تعداد بازدید: ۵
تاريخ انتشار: شنبه،۲۸ مرداد ۱۳۹۶
ساعت انتشار: ۱۵:۴۱
نمایندگان مجلس در موافقت و مخالفت با وزیر پیشنهادی فرهنگ و ارشاد چه گفتند؟
به گزارش مرور نیوز،‌ جلسه علنی نوبت صبح امروز (شنبه 28 مرداد ) مجلس شورای اسلامی برای بررسی برنامه‌ها و صلاحیت وزرای پیشنهادی دولت دوازدهم دقایقی پیش پایان یافت.در ششمین جلسه علنی مجلس صلاحیت و برنامه‌های وزرای پیشنهادی از جمله سیدعباس صالحی وزیر پیشنهادی فرهنگ و ارشاد اسلامی بررسی شد.
صالحی نیز مانند سایر وزرا موافقان و مخالفانی داشت‌، از جمله موافقان وزیر پیشنهادی فرهنگ و ارشاد اسلامی سید علی ادیانی‌راد نماینده مردم قائمشهر بود. وی در سخنانی گفت:‌ مبانی فکری و زاویه دید وزیر پیشنهادی در چارچوب اندیشه اسلامی است و نباید شخصی که معتقد به سکولاریسم و اباهه‌گری است در این جایگاه قرار بگیرد.
صلاحیت علمی، مبانی فکری و جهت‌گیری‌های وی همه در چارچوب باورها و ارزش‌های دینی است. وی ادامه داد:‌ دستگاه‌های فرهنگی در کشور دارای تکثر است و صالحی در اکثر نهادهای تصمیم‌ساز فرهنگی عضو اصلی بوده است اظهار داشت: جنس صالحی، جنس فرهنگ و هنر کشور است و حضور وی در چارچوب فرهنگ و هنر تفسیر پیدا کرده در حالی که اکثر وزرای قبلی، سوابق فرهنگی آنچنانی نداشتند.
جمشید جعفرپور نماینده مردم لارستان در مجلس شورای اسلامی نیز دیگر موافق سید‌عباس صالحی بود،‌ وی در سخنانی گفت:‌ سیدعباس صالحی فرزند فرهنگ است و سوابقش ما را در دادن رای اعتماد کمک می‌کند، سابقه حضور طولانی در فرهنگ و حضور در مناصب و مراجع سیاستگذاری فرهنگی، عضویت در کمیسیون‌های شورای عالی انقلاب فرهنگی از خانواده فقاهت بودن و مشورت‌پذیری از ویژگی‌های صالحی است.
وی به اهل تعامل بودن، پرهیز از حاشیه‌سازی‌، انتقال نمایشگاه کتاب از مصلی به شهر آفتاب و حذف بن نقدی و کاهش فساد به عنوان ویژگی‌های صالحی اشاره کرد. فاطمه ذوالقدر نماینده مردم تهران نیز موافق حضور صالحی در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی بود،‌ او در سخنانی گفت:‌ وزیر فرهنگ باید اهل علم و فرهنگ باشد که از تجربه آقای صالحی و اقدامات مثبت ایشان در این عرصه همچنین اشراف بر موضوعات فرهنگی می‌توان امیدوار بود که ایشان در مدیریت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی موفق باشد.
چرا که عرصه فرهنگ جز با مدارا و گفتگو قابل اداره نیست که از خصوصیات شخصیتی ایشان است. وی گفت:‌ صالحی در تجربه چهارساله خود به عنوان معاون فرهنگی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی نشان داد که گام درستی در تغییر و تحول در تعامل با اقوام و گروه‌های مختلف و نهادهای محلی کشور برداشته است. همچنین در برنامه او تأکید شده است که نباید رویکرد کلی‌نگری به مسائل داشت.
بلکه باید با نگاهی جزئی‌نگرانه به مسائل فرهنگی به این موضوع که فرهنگ محل فرصت آفرینی و ائتلای جامعه است توجه بیشتری شود که این واقعیت به وضوح در برنامه دکتر صالحی هویدا است. علیرضا ابراهیمی نماینده مردم رامیان نیز موافق صالحی بود،‌ وی در سخنانی گفت:‌ صالحی یک روشنفکر تمام عیار دینی است و امروز جمهوری اسلامی به چنین افرادی نیاز دارد تا بتواند گسست‌های ایجاد شده در فرهنگ را ترمیم کند.
