تعداد بازدید: ۱۱
تاريخ انتشار: سه‌شنبه،۳۰ آبان ۱۳۹۶
ساعت انتشار: ۰۹:۳۷
نحوه فعال سازی ‘Controlled folder access’ در به روز رسانی فال کریترز

در ویندوز، “Controlled folder access” یک ویژگی جدید است که بخشی Windows Defender Exploit Guard است و در به روز رسانی فال کریترز اضافه شده است. در این مطلب قصد داریم نحوه فعال سازی این ویژگی را به شما کاربران وینفون آموزش دهیم. در ادامه با وینفون همراه باشید. فروشگاه محصولات شیائومی درگاه پرداخت اینترنتی نکست پی Controlled folder access برای جلوگیری از گرفتن اطلاعات و رمزگذاری فایل ها طراحی شده است. این یک ویژگی انتخابی است که مجبور به فعال کردن آن نیستید، این از مکانیزمی هوشمندانه در برنامه ها (فایل های اجرایی، اسکریپت ها و DDL ها) استفاده می کند. اگر برنامه مخرب است یا شناسایی نشده است، این ویژگی در کمترین زمان شما را از فعالیت مشکوک مطلع می کند.اگر می خواهید یک لایه امنیتی اضافه برای امنیت اطلاعات خود به ویندوز 10 اضافه کنید، می توانید Controlled folder access را از طریق داشبورد ویندوز دیفندر، Group Policy و PowerShell فعال کنید.در این راهنمای ویندوز 10 با ما همراه باشید تا از نحوه فعال کردن ویژگی Controlled folder access اطلاع پیدا کنید. برای فعال کردن این ویژگی سه روش وجود دارد که به ترتیب آن ها را بررسی می کنیم.نحوه فعال کردن Controlled folder access از طریق ویندوز دیفندرساده ترین راه برای فعال کردن و پیکربندی Controlled folder access استفاده از داشبورد ویندوز دیفندر است:Windows Defender Security Center را باز کنید.روی Virus & threat protection کلیک کنید.قسمت Virus & threat protection settings را باز کنید.
گزینه Controlled folder access را فعال کنید.
پس از تکمیل مراحل، آنتی ویروس ویندوز دیفندر به طور مداوم فایل ها و پوشه های شما را از دسترسی غیرمجاز برنامه های مخرب مانند ransomware محافظت می کند.اضافه کردن مکان های جدیدبه طور پیش فرض، این ویژگی اسناد، تصاویر، فیلم ها، موسیقی، دسکتاپ و پوشه های مورد علاقه را محافظت می کند. در حالی که شما نمی توانید لیست پیش فرض پوشه های محافظت شده را تغییر دهید، ولی اگر فایل های ذخیره شده در یک مکان دیگر داشته باشید، می توانید مسیر درایو جدید یا پوشه را به صورت دستی اضافه کنید.Windows Defender Security Center را باز کنید.روی Virus & threat protection کلیک کنید.قسمت Virus & threat protection settings را باز کنید.در زیر “Controlled folder access” روی Protected folders کلیک کنید.
روی دکمه Add a protected folder کلیک کنید.
به مکان ها جدید که می خواهید اضافه کنید، بروید و روی Select folder کلیک کنید.اگر پیکربندی شما تغییر کرده است و شما باید محل ذخیره را از لیست حذف کنید، می توانید همان مراحل را دنبال کنید، اما در مرحله 5 پوشه را انتخاب کنید و این بار روی Remove کلیک کنید.اجازه دادن به برنامه های خاصControlled folder access باید به اندازه کافی هوشمند باشد تا به راحتی به فایل های برنامه های شما دسترسی باشد، اما اگر برنامه مورد علاقه شما مسدود شده است، می توانید به صورت دستی دسترسی آن را مجاز کنید.Windows Defender Security Center را باز کنید.روی Virus & threat protection کلیک کنید.قسمت Virus & threat protection settings را باز کنید.در زیر “Controlled folder access” روی Allow an app through Controlled folder access کلیک کنید.
روی Add an allowed app کلیک کنید.
به مکان ها جدید که می خواهید اضافه کنید، بروید و روی Select folder کلیک کنید.در مواردی شما نمی خواهید برنامه ای که در لیست مجاز است، دیگر دسترسی آزاد داشته باشد، شما می توانید از همین مراحل استفاده کنید ولی در مرحله 5 برنامه مورد نظر را انتخاب کنید و روی Remove کلیک کنید.نحوه فعال کردن Controlled folder access با استفاده از Group Policyاگر شما از ویندوز 10 پرو یا اینترپرایز استفاده می کنید، می توانید Controlled folder access را با استفاده از ویرایشگر Local Group Policy فعال کنید.از کلید های ترکیبی Windows key + R استفاده کنید تا دستور Run را باز شود.gpedit.msc را تایپ کنید و روی OK کلیک کنید تا ویرایشگر Local Group Policy باز شود.به مسیر زیر بروید:Computer Configuration > Administrative Templates > WindowsComponents > Windows Defender Antivirus > Windows Defender ExploitGuard > Controlled Folder Accessدر سمت راست روی Configure Controlled folder access دابل کلیک کنید.
گزینه Enabled را انتخاب کنید.در زیر “Options” گزینه Block را از طریق منوی کشویی انتخاب کنید.
روی Apply کلیک کنید.روی OK کلیک کنید.پس از تکمیل مراحل ویژگی Controlled folder access به طور پیش فرض فعال می شود و از آن ها محافظت می کند.تنها فرق در استفاده از این روش این است که برای پیکربندی دوباره از طریق Group Policy اقدام کنید. اگر شما ویندوز دیفندر را باز کنید با پیام “This setting is managed by your administrator” روبرو می شوید و قسمت Controlled folder access به رنگ خاکستری در می آید.هر زمان که بخواهید می توانید تنظیمات را با حالت اولیه بازگردانید فقط در مرحله 5 باید گزینه Non Configure را انتخاب کنید.اضافه کردن مکان های جدیدبرای اضافه کردن مکان های جدید می توانید از “Configure protected folders” استفاده کنید، فقط مراحل زیر را دنبال کنید:از کلید های ترکیبی Windows key + R استفاده کنید تا دستور Run را باز شود.gpedit.msc را تایپ کنید و روی OK کلیک کنید تا ویرایشگر Local Group Policy باز شود.به مسیر زیر بروید:Computer Configuration > Administrative Templates >Windows Components > Windows Defender Antivirus > Windows DefenderExploit Guard > Controlled Folder Accessدر سمت راست روی Configure protected folders دابل کلیک کنید.
