تعداد بازدید: ۳۲
تاريخ انتشار: یکشنبه،۵ شهریور ۱۳۹۶
ساعت انتشار: ۱۴:۴۷
قتل پدر به خاطر شکنجه‌های دوران کودکی
سلامت نیوز: متهمانی‌ که ١٠ سال قبل مرتکب دو قتل در یک گاوداری شده‌اند، بار دیگر پای میز محاکمه حاضر شدند. به گزارش سلامت نیوز به نقل از روزنامه شرق، یکی از این متهمان که در این پرونده متهم است پدرش را به قتل رسانده،‌ در جلسه رسیدگی ادعا کرد شکنجه‌های دوران کودکی انگیزه‌ای برای انتقام از پدرش شد.
زمستان سال ٨٥ مأموران از وقوع دو فقره قتل در یک گاوداری در شهریار با‌خبر شدند. با اعلام این خبر مأموران بلافاصله در محل جنایت حاضر شدند و پس از تحقیقات اولیه متوجه شدند صاحب‌ گاوداری و یک کارگر افغانستانی او با ضرباتی که به سرشان وارد شده است، به قتل رسیده‌اند. در ادامه تحقیقات مأموران سرنخی که منجر به کشف راز این جنایت و شناسایی عامل یا عاملان آن شود، به دست نیامد؛ اما تحقیقات در این زمینه همچنان در دستور کار پلیس قرار داشت تا اینکه سال ٨٩ زن جوانی که ادعا کرد دختر کارگر افغانستانی است که در آن جنایت به قتل رسیده، به اداره پلیس مراجعه و راز این قتل را فاش کرد.
او به کارآگاهان گفت: چهار سال پیش برادرم اکبر همراه با سه نفر از دوستانش، پدرم و صاحب گاوداری را به قتل رسانده است. پدرم به تریاک اعتیاد داشت و همیشه ما را شکنجه می‌داد. او همچنین هنگام ازدواج مادرم را فریب داده و به او نگفته بود اهل افغانستان است؛ به‌همین‌خاطر برادرم از او کینه داشت.
این زن در ادامه به کارآگاهان گفت: همان شب که برادرم همراه با سه نفر از دوستانش مرتکب این جنایت شد، ماجرا را برای من تعریف کرد؛ اما من را قسم داد که رازش را فاش نکنم. آن زمان خیلی ترسیده بودم؛ برای همین جرئت نکردم درباره این موضوع با کسی سخن بگویم تا اینکه مدتی پیش ازدواج کردم و به خاطر اعتمادی که به شوهرم داشتم، این موضوع را برای شوهرم تعریف کردم.
او با شنیدن حرف‌هایم من را تشویق کرد به اداره پلیس مراجعه کنم و ماجرا را برایشان تعریف کنم؛ به‌همین‌خاطر حالا پس از گذشت چند سال با اعتمادی که به شوهرم دارم، تصمیم گرفتم راز این جنایت را برای پلیس فاش کنم. با ادعای این زن جوان برادرش اکبر بازداشت و از او بازجویی شد. او که ابتدا منکر این جنایت شد، با اراده مستندات از سوی پلیس مجبور به اعتراف شد و به کارآگاهان گفت: زمانی که دست به این جنایت زدم، ١٨ سال داشتم.
پدرم همیشه من را کتک می‌زد. از زمانی که هشت سال داشتم، سیخ‌ داغ روی بدن من می‌گذاشت و گاهی سیگارش را روی بدن من خاموش می‌کرد. او همچنین زمانی که با مادرم ازدواج کرد، او را فریب داده بود؛ برای همین همیشه می‌خواستم که از او انتقام بگیرم. اکبر در ادامه تحقیقات به کارآگاهان گفت: چند روز قبل از قتل، پدرم برادر کوچکم را شکنجه داده بود؛ برای همین خیلی عصبانی بودم.
چند روز پس از آن متوجه شدم صاحب گاوداری یکی از گاوهایش را به قیمت ٧٠٠‌ هزار تومان فروخته است؛ برای همین خاطر نقشه سرقت از گاوداری را با یکی از دوستانم مطرح کردم و به او گفتم می‌خواهم با پدرم تسویه‌حساب کنم؛ اما تنهایی نمی‌توانم این کار را انجام دهم، برای همین از او کمک خواستم و او نیز دو نفر از دوستانش را با خودش آورد.
آن شب همراه سه نفر از دوستانم به نام‌های رامین، مجید و مهران بودم. مهران دم در مراقب بود و من، رامین و مجید داخل شدیم. آنها به دفتر گاوداری سراغ صاحب آنجا رفتند و من هم به اتاقی که پدرم در آن بود، رفتم. زمانی که به بالای سر پدرم رفتم، او خواب بود و من چند ضربه با میلگرد به سرش زدم و بعد به حیاط رفتم که متوجه شدم دو نفری که همراه من بودند، هم صاحب گاوداری را به قتل رسانده‌اند.
دوباره وارد اتاقی که پدرم داخل آن بود، شدم و پدرم هنوز زنده بود و نفس می‌کشید؛ به‌همین‌دلیل رامین چند ضربه دیگر با چکش به سر پدرم زد و او را به قتل رساند. با اعترافات این مرد جوان و اطلاعاتی که او در اختیار کارآگاهان قرار داده بود، دستگیری سه همدست دیگر او نیز در دستور کار قرار گرفت و موفق شدند پس از مدتی مجید و مهران را شناسایی و بازداشت کنند؛ اما رامین که چند ضربه به سر پدر اکبر زده بود، همچنان فراری است و تحقیقات برای دستگیری او بی‌نتیجه مانده است.
به‌این‌ترتیب با توجه به شکایت اولیای‌دم، گفته‌های متهمان و سایر مدارک موجود در پرونده کیفرخواست علیه آنها صادر و پرونده برای رسیدگی در اختیار شعبه دوم دادگاه کیفری استان تهران به ریاست قاضی زالی قرار گرفت. در ابتدای جلسه نماینده دادستان کیفرخواست را قرائت کرد؛ سپس اولیای‌دم صاحب گاوداری در جایگاه ویژه حاضر شدند و از قضات تقاضای قصاص متهمان را کردند؛ سپس نوبت به اولیای‌دم کارگر گاوداری رسید.
آنها در جایگاه ایستادند و از قصاص متهمان گذشتند. با پایان گفته‌های اولیای‌دم نوبت به متهمان رسید. آنها نیز بار دیگر حرف‌های قبلی خود را تکرار کردند.در جلسه‌ای که روز گذشته برگزار شد، اکبر در جایگاه قرار گرفت و گفت: قتل را قبول ندارم. اگر پدرم با ضربه‌ای که من به سر او وارد کرده‌ام، کشته شده است، قبول می‌کنم که من قاتل هستم؛ اما پس از من رامین چند ضربه به سر او وارد کرد و اصلا مجید وارد گاوداری نشد.
حرف‌هایی که درباره او گفته‌ام، دروغ بوده ‌است. واقعیت چیزی است که حالا می‌گویم.سپس مجید در جایگاه حاضر شد و گفت که من اصلا وارد گاوداری نشدم و مهران هم کنار من بود و او هم وارد گاوداری نشد. من هفت سال است بدون اینکه کاری کرده‌ باشم در زندان هستم.با پایان جلسه رسیدگی هیئت قضات برای صدور رأی دادگاه وارد شور شدند.
گفت‌وگو با متهم اصلی پرونده چرا می‌خواستی از پدرت انتقام بگیری؟از زمانی که به خاطر دارم، او همیشه من، خواهر و برادرانم را آزار می‌داد و با سیخ ما را می‌سوزاند؛ برای همین زمانی که ١٠ سال داشتم، از خانه فرار کردم. به کجا رفتی؟به مشهد رفتم. تا ١٥‌سالگی در آنجا ماندم.آنجا به چه کاری مشغول بودی؟کارتن‌خواب بودم و در خیابان‌ها پرسه می‌زدم.
زمانی که ١٥ سال داشتی به خانه برگشتی؟بله، زمانی که به خانه بازگشتم، باز ‌هم شاهد آزار و اذیت پدرم بودم؛ برای همین تصمیم گرفتم از او انتقام بگیرم. او برادر کوچکم را کتک می‌زد. از کشتن پدرت چه حسی داری؟پشیمانم.

