تعداد بازدید: ۱۶
تاريخ انتشار: جمعه،۳ شهریور ۱۳۹۶
ساعت انتشار: ۱۵:۲۸
ریاست جمهوری را عمل شهید رجایی معنا کرد/برای کودکان کلاس علی شناسی را با سبک خود پیاده کنیم
  به گزارش خبرگزاری شبستان، حجت الاسلام والمسلمین صدیقی در خطبه دوم نماز جمعه تهران با اشاره به فرارسیدن هفته دولت و سالروز شهادت شهید رجایی و باهنر؛ خستگی ناپذیری را روحیه شاخص این دو شهید بیان و تاکید کرد : اقتصاد مقامتی به جز با مدیرانی در تراز شهید رجایی و باهنر محقق نخواهد شد. وی خاطرنشان کرد: دستیابی به رشد 8 درصدی در اقتصاد و ایجاد 955 هزار فرصت شغلی از وعده های انتخاباتی رئیس جمهوری در ایام انتخابات بود و این وعده ها جز با کار جهادی قابل تحقق نیست.
  وی تاکید کرد: امروز مسئولان کشور فقط با روحیه جهادی می توانند به  مقابله با جنگ فرهنگی و اقتصادی بروند چون که دشمنان ملت رهاورد شجره طیبه انقلاب اسلامی را هدف گرفته اند اما این روحیه  جهادی است که می تواند برای مستضعفان عالم تبدیل به الگویی مناسب شود و مستکبران را به سوی زوال و نابودی هدایت کند.
  حجت الاسلام والمسلمین صدیقی توجه به خدا و ایمان و باور واقعی را از دیگر ویژگی های این دو شهید عنوان و خطرنشان کرد:شهید رجایی لحظه ای از خود غافل نبود ، وقتی رئیس جمهور شد لباس، اخلاق و روابط او عوض نشد و تازه ولایتمداری او گل کرد، تمام دغدغه این شهید ان بود که مبادا امام راحل دستوری بدهد و او تعلل کرده باشد.
  وی افزود : امروز از دولت ، مجلس و  قوه قضاییه این انتظار وجود دارد که خدا را در محیط کاری خود حاضر ببیند و موعظه  بشنوند ، به یاد خدا و روز قیامت باشند و این موضوعی است که امروز در برخی نهادها کم رنگ شده است چراکه  تا انسان خودش انسان سالمی نباشد نمی تواند سیستم را سالم سازی کند ، مادامی که مال دوستی و عطش قدرت در یک مسئول باشد ، نمی تواند مجموعه ای را به درستی راهبری کند.
وی خاطرنشان کرد : ریاست جمهوری را عمل شهید رجایی معنا کرد ، ریاست جمهوری به پز دادن و تجمل و جلب رضایت بیگانگان نیست، رئیس جمهوری در نظام اسلامی در بندگی گوی سبقت می رباید و در ولایتمداری پیشرو است و  شهید رجایی و باهنر شاخص مسئولیت در نظام اسلامی هستند، نظامی که بر پایه خون شهدا و روایت قرآنی بنا نهاده شده است.
امام جمعه موقت تهران با اشاره به شهادت شهید حججی این روحیه شهادت طلبی را حاصل تقوی،رعایت اخلاق بهشتی و شب زنده داری دانست و افزود : همان گونه که مقام معظم رهبری فرمودند امروز جوانان زیادی  این امادگی را دارند که از همه چیز خود بگذرند و جان خود را در راه خدا نثار کنند. وی گفت:  انقلاب غروب ندارد ، فکر نکنید که امثال شهید حججی در کشور کم هستند ؛ عده ای غافل نباشند و تصور نکنند که همه به دنبال زندگی اشرافی هستند ما شهید حججی ها داریم و اینها سر سفره شهدا مایه افتخار تاریخ هستند این جریان و تفکر است که ادامه دارد همان شجره طیبه ریشه دار است که همیشه میوه خواهد داشت.
حجت الاسلام والمسلمین صدیقی خاطرنشان کرد : همانگونه که مقام معظم رهبری فرمودند خداوند شهید حججی و جوان 25 ساله را در میان این اغوا گری ها ، رقابت در قدرت و حزب بازی ها و جریان بازی ها ؛ برابر چشمان همه قرار داد و خط بطلان بر همه حرکت های انحرافی کشید. خطیب نماز جمعه امروز تهران با اشاره به در پیش بودن دهه ولایت خواستار نشر فرهنگ زندگی ولایی در زندگی مردم شد و افزود : غدیر مدل حکومت و سبک زندگی ، جریان حاکمیت عدل،  تبعیض ستیز، ظلم ستیز و فساد ستیز است، غدیر مبنای عشق عاشقان به حضرت امیرالمومنین علی (ع) است و غدیر را مثل عاشورا باید به خانه ها ببریم و در بعد معرفتی، مباحث کلامی و اعتقادی بر روی ان کار شود.
حجت الاسلام و المسلمین صدیقی خاطرنشان کرد :باید برای برای کودکان  کلاس علی شناسی را با سبک خود پیاده کنیم و در سطح دبستان ها، دبیرستانها و دانشگاه هها صاحبان فکر و ابتکار به میدان بیایند و نواوری کنند. خطیب نماز جمعه تهران با اشاره به فرارسیدن ایام ذیی الحجه و مناسبت های این ایام ، روز عرفه را روز دعا و توسل توصیف کرد و افزود : دعا اسلحه ما است روز عرفه روز دعا است و سلاح های دنیایی بدون دعا و توسل کارایی ندارد ، روز عرفه با دعا و دل های شکسته باید برای روز فرج دعا کنیم و این روز ممتازترین روز برای نزدیکی به خدا بعد از شب های قدر است.
