تعداد بازدید: ۱۸
تاريخ انتشار: چهارشنبه،۲۶ مهر ۱۳۹۶
ساعت انتشار: ۲۳:۳۷
اداره امور شهری به مدیرانی لایق و خدمتگزار نیازمند است/ لزوم بازنگری در حاشیه کلانشهر اراک
به گزارش ایرنا، آیت الله قربانعلی دری نجف آبادی شامگاه چهارشنبه در آیین تکریم و معرفی شهردار اراک در فرهنگسرای شهر اراک افزود: این کلانشهر به اجرای تعدادی طرح های مهم عمرانی و زیر بنایی نیاز دارد.وی افزود: ایجاد میدان بزرگ در جوار مصلی و میدان سرداران می تواند به سند افتخاری برای 500 سال آینده این کلانشهر تبدیل شود.
امام جمعه اراک گفت: میدان های شهر اراک به علت وسعت کم جوابگو حجم ترافیک و تردد نیست و لازم است مسئولان مدیریت شهری در این خصوص چاره اندیشی کنند. آیت الله دری نجف آبادی ادامه داد: مدیریت امور شهری در استان مرکزی به افرادی کاردان، لایق و دلسوز نیاز دارد تا از ظرفیت این استان به نحو شایسته استفاده شود.وی اظهار کرد: قطار شهری از دیگر نیازهای کلانشهر اراک برای کاهش بارترافیکی است تا در مسیر مهاجران و شهر جدید امیر کبیر خدمات رسانی کند.
آیت الله دری نجف آبادی گفت: پیگیری تنگناهای حاشیه کلانشهر اراک نیازمند تدبیر مجموعه دستگاه های متولی، به ویژه شهرداری است.وی تصریح کرد: امیدواریم در دولت دوازدهم شاهد پیشرفت های چشمگیری در استان مرکزی باشیم.استاندار استان مرکزی نیز گفت: برای شهرداری ها بیش از 300 نوع وظیفه تعریف شده است و امور شهروندان قبل از تولد تا بعد از مرگ به شهرداری در اتباط است.
سیدعلی آقازاده افزود: امروز شهرداری ها به علت رکود اقتصادی حاکم بر بخش مسکن از نظر درآمد شرایط مطلوبی ندارند و امید است شهرداری ها با بسیج امکانات و ظرفیت های موجود از این بحران خارج شوند.وی گفت: وضعیت خدمات شهری در کلانشهر اراک مطلوب است و فضای سبز مناسبی وجود دارد، اما آنچه شهر اراک و مردم آن باید بهره مند باشند، فراتر از این امکانات است.
استاندار استان مرکزی گفت: انتظار از شهرداری اراک بالا است و باید تعدادی پروژه عمرانی برای شهر اراک تعریف و برای اجرای آن از ظرفیت های استان استفاده شود.آقازاده افزود: این پروژه ها باید در کلانشهر اراک منجر به تحول شود که هم از نظر عمرانی و هم از نظر زیباسازی و ترافیک تاثیرگذار باشد.وی اظهار کرد: استانداری با همه توان از شهرداری و شواری پنجم شهر اراک حمایت می کند و برای تحقق اهداف از هیچ همکاری و تلاشی دریغ ندارد.
استاندار مرکزی گفت: تلاقی انتخابات ریاست جمهوری دوازدهم با شورای پنجم و آغاز فعالیت این 2 مجموعه فرصت مغتنمی است تا در عمر چهار ساله هر دو مجموعه بتوانند، به مردم بیشتر خدمت رسانی کنند.آقازاده افزود: خیلی از شوراهای اسلامی شهرها با دولت هماهنگ هستند ودولت از آنها حمایت می کند و در واقع شهردار جدید اراک بهترین فرصت را کسب کرده تا درسایه همکاری و تعاملی که بین مسئولان وجود دارد، به شهروندان خدمت رسانی کند.
نماینده مردم اراک، کمیجان و خنداب در مجلس شورای اسلامی هم گفت: با تجربه ارزشمندی که شهردار جدید اراک دارد، انتظار است در این مسئولیت مهم موفق و پیروز باشند.محمدعلی کریمی افزود: ارزش خدمت در نظام جمهوری اسلامی ایران و خدمت در شهرداری ها با تنوع گسترده، نیازمند مدیریت هدفمند و باتجربه است.نماینده مردم اراک، کمیجان و خنداب در مجلس شورای اسلامی گفت: توفیق حضور در شهرداری ها با وظایف گسترده و متنوع یک فرصت ارزشمند برای خدمت صادقانه و بی منت به مردم است.
کریمی افزود: همه شهرداران در دوره های متوالی در اراک خدمت کرده اند اما واقعیت این است که هرکس نگاه اجمالی و منصفانه ای به کلان شهر اراک داشته باشد، از وجود تعدادی برنامه و طرح های عقب افتاده مطلع می شود.وی اظهار کرد: هیچ کس انتظار معجزه از شهرداری و شورای شهر ندارد اما با تدبیر و سیاست گذاری منطقی و اصولی می توان مسائل و مشکلات را رفع و کارنامه درخشانی در پایان دوره خدمت به مردم ارائه داد.
