تعداد بازدید: ۱۲
تاريخ انتشار: دوشنبه،۳۰ مرداد ۱۳۹۶
ساعت انتشار: ۲۱:۴۳
ذوالنور: رئیس دولت اصلاحات برخی شخصیت‌ها را واسطه کرد که با رهبری ملاقات کند
نماینده مردم قم گفت: ۶۳ نفر از نمایندگان لیست امید به دست بوسی آقای خاتمی رفتند و من ۴ روز تلاش کردم تا بتوانم نامه‌ای را به رئیس مجلس امضا کنم که در آن از او بخواهم نسبت به این مسئله واکنش نشان دهد. به گزارش تسنیم، حجت‌الاسلام مجتبی ذوالنوری عضو کمیسیون امنیت‌ملی و سیاست‌خارجی مجلس شورای اسلامی در نشست سالانه اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان مستقل، ضمن اشاره شعار و عنوان این نشست، اظهار داشت: اگر نوگرایی در حکومت وجود نداشته باشد، حکومت تبدیل به فسیل می‌شود و سنت‌ها و سلایقی که منبعث از افراد خاصی است در شریان حکومت رسوب ایجاد کرده و باعث ایجاد سدی در گردش خون حکومت می‌شود و آن را به عارضه سکته دچار می‌کند.
وی ادامه داد: حکومت باید مرتب رسوب‌زدایی و پوست‌اندازی کند. در همین پوست‌اندازی‌هاست که فروع جا مانده از منابع جریان‌های مختلف سیاسی کنار رفته و باعث پیدایش اصول می‌شود، لذا باید مرتب هرس کاری کرد، اما مراقب بود که ریشه و تنه اصلی حکومت حفظ شود و در خاک بماند. عضو کمیسیون امنیت‌ملی مجلس در ادامه این نشست در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه با توجه به ترکیب مجلس چرا اصولگرایان نمی‌توانند در فرآیندهای مجلس چندان اثرگذار باشند، با اشاره به عکس‌های سلفی حاشیه‌ساز نمایندگان با موگرینی نماینده اتحادیه اروپا، گفت: عکس‌های سلفی که مطرح شد، به برخی از نمایندگان مجلس گفتم وقتی کشف حجاب صورت گرفت یک نفر رضاخان را بسیار دعا می‌کرد، وقتی از او پرسیدند تو چرا آن قدر رضاخان را دعا می‌کنی، گفت که من همسری بدقیافه داشتم و با کشف حجاب مردم متوجه شدند من با چه زن بدچهره ای زندگی می‌کنم.
ذوالنور ادامه داد: با عکس‌های سلفی، مردم حداقل متوجه شدند داخل مجلس چه خبر است. به یکی از نمایندگان که دنبال گرفتن عکس با موگرینی بود گفتم این کار خوب نیست، اما هر چه اصرار کردم عکس گرفت و گفت می‌خواستم اشتیاق مردم ایران به ارتباط با قاره سبز را به این نماینده اتحادیه اروپا اعلام کنم. وی افزود: با این‌گونه مسائل شما چه توقعی دارید از این دست مسائل در مجلس رخ ندهد.
نماینده مردم قم در مجلس در ادامه سخنان خود به جلسه رأی اعتماد وزرا در مجلس و اظهارات زنگنه در دفاع از خود اشاره کرد و گفت: زنگنه در دفاعیات خود اعلام کرد که به من ایراد می‌گیرند که برای لابی کردن و همدستی نمایندگان را مشغول کار کرده‌ام. اگر این نمایندگانی که پس از نمایندگی کاری ندارند مشغول جایی نشوند برای کشور مفسده ایجاد می‌کنند.
ذوالنور ادامه داد: من هر چه تلاش کردم پس از سخنان او تذکر دهم، فرصتی پیدا نکردم، اما تذکر خود را در اولین فرصت اعلام خواهم کرد. حرف من این است که اگر نماینده بیکار ممکن است باعث مفسده در کشور شود، ۸ میلیون بیکاری که غالبا تحصیل کرده هستند، چه وضعیتی برای کشور ایجاد خواهند کرد. وی تصریح کرد: نماینده حداقل شئون اجتماعی، سقف مالی و پایگاه اجتماعی دارد که توانسته با تبلیغات نماینده شود و اکثر آنها پیش از نمایندگی مشغول به کار بوده‌اند.
اگر بیکاری چنین فردی منشأ فساد برای کشور است پس از بیکاری تحصیل کرده‌ها و جوانان چه انتظاری می‌توان داشت. اکثر این نمایندگان ادوار متعلق به طیف خاصی هستند که در وزارتخانه نفت مشغول شدند، ولی آقای زنگنه اعلام کرد این کار را به درخواست هیئت رئیسه مجلس انجام داده است. عضو کمیسیون امنیت‌ملی مجلس در ادامه به طیف حاضر در مجلس اشاره کرد و گفت: طیف امید، اعتدال و اصلاحات رقمی بین ۱۱۰ تا ۱۲۰ نفر را در مجلس تشکیل می‌دهد.
نمایندگانی که خود را اصولگرا می‌دانند و تعهد داده‌اند در فراکسیونی غیر از اصولگرایان ثبت‌نام نکنند نیز ۱۲۱ نفر هستند و حدود ۵۹ نفر از نمایندگان نیز به ظاهر مستقل هستند، اما در مواقع خاص نگاه‌های خاصی دارند. ذوالنوری با اشاره به افرادی از این دست گفت: آقای بهروز نعتی جزوی از این افراد است که بنده با او مراوده نیز دارم.
