تعداد بازدید: ۴۴
تاريخ انتشار: سه‌شنبه،۲۴ مرداد ۱۳۹۶
ساعت انتشار: ۰۷:۵۸
گام بعدی مقابله با آمریکا؛ اقدام شورای نظارت بر اجرای برجام
به گزارش خبرگزاری شبستان به نقل از اداره کل روابط عمومی قوه قضاییه، آیت الله صادق آملی لاریجانی در جلسه مسئولان عالی قضایی، تصویب طرح مقابله با اقدامات خصمانه آمریکا توسط مجلس شورای اسلامی را قابل تقدیر خواند و با بیان اینکه این اقدام هم یک کار واقعی و هم یک کار نمادین است، تصریح کرد: از جمله اقدامات واقعی در این طرح که در صورت تأیید شورای محترم نگهبان باید اجرایی شود، اقدام قوه قضاییه برای تخصیص شعبی از محاکم جهت رسیدگی به دعاوی ناشی از تحریم ها و اقدامات ماجراجویانه آمریکاست.
  آیت الله آملی لاریجانی در تشریح وجه نمادین این مصوبه مجلس نیز گفت: این مصوبه نشان می دهد که نهادها، قوا و مسئولان جمهوری اسلامی در برابر سیاستهای خصمانه آمریکا همگی یکصدا ایستاده اند و اجازه نمی دهند که دولت آمریکا هر قدمی که خواست بردارد و البته گام بعدی نیز اقدام شورای نظارت بر اجرای برجام است.
  رئیس قوه قضاییه با بیان اینکه رفتار آمریکا پس از برجام و اعمال تحریم های جدید نشان داد که دولت این کشور زبان منطق و عقلانیت را نمی‌فهمد و صرفاً زبان قدرت و اقتدار را می شناسد، خاطرنشان کرد: جمهوری اسلامی نیز برای تقابل با این سیاستهای خصمانه باید همه احتمالات را پیش بینی کند و همه نهادها باید همّشان این باشد که به اقتدار کشور کمک کنند و آمریکایی‌ها این اقتدار جمهوری اسلامی را بفهمند.
  آیت الله آملی لاریجانی اظهار کرد: این اقتدار با مقاومت مردم بصیر ما و ایستادگی مردم منطقه پاسخ روشنی به آمریکا خواهد داد. البته آمریکا هم فهمیده که استفاده از زبان زور فایده ای ندارد و ملتها از شرق و غرب آسیا گرفته تا آمریکای لاتین، بیدار شده اند و در برابر استعمار و سلطه گری می ایستند.   جنایت داعش درخصوص شهید حججی در تاریخ ثبت می شود   آیت الله صادق آملی لاریجانی در جلسه مسئولان عالی قضایی با تسلیت شهادت مظلومانه پاسدار مدافع حرم شهید محسن حججی تصریح کرد: جنایت هولناکی که تروریست های داعشی مرتکب شدند در تاریخ ثبت خواهد شد و محسن حججی نمونه جوان تربیت یافته مکتب انقلاب اسلامی است و شهادت او نحوه حیات جوانان انقلاب را به خوبی ترسیم کرد.
    رئیس قوه قضاییه با بیان اینکه گرچه تصاویر منتشر شده از لحظات اسارت و شهادت محسن حججی روح هر انسان آزاده ای را جریحه دار می سازد، در عین حال با اشاره به آرامش قابل مشاهده در چهره این پاسدار مدافع حرم، اظهار کرد: انسان با تأمل در نحوه نگاه و حرکت این جوان 25 ساله پس از به اسارت درآمدن توسط داعش، چیزی جز عظمت روحی این جوان نمی بیند و بسیاری از ما صرفاً این آیه شریفه را که «مَا الْحَیاةُ الدُّنْیا إِلاَّ مَتاعُ الْغُرُور» قرائت و به آن توصیه می کنیم اما امثال شهید محسن حججی، آن را از عمق وجود و با تمام روح خود لمس کرده اند چنانکه می بینیم این جوان، با آرامش و طمأنینه برای شهادت و پرواز به سوی ملکوت کاملاً آماده است.
  وی گفت: وجهه دیگر این جنایت هولناک و دلخراش، عظمت روحی این شهید است و انسان جز تواضع و کوچکی در مقابل این عظمت روحی چه می تواند بکند؟     رئیس دستگاه قضا افزود: هر کسی که در نگاه، نحوه حرکت و برخورد این جوان 25 ساله تامل کند جز عظمت چیزی نمی بیند و بزرگی روح او و آمادگی اش برای پرواز برای ما درس است.
    آیت الله آملی لاریجانی با اشاره به عظمت روحی پدر، مادر و همسر شهید حججی نیز خاطرنشان کرد:  انسان با مشاهده رفتار و گفتار این خانواده عزیز جز تواضع و فروتنی در برابر عظمت روحی آنان کار دیگری نمی تواند انجام دهد و باید همه اعتراف کنیم که این انقلاب با روح های آماده چنین کرده است که خود را تسلیم حضرت حق می دانند؛ همسر محترم این جوان شهید نیز فرمایش حضرت زینب (سلام الله علیها) را تکرار می کند که فرمود « ما رَاَیْتُ اِلاّ جَمیلا ».
