تعداد بازدید: ۱۶
تاريخ انتشار: دوشنبه،۳۰ مرداد ۱۳۹۶
ساعت انتشار: ۲۱:۴۳
ذوالنور: رئیس دولت اصلاحات برخی شخصیت‌ها را واسطه کرد که با رهبری ملاقات کند
نماینده مردم قم گفت: ۶۳ نفر از نمایندگان لیست امید به دست بوسی آقای خاتمی رفتند و من ۴ روز تلاش کردم تا بتوانم نامه‌ای را به رئیس مجلس امضا کنم که در آن از او بخواهم نسبت به این مسئله واکنش نشان دهد. به گزارش تسنیم، حجت‌الاسلام مجتبی ذوالنوری عضو کمیسیون امنیت‌ملی و سیاست‌خارجی مجلس شورای اسلامی در نشست سالانه اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان مستقل، ضمن اشاره شعار و عنوان این نشست، اظهار داشت: اگر نوگرایی در حکومت وجود نداشته باشد، حکومت تبدیل به فسیل می‌شود و سنت‌ها و سلایقی که منبعث از افراد خاصی است در شریان حکومت رسوب ایجاد کرده و باعث ایجاد سدی در گردش خون حکومت می‌شود و آن را به عارضه سکته دچار می‌کند.
وی ادامه داد: حکومت باید مرتب رسوب‌زدایی و پوست‌اندازی کند. در همین پوست‌اندازی‌هاست که فروع جا مانده از منابع جریان‌های مختلف سیاسی کنار رفته و باعث پیدایش اصول می‌شود، لذا باید مرتب هرس کاری کرد، اما مراقب بود که ریشه و تنه اصلی حکومت حفظ شود و در خاک بماند. عضو کمیسیون امنیت‌ملی مجلس در ادامه این نشست در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه با توجه به ترکیب مجلس چرا اصولگرایان نمی‌توانند در فرآیندهای مجلس چندان اثرگذار باشند، با اشاره به عکس‌های سلفی حاشیه‌ساز نمایندگان با موگرینی نماینده اتحادیه اروپا، گفت: عکس‌های سلفی که مطرح شد، به برخی از نمایندگان مجلس گفتم وقتی کشف حجاب صورت گرفت یک نفر رضاخان را بسیار دعا می‌کرد، وقتی از او پرسیدند تو چرا آن قدر رضاخان را دعا می‌کنی، گفت که من همسری بدقیافه داشتم و با کشف حجاب مردم متوجه شدند من با چه زن بدچهره ای زندگی می‌کنم.
ذوالنور ادامه داد: با عکس‌های سلفی، مردم حداقل متوجه شدند داخل مجلس چه خبر است. به یکی از نمایندگان که دنبال گرفتن عکس با موگرینی بود گفتم این کار خوب نیست، اما هر چه اصرار کردم عکس گرفت و گفت می‌خواستم اشتیاق مردم ایران به ارتباط با قاره سبز را به این نماینده اتحادیه اروپا اعلام کنم. وی افزود: با این‌گونه مسائل شما چه توقعی دارید از این دست مسائل در مجلس رخ ندهد.
نماینده مردم قم در مجلس در ادامه سخنان خود به جلسه رأی اعتماد وزرا در مجلس و اظهارات زنگنه در دفاع از خود اشاره کرد و گفت: زنگنه در دفاعیات خود اعلام کرد که به من ایراد می‌گیرند که برای لابی کردن و همدستی نمایندگان را مشغول کار کرده‌ام. اگر این نمایندگانی که پس از نمایندگی کاری ندارند مشغول جایی نشوند برای کشور مفسده ایجاد می‌کنند.
ذوالنور ادامه داد: من هر چه تلاش کردم پس از سخنان او تذکر دهم، فرصتی پیدا نکردم، اما تذکر خود را در اولین فرصت اعلام خواهم کرد. حرف من این است که اگر نماینده بیکار ممکن است باعث مفسده در کشور شود، ۸ میلیون بیکاری که غالبا تحصیل کرده هستند، چه وضعیتی برای کشور ایجاد خواهند کرد. وی تصریح کرد: نماینده حداقل شئون اجتماعی، سقف مالی و پایگاه اجتماعی دارد که توانسته با تبلیغات نماینده شود و اکثر آنها پیش از نمایندگی مشغول به کار بوده‌اند.
اگر بیکاری چنین فردی منشأ فساد برای کشور است پس از بیکاری تحصیل کرده‌ها و جوانان چه انتظاری می‌توان داشت. اکثر این نمایندگان ادوار متعلق به طیف خاصی هستند که در وزارتخانه نفت مشغول شدند، ولی آقای زنگنه اعلام کرد این کار را به درخواست هیئت رئیسه مجلس انجام داده است. عضو کمیسیون امنیت‌ملی مجلس در ادامه به طیف حاضر در مجلس اشاره کرد و گفت: طیف امید، اعتدال و اصلاحات رقمی بین ۱۱۰ تا ۱۲۰ نفر را در مجلس تشکیل می‌دهد.
نمایندگانی که خود را اصولگرا می‌دانند و تعهد داده‌اند در فراکسیونی غیر از اصولگرایان ثبت‌نام نکنند نیز ۱۲۱ نفر هستند و حدود ۵۹ نفر از نمایندگان نیز به ظاهر مستقل هستند، اما در مواقع خاص نگاه‌های خاصی دارند. ذوالنوری با اشاره به افرادی از این دست گفت: آقای بهروز نعتی جزوی از این افراد است که بنده با او مراوده نیز دارم.