در ایام انتخابات به او گفتم از من می‌پرسند شتر گاو پلنگ چیست که من گفتم معنی‌اش این است که با لیست امید به مجلس بیایید، فراکسیون مستقل تشکیل دهید و بعد ستاد اصولگرایان معتدل را در انتخابات راه‌اندازی کنید. وی به مسائل حاشیه‌ای ایجاد شده در زمینه تشکیل فراکسیون ولایت اشاره کرد و افزود: در ابتدای مجلس و قبل از تعیین اعضای هیئت رئیسه، فراکسیون ولایت با محوریت آقای لاریجانی در مقابل فراکسیون امید با ۱۷۰ نفر نماینده تشکیل شد، اما پس از اینکه اعضای هیئت رئیسه مشخص شدند و رئیس انتخاب شد، جلسات این فراکسیون تشکیل نشد و فراکسیون کارکرد اصلی خود را در مسائل مهم کشور از دست داد.
در نهایت زمزمه‌‌ای برای شکل‌گیری فراکسیون مستقل ایجاد شد و هر چند که ما مخالف شکل‌گیری فراکسیون جدیدی بودیم، اما فراکسیون نمایندگان ولایی با ۱۲۱ نفر افراد پای کار به وجود آمد، اما این‌گونه نیست که این فراکسیون در بزنگاه‌ها بتواند تصمیمات خوبی را اخذ کند. نماینده مردم قم در مجلس در همین زمینه با ذکر خاطره‌ای از جمع‌آوری امضا برای استیضاح آخوندی افزود: برای این استیضاح امضا جمع کردیم و از افرادی که می‌دانستیم پای کار هستند و امضای خود را پس نمی‌گیرند امضا گرفتند، چند روز بعد یکی از عزیزان امضایش را پس گرفت و دلیل آن را قول وزیر برای تهیه قیر برای یکی از طرح‌های شهر خود اعلام کرد، اما پس از چند روز به دنبال امضای مجدد بود و دلیل آن را بازتاب رسانه‌ای و درخواست‌های گروه‌ها و مردم مختلف شهر خود اعلام کرد.
ذوالنور با اشاره به مسائل فتنه و ۹ دی و دیدگاه برخی نمایندگان نسبت به این دو موضوع گفت: یکی از نمایندگان در جریان رأی اعتماد به سه وزیر پیشنهادی قبل، به من خرده گرفت که آن قدر موضوع فتنه را مطرح نکنیم، فتنه تمام شد، در حالی که همه نظر رهبری در مورد ۹ دی و فتنه را می‌دانیم. وی در ادامه گفت: در چنین فضایی وقتی آقای خاتمی از آشتی ملی می‌گوید و شعار آشتی ملی می‌دهد، حداقل ما می‌دانیم این شعار یک فریب و یک نقاب نفاق است.
نماینده مردم قم در مجلس ادامه داد: خاتمی از زمان فتنه تا به امروز شخصیت‌های بزرگی مانند آیت‌الله مهدوی‌کنی را واسطه کردند که رهبری ۵ دقیقه وقت ملاقات به ایشان دهند، اما ایشان گفتند بروند و ضررهایی که در فتنه به کشور زدند را جبران کنند. ذوالنور گفت: وقتی حضرت آقا بیمارستان بودند همه به دیدار ایشان آمدند، اما به خاتمی اجازه ندادند به صورت تکی و دسته جمعی در بیمارستان حاضر شود.
ایشان از آشتی ملی می‌گوید، اما هرگز نمی‌گوید اقدامات ایشان در فتنه ۸۸ چه خسارت‌هایی به حیثیت نظام زد و لکه ننگنی در طول تاریخ ایجاد کرد. امیدواری در دل دشمنان انداخت تا با فشار و تحریم به دنبال سرنگونی آن باشند. عضو کمیسیون امنیت‌ملی مجلس با بیان اینکه خاتمی با طرح آشتی ملی می‌خواهد خود را قهرمان آشتی نشان دهد، گفت: رهبری با هوشیاری و زیرکی فرمودند مردم با هم قهر نیستند که بخواهند آشتی کنند، مردم با هم آشتی هستند و از کسانی که فتنه راه انداختند نمی‌گذرند.
سه روز پس از این فرمایشات ۶۳ نفر از نمایندگان لیست امید به دست بوسی آقای خاتمی رفتند و من ۴ روز تلاش کردم تا بتوانم نامه‌ای را به رئیس مجلس امضا کنم که در آن از او بخواهم نسبت به این مسئله واکنش نشان دهد و جلوی آسیب و صدمه زدن به مجلس را بگیرد. ذوالنور به شاخص‌های یک نماینده مقبول اشاره کرد و گفت: ولایت‌پذیری، دفاع از منافع ملی، ارجحیت به منافع ملی در برابر منافع فردی، دین مداری، کیسه ندوختن برای خود از ویژگی‌هایی است که یک نماینده می‌تواند با استفاده از آنها بدون ترس و با شجاعت حرفش را در مجلس بزند.
وی با اشاره به اینکه آماری که دولت و رئیس‌جمهور در مورد اشتغال اعلام می‌کنند دروغی بیش نیست، گفت: رئیس‌جمهور در جلسه افطاری در محضر رهبر انقلاب اعلام کرد دو میلیون و ۴۰۰ هزار شغل ایجاد کرده و وزیر کار نیز اعلام کرد دولت ۷۰۰ هزار اشتغال در آخرین سال کاری خود در کشور ایجاد کند. اگر میزان این دو رقم حدود سه میلیون و ۱۰۰ هزار شغل می‌شود.
اگر به ازای هر یک میلیون نفر طبق این رقم اعلام شده ۳۸ هزار کار ایجاد شده باشد. استان قم که بنده نماینده آن هستم ۵۰ هزار شغل جدید داشته باشد. بارها اعلام کردم به این میزان شغل در استان من ایجاد نشده و حتی از نمایندگان دیگر استان‌ها که این مسئله را سوال می‌کنند آنها می‌گویند وضعیت استان شما با توجه به حضور مراجع و نمایندگانی که در هیئت رئیسه هستند بهتر از سایر استان‌هاست.
پایگاه خبری الف – آخرین عناوین سیاسی :: نسخه کامل <

