تعداد بازدید: ۲۷
تاريخ انتشار: سه‌شنبه،۳ مرداد ۱۳۹۶
ساعت انتشار: ۱۴:۰۶
واکنش نوبخت به دیدار روحانی با فرماندهان سپاه
به گزارش ستاره ها به نقل از ایسنا، محمدباقر نوبخت صبح امروز (سه‌شنبه) در نشست خبری هفتگی خود با رسانه‌ها در پاسخ به سوالی درباره دیدار رییس جمهور و فرماندهان سپاه اظهار کرد: من هنوز فرصت نکرده‌ام که از آقای رییس جمهور بشنوم چه مباحثی در این دیدار مطرح شده اما نفس جلسه بسیار خوب و مناسب بوده و بدون تردید برای انجام کارهای بزرگ در کشور علاوه بر همکاری بین قوا، نهادها هم باید در کنار هم باشند.
وی در پاسخ به سوالی درباره عملکرد هیأت 7 نفره نظارت بر قرارداد توتال یادآور شد: این هیأت متشکل از دو رئیس کمیسیون برنامه و انرژی مجلس، دادستان کل کشور، وزیر اقتصاد، رئیس کل بانک مرکزی، رئیس سازمان برنامه و بودجه و وزیر نفت است که تا الان دو جلسه برگزار کرده و دوستان بخصوص در قوه قضاییه علاقه داشتند که این جلسه تمدید شود و به همین دلیل یک هفته دیگر هم تمدید شده است.
نوبخت افزود: همه مدارک در اختیار دادستان کل کشور قرار گرفته و برای رئیس قوه مقننه هم فرستاده شده، در این جلسات تنظیم کنندگان قراردادها هم حضور دارند و به هر سوالی که پرسیده می‌شود پاسخ می‌دهند تا ابهامی وجود نداشته باشد. البته قرار نیست با انعقاد هر قراردادی یکدیگر را زمینگیر کنیم. وی به ارائه گزارشی از شاخص‌های اقتصادی کشور پرداخت و گفت: طبق محاسبه مرکز آمار نرخ رشد اقتصادی از حساب‌های ملی برای سال 95 بر پایه سال 90 و با احتساب نفت 11.
1 درصد و در پایه سال 76، 8.3 درصد اعلام شده و این رشد بدون احتساب نفت بر پایه سال 90، 6.4 و بر پایه سال 76، 6.3 بوده است. سخنگوی دولت ادامه داد: این رشد بر پایه سال 90 در بخش کشاورزی 2 درصد و در گروه صنعت 18.1 درصد بوده که در بخش صنعت 6.5 در نفت و گاز طبیعی 35.5، در ساختمان منفی 11.3 و در خدمات 5.9 درصد بوده است.
ضمن اینکه بر پایه سال 76 به ترتیب در کشاورزی 5 درصد، در گروه صنعت 11.3 درصد و در بخش‌های صنعت 6.5، نفت و گاز طبیعی 78.8، در ساختمان منفی 12.6 و در خدمات 7.1 درصد محاسبه شده است. نوبخت در ادامه با اشاره به نرخ تورم خاطرنشان کرد: نرخ تورم سالانه در تیرماه 7.6 درصد و در خرداد 7.4 درصد بوده و نرخ تورم نقطه به نقطه نیز در تیرماه 8.
9 درصد و در خرداد 9.4 درصد محاسبه شده است. سخنگوی دولت درباره آخرین وضعیت خرید تضمینی گندم از گندمکاران عنوان کرد: خرید تضمینی به ازای هر کیلو گندم 1300 تومان انجام می‌شود که تا 2 مرداد 7 میلیون و 250 هزار تن گندم به ارزش 9 هزارو 490 میلیارد تومان از گندمکاران خریداری شده که دولت تا 2 مرداد بالغ بر 7 هزارو 730 میلیارد تومان آن را پرداخت کرده است.
وی اضافه کرد: آخرین تعداد تحویل تاکسی‌های جایگزین به جای تاکسی‌های فرسوده 52 هزارو 313 دستگاه بوده است. متأسفانه مشکلی که با برخی از دوستان داریم این است که بعضی از اوقات یک حرفی را می‌پرانند و دیگر دنبال آن را نمی‌گیرند. مثلاً می‌گویند هزینه‌های جاری خیلی زیاد است و آن را کم کنیم.
