تعداد بازدید: ۱۵
تاريخ انتشار: سه‌شنبه،۳۰ آبان ۱۳۹۶
ساعت انتشار: ۰۹:۳۷
نحوه فعال سازی ‘Controlled folder access’ در به روز رسانی فال کریترز

در ویندوز، “Controlled folder access” یک ویژگی جدید است که بخشی Windows Defender Exploit Guard است و در به روز رسانی فال کریترز اضافه شده است. در این مطلب قصد داریم نحوه فعال سازی این ویژگی را به شما کاربران وینفون آموزش دهیم. در ادامه با وینفون همراه باشید. فروشگاه محصولات شیائومی درگاه پرداخت اینترنتی نکست پی Controlled folder access برای جلوگیری از گرفتن اطلاعات و رمزگذاری فایل ها طراحی شده است. این یک ویژگی انتخابی است که مجبور به فعال کردن آن نیستید، این از مکانیزمی هوشمندانه در برنامه ها (فایل های اجرایی، اسکریپت ها و DDL ها) استفاده می کند. اگر برنامه مخرب است یا شناسایی نشده است، این ویژگی در کمترین زمان شما را از فعالیت مشکوک مطلع می کند.اگر می خواهید یک لایه امنیتی اضافه برای امنیت اطلاعات خود به ویندوز 10 اضافه کنید، می توانید Controlled folder access را از طریق داشبورد ویندوز دیفندر، Group Policy و PowerShell فعال کنید.در این راهنمای ویندوز 10 با ما همراه باشید تا از نحوه فعال کردن ویژگی Controlled folder access اطلاع پیدا کنید. برای فعال کردن این ویژگی سه روش وجود دارد که به ترتیب آن ها را بررسی می کنیم.نحوه فعال کردن Controlled folder access از طریق ویندوز دیفندرساده ترین راه برای فعال کردن و پیکربندی Controlled folder access استفاده از داشبورد ویندوز دیفندر است:Windows Defender Security Center را باز کنید.روی Virus & threat protection کلیک کنید.قسمت Virus & threat protection settings را باز کنید.
گزینه Controlled folder access را فعال کنید.
پس از تکمیل مراحل، آنتی ویروس ویندوز دیفندر به طور مداوم فایل ها و پوشه های شما را از دسترسی غیرمجاز برنامه های مخرب مانند ransomware محافظت می کند.اضافه کردن مکان های جدیدبه طور پیش فرض، این ویژگی اسناد، تصاویر، فیلم ها، موسیقی، دسکتاپ و پوشه های مورد علاقه را محافظت می کند. در حالی که شما نمی توانید لیست پیش فرض پوشه های محافظت شده را تغییر دهید، ولی اگر فایل های ذخیره شده در یک مکان دیگر داشته باشید، می توانید مسیر درایو جدید یا پوشه را به صورت دستی اضافه کنید.Windows Defender Security Center را باز کنید.روی Virus & threat protection کلیک کنید.قسمت Virus & threat protection settings را باز کنید.در زیر “Controlled folder access” روی Protected folders کلیک کنید.
روی دکمه Add a protected folder کلیک کنید.
به مکان ها جدید که می خواهید اضافه کنید، بروید و روی Select folder کلیک کنید.اگر پیکربندی شما تغییر کرده است و شما باید محل ذخیره را از لیست حذف کنید، می توانید همان مراحل را دنبال کنید، اما در مرحله 5 پوشه را انتخاب کنید و این بار روی Remove کلیک کنید.اجازه دادن به برنامه های خاصControlled folder access باید به اندازه کافی هوشمند باشد تا به راحتی به فایل های برنامه های شما دسترسی باشد، اما اگر برنامه مورد علاقه شما مسدود شده است، می توانید به صورت دستی دسترسی آن را مجاز کنید.Windows Defender Security Center را باز کنید.روی Virus & threat protection کلیک کنید.قسمت Virus & threat protection settings را باز کنید.در زیر “Controlled folder access” روی Allow an app through Controlled folder access کلیک کنید.
روی Add an allowed app کلیک کنید.
به مکان ها جدید که می خواهید اضافه کنید، بروید و روی Select folder کلیک کنید.در مواردی شما نمی خواهید برنامه ای که در لیست مجاز است، دیگر دسترسی آزاد داشته باشد، شما می توانید از همین مراحل استفاده کنید ولی در مرحله 5 برنامه مورد نظر را انتخاب کنید و روی Remove کلیک کنید.نحوه فعال کردن Controlled folder access با استفاده از Group Policyاگر شما از ویندوز 10 پرو یا اینترپرایز استفاده می کنید، می توانید Controlled folder access را با استفاده از ویرایشگر Local Group Policy فعال کنید.از کلید های ترکیبی Windows key + R استفاده کنید تا دستور Run را باز شود.gpedit.msc را تایپ کنید و روی OK کلیک کنید تا ویرایشگر Local Group Policy باز شود.به مسیر زیر بروید:Computer Configuration > Administrative Templates > WindowsComponents > Windows Defender Antivirus > Windows Defender ExploitGuard > Controlled Folder Accessدر سمت راست روی Configure Controlled folder access دابل کلیک کنید.
گزینه Enabled را انتخاب کنید.در زیر “Options” گزینه Block را از طریق منوی کشویی انتخاب کنید.
روی Apply کلیک کنید.روی OK کلیک کنید.پس از تکمیل مراحل ویژگی Controlled folder access به طور پیش فرض فعال می شود و از آن ها محافظت می کند.تنها فرق در استفاده از این روش این است که برای پیکربندی دوباره از طریق Group Policy اقدام کنید. اگر شما ویندوز دیفندر را باز کنید با پیام “This setting is managed by your administrator” روبرو می شوید و قسمت Controlled folder access به رنگ خاکستری در می آید.هر زمان که بخواهید می توانید تنظیمات را با حالت اولیه بازگردانید فقط در مرحله 5 باید گزینه Non Configure را انتخاب کنید.اضافه کردن مکان های جدیدبرای اضافه کردن مکان های جدید می توانید از “Configure protected folders” استفاده کنید، فقط مراحل زیر را دنبال کنید:از کلید های ترکیبی Windows key + R استفاده کنید تا دستور Run را باز شود.gpedit.msc را تایپ کنید و روی OK کلیک کنید تا ویرایشگر Local Group Policy باز شود.به مسیر زیر بروید:Computer Configuration > Administrative Templates >Windows Components > Windows Defender Antivirus > Windows DefenderExploit Guard > Controlled Folder Accessدر سمت راست روی Configure protected folders دابل کلیک کنید.
