تعداد بازدید: ۳۱
تاريخ انتشار: دوشنبه،۶ شهریور ۱۳۹۶
ساعت انتشار: ۲۳:۳۳
داعش شکست را پذیرفت که پیشنهاد مذاکرات داد/ شروط حزب‌الله برای آتش‌بس
به گزارش ایلنا، سید حسن نصرالله در سخنان خود به مناسبت پیروزی در نبرد با گروه تروریستی داعش در منطقه القلمون و مناطق مرزی لبنان و سوریه خاطرنشان کرد: حزب‌الله در پی سوء‌استفاده و باج‌خواهی از یک قضیه انسانی نیست، بنابراین تمامی کسانی که این‌گونه اتهامات را متوجه حزب‌الله می‌دانند یا نادان هستند یا با زبان عربی به خوبی آشنایی ندارند یا کسانی هستند که برای امور اخلاقی ارزشی قائل نیستند.
اعلام شرایط حزب‌الله برای مذاکره دبیرکل حزب‌الله لبنان با اشاره به نبرد با گروه تروریستی داعش خاطرنشان کرد: تا زمانی که گروه تروریستی داعش خود را در محاصره کامل و ناچاری ندید رزمندگان حزب‌الله و سربازان ارتش از مبارزه با این گروه تروریستی دست برنداشتند و زمانی که داعش شکست را کامل پذیرفته و پیشنهاد مذاکرات را داد ما نیز خود را برای آتش‌بس اعلام کردیم.
وی با اشاره به مفاد توافق با گروه تروریستی داعش برای تخلیه این مناطق اظهار داشت: از شرایطی که ما برای گروه تروریستی داعش تعیین کردیم مشخص شدن سرنوشت سربازان ارتش، تسلیم پیکرهای تمامی شهدای حزب‌الله و نیروهای ارتش، و آزادی تمامی ‌اسقف‌های ربوده شده لبنانی از جمله خبرنگار ربوده شده یعنی «سمیر کساب» بوده که داعش اعلام کرد اسقف‌های ربوده شده و سمیر کساب نزد عناصر داعش نیستند.
سید حسن‌نصرالله افزود: همچنین آزادی «احمد معتوق» از رزمندگان حزب‌الله لبنان و تسلیم پیکرهای سه شهید مدافع حرم حزب‌الله لبنان از دیگر شروط ذکر شده در این توافقنامه بود. وی تاکید کرد: حزب‌الله هرگونه توافق با داعش بدون مشخص شدن سرنوشت سربازان ارتش لبنان که توسط گروه تروریستی داعش ربوده شده بودند را رد کرده است.
تسلیم شدن داعش مقابل حزب‌الله در جرود دبیر کل حزب‌الله لبنان خاطرنشان کرد: آنچه در جرود اتفاق افتاد چه در وادی نظامی و چه در وادی سیاسی تسلیم شدن گروه تروریستی داعش مقابل ما بود. نصرالله ادامه داد: بر اساس این توافق 670 غیرنظامی، 331 زخمی، 26 فرد کاملا مسلح و 308 فرد با سلاح انفرادی از این مناطق خارج شدند.
نبرد قاطعانه‌ای علیه داعش داشتیم عناصر تسلیم شده گروه تروریستی داعش در تحفظ نیروهای حزب‌الله قرار دارند تا وضعیت پیکر شهیدی که سر از بدن او جدا کردند نیز مشخص شود. همه ما متفق الرای بودیم که آزادسازی اراضی لبنان و سوریه از لوث وجود داعش بدون مشخص شدن سرنوشت ارتشیان ربوده شده پیروزی ناقصی خواهد بود و یکی از دلایل که عملیات آزادسازی این مناطق از اشغال داعش به آرامی و با سرعت کم انجام می‌شد نیز مشخص شدن سرنوشت همین سربازان بود.
اگر ما نبرد قاطعانه‌ای علیه عناصر گروه تروریستی داعش در این منطقه انجام می‌دادیم ممکن بود کسانی که از سرنوشت این سربازان مطلع بودند نیز کشته شوند. نه خیانت کردیم؛ نه به عقب برمی‌گردیم سید حسن‌نصرالله در ادامه تاکید کرد: ما با عناصر گروه تروریستی داعش توافق کرده‌ایم و در این توافق نه خیانت خواهیم کرد، نه به عقب باز خواهیم گشت و نه با کسی بازی خواهیم کرد.
کسانی که خواستار برخورد شدید و قاطع با عناصر داعش هستند باید بدانند به این توافقی که با گروه داعش انجام داده‌ایم ایستادگی کرده و خود را متعهد به انجام تمامی وعده‌های داده شده می‌دانیم. وی تشریح کرد: باید از دولت لبنان و مجلس این کشور خواست تا درباره کسانی که این سربازان را نزد داعش رها کرده و رفتند تحقیق و پیگیری صورت بپذیرد.