در ایام انتخابات به او گفتم از من می‌پرسند شتر گاو پلنگ چیست که من گفتم معنی‌اش این است که با لیست امید به مجلس بیایید، فراکسیون مستقل تشکیل دهید و بعد ستاد اصولگرایان معتدل را در انتخابات راه‌اندازی کنید. وی به مسائل حاشیه‌ای ایجاد شده در زمینه تشکیل فراکسیون ولایت اشاره کرد و افزود: در ابتدای مجلس و قبل از تعیین اعضای هیئت رئیسه، فراکسیون ولایت با محوریت آقای لاریجانی در مقابل فراکسیون امید با ۱۷۰ نفر نماینده تشکیل شد، اما پس از اینکه اعضای هیئت رئیسه مشخص شدند و رئیس انتخاب شد، جلسات این فراکسیون تشکیل نشد و فراکسیون کارکرد اصلی خود را در مسائل مهم کشور از دست داد.
در نهایت زمزمه‌‌ای برای شکل‌گیری فراکسیون مستقل ایجاد شد و هر چند که ما مخالف شکل‌گیری فراکسیون جدیدی بودیم، اما فراکسیون نمایندگان ولایی با ۱۲۱ نفر افراد پای کار به وجود آمد، اما این‌گونه نیست که این فراکسیون در بزنگاه‌ها بتواند تصمیمات خوبی را اخذ کند. نماینده مردم قم در مجلس در همین زمینه با ذکر خاطره‌ای از جمع‌آوری امضا برای استیضاح آخوندی افزود: برای این استیضاح امضا جمع کردیم و از افرادی که می‌دانستیم پای کار هستند و امضای خود را پس نمی‌گیرند امضا گرفتند، چند روز بعد یکی از عزیزان امضایش را پس گرفت و دلیل آن را قول وزیر برای تهیه قیر برای یکی از طرح‌های شهر خود اعلام کرد، اما پس از چند روز به دنبال امضای مجدد بود و دلیل آن را بازتاب رسانه‌ای و درخواست‌های گروه‌ها و مردم مختلف شهر خود اعلام کرد.
ذوالنور با اشاره به مسائل فتنه و ۹ دی و دیدگاه برخی نمایندگان نسبت به این دو موضوع گفت: یکی از نمایندگان در جریان رأی اعتماد به سه وزیر پیشنهادی قبل، به من خرده گرفت که آن قدر موضوع فتنه را مطرح نکنیم، فتنه تمام شد، در حالی که همه نظر رهبری در مورد ۹ دی و فتنه را می‌دانیم. وی در ادامه گفت: در چنین فضایی وقتی آقای خاتمی از آشتی ملی می‌گوید و شعار آشتی ملی می‌دهد، حداقل ما می‌دانیم این شعار یک فریب و یک نقاب نفاق است.
نماینده مردم قم در مجلس ادامه داد: خاتمی از زمان فتنه تا به امروز شخصیت‌های بزرگی مانند آیت‌الله مهدوی‌کنی را واسطه کردند که رهبری ۵ دقیقه وقت ملاقات به ایشان دهند، اما ایشان گفتند بروند و ضررهایی که در فتنه به کشور زدند را جبران کنند. ذوالنور گفت: وقتی حضرت آقا بیمارستان بودند همه به دیدار ایشان آمدند، اما به خاتمی اجازه ندادند به صورت تکی و دسته جمعی در بیمارستان حاضر شود.
ایشان از آشتی ملی می‌گوید، اما هرگز نمی‌گوید اقدامات ایشان در فتنه ۸۸ چه خسارت‌هایی به حیثیت نظام زد و لکه ننگنی در طول تاریخ ایجاد کرد. امیدواری در دل دشمنان انداخت تا با فشار و تحریم به دنبال سرنگونی آن باشند. عضو کمیسیون امنیت‌ملی مجلس با بیان اینکه خاتمی با طرح آشتی ملی می‌خواهد خود را قهرمان آشتی نشان دهد، گفت: رهبری با هوشیاری و زیرکی فرمودند مردم با هم قهر نیستند که بخواهند آشتی کنند، مردم با هم آشتی هستند و از کسانی که فتنه راه انداختند نمی‌گذرند.
سه روز پس از این فرمایشات ۶۳ نفر از نمایندگان لیست امید به دست بوسی آقای خاتمی رفتند و من ۴ روز تلاش کردم تا بتوانم نامه‌ای را به رئیس مجلس امضا کنم که در آن از او بخواهم نسبت به این مسئله واکنش نشان دهد و جلوی آسیب و صدمه زدن به مجلس را بگیرد. ذوالنور به شاخص‌های یک نماینده مقبول اشاره کرد و گفت: ولایت‌پذیری، دفاع از منافع ملی، ارجحیت به منافع ملی در برابر منافع فردی، دین مداری، کیسه ندوختن برای خود از ویژگی‌هایی است که یک نماینده می‌تواند با استفاده از آنها بدون ترس و با شجاعت حرفش را در مجلس بزند.
وی با اشاره به اینکه آماری که دولت و رئیس‌جمهور در مورد اشتغال اعلام می‌کنند دروغی بیش نیست، گفت: رئیس‌جمهور در جلسه افطاری در محضر رهبر انقلاب اعلام کرد دو میلیون و ۴۰۰ هزار شغل ایجاد کرده و وزیر کار نیز اعلام کرد دولت ۷۰۰ هزار اشتغال در آخرین سال کاری خود در کشور ایجاد کند. اگر میزان این دو رقم حدود سه میلیون و ۱۰۰ هزار شغل می‌شود.
اگر به ازای هر یک میلیون نفر طبق این رقم اعلام شده ۳۸ هزار کار ایجاد شده باشد. استان قم که بنده نماینده آن هستم ۵۰ هزار شغل جدید داشته باشد. بارها اعلام کردم به این میزان شغل در استان من ایجاد نشده و حتی از نمایندگان دیگر استان‌ها که این مسئله را سوال می‌کنند آنها می‌گویند وضعیت استان شما با توجه به حضور مراجع و نمایندگانی که در هیئت رئیسه هستند بهتر از سایر استان‌هاست.
پایگاه خبری الف – آخرین عناوین سیاسی :: نسخه کامل <

