تعداد بازدید: ۴۲
تاريخ انتشار: پنج‌شنبه،۵ مرداد ۱۳۹۶
ساعت انتشار: ۱۴:۴۱
منطقه برای آمریکایی‌ها نا امن‌تر خواهد شد
به گزارش حوزه دفاعی خبرگزاری فارس، سردار غلامحسین غیب‌پروردر مراسم تودیع و معارفه فرماندهی سپاه انصارالحسین (ع) استان همدان با گرامیداشت یاد و خاطر 8 هزار شهید استان و شهدای مدافع حرم اظهار کرد: شهید «حاج حسین همدانی» نگین درخشنده این استان است.وی با تبریک دهه کرامت با اشاره به سختی‌ها و مشقت‌های دوران امامت امام رضا(ع) و ائمه معصومین(ع) عنوان کرد: هدف و آرزوی آن ها جریان یافتن حاکمیت الهی بود که به لطف خداوند بعد از قرن‌های متمادی توسط یک رهبر الهی همچون امام خمینی (ره) حاکمیت اسلام تحقق یافت.
رئیس سازمان بسیج مستضعفین انقلاب اسلامی را تحفه‌ای بی‌بدیل دانست و ابراز کرد: انقلاب اسلامی یک هدیه خداوندی نه فقط برای ایرانیان بلکه برای آحاد بشر است که قرن‌ها باید سپری شود تا قیمت و ارزش واقعی آن مشخص شود.وی با بیان اینکه در تصور کسی نمی‌گنجید یک فقیه مجاهد و با تقوا به عنوان حاکم در خیمه‌گاه ولایت تنفس کند، گفت: این حکومت دینی و اسلامی نعمتی از جانب خدا بود که البته مردم نیز پای امام(ره) خوب ایستادند و شهدا نمونه بارز این ایستادگی هستند.
سردار غیب‌پرور با اشاره به نقش رزمندگان همدان در پیروزی جنگ تحمیلی، آن را بی بدیل خواند و تصریح کرد: این رزمندگان به دنبال وعده‌های دنیایی نبودند و در سخت‌ترین عملیات‌ها حضور داشتند که برکت خدا را به دنبال داشت.وی با گرامیداشت سالرزو عملیات مرصاد از آن به عنوان اوج حماقت منافقین یاد کرد و بیان داشت: تعدادی انسان فریب خورده و منحرف تصورشان بر این بود که «فتح الفتوحی» می‌توانند در طول سه روز مرکزیت نظام را به دست بگیرند که این اوج حماقت است چراکه مردم را نشناختند و ندانستند که مردم ما پای اسلام، دین، انقلاب و مکتب خود محکم ایستاده‌اند.
رئیس سازمان بسیج مستضعفین با بیان اینکه این حماقت تنها منحصر به منافقین نبود بلکه متوجه دشمنان انقلاب همچون آمریکایی‌ها نیز است، به تحریم‌های ظالمانه علیه ایران اشاره و تاکید کرد: آنها دیروز علیه جمهوری اسلامی ایران بدترین تحریم‌ها را وضع کردند و اسم آن را تحریم مادر گذاشتند، در صورتی که در طول چهار دهه بعد از انقلاب از هر اقدامی علیه کشور ما کم نگذاشتند و از زمان امام بزرگوار این تحریم‌ها را وضع کردند.
وی با عنوان اینکه آمریکا تمام دشمنی‎ها علیه ایران را به منصه ظهور رسانده است، گفت: آنها با پرداخت هزینه به رژیم بعث عراق و مرتجعین سخیف منطقه علیه جمهوری اسلامی ایران جنگ هشت ساله را به راه انداختند و بعد از جنگ نیز دشمنی‌ها را ادامه دادند. وی جایگاه رهبری، نقش مردم و مکتب والای اسلام را ترکیبی مبارک در راستای حفظ و ماندگاری انقلاب دانست و اضافه کرد: قرار نیست انقلاب از بین برود بلکه روز به روز قوی تر و محکم تر خواهد شد.
رئیس سازمان بسیج مستضعفین با تاکید بر اینکه دشمنی دشمنان تمام شدنی نیست بلکه صحنه های رویارویی با آمریکا سخت تر خواهد شد، تصریح کرد: این تقابل عریان تر و عرصه هایی که چراغشان خاموش بود روشن می شود و سختی آن فقط برای مردم ما نیست.وی در واکنش به اظهارات آمریکا در تررویست خواندن مردم، سپاه و دولت جمهوری اسلامی عنوان کرد: با این اظهارات منطقه برای آنها ناامن تر خواهد شد.
سردار غیب‌پرور افزود: آنها خود متوجه قدرت انقلاب اسلامی، قدرت دفاعی جمهوری اسلامی و ایستادگی مردم هستند اما در مقابل مردم و انقلاب ما متوجه این تقابل عریان تر و سخت تر نیز هستند و محال است که روزی دست از انقلاب بردایم.وی انقلاب اسلامی را عصاره آرزوی اولیاء خدا دانست و عنوان کرد: همه آنها آرزو داشتند که حاکمیت در دین اتفاق بیافتند که این مهم در انقلابی که امام خمینی(ره) ایجاد کرد اتفاق افتاد.