ما خیلی از این رهنمون آنها تشکر می‌کنیم ولی فقط به ما می‌گویند که کدام هزینه جاری را کم کنیم و به بخش عمرانی اضافه کنیم. از بازنشستگان آموزش و پروش یا از بهداشت و درمان و نیروهای مسلح و یا از سوبسید گندم؟ نوبخت در واکنش به خبری مبنی بر تقاضای دولت از یکی از مفسدین سابق اقتصادی برای کمک در بخش اقتصاد تصریح کرد: دولت یازدهم و ان‌شاءالله دولت دوازدهم برای بهبود وضع اقتصادی از دو مسیر اعطای تسهیلات بانکی به واحدهای تولیدی و اعطار اعتبارات دولتی به طرح‌های عمرانی تلاش می‌کند و مخدوش کردن این فعالیت‌ها با چنین حرف‌هایی کار نادرستی است.
مردم قبلاً هم از این دست سخن‌ها شنیده‌اند و با این وجود تصمیمشان را گرفته و دوباره رأی اعتماد قاطع خود را به آقای روحانی در انتخابات دادند. آقای رییس جمهور هم بر سر پیمانی که با مردم دارد همچنان ایستاده و بهتر است زیاد به این دست خبرها توجه نکند. سخنگوی دولت در واکنش به احتمال تحریم ایران در کنگره آمریکا و واکنش جمهوری اسلامی تاکید کرد:‌  هر نوع نقض برجام اعم از اعمال تحریم هایی که در برجام تکراری است و اعمال آن‌ها لغو شده، در داخل کشور گروهی آن را رصد می‌کنند ضمن اینکه در خلال روزهای گذشته در مجموعه ۱+۵ با ایران مواررد چگونگی اجرای برجام رسیدگی می‌شود.
تردید نکنید از هیچ یک از حقوق ملی مان در این قرارداد بین‌المللی نخواهیم گذشت و به محض اینکه گزارش های رسمی و مستند کارگروه را دریافت کنیم قطعا اقدام قاطع را انجام می دهیم. نوبخت با اشاره به ماهیت اقدامات دولت آمریکا عنوان کرد:‌ اغراض و نیات دولت آمریکا برای اینکه موانعی در اجرای برجام ایجاد کند و بخواهد منافع مردم ایران را نادیده بگیرد از خوی و روش سالیان گذشته آن‌ها الهام می گیرد و ماهیت آن‌ها است.
البته از داخل ایران جز یک پارچگی و اقتدار چیزی نخواهند شنید. ما با همه تفکیک هایی که در کشور داریم در یک امر یعنی منافع ملی، مشترک و در کنار یکدیگر هستیم. وی همچنین درباره بیانیه کاخ سفید در موضوع شهروندان آمریکایی در زندانهای ایران اظهار کرد: اینکه دولت آمریکا درباره احکامی که در دستگاه قضایی ایران صادر می‌شود مداخله کند، بی اساس و بی وجه است .
ما اقدام خودمان را انجام می دهیم و این درشت گویی و حرف هابرای اولین بار نیست و ما هم توجهی به حرف های غیرحقوقی نمی کنیم. نوبخت در پاسخ به سوالی درباره آخرین وضعیت ویزای عربستان به ۱۰ دیپلمات ایرانی بیان کرد: در این زمینه اطلاعاتم در حد وزارت خارجه است و امیدوارم این مشکل حل شود. ضمن اینکه طی تماس رئیس سازمان حج و زیارت با مقامات سعودی آن‌ها تاکید کردند که به تعهدات خود پایبند اند.
وی درباره اظهارات سخنگوی قوه قضاییه که طرح منشور حقوق شهروندی را از سوی رئیس‌جمهور خلاف قانون دانسته بود، خاطر نشان کرد: آقای رئیس‌جمهور طبق قانون اساسی علاوه بر اینکه رئیس قوه مجریه است مسئول اجرای قانون اساسی به حساب می آید وحقوق شهروندان در قانون اساسی به حد کفایت مورد عنایت قرار گرفت. این که منشوری را اعلام کنند که این حقوق به رسمیت شناخته شده قابل تحسین است و همه آحاد فهیم کشور آن را تحسین کردند.
نوبخت اضافه کرد:‌اینکه در این زمینه از همکاران قوه قضاییه استفاده کنیم سخن درستی است چرا که بخشی از این ظرفیت در قوه قضاییه وجود دارد. ما همه باید در این زمینه به هم کمک کنیم. اتفاقا آنچه سخنگوی محترم قوه قضاییه درباره وجود ظرفیت های بزرگ قانونی اشاره کردند اشاره درستی است و ما هم از آن ظرفیت برای اجرای این منشور استفاده می‌کنیم.
در این منشور نه تنها از همکاری همکاران قوه قضاییه مستغنی نیستیم، بلکه به همکاری مجلس هم نیاز داریم تا اگر نیاز به قانونگذاری هست این کار را انجام دهد .