نماینده مردم اراک، کمیجان و خنداب در مجلس شورای اسلامی گفت:ظرفیت نیروی انسانی مناسبی در مجموعه شهرداری اراک وجود دارد و در صورتی که شهرداری بتواند انگیزه را در نیروهای این مجموعه افزایش دهد، به توفیق بزرگی دست یافته است.وی اظهار کرد: اداره یک کلانشهر بدون برنامه و راهبرد عملی ناممکن است و استفاده از ظرفیت رسانه ها؛ شهرداری را در پیشبرد اهداف کمک می کند.
نماینده مردم اراک، کمیجان و خنداب در مجلس شورای اسلامی گفت: تعیین تکلیف طرح 55 متری اراک باید به عنوان یکی از اولویت های کاری شهرداری جدید اراک باشد تا شهروندان از این سردرگمی نجات یابند.کریمی افزود: مهمترین چالش شهرداری ها فقدان درآمد پایدار است که مجلس شورای اسلامی با تصویب قانون در صدد است این نقیصه را برطرف کند.
وی اظهار کرد: استانی شدن محدوده وصول و توزیع عوارض مالیات برارزش افزوده در قالب برنامه ششم در مجلس شورای اسلامی به تصویب رسیده است. کریمی گفت: شاید این مصوبه برای شهرهای بزرگی چون ساوه و اراک متنفع کننده نباشد، اما مطمئن ترین منبع مالی برای شهرهای کوچک است.وی افزود: برای احقاق حق شهروندان اراک در حوزه اعتبارات آلایندگی، مکاتباتی در سطح ملی و استانی صورت گرفته است.
نماینده مردم اراک، کمیجان و خنداب در مجلس شورای اسلامی گفت: نباید اجازه دهیم چراغ باشگاه فرهنگی ورزشی شهرداری خاموش شود و این مجموعه باید به ارائه خدمات فرهنگی و ورزشی ادامه دهد.دیگر نماینده مردم اراک، کمیجان و خنداب در مجلس شورای اسلامی نیز گفت: مردم اراک وقتی شهر خود را با سایر کلانشهرها مقایسه می کنند می بینند این کلانشهر مشکلات ساختاری متعددی دارد.
سید مهدی مقدسی افزود:باید با اتحاد و انسجام به سمتی حرکت کرد تا مسئولان خدمات موثر و قابل لمسی به مردم ارایه دهند.وی اظهار کرد: مردم از تمام داشته خود برای نظام سرمایه گذاری کرده اند اکنون نوبت مدیران است و باید از این فرصت خدمت به نحو شایسته و بایسته استفاده کرد.مقدسی اظهار کرد: شهردار جدید باید با مشورت شورای پنجم منابع مالی جدیدی برای شهرداری پیش بینی کند و سرمایه گذاری مشارکتی یکی از راه های جذب منابع مالی برای شهرداری است.
نماینده مردم اراک، کمیجان و خنداب در مجلس شورای اسلامی گفت: باید چند طرح مهم برای تحول در کلانشهر اراک تعریف و با همه توان برای به نتیجه رسیدن آن تلاش شود.مقدسی افزود: شهروندان از طولانی شدن تعیین تکلیف طرح 55 متری رضایت ندارند و منتظرند هرچه زودتر تکلیف این طرح مشخص شود.رئیس شورای اسلامی کلانشهر اراک نیز گفت: اراک شهر مشاهیر و رجال پرافتخار ایران است اما با مشکلات عدیده ای دست و پنجه نرم می کند.
کاوه فلک افلاکی افزود: آلودگی هوا، ترافیک، فقدان زیرساخت شهری متناسب از جمله مشکلاتی است که مردم اراک از آن رنج می برند.وی اظهار کرد: شورای اسلامی دوره پنجم از شهردار جدید انتظار دارد تا با به کارگیری روش ها و مدیریت علمی سامان بخشی شهری را به منصه ظهور برساند.وی بیان کرد: پرسنل شهرداری اراک بی انگیزه هستند و از شرایط کاری خود اطمینان ندارد و این امر آفتی در بهره وری کار محسوب می شود.
رئیس شورای اسلامی کلانشهر اراک گفت: شهر اراک نسبت به سایر کلانشهرها فاقد امکانات و اماکن فرهنگی، ورزشی و اجتماعی لازم است.شهردار جدید اراک نیز گفت: در سایه همدلی، همکاری و هم اندیشی مسئولان و مشارکت مردم شهر اراک به زودی شاهد تغییرات قابل لمسی خواهد بود.داود تاجران افزود: ادامه اجرای طرح فضای سبز 700 هکتاری، رونق اقتصادی و توسعه فضاهای ورزشی از اولویت های شهرداری اراک است.
شهردار اراک گفت: برای اجرای طرح های عمرانی شهر اراک روزشمار نصب می شود تا با مدیریت زمان از فرسایشی شدن امور جلوگیری شود.وی اظهار کرد: با فراهم شدن امنیت برای سرمایه گذاران می توان از این فرصت درجهت تامین منابع مالی شهرداری استفاده کرد.وی جوانگرایی و به کارگیری نیروهای خلاق و جوان را از برنامه های خود برشمرد و بیان کرد: سمن ها، هیات های مذهبی و شهروندان و همه دلسوزان مدیریت شهری در اداره شهر سهیم هستند.
کلانشهر اراک مرکز استان مرکزی است و بر اساس آمار سرشماری عمومی نفوس و مسکن سال 95، در این شهر 520 هزار نفر جمعیت زندگی می کند.6991/3075/خبرنگار: معصومه ابراهیمی ***انتشاردهنده: حسین مهدی زاده

