تعداد بازدید: ۲۶
تاريخ انتشار: چهارشنبه،۲۶ مهر ۱۳۹۶
ساعت انتشار: ۲۳:۳۷
اداره امور شهری به مدیرانی لایق و خدمتگزار نیازمند است/ لزوم بازنگری در حاشیه کلانشهر اراک
به گزارش ایرنا، آیت الله قربانعلی دری نجف آبادی شامگاه چهارشنبه در آیین تکریم و معرفی شهردار اراک در فرهنگسرای شهر اراک افزود: این کلانشهر به اجرای تعدادی طرح های مهم عمرانی و زیر بنایی نیاز دارد.وی افزود: ایجاد میدان بزرگ در جوار مصلی و میدان سرداران می تواند به سند افتخاری برای 500 سال آینده این کلانشهر تبدیل شود.
امام جمعه اراک گفت: میدان های شهر اراک به علت وسعت کم جوابگو حجم ترافیک و تردد نیست و لازم است مسئولان مدیریت شهری در این خصوص چاره اندیشی کنند. آیت الله دری نجف آبادی ادامه داد: مدیریت امور شهری در استان مرکزی به افرادی کاردان، لایق و دلسوز نیاز دارد تا از ظرفیت این استان به نحو شایسته استفاده شود.وی اظهار کرد: قطار شهری از دیگر نیازهای کلانشهر اراک برای کاهش بارترافیکی است تا در مسیر مهاجران و شهر جدید امیر کبیر خدمات رسانی کند.
آیت الله دری نجف آبادی گفت: پیگیری تنگناهای حاشیه کلانشهر اراک نیازمند تدبیر مجموعه دستگاه های متولی، به ویژه شهرداری است.وی تصریح کرد: امیدواریم در دولت دوازدهم شاهد پیشرفت های چشمگیری در استان مرکزی باشیم.استاندار استان مرکزی نیز گفت: برای شهرداری ها بیش از 300 نوع وظیفه تعریف شده است و امور شهروندان قبل از تولد تا بعد از مرگ به شهرداری در اتباط است.
سیدعلی آقازاده افزود: امروز شهرداری ها به علت رکود اقتصادی حاکم بر بخش مسکن از نظر درآمد شرایط مطلوبی ندارند و امید است شهرداری ها با بسیج امکانات و ظرفیت های موجود از این بحران خارج شوند.وی گفت: وضعیت خدمات شهری در کلانشهر اراک مطلوب است و فضای سبز مناسبی وجود دارد، اما آنچه شهر اراک و مردم آن باید بهره مند باشند، فراتر از این امکانات است.
استاندار استان مرکزی گفت: انتظار از شهرداری اراک بالا است و باید تعدادی پروژه عمرانی برای شهر اراک تعریف و برای اجرای آن از ظرفیت های استان استفاده شود.آقازاده افزود: این پروژه ها باید در کلانشهر اراک منجر به تحول شود که هم از نظر عمرانی و هم از نظر زیباسازی و ترافیک تاثیرگذار باشد.وی اظهار کرد: استانداری با همه توان از شهرداری و شواری پنجم شهر اراک حمایت می کند و برای تحقق اهداف از هیچ همکاری و تلاشی دریغ ندارد.
استاندار مرکزی گفت: تلاقی انتخابات ریاست جمهوری دوازدهم با شورای پنجم و آغاز فعالیت این 2 مجموعه فرصت مغتنمی است تا در عمر چهار ساله هر دو مجموعه بتوانند، به مردم بیشتر خدمت رسانی کنند.آقازاده افزود: خیلی از شوراهای اسلامی شهرها با دولت هماهنگ هستند ودولت از آنها حمایت می کند و در واقع شهردار جدید اراک بهترین فرصت را کسب کرده تا درسایه همکاری و تعاملی که بین مسئولان وجود دارد، به شهروندان خدمت رسانی کند.
نماینده مردم اراک، کمیجان و خنداب در مجلس شورای اسلامی هم گفت: با تجربه ارزشمندی که شهردار جدید اراک دارد، انتظار است در این مسئولیت مهم موفق و پیروز باشند.محمدعلی کریمی افزود: ارزش خدمت در نظام جمهوری اسلامی ایران و خدمت در شهرداری ها با تنوع گسترده، نیازمند مدیریت هدفمند و باتجربه است.نماینده مردم اراک، کمیجان و خنداب در مجلس شورای اسلامی گفت: توفیق حضور در شهرداری ها با وظایف گسترده و متنوع یک فرصت ارزشمند برای خدمت صادقانه و بی منت به مردم است.
کریمی افزود: همه شهرداران در دوره های متوالی در اراک خدمت کرده اند اما واقعیت این است که هرکس نگاه اجمالی و منصفانه ای به کلان شهر اراک داشته باشد، از وجود تعدادی برنامه و طرح های عقب افتاده مطلع می شود.وی اظهار کرد: هیچ کس انتظار معجزه از شهرداری و شورای شهر ندارد اما با تدبیر و سیاست گذاری منطقی و اصولی می توان مسائل و مشکلات را رفع و کارنامه درخشانی در پایان دوره خدمت به مردم ارائه داد.