امام جمعه موقت تهران با اشاره به سالروز تاسیس قرارگاه پدافند ارتش جمهوری اسلامی  از تمامی تلاشگران این عرصه در ارتش و سپاه پاسداران انقلاب اسلامی سپاسگزاری کرد.         دنیای اسلام، امروز به وهابیت مبتلاست خطیب نماز جمعه تهران گفت: امروز دنیای اسلام مبتلا به وهابیت است.
   حجت الاسلام والمسلمین صدیقی در خطبه اول نماز جمعه امروز تهران با بیان اینکه ظلم اختصاص به پادشاهان و سلاطین ندارد و هرکس می تواند با رفتار خود در حق دیگران ظلم کند، افزود: خانه های ما باید خانه های لطف باشد زیرا خانواده ها نیز عائله خداوند هستند. وی گفت: اگر انسان بتواند از ظلم برای خود مصونیتی بسازد به قرب خدا نائل می شود .
خطیب نماز جمعه تهران با بیان اینکه شرک، ظلم عظیم است و خداوند کسی را که مشرک است نمی بخشد گفت: امروز وهابی ها جهنم سوزانی برای بشریت ساختند که همه جا را به آتش کشیده است. حجت الاسلام صدیقی افزود: اینها مقلد پیامبر نیستند بلکه مقلد ابن تیمیه ای هستند که حکم خدا را از غیرخدا گرفت و وهابیون نیز از او درس گرفتند.
        امیرسرتیپ اسماعیلی: عبور روزانه 1400 فروند هواپیمای خارجی از آسمان ایران فرمانده قرارگاه پدافند هوایی خاتم الانبیاء (ص) گفت: سال گذشته، 50 میلیون نفر مسافر در پروازهای خارجی از آسمان امن کشورمان عبور کردند. امیر سرتیپ فرزاد اسماعیلی در سخنرانی پیش از خطبه های نماز جمعه امروز تهران افزود: روزانه 1400 فروند هواپیمای مسافربری خارجی از آسمان کشورمان عبور می کنند و با وجود ناامنی های منطقه آسمان کشور ما را انتخاب کردند.
  وی گفت: 500 هزار پرواز خارجی سال گذشته با وجود تحریم های ناجوانمردانه و نابخردانه استکبار از آسمان ایران عبور کرد و سازمان بین المللی هوانوردی امن ترین آسمان خاورمیانه را آسمان ایران دانست. فرمانده قرارگاه پدافند هوایی خاتم الانبیاء (ص) افزود: حقوق بشر ایرانی و اسلامی با مشارکت ارتش ، سپاه و سازمان هواپیمایی کشوری رقم خورد امروز ما اعلام می کنیم شاید برخی از کشورهای منطقه از نظر تجهیزات متمکن تر باشند اما به برکت خون شهدا و تدابیر رهبر انقلاب ما قوی تر هستیم و کشوری امن داریم .
وی افزود : تجربیات 8 سال دفاع مقدس نشان داد که دفاع هوایی باید بومی باشد چنانچه در والفجر 8 این توانمندی در رزمندگان ما منجر به ساقط شدن 80 فروند از انواع پرنده های دشمن شد . وی با بیان اینکه امروز حمله و تجاوز به کشوری به شکل عمده از راه دور شکل می گیرد گفت : همواره زیرساخت ها ، پالایشگاهها ، میادین نفتی و گازی و نیروگاهها در معرض خطر است و قرارگاه پدافند هوایی با استفاده از ظرفیت های ارتش ، سپاه و بسیج مردمی در 3 هزار و 700 نقطه از نقاط صعب العبور به عنوان خط مقدم دفاعی مستقر شده تا بتواند نخستین سیلی خشم ملت را به گوش تهدیدکنندگان امنیت این کشور بزند .
  امیرسرتیپ اسماعیلی گفت: با توجه به حضور نیروهای فرامنطقه ای در غرب آسیا و کشف و شناسایی انبوهی از پروازهای بیگانه و احتمال تجاوز به حریم هوایی کشورمان قرارگاه پدافند هوایی خاتم الانبیاء (ص) با بهره گیری از توان ارتش ، سپاه و بسیج و با تعریف ماموریت های بی وقفه از 10 شهریور 1387 به تدبیر رهبر معظم انقلاب تشکیل شد تا از آسمان کشور حفاظت کند .
  وی افزود : امروز رهبر انقلاب پدافند را نیرویی در خط مقدم آرایش نیروهای مسلح می دانند و ما با تکیه به این پشتوانه و در آستانه دهمین سالروز تشکیل قرارگاه پدافند هوایی هیچگاه اجازه دست درازی دشمنان را به این کشور نخواهیم داد .  فرمانده قرارگاه پدافند هوایی خاتم الانبیاء (ص) گفت: یکی از برکات تشکیل این قرارگاه به برکت خون شهدا وابسته نبودن به خارج و طراحی و تولید رادارهای راهبردی، موشک های هوشمند و سامانه های کنترل و فرماندهی یکپارچه و گروهی است .
  امیر سرتیپ اسماعیلی افزود : امروز سخن قاطع همه ملت ایران این است که هم موشک برای دفاع و هم گفتگو برای احترام متقابل لازم است. وی گفت: با قدرت نشات گرفته از خون شهدا و تحت استعانت ولی امر مسلمین به هرگونه دست درازی به آسمان کشور همانند دستگیری ریگی ملعون، فرود اجباری هواپیمایی نظامیان ناتو در بندرعباس و برخورد قاطع با هواپیماهای جنگی آمریکایی در قائله دستگیری تفنگداران آمریکایی پاسخ می دهیم؛ با تأسی از رشادت های 8 سال دفاع مقدس جواب رزمندگان ما به اقدامات احتمالی جوابی کوبنده خواهد بود.
   

