تعداد بازدید: ۱۸
تاريخ انتشار: جمعه،۲۸ مهر ۱۳۹۶
ساعت انتشار: ۱۴:۱۴
«سپاه پاسداران» خط مقدم مبارزه با داعش است/ اتفاقات پسابرجام مایه بصیرت مسئولان شود
به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری تسنیم، حجت‌الاسلام کاظم صدیقی خطیب این هفته نمازجمعه تهران ضمن دعوت خود و نمازگزاران به تقوا، گفت: تقوا هوشمندی، پرهیز از غفلت، توجه به خطرات نفس عماره و صیانت از آسیب‌های هوا و هوس است.وی با تاکید بر اینکه تقوا مقابله با بی‌دینی و بی‌دین‌هاست، ادامه داد: تقوا سنگر، سلاح، بصیرت و چراغ روشن هدایت الهی برای بندگان خداست.
خطیب موقت نمازجمعه تهران با اشاره به اینکه هر فردی که تقوای بیشتری داشته باشد، محبوب خداوند می‌شود، اظهار داشت: هیچ‌گاه خداوند اجازه سوختن دوست خود در آتش جهنم را نمی‌دهد.حجت‌الاسلام صدیقی تصریح کرد: هر فردی که می‌خواهد لسان‌الله، عین‌الله و یدالله باشد و در کل خداوند همه کاره او شود، باید رنگ تقوا به خود بگیرد.
وی با اشاره به روز اول ماه صفر و ورود کاروان تبلیغاتی امام حسین(ع)،  افزود: آنها انسان‌های همیشه آزاده بودند که حریت را بنیان گذاشتند و فردی که دنبال آزادگی است باید گوشه چادر بی‌بی زینب(س) را بگیرد و رسم آزادگی از تعلقات را از‌ آنها یاد بگیرد.امام‌جمعه موقت تهران با بیان اینکه غیر از شرک خداوند بقیه گناهان را می‌بخشد و ریا شرک خفی است،  ادامه داد: باید مواظب این شرک خفی باشیم و بنده به  مسئولان، اجرایی، قضایی و تقنینی می‌گویم ما شما را دعا می‌کنیم و شما هم برای ما دعا کنید و ما به شما توصیه می‌کنیم در کارهایتان برای خدا هم حسابی باز کنید و به فکر مردم باشید و مملکت را از این خطر نجات بدهید.
حجت‌الاسلام صدیقی با تاکید براینکه  دشمن همه راه‌ها را تجربه کرده و شکست خورده است، افزود:امروز دشمن به دنبال ایجاد دو قطبی و بی اعتمادی و بی اعتقادی و غارت ایمان در کشور است که مسئولان باید به این موضوع توجه داشته باشند.وی با بیان اینکه مردم امروز برای حاکمیت اسلام همه چیز را می‌دهند اظهار داشت:  این مسئولیت‌ها  حباب روی آب  و امانت سنگینی است که بر عهده ما گذاشته شده است.
خطیب موقت نمازجمعه تهران با اشاره به اظهارت اخیر دونالد ترامپ رئیس‌جمهور آمریکا اضافه کرد: ترامپ با اراجیفی که به زبان بی اخلاق،بی‌انظباط و همیشه خراب خود آورد اگرچه اظهارات جدیدی نبود اما  هشداری بود که نشان داد باید مراقب باشیم، زیرا دشمن و استکبار نمی‌تواند معجزاتی که در انقلاب ما رخ داده را  تحمل کند.
حجت‌الاسلام صدیقی با بیان اینکه آن روز که ما موشک و نفوذ منطقه‌ای نداشتیم، استکبار باز هم علیه ما توطئه می‌کرد ادامه داد: اساس عقده آن‌ها این است که غربی‌ها لیبرال دموکراسی را به عنوان کعبه آمال دل‌ها مطرح کرده بودند اما امام خمینی(ره) مامور خدا شد تا پرچم غدیر را برافراشته کند و جامعه‌ای که با علم خدا آشنا شود تن به ذلت نمی‌دهد و این  جامعه قطعاً تن به ذلت نمی‌دهد در مقابل شرق و غرب سر خم نمی‌کند.
خطیب موقت نمازجمعه تهران تصریح کرد: امام خمینی‌(ره) همه را فقیر معرفی کرد و اعلام کرد سعادت دنیا و آخرت این است که خدا، خدای ما باشد و ما بنده او باشیم، این بندگی در اوج قدرت که اسمش ولایت است و ولی بنده‌تر است. ولی فقیه خودساخته‌تر و خدا ترس است و جامعه را به سمت خدا دعوت می‌کند.
وی  با بیان اینکه غربی‌ها جنگ را به ما تحمیل کردند تا ما را از پای دربیاورند، اظهار داشت:با منطق علمی باید این اتفاق می‌افتاد اما جنگ به ما قدرت داد.جبهه دانشگاه اخلاق، ایثار، عشق، اخلاق و همت بود و به انسان ارزش داد تا کمالات خود را بشناسد. ما خویشتن خود را در جبهه شناختیم و این با دم مسیحایی روح الله بود.
