تعداد بازدید: ۲۱
تاريخ انتشار: جمعه،۲۸ مهر ۱۳۹۶
ساعت انتشار: ۱۴:۱۴
«سپاه پاسداران» خط مقدم مبارزه با داعش است/ اتفاقات پسابرجام مایه بصیرت مسئولان شود
به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری تسنیم، حجت‌الاسلام کاظم صدیقی خطیب این هفته نمازجمعه تهران ضمن دعوت خود و نمازگزاران به تقوا، گفت: تقوا هوشمندی، پرهیز از غفلت، توجه به خطرات نفس عماره و صیانت از آسیب‌های هوا و هوس است.وی با تاکید بر اینکه تقوا مقابله با بی‌دینی و بی‌دین‌هاست، ادامه داد: تقوا سنگر، سلاح، بصیرت و چراغ روشن هدایت الهی برای بندگان خداست.
خطیب موقت نمازجمعه تهران با اشاره به اینکه هر فردی که تقوای بیشتری داشته باشد، محبوب خداوند می‌شود، اظهار داشت: هیچ‌گاه خداوند اجازه سوختن دوست خود در آتش جهنم را نمی‌دهد.حجت‌الاسلام صدیقی تصریح کرد: هر فردی که می‌خواهد لسان‌الله، عین‌الله و یدالله باشد و در کل خداوند همه کاره او شود، باید رنگ تقوا به خود بگیرد.
وی با اشاره به روز اول ماه صفر و ورود کاروان تبلیغاتی امام حسین(ع)،  افزود: آنها انسان‌های همیشه آزاده بودند که حریت را بنیان گذاشتند و فردی که دنبال آزادگی است باید گوشه چادر بی‌بی زینب(س) را بگیرد و رسم آزادگی از تعلقات را از‌ آنها یاد بگیرد.امام‌جمعه موقت تهران با بیان اینکه غیر از شرک خداوند بقیه گناهان را می‌بخشد و ریا شرک خفی است،  ادامه داد: باید مواظب این شرک خفی باشیم و بنده به  مسئولان، اجرایی، قضایی و تقنینی می‌گویم ما شما را دعا می‌کنیم و شما هم برای ما دعا کنید و ما به شما توصیه می‌کنیم در کارهایتان برای خدا هم حسابی باز کنید و به فکر مردم باشید و مملکت را از این خطر نجات بدهید.
حجت‌الاسلام صدیقی با تاکید براینکه  دشمن همه راه‌ها را تجربه کرده و شکست خورده است، افزود:امروز دشمن به دنبال ایجاد دو قطبی و بی اعتمادی و بی اعتقادی و غارت ایمان در کشور است که مسئولان باید به این موضوع توجه داشته باشند.وی با بیان اینکه مردم امروز برای حاکمیت اسلام همه چیز را می‌دهند اظهار داشت:  این مسئولیت‌ها  حباب روی آب  و امانت سنگینی است که بر عهده ما گذاشته شده است.
خطیب موقت نمازجمعه تهران با اشاره به اظهارت اخیر دونالد ترامپ رئیس‌جمهور آمریکا اضافه کرد: ترامپ با اراجیفی که به زبان بی اخلاق،بی‌انظباط و همیشه خراب خود آورد اگرچه اظهارات جدیدی نبود اما  هشداری بود که نشان داد باید مراقب باشیم، زیرا دشمن و استکبار نمی‌تواند معجزاتی که در انقلاب ما رخ داده را  تحمل کند.
حجت‌الاسلام صدیقی با بیان اینکه آن روز که ما موشک و نفوذ منطقه‌ای نداشتیم، استکبار باز هم علیه ما توطئه می‌کرد ادامه داد: اساس عقده آن‌ها این است که غربی‌ها لیبرال دموکراسی را به عنوان کعبه آمال دل‌ها مطرح کرده بودند اما امام خمینی(ره) مامور خدا شد تا پرچم غدیر را برافراشته کند و جامعه‌ای که با علم خدا آشنا شود تن به ذلت نمی‌دهد و این  جامعه قطعاً تن به ذلت نمی‌دهد در مقابل شرق و غرب سر خم نمی‌کند.
خطیب موقت نمازجمعه تهران تصریح کرد: امام خمینی‌(ره) همه را فقیر معرفی کرد و اعلام کرد سعادت دنیا و آخرت این است که خدا، خدای ما باشد و ما بنده او باشیم، این بندگی در اوج قدرت که اسمش ولایت است و ولی بنده‌تر است. ولی فقیه خودساخته‌تر و خدا ترس است و جامعه را به سمت خدا دعوت می‌کند.
وی  با بیان اینکه غربی‌ها جنگ را به ما تحمیل کردند تا ما را از پای دربیاورند، اظهار داشت:با منطق علمی باید این اتفاق می‌افتاد اما جنگ به ما قدرت داد.جبهه دانشگاه اخلاق، ایثار، عشق، اخلاق و همت بود و به انسان ارزش داد تا کمالات خود را بشناسد. ما خویشتن خود را در جبهه شناختیم و این با دم مسیحایی روح الله بود.