همچنین خطاب به کسانی که خواستار انتقام خون این شهدا هستند از آن‌ها می‌خواهیم توجه خود را به سوی افرادی معطوف کنند که این سربازان را نزد گروه تروریستی داعش تنها گذاشتند. دبیرکل حزب‌الله لبنان افزود ارتش توانایی آزادسازی این سربازان ربوده شده را داشت ولی تصمیمات سیاسی ضعیف باعث رها شدن این سربازان در دست عناصر داعش شد.
وی در تبیین اهداف عملیات ارتش لبنان، ارتش سوریه و حزب‌الله لبنان علیه عناصر داعش گفت: هدف از این عملیات حفظ اراضی و امن ساختن آن به‌علاوه نابودی داعش در منطقه بوده است. سید حسن نصرالله ادامه داد: در عملیات مشترک میان حزب‌الله و ارتش سوریه علیه گروه تروریستی داعش که موسوم به «فجر الجرود» است 11نفر از رزمندگان حزب‌الله و 7سرباز ارتش سوریه به شهادت رسیدند.
پیروزی در جرود بخشی از پیروزی‌های موجود در منطقه است دبیرکل حزب‌الله لبنان اظهار داشت: ما در آستانه آزادی کامل خاک لبنان و تامین امنیت کامل مناطق مرزی لبنان و سوریه قرار داریم. پیروزی در جرود بخشی از پیروزی‌های موجود در منطقه است. شکست‌های متوالی در موصل، صحرای سوریه، جنوب رقه، اطراف دیرالزور و حلب تاثیر به‌سزایی در شکست عناصر این گروه تروریستی در مناطق مرزی لبنان و سوریه داشت.
منبع به وجود آمدن گروه‌های تروریستی وی با اشاره به منبع به وجود آمدن گروه‌های تروریستی تصریح کرد: هر روز بیشتر ثابت می‌شود این گروه‌های تروریستی-تکفیری توسط دولت آمریکا تشکیل شده‌اند چراکه این گروه‌ها هیچ‌گاه اقدامی علیه رژیم صهیونیستی انجام نداده‌اند و در مقابل کسانی که برای عناصر داعش در سوریه و القلمون و عراق گریه و زاری می‌کنند اسرائیلی‌ها هستند.
نصرالله تاکید کرد: نبرد جرود برای نابودی گروه تروریستی داعش در ادامه راه مبارزه با اسرائیل است. امروز هیچ داعشی و تروریستی در اراضی لبنان وجود ندارد وی افزود: روز 28 آگوست دومین روز آزادی در تاریخ لبنان و منطقه ثبت خواهد شد و فرقی نمی‌کند دولت لبنان به این امر اعتراف کند یا خیر. امروز هیچ داعشی و تروریستی در اراضی لبنان وجود ندارد.
25 ماه می سال 2000 میلادی لبنان برابر اسرائیل به پیروزی رسید و جز کسانی که وامدار اسرائیل در لبنان بودند همه از این پیروزی خوشحال شدند و امروز لبنان مجددا پیروز شده و مجدد شاهد خوشحالی اکثریت و ناراحتی وامداران جبهه النصره، داعش و کسانی که پشت این گروه‌های تروریستی هستند اعم از دولت‌های منطقه و بین‌المللی هستیم.
دبیرکل حزب‌الله لبنان در ادامه گفت: اگر این نبرد را انجام نمی‌دادیم ممکن بود عناصر تروریست مناطق بیشتری در شمال و در منطقه البقاع را به اشغال خود درآورند. برگزاری جشن پیروزی در شهر بعلبک حسن نصرالله اعلام کرد: جشن پیروزی روز پنج‌شنبه آتی در شهر بعلبک برگزار می‌شود. مردم بقاع این پیروزی را با اهدای خون بهترین جوانان خود به دست آوردند.
ما درست زمانی که حجاج بیت‌الله الحرام مقابل خانه خدا می‌ایستند در بعلبک ایستاده  و معانی حج را بیان خواهیم کرد. روز پنج‌شنبه روز جشن پیروزی ما برابر تمامی این شیاطین است. کسی کشور ما را تهدید کند با او مبارزه می‌کنیم وی متذکر شد: اهالی البقاع از اصلی‌ترین عوامل پیروزی در این نبرد هستند و تمامی آن‌ها از کوچک و بزرگ‌شان را به این جشن دعوت می‌کنم.
اهالی البقاع روز پنج‌شنبه ثابت خواهند کرد این پیروزی بزرگ را با اهدای زندگی فرزندان خود رقم زده‌اند و اگر کسی کشور ما را تهدید کند با او مبارزه خواهیم کرد و شهید خواهیم شد و در همین جا دفن می‌شویم.