گزینه Enabled را انتخاب کنید.زیر “Options” روی دکمه Show کلیک کنید.مکان هایی را که می خواهید اضافه کنید را با وارد کردن مسیر پوشه در فیلد «Value name» و اضافه کردن 0 در فیلد «Value» تعیین کنید.
مرحله 7 را برای اضافه کردن مکان های دیگر تکرار کنید و روی OK کلیک کنید.روی Apply کلیک کنید.روی OK کلیک کنید.برای بازگرداندن تغییرات، مراحل مشابه را دنبال کنید، اما در مرحله 5 گزینه Non Configured را انتخاب کنید.اجازه دادن به برنامه های خاصهنگام استفاده از برای پیکربندی Controlled folder access، شما می توانید از “Configure allowed applications”  برای اضافه کردن برنامه های مجاز به لیست سفید استفاده کنید. مراحل زیر را دنبال کنید:از کلید های ترکیبی Windows key + R استفاده کنید تا دستور Run را باز شود.gpedit.msc را تایپ کنید و روی OK کلیک کنید تا ویرایشگر Local Group Policy باز شود.به مسیر زیر بروید:Computer Configuration > Administrative Templates > WindowsComponents > Windows Defender Antivirus > Windows Defender ExploitGuard > Controlled Folder Accessدر سمت راست روی Configure allowed applications راست کلیک کنید.
گزینه Enabled را انتخاب کنید.زیر “Options” روی دکمه Show کلیک کنید.
محل فایل های exe. را مشخص کنید (مانند: D:\path\to\app\app.exe) شما آن را در فیلد “Value name” مجاز کنید و در فیلد “Value” عدد 0 را وارد کنید.
مرحله 7 را برای اضافه کردن مکان های دیگر تکرار کنید و روی OK کلیک کنید.روی Apply کلیک کنید.روی OK کلیک کنید.برای بازگرداندن تغییرات، مراحل مشابه را دنبال کنید، اما در مرحله 5 گزینه Non Configured را انتخاب کنید.نحوه فعال کردن Controlled folder access با استفاده از PowerShellهمچنین می توانید با استفاده از دستورات PowerShell، ویژگی Controlled folder access را فعال و پیکربندی کنید. مراحل زیر را دنبال کنید:استارت را باز کنید.Windows PowerShell را سرچ کنید و روی نتیجه راست کلیک کنید، سپس روی Run as administrator کلیک کنید.دستور زیر را برای فعال کردن ویژگی تایپ کنید و اینتر را بزنید:Set-MpPreference -EnableControlledFolderAccess Enabled
پس از اتمام مراحل، ویژگی Controlled folder access فعال می شود و پوشه های شما را از دسترسی غیر مجاز موارد مخرب محافظت می کند.اگر می خواهید این ویژگی را غیر فعال کنید، می توانید از همان دستورالعمل ها استفاده کنید، اما در مرحله سوم از دستور زیر استفاده کنید:Set-MpPreference -EnableControlledFolderAccess Disabledاضافه کردن مکان های جدیدبرای محافظت از پرونده هایی که در پوشه های پیش فرض تحت محافظت نیستند، می توانید از یک دستور PowerShell استفاده کنید. البته این کار را باید به صورت تک تک انجام دهید. مراحل زیر را دنبال کنید:استارت را باز کنید.Windows PowerShell را سرچ کنید و روی نتیجه راست کلیک کنید، سپس روی Run as administrator کلیک کنید.دستور زیر را برای اضافه کردن مکان های جدید تایپ کنید و اینتر را بزنید:Add-MpPreference -ControlledFolderAccessProtectedFolders "D:\folder\path\to\add"
اگر می خواهید یک پوشه را از لیست حذف کنید، می توانید از همان دستورالعمل ها استفاده کنید، اما در مرحله سوم از دستور زیر استفاده کنید:Disable-MpPreference -ControlledFolderAccessProtectedFolders "D:\folder\path"\to\removeاجازه دادن به برنامه های خاصاگر برنامه ای دارید و می دانید که قابل اعتماد است، اما توسط ویژگی Controlled folder access مسدود شده است، می توانید از PowerShell برای اضافه کردن آن به لیست سفید استفاده کنید. فقط مراحل زیر را دنبال کنید:استارت را باز کنید.Windows PowerShell را سرچ کنید و روی نتیجه راست کلیک کنید، سپس روی Run as administrator کلیک کنید.دستور زیر را برای اضافه کردن برنامه به لیست مجاز تایپ کنید و اینتر را بزنید:Add-MpPreference -ControlledFolderAccessAllowedApplications "D:\path\to\app\app.exe"
اگر می خواهید یک برنامه را از لیست حذف کنید، می توانید از همان دستورالعمل ها استفاده کنید، اما در مرحله سوم از دستور زیر استفاده کنید:Remove-MpPreference -ControlledFolderAccessAllowedApplications "D:\path\to\app\app.exe"جمع بندیControlled folder access یک از ویژگی های Windows Defender Exploit Guard است که بخشی از آنتی ویروس ویندوز دیفندر است. این بدان معنا است که اگر از یک برنامه آنتی ویروس شخص ثالث استفاده کنید، این ویژگی در دسترس نخواهد بود.نظرات خود را با ما در مورد این آموزش در میان بگذارید.function downloadJSAtOnload() { var element = document.createElement('script');element.src ='https://adapi.digikala.com/Ad?zid=97&eid=dk1398&utm=winphone';document.getElementById('dk1398').appendChild(element);}if (window.addEventListener)window.addEventListener('load', downloadJSAtOnload, false); else if (window.attachEvent) window.attachEvent('onload', downloadJSAtOnload); else window.onload = downloadJSAtOnload;

