تعداد بازدید: ۳۵
تاريخ انتشار: جمعه،۳ شهریور ۱۳۹۶
ساعت انتشار: ۱۵:۲۸
ریاست جمهوری را عمل شهید رجایی معنا کرد/برای کودکان کلاس علی شناسی را با سبک خود پیاده کنیم
  به گزارش خبرگزاری شبستان، حجت الاسلام والمسلمین صدیقی در خطبه دوم نماز جمعه تهران با اشاره به فرارسیدن هفته دولت و سالروز شهادت شهید رجایی و باهنر؛ خستگی ناپذیری را روحیه شاخص این دو شهید بیان و تاکید کرد : اقتصاد مقامتی به جز با مدیرانی در تراز شهید رجایی و باهنر محقق نخواهد شد. وی خاطرنشان کرد: دستیابی به رشد 8 درصدی در اقتصاد و ایجاد 955 هزار فرصت شغلی از وعده های انتخاباتی رئیس جمهوری در ایام انتخابات بود و این وعده ها جز با کار جهادی قابل تحقق نیست.
  وی تاکید کرد: امروز مسئولان کشور فقط با روحیه جهادی می توانند به  مقابله با جنگ فرهنگی و اقتصادی بروند چون که دشمنان ملت رهاورد شجره طیبه انقلاب اسلامی را هدف گرفته اند اما این روحیه  جهادی است که می تواند برای مستضعفان عالم تبدیل به الگویی مناسب شود و مستکبران را به سوی زوال و نابودی هدایت کند.
  حجت الاسلام والمسلمین صدیقی توجه به خدا و ایمان و باور واقعی را از دیگر ویژگی های این دو شهید عنوان و خطرنشان کرد:شهید رجایی لحظه ای از خود غافل نبود ، وقتی رئیس جمهور شد لباس، اخلاق و روابط او عوض نشد و تازه ولایتمداری او گل کرد، تمام دغدغه این شهید ان بود که مبادا امام راحل دستوری بدهد و او تعلل کرده باشد.
  وی افزود : امروز از دولت ، مجلس و  قوه قضاییه این انتظار وجود دارد که خدا را در محیط کاری خود حاضر ببیند و موعظه  بشنوند ، به یاد خدا و روز قیامت باشند و این موضوعی است که امروز در برخی نهادها کم رنگ شده است چراکه  تا انسان خودش انسان سالمی نباشد نمی تواند سیستم را سالم سازی کند ، مادامی که مال دوستی و عطش قدرت در یک مسئول باشد ، نمی تواند مجموعه ای را به درستی راهبری کند.
وی خاطرنشان کرد : ریاست جمهوری را عمل شهید رجایی معنا کرد ، ریاست جمهوری به پز دادن و تجمل و جلب رضایت بیگانگان نیست، رئیس جمهوری در نظام اسلامی در بندگی گوی سبقت می رباید و در ولایتمداری پیشرو است و  شهید رجایی و باهنر شاخص مسئولیت در نظام اسلامی هستند، نظامی که بر پایه خون شهدا و روایت قرآنی بنا نهاده شده است.
امام جمعه موقت تهران با اشاره به شهادت شهید حججی این روحیه شهادت طلبی را حاصل تقوی،رعایت اخلاق بهشتی و شب زنده داری دانست و افزود : همان گونه که مقام معظم رهبری فرمودند امروز جوانان زیادی  این امادگی را دارند که از همه چیز خود بگذرند و جان خود را در راه خدا نثار کنند. وی گفت:  انقلاب غروب ندارد ، فکر نکنید که امثال شهید حججی در کشور کم هستند ؛ عده ای غافل نباشند و تصور نکنند که همه به دنبال زندگی اشرافی هستند ما شهید حججی ها داریم و اینها سر سفره شهدا مایه افتخار تاریخ هستند این جریان و تفکر است که ادامه دارد همان شجره طیبه ریشه دار است که همیشه میوه خواهد داشت.
حجت الاسلام والمسلمین صدیقی خاطرنشان کرد : همانگونه که مقام معظم رهبری فرمودند خداوند شهید حججی و جوان 25 ساله را در میان این اغوا گری ها ، رقابت در قدرت و حزب بازی ها و جریان بازی ها ؛ برابر چشمان همه قرار داد و خط بطلان بر همه حرکت های انحرافی کشید. خطیب نماز جمعه امروز تهران با اشاره به در پیش بودن دهه ولایت خواستار نشر فرهنگ زندگی ولایی در زندگی مردم شد و افزود : غدیر مدل حکومت و سبک زندگی ، جریان حاکمیت عدل،  تبعیض ستیز، ظلم ستیز و فساد ستیز است، غدیر مبنای عشق عاشقان به حضرت امیرالمومنین علی (ع) است و غدیر را مثل عاشورا باید به خانه ها ببریم و در بعد معرفتی، مباحث کلامی و اعتقادی بر روی ان کار شود.
حجت الاسلام و المسلمین صدیقی خاطرنشان کرد :باید برای برای کودکان  کلاس علی شناسی را با سبک خود پیاده کنیم و در سطح دبستان ها، دبیرستانها و دانشگاه هها صاحبان فکر و ابتکار به میدان بیایند و نواوری کنند. خطیب نماز جمعه تهران با اشاره به فرارسیدن ایام ذیی الحجه و مناسبت های این ایام ، روز عرفه را روز دعا و توسل توصیف کرد و افزود : دعا اسلحه ما است روز عرفه روز دعا است و سلاح های دنیایی بدون دعا و توسل کارایی ندارد ، روز عرفه با دعا و دل های شکسته باید برای روز فرج دعا کنیم و این روز ممتازترین روز برای نزدیکی به خدا بعد از شب های قدر است.