گزینه Enabled را انتخاب کنید.زیر “Options” روی دکمه Show کلیک کنید.مکان هایی را که می خواهید اضافه کنید را با وارد کردن مسیر پوشه در فیلد «Value name» و اضافه کردن 0 در فیلد «Value» تعیین کنید.
مرحله 7 را برای اضافه کردن مکان های دیگر تکرار کنید و روی OK کلیک کنید.روی Apply کلیک کنید.روی OK کلیک کنید.برای بازگرداندن تغییرات، مراحل مشابه را دنبال کنید، اما در مرحله 5 گزینه Non Configured را انتخاب کنید.اجازه دادن به برنامه های خاصهنگام استفاده از برای پیکربندی Controlled folder access، شما می توانید از “Configure allowed applications”  برای اضافه کردن برنامه های مجاز به لیست سفید استفاده کنید. مراحل زیر را دنبال کنید:از کلید های ترکیبی Windows key + R استفاده کنید تا دستور Run را باز شود.gpedit.msc را تایپ کنید و روی OK کلیک کنید تا ویرایشگر Local Group Policy باز شود.به مسیر زیر بروید:Computer Configuration > Administrative Templates > WindowsComponents > Windows Defender Antivirus > Windows Defender ExploitGuard > Controlled Folder Accessدر سمت راست روی Configure allowed applications راست کلیک کنید.
گزینه Enabled را انتخاب کنید.زیر “Options” روی دکمه Show کلیک کنید.
محل فایل های exe. را مشخص کنید (مانند: D:\path\to\app\app.exe) شما آن را در فیلد “Value name” مجاز کنید و در فیلد “Value” عدد 0 را وارد کنید.
مرحله 7 را برای اضافه کردن مکان های دیگر تکرار کنید و روی OK کلیک کنید.روی Apply کلیک کنید.روی OK کلیک کنید.برای بازگرداندن تغییرات، مراحل مشابه را دنبال کنید، اما در مرحله 5 گزینه Non Configured را انتخاب کنید.نحوه فعال کردن Controlled folder access با استفاده از PowerShellهمچنین می توانید با استفاده از دستورات PowerShell، ویژگی Controlled folder access را فعال و پیکربندی کنید. مراحل زیر را دنبال کنید:استارت را باز کنید.Windows PowerShell را سرچ کنید و روی نتیجه راست کلیک کنید، سپس روی Run as administrator کلیک کنید.دستور زیر را برای فعال کردن ویژگی تایپ کنید و اینتر را بزنید:Set-MpPreference -EnableControlledFolderAccess Enabled
پس از اتمام مراحل، ویژگی Controlled folder access فعال می شود و پوشه های شما را از دسترسی غیر مجاز موارد مخرب محافظت می کند.اگر می خواهید این ویژگی را غیر فعال کنید، می توانید از همان دستورالعمل ها استفاده کنید، اما در مرحله سوم از دستور زیر استفاده کنید:Set-MpPreference -EnableControlledFolderAccess Disabledاضافه کردن مکان های جدیدبرای محافظت از پرونده هایی که در پوشه های پیش فرض تحت محافظت نیستند، می توانید از یک دستور PowerShell استفاده کنید. البته این کار را باید به صورت تک تک انجام دهید. مراحل زیر را دنبال کنید:استارت را باز کنید.Windows PowerShell را سرچ کنید و روی نتیجه راست کلیک کنید، سپس روی Run as administrator کلیک کنید.دستور زیر را برای اضافه کردن مکان های جدید تایپ کنید و اینتر را بزنید:Add-MpPreference -ControlledFolderAccessProtectedFolders "D:\folder\path\to\add"
اگر می خواهید یک پوشه را از لیست حذف کنید، می توانید از همان دستورالعمل ها استفاده کنید، اما در مرحله سوم از دستور زیر استفاده کنید:Disable-MpPreference -ControlledFolderAccessProtectedFolders "D:\folder\path"\to\removeاجازه دادن به برنامه های خاصاگر برنامه ای دارید و می دانید که قابل اعتماد است، اما توسط ویژگی Controlled folder access مسدود شده است، می توانید از PowerShell برای اضافه کردن آن به لیست سفید استفاده کنید. فقط مراحل زیر را دنبال کنید:استارت را باز کنید.Windows PowerShell را سرچ کنید و روی نتیجه راست کلیک کنید، سپس روی Run as administrator کلیک کنید.دستور زیر را برای اضافه کردن برنامه به لیست مجاز تایپ کنید و اینتر را بزنید:Add-MpPreference -ControlledFolderAccessAllowedApplications "D:\path\to\app\app.exe"
اگر می خواهید یک برنامه را از لیست حذف کنید، می توانید از همان دستورالعمل ها استفاده کنید، اما در مرحله سوم از دستور زیر استفاده کنید:Remove-MpPreference -ControlledFolderAccessAllowedApplications "D:\path\to\app\app.exe"جمع بندیControlled folder access یک از ویژگی های Windows Defender Exploit Guard است که بخشی از آنتی ویروس ویندوز دیفندر است. این بدان معنا است که اگر از یک برنامه آنتی ویروس شخص ثالث استفاده کنید، این ویژگی در دسترس نخواهد بود.نظرات خود را با ما در مورد این آموزش در میان بگذارید.function downloadJSAtOnload() { var element = document.createElement('script');element.src ='https://adapi.digikala.com/Ad?zid=97&eid=dk1398&utm=winphone';document.getElementById('dk1398').appendChild(element);}if (window.addEventListener)window.addEventListener('load', downloadJSAtOnload, false); else if (window.attachEvent) window.attachEvent('onload', downloadJSAtOnload); else window.onload = downloadJSAtOnload;

