تعداد بازدید: ۳۳
تاريخ انتشار: شنبه،۲۸ مرداد ۱۳۹۶
ساعت انتشار: ۱۵:۴۱
نمایندگان مجلس در موافقت و مخالفت با وزیر پیشنهادی فرهنگ و ارشاد چه گفتند؟
به گزارش مرور نیوز،‌ جلسه علنی نوبت صبح امروز (شنبه 28 مرداد ) مجلس شورای اسلامی برای بررسی برنامه‌ها و صلاحیت وزرای پیشنهادی دولت دوازدهم دقایقی پیش پایان یافت.در ششمین جلسه علنی مجلس صلاحیت و برنامه‌های وزرای پیشنهادی از جمله سیدعباس صالحی وزیر پیشنهادی فرهنگ و ارشاد اسلامی بررسی شد.
صالحی نیز مانند سایر وزرا موافقان و مخالفانی داشت‌، از جمله موافقان وزیر پیشنهادی فرهنگ و ارشاد اسلامی سید علی ادیانی‌راد نماینده مردم قائمشهر بود. وی در سخنانی گفت:‌ مبانی فکری و زاویه دید وزیر پیشنهادی در چارچوب اندیشه اسلامی است و نباید شخصی که معتقد به سکولاریسم و اباهه‌گری است در این جایگاه قرار بگیرد.
صلاحیت علمی، مبانی فکری و جهت‌گیری‌های وی همه در چارچوب باورها و ارزش‌های دینی است. وی ادامه داد:‌ دستگاه‌های فرهنگی در کشور دارای تکثر است و صالحی در اکثر نهادهای تصمیم‌ساز فرهنگی عضو اصلی بوده است اظهار داشت: جنس صالحی، جنس فرهنگ و هنر کشور است و حضور وی در چارچوب فرهنگ و هنر تفسیر پیدا کرده در حالی که اکثر وزرای قبلی، سوابق فرهنگی آنچنانی نداشتند.
جمشید جعفرپور نماینده مردم لارستان در مجلس شورای اسلامی نیز دیگر موافق سید‌عباس صالحی بود،‌ وی در سخنانی گفت:‌ سیدعباس صالحی فرزند فرهنگ است و سوابقش ما را در دادن رای اعتماد کمک می‌کند، سابقه حضور طولانی در فرهنگ و حضور در مناصب و مراجع سیاستگذاری فرهنگی، عضویت در کمیسیون‌های شورای عالی انقلاب فرهنگی از خانواده فقاهت بودن و مشورت‌پذیری از ویژگی‌های صالحی است.
وی به اهل تعامل بودن، پرهیز از حاشیه‌سازی‌، انتقال نمایشگاه کتاب از مصلی به شهر آفتاب و حذف بن نقدی و کاهش فساد به عنوان ویژگی‌های صالحی اشاره کرد. فاطمه ذوالقدر نماینده مردم تهران نیز موافق حضور صالحی در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی بود،‌ او در سخنانی گفت:‌ وزیر فرهنگ باید اهل علم و فرهنگ باشد که از تجربه آقای صالحی و اقدامات مثبت ایشان در این عرصه همچنین اشراف بر موضوعات فرهنگی می‌توان امیدوار بود که ایشان در مدیریت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی موفق باشد.
چرا که عرصه فرهنگ جز با مدارا و گفتگو قابل اداره نیست که از خصوصیات شخصیتی ایشان است. وی گفت:‌ صالحی در تجربه چهارساله خود به عنوان معاون فرهنگی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی نشان داد که گام درستی در تغییر و تحول در تعامل با اقوام و گروه‌های مختلف و نهادهای محلی کشور برداشته است. همچنین در برنامه او تأکید شده است که نباید رویکرد کلی‌نگری به مسائل داشت.
بلکه باید با نگاهی جزئی‌نگرانه به مسائل فرهنگی به این موضوع که فرهنگ محل فرصت آفرینی و ائتلای جامعه است توجه بیشتری شود که این واقعیت به وضوح در برنامه دکتر صالحی هویدا است. علیرضا ابراهیمی نماینده مردم رامیان نیز موافق صالحی بود،‌ وی در سخنانی گفت:‌ صالحی یک روشنفکر تمام عیار دینی است و امروز جمهوری اسلامی به چنین افرادی نیاز دارد تا بتواند گسست‌های ایجاد شده در فرهنگ را ترمیم کند.
