تعداد بازدید: ۲۸
تاريخ انتشار: جمعه،۳ شهریور ۱۳۹۶
ساعت انتشار: ۱۵:۲۸
ریاست جمهوری را عمل شهید رجایی معنا کرد/برای کودکان کلاس علی شناسی را با سبک خود پیاده کنیم
  به گزارش خبرگزاری شبستان، حجت الاسلام والمسلمین صدیقی در خطبه دوم نماز جمعه تهران با اشاره به فرارسیدن هفته دولت و سالروز شهادت شهید رجایی و باهنر؛ خستگی ناپذیری را روحیه شاخص این دو شهید بیان و تاکید کرد : اقتصاد مقامتی به جز با مدیرانی در تراز شهید رجایی و باهنر محقق نخواهد شد. وی خاطرنشان کرد: دستیابی به رشد 8 درصدی در اقتصاد و ایجاد 955 هزار فرصت شغلی از وعده های انتخاباتی رئیس جمهوری در ایام انتخابات بود و این وعده ها جز با کار جهادی قابل تحقق نیست.
  وی تاکید کرد: امروز مسئولان کشور فقط با روحیه جهادی می توانند به  مقابله با جنگ فرهنگی و اقتصادی بروند چون که دشمنان ملت رهاورد شجره طیبه انقلاب اسلامی را هدف گرفته اند اما این روحیه  جهادی است که می تواند برای مستضعفان عالم تبدیل به الگویی مناسب شود و مستکبران را به سوی زوال و نابودی هدایت کند.
  حجت الاسلام والمسلمین صدیقی توجه به خدا و ایمان و باور واقعی را از دیگر ویژگی های این دو شهید عنوان و خطرنشان کرد:شهید رجایی لحظه ای از خود غافل نبود ، وقتی رئیس جمهور شد لباس، اخلاق و روابط او عوض نشد و تازه ولایتمداری او گل کرد، تمام دغدغه این شهید ان بود که مبادا امام راحل دستوری بدهد و او تعلل کرده باشد.
  وی افزود : امروز از دولت ، مجلس و  قوه قضاییه این انتظار وجود دارد که خدا را در محیط کاری خود حاضر ببیند و موعظه  بشنوند ، به یاد خدا و روز قیامت باشند و این موضوعی است که امروز در برخی نهادها کم رنگ شده است چراکه  تا انسان خودش انسان سالمی نباشد نمی تواند سیستم را سالم سازی کند ، مادامی که مال دوستی و عطش قدرت در یک مسئول باشد ، نمی تواند مجموعه ای را به درستی راهبری کند.
وی خاطرنشان کرد : ریاست جمهوری را عمل شهید رجایی معنا کرد ، ریاست جمهوری به پز دادن و تجمل و جلب رضایت بیگانگان نیست، رئیس جمهوری در نظام اسلامی در بندگی گوی سبقت می رباید و در ولایتمداری پیشرو است و  شهید رجایی و باهنر شاخص مسئولیت در نظام اسلامی هستند، نظامی که بر پایه خون شهدا و روایت قرآنی بنا نهاده شده است.
امام جمعه موقت تهران با اشاره به شهادت شهید حججی این روحیه شهادت طلبی را حاصل تقوی،رعایت اخلاق بهشتی و شب زنده داری دانست و افزود : همان گونه که مقام معظم رهبری فرمودند امروز جوانان زیادی  این امادگی را دارند که از همه چیز خود بگذرند و جان خود را در راه خدا نثار کنند. وی گفت:  انقلاب غروب ندارد ، فکر نکنید که امثال شهید حججی در کشور کم هستند ؛ عده ای غافل نباشند و تصور نکنند که همه به دنبال زندگی اشرافی هستند ما شهید حججی ها داریم و اینها سر سفره شهدا مایه افتخار تاریخ هستند این جریان و تفکر است که ادامه دارد همان شجره طیبه ریشه دار است که همیشه میوه خواهد داشت.
حجت الاسلام والمسلمین صدیقی خاطرنشان کرد : همانگونه که مقام معظم رهبری فرمودند خداوند شهید حججی و جوان 25 ساله را در میان این اغوا گری ها ، رقابت در قدرت و حزب بازی ها و جریان بازی ها ؛ برابر چشمان همه قرار داد و خط بطلان بر همه حرکت های انحرافی کشید. خطیب نماز جمعه امروز تهران با اشاره به در پیش بودن دهه ولایت خواستار نشر فرهنگ زندگی ولایی در زندگی مردم شد و افزود : غدیر مدل حکومت و سبک زندگی ، جریان حاکمیت عدل،  تبعیض ستیز، ظلم ستیز و فساد ستیز است، غدیر مبنای عشق عاشقان به حضرت امیرالمومنین علی (ع) است و غدیر را مثل عاشورا باید به خانه ها ببریم و در بعد معرفتی، مباحث کلامی و اعتقادی بر روی ان کار شود.
حجت الاسلام و المسلمین صدیقی خاطرنشان کرد :باید برای برای کودکان  کلاس علی شناسی را با سبک خود پیاده کنیم و در سطح دبستان ها، دبیرستانها و دانشگاه هها صاحبان فکر و ابتکار به میدان بیایند و نواوری کنند. خطیب نماز جمعه تهران با اشاره به فرارسیدن ایام ذیی الحجه و مناسبت های این ایام ، روز عرفه را روز دعا و توسل توصیف کرد و افزود : دعا اسلحه ما است روز عرفه روز دعا است و سلاح های دنیایی بدون دعا و توسل کارایی ندارد ، روز عرفه با دعا و دل های شکسته باید برای روز فرج دعا کنیم و این روز ممتازترین روز برای نزدیکی به خدا بعد از شب های قدر است.