رئیس سازمان بسیج مستضعفین افزود: ایجاد این انقلاب با حاکمیت دینی به این معنا نیست که جای آسیب ندارد و هیچ گاه دچار انحراف و مشکل نخواهد شد بلکه همه جا مشکل و اختلاف سلیقه وجود دارد و جاده خاکی رفتن‌ها است.وی با اشاره به دشمنی ها دشمنان نظام جمهوری اسلامی و تحریم ها ظالمانه تاکید کرد: دشمن بداند در این مملکت آنجا که پای منافع ملی نظام در میان است همه با هم متحد و یکپارچه هستند و هیچ گاه در مقابل دشمنان کوتاه نخواهند آمد.
سردار غیب‌پرور در بخش دیگری از سخنان خود به انتصاب سردار ابوحمزه در فرماندهی سپاه استان کرمان اشاره و اظهار کرد: افتخار مدافعان انقلاب اسلامی و از جمله پاسداران در این است که همواره در خط دفاع ازانقلاب اسلامی قرار دارند.وی اضافه کرد: این خط و جبهه مبارک و نورانی سنگرهای مختلف دارد و گاهی اوقات لازم است مدافعان در سنگرها جابه جا و به تکلیف و وظیفه خود را در بهترین وجه عمل کنند.
رئیس سازمان بسیج مستضعفین با تقدیر و تشکر از زحمات خالصانه و ارزشمند سردار ابوحمزه فرماندهی سابق سپاه استان همدان از ایشان به عنوان یک فرد ولایی یاد کرد و بیان داشت: این بزرگوار در طول خدمت خود در سپاه سنگرهای متعددی عوض کرده که همه آنها با افتخار بوده است به طوری که در پنج استانی که ایشان حضور داشتند امکان ندارد که نکته تاریکی در سربازی ایشان نسبت به ولایت پیدا کنیم.
وی با بیان اینکه سردار ابوحمزه بیش از 4 سال در سنگر نوکری ولایت در استان ولایت مدار، انقلابی، مومن ، شهید پرور و استان «حاج حسین همدانی» و شهید «قهاری» خدمت کرد، گفت: در هفته گذشته که ایشان را در کرمان به عنوان فرمانده جدید سپاه معرفی کردیم صدای صلوات جمعیت بلند شد که این یک سرمایه برای سردار ابوحمزه است.
سردار غیب‌پرور با بیان اینکه خدمت در انقلاب اسلامی در این هست که به اقتضای شرایط در هر سنگری که حضور داشت دچار تردید نشود، گفت : خوشبختانه این تردید هیچ گاه در سردار ابوحمزه دیده نشد که جای تقدیر دارد.وی ضمن تبریک به سردار ابوحمزه در فرماندهی سپاه کرمان، سردار مجیدی را به عنوان فرماندهی جدید سپاه انصارالحسین(ع) معرفی کرد و بیان داشت: سردار مجیدی سال های متمادی به عنوان جانشین فرمانده سپاه انصارالحسین(ع) خدمت کرده و دارای سابقه درخشان در پست های مختلف است که پله به پله تمام مراحل را طی کرده و به فرماندهی رسیده و مجموعه از تجربیات مدیریتی را داراست.
رئیس سازمان بسیج مستضعفین با بیان اینکه امروز، روز وحدت، هم بستگی، انسجام و هم دلی است، ضمن دعوت از مردم و مسئولین دستگاه ها، نهادها و ادارت دولتی استان همدان در کمک و یاری رساندن به سردار مجیدی در فرماندهی سپاه همدان تاکید کرد: حضور مسئولین در این مراسم صرفاً جنبه تشریفاتی ندارد بلکه نشان از حمایت است که امیدواریم فرمانده جدید سپاه استان به پشتوانه مرد م، خانواده شهدا و مسئولین یک مسیر نورانی و البته سخت را به موفقیت طی کند.
وی با بیان اینکه خدمتگزاری به انقلاب اسلامی آسان نیست و یک انسان کمربسته می خواهد، تصریح کرد: سردار مجیدی به لطف خداوند موفق و این مسیر دشوار را طی خواهد کرد.سردار غیب‌پرور با اشاره به وجود مشکلات استان همدان عنوان کرد: مردم در استان توقعاتی دارند که لازم است بیکاری حل و فرهنگ مورد مدافع و مراقبت قرار گیرد و اقتصاد با تکیه بر توانمندی درونی حل و آمادگی دفاعی و امنیتی تقویت شود چراکه دشمن قدری داریم و نباید ان را شوخی بگیریم.
وی با بیان اینکه دشمن همواره از دروازه فرهنگ ، اقتصاد، سیاست و مسائل امنیتی وارد می شود بر دست کم نگرفتن دشمن تاکید و عنوان کرد: اگر در خواب غفلت فرو رویم به فرموده امام علی (ع) باید با لگد دشمنان بیدار شویم.جانشین فرماندهی کل سپاه در امر بسیج با اشاره به تغییر رویکرد بسیج و سپاه خاطرنشان کرد: رویکرد جدید سپاه و بسیج کاملا رویکرد اجتماعی است و باید به ابعاد خدمتگزاری بیشتر توجه کنیم که البته در گذشته این مهم هم بوده اما هدفمندتر شده است.
وی یادآور شد: مردم ما شأنیت همه نوع خدمت را دارند و لازم است این خدمتگزاری به بهترین نحو صورت پذیرد.