کد خبر: 882690  |  مشاهده خبر در منبع اصلی: شبستان
گردآوری اخبار بوسیله ربات جستجوگر پارست
راجع به ربات پارست بیشتر بدانید
به اشتراک بگذارید

آخرین خبرهای سياسي

توئیت تازه وزیر فرهنگ درباره آشوب‌های اخیر جام نیوز  ۳۳ دقیقه پیش

به گزارش سرویس سیاسی جام نیـوز، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در توئیت تازه خود به موضوع اعتراضات و آشوب های اخیر درباره دراویش گنابادی پرداخته است. دکتر عباس صالحی، وزیر فرهنگ در توئیت جدیدش نوشت: « عده‌ای می‌خواهند دعوای شریعت و طریقت را راه بیندازند. جهان اسلام در آشوب نزاع‌های فرقه‌ای...

افشاگری بزرگ درباره سقوط ATR جام نیوز  ۳۳ دقیقه پیش

به گزارش سرویس سیاسی جام نیـوز، محمد دامادی، نماینده ساری تصریح کرده است که سوء مدیریت در شرکت هواپیمایی آسمان می‌تواند یکی از علت‌های اصلی سقوط این هواپیما باشد. وی فاش کرده است که سازمان هواشناسی از وضعیت آب و هوای منطقه دنا اطلاع داده بود؛ بنابراین احتمال سانحه وجود داشت، اما متاسفانه شرکت...

۳۸ هزار دلار هزینه صرف شام با پسر ترامپ در هند دیپلماسی ایران  ۴۷ دقیقه پیش

واشنگتن پست گزارش داد، دونالد ترامپ جونیور در حالی در جریان سفری غیررسمی به هند رفته که برای ارتقای پروژه های خانوادگی یک سخنرانی در زمینه سیاست خارجی خواهد داشت. به گزارش ایسنا، دونالد ترامپ جونیور، پسر ارشد رئیس جمهوری آمریکا جمعه در نشستی درباره روابط هند-اقیانوسیه سخنرانی خواهد کرد و...