کد خبر: 887753  |  مشاهده خبر در منبع اصلی: ایلنا
گردآوری اخبار بوسیله ربات جستجوگر پارست
راجع به ربات پارست بیشتر بدانید
به اشتراک بگذارید

آخرین خبرهای بين‌الملل

سناتور آمریکایی خطاب به ترامپ: جنگ لفظی علیه ایران، شما را از شر پرونده دخالت روسیه در انتخابات... آفتاب نیوز  ۲۶ دقیقه پیش

آفتاب‌‌نیوز : سرویس بین الملل- یک سناتور آمریکایی به پرونده دخالت روسیه در انتخاب ترامپ به عنوان رییس‌جمهور اشاره کرده و اتهام‌زنی‌های اخیر ترامپ علیه ایران را دست و پا زدن برای خلاصی از شر این پرونده و انحراف افکار عمومی خوانده است.به گزارش آفتاب‎نیوز؛ «باب مولر» سرپرست تیم تحقیقات درباره ارتباط میان...

امارات: جنگ در الحدیده را از سرمی‌گیریم العالم فارسی  ۲۹ دقیقه پیش

العالم ـ یمن به گزارش القدس‌العربی، «انور قرقاش» وزیر مشاور در امور خارجه دولت امارات، روز گذشته طی اظهاراتی تهدید کرد، در صورتی‌که تلاش‌های «مارتین گریفیتس» فرستاده ویژه سازمان ملل در امور یمن در جهت متقاعد کردن انصارالله از الحدیده، شکست...

دو شهید در کرانه باختری و نوار غزه العالم فارسی  ۲۹ دقیقه پیش

العالم- فلسطین اشغالی   صبح امروز (دوشنبه) مردم نوار غزه و کرانه باختری با انتشار خبر شهادت دو فلسطینی آغاز شد.  نظامیان رژیم صهیونیستی صبح امروز  به اردوگاه «الدهیشه» در جنوب بیت‌لحم کرانه باختری یورش بردند و درگیری‌های سختی میان آنها...