کد خبر: 842404  |  مشاهده خبر در منبع اصلی: خبرگزاری فارس
گردآوری اخبار بوسیله ربات جستجوگر پارست
راجع به ربات پارست بیشتر بدانید
به اشتراک بگذارید

آخرین خبرهای سياسي

پیام تسلیت امام خامنه‌ای درپی حادثه تروریستی در اهواز/ «دل پرکینه‌ی تروریست‌ها نمی‌تواند اقتدار... تسنیم  ۲۲ دقیقه پیش

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری تسنیم، در پی حادثه تروریستی صبح امروز در رژه نیروهای مسلح در اهواز، حضرت آیت‌الله خامنه‌ای پیامی صادر کردند. متن پیام رهبر انقلاب اسلامی به شرح زیر است.بسمه‌تعالیحادثه‌ی تلخ و تأسفبار شهادت جمعی از مردم عزیزمان در اهواز به دست تروریست‌های مزدور، یک...

ترخیص تعدادی از مجروحان بستری حادثه تروریستی اهواز نامه  ۳۸ دقیقه پیش

سرپرست سازمان اورژانس کشور گفت: اورژانس خوزستان و دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز، خدمات درمانی مورد نیاز مجروحین حادثه تروریستی امروز اهواز را به خوبی و با سرعت مناسبی ارائه داده‌اند و در حال حاضر تعدادی از مجروحین، از بیمارستان‌های اهواز ترخیص شده‌اند. پیرحسین کولیوند با اعلام این مطلب گفت:...

کدام نماینده حقوق نجومی دریافت می کند؟ نامه  ۳۸ دقیقه پیش

اداره کل روابط عمومی وزارت نفت اعلام کرد: در پی اظهارات و ادعاهای مکرر آقای هدایت الله خادمی نماینده مردم محترم ایذه و باغملک در مجلس شورای اسلامی مبنی بر انتقال برخی نمایندگان به وزارت نفت طی چند ماه گذشته که متاسفانه به‌گونه‌ای شبهه‌انگیز مطرح شده است ذکر توضیحاتی ضروری به نظر می‌رسد.در این اطلاعیه...

