تعداد بازدید: ۲۵
تاريخ انتشار: یکشنبه،۷ آبان ۱۳۹۶
ساعت انتشار: ۰۲:۱۴
نظام سلطه جرات حمله به ایران را ندارد
به گزارش خبرنگار دفاعی خبرگزاری تسنیم، دریادار حبیب‌الله سیاری فرمانده نیروی دریایی ارتش با حضور در برنامه نگاه یک طی سخنانی با اشاره به نقش نیروی دریایی در راستای گسترش دیپلماسی دریایی گفت: ما در آب‌های بین‌المللی با کشورهای دوست گسترش دیپلماسی دریایی را دنبال می‌کنیم و حضور نیروی دریایی به توسعه ارتباط با سایر کشورها کمک شایانی می‌کند.
وی افزود: ما در این موضوع به دنبال انتقال حرف حق انقلاب خودمان هستیم، همچنین گسترش دیپلماسی دریایی به موضوع مقابله با ایران هراسی نیز کمک می‌کند.دریادار سیاری با بیان این که دیپلماسی دریایی زیرمجموعه دیپلماسی دفاعی قرار می‌گیرد، گفت: اگر به نیروی دریایی صرفاً با یک نگاه نظامی نگاه کنیم، این نیرو فقط باید در زمان جنگ فعال باشد اما امروز نیروی دریایی وظیفه دارد علاوه بر حفظ آمادگی خود در مقابل تهدیدات از این توانمندی در ابعاد دیگر نیز استفاده کند.
فرمانده نیروی دریایی ارتش خاطر نشان کرد: زمانی می‌شود از منابع دریا استفاده کرد که امنیت برقرار باشد، امروزه نیازمندی جوامع به منابع دریایی بیشتر شده، لذا همین موضوع امکان درگیری کشورها برای استفاده از منافع بیشتر را افزایش داده و می‌تواند به گسترش ناامنی کمک کند لذا نیروهای دریایی باید بتوانند امنیت آب‌های جهان را تامین کنند.
دریادار سیاری تصریح کرد: در همین راستا هر کشوری باید دارای یک نیروی دریایی که قادر به حفظ مرزهای آبی و حضور در آب‌های بین‌المللی باشد داشته باشد تا بتواند از منافع خود در دریا حفاظت کند.وی با اشاره به حضور نیروهای فرامنطقه‌ای در خلیج فارس و دریای عمان خاطر نشان کرد: این منطقه با حضور نیروی دریایی ارتش و سپاه می‌تواند امنیت کامل داشته باشد، اما حضور دیگران موجبات ناامنی در این منطقه را فراهم می‌کند و باید به آنها بگوییم پا را از گلیم خود فراتر نگذارند.
حضور نیروهای بیگانه فقط در جایی توجیه دارد که امکان به خطر افتادن تجارت جهانی وجود دارد. البته حضور آمریکایی‌ها در منطقه پرآشوب خلیج عدن و تلاش آنها برای حفظ ناامنی در این منطقه برای توجیه حضور مداوم آنها در خلیج عدن و اشراف به خلیج باب‌المندب است.فرمانده نیروی دریایی ارتش با اشاره به فر خود به همایش دریایی ایتالیا گفت: این همایش با موضوع نیروهای دریایی فراتر از نقش سنتی و تلاش برای امنیت دریا تشکیل شده بود که از نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی به عنوان مهمان ویژه در این همایش دعوت به عمل آمده بود.
دریادار سیاری ادامه داد: علت این دعوت هم حضور مستمر جمهوری اسلامی در خلیج عدن برای برقراری امنیت اقتصاد در دنیا و مبارزه با تروریسم دریایی بود، ما تاکنون در این منطقه علاوه بر اسکورت 4 هزار و 200 کشتی ایرانی به کشتی‌هایی از 25 کشور جهان نیز کمک کرده‌ایم.وی با بیان این که بیش از 53 کشور جهان در این همایش حضور پیدا کرده بودند، اظهار داشت: صحبت‌های ما در این همایش نیز ابعاد جهانی داشت و ما بیشتر روی بحث تامین امنیت در آب‌های راهبردی جهان صحبت کردیم.
فرمانده نیروی دریایی ارتش با اشاره به صحبت‌های خود در همایش ایتالیا، عنوان کرد: همچنین در این همایش به بی اساس بودن اظهارات ترامپ درباره نیروهای مسلح کشورمان نیز پرداختیم و یادآور شدیم که نیروهای مسلح ایران عامل پایدار کننده امنیت جهانی است و بخش جدایی ناپذیر آن هستند و حضور نیروهای بیگانه است که باعث ناامنی در مناطق راهبردی جهان می‌شود.
ضمن آن که یکی دیگر از عناصر ناامنی در منطقه ما شکل‌گیری عناصر ناپایدار کننده امنیت مثل اسرائیل و جلوگیری از شکل‌گیری حاکمیت دموکراتیک در یمن و کشتار مردم این کشور است.دریادار سیاری افزود: همچنین در این همایش ما به راهکارهای مقابله با آسیب‌های منطقه‌ای و جهانی پرداختیم، که موجب تشکر بسیاری از کشورها و سخنرانی ما شد.
