تعداد بازدید: ۶
تاريخ انتشار: جمعه،۲۸ مهر ۱۳۹۶
ساعت انتشار: ۱۴:۱۴
«سپاه پاسداران» خط مقدم مبارزه با داعش است/ اتفاقات پسابرجام مایه بصیرت مسئولان شود
به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری تسنیم، حجت‌الاسلام کاظم صدیقی خطیب این هفته نمازجمعه تهران ضمن دعوت خود و نمازگزاران به تقوا، گفت: تقوا هوشمندی، پرهیز از غفلت، توجه به خطرات نفس عماره و صیانت از آسیب‌های هوا و هوس است.وی با تاکید بر اینکه تقوا مقابله با بی‌دینی و بی‌دین‌هاست، ادامه داد: تقوا سنگر، سلاح، بصیرت و چراغ روشن هدایت الهی برای بندگان خداست.
خطیب موقت نمازجمعه تهران با اشاره به اینکه هر فردی که تقوای بیشتری داشته باشد، محبوب خداوند می‌شود، اظهار داشت: هیچ‌گاه خداوند اجازه سوختن دوست خود در آتش جهنم را نمی‌دهد.حجت‌الاسلام صدیقی تصریح کرد: هر فردی که می‌خواهد لسان‌الله، عین‌الله و یدالله باشد و در کل خداوند همه کاره او شود، باید رنگ تقوا به خود بگیرد.
وی با اشاره به روز اول ماه صفر و ورود کاروان تبلیغاتی امام حسین(ع)،  افزود: آنها انسان‌های همیشه آزاده بودند که حریت را بنیان گذاشتند و فردی که دنبال آزادگی است باید گوشه چادر بی‌بی زینب(س) را بگیرد و رسم آزادگی از تعلقات را از‌ آنها یاد بگیرد.امام‌جمعه موقت تهران با بیان اینکه غیر از شرک خداوند بقیه گناهان را می‌بخشد و ریا شرک خفی است،  ادامه داد: باید مواظب این شرک خفی باشیم و بنده به  مسئولان، اجرایی، قضایی و تقنینی می‌گویم ما شما را دعا می‌کنیم و شما هم برای ما دعا کنید و ما به شما توصیه می‌کنیم در کارهایتان برای خدا هم حسابی باز کنید و به فکر مردم باشید و مملکت را از این خطر نجات بدهید.
حجت‌الاسلام صدیقی با تاکید براینکه  دشمن همه راه‌ها را تجربه کرده و شکست خورده است، افزود:امروز دشمن به دنبال ایجاد دو قطبی و بی اعتمادی و بی اعتقادی و غارت ایمان در کشور است که مسئولان باید به این موضوع توجه داشته باشند.وی با بیان اینکه مردم امروز برای حاکمیت اسلام همه چیز را می‌دهند اظهار داشت:  این مسئولیت‌ها  حباب روی آب  و امانت سنگینی است که بر عهده ما گذاشته شده است.
خطیب موقت نمازجمعه تهران با اشاره به اظهارت اخیر دونالد ترامپ رئیس‌جمهور آمریکا اضافه کرد: ترامپ با اراجیفی که به زبان بی اخلاق،بی‌انظباط و همیشه خراب خود آورد اگرچه اظهارات جدیدی نبود اما  هشداری بود که نشان داد باید مراقب باشیم، زیرا دشمن و استکبار نمی‌تواند معجزاتی که در انقلاب ما رخ داده را  تحمل کند.
حجت‌الاسلام صدیقی با بیان اینکه آن روز که ما موشک و نفوذ منطقه‌ای نداشتیم، استکبار باز هم علیه ما توطئه می‌کرد ادامه داد: اساس عقده آن‌ها این است که غربی‌ها لیبرال دموکراسی را به عنوان کعبه آمال دل‌ها مطرح کرده بودند اما امام خمینی(ره) مامور خدا شد تا پرچم غدیر را برافراشته کند و جامعه‌ای که با علم خدا آشنا شود تن به ذلت نمی‌دهد و این  جامعه قطعاً تن به ذلت نمی‌دهد در مقابل شرق و غرب سر خم نمی‌کند.
خطیب موقت نمازجمعه تهران تصریح کرد: امام خمینی‌(ره) همه را فقیر معرفی کرد و اعلام کرد سعادت دنیا و آخرت این است که خدا، خدای ما باشد و ما بنده او باشیم، این بندگی در اوج قدرت که اسمش ولایت است و ولی بنده‌تر است. ولی فقیه خودساخته‌تر و خدا ترس است و جامعه را به سمت خدا دعوت می‌کند.
وی  با بیان اینکه غربی‌ها جنگ را به ما تحمیل کردند تا ما را از پای دربیاورند، اظهار داشت:با منطق علمی باید این اتفاق می‌افتاد اما جنگ به ما قدرت داد.جبهه دانشگاه اخلاق، ایثار، عشق، اخلاق و همت بود و به انسان ارزش داد تا کمالات خود را بشناسد. ما خویشتن خود را در جبهه شناختیم و این با دم مسیحایی روح الله بود.