نماینده مردم اراک، کمیجان و خنداب در مجلس شورای اسلامی گفت:ظرفیت نیروی انسانی مناسبی در مجموعه شهرداری اراک وجود دارد و در صورتی که شهرداری بتواند انگیزه را در نیروهای این مجموعه افزایش دهد، به توفیق بزرگی دست یافته است.وی اظهار کرد: اداره یک کلانشهر بدون برنامه و راهبرد عملی ناممکن است و استفاده از ظرفیت رسانه ها؛ شهرداری را در پیشبرد اهداف کمک می کند.
نماینده مردم اراک، کمیجان و خنداب در مجلس شورای اسلامی گفت: تعیین تکلیف طرح 55 متری اراک باید به عنوان یکی از اولویت های کاری شهرداری جدید اراک باشد تا شهروندان از این سردرگمی نجات یابند.کریمی افزود: مهمترین چالش شهرداری ها فقدان درآمد پایدار است که مجلس شورای اسلامی با تصویب قانون در صدد است این نقیصه را برطرف کند.
وی اظهار کرد: استانی شدن محدوده وصول و توزیع عوارض مالیات برارزش افزوده در قالب برنامه ششم در مجلس شورای اسلامی به تصویب رسیده است. کریمی گفت: شاید این مصوبه برای شهرهای بزرگی چون ساوه و اراک متنفع کننده نباشد، اما مطمئن ترین منبع مالی برای شهرهای کوچک است.وی افزود: برای احقاق حق شهروندان اراک در حوزه اعتبارات آلایندگی، مکاتباتی در سطح ملی و استانی صورت گرفته است.
نماینده مردم اراک، کمیجان و خنداب در مجلس شورای اسلامی گفت: نباید اجازه دهیم چراغ باشگاه فرهنگی ورزشی شهرداری خاموش شود و این مجموعه باید به ارائه خدمات فرهنگی و ورزشی ادامه دهد.دیگر نماینده مردم اراک، کمیجان و خنداب در مجلس شورای اسلامی نیز گفت: مردم اراک وقتی شهر خود را با سایر کلانشهرها مقایسه می کنند می بینند این کلانشهر مشکلات ساختاری متعددی دارد.
سید مهدی مقدسی افزود:باید با اتحاد و انسجام به سمتی حرکت کرد تا مسئولان خدمات موثر و قابل لمسی به مردم ارایه دهند.وی اظهار کرد: مردم از تمام داشته خود برای نظام سرمایه گذاری کرده اند اکنون نوبت مدیران است و باید از این فرصت خدمت به نحو شایسته و بایسته استفاده کرد.مقدسی اظهار کرد: شهردار جدید باید با مشورت شورای پنجم منابع مالی جدیدی برای شهرداری پیش بینی کند و سرمایه گذاری مشارکتی یکی از راه های جذب منابع مالی برای شهرداری است.
نماینده مردم اراک، کمیجان و خنداب در مجلس شورای اسلامی گفت: باید چند طرح مهم برای تحول در کلانشهر اراک تعریف و با همه توان برای به نتیجه رسیدن آن تلاش شود.مقدسی افزود: شهروندان از طولانی شدن تعیین تکلیف طرح 55 متری رضایت ندارند و منتظرند هرچه زودتر تکلیف این طرح مشخص شود.رئیس شورای اسلامی کلانشهر اراک نیز گفت: اراک شهر مشاهیر و رجال پرافتخار ایران است اما با مشکلات عدیده ای دست و پنجه نرم می کند.
کاوه فلک افلاکی افزود: آلودگی هوا، ترافیک، فقدان زیرساخت شهری متناسب از جمله مشکلاتی است که مردم اراک از آن رنج می برند.وی اظهار کرد: شورای اسلامی دوره پنجم از شهردار جدید انتظار دارد تا با به کارگیری روش ها و مدیریت علمی سامان بخشی شهری را به منصه ظهور برساند.وی بیان کرد: پرسنل شهرداری اراک بی انگیزه هستند و از شرایط کاری خود اطمینان ندارد و این امر آفتی در بهره وری کار محسوب می شود.
رئیس شورای اسلامی کلانشهر اراک گفت: شهر اراک نسبت به سایر کلانشهرها فاقد امکانات و اماکن فرهنگی، ورزشی و اجتماعی لازم است.شهردار جدید اراک نیز گفت: در سایه همدلی، همکاری و هم اندیشی مسئولان و مشارکت مردم شهر اراک به زودی شاهد تغییرات قابل لمسی خواهد بود.داود تاجران افزود: ادامه اجرای طرح فضای سبز 700 هکتاری، رونق اقتصادی و توسعه فضاهای ورزشی از اولویت های شهرداری اراک است.
شهردار اراک گفت: برای اجرای طرح های عمرانی شهر اراک روزشمار نصب می شود تا با مدیریت زمان از فرسایشی شدن امور جلوگیری شود.وی اظهار کرد: با فراهم شدن امنیت برای سرمایه گذاران می توان از این فرصت درجهت تامین منابع مالی شهرداری استفاده کرد.وی جوانگرایی و به کارگیری نیروهای خلاق و جوان را از برنامه های خود برشمرد و بیان کرد: سمن ها، هیات های مذهبی و شهروندان و همه دلسوزان مدیریت شهری در اداره شهر سهیم هستند.
کلانشهر اراک مرکز استان مرکزی است و بر اساس آمار سرشماری عمومی نفوس و مسکن سال 95، در این شهر 520 هزار نفر جمعیت زندگی می کند.6991/3075/خبرنگار: معصومه ابراهیمی ***انتشاردهنده: حسین مهدی زاده