کد خبر: 839561  |  مشاهده خبر در منبع اصلی: ستاره ها
گردآوری اخبار بوسیله ربات جستجوگر پارست
راجع به ربات پارست بیشتر بدانید
به اشتراک بگذارید

آخرین خبرهای سياسي

بازدید جانشین فرمانده نیروی هوایی ارتش از پایگاه شهید عبدالکریمی تسنیم  ۱۸ دقیقه پیش

به گزارش گروه دفاعی خبرگزاری تسنیم به نقل از روابط عمومی نهاجا، امیر سرتیپ خلبان حمید واحدی، جانشین فرمانده نیروی هوایی ارتش در آستانه فرا رسیدن 31 شهریور ماه و هفته دفاع مقدس ضمن حضور در مقبره شهدای گمنام و ادای احترام به مقام شامخ شهدای 8 سال دفاع مقدس، از گردان‌های پروازی، عملیات و بخش‌های...

توضیحات معاون رئیس‌جمهور درباره هزینه‌های سفر روحانی به نیویورک تسنیم  ۱۸ دقیقه پیش

به گزارش حوزه دولت خبرگزاری تسنیم،‌ بهمن حسین‌پور، معاون تشریفات رئیس‌جمهور، با تکذیب هزینه 2 میلیون دلاری سفر رئیس‌جمهوری به نیویورک برای شرکت در مجمع سالیانه سازمان ملل متحد و همراهی 100 نفر در هیئت همراه روحانی گفت: همانطور که قبلا بارها اعلام شده است رئیس جمهوری در صرفه‌جویی...

سیاستهایمان برای مقابله با تحریم نفتی آمریکا قابل اعلام نیست شبستان  ۱۸ دقیقه پیش

سیاستهایمان برای مقابله با تحریم نفتی آمریکا قابل اعلام نیست«جلال میرزایی» به خبرنگار پارلمانی خبرگزاری شبستان با اشاره به اقدامات آمریکا برای کاهش صادرات نفتی ایران گفت: آمریکا نقاط ضعف و حساس ایران را مورد هدف قرار داده است از جمله این نقاط حساس بحث صادرات نفت ایران است که آمریکایی ها با هدف قرار دادن صادرات نفت ایران می خواهند سیاست هایشان علیه...

گول خوردن کشور آفریقایی برای دسیسه علیه ایران جام نیوز  ۲۲ دقیقه پیش

به گزارش سرویس سیاسی جام نیـوز، دولت مراکش در صدد است از سیاست‌های افراطی «دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهور آمریکا علیه ایران برای پیشبرد طرح خود در مناقشه ارضی در صحرای غربی با اعضای جبهه «پولیساریو» استفاده کند. به نوشته وبگاه خبری المانیتور، «ناصر بوریتا»، وزیر...