 حجت‌الاسلام صدیقی ادامه داد: نتیجه جنگ تحمیلی اقتدار دنیوی و اخروی بود، آمریکایی‌ها دجال هستند و یک چشم بیشتر ندارند که به همین دلیل است که تنها  امور دنیوی را می‌بینند و مکتب، انقلاب و ولایت ما را نمی‌بینند و دائماً مشت به آب می‌زنند.ما به حقیقتی متصل هستیم که دشمنان نمی‌توانند آن را بشناسند و از بین ببرند.
 وی با بیان اینکه پس از جنگ تحمیلی دشمنان برای ایجاد فتنه 88 زمینه‌سازی کردند، ادامه داد: در آن برهه زمان دست خداوند نگذاشت دشمنان کاری از پیش ببرند.خطیب موقت نمازجمعه تهران با تاکید براینکه پس از فتنه 88 آن‌ها تلاش کردند تا با ایجاد داعش  کار سوریه و عراق را یکسره کنند و سپس به سراغ  ما بیایند، افزود:  اما رهنمودهای رهبر بیدار ما، امداد الهی بصیرت مردم و مدافعان حرم توطئه جهانی استکبار را در خاورمیانه خنثی کردند.
آنها چون قدرت ما را دیدند باید هم عصبانی شوند و انگشت خود را از روی خشم گاز بگیرند.حجت‌الاسلام صدیقی با بیان اینکه در مسئله برجام که ظاهرش تلخ است، آمریکایی‌ها نتیجه قرارداد را نقد گرفتند و داده‌های خود را نسیه دادند که آن نسیه‌ها را هم پرداخت نکردند، گفت: برجام نشانه‌ای برای بصیرت مسئولان و مردم  شد تا القائات بعدی شیطان بزرگ را نادیده بگیرند.
وی تصریح کرد: آنها پیش از تصویب برجام اینگونه القا می‌کردند اگر برجام امضا نشود دشمنی‌ها با ما بیشتر می‌شود، آنها نشان دادن در پسا برجام نه‌تنها دشمنی‌ها کاسته نشد بلکه بیشتر هم شد و در همین راستا تحریم‌ها اضافه شد، ساختمان‌های ما مصارده شد و پول‌های ما را گرفتند.
خطیب موقت نمازجمعه تهران باید بیان اینکه اخیراً گستاخی آمریکایی‌ها بیشتر شده و سپاه پاسداران را تحریم کردند، اضافه کرد: سپاه یک نیروی مردمی است که جوشیده از مردم است که مورد اعتماد امام خمینی (ره) و از ثمرات انقلاب بوده که  در همه عرصه‌ها کار ساز بوده و  در مسئله نبرد با داعش و تروریست‌ها در خط مقدم جبهه‌ها بوده است.
حجت‌الاسلام صدیقی با انتقاد از برخی سیاست‌ها در قبال اعتماد به آمریکا ادامه داد: امروز این شجاعت را دارید که اعتراف می‌کنید که آمریکا قابل اعتماد نیست؛ بدانید که آمریکا می‌خواهند با طرح مسائلی همچون موشکی و نفوذ منطقه‌ای  ما را خلع سلاح کنند و از ریشه نابودمان کنند.وی با اشاره به فرا رسیدن سومین سالگرد ارتحال آیت‌الله مهدوی کنی گفت: وی سیاست‌مداری پارسا، معتمد امام و رهبری و  از استوانه‌های انقلاب بود که از میان ما رفت.
امام‌جمعه موقت تهران با اشاره به چهلمین سالگرد ارتحال حاج‌آقا مصطفی خمینی(ره) نیز اظهار داشت: خداوند می‌خواست از طریق حاج‌اقا مصطفی که ظرفیتی برای کشور بود ظرفیت امام (ره) را بسنجد. حجت‌الاسلام صدیقی اظهار داشت: نسبت به میانمار قلب‌ها مجروح است و 500 هزار نفر بی خانمان هستند.
در حوزه علمیه طلبه‌ها 180 میلیون به آوارگان میانمار کمک کردند.وی با بیان اینکه در یمن فاجعه انسانی در حال رخ دادن است، اظهار داشت: دست انتقام الهی در یمن از آستین بیرون خواهد آمد و انتقام این مردم مظلوم را از آمریکا و سازمان دروغین که اسمش را سازمان ملل گذاشته خواهد گرفت.خطیب موقت نمازجمعه با تاکید بر اینکه مجامع بین‌المللی تماشا می‌کنند و در یمن زیر ساخت‌ها نابود شده است و 30 هزار از مردم غیرنظامی در زیر بمب‌های حکومت قارون، جعلی و مستبد غیرمتکی به مردم از بین رفته‌اند و ما نیز ابراز همدردی می‌کنیم.
، گفت: قطعاً خداوند انتقام مردم مظلوم یمن را از  کنفرانس اسلامی خواهد گرفت.انتهای پیام/