کد خبر: 890104  |  مشاهده خبر در منبع اصلی: ایرنا
گردآوری اخبار بوسیله ربات جستجوگر پارست
راجع به ربات پارست بیشتر بدانید
به اشتراک بگذارید

آخرین خبرهای سياسي

ابلاغ برنامه محرومیت زدائی از سیستان به 18 دستگاه اجرایی/آغاز تدوین برنامه محرومیت زدائی بلوچستان خبرگزاری فارس  ۳۰ دقیقه پیش

به گزارش حوزه دولت خبرگزاری فارس، به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور بابک دین پرست معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منطقه ای وزارت کشور، روند پیگیری های منجر به ابلاغ برنامه محرومیت زدائی از منطقه سیستان از سوی ریاست جمهوری به 18دستگاه اجرایی را تشریح کرد. دین پرست گفت: در پی دستور وزیر کشور مبنی...

سردار شریف: انتصاب سردار آبرومند به عنوان جانشین فرمانده سپاه در قرارگاه جنگ نرم/وی از فرماندهان... تسنیم  ۱ ساعت پیش

سردار رمضان شریف سخنگوی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار دفاعی خبرگزاری تسنیم، با اشاره به انتصاب سردار جمال‌الدین آبرومند به عنوان جانشین فرمانده قرارگاه جنگ نرم سپاه، اظهار داشت: با توجه به شرایط تهاجم روانی و جنگ رسانه‌ای ترکیبی دشمن علیه نظام مقدس جمهوری اسلامی و سپاه...

اعضای جدید شورای مرکزی دفتر تحکیم انتخاب شدند تسنیم  ۱ ساعت پیش

به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری تسنیم به نقل از مرکز خبر دفتر تحکیم وحدت، همزمان با سی‌و‌پنجمین نشست سالانه اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان سراسر کشور (دفتر تحکیم‌وحدت) که با شعار مسئول مردمی،نظارت همگانی برگزارشد، اعضای جدید شورای مرکزی این اتحادیه دانشجویی انتخاب شدند.بنابراین...