کد خبر: 877663  |  مشاهده خبر در منبع اصلی: بوکان نیوز
گردآوری اخبار بوسیله ربات جستجوگر پارست
راجع به ربات پارست بیشتر بدانید
به اشتراک بگذارید

آخرین خبرهای اجتماعي

کاغذ دیواری رنگی برای گوشی موبایل – ۸ شهریور رنگی رنگی  ۳ هفته پیش

رنگی رنگی یک سبک زندگیه که در اون سعی میکنیم با اضافه کردن جزئیات شاد به زندگی روزمره مون، قشنگ تر و بهترش کنیم.بنابراین مطالب مجله آنلاین رنگی رنگی با این ایده تهیه میشه که هر مطلبش، حاوی یک بخش رنگی برای زندگی آدمای رنگی باشه.در این مطلب هم با همین هدف، برای امروزتون یک والپیپر موبایل طراحی کردیم تا...

علت حریق قطار تهران-مشهد مشخص شد خبرگزاری برنا  ۳ هفته پیش

علت حریق قطار تهران-مشهد مشخص شد به گزارش گروه اجتماعی برنا ؛ صادق سکری با بیان این که به نظر می آید، اتصال برق عامل حریق در یکی از واگن های قطار تهران- مشهد بوده است، افزود: این قطار تنها چند لحظه پس از حرکت از ایستگاه دچار حادثه و حریق شده و در حوالی «خانی آباد» متوقف شد. مدیر کل روابط عمومی راه آهن جمهوری...