    رئیس دستگاه قضا با بیان اینکه این روح های بزرگ به سادگی ساخته نمی شوند، وجود جوانانی نظیر محسن حججی را که در ابتدای زندگی مشترک خود به همه تمناهای نفسانی پشت پا می زنند و با اراده و اختیار به استقبال شهادت می روند برای همه ملت، مسئولان و نظام جمهوری اسلامی مایه افتخار و مباهات دانست و تصریح کرد: ما به این شهدای بزرگ و خانواده های بزرگوارشان افتخار می کنیم و امیدواریم که این شهید والامقام با ائمه اطهار (ع) محشور شود و خداوند به خانواده و بازماندگان ایشان نیز صبر و اجر عطا کند.
    آیت الله آملی لاریجانی افزود: این شهادت‌ ها نشانه مهمی برای حکومت های سلطه است تا بدانند که جوانان این مرز و بوم این چنین پای ارزشهای اسلام و انقلاب ایستاده اند و ما مطمئنیم که با این مقاومت جانانه، داعش به زودی نابود خواهد شد و حامیانشان نیز که آشکارا از آنها پشتیبانی می کنند شکست خواهند خورد.
  ملت های مسلمان نسبت به جنایت اخیر در افغانستان حساسیت نشان دهند     رئیس دستگاه قضا در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به شهادت مظلومانه جمعی از مردم شیعه افغانستان ضمن ابراز همدردی با ملت و دولت افغانستان که هدف حمله داعش و طالبان قرار گرفته اند، تصریح کرد: تروریست‌های تکفیری گویی می خواهند شکست های مفتضحانه خود در عراق و سوریه را جبران کنند که امیدواریم همه مسلمانان درباره این جنایت‌ها حساسیت نشان دهند زیرا کشتار افراد بی گناه خصوصاً کودکان و زنان با هیچ معیار انسانی و حقوقی سازگار نیست.
    آیت الله آملی لاریجانی تأکید کرد: سازمان های حقوق بشری که همواره به بهانه های واهی، کشورهای مستقل را هدف انتقادات خود قرار می دهند در این موارد ساکتند. ما امیدی به این سازمانها و نهادها نداریم اما از وجدان های بیدار و ملت های آگاه انتظار می رود که در برابر این جنایات ساکت ننشینند.     اقتدار حزب الله لبنان هدف کشورهای سلطه خصوصاً آمریکا است     رئیس قوه قضاییه در ادامه با بزرگداشت روز مقاومت، پیروزی حزب الله لبنان در جنگ 33 روزه مقابل رژیم صهیونیستی را شبیه به معجزه دانست و اظهار کرد: یک گروه به ظاهر کوچک با اتکا به ایمان، مقاومت و امدادهای غیبی کاری کردند که اعراب کشورهای منطقه سالیان سال نتوانسته بودند انجام دهند و در یک جنگ نابرابر 33 روزه، رژیم صهیونیستی را به زانو درآوردند.
    آیت الله آملی لاریجانی با بیان اینکه امروز اقتدار حزب الله لبنان هدف کشورهای سلطه خصوصاً آمریکا است، افزود: به سبب همین اقتدار است که هر روز به هر بهانه ای سراغ حزب الله لبنان می روند و ایران را هم به بهانه حمایت از آن تحت فشار قرار می دهند؛ درحالی که حزب الله بخشی از ملت لبنان است و گروهی که از ملت و سرزمین خود دفاع می کند نمی توان تروریست خواند.
البته واضح است که کشورهای سلطه به دنبال چه هدفی هستند.     رئیس قوه قضاییه گفت: کار حزب الله، تثبیت مقاومت در منطقه بوده و در این امر موفق بوده است. این تأثیر امواج انقلاب اسلامی است که یک گروه به ظاهر کوچک در جنوب لبنان سالها در برابر رژیم جنایتکار صهیونیستی ایستاده است. در یمن نیز همین امواج مقاومت موجب شده است که ملتی بی پناه چند سال با کمبود آذوقه، دارو و مایحتاج ضروری خود بتواند در برابر دشمن مقاومت کند.
در یمن فقط جنایتکاران سعودی حضور ندارند بلکه پشت این ماجرا کشورهای سلطه هستند که هم سلاح خود را می فروشند و جیب مردم عربستان را خالی می کنند و هم در مقابل جریان مقاومت ایستاده اند.     آیت الله آملی لاریجانی افزود: خدا را شاکریم که نفوس مستعده ای را برای جلب آثار انقلاب اسلامی، مقاومت در برابر استکبار و ظلم و همچنین بزرگداشت ارزشهای الهی و اخلاقی در میان مسلمانان قرار داده است.