برخورد قاطع ولایتی با خبرنگار بی‌حجاب راشاتودی جام نیوز  ۱ ساعت پیش

به گزارش سرویس سیاسی جام نیـوز، یک منبع مطلع با اشاره به سفر مهم علی‌اکبر ولایتی مشاور رهبر معظم انقلاب به روسیه و دستاوردهای مهمی که در این سفرحاصل شد، گفت: این سفر علاوه بر اخبار رسمی که در رسانه‌ها منتشر شد حاوی حاشیه‌های جالبی بود که شنیدن آن خالی از لطف نیست. وی ادامه داد: در جریان...

تحلیل صهیونیست‌ها از علت شکست عربستان مقابل ایران جام نیوز  ۱ ساعت پیش

به گزارش سرویس سیاسی جام نیـوز، روزنامه اسرائیلی هاآرتص در گزارشی با طرح این پرسش که "چرا عربستان و امارات نمی‌توانند ایران را در یمن شکست دهند؟" به بررسی دلایل ناکامی ائتلاف نظامی کشورهای عرب در برابر انقلابیون یمنی پرداخت. در این گزارش آمده است: عربستان سعودی و امارات متحده عربی هفته...

دستور دادستان کل کشور به رئیس بانک مرکزی: ظرف ۴۸ ساعت باید لیست کامل گیرندگان ارز دولتی تحویل... نامه  ۱ ساعت پیش

به گزارش نامه نیوز دادستان کل کشور گفت: دیروز عصر جلسه شورای پول و اعتبار بود به رئیس بانک مرکزی گفتم ظرف 48 ساعت باید لیست را کامل تحویل دهید. به دادستان تهران نیز سپردیم این لیست‌ها را به درستی مورد بررسی قرار دهد.محمدجعفر منتظری در بخشی از سخنرانی خود در اولین دوره مشترک تعالی اساتید و نخبگان بسیجی...

ولایتی در مصاحبه با راشا تودی: اروپا خروج آمریکا از برجام را جبران کند/ هیچ ارتباطی بین حضور... نامه  ۱ ساعت پیش

به گزارش روز چهارشنبه ایرنا، علی اکبر ولایتی روز 20 تیرماه جاری و در حاشیه سفر اخیر خود به روسیه با شبکه راشا تودی مصاحبه ای انجام داد و به بیان مواضع جمهوری اسلامی ایران پیرامون روابط دو جانبه تهران- مسکو و سیاست های منطقه ای ایران و برجام پرداخت.متن کامل این مصاحبه به شرح ذیل است:راشا تودی: همانطور...

«سردار آبرومند» جانشین قرارگاه جنگ نرم سپاه شد خبرگزاری برنا  ۱ ساعت پیش

به گزارش گروه خبر خبرگزاری برنا، سرلشکر پاسدار محمدعلی جعفری فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در حکمی سردار سرتیپ پاسدار جمال الدین آبرومند را به سمت جانشین قرارگاه جنگ نرم سپاه منصوب کرد.

دستور دادستان کل به رئیس بانک مرکزی درباره گیرندگان ارز دولتی/در طول دو هفته گذشته با ۶ نفر... آفتاب نیوز  ۱ ساعت پیش

آفتاب‌‌نیوز : دادستان کل کشور گفت: دیروز عصر جلسه شورای پول و اعتبار بود به رئیس بانک مرکزی گفتم ظرف 48 ساعت باید لیست را کامل تحویل دهید. به دادستان تهران نیز سپردیم این لیست‌ها را به درستی مورد بررسی قرار دهد.به گزارش آفتاب‎نیوز به نقل از خبرگزاری ایسنا، محمدجعفر منتظری در بخشی از سخنرانی خود در...

سهم بانک های دولتی از شبکه بانکی به 42 درصد رسید ایرنا  ۱ ساعت پیش

به گزارش روز چهارشنبه ایرنا از تارنمای بانک مرکزی، تعداد کل شعب داخل کشور شبکه بانکی در آخرین ماه بهار امسال به 20 هزار و 598 شعبه رسید که نسبت به پایان اسفند پارسال، 0.6 درصد کم شد. در پایان خردادماه امسال تعداد شعب بانک های دولتی هشت هزار و 681 شعبه (42.1 درصد)، بانک های واگذار شده به بخش خصوصی 6...

ارسال برای دوستان

پخش اخبار زنده