 حجت‌الاسلام صدیقی ادامه داد: نتیجه جنگ تحمیلی اقتدار دنیوی و اخروی بود، آمریکایی‌ها دجال هستند و یک چشم بیشتر ندارند که به همین دلیل است که تنها  امور دنیوی را می‌بینند و مکتب، انقلاب و ولایت ما را نمی‌بینند و دائماً مشت به آب می‌زنند.ما به حقیقتی متصل هستیم که دشمنان نمی‌توانند آن را بشناسند و از بین ببرند.
 وی با بیان اینکه پس از جنگ تحمیلی دشمنان برای ایجاد فتنه 88 زمینه‌سازی کردند، ادامه داد: در آن برهه زمان دست خداوند نگذاشت دشمنان کاری از پیش ببرند.خطیب موقت نمازجمعه تهران با تاکید براینکه پس از فتنه 88 آن‌ها تلاش کردند تا با ایجاد داعش  کار سوریه و عراق را یکسره کنند و سپس به سراغ  ما بیایند، افزود:  اما رهنمودهای رهبر بیدار ما، امداد الهی بصیرت مردم و مدافعان حرم توطئه جهانی استکبار را در خاورمیانه خنثی کردند.
آنها چون قدرت ما را دیدند باید هم عصبانی شوند و انگشت خود را از روی خشم گاز بگیرند.حجت‌الاسلام صدیقی با بیان اینکه در مسئله برجام که ظاهرش تلخ است، آمریکایی‌ها نتیجه قرارداد را نقد گرفتند و داده‌های خود را نسیه دادند که آن نسیه‌ها را هم پرداخت نکردند، گفت: برجام نشانه‌ای برای بصیرت مسئولان و مردم  شد تا القائات بعدی شیطان بزرگ را نادیده بگیرند.
وی تصریح کرد: آنها پیش از تصویب برجام اینگونه القا می‌کردند اگر برجام امضا نشود دشمنی‌ها با ما بیشتر می‌شود، آنها نشان دادن در پسا برجام نه‌تنها دشمنی‌ها کاسته نشد بلکه بیشتر هم شد و در همین راستا تحریم‌ها اضافه شد، ساختمان‌های ما مصارده شد و پول‌های ما را گرفتند.
خطیب موقت نمازجمعه تهران باید بیان اینکه اخیراً گستاخی آمریکایی‌ها بیشتر شده و سپاه پاسداران را تحریم کردند، اضافه کرد: سپاه یک نیروی مردمی است که جوشیده از مردم است که مورد اعتماد امام خمینی (ره) و از ثمرات انقلاب بوده که  در همه عرصه‌ها کار ساز بوده و  در مسئله نبرد با داعش و تروریست‌ها در خط مقدم جبهه‌ها بوده است.
حجت‌الاسلام صدیقی با انتقاد از برخی سیاست‌ها در قبال اعتماد به آمریکا ادامه داد: امروز این شجاعت را دارید که اعتراف می‌کنید که آمریکا قابل اعتماد نیست؛ بدانید که آمریکا می‌خواهند با طرح مسائلی همچون موشکی و نفوذ منطقه‌ای  ما را خلع سلاح کنند و از ریشه نابودمان کنند.وی با اشاره به فرا رسیدن سومین سالگرد ارتحال آیت‌الله مهدوی کنی گفت: وی سیاست‌مداری پارسا، معتمد امام و رهبری و  از استوانه‌های انقلاب بود که از میان ما رفت.
امام‌جمعه موقت تهران با اشاره به چهلمین سالگرد ارتحال حاج‌آقا مصطفی خمینی(ره) نیز اظهار داشت: خداوند می‌خواست از طریق حاج‌اقا مصطفی که ظرفیتی برای کشور بود ظرفیت امام (ره) را بسنجد. حجت‌الاسلام صدیقی اظهار داشت: نسبت به میانمار قلب‌ها مجروح است و 500 هزار نفر بی خانمان هستند.
در حوزه علمیه طلبه‌ها 180 میلیون به آوارگان میانمار کمک کردند.وی با بیان اینکه در یمن فاجعه انسانی در حال رخ دادن است، اظهار داشت: دست انتقام الهی در یمن از آستین بیرون خواهد آمد و انتقام این مردم مظلوم را از آمریکا و سازمان دروغین که اسمش را سازمان ملل گذاشته خواهد گرفت.خطیب موقت نمازجمعه با تاکید بر اینکه مجامع بین‌المللی تماشا می‌کنند و در یمن زیر ساخت‌ها نابود شده است و 30 هزار از مردم غیرنظامی در زیر بمب‌های حکومت قارون، جعلی و مستبد غیرمتکی به مردم از بین رفته‌اند و ما نیز ابراز همدردی می‌کنیم.
، گفت: قطعاً خداوند انتقام مردم مظلوم یمن را از  کنفرانس اسلامی خواهد گرفت.انتهای پیام/