سوریه حمله تروریستی در اهواز را محکوم کرد آفتاب نیوز  ۴۵ دقیقه پیش

آفتاب‌‌نیوز : به گزارش شبکه ای‌بی‌سی نیوز، در بیانیه‌ای که توسط وزارت خارجه سوریه منتشر شد، دولت سوریه حمله به رژه نظامی در اهواز را به شدت محکوم کرد. در این بیانیه آمده است کسانی که از تروریسم در منطقه حمایت می‌کنند، با چنین جرایم رقت‌باری، به اهداف خود دست نمی‌یابند.منبع: ایسنا

کدام نماینده حقوق نجومی دریافت می کند؟ آفتاب نیوز  ۴۵ دقیقه پیش

آفتاب‌‌نیوز : اداره کل روابط عمومی وزارت نفت اعلام کرد: در پی اظهارات و ادعاهای مکرر آقای هدایت الله خادمی نماینده مردم محترم ایذه و باغملک در مجلس شورای اسلامی مبنی بر انتقال برخی نمایندگان به وزارت نفت طی چند ماه گذشته که متاسفانه به‌گونه‌ای شبهه‌انگیز مطرح شده است ذکر توضیحاتی ضروری به نظر می‌رسد.در...

بانوان، زینب وار جلوه های قیام عاشورا را به جامعه منتقل کنند ایرنا  ۵۹ دقیقه پیش

به گزارش خبرنگار ایرنا، حجت الاسلام و المسلمین 'روح الله سلیمانی فرد' عصر شنبه در تجمع بزرگ رهروان زینبی درجمع بانوان شیعه و اهل سنت گنبدکاووس افزود: عشق، ایثار، صبر، ایمان، تسلیم در برابر خدا، فضایل انسانی و اعتقاد به معاد از زیباترین جلوه های قیام عاشورا است. وی با اشاره به سخن حضرت زینب (س) که فرمود...

دستگاه های مسئول دنباله جنایتکاران را تعقیب وبه پنجه قضایی بسپارند ایرنا  ۵۹ دقیقه پیش

متن پیام رهبر معظم انقلاب اسلامی به شرح زیر است:بسمه‌تعالیحادثه‌ی تلخ و تأسفبار شهادت جمعی از مردم عزیزمان در اهواز به دست تروریست های مزدور، یک بار دیگر قساوت و خباثت دشمنان ملت ایران را آشکار ساخت. این مزدوران قسی‌القلب که به روی زن و کودک و مردم بیگناه آتش می گشایند وابسته به همان مدعیان دروغگو و...

نماینده خوزستان در مجلس خبرگان حادثه تروریستی امروز در اهواز را محکوم کرد ایلنا  ۱ ساعت پیش

نماینده خوزستان در مجلس خبرگان حادثه تروریستی امروز در اهواز را محکوم کردبه گزارش ایلنا، متن پیام حجت‌الاسلام محمدحسین احمدی شاهرودی به شرح زیر است:  بسم الله الرحمن الرحیم  انالله و انا الیه راجعون  در اولین روز هفته دفاع مقدس و در روز شهادت امام سجاد (علیه الاسلام)، تروریست‌های تجزیه‌طلب یزیدی با قتل عام مردم بی‌دفاع بار دیگر ماهیت...

بیانیه جامعه روحانیت مبارز در محکومیت حادثه اهواز ایلنا  ۱ ساعت پیش

بیانیه جامعه روحانیت مبارز در محکومیت حادثه اهوازبه گزارش ایلنا، جامعه روحانیت مبارز در بیانیه ای ضمن محکومیت حادثه تروریستی اهواز، تاکید کرد: نقشه و کینه دشمنان جز لعن و نفرت برای عاملان و حامیان برجای نخواهد گذاشت و براستقامت، هوشیاری و سرافرازی ملت بزرگ ایران خواهد افزود. متن این بیانیه به شرح زیر است: بسم الله الرحمن الرحیم وکان حقاً علینا نصرالمؤمنین-...

انگشت اتهام در حرکت وحشیانه تروریستی اهواز به سوی عربستان و جریان داعش است خبرگزاری فارس  ۱ ساعت پیش

به گزارش حوزه احزاب خبرگزاری فارس، محمد کیانوش‌راد عضو شورای مرکزی حزب اتحاد ملت ایران درباره حادثه تروریستی امروز در اهواز اظهار داشت:‌حرکت تروریستی اخیر در اهواز و به رگبار بستن مردم بی‌دفاع، بدون تردید، هیچ ریشه‌ای در جامعه عرب خوزستانی ندارد. عرب‌های خوزستان بارها مخالفت‌های خویش را با تقدیم شهدا...

ارسال برای دوستان

پخش اخبار زنده