تعداد بازدید: ۳
تاريخ انتشار: دوشنبه،۳۰ مرداد ۱۳۹۶
ساعت انتشار: ۲۱:۴۳
ذوالنور: رئیس دولت اصلاحات برخی شخصیت‌ها را واسطه کرد که با رهبری ملاقات کند
نماینده مردم قم گفت: ۶۳ نفر از نمایندگان لیست امید به دست بوسی آقای خاتمی رفتند و من ۴ روز تلاش کردم تا بتوانم نامه‌ای را به رئیس مجلس امضا کنم که در آن از او بخواهم نسبت به این مسئله واکنش نشان دهد. به گزارش تسنیم، حجت‌الاسلام مجتبی ذوالنوری عضو کمیسیون امنیت‌ملی و سیاست‌خارجی مجلس شورای اسلامی در نشست سالانه اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان مستقل، ضمن اشاره شعار و عنوان این نشست، اظهار داشت: اگر نوگرایی در حکومت وجود نداشته باشد، حکومت تبدیل به فسیل می‌شود و سنت‌ها و سلایقی که منبعث از افراد خاصی است در شریان حکومت رسوب ایجاد کرده و باعث ایجاد سدی در گردش خون حکومت می‌شود و آن را به عارضه سکته دچار می‌کند.
وی ادامه داد: حکومت باید مرتب رسوب‌زدایی و پوست‌اندازی کند. در همین پوست‌اندازی‌هاست که فروع جا مانده از منابع جریان‌های مختلف سیاسی کنار رفته و باعث پیدایش اصول می‌شود، لذا باید مرتب هرس کاری کرد، اما مراقب بود که ریشه و تنه اصلی حکومت حفظ شود و در خاک بماند. عضو کمیسیون امنیت‌ملی مجلس در ادامه این نشست در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه با توجه به ترکیب مجلس چرا اصولگرایان نمی‌توانند در فرآیندهای مجلس چندان اثرگذار باشند، با اشاره به عکس‌های سلفی حاشیه‌ساز نمایندگان با موگرینی نماینده اتحادیه اروپا، گفت: عکس‌های سلفی که مطرح شد، به برخی از نمایندگان مجلس گفتم وقتی کشف حجاب صورت گرفت یک نفر رضاخان را بسیار دعا می‌کرد، وقتی از او پرسیدند تو چرا آن قدر رضاخان را دعا می‌کنی، گفت که من همسری بدقیافه داشتم و با کشف حجاب مردم متوجه شدند من با چه زن بدچهره ای زندگی می‌کنم.
ذوالنور ادامه داد: با عکس‌های سلفی، مردم حداقل متوجه شدند داخل مجلس چه خبر است. به یکی از نمایندگان که دنبال گرفتن عکس با موگرینی بود گفتم این کار خوب نیست، اما هر چه اصرار کردم عکس گرفت و گفت می‌خواستم اشتیاق مردم ایران به ارتباط با قاره سبز را به این نماینده اتحادیه اروپا اعلام کنم. وی افزود: با این‌گونه مسائل شما چه توقعی دارید از این دست مسائل در مجلس رخ ندهد.
نماینده مردم قم در مجلس در ادامه سخنان خود به جلسه رأی اعتماد وزرا در مجلس و اظهارات زنگنه در دفاع از خود اشاره کرد و گفت: زنگنه در دفاعیات خود اعلام کرد که به من ایراد می‌گیرند که برای لابی کردن و همدستی نمایندگان را مشغول کار کرده‌ام. اگر این نمایندگانی که پس از نمایندگی کاری ندارند مشغول جایی نشوند برای کشور مفسده ایجاد می‌کنند.
ذوالنور ادامه داد: من هر چه تلاش کردم پس از سخنان او تذکر دهم، فرصتی پیدا نکردم، اما تذکر خود را در اولین فرصت اعلام خواهم کرد. حرف من این است که اگر نماینده بیکار ممکن است باعث مفسده در کشور شود، ۸ میلیون بیکاری که غالبا تحصیل کرده هستند، چه وضعیتی برای کشور ایجاد خواهند کرد. وی تصریح کرد: نماینده حداقل شئون اجتماعی، سقف مالی و پایگاه اجتماعی دارد که توانسته با تبلیغات نماینده شود و اکثر آنها پیش از نمایندگی مشغول به کار بوده‌اند.
اگر بیکاری چنین فردی منشأ فساد برای کشور است پس از بیکاری تحصیل کرده‌ها و جوانان چه انتظاری می‌توان داشت. اکثر این نمایندگان ادوار متعلق به طیف خاصی هستند که در وزارتخانه نفت مشغول شدند، ولی آقای زنگنه اعلام کرد این کار را به درخواست هیئت رئیسه مجلس انجام داده است. عضو کمیسیون امنیت‌ملی مجلس در ادامه به طیف حاضر در مجلس اشاره کرد و گفت: طیف امید، اعتدال و اصلاحات رقمی بین ۱۱۰ تا ۱۲۰ نفر را در مجلس تشکیل می‌دهد.
نمایندگانی که خود را اصولگرا می‌دانند و تعهد داده‌اند در فراکسیونی غیر از اصولگرایان ثبت‌نام نکنند نیز ۱۲۱ نفر هستند و حدود ۵۹ نفر از نمایندگان نیز به ظاهر مستقل هستند، اما در مواقع خاص نگاه‌های خاصی دارند. ذوالنوری با اشاره به افرادی از این دست گفت: آقای بهروز نعتی جزوی از این افراد است که بنده با او مراوده نیز دارم.