وی در تشریح دستاوردهای این سفر، گفت: در حاشیه این همایش موفق به ملاقات با 21 کشور جهان و همچنین ملاقات رسمی با فرماندهان نیروی دریایی 7 کشور دیگر شدیم. در بسیاری از این ملاقات‌ها کشورها ابراز علاقه می‌کردند که تا با ما در حوزه‌های نگهداری، تعمیر، ساخت تجهیزات و برگزاری رزمایش مشترک و همچنین تبادل تجربیات 8 سال دفاع مقدس همکاری کنند.
فرمانده نیروی دریایی ارتش با اشاره به نقش نیروی دریایی در مقابله با ایران هراسی خاطر نشان کرد: دشمنان امکانات زیادی برای تبلیغ علیه ما دارند اما مبارزه ما با تروریسم دریایی و حضور ما در بنادر سایر کشورها به مقابله با این نقشه دشمن کمک می‌کند.دریادار سیاری با اشاره به بیانات فرمانده کل قوا در خصوص ارتباط با سایر کشورهای دنیا عنوان کرد: بر همین اساس نیروی دریایی اعزام ناوگروه به کشورهای آمریکای جنوبی و مدیترانه را در دستور کار خود قرار داده است.
وی با بیان این که نیروهای دریایی سپاه و ارتش همواره در کنار یکدیگر بوده‌اند گفت: وقتی این دو نیرو در کنار یکدیگر قرار می‌گیرند یک توان دریایی بسیار خوب برای ایجاد امنیت را رقم می‌زنند و آن‌هایی که به دنبال تفرقه بین سپاه و ارتش هستند تنها به دنبال پیاده کردن تفکرات منافقانه خودشان هستند.
فرمانده نیروی دریایی ارتش در واکنش به اظهارات اخیر رئیس جمهور آمریکا درباره خلیج فارس اظهار داشت: حرف‌های ترامپ در شان یک رئیس جمهور نبود و او اگر از تاریخ و جغرافیا خبر داشت می‌دانست از هزاران سال پیش این منطقه خلیج فارس بوده و در آینده هم خلیج فارس خواهد ماند. سخنرانی ترامپ حتی سطح علمی راهبردنویسان آمریکا را هم زیر سوال برد.
دریادار سیاری در بخش دیگری از صحبت‌های خود با اشاره به برگزاری ششمین همایش نیروهای دریایی حاشیه اقیانوس هند در تهران گفت: این همایش اردیبهشت ماه سال آینده و به مدت 4 روز در تهران برگزار می‌شود و ما از 60 کشور جهان برای حضور در این همایش دعوت کرده‌ایم.وی ادامه داد: نیروی دریایی آمریکا در 5 همایش گذشته در سایر کشورها حاضر بوده است، اما در همایش تهران حضور نخواهد داشت؛ دلیل آن هم این است که در پایان هر همایش جلسه محرمانه‌ای با حضور فرماندهان نیروی دریایی کشورهای حاضر برگزار می‌شود تا بر سر موضوعات مختلف از جمله عضویت کشورهای ناظر در این همایش بحث شود، در آخرین جلسه‌ای که در کشور بنگلادش برگزار شد موضوع حضور آمریکا به عنوان یک کشور ناظر در این جلسه مطرح شد و علی‌رغم آن که سایر کشورها به این حضور رای مثبت دادند ما به حضور آمریکا در همایش بعدی رای منفی دادیم و بدین ترتیب حضور آمریکا در ششمین همایش را حذف کردیم.
فرمانده نیروی دریایی ارتش در ادامه با اشاره به اعزام ناوگروه‌های نیروی دریایی ارتش به کشورهای حاشیه دریای خزر تصریح کرد: ما دریای خزر را به عنوان دریا صلح و دوستی می‌بینیم و معتقدیم امنیت این منطقه باید توسط کشورهای حاشیه دریای خزر تامین شود و نباید اجازه حضور بیگانگان را در این منطقه داده شود، بر همین اساس ناوگروه‌هایی را به کشورهای آذربایجان، روسیه و قزاقستان اعزام کرده‌ایم و همچنین میزبان ناوگروه‌هایی از این کشورها بوده‌ایم و با آنها رزمایش‌هایی برای تبادل پیام صلح و دوستی و همچنین به اشتراک گذاشتن تجربیات و توانمندی برگزار کرده‌ایم.
این رویه در جنوب هم برقرار است و برای مثال ما با کشور عمان رزمایش امداد و نجات برگزار کرده‌ایم که قصد داریم با پاکستان نیز همین رزمایش را برگزار کنیم.دریادار سیاری در پایان با بیان این که توان دفاعی کشور غیرقابل مذاکره است، گفت: ابزار دفاعی ما تنها برای دفاع از خودمان است و ما قصد تهاجم به هیچ کس را نداریم و تا زمانی که توان بازدارندگی بالایی داشته باشیم در امنیت هستیم و نظام سلطه جرات حمله به ما را ندارد.
انتهای پیام/