امام جمعه موقت تهران با اشاره به سالروز تاسیس قرارگاه پدافند ارتش جمهوری اسلامی  از تمامی تلاشگران این عرصه در ارتش و سپاه پاسداران انقلاب اسلامی سپاسگزاری کرد.         دنیای اسلام، امروز به وهابیت مبتلاست خطیب نماز جمعه تهران گفت: امروز دنیای اسلام مبتلا به وهابیت است.
   حجت الاسلام والمسلمین صدیقی در خطبه اول نماز جمعه امروز تهران با بیان اینکه ظلم اختصاص به پادشاهان و سلاطین ندارد و هرکس می تواند با رفتار خود در حق دیگران ظلم کند، افزود: خانه های ما باید خانه های لطف باشد زیرا خانواده ها نیز عائله خداوند هستند. وی گفت: اگر انسان بتواند از ظلم برای خود مصونیتی بسازد به قرب خدا نائل می شود .
خطیب نماز جمعه تهران با بیان اینکه شرک، ظلم عظیم است و خداوند کسی را که مشرک است نمی بخشد گفت: امروز وهابی ها جهنم سوزانی برای بشریت ساختند که همه جا را به آتش کشیده است. حجت الاسلام صدیقی افزود: اینها مقلد پیامبر نیستند بلکه مقلد ابن تیمیه ای هستند که حکم خدا را از غیرخدا گرفت و وهابیون نیز از او درس گرفتند.
        امیرسرتیپ اسماعیلی: عبور روزانه 1400 فروند هواپیمای خارجی از آسمان ایران فرمانده قرارگاه پدافند هوایی خاتم الانبیاء (ص) گفت: سال گذشته، 50 میلیون نفر مسافر در پروازهای خارجی از آسمان امن کشورمان عبور کردند. امیر سرتیپ فرزاد اسماعیلی در سخنرانی پیش از خطبه های نماز جمعه امروز تهران افزود: روزانه 1400 فروند هواپیمای مسافربری خارجی از آسمان کشورمان عبور می کنند و با وجود ناامنی های منطقه آسمان کشور ما را انتخاب کردند.
  وی گفت: 500 هزار پرواز خارجی سال گذشته با وجود تحریم های ناجوانمردانه و نابخردانه استکبار از آسمان ایران عبور کرد و سازمان بین المللی هوانوردی امن ترین آسمان خاورمیانه را آسمان ایران دانست. فرمانده قرارگاه پدافند هوایی خاتم الانبیاء (ص) افزود: حقوق بشر ایرانی و اسلامی با مشارکت ارتش ، سپاه و سازمان هواپیمایی کشوری رقم خورد امروز ما اعلام می کنیم شاید برخی از کشورهای منطقه از نظر تجهیزات متمکن تر باشند اما به برکت خون شهدا و تدابیر رهبر انقلاب ما قوی تر هستیم و کشوری امن داریم .
وی افزود : تجربیات 8 سال دفاع مقدس نشان داد که دفاع هوایی باید بومی باشد چنانچه در والفجر 8 این توانمندی در رزمندگان ما منجر به ساقط شدن 80 فروند از انواع پرنده های دشمن شد . وی با بیان اینکه امروز حمله و تجاوز به کشوری به شکل عمده از راه دور شکل می گیرد گفت : همواره زیرساخت ها ، پالایشگاهها ، میادین نفتی و گازی و نیروگاهها در معرض خطر است و قرارگاه پدافند هوایی با استفاده از ظرفیت های ارتش ، سپاه و بسیج مردمی در 3 هزار و 700 نقطه از نقاط صعب العبور به عنوان خط مقدم دفاعی مستقر شده تا بتواند نخستین سیلی خشم ملت را به گوش تهدیدکنندگان امنیت این کشور بزند .
  امیرسرتیپ اسماعیلی گفت: با توجه به حضور نیروهای فرامنطقه ای در غرب آسیا و کشف و شناسایی انبوهی از پروازهای بیگانه و احتمال تجاوز به حریم هوایی کشورمان قرارگاه پدافند هوایی خاتم الانبیاء (ص) با بهره گیری از توان ارتش ، سپاه و بسیج و با تعریف ماموریت های بی وقفه از 10 شهریور 1387 به تدبیر رهبر معظم انقلاب تشکیل شد تا از آسمان کشور حفاظت کند .
  وی افزود : امروز رهبر انقلاب پدافند را نیرویی در خط مقدم آرایش نیروهای مسلح می دانند و ما با تکیه به این پشتوانه و در آستانه دهمین سالروز تشکیل قرارگاه پدافند هوایی هیچگاه اجازه دست درازی دشمنان را به این کشور نخواهیم داد .  فرمانده قرارگاه پدافند هوایی خاتم الانبیاء (ص) گفت: یکی از برکات تشکیل این قرارگاه به برکت خون شهدا وابسته نبودن به خارج و طراحی و تولید رادارهای راهبردی، موشک های هوشمند و سامانه های کنترل و فرماندهی یکپارچه و گروهی است .
  امیر سرتیپ اسماعیلی افزود : امروز سخن قاطع همه ملت ایران این است که هم موشک برای دفاع و هم گفتگو برای احترام متقابل لازم است. وی گفت: با قدرت نشات گرفته از خون شهدا و تحت استعانت ولی امر مسلمین به هرگونه دست درازی به آسمان کشور همانند دستگیری ریگی ملعون، فرود اجباری هواپیمایی نظامیان ناتو در بندرعباس و برخورد قاطع با هواپیماهای جنگی آمریکایی در قائله دستگیری تفنگداران آمریکایی پاسخ می دهیم؛ با تأسی از رشادت های 8 سال دفاع مقدس جواب رزمندگان ما به اقدامات احتمالی جوابی کوبنده خواهد بود.
   

