تعداد بازدید: ۳۴
تاريخ انتشار: دوشنبه،۳۰ مرداد ۱۳۹۶
ساعت انتشار: ۲۲:۵۹
گرایی به مدال برنز جهان رسید/الکسانیان و استابلر قهرمان جهان شدند
به گزارش خبرگزاری تسنیم، رقابت‌های چهار وزن نخست کشتی فرنگی قهرمانی جهان، ظهر امروز (به وقت ایران) در شهر پاریس فرانسه آغاز شد و 3 فرنگی‌کار کشورمان در نهایت راهی دیدار رده‌بندی مسابقات شدند. گرایی در وزن 71 کیلوگرم برابر حریف خود به پیروزی رسید تا برنز دنیا را بدست آورد.صالحی‌زاده در وزن 98 کیلوگرم نیز پس از شکست مقابل الکسانیان با توجه به پیروزی حریفش برابر حریف ازبکستانی راهی گروه شانس مجدد شد اما پس از کسب یک پیروزی، برابر حریف گرجستانی خود شکست خورد تا از دور مسابقات کنار برود.
وزن 71 کیلوگرم: فینالیست: ژادرایف (قزاقستان) 2 - استابلر (آلمان) 8در وزن 71 کیلوگرم محمدعلی گرایی پس از استراحت در دور اول، در دور دوم به مصاف شماگی بولکوادزه دارنده مدال برنز المپیک از گرجستان رفت و در نهایت با نتیجه 3بر 2 مقابل این حریف گرجستانی که در المپیک ریو 2016 توانسته بود، در وزن 66 کیلوگرم امید نوروزی را پشت سر بگذارد و برنز دنیا را بدست آورد، به برتری رسید.
گرایی در دور سوم با اوریک نیکوقوسیان از فرانسه سرشاخ شد و در نهایت موفق شد با نتیجه 7 بر یک حریف خود را شکست دهد تا به مرحله یک چهارم نهایی راه یابد. در پایین جدول نیز فرانک استابلر آلمانی دارنده مدال طلای جهان توانست رسول چونایف آذربایجانی را شکست دهد و پس از آن نیز حریف بلاروسی خود را پشت سر گذاشت تا در یک چهارم نهایی با گرایی سر شاخ شود.
در یک چهارم نهایی استابلر قلدر توانست با ارائه کشتی برتر با نتیجه 6 بر 3 گرایی را شکست دهد و به نیمه نهایی صعود کند. استابلر در نیمه نهایی با شکست کارایاکا از مولداوی راهی فینال مسابقات شد تا به این ترتیب گرایی به گروه شانس مجدد بازگردد.گرایی در گروه شانس مجدد به مصاف رسول چونایف آذربایجانی رفت و با نتیجه 8 بر 7 مقابل او به برتری رسید تا راهی دیدار رده‌بندی شود.
وی در رده‌بندی با دانیل کاتاراکا از مولداوی دارنده مدال نقره جهان سرشاخ شد و در نهایت با نتیجه 10 بر 8 به برتری رسید تا مدال برنز جهان دست یابد.در دیگر دیدار رده‌بندی آدام کوراک روسی به مصاف کورپاسی مجار رفت و با نتیجه 2 بر یک شکست خورد تا کورپاسی به مدال برنز دنیا دست پیدا کند.در فینال مسابقات نیز استابلر آلمانی که مدال طلای وزن 66 کیلوگرم دنیا را نیز در کارنامه دارد با نتیجه 8 بر 2 ژادرایف قزاق را برد تا عنوان قهرمانی وزن 71 کیلو را بدست آورد.
وزن 75 کیلوگرم: فینالیست: چیخرلین( روسیه) - ویکتور نمس (صربستان)در وزن 75 کیلوگرم سعید عبدولی در مبارزه اول با ویکتور نمس نایب قهرمان اروپا از صربستان مصاف داد. در پایان یک دقیقه اول این نمس بود که یک امتیاز اخطار بدست آورد. در آخرین ثانیه‌های تایم نخست عبدولی یک اخطار پوئن دیگر گرفت تا 2 بر صفر از حریفش عقب باشد.
در آغاز تایم دوم عبدولی با بیرون انداختن حریفش یک امتیاز بدست آورد اما بر خلاف المپیک ریو که حریف صربستانی خود را شکست داده بود با نتیجه 2 بر یک مغلوب حریفش شد تا برای حضور در گروه شانس مجدد در انتظار حضور حریفش در فینال باشد.نمس صربستانی در نهایت با شکست حریفان خود راهی فینال مسابقات شد تا به این ترتیب عبدولی به گروه شانس مجدد بازگردد.
عبدولی در گروه شانس مجدد ابتدا با ماکسات یرژیپوف از قزاقستان سرشاخ شد و موفق شد 4 بر صفر حریف خود را شکست دهد. وی در دور بعد با کارپت چالیان از ارمنستان روبرو شد و این کشتی‌گیر را 3 بر صفر شکست داد تا راهی دیدار رده‌بندی شود. کازبک کیلو از بلاروس حریف عبدولی در دیدار رده‌بندی خواهد بود.
وزن 85 کیلوگرم: فینالیست: کودلا (آلمان) - متهان بشار (ترکیه)در وزن 85 کیلوگرم حسین نوری پس از استراحت در دور اول در دور دوم با استانکوویچ از لیتوانی دیدار کرد و در نهایت موفق شد این حریف قلدر خود را با نتیجه 7 بر 5 شکست دهد. نوری در دور سوم با اریک آپس از استونی سرشاخ شد و موفق شد در نهایت با حساب 3 بر یک حریف خود را شکست دهد تا راهی مرحله یک چهارم نهایی شود.
نوری در این مرحله با ویکتور لورینچ قهرمان اروپا و دارنده 2 مدال برنز جهان از مجارستان سرشاخ شد و در یک کشتی نفس‌گیر در نهایت لورینچ مجارستانی مقابل حسین نوری 6 بر 4 شکست خورد تا نوری راهی مرحله نیمه نهایی شود.نوری در مرحله نیمه نهایی با دنیس ماکسیمیلیان کودلا از آلمان که دارنده مدال برنز المپیک است و موفق به شکست اسلام عباس‌اف آذربایجانی شده، روبرو شد و با اخطارهای پی در پی در نهایت 4 بر یک شکست خورد تا از رسیدن به فینال باز بماند.
نوری باید برای کسب مدال برنز با اسلام عباس‌اف آذربایجانی سرشاخ خواهد شد.وزن 98 کیلوگرم: فینالیست: آرتور الکسانیان (ارمنستان) 3 - موسی اولیف (روسیه) یکدر وزن 98 کیلوگرم مصطفی صالحی‌زاده در دور نخست با قرعه استراحت روبرو شد. وی در دور دوم با آرتور الکسانیان قهرمان جهان و المپیک مصاف داد و در شرایطی که ابتدا یک امتیاز از دست داد در ادامه کار، حساب را یک بر یک کرد.
در تایم دوم صالحی‌زاده 2 پوئن اخطار گرفت و 3 بر یک از حریف خود عقب افتاد. به این ترتیب الکسانیان قهرمان جهان و المپیک با نتیجه 3 بر یک صالحی‌زاده را شکست داد و در نهایت نیز الکسانیان بار دیگر توانست راهی فینال مسابقات شود تا صالحی‌زاده به گروه شانس مجدد بازگردد.در گروه شانس مجدد صالحی‌زاده با تریسی کانجلو از آمریکا روبرو شد و حریفش را 3 بر یک شکست داد.
وی در دور بعد به مصاف نادریاشویلی از گرجستان رفت و با نتیجه 4 بر 4 شکست خورد تا از دور مسابقات حذف شود و به عنوان هفتمی دست پیدا کند.در این وزن آرتور الکسانیان در فینال 3 بر یک موسی اولیف از روسیه را شکست داد و قهرمان شد. در رده‌بندی نیز نادریاشویلی از گرجستان 4 بر یک اساکالوف ازبکستانی را شکست داد و به مدال برنز رسید.
دیگر دیدار رده‌بندی نیز بین بلاژ کیس از مجارستان و تیمیچنکو از اوکراین برگزار شد و با نتیجه 3 بر یک به سود کیس پایان یافت.رقابت‌های 4 وزن دوم و پایانی کشتی فرنگی قهرمانی جهان فردا (سه‌شنبه) برگزار می‌شود و مهرداد مردانی در وزن 59 کیلوگرم، محمد الیاسی در وزن 66 کیلوگرم، یوسف قادریان در وزن 80 کیلوگرم و شهاب قوره جیلی در وزن 130 کیلوگرم با رقبای خود مصاف خواهند داد.
ادامه دارد ...