تجربه‌های 4 دهه گذشته نشان داده که مدیرانی که در این عرصه حضور داشته‌اند در حوزه فرهنگ موفق نبودند. مسئله ما در شرایط امروز گفتگو و تعامل است و کسی را می‌خواهیم که اصول را قبول داشته و مسائل فرهنگی را بفهمد و بتواند بفهماند. از طرفی باید بتواند ظرفیت‌ها و خلاقیت‌های زبان امروزی را درک کرده و بتواند به دیگران بفهماند.
اما صالحی مخالفانی نیز داشت،‌ محمود صادقی نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در مخالفت با وزیر پیشنهادی فرهنگ و ارشاد اسلامی در صحن مجلس، گفت: من هم مانند سایر موافقان، آقای صالحی را از جهات اخلاقی و سوابق مثبت کاری و مدیریتی تایید می‌کنم، ولی ایشان از اقتدار کافی برای مدیریت حوزه پرچالش فرهنگ برخوردار نیستند.
وی افزود: آقای صالحی در خط اول برنامه پیشنهادی خود تنوع و تکثر دستگاه‌های اجرایی در حوزه فرهنگ را باعث ایجاد ابهام در نقش وزارت فرهنگ دانسته‌، ولی در ادامه برنامه خود راه‌حلی برای رفع این نقیصه ارائه نکرده است.بهام‌زدایی در هزینه‌کرد بودجه عمومی وزارت فرهنگ یکی دیگر از معضلات این حوزه است.
بسیاری از اشخاص تحت عناوین فرهنگی از بیت‌المال استفاده می‌کنند و هیچ نظارتی هم بر هزینه‌کرد آنها وجود ندارد و در مقابل مجلس و دیوان محاسبات هم پاسخگو نیستند. آقای صالحی چه برنامه‌ای برای رفع سوءاستفاده‌ها تحت عنوان جدول 17 که در بالا اشاره شد دارید؟ صادقی با اشاره به اینکه ما در حوزه فرهنگ دچار مشکلات ساختاری هستیم خاطرنشان کرد: این مشکلات هم در حوزه‌های حمایتی و هم در حوزه‌های نظارتی وجود دارد و امروز حمایت از هنرمندان به شکل سنتی آن و از افراد مشخص صورت می‌گیرد که در این زمینه باید تحولاتی ایجاد شود.
خدیجه ربیعی نماینده مردم بروجن نیز در مخالفت با صالحی گفت:‌ در برنامه آقای صالحی برنامه‌های علمی و اساسی در حوزه فرهنگ و ارشاد مشاهده نشده است. ساماندهی مشکلات فرهنگی در کشور ما به دلیل تعدد دستگاه‌ها دشوار است. آقای صالحی در برنامه‌هایش اشاره‌ای نکرده که با دستگاه‌های فرهنگی چگونه هم‌افزایی و هم‌پوشانی خواهد داشت که موجب تمرکز در تصمیم‌گیری‌ها شود.
وزیر پیشنهادی فرهنگ و ارشاد اسلامی در برنامه‌هایش اشاره نکرده که سبک زندگی ایرانی اسلامی را چگونه می‌خواهد در کشور پیاده کند؟ بهتر بود که آقای صالحی در برنامه‌هایش به این نکته اشاره می‌کرد که چه برنامه‌ای برای این دارند که کشورهای فارسی‌زبان و همسایه افتخارات فرهنگی ما را به نام خودشان مصادره نکنند.
قاسم میرزایی نکو نماینده دماوند در مجلس نیز در مخالفت با سید عباس صالحی وزیر پیشنهادی فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: هنرمندان از نبود بیمه و حمایت فقط به دنبال قبری در قیامت هستند. وی خطاب به وزیر پیشنهادی ارشاد اظهار داشت: شما به تفکر 24 میلیونی خیلی بدهکار هستید. رئیس جمهور به شما اعتماد کرده، مبادا جوانان پرشور و امید از شما سلب اعتماد کنند.