امام جمعه موقت تهران با اشاره به سالروز تاسیس قرارگاه پدافند ارتش جمهوری اسلامی  از تمامی تلاشگران این عرصه در ارتش و سپاه پاسداران انقلاب اسلامی سپاسگزاری کرد.         دنیای اسلام، امروز به وهابیت مبتلاست خطیب نماز جمعه تهران گفت: امروز دنیای اسلام مبتلا به وهابیت است.
   حجت الاسلام والمسلمین صدیقی در خطبه اول نماز جمعه امروز تهران با بیان اینکه ظلم اختصاص به پادشاهان و سلاطین ندارد و هرکس می تواند با رفتار خود در حق دیگران ظلم کند، افزود: خانه های ما باید خانه های لطف باشد زیرا خانواده ها نیز عائله خداوند هستند. وی گفت: اگر انسان بتواند از ظلم برای خود مصونیتی بسازد به قرب خدا نائل می شود .
خطیب نماز جمعه تهران با بیان اینکه شرک، ظلم عظیم است و خداوند کسی را که مشرک است نمی بخشد گفت: امروز وهابی ها جهنم سوزانی برای بشریت ساختند که همه جا را به آتش کشیده است. حجت الاسلام صدیقی افزود: اینها مقلد پیامبر نیستند بلکه مقلد ابن تیمیه ای هستند که حکم خدا را از غیرخدا گرفت و وهابیون نیز از او درس گرفتند.
        امیرسرتیپ اسماعیلی: عبور روزانه 1400 فروند هواپیمای خارجی از آسمان ایران فرمانده قرارگاه پدافند هوایی خاتم الانبیاء (ص) گفت: سال گذشته، 50 میلیون نفر مسافر در پروازهای خارجی از آسمان امن کشورمان عبور کردند. امیر سرتیپ فرزاد اسماعیلی در سخنرانی پیش از خطبه های نماز جمعه امروز تهران افزود: روزانه 1400 فروند هواپیمای مسافربری خارجی از آسمان کشورمان عبور می کنند و با وجود ناامنی های منطقه آسمان کشور ما را انتخاب کردند.
  وی گفت: 500 هزار پرواز خارجی سال گذشته با وجود تحریم های ناجوانمردانه و نابخردانه استکبار از آسمان ایران عبور کرد و سازمان بین المللی هوانوردی امن ترین آسمان خاورمیانه را آسمان ایران دانست. فرمانده قرارگاه پدافند هوایی خاتم الانبیاء (ص) افزود: حقوق بشر ایرانی و اسلامی با مشارکت ارتش ، سپاه و سازمان هواپیمایی کشوری رقم خورد امروز ما اعلام می کنیم شاید برخی از کشورهای منطقه از نظر تجهیزات متمکن تر باشند اما به برکت خون شهدا و تدابیر رهبر انقلاب ما قوی تر هستیم و کشوری امن داریم .
وی افزود : تجربیات 8 سال دفاع مقدس نشان داد که دفاع هوایی باید بومی باشد چنانچه در والفجر 8 این توانمندی در رزمندگان ما منجر به ساقط شدن 80 فروند از انواع پرنده های دشمن شد . وی با بیان اینکه امروز حمله و تجاوز به کشوری به شکل عمده از راه دور شکل می گیرد گفت : همواره زیرساخت ها ، پالایشگاهها ، میادین نفتی و گازی و نیروگاهها در معرض خطر است و قرارگاه پدافند هوایی با استفاده از ظرفیت های ارتش ، سپاه و بسیج مردمی در 3 هزار و 700 نقطه از نقاط صعب العبور به عنوان خط مقدم دفاعی مستقر شده تا بتواند نخستین سیلی خشم ملت را به گوش تهدیدکنندگان امنیت این کشور بزند .
  امیرسرتیپ اسماعیلی گفت: با توجه به حضور نیروهای فرامنطقه ای در غرب آسیا و کشف و شناسایی انبوهی از پروازهای بیگانه و احتمال تجاوز به حریم هوایی کشورمان قرارگاه پدافند هوایی خاتم الانبیاء (ص) با بهره گیری از توان ارتش ، سپاه و بسیج و با تعریف ماموریت های بی وقفه از 10 شهریور 1387 به تدبیر رهبر معظم انقلاب تشکیل شد تا از آسمان کشور حفاظت کند .
  وی افزود : امروز رهبر انقلاب پدافند را نیرویی در خط مقدم آرایش نیروهای مسلح می دانند و ما با تکیه به این پشتوانه و در آستانه دهمین سالروز تشکیل قرارگاه پدافند هوایی هیچگاه اجازه دست درازی دشمنان را به این کشور نخواهیم داد .  فرمانده قرارگاه پدافند هوایی خاتم الانبیاء (ص) گفت: یکی از برکات تشکیل این قرارگاه به برکت خون شهدا وابسته نبودن به خارج و طراحی و تولید رادارهای راهبردی، موشک های هوشمند و سامانه های کنترل و فرماندهی یکپارچه و گروهی است .
  امیر سرتیپ اسماعیلی افزود : امروز سخن قاطع همه ملت ایران این است که هم موشک برای دفاع و هم گفتگو برای احترام متقابل لازم است. وی گفت: با قدرت نشات گرفته از خون شهدا و تحت استعانت ولی امر مسلمین به هرگونه دست درازی به آسمان کشور همانند دستگیری ریگی ملعون، فرود اجباری هواپیمایی نظامیان ناتو در بندرعباس و برخورد قاطع با هواپیماهای جنگی آمریکایی در قائله دستگیری تفنگداران آمریکایی پاسخ می دهیم؛ با تأسی از رشادت های 8 سال دفاع مقدس جواب رزمندگان ما به اقدامات احتمالی جوابی کوبنده خواهد بود.
   

