تعداد بازدید: ۷
تاريخ انتشار: سه‌شنبه،۳۰ آبان ۱۳۹۶
ساعت انتشار: ۰۹:۳۷
نحوه فعال سازی ‘Controlled folder access’ در به روز رسانی فال کریترز

در ویندوز، “Controlled folder access” یک ویژگی جدید است که بخشی Windows Defender Exploit Guard است و در به روز رسانی فال کریترز اضافه شده است. در این مطلب قصد داریم نحوه فعال سازی این ویژگی را به شما کاربران وینفون آموزش دهیم. در ادامه با وینفون همراه باشید. فروشگاه محصولات شیائومی درگاه پرداخت اینترنتی نکست پی Controlled folder access برای جلوگیری از گرفتن اطلاعات و رمزگذاری فایل ها طراحی شده است. این یک ویژگی انتخابی است که مجبور به فعال کردن آن نیستید، این از مکانیزمی هوشمندانه در برنامه ها (فایل های اجرایی، اسکریپت ها و DDL ها) استفاده می کند. اگر برنامه مخرب است یا شناسایی نشده است، این ویژگی در کمترین زمان شما را از فعالیت مشکوک مطلع می کند.اگر می خواهید یک لایه امنیتی اضافه برای امنیت اطلاعات خود به ویندوز 10 اضافه کنید، می توانید Controlled folder access را از طریق داشبورد ویندوز دیفندر، Group Policy و PowerShell فعال کنید.در این راهنمای ویندوز 10 با ما همراه باشید تا از نحوه فعال کردن ویژگی Controlled folder access اطلاع پیدا کنید. برای فعال کردن این ویژگی سه روش وجود دارد که به ترتیب آن ها را بررسی می کنیم.نحوه فعال کردن Controlled folder access از طریق ویندوز دیفندرساده ترین راه برای فعال کردن و پیکربندی Controlled folder access استفاده از داشبورد ویندوز دیفندر است:Windows Defender Security Center را باز کنید.روی Virus & threat protection کلیک کنید.قسمت Virus & threat protection settings را باز کنید.
گزینه Controlled folder access را فعال کنید.
پس از تکمیل مراحل، آنتی ویروس ویندوز دیفندر به طور مداوم فایل ها و پوشه های شما را از دسترسی غیرمجاز برنامه های مخرب مانند ransomware محافظت می کند.اضافه کردن مکان های جدیدبه طور پیش فرض، این ویژگی اسناد، تصاویر، فیلم ها، موسیقی، دسکتاپ و پوشه های مورد علاقه را محافظت می کند. در حالی که شما نمی توانید لیست پیش فرض پوشه های محافظت شده را تغییر دهید، ولی اگر فایل های ذخیره شده در یک مکان دیگر داشته باشید، می توانید مسیر درایو جدید یا پوشه را به صورت دستی اضافه کنید.Windows Defender Security Center را باز کنید.روی Virus & threat protection کلیک کنید.قسمت Virus & threat protection settings را باز کنید.در زیر “Controlled folder access” روی Protected folders کلیک کنید.
روی دکمه Add a protected folder کلیک کنید.
به مکان ها جدید که می خواهید اضافه کنید، بروید و روی Select folder کلیک کنید.اگر پیکربندی شما تغییر کرده است و شما باید محل ذخیره را از لیست حذف کنید، می توانید همان مراحل را دنبال کنید، اما در مرحله 5 پوشه را انتخاب کنید و این بار روی Remove کلیک کنید.اجازه دادن به برنامه های خاصControlled folder access باید به اندازه کافی هوشمند باشد تا به راحتی به فایل های برنامه های شما دسترسی باشد، اما اگر برنامه مورد علاقه شما مسدود شده است، می توانید به صورت دستی دسترسی آن را مجاز کنید.Windows Defender Security Center را باز کنید.روی Virus & threat protection کلیک کنید.قسمت Virus & threat protection settings را باز کنید.در زیر “Controlled folder access” روی Allow an app through Controlled folder access کلیک کنید.
روی Add an allowed app کلیک کنید.
به مکان ها جدید که می خواهید اضافه کنید، بروید و روی Select folder کلیک کنید.در مواردی شما نمی خواهید برنامه ای که در لیست مجاز است، دیگر دسترسی آزاد داشته باشد، شما می توانید از همین مراحل استفاده کنید ولی در مرحله 5 برنامه مورد نظر را انتخاب کنید و روی Remove کلیک کنید.نحوه فعال کردن Controlled folder access با استفاده از Group Policyاگر شما از ویندوز 10 پرو یا اینترپرایز استفاده می کنید، می توانید Controlled folder access را با استفاده از ویرایشگر Local Group Policy فعال کنید.از کلید های ترکیبی Windows key + R استفاده کنید تا دستور Run را باز شود.gpedit.msc را تایپ کنید و روی OK کلیک کنید تا ویرایشگر Local Group Policy باز شود.به مسیر زیر بروید:Computer Configuration > Administrative Templates > WindowsComponents > Windows Defender Antivirus > Windows Defender ExploitGuard > Controlled Folder Accessدر سمت راست روی Configure Controlled folder access دابل کلیک کنید.
گزینه Enabled را انتخاب کنید.در زیر “Options” گزینه Block را از طریق منوی کشویی انتخاب کنید.
روی Apply کلیک کنید.روی OK کلیک کنید.پس از تکمیل مراحل ویژگی Controlled folder access به طور پیش فرض فعال می شود و از آن ها محافظت می کند.تنها فرق در استفاده از این روش این است که برای پیکربندی دوباره از طریق Group Policy اقدام کنید. اگر شما ویندوز دیفندر را باز کنید با پیام “This setting is managed by your administrator” روبرو می شوید و قسمت Controlled folder access به رنگ خاکستری در می آید.هر زمان که بخواهید می توانید تنظیمات را با حالت اولیه بازگردانید فقط در مرحله 5 باید گزینه Non Configure را انتخاب کنید.اضافه کردن مکان های جدیدبرای اضافه کردن مکان های جدید می توانید از “Configure protected folders” استفاده کنید، فقط مراحل زیر را دنبال کنید:از کلید های ترکیبی Windows key + R استفاده کنید تا دستور Run را باز شود.gpedit.msc را تایپ کنید و روی OK کلیک کنید تا ویرایشگر Local Group Policy باز شود.به مسیر زیر بروید:Computer Configuration > Administrative Templates >Windows Components > Windows Defender Antivirus > Windows DefenderExploit Guard > Controlled Folder Accessدر سمت راست روی Configure protected folders دابل کلیک کنید.