کد خبر: 891875  |  مشاهده خبر در منبع اصلی: تسنیم
گردآوری اخبار بوسیله ربات جستجوگر پارست
راجع به ربات پارست بیشتر بدانید
به اشتراک بگذارید

آخرین خبرهای سياسي

مهدی المشاط: انقلاب سپتامبر یک نیاز اساسی بود نامه  ۱ ساعت پیش

به گزارش نامه نیوز رئیس شورای عالی سیاسی یمن به مناسبت چهارمین سالگرد انقلاب ۲۱ سپتامبر این کشور سخنرانی کرد.«مهدی المشّاط» پنجشنبه (۲۹ شهریور) فراسیدن این «عید ملی» را به «آزادگان مردم یمن و قهرمان‌های ارتشو کمیته‌های مردمی یمن» تبریک گفت.به گزارش وب‌سایت اطلاع رسانی «انصارالله»، در این ارتباط...

اوضاع در کرانه باختری متشنج خواهد شد ایرنا  ۱ ساعت پیش

به نوشته روزنامه القدس العربی به نقل از شبکه دو تلویزیون رژیم صهیونیستی،'آیزنکوت' که در نشست امنیتی کابینه رژیم صهیونیستی صحبت می کرد، گفت: به دلیل اقدامات آمریکا و تصمیم های این کشور درخصوص مساله قدس ، احتمال بالاگرفتن خشونت ها در کرانه باختری افزایش یافته است.وی افزود: احتمال انفجار اوضاع در کرانه...

روحانی اول مهر به نیویورک می‌رود/ برنامه های رئیس جمهور در سازمان ملل شمال نیوز  ۳ ساعت پیش

رئیس جمهور برای سخنرانی و تبیین مواضع کشورمان در خصوص آخرین تحولات منطقه‌ای و بین المللی، یکشنبه یکم مهر به نیویورک سفر می‌کند.به گزارش شمال نیوز، حسن روحانی رئیس جمهور کشورمان طبق سنوات گذشته، امسال نیز جهت شرکت در هفتاد و سومین اجلاس مجمع عمومی سازمان ملل متحد به نیویورک سفر خواهد کرد.پرویز اسماعیلی...