در ایام انتخابات به او گفتم از من می‌پرسند شتر گاو پلنگ چیست که من گفتم معنی‌اش این است که با لیست امید به مجلس بیایید، فراکسیون مستقل تشکیل دهید و بعد ستاد اصولگرایان معتدل را در انتخابات راه‌اندازی کنید. وی به مسائل حاشیه‌ای ایجاد شده در زمینه تشکیل فراکسیون ولایت اشاره کرد و افزود: در ابتدای مجلس و قبل از تعیین اعضای هیئت رئیسه، فراکسیون ولایت با محوریت آقای لاریجانی در مقابل فراکسیون امید با ۱۷۰ نفر نماینده تشکیل شد، اما پس از اینکه اعضای هیئت رئیسه مشخص شدند و رئیس انتخاب شد، جلسات این فراکسیون تشکیل نشد و فراکسیون کارکرد اصلی خود را در مسائل مهم کشور از دست داد.
در نهایت زمزمه‌‌ای برای شکل‌گیری فراکسیون مستقل ایجاد شد و هر چند که ما مخالف شکل‌گیری فراکسیون جدیدی بودیم، اما فراکسیون نمایندگان ولایی با ۱۲۱ نفر افراد پای کار به وجود آمد، اما این‌گونه نیست که این فراکسیون در بزنگاه‌ها بتواند تصمیمات خوبی را اخذ کند. نماینده مردم قم در مجلس در همین زمینه با ذکر خاطره‌ای از جمع‌آوری امضا برای استیضاح آخوندی افزود: برای این استیضاح امضا جمع کردیم و از افرادی که می‌دانستیم پای کار هستند و امضای خود را پس نمی‌گیرند امضا گرفتند، چند روز بعد یکی از عزیزان امضایش را پس گرفت و دلیل آن را قول وزیر برای تهیه قیر برای یکی از طرح‌های شهر خود اعلام کرد، اما پس از چند روز به دنبال امضای مجدد بود و دلیل آن را بازتاب رسانه‌ای و درخواست‌های گروه‌ها و مردم مختلف شهر خود اعلام کرد.
ذوالنور با اشاره به مسائل فتنه و ۹ دی و دیدگاه برخی نمایندگان نسبت به این دو موضوع گفت: یکی از نمایندگان در جریان رأی اعتماد به سه وزیر پیشنهادی قبل، به من خرده گرفت که آن قدر موضوع فتنه را مطرح نکنیم، فتنه تمام شد، در حالی که همه نظر رهبری در مورد ۹ دی و فتنه را می‌دانیم. وی در ادامه گفت: در چنین فضایی وقتی آقای خاتمی از آشتی ملی می‌گوید و شعار آشتی ملی می‌دهد، حداقل ما می‌دانیم این شعار یک فریب و یک نقاب نفاق است.
نماینده مردم قم در مجلس ادامه داد: خاتمی از زمان فتنه تا به امروز شخصیت‌های بزرگی مانند آیت‌الله مهدوی‌کنی را واسطه کردند که رهبری ۵ دقیقه وقت ملاقات به ایشان دهند، اما ایشان گفتند بروند و ضررهایی که در فتنه به کشور زدند را جبران کنند. ذوالنور گفت: وقتی حضرت آقا بیمارستان بودند همه به دیدار ایشان آمدند، اما به خاتمی اجازه ندادند به صورت تکی و دسته جمعی در بیمارستان حاضر شود.
ایشان از آشتی ملی می‌گوید، اما هرگز نمی‌گوید اقدامات ایشان در فتنه ۸۸ چه خسارت‌هایی به حیثیت نظام زد و لکه ننگنی در طول تاریخ ایجاد کرد. امیدواری در دل دشمنان انداخت تا با فشار و تحریم به دنبال سرنگونی آن باشند. عضو کمیسیون امنیت‌ملی مجلس با بیان اینکه خاتمی با طرح آشتی ملی می‌خواهد خود را قهرمان آشتی نشان دهد، گفت: رهبری با هوشیاری و زیرکی فرمودند مردم با هم قهر نیستند که بخواهند آشتی کنند، مردم با هم آشتی هستند و از کسانی که فتنه راه انداختند نمی‌گذرند.
سه روز پس از این فرمایشات ۶۳ نفر از نمایندگان لیست امید به دست بوسی آقای خاتمی رفتند و من ۴ روز تلاش کردم تا بتوانم نامه‌ای را به رئیس مجلس امضا کنم که در آن از او بخواهم نسبت به این مسئله واکنش نشان دهد و جلوی آسیب و صدمه زدن به مجلس را بگیرد. ذوالنور به شاخص‌های یک نماینده مقبول اشاره کرد و گفت: ولایت‌پذیری، دفاع از منافع ملی، ارجحیت به منافع ملی در برابر منافع فردی، دین مداری، کیسه ندوختن برای خود از ویژگی‌هایی است که یک نماینده می‌تواند با استفاده از آنها بدون ترس و با شجاعت حرفش را در مجلس بزند.
وی با اشاره به اینکه آماری که دولت و رئیس‌جمهور در مورد اشتغال اعلام می‌کنند دروغی بیش نیست، گفت: رئیس‌جمهور در جلسه افطاری در محضر رهبر انقلاب اعلام کرد دو میلیون و ۴۰۰ هزار شغل ایجاد کرده و وزیر کار نیز اعلام کرد دولت ۷۰۰ هزار اشتغال در آخرین سال کاری خود در کشور ایجاد کند. اگر میزان این دو رقم حدود سه میلیون و ۱۰۰ هزار شغل می‌شود.
اگر به ازای هر یک میلیون نفر طبق این رقم اعلام شده ۳۸ هزار کار ایجاد شده باشد. استان قم که بنده نماینده آن هستم ۵۰ هزار شغل جدید داشته باشد. بارها اعلام کردم به این میزان شغل در استان من ایجاد نشده و حتی از نمایندگان دیگر استان‌ها که این مسئله را سوال می‌کنند آنها می‌گویند وضعیت استان شما با توجه به حضور مراجع و نمایندگانی که در هیئت رئیسه هستند بهتر از سایر استان‌هاست.
پایگاه خبری الف – آخرین عناوین سیاسی :: نسخه کامل <