کد خبر: 891875  |  مشاهده خبر در منبع اصلی: تسنیم
گردآوری اخبار بوسیله ربات جستجوگر پارست
راجع به ربات پارست بیشتر بدانید
به اشتراک بگذارید

آخرین خبرهای سياسي

وزیر امورخارجه انگلیس: با ولیعهد سعودی در مورد لزوم بازگشایی بندر الحدیده و فرودگاه صنعا صحبت... ایرنا  ۱ ساعت پیش

به گزارش ایرنا، وزیر امورخارجه انگلیس در این باره نوشت: در این تماس تلفنی، تاکید کردم ورود کمک های بشردوستانه به بندر الحدیده و بازگشایی فرودگاه صنعا به روی هواپیماهای سازمان ملل متحد ضروری است.جانسون تصریح کرد: بدون ورود کمک های بشردوستانه به سراسر یمن، نمی توان از وقوع قحطی پیشگیری شد.خبرگزاری رسمی...

داعش در چه شرایطی دوباره پدیدار می‌شود؟ تسنیم  ۲ ساعت پیش

حجت‌الاسلام غلامرضا اباذری کارشناس مسائل بین‌الملل و رایزن فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در حاشیه "اجلاس جهانی محبان اهل بیت و مسئله تکفیری‌ها"، درباره پایان حکومت داعش داعش در عراق و سوریه و حیات این گروهک تکفیری بعد از سقوط حکومت آنها در این دو کشور، گفت‌وگویی با خبرنگار...