تجربه‌های 4 دهه گذشته نشان داده که مدیرانی که در این عرصه حضور داشته‌اند در حوزه فرهنگ موفق نبودند. مسئله ما در شرایط امروز گفتگو و تعامل است و کسی را می‌خواهیم که اصول را قبول داشته و مسائل فرهنگی را بفهمد و بتواند بفهماند. از طرفی باید بتواند ظرفیت‌ها و خلاقیت‌های زبان امروزی را درک کرده و بتواند به دیگران بفهماند.
اما صالحی مخالفانی نیز داشت،‌ محمود صادقی نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در مخالفت با وزیر پیشنهادی فرهنگ و ارشاد اسلامی در صحن مجلس، گفت: من هم مانند سایر موافقان، آقای صالحی را از جهات اخلاقی و سوابق مثبت کاری و مدیریتی تایید می‌کنم، ولی ایشان از اقتدار کافی برای مدیریت حوزه پرچالش فرهنگ برخوردار نیستند.
وی افزود: آقای صالحی در خط اول برنامه پیشنهادی خود تنوع و تکثر دستگاه‌های اجرایی در حوزه فرهنگ را باعث ایجاد ابهام در نقش وزارت فرهنگ دانسته‌، ولی در ادامه برنامه خود راه‌حلی برای رفع این نقیصه ارائه نکرده است.بهام‌زدایی در هزینه‌کرد بودجه عمومی وزارت فرهنگ یکی دیگر از معضلات این حوزه است.
بسیاری از اشخاص تحت عناوین فرهنگی از بیت‌المال استفاده می‌کنند و هیچ نظارتی هم بر هزینه‌کرد آنها وجود ندارد و در مقابل مجلس و دیوان محاسبات هم پاسخگو نیستند. آقای صالحی چه برنامه‌ای برای رفع سوءاستفاده‌ها تحت عنوان جدول 17 که در بالا اشاره شد دارید؟ صادقی با اشاره به اینکه ما در حوزه فرهنگ دچار مشکلات ساختاری هستیم خاطرنشان کرد: این مشکلات هم در حوزه‌های حمایتی و هم در حوزه‌های نظارتی وجود دارد و امروز حمایت از هنرمندان به شکل سنتی آن و از افراد مشخص صورت می‌گیرد که در این زمینه باید تحولاتی ایجاد شود.
خدیجه ربیعی نماینده مردم بروجن نیز در مخالفت با صالحی گفت:‌ در برنامه آقای صالحی برنامه‌های علمی و اساسی در حوزه فرهنگ و ارشاد مشاهده نشده است. ساماندهی مشکلات فرهنگی در کشور ما به دلیل تعدد دستگاه‌ها دشوار است. آقای صالحی در برنامه‌هایش اشاره‌ای نکرده که با دستگاه‌های فرهنگی چگونه هم‌افزایی و هم‌پوشانی خواهد داشت که موجب تمرکز در تصمیم‌گیری‌ها شود.
وزیر پیشنهادی فرهنگ و ارشاد اسلامی در برنامه‌هایش اشاره نکرده که سبک زندگی ایرانی اسلامی را چگونه می‌خواهد در کشور پیاده کند؟ بهتر بود که آقای صالحی در برنامه‌هایش به این نکته اشاره می‌کرد که چه برنامه‌ای برای این دارند که کشورهای فارسی‌زبان و همسایه افتخارات فرهنگی ما را به نام خودشان مصادره نکنند.
قاسم میرزایی نکو نماینده دماوند در مجلس نیز در مخالفت با سید عباس صالحی وزیر پیشنهادی فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: هنرمندان از نبود بیمه و حمایت فقط به دنبال قبری در قیامت هستند. وی خطاب به وزیر پیشنهادی ارشاد اظهار داشت: شما به تفکر 24 میلیونی خیلی بدهکار هستید. رئیس جمهور به شما اعتماد کرده، مبادا جوانان پرشور و امید از شما سلب اعتماد کنند.