کد خبر: 877663  |  مشاهده خبر در منبع اصلی: بوکان نیوز
گردآوری اخبار بوسیله ربات جستجوگر پارست
راجع به ربات پارست بیشتر بدانید
به اشتراک بگذارید

آخرین خبرهای اجتماعي

ولیعهد جوان و کفش‌های پاشنه بلند! شفقنا  ۱ ساعت پیش

روزنامه کیهان شفقنا – یادداشت روز روزنامه کیهان شنبه ۴ آذر با عنوان «ولیعهد جوان و کفش‌های پاشنه بلند!» نگاهی به عملکرد بن سلمان داشته است.یه گزارش شفقنا متن یادداشت محمد صرفی به این شرح است:خیلی چیزها را شاید بتوان با بزک کردن تا حدی قابل تحمل و یا حتی فریبنده کرد اما...

مرگ تلخ مادر و 3 فرزندش بر اثر گاز گرفتگی عصر ایران  ۱ ساعت پیش

ساعاتی پیش در روستای ابراهیم آباد اراک مادر و سه فرزندش بر اثر گاز گرفتگی ناباورانه جان باختند. به گزارش خبرگزاری صدا و سیما؛ در حدود ساعت ۱۹ و ۴۵ دقیقه امشب، گزارشی از جان باختن اعضای یک خانواده در روستای ابراهیم آباد شهرستان اراک به مرکز فوریت های پلیسی ۱۱۰ اعلام شد. با اعلام این خبر بلافاصله تیم‌های...