کد خبر: 877663  |  مشاهده خبر در منبع اصلی: بوکان نیوز
گردآوری اخبار بوسیله ربات جستجوگر پارست
راجع به ربات پارست بیشتر بدانید
به اشتراک بگذارید

آخرین خبرهای اجتماعي

بررسی آخرین وضعیت سپرده گذاران موسسات مالی با حضور سیف؛ فردا چند ثانیه  ۳۱ دقیقه پیش

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی از بررسی آخرین اقدامات برای تعیین تکلیف سپرده گذاران موسسات مالی با حضور رئیس بانک مرکزی در جلسه فردای کمیسیون اقتصادی خبر داد. به گزارش روز یکشنبه ایرنا، محمدرضا پورابراهیمی داورانی گفت: اعضای کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی فردا دوشنبه با سیف رئیس بانک مرکزی...

افزایش سرانه 15/5 متر مربعی فضای سبز برای کاهش آلودگی روزنامه جوان  ۳۲ دقیقه پیش

احمد تواهن، معاون امور عمراني استانداري تهران در جلسه ستاد فضاي سبز استان گفت:براساس مصوبه كارگروه كاهش آلودگي هوا شهرداري‌هايي كه سرانه فضاي سبز آنها كمتر از ١٥ مترمربع است بايد اين سرانه را افزايش دهند تا سرانه متوسط استان به ٥٠ مترمربع برسد. معاون هماهنگي امور عمراني استانداري تهران در جلسه ستاد فضاي...