پیام رئیس‌جمهور ترکیه به مناسبت عاشورا خبرگزاری برنا  ۴ ساعت پیش

پیام رئیس‌جمهور ترکیه به مناسبت عاشورا به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری برنا،  رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه به مناسبت دهم محرم، سالروز شهادت امام حسین (ع) در توئیتر خود نوشت: واقعه کربلا همه ساله به ما یادآوری می‌کند که مسلمانان به‌جای تفرقه و دشمنی، به محبت و اتحاد نیاز دارند. اردوغان در این پیام همچنین...

باید از هر فرصتی برای بیان منطق خود به دنیا استفاده کنیم خبرگزاری برنا  ۴ ساعت پیش

باید از هر فرصتی برای بیان منطق خود به دنیا استفاده کنیم به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری برنا،  حجت الاسلام و المسلمین سید رضا اکرمی در سخنرانی در شام غریبان سرور و سالار شهیدان امام حسین (ع) در حرم امام خمینی (ره) بیان کرد: از امام حسین (ع) اکتفا به نام حسین در خور مقام حسین (ع) نیست بلکه باید خلق دریابند علت اصلی قیام امام حسین (ع)...

جمعه در استان کرمان عزای عمومی اعلام شد آفتاب نیوز  ۴ ساعت پیش

آفتاب‌‌نیوز : در پیام مشترک نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمان، مجمع نمایندگان استان و سرپرست استانداری کرمان جمعه 30 شهریور ماه در استان کرمان عزای عمومی اعلام شد.متن پیام به شرح زیر است:حادثه دردناک و غم‌انگیز تصادف اتوبوس تهران – کرمان در آستانه تاسوعا و عاشورای حسینی با جان باختن و مجروح...

عزاداری شام غریبان سید‌الشهدا (ع) در حضور رهبر معظم انقلاب تسنیم  ۵ ساعت پیش

به گزارش خبرگزاری تسنیم، در شام غریبان، شب حزن و ماتم آل‌الله، هزاران تن از مردم دلباخته‌ی حضرت اباعبدالله الحسین علیه‌السلام و اهل‌بیت آن حضرت، در حسینیه‌ی امام خمینی رحمه‌الله گرد هم آمدند و در حضور رهبر معظم انقلاب اسلامی به عزاداری پرداختند. در این مراسم، حجت‌الاسلام...

مراسم عزاداری شب عاشورای حسینی (ع) در حسینیه امام خمینی(ره) برگزار شد نامه  ۵ ساعت پیش

در این مراسم، حجت‌الاسلام والمسلمین عالی با اشاره به عظمت حادثه کربلا، گفت: ایمان و یقین حضرت سیدالشهدا علیه‌السلام به گونه‌ای بود که ایشان آرام‌ترین شخص در روز عاشورا بودند و این حادثه بزرگ، ذره‌ای ایشان را مضطرب و پریشان نکرد.آقای عالی افزود: در نگاه توحیدی شکست و ناامیدی وجود ندارد و همچنان که در...

تیراندازی در مریلند دستکم سه کشته بر جای گذاشت خبرگزاری برنا  ۵ ساعت پیش

تیراندازی در مریلند دستکم سه کشته بر جای گذاشت به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری برنا،  این رویداد در ساعت ۹ صبح پنجشنبه ۲۰ سپتامبر (۲۹ شهریور) در منطقه هاردفورد کانتی واقع در ۵۰ کیلومتری شمال کلانشهر بالتیمور اتفاق افتاد. گفته می‌شود حدود ۱۰۰۰ نفر در این مرکز کار می‌کنند.  به گزارش رسانه‌ها، در قسمت...

به اقدام علیه ایران ادامه می‌دهیم خبرگزاری برنا  ۵ ساعت پیش

به اقدام علیه ایران ادامه می‌دهیم به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری برنا،  با وجود حادثه‌ای که این هفته برای یک هواپیمای روس در مدیترانه رخ داد، «بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی روز پنج‌شنبه گفت این رژیم به اقدام علیه ایران در منطقه ادامه خواهد داد. بامداد سه‌شنبه وزارت دفاع...

ارسال برای دوستان

پخش اخبار زنده