حمایت از کیارستمی‌ها و پیام‌های تسلیت و تبریک را نمی‌خواهیم، به فکر مشکلات ممیزی‌ها باشید که تا کی می‌خواهد روح هنرمندان را بخراشد.مواضع سیاسی شما باید شفاف باشد، برای ما مشخص کنید بودجه وزارت ارشاد چه زمانی به دست اهالی هنر خواهد رسید. سید‌عباس صالحی وزیر پیشنهادی فرهنگ و ارشاد اسلامی نیز در صحن علنی مجلس در دفاع از خود گفت:‌ همه می‌دانید و می‌دانیم که جامعه ایران به اعتبار استعداد ذاتی و اینکه در چهار راه تاریخی و حلقه وصل شرق و غرب بوده در این راستا، آثار هنری خود را به جهان عرضه کرده و سهم زیادی در تبادل فرهنگی جهان در طول تاریخ داشته است.
وی ادامه داد: ایران پایگاه جهانی شدن فرهنگ در جهان بوده است و سهم به سزایی در تلطیف و شاعرانه کردن جامعه جهانی داشته است. وزیر پیشنهادی فرهنگ و ارشاد اسلامی افزود: جامعه ایرانی با دین مداری، توحیدگرایی، معنویت گرایی و اخلاق گرایی، آشنا بوده و هزاران سال زمینه ورود اسلام را در خود پرورانده است. همین مسئله شعله راهبری جامعه ایرانی را پرفروغ‌تر ومقدس‌تر کرده است.
صالحی با اشاره به ویژگی‌های اصیل مردم ایران طی سالیان گذشته تأکید کرد: فرهنگ، هنر و ادب، دین مداری توحیدی و اخلاق معرفی، مهر و معرفت اهل بیت(ع) سه ضلع اصلی است که در تار و پود مردم ایران قرار گرفته است و هر برنامه اجتماعی برای ایران باید با توجه به در نظرگرفتن و نسبت این سه ضلع پایه ریزی شود. هر برنامه‌ای بدون توجه به این سه ضلع ابتر، ناکارآمد و بی‌هدف خواهد بود.
وی با بیان اینکه برنامه فرهنگی دولت براساس این سه ضلع دیده شده است، به برخی از رویکردهای معاونت فرهنگی وزارت ارشاد در دولت یازدهم اشاره کرد و گفت: گسترش اعتماد سازی میان اصحاب فرهنگ و هنر، با وزارت ارشاد و دولت، گسترش فرهنگی و بهبود نسبی اقتصاد فرهنگ، تقویت نقش واحدهای صنفی و واگذاری امور به بخش خصوصی در برنامه‌های دولت یازدهم وجود داشت و قطعا در این دولت نیز ادامه پیدا خواهد کرد.
وزیر پیشنهادی فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به روش مدیریت خود در معاونت فرهنگی وزارت ارشاد در چهار سال گذشته گفت: در چهار سال گذشته به دنبال ایجاد اعتماد عمیق به چهار اصل اساسی دین، نظام اسلامی و انقلاب، قانون اساسی و اخلاق بوده‌ام و این چهار اصل مبنای مدیریت من در وزارت ارشاد دولت دوازدهم خواهد شد.
شفافیت در مراحل تصمیم‌گیری از نکاتی است که در برنامه‌هایم به آن معتقدم. اعتقاد دارم دوره مدیریت پشت درهای بسته و در غیاب مردم گذشته است و معتقد به مشارکت جمعی، گفتگو با اصحاب فرهنگ و هنر هستم. صالحی ادامه داد: واگذاری امور به بخش خصوصی و فعالیت‌های نهادهای صنفی را درنظر دارم و این نگاه را در دوره چهارساله فعالیت خود در معاونت فرهنگی وزارت ارشاد به جد دنبال کردم.
وی تمرکز زدایی جغرافیایی را از دیگر برنامه‌های خود برای وزارت ارشاد دولت دوازدهم دانست و گفت: معتقدم خلاقیت‌های ایرانی در همه ایران است با همه اقوام، مذاهب، سلیقه ها و همه ادیان موجود در کشور می‌توان در این زمینه حرکت کرد و برنامه ریزی اجرایی خود را در پهنه فرهنگی بزرگ ایران اسلامی با ظرفیت 80 میلیون ایرانی و بیش از 30 استان دیده‌ام.