«کری» زیرآب «ظریف» را زد جام نیوز  ۲۲ دقیقه پیش

به گزارش سرویس سیاسی جام نیـوز، «جان کری»، وزیر امور خارجه سابق آمریکا در کتاب خاطراتش با عنوان «Every Day Is Extra» ("هر روز موهبتی دیگر است") ادعا کرده «محمد جواد ظریف»، وزیر خارجه ایران هنگام «تفاهم هسته‌ای لوزان» در فروردین ماه ۱۳۹۴ قصد...

منع اشتغال بازنشستگان کمتر از300نفر را بازنشسته می کند!/قانون مجلس با این همه سروصدا، برای... نامه  ۳۴ دقیقه پیش

به گزارش نامه نیوز، حمیدحاجی‌ عبدالوهاب با اشاره به اجرای طرح ممنوعیت به کارگیری بازنشستگان در مورد استانداران فعلی و سابق، اظهار کرد: اگر بخواهیم یک متوسط از تعداد استانداران مشغول به کار بگیریم تعداد آنها به ۳۰۰ نفر هم نمی‌رسد، در حالی که تعداد نمایندگان بازنشسته و مشغول به کار در حدود ۱۷۰۰ نفر است.نایب...

هشدار جدی ژاپن به چین و آمریکا نامه  ۳۴ دقیقه پیش

به گزارش نامه نیوز، 'توشیمیتسو موته گی' وزیر اقتصاد ژاپن روز چهارشنبه با اشاره به اینکه هر دو کشور چین و آمریکا به عنوان اقتصادهای بزرگ دنیا شمشیر تعرفه ها را از رو بسته اند، گفت: راهبرد 'این در مقابل آن' هرگز برای هیچ کشوری سود آور نبوده است.'تارو آسو' وزیر دارایی ژاپن هم تاکید کرده است که دو کشور...

نقش انگلیس در پروژه مدرن‌سازی راکتور اراک بررسی شد خبرگزاری برنا  ۳۶ دقیقه پیش

نقش انگلیس در  پروژه مدرن‌سازی راکتور اراک بررسی شد به گزارش گروه خبر خبرگزاری برنا، سرپرست هیات انگلیسی و نماینده انگلیس در گروه کاری بازطراحی و مدرن سازی رآکتور اراک، در حاشیه شصت و دومین کنفرانس عمومی آژانس بین المللی انرژی اتمی در وین، با «علی اکبر صالحی»، معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان انرژی اتمی، دیدار و گفتگو کرد. لزوم...

صالحی با همتای چینی خود دیدار کرد خبرگزاری برنا  ۳۶ دقیقه پیش

صالحی با همتای چینی خود دیدار کرد به گزارش گروه خبر خبرگزاری برنا، «علی اکبر صالحی»، معاون رییس جمهور و رییس سازمان انرژی اتمی کشورمان، در حاشیه شصت و دومین کنفرانس عمومی آژانس بین المللی انرژی اتمی در وین، با «ژانگ کجیان»، رئیس سازمان انرژی اتمی چین، دیدار و گفت و گو کرد. پیشینه تاریخی روابط...

نقش موسیقی ایرانی در تعزیه ایرنا  ۵۵ دقیقه پیش

نمایش تعزیه را شاید بتوان یکی از گونه های نمایشی است که خاستگاه آن به ایران شیعی باز می گردد. تعزیه یک روایت را چندین بار تکرار نمی کند بلکه در نوبت های مختلف اجرای تعزیه، گام به گام ماجرای عاشورا به نمایش در می آید. تعزیه گستره ای از روایت دو طفلان مسلم تا اسارت اهل بیت پیامبر را در بر می گیرد و در...

ارسال برای دوستان

پخش اخبار زنده