حمایت از کیارستمی‌ها و پیام‌های تسلیت و تبریک را نمی‌خواهیم، به فکر مشکلات ممیزی‌ها باشید که تا کی می‌خواهد روح هنرمندان را بخراشد.مواضع سیاسی شما باید شفاف باشد، برای ما مشخص کنید بودجه وزارت ارشاد چه زمانی به دست اهالی هنر خواهد رسید. سید‌عباس صالحی وزیر پیشنهادی فرهنگ و ارشاد اسلامی نیز در صحن علنی مجلس در دفاع از خود گفت:‌ همه می‌دانید و می‌دانیم که جامعه ایران به اعتبار استعداد ذاتی و اینکه در چهار راه تاریخی و حلقه وصل شرق و غرب بوده در این راستا، آثار هنری خود را به جهان عرضه کرده و سهم زیادی در تبادل فرهنگی جهان در طول تاریخ داشته است.
وی ادامه داد: ایران پایگاه جهانی شدن فرهنگ در جهان بوده است و سهم به سزایی در تلطیف و شاعرانه کردن جامعه جهانی داشته است. وزیر پیشنهادی فرهنگ و ارشاد اسلامی افزود: جامعه ایرانی با دین مداری، توحیدگرایی، معنویت گرایی و اخلاق گرایی، آشنا بوده و هزاران سال زمینه ورود اسلام را در خود پرورانده است. همین مسئله شعله راهبری جامعه ایرانی را پرفروغ‌تر ومقدس‌تر کرده است.
صالحی با اشاره به ویژگی‌های اصیل مردم ایران طی سالیان گذشته تأکید کرد: فرهنگ، هنر و ادب، دین مداری توحیدی و اخلاق معرفی، مهر و معرفت اهل بیت(ع) سه ضلع اصلی است که در تار و پود مردم ایران قرار گرفته است و هر برنامه اجتماعی برای ایران باید با توجه به در نظرگرفتن و نسبت این سه ضلع پایه ریزی شود. هر برنامه‌ای بدون توجه به این سه ضلع ابتر، ناکارآمد و بی‌هدف خواهد بود.
وی با بیان اینکه برنامه فرهنگی دولت براساس این سه ضلع دیده شده است، به برخی از رویکردهای معاونت فرهنگی وزارت ارشاد در دولت یازدهم اشاره کرد و گفت: گسترش اعتماد سازی میان اصحاب فرهنگ و هنر، با وزارت ارشاد و دولت، گسترش فرهنگی و بهبود نسبی اقتصاد فرهنگ، تقویت نقش واحدهای صنفی و واگذاری امور به بخش خصوصی در برنامه‌های دولت یازدهم وجود داشت و قطعا در این دولت نیز ادامه پیدا خواهد کرد.
وزیر پیشنهادی فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به روش مدیریت خود در معاونت فرهنگی وزارت ارشاد در چهار سال گذشته گفت: در چهار سال گذشته به دنبال ایجاد اعتماد عمیق به چهار اصل اساسی دین، نظام اسلامی و انقلاب، قانون اساسی و اخلاق بوده‌ام و این چهار اصل مبنای مدیریت من در وزارت ارشاد دولت دوازدهم خواهد شد.
شفافیت در مراحل تصمیم‌گیری از نکاتی است که در برنامه‌هایم به آن معتقدم. اعتقاد دارم دوره مدیریت پشت درهای بسته و در غیاب مردم گذشته است و معتقد به مشارکت جمعی، گفتگو با اصحاب فرهنگ و هنر هستم. صالحی ادامه داد: واگذاری امور به بخش خصوصی و فعالیت‌های نهادهای صنفی را درنظر دارم و این نگاه را در دوره چهارساله فعالیت خود در معاونت فرهنگی وزارت ارشاد به جد دنبال کردم.
وی تمرکز زدایی جغرافیایی را از دیگر برنامه‌های خود برای وزارت ارشاد دولت دوازدهم دانست و گفت: معتقدم خلاقیت‌های ایرانی در همه ایران است با همه اقوام، مذاهب، سلیقه ها و همه ادیان موجود در کشور می‌توان در این زمینه حرکت کرد و برنامه ریزی اجرایی خود را در پهنه فرهنگی بزرگ ایران اسلامی با ظرفیت 80 میلیون ایرانی و بیش از 30 استان دیده‌ام.