این مسئله در معاونت فرهنگی ارشاد وجود دارد و 65 درصد منابع معاونت فرهنگی وزارت ارشاد در سال‌های گذشته در استانهایی غیر از تهران مصروف شد. وزیر پیشنهادی فرهنگ و ارشاد اسلامی اضافه کرد: برنامه‌های بنده متکی بر اسناد بالادستی، برنامه فرهنگی دولت، برنامه ششم توسعه است. شاید حجم برنامه‌ها موجب نشده باشد که همه وضوح کامل یابند اما تمامی اسناد بالادستی مورد مطالعه دقیق قرار گرفت.
صالحی به سه هدف عمده خود در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی اشاره کرد و گفت: صیانت از هویت ایرانی، حمایت از محصولات هنری و فرهنگی و دیپلماسی فرهنگی بر محور فرهنگ از اهداف عمده من در وزارت ارشاد است که 7 بخش را در بر می‌گیرد. وی یادآور شد: با بررسی چالش‌های فراوان حوزه فرهنگ و هنر به 14 مسئله رسیدیم و این 14 مسئله به 46 برنامه تبدیل شد.
وزیر پیشنهادی فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به تنوع حوزه فعالیت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی خواستار توجه نمایندگان به این تنوع شد و گفت: حوزه اول کاری ما در وزارت ارشاد حوزه دین است که قرآن و عترت، حج و زیارت، مساجد و اوقاف و امور خیریه را دربرمی‌گیرد. صالحی افزود: حوزه بعدی فرهنگ است که بخش اهل هنر، نشر و کتاب را شامل می‌شود.
حوزه بعدی ادبیات است که کتابخانه های عمومی، صنعت چاپ را شامل می‌شود. وی تصریح کرد: هنر حوزه دیگری است که هنرهای تجسمی و غیرتجسمی را دربرمی‌گیرد. حوزه بعدی سینما، رسانه، حوزه محتوای فضای مجازی، فعالیت‌های فرهنگی و هنری خارج کشور و آموزش و پرورش فکری و فرهنگی از حوزه های متنوع و مختلف این بخش محسوب می‌شود.
وزیر پیشنهادی فرهنگ و ارشاد اسلامی ادامه داد: در برخی از حوزه‌های هشت‌گانه فرهنگ و هنر مدعی تخصص و در بخش دیگری مدعی آشنایی نه چندان اندک هستم. صالحی تأکید کرد: هنر و ارتباط با هنرمندان و اهالی هنر از جمله حوزه هایی است که بنده با آن مشهور و مأنوس بودم و دغدغه آنها را می‌دانم. تلاش می کنم که اهالی هنر مانند اهالی فرهنگ در صدر بنشینند.
وی با اشاره به چند بسته پیشنهادی خود در برنامه‌های درنظر گرفته شده‌اش گفت: بسته اول بهبود کسب و کار در حوزه فرهنگ و هنر در چهارچوب اقتصاد مقاومتی است معتقدم فرهنگ هم حلقه ورود اقتصاد مقاومتی است و هم یک ضلع جدی آن به شمار می‌رود اگر اقتصاد مقاومتی را به دانش بنیانی تعریف می‌کنیم در حوزه فرهنگ و هنر نیز این اتفاق راحت و سریعتر میسر می شود.
وزیر پیشنهادی فرهنگ و ارشاد اسلامی افزود: برنامه من برای بهبود کسب و کار پیشنهادهای روشنی دارد. در حوزه مانع‌زدایی، تمرکز‌زدایی دولتی را مانع دیدم و پیشنهاداتی برای رفع آن ارائه کردم. صالحی در ادامه گفت: هویت گرایی ایرانی اسلامی متناسب با هدف یکی از نقاط جدی ماست. فراهم آوردن فرصتی برای هویت های قومی است که در ایران مانند رنگین کمان هستند نیز از ظرفیت هایی است که در این بخش استفاده کرد.