گزینه Enabled را انتخاب کنید.زیر “Options” روی دکمه Show کلیک کنید.مکان هایی را که می خواهید اضافه کنید را با وارد کردن مسیر پوشه در فیلد «Value name» و اضافه کردن 0 در فیلد «Value» تعیین کنید.
مرحله 7 را برای اضافه کردن مکان های دیگر تکرار کنید و روی OK کلیک کنید.روی Apply کلیک کنید.روی OK کلیک کنید.برای بازگرداندن تغییرات، مراحل مشابه را دنبال کنید، اما در مرحله 5 گزینه Non Configured را انتخاب کنید.اجازه دادن به برنامه های خاصهنگام استفاده از برای پیکربندی Controlled folder access، شما می توانید از “Configure allowed applications”  برای اضافه کردن برنامه های مجاز به لیست سفید استفاده کنید. مراحل زیر را دنبال کنید:از کلید های ترکیبی Windows key + R استفاده کنید تا دستور Run را باز شود.gpedit.msc را تایپ کنید و روی OK کلیک کنید تا ویرایشگر Local Group Policy باز شود.به مسیر زیر بروید:Computer Configuration > Administrative Templates > WindowsComponents > Windows Defender Antivirus > Windows Defender ExploitGuard > Controlled Folder Accessدر سمت راست روی Configure allowed applications راست کلیک کنید.
گزینه Enabled را انتخاب کنید.زیر “Options” روی دکمه Show کلیک کنید.
محل فایل های exe. را مشخص کنید (مانند: D:\path\to\app\app.exe) شما آن را در فیلد “Value name” مجاز کنید و در فیلد “Value” عدد 0 را وارد کنید.
مرحله 7 را برای اضافه کردن مکان های دیگر تکرار کنید و روی OK کلیک کنید.روی Apply کلیک کنید.روی OK کلیک کنید.برای بازگرداندن تغییرات، مراحل مشابه را دنبال کنید، اما در مرحله 5 گزینه Non Configured را انتخاب کنید.نحوه فعال کردن Controlled folder access با استفاده از PowerShellهمچنین می توانید با استفاده از دستورات PowerShell، ویژگی Controlled folder access را فعال و پیکربندی کنید. مراحل زیر را دنبال کنید:استارت را باز کنید.Windows PowerShell را سرچ کنید و روی نتیجه راست کلیک کنید، سپس روی Run as administrator کلیک کنید.دستور زیر را برای فعال کردن ویژگی تایپ کنید و اینتر را بزنید:Set-MpPreference -EnableControlledFolderAccess Enabled
پس از اتمام مراحل، ویژگی Controlled folder access فعال می شود و پوشه های شما را از دسترسی غیر مجاز موارد مخرب محافظت می کند.اگر می خواهید این ویژگی را غیر فعال کنید، می توانید از همان دستورالعمل ها استفاده کنید، اما در مرحله سوم از دستور زیر استفاده کنید:Set-MpPreference -EnableControlledFolderAccess Disabledاضافه کردن مکان های جدیدبرای محافظت از پرونده هایی که در پوشه های پیش فرض تحت محافظت نیستند، می توانید از یک دستور PowerShell استفاده کنید. البته این کار را باید به صورت تک تک انجام دهید. مراحل زیر را دنبال کنید:استارت را باز کنید.Windows PowerShell را سرچ کنید و روی نتیجه راست کلیک کنید، سپس روی Run as administrator کلیک کنید.دستور زیر را برای اضافه کردن مکان های جدید تایپ کنید و اینتر را بزنید:Add-MpPreference -ControlledFolderAccessProtectedFolders "D:\folder\path\to\add"
اگر می خواهید یک پوشه را از لیست حذف کنید، می توانید از همان دستورالعمل ها استفاده کنید، اما در مرحله سوم از دستور زیر استفاده کنید:Disable-MpPreference -ControlledFolderAccessProtectedFolders "D:\folder\path"\to\removeاجازه دادن به برنامه های خاصاگر برنامه ای دارید و می دانید که قابل اعتماد است، اما توسط ویژگی Controlled folder access مسدود شده است، می توانید از PowerShell برای اضافه کردن آن به لیست سفید استفاده کنید. فقط مراحل زیر را دنبال کنید:استارت را باز کنید.Windows PowerShell را سرچ کنید و روی نتیجه راست کلیک کنید، سپس روی Run as administrator کلیک کنید.دستور زیر را برای اضافه کردن برنامه به لیست مجاز تایپ کنید و اینتر را بزنید:Add-MpPreference -ControlledFolderAccessAllowedApplications "D:\path\to\app\app.exe"
اگر می خواهید یک برنامه را از لیست حذف کنید، می توانید از همان دستورالعمل ها استفاده کنید، اما در مرحله سوم از دستور زیر استفاده کنید:Remove-MpPreference -ControlledFolderAccessAllowedApplications "D:\path\to\app\app.exe"جمع بندیControlled folder access یک از ویژگی های Windows Defender Exploit Guard است که بخشی از آنتی ویروس ویندوز دیفندر است. این بدان معنا است که اگر از یک برنامه آنتی ویروس شخص ثالث استفاده کنید، این ویژگی در دسترس نخواهد بود.نظرات خود را با ما در مورد این آموزش در میان بگذارید.function downloadJSAtOnload() { var element = document.createElement('script');element.src ='https://adapi.digikala.com/Ad?zid=97&eid=dk1398&utm=winphone';document.getElementById('dk1398').appendChild(element);}if (window.addEventListener)window.addEventListener('load', downloadJSAtOnload, false); else if (window.attachEvent) window.attachEvent('onload', downloadJSAtOnload); else window.onload = downloadJSAtOnload;