این مسئله در معاونت فرهنگی ارشاد وجود دارد و 65 درصد منابع معاونت فرهنگی وزارت ارشاد در سال‌های گذشته در استانهایی غیر از تهران مصروف شد. وزیر پیشنهادی فرهنگ و ارشاد اسلامی اضافه کرد: برنامه‌های بنده متکی بر اسناد بالادستی، برنامه فرهنگی دولت، برنامه ششم توسعه است. شاید حجم برنامه‌ها موجب نشده باشد که همه وضوح کامل یابند اما تمامی اسناد بالادستی مورد مطالعه دقیق قرار گرفت.
صالحی به سه هدف عمده خود در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی اشاره کرد و گفت: صیانت از هویت ایرانی، حمایت از محصولات هنری و فرهنگی و دیپلماسی فرهنگی بر محور فرهنگ از اهداف عمده من در وزارت ارشاد است که 7 بخش را در بر می‌گیرد. وی یادآور شد: با بررسی چالش‌های فراوان حوزه فرهنگ و هنر به 14 مسئله رسیدیم و این 14 مسئله به 46 برنامه تبدیل شد.
وزیر پیشنهادی فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به تنوع حوزه فعالیت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی خواستار توجه نمایندگان به این تنوع شد و گفت: حوزه اول کاری ما در وزارت ارشاد حوزه دین است که قرآن و عترت، حج و زیارت، مساجد و اوقاف و امور خیریه را دربرمی‌گیرد. صالحی افزود: حوزه بعدی فرهنگ است که بخش اهل هنر، نشر و کتاب را شامل می‌شود.
حوزه بعدی ادبیات است که کتابخانه های عمومی، صنعت چاپ را شامل می‌شود. وی تصریح کرد: هنر حوزه دیگری است که هنرهای تجسمی و غیرتجسمی را دربرمی‌گیرد. حوزه بعدی سینما، رسانه، حوزه محتوای فضای مجازی، فعالیت‌های فرهنگی و هنری خارج کشور و آموزش و پرورش فکری و فرهنگی از حوزه های متنوع و مختلف این بخش محسوب می‌شود.
وزیر پیشنهادی فرهنگ و ارشاد اسلامی ادامه داد: در برخی از حوزه‌های هشت‌گانه فرهنگ و هنر مدعی تخصص و در بخش دیگری مدعی آشنایی نه چندان اندک هستم. صالحی تأکید کرد: هنر و ارتباط با هنرمندان و اهالی هنر از جمله حوزه هایی است که بنده با آن مشهور و مأنوس بودم و دغدغه آنها را می‌دانم. تلاش می کنم که اهالی هنر مانند اهالی فرهنگ در صدر بنشینند.
وی با اشاره به چند بسته پیشنهادی خود در برنامه‌های درنظر گرفته شده‌اش گفت: بسته اول بهبود کسب و کار در حوزه فرهنگ و هنر در چهارچوب اقتصاد مقاومتی است معتقدم فرهنگ هم حلقه ورود اقتصاد مقاومتی است و هم یک ضلع جدی آن به شمار می‌رود اگر اقتصاد مقاومتی را به دانش بنیانی تعریف می‌کنیم در حوزه فرهنگ و هنر نیز این اتفاق راحت و سریعتر میسر می شود.
وزیر پیشنهادی فرهنگ و ارشاد اسلامی افزود: برنامه من برای بهبود کسب و کار پیشنهادهای روشنی دارد. در حوزه مانع‌زدایی، تمرکز‌زدایی دولتی را مانع دیدم و پیشنهاداتی برای رفع آن ارائه کردم. صالحی در ادامه گفت: هویت گرایی ایرانی اسلامی متناسب با هدف یکی از نقاط جدی ماست. فراهم آوردن فرصتی برای هویت های قومی است که در ایران مانند رنگین کمان هستند نیز از ظرفیت هایی است که در این بخش استفاده کرد.
