود، اظهار کرد: دو سال است که بدهی‌های خود را از نفت نگرفته‌ایم و این نخستین بار است که من برای طلب خود به این جا آمده‌ام.
به‌ هر حال بازی‌های مقدماتی جام جهانی، لیگ قهرمانان آسیا و لیگ برتر این اجازه را به من نمی‌داد که بخواهم به صورت جدی پیگیری کنم. من به خاطر هواداران پرسپولیس تمام تمرکزم بر روی این تیم بود و پس از اتمام فصل بود که تصمیم گرفتم شکایت خود را پیگیری کنم. او افزود: قرارداد ما با وزارت نفت است و شرکتی که وزارت نفت، باشگاه را به آن واگذار کرده نمی‌دانم کیست.
بازیکنانی مثل سید جلال حسینی، وحید امیری و  کمال کامیابی‌نیا و من اگر بخواهیم نام این خریدار را بیاوریم او را بزرگ خواهیم کرد و هدف این شرکت این است که امثال جلال حسینی و وحید امیری اسمش را بیاورند که بزرگ شود و برای خود بزرگی کند ولی این گونه نیست. من هم همین الان می‌توانم نفت را دستم بگیرم و به صورت رفاقتی شخصی را به عنوان سرمربی انتخاب کنم و این تیم را روانه مسابقات کنم.
شما دیدید که پیش از دیدار سوپر جام، اسم علی کریمی را آوردند که فدراسیون با آنها کنار بیاید و تیم را بتوانند به گونه‌ای جمع کنند. علی کریمی نیز فهمید که اینها چه آدم‌هایی هستند و نمی‌توانند تیم‌داری کنند. بیرانوند ادامه‌ داد: طرف حساب من شرکت خریدار نیست. طرف حساب من فقط وزارت نفت است که به این جا آمده‌ام.
من یک کارمند شرکت نفت هستم و قراردادم با نفت است و سربرگ قرارداد من برای شرکت نفت است. من می‌خواهم با آقای زنگنه صحبت کنم و همین را بگویم. آقای زنگنه! شما وقتی زمین می‌خرید، حتی ۲۰۰ هزار تومان، تا آن را نسازید و نوسازی نکنید آن را از شما ۵۰ – ۶۰ میلیون تومان نمی‌خرند و نفت تهران هم همین گونه است.
اگر الان نفت ۲۰ یا ۲۲ میلیارد فروخته می‌شود نفتی بوده که یک میلیون هم قیمتش نبوده است. دروازه‌بان سابق نفت درباره مشکلاتش، افزود: این تیم زحمت کشیده و از لیگ سه به لیگ دو صعود کرده و سپس لیگ یک و سپس جواز حضور در لیگ یک را گرفته است. این تیم دو سال سهمیه آسیا گرفت و امثال من، وحید امیری، کامیابی نیا و سید جلال حسینی، مهدی شیری، سیامک کوروشی و مربیانی که بودند نظیر منصوریان، خرمگاه، سیدی، برای این تیم زحمت کشیده‌اند.
آقای زنگنه! ما وقتی دو سال این تیم را به آسیا بردیم، زحمت ما بوده است و الان ما مزد این زحمت را می‌خواهیم. شما نفتی که قیمتش پایین بود، با زحمات ما قیمتش را بالا بردی و فروختی. علیرضا بیرانوند درباره رسیدگی وزیر نفت به شکایت بازیکنان باشگاه نفت تهران، افزود: به نظر من اگر آقای زنگنه جلسه‌ای را با رییس جمهور مملکت دارد، کنسل کند و جلسه‌ای را با ما برگزار کند، چون مساله خیلی مهم است.
بعضی از بازیکنان ما و برخی از تدارکات ما با ۵ میلیون تومان نیز می‌توانند زندگی خود را بچرخانند ولی متاسفانه نمی‌دانم آقای شریف حسینی است یا آقای حسین شریف است که او را مقابل ما قرار می‌دهند و می‌گویند که کارهای ما را پیگیری کند! من فقط از آقای زنگنه خواهش می‌کنم، وقتی کار را می‌دهد به دست آقای شریف حسینی که ممنوع الخروجی خود را در مالیات حل کند و بعد می‌گوید که "ما کاره‌ای نیستیم،" خیلی کار بدی است.
۱۰ بار با آقای شریف حسینی صحبت کردم و ایشان به من گفتند که سه، چهار روز را تحمل کنید تا بچه‌ها تمرین کنند اما ایشان تنها به دنبال این بودند که بتوانند ممنوع الخروجی خود را حل کند و بتواند از کشور خارج شود. دیروز که با ایشان تماس گرفتیم به ما می‌گوید که من با شما کاری ندارم و بروید با فلانی صحبت کنید.
دروازه‌بان پرسپولیس ادامه‌ داد: من الان مقابل وزارت نفت هستم. من زمانی که تمرین دارم وقت تمرین خود را صرف این جور کارها نمی‌کنم. امروز استراحت داشتم که به این جا آمدم و اگر ۱۰۰ درصد امروز مشکلم حل نشود فردا نیز این جا خواهم بود. طرف حساب من وزارت نفت است و این ساختمان و سربرگ قرارداد من، همان وزارت نفت است.
ما یک خانواده‌ هستیم که من اکنون از این خانواده‌ جدا شده‌ام و ارثم را می‌خواهم. دو سال برای این تیم زحمت کشیده‌ام و باید مزد زحمات من داده شود، نه تنها من،‌ بلکه باید برای همه بچه‌ها این کار صورت بگیرد. الان نیز آیین‌نامه‌ای آمده است که قوه قضاییه می‌تواند در این کار دخالت کند.