کد خبر: 882690  |  مشاهده خبر در منبع اصلی: شبستان
گردآوری اخبار بوسیله ربات جستجوگر پارست
راجع به ربات پارست بیشتر بدانید
به اشتراک بگذارید

آخرین خبرهای سياسي

هویت عاملان حمله تروریستی اهواز کشف شد تسنیم  ۱۰ دقیقه پیش

به گزارش خبرگزاری تسنیم، در اطلاعیه وزارت اطلاعات درخصوص جزئیات حادثه تروریستی اهواز آمده است: به اطلاع ملت شریف ایران می رساند در پی اقدامات اطلاعاتی صورت گرفته در آغازین دقایق حادثه تروریستی 31 شهریور اهواز، هویت تیم پنج نفره تروریستی وابسته به گروه های تجزیه طلب تکفیری تحت حمایت کشورهای مرتجع عربی...

دفاع پنهانی حسین فریدون از رساله دکتری جنجال‌برانگیزش تسنیم  ۱۰ دقیقه پیش

به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری تسنیم، پس از ماهها کش و قوس درباره تحصیل حسین فریدون، برادر رئیس جمهور در مقطع دکتری دانشگاه شهید بهشتی  قرار بود از رساله دکتری خود در 12 شهریور ماه با موضوع  "گفتمان اعتدال در سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران، چالشها و فرصتها" دفاع...

بیانات در دیدار مدال‌آوران کاروان ورزشی ایران در بازی‌های آسیایی اندونزی دفتر نشر آثار رهبری  ۱۱ دقیقه پیش

بیانات در دیدار مدال‌آوران کاروان ورزشی ایران در بازی‌های آسیایی اندونزیبسم الله الرّحمن الرّحیم امروز، روز بسیار شیرین و به یادماندنی‌ای است برای من. اوّلاً باید از خداوند متعال تشکّر کنیم؛ ایّام محرّم، دهه‌ی عاشورا باعظمت، باشکوه، با حضور گرم و پُرمعنای مردم، امسال بیش از سالهای گذشته سپری شد؛ و این جای شکرگزاری دارد. شماها بچّه‌های اسلام، بچّه‌های عاشورا، بچّه‌های ارزشهای...