کد خبر: 867694  |  مشاهده خبر در منبع اصلی: شبستان
گردآوری اخبار بوسیله ربات جستجوگر پارست
راجع به ربات پارست بیشتر بدانید
به اشتراک بگذارید
اخبار مرتبط:
▫ منزل پدر شهید حججی (+عکس)  عصر ایران - اجتماعي

آخرین خبرهای سياسي

خبر خوش "نوبخت" برای فرهنگیان در کمیسیون آموزش مجلس تسنیم  ۵۳ دقیقه پیش

میرحمایت میرزاده سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری تسنیم، با اشاره به نشست عصر امروز این کمیسیون گفت: در این جلسه سیدمحمد بطحایی و محمدباقر نوبخت رئیس سازمان برنامه و بودجه حضور داشتند.بیشتر بخوانید:استیضاح زنگنه به هیئت رئیسه مجلس ارجاع شدوی...

طرح مبارزه با مفاسد اقتصادی به هیئت رئیسه مجلس ارجاع می‌شود تسنیم  ۵۳ دقیقه پیش

یحیی کمالی‌پور عضو هیئت رئیسه کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری تسنیم، در تشریح جلسه عصر امروز (یکشنبه سوم تیرماه) این کمیسیون اظهار داشت: اعضای کمیسیون امروز به دیدار علی لاریجانی رئیس مجلس رفته و جلسه کمیسیون با حضور وی برگزار شد.وی با بیان اینکه...

وزير كشور سه شنبه به قرقيزستان مي رود شبستان  ۵۳ دقیقه پیش

وزير كشور سه شنبه به قرقيزستان مي رودبه گزارش خبرگزاری شبستان به نقل از پايگاه اطلاع رساني وزارت كشور، شجاعی کیاسری، رئيس مركز اطلاع رساني و امور بين الملل وزارت كشور اعلام كرد: رحماني فضلي، وزیر کشور روز سه شنبه هفته جاري به بيشكك پايتخت قرقيزستان سفر خواهد كرد.   شجاعي كياسري گفت: وزير كشور در اين سفر دو روزه علاوه بر ديدار و...