معتقدیم اقتدار فرهنگی قومی ایران بر اقتدار ایرانی می‌افزاید. وی در ادامه تحکیم حقوق فرهنگی هنرمندان را از بسته پیشنهادی دیگر خود اعلام کرد و گفت: بسته تحکیم حقوق فرهنگی بسته‌ای جدی است و زودگر نیست. معتقدیم باید از فرهنگ و هنر به شدت و بدون هیچ کاستی دفاع شود، سرمایه ایران نفت نیست سرمایه ایران فرهنگ و هنر و دانش ایرانی است.
آنچه می‌ماند این است و آنچه می‌رود نفت است. وزیر پیشنهادی فرهنگ و ارشاد اسلامی دیپلماسی فرهنگی را بسته دیگر خود در برنامه های پیشنهادی خود اعلام کرد و گفت: دیپلماسی فرهنگ بر محور فرهنگ و هنر را باید به عنوان یک مسئله ضروری و مهم دنبال کرد. باور کنید دیپلماسی فرهنگی ضرورت اساسی هم برای معرفی فرهنگ، هم هنر ایرانی، هم برای اقتصاد، سیاست و هم برای امنیت پایدار ایران دارد.
صالحی در ادامه با اشاره به ضرورت تقویت ارتباطات اهالی اصحاب هنر گفت: ظرفیت های حوزه و دانشگاه را برای هنر و هنرمندان و سازمان و مجامع مدنظر را باید به کار گیریم تا ظرفیت دینی خود را افزایش دهیم. وی در ادامه به الزامات برنامه‌های خود اشاره کرد و گفت: ارتقای منابع مالی و امکانات وزارت ارشاد از جمله مسائلی است که در تحقق برنامه‌ها نمی‌توان به آن بی توجه بود.
قطعا نمی‌توان با بودجه‌ها و منابع موجود به تنهایی به اجرای این برنامه‌ها پرداخت. وزیر پیشنهادی فرهنگ و ارشاد اسلامی ادامه داد: باید انتظارات متکثر و متناقض از حوزه فرهنگ را به یکدیگر نزدیک کرد. نمی توان انتظارات متناقض ازوزارت ارشاد داشتو اینگونه عملکرد او را بررسی نمایند. صالحی افزود: ارتقای نقش حاکمیتی وزارت ارشاد و دوگانه های موجود در حوزه اجرا و فعالیت های فرهنگی عمومی را بید ببرسی کردو به آن نیزتوجه داشت.
در رسیدن به الزامات نیازمند گفتگوی اهالی فرهنگ و ارشاد اسلامی با خود، گفتگوی اهالی فرهنگ و هنر با یکدیگر، گفتگوی اهالی فرهنگ و هنر با کنشگران مقوله های پدیده های فرهنگی با اصحاب دین، سیاست، امنیت و ... هستیم. آنها بایددر چنین فضایی دغدغه‌های خودشان را بیان کرد و دغدغه هایشان را شنید و به راه حل رسید.
وی تأکید کرد: معتقدم با مشارکت اهالی فرهنگ و هنر می‌توانیم به بخش‌ها و فعالیت‌های خوبی در حوزه هنر و ادبیات و حرکت دادن آن در بخش های مورد نیاز کشور بپردایم. وزیر پیشنهادی فرهنگ و ارشاد اسلامی در بخش پایانی سخنان خود خطاب به نمایندگان اظهار داشت من سید عباس صالحی فرزند حوزه و دانشگاه تمام اعتبار خانگی و سرمایه وجودی ام را در کف گذاشته‌ام تا شاید سهمی در اعتلای دین، اخلاق و ارتقای فرهنگ و هنر ایران زمین داشته باشیم.
صالحی گفت: خداوند یاری‌ام کن تا نگرانی‌های فرهنگی مقام معظم رهبری را به نوید و قوت فرهنگی بدل سازم توانایی ام ده تا پیمان رئیس جمهور منتخب ملت را با اهالی فرهنگ و هنر در تحکیم حقوق فرهنگی پاس بدارم. خداوند از تو می‌خواهم تا یاری‌ام دهی تا دغدغه‌های مراجع عظام و علمای اسلام را در نظر گیرم و برای آن چاره بیاندیشیم.
وی در پایان خاطرنشان کرد: خدایا کمک کن تا حق و نظر اهالی فرهنگ را پاس بدارم و از مشورتشان بهره‌مند گردم و خدمت به ایشان را سرمایه دنیا و آخرت خود سازم.