کد خبر: 890104  |  مشاهده خبر در منبع اصلی: ایرنا
گردآوری اخبار بوسیله ربات جستجوگر پارست
راجع به ربات پارست بیشتر بدانید
به اشتراک بگذارید

آخرین خبرهای سياسي

واعظی: اولویت دولت در سال ۹۷ رفع مطالبات مردم باشد شبکه ایران  ۲۹ دقیقه پیش

ایران آنلاین /   رئیس دفتر رئیس جمهور تاکید کرد: همه ارگان و نهادها باید به دولت برای پاسخ‌گویی به مطالبات مردم کمک کنند. سید محمود واعظی در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی ایلنا،‌ در پاسخ به این سوال که اولویت دولت در سال جدید چه باید باشد، گفت: طبیعی است که اولویت دولت در سال ۹۷ ...

حدود 253 هزار مسافر نوروزی زائر اماکن مذهبی مازندران شدند ایرنا  ۳۹ دقیقه پیش

این ستاد در گزارش روز شنبه خود تاکید کرد که این تعداد مسافر نوروزی از 27 اسفند پارسال و زمان آغاز فعالیت ستاد تا پایان روز گذشته سوم فروردین زائر این اماکن شده و در همین مکان ها با توجه به امکانات پیش بینی شده ، سکونت داشتند.مازندران که به خاطر تشکیل نخستین حکومت شیعی ایران به ' دیار علویان ' شهرت دارد...

حمایت از کالاهای ایرانی اولویت استان بوشهر است ایرنا  ۳۹ دقیقه پیش

به گزارش ایرنا، عبدالکریم گراوند روز شنبه در نشست با آیت الله سید هاشم حسینی بوشهری نماینده استان بوشهر در مجلس خبرگان رهبری افزود: در این ارتباط رهنمودهای مقام معظم رهبری در نام گذاری امسال نصب العین همه مسئولان است و باید حمایت از کالای ایرانی عملیاتی و اجرایی شود. وی بیان کرد: عملی کردن شعار حمایت...