تعطیلی برخی مدارس در آذربایجان‌شرقی عصر ایران  ۱ ساعت پیش

بارش برف سنگین و سرمای هوا مدارس برخی از مناطق آذربایجان شرقی را تعطیل کرد. به گزارش خبرگزاری صدا و سیما روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش آذربایجان شرقی اعلام کرد : باتوجه به بارش برف وبردوت هوا روزشنبه چهارم آذرماه در شهرستان ورزقان مدارس کلیه مقاطع با یک ساعت تاخیر در ساعت ۹ شروع خواهد شد. در منطقه...

مرگ مادر و ۳ فرزندش بر اثر گاز گرفتگی آفتاب نیوز  ۱ ساعت پیش

آفتاب‌‌نیوز : در حدود ساعت ۱۹ و ۴۵ دقیقه امشب، گزارشی از جان باختن اعضای یک خانواده در روستای ابراهیم آباد شهرستان اراک به مرکز فوریت های پلیسی ۱۱۰ اعلام شد.با اعلام این خبر بلافاصله تیم‌های تخصصی از کارآگاهان پلیس و دیگر تیم های تخصصی، برای بررسی موضوع به محل اعزام شدند و بنابر گزارش‌ها و بررسی‌های...

کمک 50 میلیارد تومانی مردم به هلال احمر شبکه ایران  ۱ ساعت پیش

ایران آنلاین /رئیس سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر به تشریح اقلام مورد نیاز مناطق زلزله زده پرداخت و از مردم خواست در صورتی که قصد کمک غیر نقدی دارند این اقلام را تهیه کنند. رضا اندام ، در مورد کمک‌های مردمی برای زلزله زدگان کرمانشاه اظهار کرد: بر اساس جمع‌بندی کمک‌های نقدی، تا روز پنجشنبه...

اولین واکنش حزب‌الله لبنان به بازگشت حریری چند ثانیه  ۲ ساعت پیش

اولین واکنش حزب‌الله لبنان به بازگشت حریریفراکسیون پارلمانی حزب‌الله لبنان در اولین واکنش به بازگشت سعد حریری به کشور اعلام کرد، این اقدام و اظهارات مثبت وی نشان دهنده امکان بازگشت اوضاع به روال عادی است. رأی الیوم، فراکسیون "وفاداری به مقاومت" در پارلمان لبنان در بیانیه‌ای بعد از نشست هفتگی خود اعلام کرد: ما افتخار می‌کنیم به اینکه میشل عون،...

ترور یک مقام ارشد پلیس پاکستان چند ثانیه  ۲ ساعت پیش

ترور یک مقام ارشد پلیس پاکستانپلیس پاکستان اعلام کرد امروز(جمعه) در حمله یک عامل انتحاری سوار بر موتورسیکلت، یک مقام ارشد پلیس پاکستان به همراه محافظش در شهر پیشاور کشته شدند. ، بازرس کل پلیس پاکستان هنگامی که در حال ترک خانه خود برای رفتن به سر کار بود، در خودرویش هدف حمله این بمبگذار انتحاری سوار بر موتورسیکلت قرار گرفت. طاهرخان...

وعده معاون اول زير تل خاكستر! روزنامه جوان  ۲ ساعت پیش

از روز سه‌شنبه 21 نقطه جنگلي در گلستان با وسعت 42 هكتار در گرگان، مينودشت، آزادشهر، راميان و كلاله دچار آتش‌سوزي شده است و خبرهاي ضد و نقيض از مهار آتش و تداوم آن حكايت دارد. آتش‌سوزي‌ مناطق‌ حفاظت‌شده گلستان را در بر گرفته است. به گفته مديركل حفاظت محيط‌زيست گلستان اين آتش‌سوزي در برخي مناطق مهار و...

سینمای کودک و نوجوان دچار چالش جدی است/ فیلم‌های آموزشی و تربیتی گیشه ندارند ایلنا  ۲ ساعت پیش

سینمای کودک و نوجوان دچار چالش جدی است/ فیلم‌های آموزشی و تربیتی گیشه ندارندبه گزارش ایلنا، حجت‌الاسلام محی‌الدین بهرام محمدیان عصر جمعه در مراسم افتتاح چهل و هفتمین جشنواره بین المللی فیلم رشد در مشهد افزود: فیلم‌های آموزشی و تربیتی گیشه ندارند تا سرمایه خود را به دست آوردند لذا باید به این فیلم ها به عنوان یک ضرورت توجه شده و برای تولید آنها سرمایه گذاری شود،...

ارسال برای دوستان

پخش اخبار زنده