کد خبر: 882690  |  مشاهده خبر در منبع اصلی: شبستان
گردآوری اخبار بوسیله ربات جستجوگر پارست
راجع به ربات پارست بیشتر بدانید
به اشتراک بگذارید

آخرین خبرهای سياسي

سلیمی‌نمین:تفکیک وزارتخانه‌ها اتلاف انرژی است/ بافت دولت چندان قابل تغییر نیست/مجلس به کارهای... نامه  ۴۹ دقیقه پیش

گروه سیاست نامه‌نیوز: اردیبهشت ماه بود که روحانی در مراسمی از وزرای ناامید خود گلایه کرد؛ همان گلایه زمینه ساز این تحلیل در محافل خبری و رسانه ای شد که فصل تغییر در ترکیب کابینه فرارسیده است اما طولی نکشید که سخنگوی دولت اعلام کرد «چنین اتفاقی نخواهد افتاد». حالا بعد از دو ماه دوباره واعظی رئیس دفتر...

سرنوشت مبهم حزب لاریجانی/حسن بیادی:جلسات متوقف شده است/ لاریجانی من را هم دعوت کرده بود/ ناطق... نامه  ۴۹ دقیقه پیش

گروه سیاست نامه نیوز: حسن بیادی با بیان اینکه مردم نتیجه مشارکت خود را در انتخابات فقط ماه نخست حس می کنند و بعد پشیمان می شوند، به نامه نیوز گفت: علت پشیمانی هم آن است که ما حزب نداریم و دولت ها و مجلس بعد از آغاز دوره فعالیت خلاف شعارهای خود عمل می کنند بنابراین ضرورت دارد سیستم اداری کشور حزبی...