زلزله‌ای به بزرگی 4.3 ریشتر استان لرستان را لرزاند ایرنا  ۲ ساعت پیش

به گزارش ایرنا، این زمین لرزه راس ساعت 2 بامداد جمعه در استان لرستان 9 کیلومتری شهرستان بروجرد در عمق 10 کیلومتری زمین روی داد.تاکنون ار خسارات و تلفات احتمالی این زمین لرزه گزارشی دریافت نشده است با توجه به زمین لرزه 7.3 ریشتری 21 آبان ماه در استان کرمانشاه، وقوع پس لرزه‌ در این منطقه و استان‌های...

برنج وارداتی پای "حجتی" را به مجلس کشاند تسنیم  ۳ ساعت پیش

علی اکبری عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری تسنیم، با تاکید بر اینکه واردات برنج در فصل برداشت ممنوع و بر خلاف قانون است، گفت:با مصوبه شورای اقتصاد پس از پایان فصل برداشت واردات برنج به کشور آزاد می‌شود.وی با بیان اینکه برنج تولید...

نشست ویژه مجلس برای تعیین بودجه مناطق زلزله‌زده کرمانشاه تسنیم  ۳ ساعت پیش

منصور مرادی عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری تسنیم، با اشاره به بازدید برخی از اعضای این کمیسیون از مناطق زلزله‌زده کرمانشاه گفت: 10 تن از اعضای کمیسیون به سرپرستی غلامرضا تاجگردون رئیس کمیسیون چهارشنبه(1 آذر) از مناطق زلزله‌زده...

ویدئوی «بی‌بی‌سی» از داخل هتل محل بازداشت شاهزادگان سعودی نامه  ۳ ساعت پیش

رسانه دولتی «بی‌بی‌سی» روز پنجشنبه ویدئویی از داخل هتل پنج ستاره که گفته می‌شود به بازداشتگاه شاهزادگان و مقام‌های سابق و کنونی عربستان سعودی تبدیل شده، منتشر کرده است. به گزارش نامه نیوز پنج ستاره «ریتزکارلتون» در ریاض منتشر کرده که به محل زندانی کردن شاهزاده‌‌های عربستان سعودی تبدیل شده است. طبق...

«گلف‌بازی» ترامپ و وقت گذرانی او در مستغلاتش، سوژه رسانه آمریکایی شد نامه  ۳ ساعت پیش

در حالی که دونالد ترامپ در مقام نامزد ریاست جمهوری بارها از گلف بازی کردن رئیس‌جمهور سابق آمریکا و بی توجهی او به اداره امور کشور انتقاد کرده بود، رسانه آمریکایی حضور پی در پی رئیس‌جمهور کنونی این کشور در زمین گلف و مستغلات شغلی او را سوژه خود کرده است.به گزارش نامه نیوز 20 ژانویه (اول بهمن سال گذشته)...

سرمربی: تیم کبدی زنان ژاپن در مسابقات قهرمانی آسیا خواهد درخشید ایرنا  ۴ ساعت پیش

'آیا' پنجشنبه شب در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: همه می دانند که تیم کبدی زنان ژاپن یکی از مدعیان آسیا است و به همین منظور برای رسیدن به آنچه استحقاق داریم با انگیزه بیشتری در این دوره از رقابت ها که در گرگان برگزار می شود؛ مسابقه خواهیم داد.وی تصریح کرد: بدون شک هدف هر تیمی از حضور در رقابتهای...

سرمربی عراق: تغییر زمان برگزاری مسابقات کبدی قهرمانی آسیا در تمرینات ما وقفه ایجاد کرد ایرنا  ۴ ساعت پیش

مصطفی نودهی پنجشنبه شب در گفت و گو با خبرنگار ایرنا در گرگان افزود: سال گذشته چهار اردوی خوب در عراق برگزار کردیم و آماده حضور در گرگان بودیم که تاریخ مسابقات تغییر کرد و همین مساله مشکلی در روند تمرینات و آماده سازی تیم ایجاد کرد.وی با یادآوری اینکه فدراسیون عراق در آن زمان نتوانست خود را با شرایط...

ارسال برای دوستان

پخش اخبار زنده