 حجت‌الاسلام صدیقی ادامه داد: نتیجه جنگ تحمیلی اقتدار دنیوی و اخروی بود، آمریکایی‌ها دجال هستند و یک چشم بیشتر ندارند که به همین دلیل است که تنها  امور دنیوی را می‌بینند و مکتب، انقلاب و ولایت ما را نمی‌بینند و دائماً مشت به آب می‌زنند.ما به حقیقتی متصل هستیم که دشمنان نمی‌توانند آن را بشناسند و از بین ببرند.
 وی با بیان اینکه پس از جنگ تحمیلی دشمنان برای ایجاد فتنه 88 زمینه‌سازی کردند، ادامه داد: در آن برهه زمان دست خداوند نگذاشت دشمنان کاری از پیش ببرند.خطیب موقت نمازجمعه تهران با تاکید براینکه پس از فتنه 88 آن‌ها تلاش کردند تا با ایجاد داعش  کار سوریه و عراق را یکسره کنند و سپس به سراغ  ما بیایند، افزود:  اما رهنمودهای رهبر بیدار ما، امداد الهی بصیرت مردم و مدافعان حرم توطئه جهانی استکبار را در خاورمیانه خنثی کردند.
آنها چون قدرت ما را دیدند باید هم عصبانی شوند و انگشت خود را از روی خشم گاز بگیرند.حجت‌الاسلام صدیقی با بیان اینکه در مسئله برجام که ظاهرش تلخ است، آمریکایی‌ها نتیجه قرارداد را نقد گرفتند و داده‌های خود را نسیه دادند که آن نسیه‌ها را هم پرداخت نکردند، گفت: برجام نشانه‌ای برای بصیرت مسئولان و مردم  شد تا القائات بعدی شیطان بزرگ را نادیده بگیرند.
وی تصریح کرد: آنها پیش از تصویب برجام اینگونه القا می‌کردند اگر برجام امضا نشود دشمنی‌ها با ما بیشتر می‌شود، آنها نشان دادن در پسا برجام نه‌تنها دشمنی‌ها کاسته نشد بلکه بیشتر هم شد و در همین راستا تحریم‌ها اضافه شد، ساختمان‌های ما مصارده شد و پول‌های ما را گرفتند.
خطیب موقت نمازجمعه تهران باید بیان اینکه اخیراً گستاخی آمریکایی‌ها بیشتر شده و سپاه پاسداران را تحریم کردند، اضافه کرد: سپاه یک نیروی مردمی است که جوشیده از مردم است که مورد اعتماد امام خمینی (ره) و از ثمرات انقلاب بوده که  در همه عرصه‌ها کار ساز بوده و  در مسئله نبرد با داعش و تروریست‌ها در خط مقدم جبهه‌ها بوده است.
حجت‌الاسلام صدیقی با انتقاد از برخی سیاست‌ها در قبال اعتماد به آمریکا ادامه داد: امروز این شجاعت را دارید که اعتراف می‌کنید که آمریکا قابل اعتماد نیست؛ بدانید که آمریکا می‌خواهند با طرح مسائلی همچون موشکی و نفوذ منطقه‌ای  ما را خلع سلاح کنند و از ریشه نابودمان کنند.وی با اشاره به فرا رسیدن سومین سالگرد ارتحال آیت‌الله مهدوی کنی گفت: وی سیاست‌مداری پارسا، معتمد امام و رهبری و  از استوانه‌های انقلاب بود که از میان ما رفت.
امام‌جمعه موقت تهران با اشاره به چهلمین سالگرد ارتحال حاج‌آقا مصطفی خمینی(ره) نیز اظهار داشت: خداوند می‌خواست از طریق حاج‌اقا مصطفی که ظرفیتی برای کشور بود ظرفیت امام (ره) را بسنجد. حجت‌الاسلام صدیقی اظهار داشت: نسبت به میانمار قلب‌ها مجروح است و 500 هزار نفر بی خانمان هستند.
در حوزه علمیه طلبه‌ها 180 میلیون به آوارگان میانمار کمک کردند.وی با بیان اینکه در یمن فاجعه انسانی در حال رخ دادن است، اظهار داشت: دست انتقام الهی در یمن از آستین بیرون خواهد آمد و انتقام این مردم مظلوم را از آمریکا و سازمان دروغین که اسمش را سازمان ملل گذاشته خواهد گرفت.خطیب موقت نمازجمعه با تاکید بر اینکه مجامع بین‌المللی تماشا می‌کنند و در یمن زیر ساخت‌ها نابود شده است و 30 هزار از مردم غیرنظامی در زیر بمب‌های حکومت قارون، جعلی و مستبد غیرمتکی به مردم از بین رفته‌اند و ما نیز ابراز همدردی می‌کنیم.
، گفت: قطعاً خداوند انتقام مردم مظلوم یمن را از  کنفرانس اسلامی خواهد گرفت.انتهای پیام/