کد خبر: 913111  |  مشاهده خبر در منبع اصلی: وین فون
گردآوری اخبار بوسیله ربات جستجوگر پارست
راجع به ربات پارست بیشتر بدانید
به اشتراک بگذارید

آخرین خبرهای علمي

پايان درگيري افراد مسلح در ساختمان سازمان اطلاعات افغانستان العالم فارسی  ۲۸ دقیقه پیش

العالم - آسیا حشمت الله استانکزی‌ سخنگوی فرماندهی پلیس کابل اعلام کرد: در این درگیری که در حوزه پنجم فرماندهی پلیس کابل روی داد به غیرنظامیان و نیروهای امنیتی تلفات وارد نشده است. وی از کشته شدن مهاجمان مسلح خبر داد و گفت : تعداد مهاجمان کشته شده هنوز مشخص نیست و عملیات پاکسازی...

شمار تلفات باران‌های موسمی هند به ۹۰۰ نفر رسید همشهری آنلاین  ۴۷ دقیقه پیش

شمار تلفات باران‌های موسمی هند به ۹۰۰ نفر رسید شمار تلفات باران‌های موسمی هند به ۹۰۰ نفر رسید دانش > محیط زیست جهان - همشهری آنلاین:وزارت کشور هند اعلام کرد به دلیل وقوع سیل و رانش زمین ناشی از باران‌های موسمی که از ژوئیه آغاز شد، ۹۰۰ نفر در ۹ استان جان خود را از دست داده‌اند. ...