کد خبر: 913111  |  مشاهده خبر در منبع اصلی: وین فون
گردآوری اخبار بوسیله ربات جستجوگر پارست
راجع به ربات پارست بیشتر بدانید
به اشتراک بگذارید

آخرین خبرهای علمي

مقام کرد عراقی: ایران دوست ماست العالم فارسی  ۳۵ دقیقه پیش

العالم-عراق رییس هیات حزب دموکرات اعزامی به بغداد روز پنجشنبه پس از دیدار با 'ایرج مسجدی' سفیر جمهوری اسلامی ایران در جمع خبرنگاران گفت: جمهوری اسلامی ایران دارای اثرگذاری در منطقه است و روابط خوبی با اقلیم کردستان و کل عراق دارد. میرانی گفت: روابط ما به ایران، تاریخی است...

دلیل احساس ضعف و خستگی چیست؟ + راه حل مجله سلامت  ۱ ساعت پیش

دلیل احساس ضعف و خستگی چیست؟ + راه حل“من خسته ام” آیا این چیزی است که شما همیشه می گویید؟خستگی در بسیاری از موارد از جمله ناتوانی در تمرکز، عصبانیت، ناامیدی و مشکلات رفتاری، مشکلات حافظه، کاهش عملکرد کاری و… خودش را نشان می دهد. علاوه بر این موارد خستگی با مشکلات پزشکی از جمله چاقی، فشار خون بالا، افسردگی، دیابت و نیز...