معتقدیم اقتدار فرهنگی قومی ایران بر اقتدار ایرانی می‌افزاید. وی در ادامه تحکیم حقوق فرهنگی هنرمندان را از بسته پیشنهادی دیگر خود اعلام کرد و گفت: بسته تحکیم حقوق فرهنگی بسته‌ای جدی است و زودگر نیست. معتقدیم باید از فرهنگ و هنر به شدت و بدون هیچ کاستی دفاع شود، سرمایه ایران نفت نیست سرمایه ایران فرهنگ و هنر و دانش ایرانی است.
آنچه می‌ماند این است و آنچه می‌رود نفت است. وزیر پیشنهادی فرهنگ و ارشاد اسلامی دیپلماسی فرهنگی را بسته دیگر خود در برنامه های پیشنهادی خود اعلام کرد و گفت: دیپلماسی فرهنگ بر محور فرهنگ و هنر را باید به عنوان یک مسئله ضروری و مهم دنبال کرد. باور کنید دیپلماسی فرهنگی ضرورت اساسی هم برای معرفی فرهنگ، هم هنر ایرانی، هم برای اقتصاد، سیاست و هم برای امنیت پایدار ایران دارد.
صالحی در ادامه با اشاره به ضرورت تقویت ارتباطات اهالی اصحاب هنر گفت: ظرفیت های حوزه و دانشگاه را برای هنر و هنرمندان و سازمان و مجامع مدنظر را باید به کار گیریم تا ظرفیت دینی خود را افزایش دهیم. وی در ادامه به الزامات برنامه‌های خود اشاره کرد و گفت: ارتقای منابع مالی و امکانات وزارت ارشاد از جمله مسائلی است که در تحقق برنامه‌ها نمی‌توان به آن بی توجه بود.
قطعا نمی‌توان با بودجه‌ها و منابع موجود به تنهایی به اجرای این برنامه‌ها پرداخت. وزیر پیشنهادی فرهنگ و ارشاد اسلامی ادامه داد: باید انتظارات متکثر و متناقض از حوزه فرهنگ را به یکدیگر نزدیک کرد. نمی توان انتظارات متناقض ازوزارت ارشاد داشتو اینگونه عملکرد او را بررسی نمایند. صالحی افزود: ارتقای نقش حاکمیتی وزارت ارشاد و دوگانه های موجود در حوزه اجرا و فعالیت های فرهنگی عمومی را بید ببرسی کردو به آن نیزتوجه داشت.
در رسیدن به الزامات نیازمند گفتگوی اهالی فرهنگ و ارشاد اسلامی با خود، گفتگوی اهالی فرهنگ و هنر با یکدیگر، گفتگوی اهالی فرهنگ و هنر با کنشگران مقوله های پدیده های فرهنگی با اصحاب دین، سیاست، امنیت و ... هستیم. آنها بایددر چنین فضایی دغدغه‌های خودشان را بیان کرد و دغدغه هایشان را شنید و به راه حل رسید.
وی تأکید کرد: معتقدم با مشارکت اهالی فرهنگ و هنر می‌توانیم به بخش‌ها و فعالیت‌های خوبی در حوزه هنر و ادبیات و حرکت دادن آن در بخش های مورد نیاز کشور بپردایم. وزیر پیشنهادی فرهنگ و ارشاد اسلامی در بخش پایانی سخنان خود خطاب به نمایندگان اظهار داشت من سید عباس صالحی فرزند حوزه و دانشگاه تمام اعتبار خانگی و سرمایه وجودی ام را در کف گذاشته‌ام تا شاید سهمی در اعتلای دین، اخلاق و ارتقای فرهنگ و هنر ایران زمین داشته باشیم.
صالحی گفت: خداوند یاری‌ام کن تا نگرانی‌های فرهنگی مقام معظم رهبری را به نوید و قوت فرهنگی بدل سازم توانایی ام ده تا پیمان رئیس جمهور منتخب ملت را با اهالی فرهنگ و هنر در تحکیم حقوق فرهنگی پاس بدارم. خداوند از تو می‌خواهم تا یاری‌ام دهی تا دغدغه‌های مراجع عظام و علمای اسلام را در نظر گیرم و برای آن چاره بیاندیشیم.
وی در پایان خاطرنشان کرد: خدایا کمک کن تا حق و نظر اهالی فرهنگ را پاس بدارم و از مشورتشان بهره‌مند گردم و خدمت به ایشان را سرمایه دنیا و آخرت خود سازم.