کشته شدن ۲۵۰ هزار نفر از ایرانیان طی ۲۵ سال تولید پراید شمال نیوز  ۴۲ دقیقه پیش

شمال نیوز : نائب رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی با انتقاد از تولید خودروهای بی‌کیفیت داخلی گفت: از ابتدای تولید پراید تاکنون ۲۵۰ هزار نفر از هم‌وطنان جان خود را در جاده‌ها ازدست‌داده‌اند.....شمال نیوز : نائب رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی با انتقاد از تولید خودروهای بی‌کیفیت...

جدیدترین پیشنهادها برای تحقق شعار سال/ از دنده معکوس مجلس در قانونگذاری تا الزام دستگاه‌ها... نامه  ۱ ساعت پیش

سیدجواد حسینی‌کیا گفت: مجلس در سال ۹۷ باید به امر نظارت بر دستگاه‌های اجرایی اهتمام بیشتری بورزد. جایگاه نظارتی مجلس، جایگاه خوبی است و باید این موضوع در سال ۹۷ تقویت شود.به گزارش نامه نیوز، عضو «کمیسیون صنایع و معادن مجلس» شورای اسلامی تصریح کرد: پیشنهاد می‌کنیم مجلس به جای تصویب قوانین جدید در واقع...

محکومیت حوادث تروریستی اخیر در فرانسه، افغانستان و مصر از سوی ایران نامه  ۱ ساعت پیش

بهرام قاسمی حوادث تروریستی روزهای اخیر در فروشگاهی در شهر ترِبِس در جنوب فرانسه، «لشگرگاه» در استان هلمند افغانستان و اسکندریه مصر را محکوم و با بازماندگان قربانیان این حوادث تروریستی ابراز همدردی کرد.به گزارش نامه نیوز، سخنگوی وزارت امور خارجه با اشاره به اینکه پراکندگی جغرافیایی این حوادث نشان می‌دهد...

انفجار خودروی بمب‌گذاری شده در اسکندریه مصر خبرگزاری برنا  ۱ ساعت پیش

انفجار خودروی بمب‌گذاری شده در اسکندریه مصر به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری برنا، به نقل از اسکای نیوز، این انفجار ساختمان مدیرت امنیتی اسکندریه را هدف گرفته بود.طبق گزارش وزارت بهداشت کصر در جریان این انفجار یک نیروی پلیس کشته و چهار تن دیگر زخمی شدند. این انفجار توسط یک خودروی بمب‌گذاری شده صورت گرفت و باعث وارد...

ایرانیان با هم به توافق برسند دیپلماسی ایران  ۱ ساعت پیش

ایرانیان با هم به توافق برسند دیپلماسی ایرانی: اعتراضات مردمی در پایان سال 2017، مشکلات اقتصادی و دیگر نارضایتی ها همراه با ناامیدی روزافزون ضعف های دولت ایران را نشان داد. اگرچه اعتراضات اختلافات جدی فرهنگی در جامعه ایران را نیز آشکار کرد. برخی از اختلافات فرهنگی ایران ریشه در اسلامی شدن ایران بعد از پیروزی اعراب بر...

نوبخت: سازمان برنامه و بودجه بر ایجاد بیش از 1 میلیون فرصت شغلی نظارت می کند شبکه ایران  ۱ ساعت پیش

ایران آنلاین / سخنگوی دولت و رئیس سازمان برنامه و بودجه گفت: سازمان برنامه و بودجه بر ایجاد یک میلیون و 33 هزار شغل جدید نظارت می‌کند. به گزارش ایسنا، محمدباقر نوبخت اظهار کرد: سازمان برنامه و بودجه به دستور ریس جمهور خود را متعهد می‌داند تا با نظارت و از طریق دستگاه‌های مختلف در...

آیت الله مکارم: حجاب اجباری نیست الزامی است شبکه ایران  ۱ ساعت پیش

ایران آنلاین /  آیت‌الله ناصر مکارم شیرازی با اشاره به مطرح شدن موضوع حجاب اجباری تاکید کرد: باید نگاه افراد به حجاب مانند نگاه به دیگر قوانین باشد و امیدواریم که لفظ حجاب اجباری که لفظی منفی است حذف شود. آیت‌الله ناصر مکارم شیرازی: نیروی انتظامی ایران با دیگر پلیس‌های دنیا تفاوت‌های...

ارسال برای دوستان

پخش اخبار زنده