الشباب مسئول حمله به جنوب سومالی؛27 سرباز کشته شدند شبکه ایران  ۳۰ دقیقه پیش

ایران آنلاین / سخنگوی عملیات نظامی گروه الشباب اعلام کرد این گروه در ابتدا با استفاده از یک خودروی بمب‌گذاری شده پایگاهی در سومالی را هدف گرفت و سپس تیراندازی‌ها آغاز شد. وی ادامه داد: ما ۲۷ سرباز را کشته و کنترل پایگاه نظامی را به دست آوردیم. او افزود: برخی از سربازان به جنگل‌های اطراف...

۸۵۰ آواره سوری لبنان را ترک می کنند شبکه ایران  ۳۰ دقیقه پیش

ایران آنلاین / بازگشت آوارگان سوری از طریق گذرگاه "زمرانی" واقع در شرق لبنان به سمت سوریه آغاز شده است. بازگشت این آوارگان به صورت داوطلبانه صورت گرفته و این سری از بازگشت در میان چهار سری، بزرگترین کاروان بازگشت‌ محسوب می‌شود. ۸۵۰ آواره سوری امروز لبنان را به مقصد سوریه ترک می‌کنند. همزمان...

دیدار وزیر کشور تاجیکستان با دبیرکل پلیس بین الملل خبرگزاری فارس  ۴۷ دقیقه پیش

به گزارش خبرنگار خبرگزاری فارس در دوشنبه، «رمضان رحیم زاده» وزیر کشور تاجیکستان در چارچوب نشست شورای وزرای کشور «همسود» با «یورگین شتاک» دبیرکل پلیس بین الملل دیدار و گفت‌وگو کرد. در این دیدار مسائل مربوط به همکاری در زمینه تعقیب و بازداشت افراد تحت پیگرد پلیس بین الملل بررسی شد. طرفین در این دیدار...

هجوم افراد مسلح به استانداری «اربیل» عراق خبرگزاری فارس  ۴۷ دقیقه پیش

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، امروز (دوشنبه) دو فرد مسلح به ساختمان استانداری اربیل مرکز کردستان عراق حمله کردند. طبق گزارش‌ها این دو به داخل ساختمان استانداری رفتند و در داخل آن باقی ماندند و در مقابل نیز نیروهای امنیتی برای خارج کردن آنان وارد عمل شدند. «طاهر عبدالله» معاون استاندار اربیل...

حمله مسلحانه به ساختمان استانداری اربیل آنا  ۴۹ دقیقه پیش

افراد مسلح ناشناس به ساختمان استانداری اربیل حمله کردند. به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری آنا به‌نقل از وب‌سایت شبکه اسکای‌نیوز عربی، یک مسئول امنیتی کرد گفت دو فرد مسلح به سمت ساختمان استانداری اربیل در اقلیم کردستان...

گفت‌وگوی وزیر امور خارجه عربستان با فرستاده سازمان ملل متحد درباره اوضاع یمن آنا  ۴۹ دقیقه پیش

وزیر امور خارجه عربستان با فرستاده ویژه سازمان ملل متحد در یمن دیدار و درباره اوضاع این کشور رایزنی کردند. به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری آنا به‌نقل از وب‌سایت شبکه اسکای‌نیوز عربی، عادل جبیر در ریاض با مارتین گریفیت...

سفارت آمریکا در کابل با طالبان درباره صلح مشورت کرد مرور نیوز  ۱ ساعت پیش

سفارت آمریکا در کابل با طالبان درباره صلح مشورت کرد به گزارش مرور نیوز به نقل از اطلس، سفارت آمریکا در کابل از آغاز مذاکرات صلح فی مابین آمریکا و طالبان خبر داد. در روزهای اخیر تعدادی از رسانه ها گزارش دادند که مقام های آمریکایی در حال مذاکره مخفیانه با برخی از رهبران طالبان هستند. اکنون شماری از رهبران پشین گروه طالبان در...

ارسال برای دوستان

پخش اخبار زنده