کد خبر: 885626  |  مشاهده خبر در منبع اصلی: سلامت نیوز
گردآوری اخبار بوسیله ربات جستجوگر پارست
راجع به ربات پارست بیشتر بدانید
به اشتراک بگذارید

آخرین خبرهای علمي

سمعک "گوگل" امکان شنیدن را برای ناشنوایان میسر می‌کند هموطن سلام  ۴۴ دقیقه پیش

به نقل از انگجت، بنا بر اعلام "سازمان بهداشت جهانی" نزدیک به ۴۶۶ میلیون نفر در دنیا ناشنوا هستند. هم‌چنین پیش‌بینی شده است که تا سال ۲۰۵۰ میلادی، تعداد این افرد به ۹۰۰ میلیون نفر خواهد رسید. امروزه، پیدا کردن راهی که به افراد ناشنوا کمک کند تا از دستگاه‌های گوناگون استفاده کنند، چالشی بزرگ برای شرکت‌های...

ساندبار جدید سامسونگ و هارمان کاردون هموطن سلام  ۴۴ دقیقه پیش

لوگوی هر دو شرکت سامسونگ و هارمان کاردون روی بدنه ساندبارهای جدید نقش بسته است که نشان دهنده این همکاری خواهد بود. سامسونگ در سال ۲۰۱۷ شرکت هارمان را خریداری کرد و از آن زمان تا کنون این دو شرکت روی محصولات موبایلی مانند هدفون‌های AKG فعالیت می‌کنند که همراه با گوشی‌ها و تبلت‌های سامسونگ عرضه می‌شوند....