طولانی‌ترین و پیچیده‌ترین جراحی پیوند صورت در جهان + تصاویر بهداشت نیوز  ۱ ساعت پیش

طولانی‌ترین و پیچیده‌ترین جراحی پیوند صورت در جهان + تصاویر به گزارش بهداشت نیوز: خانم کتی استبولفید (Stubblefield) اهل منطقه می‌سی سی پی آمریکا در سال ۲۰۱۴ در ۱۸ سالگی دچار جراحت شدید در ناحیه صورت بر اثر شلیک مستقیم گلوله شد.

قوز کردن چه عواقبی در بدن دارد؟ بهداشت نیوز  ۱ ساعت پیش

قوز کردن چه عواقبی در بدن دارد؟ به گزارش بهداشت نیوز، رضا خیری گفت: یکی از مشکلات شایع در افراد به ویژه نوجوانان، قوز کردن درناحیه کمر است که به ظاهر ستون فقرات را درگیر، و به عادتی اشتباه برای نشستن تبدیل شده است. قوز کردن علاوه بر تاثیر بر کمر، فعالیت روده‌ها و ریه‌ها را دچار مشکل، و تنفس را سخت می‌کند. وی افزود:...

نصب ردیاب پرنده در ایستگاه فضایی شبکه ایران  ۱ ساعت پیش

ایران آنلاین /روز گذشته  فضانوردان روس در یک راهپیمایی فضایی آنتنی برای ردیابی پرندگان روی ایستگاه فضایی بین المللی نصب کردند. آنها همچنین چند ماهواره کوچک را از ISS  در فضا رها کردند.  سرگی پروکوپیف فضانورد روس چهار ماهواره تحقیقاتی را در فضا رها کرد. نخستین ماهواره به سلامت در فضا...

به روزرسانی تجهیزات برقراری ارتباطات روستایی شبکه ایران  ۱ ساعت پیش

ایران آنلاین /محمدجواد آذری جهرمی اعلام کرد که ظرف سه ماه تمام تجهیزات برقراری ارتباطات روستایی منطقه که منسوخ شده‌اند، ارتقاء یافته و به روز می‌شوند. او که امروز به استان بوشهر سفر کرد و بعد از ادای احترام به مقام شامخ شهدای گمنام شهرستان عسلویه در نشست با فعالان اجتماعی، نخبگان و روحانیون...

برخورد سنگین رژیم سعودی با مخالفین/ نگرانی خانواده های معارضین از سرنوشت بازداشت شدگان العالم فارسی  ۱ ساعت پیش

العالم – عربستان سعودی وی سپس افزود که شیخ سلیمان الدویش دیگر مبلغ سعودی بسبب شکنجه در زندانهای آل سعود کشته شده است.    الدویش سال 2016 یک روز پس از انتقاد غیرمستقیم از اعطای ولیعهدی به محمد بن سلمان توسط پدرش ملک سلمان بازداشت شده بود.

نشانه های سرطان دهان چیست؟ بهداشت نیوز  ۲ ساعت پیش

نشانه های سرطان دهان چیست؟ به گزارش بهداشت نیوز: بیش از ۸۰ درصد مبتلایان به این سرطان اعلام کرده اند، علت مراجعه شان به پزشک بهبود نیافتن زخم های دهانی شان بوده است.  اما نشانه های عمده بروز سرطان دهان چیست؟ در ادامه به طور مختصر به برخی از علائم اولیه سرطان دهان اشاره می کنیم. وجود ناراحتی مزمن یا درد  وجود ناراحتی...

با شناخت این علائم، حملا ت قلبی را ضربه فنی کنید بهداشت نیوز  ۲ ساعت پیش

با شناخت این علائم، حملا ت قلبی را ضربه فنی کنید به گزارش بهداشت نیوز: بدون شک بیماری‌های قلبی،یکی از حادترین بیماری‌ها طبقه بندی می‌شوند. یکی از بارزترین نوع بیماری های قلبی، حمله قلبی است که معمولا راهی برای جلوگیری از آن وجود ندارد. لازم است که همه افراد با نشانه‌های اولیه بیماری‌های قلبی آشنا باشند و این نکته...

حملات سایبری در کمین هواپیماها شبکه ایران  ۳ ساعت پیش

ایران آنلاین /روبن سانتامارتا (Ruben Santamarta ) در سال ۲۰۱۴، در یک مقاله پژوهشی سناریوهای مختلف حمله به سیستم‌های ارتباطی ماهواره‌ای را به صورت تئوری بررسی کرد. پژوهش‌های این فرد در نوامبر ۲۰۱۷ ادامه یافت. پس از جمع‌آوری ترافیک شبکه WiFi هواپیماها، این پژوهشگر دریافت که چندین...

ارسال برای دوستان

پخش اخبار زنده