شهادت 2 فلسطینی دیگر در غزه العالم فارسی  ۲ ساعت پیش

العالم-فلسطین به گزارش خبرگزاری فلسطینی معا، اشرف القدره سخنگوی وزارت بهداشت غزه گفت: «احمد علی قطوش» 23 ساله که چند روز پیش در شرق اردوگاه البریج در مرکز نوار غزه زخمی شده بود، روز پنجشنبه بر اثر جراحات وارده در مجتمع پزشکی الشفاء به شهادت رسید. وزارت بهداشت فلسطین...

90 درصد موانع استان ریف دمشق به زودی برچیده می‌شود العالم فارسی  ۲ ساعت پیش

العالم-سوریه علاء ابراهیم اظهار داشت: موانع موجود در اتوبان درعا و ابتدای ورودی دمشق به سمت درعا جمع آوری می شود. وی گفت: این موانع به دلایل مشخصی نصب شده بودند تا امنیت برای شهروندان تامین شود و در نتیجه با تحقق یافتن این موضوع، دیگر دلیلی برای باقی ماندن آنها وجود ندارد و پس...

چگونه یک نماز خوب بخوانیم؟ بهداشت نیوز  ۳ ساعت پیش

چگونه یک نماز خوب بخوانیم؟ به گزارش بهداشت نیوز،  یکی گفت: من چه کار کنم از نماز خواندن لذت ببرم؟ گفتم: پس کی می خواهی آدم بشوی گفت: یعنی چی؟ گفتم: خدا گشته یک عبادتی را پیدا کرده آورده که تو از آن لذت نبری. نماز طبیعتاً چون تکراری است، لذتش از بین می رود. نماز را این گونه قرار داده تا تو آدم بشوی، رشد کنی و بالا بروی. اگر...

ماکرون: باید راهکاری عملی برای ماندن شرکت‌ها در ایران پیدا شود العالم فارسی  ۳ ساعت پیش

العالم-اروپا روسای جمهور روسیه و فرانسه روز پنج‌شنبه پس از دیدار در شهر «سن پترزبورگ» بار دیگر بر ضرورت حفظ توافق هسته‌ای با ایران تأکید کردند. «امانوئل ماکرون» رئیس‌جمهور فرانسه که در نشست خبری مشترک با همتای روسش صحبت می‌کرد، گفت: «سه...

چگونه درمان دارویی خود را در ماه مبارک رمضان مدیریت کنیم؟ بهداشت نیوز  ۴ ساعت پیش

چگونه درمان دارویی خود را در ماه مبارک رمضان مدیریت کنیم؟ به گزارش بهداشت نیوز، فرخ رامش مسئول کمیته تجویز و مصرف منطقی داروی معاونت غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی اهواز با بیان اینکه نخستین مساله‌ای که پزشک در مواجهه با چنین بیمارانی با آن روبروست این موضوع است که، آیا روزه‌داری بر روند بیماری تاثیر گذار است یا خیر؛ اظهار کرد: چنانچه با صلاحدید...

قوی ترین مبارز در برابر ریزش مو بهداشت نیوز  ۴ ساعت پیش

قوی ترین مبارز در برابر ریزش مو به گزارش بهداشت نیوز، دکتر نسرین محمدی فوق تخصص پوست و مو گفت: همه افراد به طور معمول روزانه ۲۰ تا ۱۰ تار موی خود را از دست داده، اما ریزش مو بیش از این مقدار موجب کم مویی فرد می شود. وی افزود: عدم تعادل هورمونی، سوء تغذیه، مصرف برخی از داروها از جمله داروهای غنی از ویتامین A و یا داروهای نقرس، فشار...

گجتی که سروصداهای بلند را ساکت می کند شبکه ایران  ۴ ساعت پیش

ایران آنلاین / گاهی اوقات سروصدای همسایه ها مزاحم زندگی افراد می شود. درهمین راستا گجتی به نام Qloud ساخته شده است. کافی است که  آن را به پریز برق  وصل کرد تا آرامش در خانه برقرار شود. این گجت ارتعاشات دیوار خانه را ساکت می کند. این گجت می تواند بلندترین سروصداها را خفه کند. /مهر ...

شکست انحصار اینترنت جهانی توسط روسیه شبکه ایران  ۴ ساعت پیش

ایران آنلاین /درحال حاضر اینترنت جهانی در انحصار چند شرکت خصوصی آمریکایی است که بسیاری از نقاط کره زمین را پوشش نمی‌دهد اما روسیه به‌زودی این انحصار را از بین خواهد برد. روسکسموس در مدت هشت سال آینده بیش از ۳۰۰ ماهواره ویژه در فاصله ۸۷۰ کیلومتری سطح زمین قرار می دهد. این پروژه ارتباطاتی تلفن...

ارسال برای دوستان

پخش اخبار زنده