کد خبر: 891875  |  مشاهده خبر در منبع اصلی: تسنیم
گردآوری اخبار بوسیله ربات جستجوگر پارست
راجع به ربات پارست بیشتر بدانید
به اشتراک بگذارید

آخرین خبرهای سياسي

چین 100 میلیون دلار تجهیزات نظامی به کامبوج اعطا می کند ایرنا  ۲۶ دقیقه پیش

به گزارش روز جمعه ایرنا، این اقدام در حالی انجام شده است که مانورهای نظامی پکن و حضور ناوهای جنگی امریکا در دریای مورد منازعه جنوبی چین افزایش یافته و این مساله به نوبه خود تنش ها را در این منطقه تشدید کرده است.چین ادعا می کند بیش از 90 درصد دریای جنوبی چین، محلی که ارزش تجارت دریایی سالانه آن 3میلیارد...

ژاپن تمرینات مقابله با حملات موشکی کره شمالی را متوقف کرد ایرنا  ۲۶ دقیقه پیش

به گزارش روز جمعه ایرنا این کشور پیشتر چندین بار چنین تمریناتی را به دنبال آزمایش های موشکی بالستیک دوربرد کره شمالی برگزار کرد و حالا به توقف آن تصمیم گرفته است.این یکی از پیامدهای دیدار دونالد ترامپ رییس جمهوری آمریکا با 'کیم جونگ او' رهبر کره شمالی در اوایل ماه جاری میلادی در سنگاپور است که بر اساس...

ساخت ایران| "موشک کایت"؛ پخش کننده ریز مهمات + عکس تسنیم  ۱ ساعت پیش

به گزارش خبرنگار دفاعی خبرگزاری تسنیم، از جمله دستاوردهای جهاد خودکفایی نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی تولید انواع موشک‌ها و بمب‌های هواپرتاب برای استفاده روی انواع جنگنده‌ها است.بیشتر بخوانید: فرمانده جدید پایگاه هوایی شیراز منصوب شدساخت ایران| موشک هدایت شونده "زوبین"...