حکم پیگیری‌ هم از سازمان لیگ و هم از کمیته‌ استیناف دارم. طی آیین‌نامه‌ای که فدراسیون داده اگر بازیکنی از باشگاهی شکایت داشت و از کمیته‌ استیناف و سازمان لیگ حکم را داشت، می‌تواند از طریق قوه قضاییه پیگیری کند. من به خاطر احترام به آقای زنگنه و آقای خلیلی که انسان‌های بزرگی هستند، این کار را نکردم ولی از فردا با حکم قوه قضاییه دوباره این کار را پیگیری خواهم کرد و تا پولم را نگیرم قید این پیگیری را نخواهم زد.
علیرضا بیرانوند در ادامه اظهار کرد: من خیلی سختی کشیدم. من به تازگی ازدواج کرده‌ بودم و خیلی موقعیت‌ها بود که به خاطر باشگاه نفت از خانواده‌ام دور بودم و اکنون حقم را می‌خواهم. قرارداد من با باشگاه نفت بود. یک سال به دنبال گرفتن حق خود دویدم و همین شرکت جدید به من گفت که این مبلغ، رقم قراردادم نیست اما کمیته‌ انضباطی حکم را صادر و استیناف هم آن را تایید کرد.
من یک میلیارد و ۱۰۰ میلیون تومان از وزارت نفت طلب دارم و حاضر بودم پیش از این که به کمیته‌ انضباطی بروم و از باشگاه نفت شکایت کنم به خاطر ۱۲ سال حضور در این باشگاه به گونه‌ای با آنها کنار بیایم اما متاسفانه چون آنها پیگیری نکردند و چنین اتفاقی برایم رخ داد، حتی قرارداد من را زیر سوال بردند و وکیل‌های خود را به کمیته‌ انضباطی فرستادم دیگر حاضر به کنار آمدن با آنها نیستم.
در آخر نیز کمیته‌ انضباطی حکم کرد که علی‌رضا بیرانوند چنین مبلغی را از باشگاه نفت طلبکار است. او افزود: در همین اواخر دوباره به کمیته‌ انضباطی رفتم و باز هم شکایتم را اعلام کردم و باز هم کمیته‌ رای خود را تغییر نداد و این رای به سود من بود. به همین دلیل هیچ وقت حتی یک ۱۰۰۰ تومانی هم از حقم کوتاه نمی‌آیم و اگر در طول این هفته‌ وضعیتم مشخص نشود از طریق قوه قضاییه پیگیری خواهم کرد و حکم جلب کسانی که با ما این کار را کرده‌اند را خواهم گرفت.
بیرانوند درباره واگذاری باشگاه نفت، تصریح کرد: اصلا نمی‌دانم چگونه این باشگاه واگذار شده است. خیلی اتفاق عجیبی است. این تیم خریداران خیلی خوبی دارد. همین الان می‌توانم دو خریدار بیاورم که تیم را امروز تحویل بگیرند و فردا نفتی تشکیل دهند که در شان سه سال پیش باشد. نفتی را تشکیل دهند که شخصیت حضور در آسیا را داشته باشد اما نفتی که همانند پاس تهران عمل می‌کرد و در حال‌ شخصیت گرفتن بود، نابودش کردند.
نمی‌دانم که آقای زنگنه چه فکری کردند که می‌خواستند روی این تیم سرمایه‌گذاری کنند و امتیاز را فروختند. می‌خواهم بگویم آقای زنگنه! شما امتیاز را فروختید و ۱۵ – ۱۶ میلیارد تومان چک گرفتید و کسانی که در انتقال نفت بودند چرا این ۱۵ – ۱۶ میلیارد را به اجرا نمی‌گذارند. این چک را بگذارید و پول ما را بدهید.
۱۰۰ درصد در پشت این قضیه برنامه‌هایی است. دروازه‌بان سابق نفت درباره شکایت به AFC، توضیح داد: به‌ هر حال بازیکنان پول‌شان را می‌خواهند و اگر راهی پیدا نکنند از طریق AFC این کار را انجام خواهند داد و ما نیز احتمال دارد که این کار را انجام دهیم. جالب این جا است که نمی‌دانم چه کاری دارند انجام می‌دهند که یکی از آنها حاضر نیست ما را ببیند.
ما ماهی چند میلیارد نفت جابه جا می‌کنیم اما ۷، ۸ میلیارد جمع پول ما بازیکنان بیشتر نیست. آنها پولشان را می‌خواهند زیرا این پول حق آنها است. برای این پول زجر و زحمت کشیده‌اند. ما برای اعتراض به این جا آمده‌ایم اما هر کسی یک حرفی می‌زند. اگر همین گونه ادامه‌ داشته باشد من باید از قوه قضاییه پیگیری کنم.
تیم نفت دیگر وجود ندارد که ما بخواهیم به AFC اعتراض کنیم تا جلوی بازی آنها را بگیرد. ما را هم این گونه پاسکاری می‌کنند. از آقای قنبرزاده اسم می‌آورند اما در اصل او هیچ کاره است. او مدیرعامل یک تیم بود که این سمت را از او گرفتند و بعد نام آقای شاه‌کرمی را مطرح می‌کنند و سپس نوبت به نام آقای شریفی می‌رسد.
۱۰ تا اسم اعلام کرده‌اند، امیدوارم که حداقل مشکل ما با یکی از این اسامی حل شود.