کد خبر: 904220  |  مشاهده خبر در منبع اصلی: تسنیم
گردآوری اخبار بوسیله ربات جستجوگر پارست
راجع به ربات پارست بیشتر بدانید
به اشتراک بگذارید
اخبار مرتبط:
▫ دریادار سیاری به مالزی می رود  خبرگزاری فارس - سياسي

آخرین خبرهای سياسي

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس به رئیس جمهور نامه فرستاد مرور نیوز  ۱۰ دقیقه پیش

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس به رئیس جمهور نامه فرستادبه گزارش مرور نیوز، رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس طی نامه ای به رئیس جمهور خواستار تشکیل جلسات ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز و حضور رئیس جمهور شد. محمدرضا پورابراهیمی داورانی رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس، در نامه ای به رئیس جمهور خواستار برگزاری جلسات ستاد مبارزه با قاچاق...

ادامه وضعیت فعلی ستاد مبارزه با قاچاق کالا مشکل‌ساز خواهد بود ستاره ها  ۱۳ دقیقه پیش

ادامه وضعیت فعلی ستاد مبارزه با قاچاق کالا مشکل‌ساز خواهد بود به گزارش ستاره ها به نقل از خانه ملت، محمدرضا پورابراهیمی داورانی رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس، در نامه ای به رئیس جمهور خواستار برگزاری جلسات ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز با حضور رئیس جمهور یا صدور حکم نماینده ویژه از سوی وی برای جایگزینی رئیس ستاد مذکور جهت برگزاری جلسات...

کنایه ازغدی‌وار یک مخاطب به روحانی:همه نظریات جنابتان درست! فقط می‌دانی تخم‌مرغ چند تومان است؟ تسنیم  ۲۴ دقیقه پیش

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری تسنیم، یکی از مخاطبان تسنیم در واکنش به اظهارات حجت الاسلام حسن روحانی که گفته بود" علم به ایدئولوژی وصل نمی شود" مطلبی ارسال کرده که متن کامل آن به شرح زیر است:آقای رئیس‌جمهور روز گذشته گفته‌اید که "علم، علم است و به نوع تفکر و ایدئولوژی وصل نمی‌شود....

سردار باقری: ایران و سوریه به قطعنامه آتش‌بس پایبندند/ حومه دمشق شامل آتش‌بس نیست تسنیم  ۲۴ دقیقه پیش

به گزارش خبرنگار دفاعی خبرگزاری تسنیم سرلشکر محمد باقری رئیس ستادکل نیروهای مسلح صبح امروز ( یکشنبه 6 اسفند) در حاشیه همایش علوم و معارف دفاع مقدس در جمع خبرنگاران درباره قطعنامه آتش بس 30 روزه در حومه دمشق اظهار داشت: این بار هم مانند دفعات گذشته کسانی که خواهان امنیت و آرامش سوریه نیستند...