کد خبر: 877722  |  مشاهده خبر در منبع اصلی: تسنیم
گردآوری اخبار بوسیله ربات جستجوگر پارست
راجع به ربات پارست بیشتر بدانید
به اشتراک بگذارید
اخبار مرتبط:

آخرین خبرهای ورزشي

سرمربی جدید تیم فوتبال بادران مشخص شد مرور نیوز  ۲۴ دقیقه پیش

سرمربی جدید تیم فوتبال بادران مشخص شدبه گزارش مرور نیوز، سرمربی جدید تیم فوتبال بادران مشخص شد. تیم فوتبال بادران که سومین فصل حضور خود در رقابت های لیگ دسته اول را تجربه می کند با مهدی پاشازاده به توافق رسید تا این مربی، هدایت آن را برای فصل آینده بر عهده بگیرد.

اسامی 4 تکواندو کار ایرانی در بازیهای آسیایی اعلام شد. مرور نیوز  ۲۴ دقیقه پیش

اسامی 4 تکواندو کار ایرانی در بازیهای آسیایی اعلام شد.به گزارش مرور نیوز و به نقل از روابط عمومی فدراسیون کاراته، تیم ملی کاراته ایران با ترکیب طراوت خاکسار در وزن ۵۵- کیلوگرم ، رزیتا علیپور در وزن ۶۱- ، پگاه زنگنه در وزن ۶۸- کیلوگرم و حمیده عباسعلی در وزن ۶۸+ کیلو گرم چهار نماینده کاراته بانوان کشورمان در بازیهای آسیایی شرکت خواهد کرد. در...