کد خبر: 836976  |  مشاهده خبر در منبع اصلی: ستاره ها
گردآوری اخبار بوسیله ربات جستجوگر پارست
راجع به ربات پارست بیشتر بدانید
به اشتراک بگذارید

آخرین خبرهای ورزشي

هت تریک لیونل مسی مقابل آیندهوون (ویدئو) ایلنا  ۳۴ دقیقه پیش

هت تریک لیونل مسی مقابل آیندهوون (ویدئو) حجم ویدئو: 5.26M | زمان ویدئو: 00:00:54 دانلود فایل ویدئویی

لیورپول دردیداری جذاب پاری سن ژرمن را شکست داد نامه  ۵۷ دقیقه پیش

شاگردان «یورگن کلوپ» درتیم لیورپول بامداد چهارشنبه در ورزشگاه «آنفیلد» میزبان بازیکنان تیم پاری سن ژرمن بودند و آنان را در دیداری تماشایی با نتیجه 3 بر 2 مغلوب کردند.«دانیل استوریج» دردقیقه 31 و «جیمز میلنر» دردقیقه 36 از روی نقطه پنالتی و « روبرتو فیرمینو» در دقیقه 2+90 دراین دیدار برای تیم لیورپول...

حریفان والیبال ایران در مرحله دوم قهرمانی جهان مشخص شدند نامه  ۵۷ دقیقه پیش

تیم ملی ایران در مرحله نخست این رقابت ها با چهار پیروزی مقابل پورتوریکو، بلغارستان، کوبا و فنلاند و یک شکست مقابل لهستان و کسب 11 امتیاز در رده دوم گروه D قرار گرفت.ملی پوشان ایران در مرحله دوم مسابقات در گروه G قرار گرفتند و باید به مصاف تیم اول گروه C (آمریکا)، تیم دوم گروه D (بلغارستان) و تیم چهارم...

هوادران پرسپولیس همچنان از دست طارمی عصبانی هستند خبرگزاری برنا  ۱ ساعت پیش

هوادران پرسپولیس همچنان از دست طارمی عصبانی هستند به گزارش گروه ورزشی خبرگزاری برنا، مهدی طارمی روز گذشته در توییتر خود یک پست که هیچ ارتباطی به فوتبال ندارد منتشر کرد اما بلافاصله تعدادی از هواداران پرسپولیس برای او کامنت های انتقادی گذاشتند و از اینکه باعث شده پرسپولیس نتواند بازیکن جدید بگیرد، انتقاد کردند. البته انتقاد هواداران...