لزوم تبادل الکترونیکی اطلاعات اقتصادی ایران و گرجستان شبستان  ۵۳ دقیقه پیش

به گزارش خبرگزاری شبستان به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت امور اقتصادی و دارایی، مسعود کرباسیان طی سخنانی در این دیدار، با بیان اینکه ایران و گرجستان موافقتنامه های خوبی در خصوص همکاری های گمرکی، اجتناب از اخذ مالیات مضاعف و جلب و حمایت از سرمایه گذاری متقابل به امضا رسانده اند، اظهار داشت: ما آمادگی...

مقتدی صدر به ایران نزدیک می شود جام نیوز  ۵۶ دقیقه پیش

به گزارش سرویس سیاسی جام نیـوز، پایگاه شبکه آمریکایی «ای بی سی نیوز» با انتشار گزارشی به نزدیک شدن مواضع مقتدی صدر به ایران پرداخته و نسبت به این موضوع ابراز نگرانی کرده است.   در این گزارش که تحت عنوان «تغییر ناگهانی مواضع مقتدا صدر روحانی تک رو عراقی و نزدیک شدن او به ایران»...

خبرنگاران خارجی، اپوزیسیون ایران را چوپان دروغگو می‌دانند +سند جام نیوز  ۵۶ دقیقه پیش

به گزارش سرویس سیاسی جام نیـوز، فرامرز دادرس، پژوهشگر و کارشناس اطلاعاتی مقیم فرانسه، در صفحه اجتماعی خود اطلاعاتی درباره منبع خبری توئیت های وزیر خارجه آمریکا علیه ایران منتشر کرد.   دادرس پیش از انقلاب از افسران گارد شاهنشاهی بود و بعد از انقلاب هم با مهاجرت به فرانسه، به یکی از نزدیکان شاپور...

واکنش توئیتری رئيس سازمان نقشه برداري كشور به شايعه روابط فامیلی با سخنگوی دولت نامه  ۱ ساعت پیش

شفيعي با انتشار تصوير صفحه اول شناسنامه اش در اين توئيت كه نام والدين او نيز در آن وجود دارد، به طور مستند وجود هرگونه رابطه  فاميلي با دكتر محمدباقر نوبخت؛ سخنگوي دولت را رد كرده است؛ چرا كه مادر وي از "سادات" است و طبيعتا  نميتواند خواهر محمدباقر نوبخت باشداو در اين توئيت نوشته است:هیچ رابطه...

سخنگوي ناجا درباره حواشي ملك لواسان توضيح داد نامه  ۱ ساعت پیش

به گزارش نامه نيوز، در توضیح سردار سعید منتطرالمهدی آمده است: «این روزها بحث بر سر تخلیه مکانی در لواسان که در اختیار رئیس سابق ستاد کل نیروهای مسلح بوده بالا گرفته است؛ تعدادانگشت شماری ازشخصیت‌های حقیقی و حقوقی در این باره اظهار نظر کردند؛ اما همچون همیشه برخی کوتاه تر از دیوار پلیس، دیواری پیدا نکرده...

مدارس کشور نیاز به 30 هزار مشاور تحصیلی – تربیتی دارند ایرنا  ۱ ساعت پیش

مسعود شکوهی روز یکشنبه در گفت‌ وگو با ایرنا درکرج افزود: این کمبود نیرو با توجه به نیاز دانش آموزان دوره ابتدایی و متوسطه دوره دوم وجود دارد و تنها براساس نرم مشاوران تحصیلی در دوره متوسطه اول مشغول فعالیت هستند.وی با اشاره به اینکه در دوره اول متوسطه کمبود نیروی مشاور وجود ندارد، خاطر نشان شد: ضرورت...

35 هزار پرونده در دستگاه قضایی قرچک رسیدگی شد ایرنا  ۱ ساعت پیش

به گزارش ایرنا ، محمدجعفر مرتضائیان روز یکشنبه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: یکی از مهمترین وظایفت دستگاه قضا ، دوری جستن از جریان های سیاسی برای افزایش آسایش جامعه است، تحقق عدالت مهمترین هدفی است که قوه قضائیه آن را دنبال می کند و در این مسیر از هیچ تلاشی فروگذار نیست.وی گفت: شهرستان قرچک، یکی از شهرستان...

ارسال برای دوستان

پخش اخبار زنده