نمایشگاه عرضه مستقیم کالا در ایرانشهر افتتاح شد ایرنا  ۱ ساعت پیش

مسئول برپایی نمایشگاه روز جمعه به خبرنگار ایرنا گفت: 70 درصد غرفه های این نمایشگاه مربوط به فعالان اقتصادی خارج از سیستان و بلوچستان و 30 درصد داخل استان است.مهدی مدیحی افزود: در این نمایشگاه اجناس با 20 درصد تخفیف نسبت به بازار عرضه می شود.وی اظهار داشت: این نمایشگاه تا ششم تیرماه سالجاری دایر است...

350 میلیاردریال به مددجویان کهگیلویه و بویراحمد اختصاص یافت ایرنا  ۱ ساعت پیش

فرید محبی روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: به موجب بند «ب» تبصره 16 قانون بودجه سال 1397 سهمیه امسال تسهیلات اشتغالزایی تخصیصی به مددجویان زیر پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره) کهگیلویه و بویراحمد از محل منابع قرض‌ الحسنه در بانک ‌های عامل استان 350 میلیارد ریال است.وی افزود: همکاری...

شوک دستگاه های امنیتی کشورهای منطقه در مورد جاسوسی وزیر اسرائیل برای ایران + عکس نامه  ۲ ساعت پیش

به گزارش نامه نیوز موضوع بازداشت یک وزیر سابق اسرائیلی به اتهام جاسوسی برای ایران همچنان با وجود گذشت نزدیک به یک هفته، تیتر اول رسانه‌های رژیم صهیونیستی را تشکیل می‌دهد.در همین ارتباط، روزنامه جروزالم پست امروز (پنجشنبه) در مطلبی تحت عنوان "پیامدهای شکست اطلاعاتی اسرائیل در قضیه جاسوسی ادعایی ایران...

چین 100 میلیون دلار تجهیزات نظامی به کامبوج اعطا می کند ایرنا  ۲ ساعت پیش

به گزارش روز جمعه ایرنا، این اقدام در حالی انجام شده است که مانورهای نظامی پکن و حضور ناوهای جنگی امریکا در دریای مورد منازعه جنوبی چین افزایش یافته و این مساله به نوبه خود تنش ها را در این منطقه تشدید کرده است.چین ادعا می کند بیش از 90 درصد دریای جنوبی چین، محلی که ارزش تجارت دریایی سالانه آن 3میلیارد...

ژاپن تمرینات مقابله با حملات موشکی کره شمالی را متوقف کرد ایرنا  ۲ ساعت پیش

به گزارش روز جمعه ایرنا این کشور پیشتر چندین بار چنین تمریناتی را به دنبال آزمایش های موشکی بالستیک دوربرد کره شمالی برگزار کرد و حالا به توقف آن تصمیم گرفته است.این یکی از پیامدهای دیدار دونالد ترامپ رییس جمهوری آمریکا با 'کیم جونگ او' رهبر کره شمالی در اوایل ماه جاری میلادی در سنگاپور است که بر اساس...

ساخت ایران| "موشک کایت"؛ پخش کننده ریز مهمات + عکس تسنیم  ۳ ساعت پیش

به گزارش خبرنگار دفاعی خبرگزاری تسنیم، از جمله دستاوردهای جهاد خودکفایی نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی تولید انواع موشک‌ها و بمب‌های هواپرتاب برای استفاده روی انواع جنگنده‌ها است.بیشتر بخوانید: فرمانده جدید پایگاه هوایی شیراز منصوب شدساخت ایران| موشک هدایت شونده "زوبین"...

فساد سارا نتانیاهو در خانه نتانیاهو خبرگزاری برنا  ۳ ساعت پیش

به گزارش گروه خبر خبرگزاری برنا، دادستانی اسرائیل سارا نتانیاهو را به اختلاس و سوء استفاده سیستماتیک از اعتماد عمومی متهم کرد.

سرمربی کرواسی: عامل پیروزی، عملکرد خوب بازیکنانم بود ایرنا  ۴ ساعت پیش

به گزارش ایرنا به نقل از فیفا، دالیچ افزود: پیروزی که به دست آمد، عامل اصلی آن عملکرد بد تیم ملی آرژانتین نبود، بلکه بازی خوب شاگردان من بود؛ هرچند من از روز اول به آنان ایمان داشتم.وی ادامه داد: از پیش می دانستیم که دفاع سه نفره آرژانتین کند است و زمانی که زیر فشار قرار گیرد، دستپاچه می شود.دالیچ البته...

ارسال برای دوستان

پخش اخبار زنده