این بازیکن تاثیر گذار استقلال دربی را از دست خواهد داد+عکس خبرگزاری برنا  ۴ ساعت پیش

این بازیکن تاثیر گذار استقلال دربی را از دست خواهد داد+عکس به گزارش گروه ورزشی خبرگزاری برنا، شدت فرشید اسماعیلی آسیب دیدگی به حدی زیاد بود که مشکوک به پارگی رباط صلیبی است که در این صورت این بازیکن قطعا ماه های زیادی را از دست خواهد داد. زانوی هافبک آبی ها به شدت متورم است و معاینات بالینی نمی تواند شدت این آسیب دیدگی را مشخص کند. دکتر نوروزی...

دعوت از 15 بازیکن به اردوی تیم ملی فوتسال ایلنا  ۵ ساعت پیش

دعوت از 15 بازیکن به اردوی تیم ملی فوتسالبه گزارش ایلنا، سرمربی تیم فوتسال، اسامی ۱۵ بازیکن را جهت حضور در اردوی تیم ملی برای شرکت در تورنمنت چهار جانبه تبریز اعلام کرد. سید محمد ناظم الشریعه سرمربی تیم فوتسال، اسامی ۱۵ بازیکن را جهت حضور در اردوی تیم ملی برای شرکت در مسابقات چهار جانبه تبریز اعلام کرد: ۱-سپهر محمدی. ۲-سعید مومنی. ۳-علیرضا...

فریبا:استقلال ایستاده باخت و باید حمایت شود/با این شرایط در لیگ هفتم هم نمی شویم! خبرگزاری فارس  ۵ ساعت پیش

بهتاش فریبا در گفت و گو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس در خصوص دلایل عدم صعود استقلال به مرحله نیمه نهایی لیگ قهرمانان آسیا صحبت های مفصلی را انجام داده است. متن گفت و گوی مفصل فارس با عضو کیمته فنی باشگاه استقلال را در زیر بخوانید: فارس:ارزیابی شما از دیدار برگشت استقلال و السد چیست؟ به نظر من بچه...

برد طلایی لیورپول، توقف ناپولی و کامبک اینتر ( نتایج + جدول) ایلنا  ۶ ساعت پیش

برد طلایی لیورپول، توقف ناپولی و کامبک اینتر ( نتایج + جدول)به گزارش ایلنا، لیورپول که در خانه خود با دو گل از پاریسی‌ها پیش افتاده بود با دو گلی که ام باپه و میونیر به ثمر رساندند اندوخته خود را در خطر می‌دید اما در ثانیه‌های پایانی فرمینیو موفق شد بهترین سود را از اشتباه بازیکنان حریف ببرد و گل برتری تیمش را رقم زد. در این دیدار استوریچ و میلنر...

ستاره یوونتوس ۴ جلسه محروم شد نود  ۶ ساعت پیش

ستاره یوونتوس ۴ جلسه محروم شد در جشنواره استثنوایی پول پارو کن ( کلیک کنید )وبسایت رسمی برنامه نود - ستاره یوونتوس ۴ جلسه از همراهی این تیم محروم شد. به گزارش وبسایت نود، کمیته انضباطی سری آ اعلام کرده داگلاس کاستا به دلیل درگیری با بازیکن تیم ساسولو و پرتاب آب دهان به سوی او به مدت ۴ جلسه از همراهی یوونتوس محروم شده است. باشگاه...

مورینیو: منچستریونایتد باید از راجر فدرر الگو بگیرد نود  ۶ ساعت پیش

مورینیو: منچستریونایتد باید از راجر فدرر الگو بگیرد در جشنواره استثنوایی پول پارو کن ( کلیک کنید )وبسایت رسمی برنامه نود - سرمربی منچستریونایتد از شاگردانش خواسته از ستاره دنیای تنیس الگو بگیرند. به گزارش وبسایت نود، ژوزه مورینیو در نشست خبری خودش پیش از بازی با تیم سوئیسی یانگ بویز در لیگ قهرمانان درباره زمین چمن مصنوعی ورزشگاه این تیم صحبت کرد. مورینیو...

ارسال برای دوستان

پخش اخبار زنده