کد خبر: 874138  |  مشاهده خبر در منبع اصلی: مرور نیوز
گردآوری اخبار بوسیله ربات جستجوگر پارست
راجع به ربات پارست بیشتر بدانید
به اشتراک بگذارید

آخرین خبرهای سياسي

سردار شریف: دشمن در ایجاد فاصله بین مردم و سپاه شکست خورد تسنیم  ۲۶ دقیقه پیش

به گزارش گروه دفاعی خبرگزاری تسنیم،  سردار رمضان شریف سخنگو و مسئول روابط عمومی کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در گردهمایی سراسری مدیران روابط عمومی این نهاد اظهار کرد: کار حساس، ظریف و ارزشمند اطلاع رسانی و تبلیغ بدون خلاقیت، هنرمندی و هوشمندی فاقد اثربخشی لازم است و در روابط عمومی آحاد مدیران،...

اعلام آمادگی سپاه پاسداران برای بارورسازی ابرها تسنیم  ۲۶ دقیقه پیش

به گزارش گروه دفعی خبرگزاری تسنیم، در پی ادامه یافتن خشکسالی و در دستور کار قرار گرفتن باروری ابرها و درخواست معاون اول رئیس جمهور برای فعالیت مناسب در این زمینه و سپس اعلام معاون وزیر نیرو مبنی بر تلاش برای رایزنی با صنایع هواپیمایی و نیروی هوا فضای سپاه در این راستا؛ سردار امیرعلی حاجی...

ایران خواهان توسعه همکاری ها با کشورهای آمریکای لاتین و از جمله شیلی است شبستان  ۲۷ دقیقه پیش

ایران خواهان توسعه همکاری ها با کشورهای آمریکای لاتین و از جمله شیلی استبه گزارش خبرگزاری شبستان به نقل از پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری، حسن روحانی روز شنبه در این دیدار، روابط ایران و شیلی را مثبت ارزیابی کرد و اظهار داشت: تهران و سانتیاگو ظرفیت ها و توانمندی های بسیار خوبی در بخش های مختلف دارند که باید از آنها برای توسعه و تقویت روابط و همکاری های مشترک تجاری و اقتصادی...

تا زمانی که طرف‌ها در برجام به تعهداتشان پایبند باشند، ما هم پایبند می مانیم شبستان  ۲۷ دقیقه پیش

تا زمانی که طرف‌ها در برجام به تعهداتشان پایبند باشند، ما هم پایبند می مانیمبه گزارش خبرگزاری شبستان به نقل از پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری، حسن روحانی روز شنبه در دیدار «پتروس ت. ناکوزیس» سفیر جدید قبرس با بیان اینکه دو کشور از سابقه تمدنی بسیار دیرینه‌ای برخوردارند، اظهار داشت: ظرفیت‌های بسیار خوبی بین دو کشور در حوزه‌های مختلف اقتصادی وجود دارد...