آمادگی روسیه برای همکاری با ایران در حوزه دارو و تجهیزات پزشکی بهداشت نیوز  ۱ ساعت پیش

آمادگی روسیه برای همکاری با ایران در حوزه دارو و تجهیزات پزشکی به گزارش بهداشت نیوز: در این جلسه دکتر محسن اسدی لاری قائم مقام وزیر در امور بین الملل ضمن ابراز خرسندی از همکاری ایران وروسیه و رابطه عمیق این دو کشور، گفت: امیدواریم با توجه به سطح همکاری های گذشته شاهد ارتقای همکاری‌ها بین دو کشور باشیم.

۱۸۱ مورد مرگ و میر آنفلوآنزا در کشور طی سال گذشته بهداشت نیوز  ۱ ساعت پیش

۱۸۱ مورد مرگ و میر آنفلوآنزا در کشور طی سال گذشته به گزارش بهداشت نیوز: دکتر فرشید رضایی در مراسم معرفی واکسن آنفلوآنزای جدید چهارظرفیتی افزود: در سال گذشته ۳۱ هزار نفر بستری مشکوک به آنفلوآنزا در کشور داشتیم که از ۱۹ هزار مورد آنها نمونه برداری شده و ۳۷۲۲ مورد مثبت آنفلوآنزا تائید شد.

کشورهای نفت خیز خاورمیانه زیر تیغ هکرها شبکه ایران  ۱ ساعت پیش

ایران آنلاین /امروزه امنیت سایبری، یکی از موضوع‌های داغ روز است، چرا که اگر درگذشته کشورها در فضایی فیزیکی و جبهه‌های جنگ با یکدیگر مقابله می‌کردند، امروزه دامنه این تقابل به سیستم‌های رایانه‌ای کشیده شده و این، جنگ‌های سایبری هستند که برنده نهایی یک مناقشه را مشخص می‌کنند؛...

ایران و تحریم های ترامپ تنها العالم فارسی  ۲ ساعت پیش

العالم _ آمریکا ترامپ نه تنها در جبهه ایران بلکه در بیست جبهه تحریمی دیگر مشغول به سیاست ورزی است. به نظر عرصه بین المللی این روزها به عرصه ای برای آزمون و خطاهای مکرر این رییس جمهور تاجر تبدیل شده است. تاجری که مولفه های کار تجارت را با مولفه های حکمرانی اشتباه گرفته و تنها از...

نوزادان در کالسکه مواد آلاینده بیشتری تنفس می‌کنند همشهری آنلاین  ۸ ساعت پیش

نوزادان در کالسکه مواد آلاینده بیشتری تنفس می‌کنند نوزادان در کالسکه مواد آلاینده بیشتری تنفس می‌کنند دانش > پزشکی - همشهری آنلاین:دانشمندان می‌گویند نوزادانی که در کالسکه گذاشته می‌شوند، ممکن است تا ۶۰ درصد بیشتر نسبت به بزرگ‌سالان مواد آلاینده‌ هوا را استنشاق کنند. ...

کدو سبز را خام مصرف کنید بهداشت نیوز  ۹ ساعت پیش

کدو سبز  را خام مصرف کنید به گزارش بهداشت نیوز: کدو سبز حاوی مقادیر بالایی انواع ویتامین C، ویتامین های B از جمله فولات و ویتامین A و مواد معدنی از جمله پتاسیم، منگنز، منیزیم، فسفر و کربوهیدرات، پروتئین و فیبر می باشد. کدو سبز خام را می توان در انواع سالاد استفاده کرد، کدو سبز پخته را می توان برای تهیه انواع سوپ، خورش و کوکو...

اگر شب ها گرسنه بخوابیم چه اتفاقی برایمان می افتد؟ بهداشت نیوز  ۹ ساعت پیش

اگر شب ها گرسنه بخوابیم چه اتفاقی برایمان می افتد؟ به گزارش بهداشت نیوز: ۱- کم شدن خواب وقتی بدون خوردن شام به رختخواب می روید، گرسنگی باعث می شود مدام غلت بزنید و به راحتی به خواب نروید. حتی زمانی که بالاخره به خواب می روید احساس گرسنگی مغز را هوشیار نگه می دارد و در نتیجه نمی توانید خواب کافی و عمیقی داشته باشید. به علاوه، تحقیقات نشان می دهد کم...

با این عادات اشتباه سیستم ایمنی بدن خود را ضعیف می کنید بهداشت نیوز  ۱۰ ساعت پیش

با این عادات اشتباه سیستم ایمنی بدن خود را ضعیف می کنید به گزارش بهداشت نیوز: این عادات اشتباهی که هر روز انجام می دهید سیستم ایمنی را نابود می کنند هنگامی که شما می خوابید بدن شما سیستم ایمنی بدن را برای مقابله با انواع باکتری، ویروس ها و دیگر عوامل تقویت می کند. بر اساس تحقیقات مجله فیزیولوژیکی اروپایی Pflugers Archiv, اگر به اندازه کافی نخوابید، در...

ارسال برای دوستان

پخش اخبار زنده