جان‌کربی: “کیم‌جونگ‌اون” فریب مجیزگویی‌های ترامپ را نمی‌خورد بوکان نیوز  ۳ هفته پیش

واحد مرکزی خبر نوشت: سخنگوی پیشین وزارت امور خارجه آمریکا در گفتگو با سی ان ان و در واکنش به تازه ترین آزمایش موشکی کره شمالی و تهدید دونالد ترامپ اظهاراتی را بیان کرد. جان کربی در واکنش به تهدید دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا مبنی بر اینکه همه گزینه ها روی میز است گفت: تا وقتی که واشنگتن بهانه به...

۸ شهریور – صبحت بخیر و رنگی رنگی رنگی  ۳ هفته پیش

صبحت بخیر آدم رنگی ، هر روز از زندگی رو مثل پله ای از نردبون بزرگی که به آرزوهات ختم میشه ببین. هر روزی که بیدار میشیم، کسی رو خوشحال میکنیم و چیز جدیدی یاد میگیریم، روزیه که توی زندگیمون تا ابد به حساب میاد. پس لحظه لحظه این روزهای خوب شهریوری رو قدر بدون و خودت رو برای یه پاییز پر ماجرا آماده کن.این...

بن‌سلمان: جدّم در خواب مرا ولی‌عهد کرد! بوکان نیوز  ۳ هفته پیش

ولی عهد عربستان سعودی در جلسه ای با حضور مقامات و شاهزاده های سعودی، نارضایتی خود از برکناری پسر عمویش محمد بن نایف از منصب ولایتعهدی را اعلام کرد! به گزارش العالم، به گفتۀ یکی از حاضران در آن جلسه، محمد بن سلمان مدعی شده که "هیچ تمایلی به ولایت عهدی نداشتم، تا اینکه جدم، بینانگذار...

پیشگویی منجّم مغربی/پوتین و مرکل در مهمانی بشار اسد؟! بوکان نیوز  ۳ هفته پیش

یک ستاره شناس مغربی گفت، تغییر مواضع اروپا در قبال سوریه حاصل مقاومت اسطوره ای ارتش سوریه و ملت این کشور است که برای مقابله با بزرگترین جنگ ظالمانه تروریسم با رهبری خود متحد شدند. به گزارش العالم، علی العیس منجّم مغربی که از محبوبیت زیادی برخوردار است، اظهار داشت: این جنگ تروریسم ظالمانه علیه ملت...

حمایت سعید جلیلی از وزیر روحانی بوکان نیوز  ۳ هفته پیش

پایگاه خبری الف – آخرین عناوین سیاسی :: نسخه کامل <

دختر زیبا و خواستگار پیر/اگر با دختر کشاورز ازدواج کند بدهی او را می بخشد شباویز  ۳ هفته پیش

دختر زیبا و خواستگار پیر/اگر با دختر کشاورز ازدواج کند بدهی او را می بخشدبه گزارش پایگاه خبری شباویز, روزگاری یک کشاورز در روستایی زندگی می کرد که باید پول زیادی را که از یک پیرمرد قرض گرفته بود، پس می داد. کشاورز دختر زیبایی داشت که خیلی ها آرزوی ازدواج با او را داشتند. وقتی پیرمرد طمعکار متوجه شد کشاورز نمی تواند پول او را پس بدهد، پیشهاد یک معامله کرد و گفت اگر با دختر...

پیکر ابراهیم یزدی وارد تهران شد عصر ایران  ۳ هفته پیش

 جماران- پیکر ابراهیم یزدی دبیرکل نهضت آزادی لحظاتی پیش از ازمیر تریکه، از طریق فرودگاه بین المللی امام خمینی، وارد تهران شد.

بادیگاردهای رهبر کره شمالی را بهتر بشناسید بوکان نیوز  ۳ هفته پیش

«کیم جونگ اون» رهبر کره شمالی که دایما از جانش در ترس است، تعدادی از ماموران سابق سرویس اطلاعاتی روسیه (کا.گ.ب) را برای حفاظت از جانش در برابر سوء قصد احتمالی دشمنان استخدام کرده است. به گزارش جام جم، رهبر کره شمالی ۱۰ نفر از ماموران سابق ضدتروریست کا.گ.ب(KGB)، برای آموزش نحوه تشخیص و عکس‌العمل...

ارسال برای دوستان

پخش اخبار زنده

پربیننده ترین خبرها