تا ماه‌های آینده کل سرزمین سوریه باید پاکسازی شود شبستان  ۲۴ دقیقه پیش

تا ماه‌های آینده کل سرزمین سوریه باید پاکسازی شودبه گزارش خبرنگار سیاسی دفاعی خبرگزاری شبستان، سرلشکر محمد باقری، ریس ستاد کل نیروهای مسلح در حاشیه همایش ملی علوم و معارف دفاع مقدس در آموزش و پرورش در جمع خبرنگاران در مورد ارزیابی خود از قطعنامه آتش‌بس 30 روزه در سوریه گفت: این بار هم مانند بارهای گذشته کسانی که خواهان آرامش و امنیت برای سوریه...

از ظرفیت برنامه‌های غیررسمی در انتقال ارزش‌های دفاع مقدس بهره ببریم شبستان  ۲۴ دقیقه پیش

از ظرفیت برنامه‌های غیررسمی در انتقال ارزش‌های دفاع مقدس بهره ببریمبه گزارش خبرنگار سیاسی دفاعی خبرگزاری شبستان، سیدمحمد بطحایی، وزیر آموزش و پرورش در همایش ملی علوم و معارف دفاع مقدس در آموزش و پرورش با گرامیداشت یاد و خاطره شهدا گفت: آموزش و پرورش در کنار بحث آموزش، خواندن و نوشتن وظیفه آماده کردن جوانان برای بر عهده گرفتن نقش های آنها در آینده را نیز دارد.   بطحایی...

پینوکیو در تظاهرات ضد دروغ تایلند نامه  ۴۰ دقیقه پیش

 خبرگزاری رویترز گزارش داد: خونتای نظامی حاکم بر تایلند وعده برگزاری انتخابات سراسری را در این کشور از زمان کودتای سال ۲۰۱۴ تاکنون داده اما چندین بار این انتخابات را به تعویق انداخته است که آخرین مورد آن مربوط به تعیین ماه نوامبر برای برگزاری آن بوده است.به گزارش نامه نیوز، ماه گذشته میلادی پارلمان...

یورو نیوز: غوطه شرقی آخرین پایگاه عربستان سعودی در سوریه است نامه  ۴۰ دقیقه پیش

 یورونیوز در گزارشی اعلام کرد: یکی از دلایل بالا گرفتن تنش ها در غوطه شرقی حضور گروه تروریستی «جیش الاسلام» در آن است و از آنجا که این گروه تا کنون هیچ چراغ سبزی از عربستان برای عقب نشینی از این منطقه دریافت نکرده وضعیت آن همچنان نابسامان است.به گزارش نامه نیوز، این رسانه غربی در ادامه مطلب خود...

از تحریف و اغراق در دفاع مقدس دوری کنیم خبرگزاری برنا  ۴۲ دقیقه پیش

از تحریف و اغراق در دفاع مقدس دوری کنیم به گزارش گروه خبر خبرگزاری برنا، سرلشکر پاسدار «محمد باقری»، رئیس ستاد کل نیروهای مسلح، صبح امروز( ششم اسفند )در همایش علوم و معارف دفاع مقدس در آموزش و پرورش طی سخنانی اظهار کرد: این همایش در شرایط خطیر جهان امروز که با سرعت در حال جریان است بسیار با اهمیت است.  رئیس...

همه تلاش خود را برای یافتن علت حادثه هواپیما خواهیم کرد خبرگزاری برنا  ۴۲ دقیقه پیش

همه تلاش خود را برای یافتن علت حادثه هواپیما خواهیم کرد به گزارش گروه اقتصادی خبرگزاری برنا، به نقل از وزارت راه و شهرسازی، «عباس آخوندی»، وزیر راه و شهرسازی، پس از دیدار و ابراز همدردی با خانواده‌های جانباختگان سانحه هوایی تهران-یاسوج در جمع خبرنگاران اظهار کرد: وظیفه دارم در این شرایط سخت به هیچ وجه جای خود را کنار...

ارسال برای دوستان

پخش اخبار زنده