داعشی‌ها از خاورمیانه روانه فیلیپین شده‌اند دیپلماسی ایران  ۴۸ دقیقه پیش

رهبر بزرگترین گروه مسلمان فیلیپین گفته است، نیروهای خارجی فعال در داعش که از سوریه و عراق بیرون رانده شده اند، با هدف جذب مجدد نیرو، خود را به فیلیپین می رسانند و قصد دارند تا به دو شهر این کشور حمله کنند. به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری رویترز، شبه نظامیان حامی داعش سال گذشته میلادی...

واکنش توئیتری آشنا به نامه احمدی‌نژاد به رهبر انقلاب شبکه ایران  ۵۶ دقیقه پیش

ایران آنلاین / مشاور رییس‌جمهور به نامه اخیر محمود احمدی‌نژاد به مقام معظم رهبری واکنش نشان داد. به گزارش ایلنا، حسام‌الدین آشنا درباره نامه محمود احمدی‌نژاد به رهبر انقلاب در توئیتر خود نوشت: «خدایا یاریش کن تا بقایی را تجربه کند که به او بیاموزد نباید پا از گلیمش فراتر نهد...

واکنش «رهبر دراویش گنابادی» به جنایت خیابان پاسداران شبکه ایران  ۵۶ دقیقه پیش

ایران آنلاین / «نورعلی تابنده» معروف به «مجذوبعلیشاه» رهبر دراویش گنابادی روزچهارشنبه با انتشار بیانیه‌ای نسبت به حوادث خیابان پاسداران واکنش نشان داد. وی در این بیانیه‌ جنایت خیابان پاسداران تهران به دست اغتشاشگران را که به شهادت چند نیروی پلیس و یکی از بسیجیان منجر...

افزایش مخالف با ادامه حکومت نتانیاهو ایرنا  ۱ ساعت پیش

به گزارش روز چهارشنبه ایرنا، پلیس رژیم صهیونیستی به تازگی تحقیقات درباره پرونده موسوم به «4000» را آغاز کرده است، نتانیاهو در این پرونده متهم است میلیون ها دلار تسهیلات مالی در اختیار «شاؤول الویچ» مالک شرکت «بِزِک» قرار داده است تا پایگاه خبری «واللا» رسانه زیر نظر این شرکت از نخست وزیر و خانواده اش...

رایزنی روسیه و سازمان ملل درباره سوریه ایرنا  ۱ ساعت پیش

به گزارش ایرنا، «عزالدین رمزی» که برای انجام دیدار کاری در مسکو بسر می برد، روز چهارشنبه با «میخاییل بوگدانف» نماینده رئیس جمهوری روسیه در امور خاورمیانه دیدار و در خصوص مسائل سوریه گفت وگو کرد. وزارت امورخارجه روسیه اعلام کرد: دو طرف درباره مسائل مرتبط با حل و فصل سیاسی بحران سوریه از جمله گام هایی...

امان از وقت نشناسی نمایندگان؛ آخوندی باید برود، اما نه الان! جام نیوز  ۲ ساعت پیش

به گزارش سرویس سیاسی جام نیـوز، درست است که وزیر راه و شهرسازی را می توان یکی از ضعیف ترین وزیران دولت های یازدهم و دوازدهم نام نهاد، اما نمایندگان محترم باید علاج واقعه را قبل از وقوع می کردند، نه اینکه بگذارند اتفاقی بیفتد و سپس نسبت به استیضاح و کنار گذاشتن "عباس آخوندی" اقدام کنند. نمایندگان...

واکنش دستگاه قضا به حوادث خیابان پاسداران جام نیوز  ۲ ساعت پیش

به گزارش سرویس سیاسی جام نیـوز، حجت‌الاسلام محسنی اژه‌ای در تماس تلفنی با سردار حسین اشتری، فرمانده ناجا از اقدامات شایسته و توام با هوشمندی و اقتدار پلیس در ناآرامی‌های خیابان پاسداران تقدیر کرد. اژه‌ای بر شدت مجازات قاتلان و خاطیان این حادثه تاکید کرد و گفت: اگر افرادی از طریق...

ارسال برای دوستان

پخش اخبار زنده