درخواست اشد مجازات براي قاتلان فرقه انحرافي روزنامه جوان  ۳۲ دقیقه پیش

رئيس پليس تهران بزرگ با اشاره به حوادث خيابان پاسداران گفت: اشد مجازات را براي راننده‌هاي اتوبوس و سمند خواستاريم كه با حركتي وحشيانه اين صحنه را رقم زدند و دستگاه قضا با تمام توان در حال پيگيري اين موضوع است. 

شگفتی‌های 6 زن قدرتمند ایرانی + تصاویر تسنیم  ۴۳ دقیقه پیش

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم، زنان در تمام دوران همچون مردان تاریخ ساز بودند اما اینکه چرا نام آنها کمتر بر سرزبان هاست، دلایل زیادی دارد. از بین تمام زنان تاثیرگذار و قدرتمندی که در دوران هخامنشیان زندگی می کردند به تعدادی از آنها و آثارشان اشاره می‌کنیم.بیشتر بخوانید: بچه ناف «طهرونم»بیشتر...

سامانه بارشی جدیدی فردا وارد کشور می‌شود تسنیم  ۴۳ دقیقه پیش

احد وظیفه در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی باشگاه خبرنگاران پویا درباره وضعیت جوی سه روز آینده کشور اظهار کرد: سامانه بارشی که در روزهای گذشته غالب نقاط کشور را در برگرفته است، امروز و فردا نیز بخشهایی از غرب، مرکز و شرق کشور را تحت تاثیر قرار می‌دهد.وی ادامه داد: از اواخر وقت امروز از شدت بارشها...

طراحی طرح تشکیل تیم‌های مداخله در درمان و فوریت‌های اجتماعی در مدارس خبرگزاری برنا  ۱ ساعت پیش

طراحی طرح تشکیل تیم‌های مداخله در درمان و فوریت‌های اجتماعی در مدارس به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری برنا، مسعود شکوهی، مدیرکل امور تربیتی و مشاوره وزارت آموزش و پرورش، در نشست خبری گرامیداشت هفته تربیت اسلامی جزئیات برگزاری آزمون سلامت روان را اعلام و گفت: «یکی از فعالیت هایی که در سال های گذشته برای تعداد محدودی از جامعه هدف انجام می‌دادیم،...

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی: همه بخش‌های وزارتخانه، فعالیت قرآنی را وظیفه اصلی خود بدانند شفقنا  ۱ ساعت پیش

شفقنا- وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در چهل و پنجمین جلسه کمیسیون توسعه فعالیت های تبلیغی ترویجی قرآنی گفت: همه بخش‌های وزارتخانه، فعالیت قرآنی را وظیفه اصلی خود بدانند.به گزارش شفقنا به نقل از روابط عمومی معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، سیدعباس صالحی در این جلسه...

اعتراضات دی ماه، دادخواهی یا اغتشاش؟ شفقنا  ۱ ساعت پیش

شفقنا- اوایل دی ماه ۹۶ به دنبال تجمع اعتراضی عده ای از مردم مشهد، اعتراضاتی پراکنده در سایر شهرهای ایران صورت گرفت که تاکنون موضوع بحث و بررسی و تحلیل ها و اظهار نظرها قرار گرفته است.به گزارش شفقنا، در پی گرانی نان و تخم مرغ و بعضی کالاهای اساسی و زمزمه ی گرانی بنزین و آغاز...

12 میلیون و 100 بالاترین هزینه حج واجب شبکه ایران  ۱ ساعت پیش

ایران آنلاین /حمید محمدی با یادآوری این‌که ثبت نام در کاروان‌های حج تمتع ۹۷ از ۸ اسفندماه آغاز می‌شود، افزود: افرادی که دارای قبض حج تا پایان دی‌ماه ۸۵ هستند برای ثبت نام در این کاروان‌ها فراخوانده شده‌اند. زائران ۷۲ ساعت فرصت دارند پس از انتخاب کاروان، حضوری مدارک خود...

توقف بهره برداری از درختان جنگل‌های طبیعی گیلان شبکه ایران  ۱ ساعت پیش

ایران آنلاین /محسن یوسف پور گفت: بیش از ۵۰ سال متوالی از جنگل‌های طبیعی استان گیلان برداشت می‌شد و این امر سال ۹۶ در گیلان متوقف شد.  محسن یوسف‌پور ظهر امروز در جلسه دیدار استاندار گیلان با کارکنان منابع طبیعی و آبخیزداری گیلان با گرامیداشت فرا رسیدن هفته منابع طبیعی اظهار داشت:...

ارسال برای دوستان

پخش اخبار زنده