بهای نفت به بالاترین میزان طی چهار سال گذشته رسید جام نیوز  ۱۴ دقیقه پیش

به گزارش سرویس سیاسی جام نیـوز، قیمت نفت در بازارهای جهانی در روز دوشنبه دوم مهر با جهشی حدود ۲.۵ درصد نسبت به روز قبل، به ۸۱ دلار برای هر بشکه رسید که بالاترین میزان طی چهار سال گذشته است.   بخشی از این افزایش به نگرانی مصرف‌کنندگان بزرگ نفت به بروز تنگنا در عرضه نفت در ماه‌های آینده،...

ماهاتیر محمد با حسن روحانی دیدار می‌کند جام نیوز  ۱۴ دقیقه پیش

به گزارش سرویس سیاسی جام نیـوز به نقل از فری ملیژیا تودی، "ماهاتیر محمد" نخست وزیر مالزی قرار است با سران برخی از کشورها از جمله "حسن روحانی"، رئیس جمهور ایران و "ترزا می"، نخست وزیر انگلیس در نیویورک ملاقات کند. وی همچنین قرار است با "تمیم بن حمد آل ثانی"،...

افزایش نرخ سود سپرده‌ها شیوه مخربی است نامه  ۲۶ دقیقه پیش

به گزارش نامه نیوز، حسین درودیان، کارشناس اقتصادی با بیان اینکه دو مقوله مهار رشد نقدینگی و مهار نقدینگی موجود، دو موضوع متفاوت هستند؛ گفت: برای کاهش رشد نقدینگی در آینده هیچ کاری نمی‌توان کرد و سیاست‌های انقباضی مانند افزایش نرخ سود سپرده‌ها نه تنها نقدینگی را کم نکرده بلکه موتوری برای افزایش آن و...

در حادثه تروریستی اهواز سهل انگاری صورت گرفته است نامه  ۲۶ دقیقه پیش

به گزارش نامه نیوز، در حادثه تروریستی اهواز سهل انگاری صورت گرفته استحشمت الله فلاحت پیشه شامگاه دوشنبه پس از حضور در نشست چهار ساعته شورای تامین استان خوزستان در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت:  واقعیتی که وجود دارد و لازم است آن را مورد توجه قرار داد این است که شورای تامین استان و مسئولان...

مردم در دفاع از ارزش ها ثابت قدم هستند ایرنا  ۴۷ دقیقه پیش

به گزارش ایرنا حجت‌الاسلام علی ابراهیمی پور عصر دوشنبه در مراسم گرامیداشت شهدای حمله تروریستی اهواز در حسینیه سیدالشهدا روستای شهله حاج حسین اظهار داشت:استان خوزستان با حضور همه اقوام و اقشار مختلف مردم در دفاع از ارزش‌ها و انقلاب اسلامی پیشتاز است.وی عشایر عرب خوزستان و بخصوص شهرستان‌های آبادان و...

هویت عاملان حمله تروریستی اهواز کشف شد ایرنا  ۴۷ دقیقه پیش

به گزارش دوشنبه شب ایرنا، در اطلاعیه وزارت اطلاعات درخصوص جزئیات حادثه تروریستی اهواز آمده است: به اطلاع ملت شریف ایران می رساند در پی اقدامات اطلاعاتی صورت گرفته در آغازین دقایق حادثه تروریستی 31 شهریور اهواز، هویت تیم پنج نفره تروریستی وابسته به گروه های تجزیه طلب تکفیری تحت حمایت کشورهای مرتجع عربی...

گروه‌های تروریستی از سوی کشورهای مدعی مبارزه با تروریسم حمایت می‌شوند ایلنا  ۴۸ دقیقه پیش

گروه‌های تروریستی از سوی کشورهای مدعی مبارزه با تروریسم حمایت می‌شوندبه گزارش ایلنا، حجت‌الاسلام والمسلمین حسن روحانی روز دوشنبه به وقت محلی در دیدار با «میگل دیاز کانل» رئیس‌جمهور کوبا، ضمن تبریک انتخاب وی به عنوان رئیس‌جمهور این کشور و تقدیر از همدردی دولت و ملت کوبا با مردم ایران در حادثه تروریستی اهواز، گفت: کوبا همواره در ذهن ملت ایران،...

ارسال برای دوستان

پخش اخبار زنده