قدوس: پرتغال به رونالدو وابسته نیست/ می‌توانیم هر تیمی را ببریم ستاره ها  ۲۷ دقیقه پیش

قدوس: پرتغال به رونالدو وابسته نیست/ می‌توانیم هر تیمی را ببریم به گزارش ستاره ها به نقل از خبرنگار اعزامی ایسنا از روسیه، ‌ سامان قدوس، هافبک تیم‌ ‌ملی فوتبال ایران در بازی برابر اسپانیا دقایقی برای ایران بازی کرد.   این بازیکن در گفت‌وگوی اختصاصی با خبرنگار اعزامی ایسنا به روسیه، اظهار کرد: ما برابر تیم‌ ‌ملی فوتبال اسپانیا...

جاسوسی کاستا بین سربازان ایرانی ایلنا  ۳۰ دقیقه پیش

جاسوسی کاستا بین سربازان ایرانیبه گزارش خبرنگار ورزشی ایلنا، تیم ملی ایران شب گذشته دفاع جانانه‌ای مقابل اسپانیا انجام داد ولی موقعیت‌شناسی کاستا باعث پیروزی این تیم شد. در این بازی حرکت تماشایی وحید امیری و همچنین حرکت نمایشی محمدی روی صحنه پرتاب اوت هم سوژه های جالب بازی بودند و همه اینها در کاریکاتور جدید عمر مومنی قابل...

یاکوبسن: اگر استرالیا اریکسن را مهار کند می تواند به پیروزی نزدیک شود نود  ۳۷ دقیقه پیش

یاکوبسن: اگر استرالیا اریکسن را مهار کند می تواند به پیروزی نزدیک شود در جشنواره استثنوایی پول پارو کن ( کلیک کنید )وبسایت رسمی برنامه نود - مایکل یاکوبسن بازیکن سابق فوتبال دانمارک معتقد است که کلید موفقیت استرالیا در دیدار مقابل دانمارک، مهار کریستین اریکسن ستاره خط هافبک این کشور است.به گزارش وبسایت نود، اریکسن بدون شک یکی از بهترین بازیکنان دانمارک در این تورنمنت...

نیمار: برزیل باید در ادامه جام جهانی بهتر بازی کند نود  ۳۷ دقیقه پیش

نیمار: برزیل باید در ادامه جام جهانی بهتر بازی کند در جشنواره استثنوایی پول پارو کن ( کلیک کنید )وبسایت رسمی برنامه نود - فوق ستاره تیم ملی برزیل وعده نمایش های بهتری را از سوی این تیم در ادامه جام جهانی داده است. به گزارش وبسایت نود، نیمار که در جریان تساوی ۱-۱ برزیل مقابل سوئیس در دور اول مرحله گروهی جام جهانی نتواسنت نمایش خوبی ارائه کند، در آستانه...

جام جهانی 2018|کی‌روش: اگر پرتغال به ما اجازه بدهد 90 دقیقه به دروازه آنها حمله خواهیم کرد تسنیم  ۳۸ دقیقه پیش

به گزارش خبرگزاری تسنیم، کارلوس کی‌روش در پی شکست یک بر صفر شب گذشته (چهارشنبه) تیم ملی فوتبال کشورمان مقابل اسپانیا در گروه B جام جهانی 2018 در گفت‌وگو با شبکه تلویزیونی «مچ تی‌وی» روسیه گفت: مایلم از شاگردان تمجید کنم که شخصیت جنگنده واقعی خود را نشان دادند. ما مقابل یکی...

محمودی‌فرد: بازی ایران-پرتغال هم در ورزشگاه آزادی پخش می‌شود/ تاریک کردن فضای استادیوم لازم... تسنیم  ۳۸ دقیقه پیش

ناصر محمودی‌فرد در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم، درخصوص پخش دیدار تیم‌های ملی فوتبال ایران و اسپانیا در ورزشگاه آزادی که خانواده‌ها نیز حضور داشتند، اظهار داشت: این اولین تجربه در این موضوع بود و شاهد حضور خوب مردم نیز بودیم که با نشاط، نظم و قانون‌مداری خوبی به ورزشگاه...

عزت الهی: مقابل پرتغال دوبرابر تلاش می‌کنیم/ امیری: به اسپانیا موقعیتی ندادیم/ بیرانوند: با... جام نیوز  ۴۲ دقیقه پیش

 به گزارش سرویس ورزشی جام نیـوز، تیم ملی فوتبال ایران در دومین بازی خود در مرحله مقدماتی جام جهانی روسیه به مصاف اسپانیا رفت و با یک گل بازی را واگذار کرد.     علیرضا بیرانوند پس از بازی اظهار کرد: هنوز در شوک هستم و باور نمی‌کنم که سه امتیاز این بازی را از دست دادیم. حداقل حق ما...

ارسال برای دوستان

پخش اخبار زنده