کد خبر: 874138  |  مشاهده خبر در منبع اصلی: مرور نیوز
گردآوری اخبار بوسیله ربات جستجوگر پارست
راجع به ربات پارست بیشتر بدانید
به اشتراک بگذارید

آخرین خبرهای سياسي

عرب ها چقدر زود فراموش کردند دیپلماسی ایران  ۱ ساعت پیش

عرب ها چقدر زود فراموش کردند توماس دبلیو لیپمن دیپلماسی ایرانی: فرض کنیم که صحبت خالد بترفی صحیح است: پرزیدنت ترامپ، در مورد توافق هسته ای ایران، تصمیم درستی گرفته است. بترفی، روزنامه نگار و تحلیل گر برجسته عربستان سعودی، یکی از طرفداران خروج ایالات متحده از توافق ایران است. وزیران امور خارجه و دیپلمات های دیگر در...

6414 انشعاب غیردائم به متقاضیان کردستانی واگذار شد ایرنا  ۱ ساعت پیش

به گزارش روز پنجشنبه روابط عمومی شرکت توزیع نیروی برق استان کردستان، هیوا لهونیان اظهار داشت: از اوایل مهر سال گذشته تا پایان اردیبهشت سال 97، این تعداد انشعاب به متقاضیان واگذار شده اس.وی افزود: با توجه به ابلاغ قانون مجازات استفاده کنندگان غیر مجاز از برق، امکان واگذاری انشعاب غیردائم به متقاضیان...

خانه های خیرساز برای خانواده های دارای معلول درحال ساخت است ایرنا  ۱ ساعت پیش

مهندس کیومرث سلگی، پنجشنبه در حاشیه تودیع و معارفه مدیر عامل انجمن خیرین مسکن ساز استان فارس در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت:تامین مسکن خانوارهای دارای دو عضو معلول کار بزرگی است و می تواند بخشی از درد و رنج معلولیت داری را بکاهد.وی ادامه داد: تامین مسکن نیازمندان و محرومان وخانوارهای دارای...

صلاحیت امنیتی داماد ترامپ به طور دائم تایید شد / امکان دسترسی مجدد وی به اطلاعات طبقه بندی... نامه  ۲ ساعت پیش

 کوشنر از این پس می تواند دوباره به اطلاعات طبقه بندی شده دسترسی داشته باشد. این بار صلاحیت وی به طور دائم تایید شده است.به گزارش نامه نیوز «تد لیو» عضو دموکرات مجلس نمایندگان آمریکا در صفحه شخصی خود در توئیتر نوشت که اگر کوشنر داماد ترامپ نبود صلاحیت وی به طور دائم تایید نمی شد.صلاحیت امنیتی کوشنر...