نفرت از ترامپ را کنار بگذارید/ باید علیه ایران متحد شویم! جام نیوز  ۳۱ دقیقه پیش

به گزارش سرویس سیاسی جام نیـوز، پایگاه سعودی "العربیه" انگلیسی (alarabiya) با انتشار گزارشی تحت عنوان "توافق هسته ای ایران باید مورد بررسی مجدد قرار گیرد" خواستار اتحاد کشورهای مختلف و پیروی جهان از دونالد ترامپ در اقدامات ضد ایرانی او شده است.   العربیه مدعی است کشورهای اروپایی...

بودجه 97 اشتغال‌زدابوده؛ نه اشتغالزا نامه  ۴۳ دقیقه پیش

ایلیا پیرولی، روزنامه‌نگار اقتصادی، به موضوع اقتصاد مولد در بودجه 97 مطلبی در روزنامه تجارت نوشته است. همین دو سه هفته پیش بود که دکتر فرشاد مومنی در نشستی که در موسسه دین و اقتصاد درباره بودجه سال آینده برگزار شد؛ به صراحت از تدوین این بودجه توسط غیر مولد‌ها سخن گفته بود.به گزارش نامه نیوز، بیش از...

تأکید سید عمار حکیم و سلیم الجبوری بر لزوم عدم تعویق انتخابات نامه  ۴۳ دقیقه پیش

به گزارش نامه نیوز، «سید عمار حکیم» رهبر جریان حکمت ملی عراق با «سلیم الجبوری» رئیس پارلمان این کشور دیدار کرد.بر اساس این گزارش، دو طرف بر لزوم برگزاری انتخابات پارلمانی در موعد مقرر تأکید کردند.حکیم در این دیدار گفت: موانع بازگشت پناهجویان عراقی به شهرهایشان فراهم شود.وی همچنین در این دیدار خواستار...

افتتاح سایت تولید فرآورده های دارویی شرکت زیست دارو دانش خبرگزاری برنا  ۴۵ دقیقه پیش

افتتاح سایت تولید فرآورده های دارویی شرکت زیست دارو دانش به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری برنا، «اسحاق جهانگیری» معاون اول رییس جمهور ظهر امروز (شنبه) با حضور در شهرک صنعتی بهارستان استان البرز ضمن افتتاح این سایت، به همراه وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، وزیر صنعت، معدن و تجارت, معاون علمی و فناوری رییس جمهور و استاندار البرز از...

تاکید بر ضرورت تشویق بخش های خصوصی و تسهیل در روابط بانکی ایران و شیلی خبرگزاری برنا  ۴۵ دقیقه پیش

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری برنا، «حسن روحانی» رییس جمهوری روز شنبه در این دیدار، روابط ایران و شیلی را مثبت ارزیابی کرد و اظهار داشت: تهران و سانتیاگو ظرفیت ها و توانمندی های بسیار خوبی در بخش های مختلف دارند که باید از آنها برای توسعه و تقویت روابط و همکاری های مشترک تجاری...

عناوین هشت اداره کل دوجانبه وزارت امور خارجه در ساختار جدید دیپلماسی ایران  ۴۵ دقیقه پیش

سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان هشت اداره کل دوجانبه در ساختار جدید این وزارتخانه را شامل ادارات کل خلیج فارس، خاورمیانه عربی و شمال آفریقا، آسیای میانه و شبه قاره، اوراسیا، آفریقا، آسیا و اقیانوسیه، اروپا و آمریکا برشمرد. به گزارش خبرنگار گروه سیاست خارجی خبرگزاری فارس، محمدجواد ظریف وزیر...

ارسال برای دوستان

پخش اخبار زنده