فساد سارا نتانیاهو در خانه نتانیاهو خبرگزاری برنا  ۱ ساعت پیش

به گزارش گروه خبر خبرگزاری برنا، دادستانی اسرائیل سارا نتانیاهو را به اختلاس و سوء استفاده سیستماتیک از اعتماد عمومی متهم کرد.

سرمربی کرواسی: عامل پیروزی، عملکرد خوب بازیکنانم بود ایرنا  ۱ ساعت پیش

به گزارش ایرنا به نقل از فیفا، دالیچ افزود: پیروزی که به دست آمد، عامل اصلی آن عملکرد بد تیم ملی آرژانتین نبود، بلکه بازی خوب شاگردان من بود؛ هرچند من از روز اول به آنان ایمان داشتم.وی ادامه داد: از پیش می دانستیم که دفاع سه نفره آرژانتین کند است و زمانی که زیر فشار قرار گیرد، دستپاچه می شود.دالیچ البته...

220مهاجر نزدیک سواحل لیبی غرق شدند ایرنا  ۱ ساعت پیش

به گزارش ایرنا به نقل از تارنمای «لیبیا الاخبار» کمیساریایی عالی امور پناهندگان سازمان ملل افزود، سه شنبه گذشته از مجموع 100 نفر سوار بر یک قایق، تنها پنج نفر نجات یافتند و در همان روز یک قایق دیگر که حامل 130 نفر بود، غرق شد که در اثر آن 70نفر جانشان را از دست دادند.پناهجویان و مهاجران دیگری که در...

زمین لرز‌ه 6.1 ریشتری وانواتو را لرزاند ایرنا  ۳ ساعت پیش

به گزارش ایرنا به نقل از مرکز لرزه‌نگاری آمریکا، این زلزله در فاصله 30 کیلومتری غرب «پورت ویلا» پایتخت این کشور در عمق 21 کیلومتری زمین رخ داد.وانواتو چندین آتش فشان فعال دارد و زمین‌لرزه‌ای با این شدت ممکن است باعث فوران آن‌ها شود.هنوز گزارشی از خسارت‌های احتمالی منتشر نشده، اما شدت زمین لرزه به حدی...

سامپائولی: مسئولیت شکست آرژانتین را می پذیرم ایرنا  ۳ ساعت پیش

به گزارش ایرنا به نقل از پایگاه رسمی فدراسیون فوتبال (فیفا)، سامپوئلی که در کنفرانس مطبوعاتی پس از شکست سنگین تیم اش سخن می گفت، اظهار کرد : بازیکنان تیم ناراحت هستند، می خواستیم صدرنشین گروه باشم و چشم نواز بازی کنیم، اما همه چیز تغییر کرد و بازنده شدیم. بازیکنان بسیار خوبی داریم اما باید یادبگیریم...

«ظریف» به مجلس می‌رود تسنیم  ۴ ساعت پیش

مهرداد بائوج لاهوتی سخنگوی فراکسیون مستقلان ولایی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری تسنیم، از حضور محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه در این فراکسیون خبر داد و گفت: بر اساس برنامه ریزی‌های انجام شده قرار است، وزیر امور خارجه در جلسه روز (سه شنبه 5 تیر) این فراکسیون حضور...

جنگ سرد در شبه جزیره کره به پایان رسیده است ایرنا  ۴ ساعت پیش

به گزارش بامداد روز جمعه ایرنا به نقل از خبرگزاری ریانووستی، «مون جای این» رئیس جمهوری کره جنوبی روز پنجشنبه در جلسه دومای روسیه گفت: خصومت بین آمریکا، کره جنوبی و کره شمالی به پایان رسیده و دوره همکاری فرا رسیده است.وی افزود: کره شمالی گام های واقعی به سوی خلع سلاح هسته ای برمی دارد و پیونگ یانگ و...

ارسال برای دوستان

پخش اخبار زنده