ترامپ چگونه قانون اساسی آمریکا را نقض کرده است؟ نامه  ۲ ساعت پیش

به گزار نامه نیوز، قاضی "نائومی ریس بوچوالد" در منهتن نیویورک روز چهارشنبه در حکمی اعلام کرد دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا متمم اول قانون اساسی را با بلاک (مسدود) کردن حساب‌های توئیتری منتقدان سیاسی خود، نقض کرده است.وی اعلام کرد هیچ مقام دولتی از جمله رئیس جمهور فراتر از قانون نیست و تمام مقامات دولتی...

۲ مدیرکل وزارت کشور منصوب شدند آفتاب نیوز  ۲ ساعت پیش

آفتاب‌‌نیوز : به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور؛ در حکم «عبدالرضا رحمانی فضلی» وزیر کشور خطاب به «حسین قاسمی» بر برنامه ریزی، پیگیری و تحقق تامین و حفظ نظم عمومی و ارتقاء آن، بررسی و آسیب شناسی مسائل انتظامی، بررسی و اظهارنظر کارشناسی درخصوص طرح‌ها و برنامه‌های نیروی انتظامی تاکید شده است.

درخواست ایران از پاکستان برای مرزبان ربوده شده آفتاب نیوز  ۲ ساعت پیش

آفتاب‌‌نیوز :  آصف‌علی خان‌درانی سفیر پاکستان در جمهوری اسلامی ایران با حسین ذوالفقاری معاون امنیتی و انتظامی وزیر کشور در محل ساختمان وزارت کشور دیدار کرد.حسین ذوالفقاری در این دیدار تاکید کرد: رابطه ایران و پاکستان رابطه راهبردی است و امنیت و اقتصاد دو کشور به یکدیگر وابسته است.وی افزود: با...

توفان در جنوب یمن 19 مفقود برجا گذاشت ایرنا  ۲ ساعت پیش

به گزارش پایگاه خبری عربی 21، توفان ماکونو که از اقیانوس هند به سمت سواحل یمن، عمان، امارات متحده عربی و عربستان در حرکت است، در جزیره سقطری یمن خسارت سنگینی به بار آورده است.توفان ماکونو باعث غرق شدن دو کشتی باری در سواحل جزیره سقطری شده است.کمیته هماهنگی امور بشردوستانه سازمان ملل متحد در یمن از...

کره شمالی آمریکا را به لغو دیدار سران تهدید کرد ایرنا  ۲ ساعت پیش

به گزارش ایرنا از خبرگزاری کره شمالی، 'چوی سون هویی' امروز پنجشنبه با انتشار بیانیه ای اعلام کرد اینکه نشست سران دو کشور روز 22 خرداد برگزار شود یا نه «به رفتار و تصمیم آمریکا در برابر کره شمالی» بستگی دارد.او گفت: اینکه آمریکا قصد گفت و گو با ما را دارد یا به دنبال نبرد هسته ای با ماست کاملا به رفتار...

ساخت ایران| موشک کروز "قادر" + عکس تسنیم  ۳ ساعت پیش

 به گزارش خبرنگار دفاعی خبرگزاری تسنیم، صنایع دفاعی جمهوری اسلامی ایران در سال‌های پس از دفاع مقدس دستاوردهای خوبی در عرصه طراحی و تولید انواع موشک‌های کروز دریایی داشته است.بیشتر بخوانید: ساخت ایران| توپ دریایی فجر 27 + عکسساخت ایران|هواناو تندر مجهز به راکت 107میلی‌متری + عکسیکی...

ارسال برای دوستان

پخش اخبار زنده