کد خبر: 913111  |  مشاهده خبر در منبع اصلی: وین فون
گردآوری اخبار بوسیله ربات جستجوگر پارست
راجع به ربات پارست بیشتر بدانید
به اشتراک بگذارید

آخرین خبرهای علمي

نجات یک زن و 2 نوجوان توسط آتش نشانان بهداشت نیوز  ۲ هفته پیش

نجات یک زن و 2 نوجوان توسط آتش نشانان به گزارش بهداشت نیوز، سید جلال ملکی سخنگوی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی افزود: ساعت ۱۵:۰۷ عصر امروز حادثه گم شدن ۲ نوجوان در ارتفاعات توچال به سامانه ۱۲۵ اعلام و بلافاصله گروه امداد ویژه کوهستان در ایستگاه شماره ۶۴ ولنجک به محل حادثه اعزام شدند.

مراقب باشید تلویزیون بچه‌تان را جادو نکند بهداشت نیوز  ۲ هفته پیش

مراقب باشید تلویزیون بچه‌تان را جادو نکند به گزارش بهداشت نیوز: هنوز یادمان نرفته که همین چند سال پیش، کودکی به تقلید از یک سریال خودش را کشته بود تا به خیال خودش بعد از مردن زنده شود و بتواند از دیوار بگذرد و کارهایی مشابه شخصیت سریال کند. همین یک اتفاق کافی است تا برای تلویزیون دیدن بچه‌ها قوانین محکمی وضع کنیم و بیشتر مراقبشان باشیم....

۷ گزینه غذایی سالم برای پیشگیری از عوارض بیماری های خودایمنی نامه  ۲ هفته پیش

به گزارش نامه نیوز ، در حقیقت، رژیم سرشار از میوه ها، سبزیجات، غلات سبوس دار، لبنیات کم چرب و پروتئین می تواند برای تقویت سیستم ایمنی بدن و کنترل علائم بیماری های خود ایمنی موثر باشد.سبزیجات تیره رنگ: این سبزیجات شامل کلم، اسفناج، برگ چغندر، و .... باید به منوی روزانه این بیماران اضافه شود. این ...

تائید هک ۱.۷ میلیون کاربر شبکه اجتماعی ایمگور شبکه ایران  ۲ هفته پیش

ایران آنلاین / سه سال پیش در سال ۲۰۱۴ خبری منتشر شد که حاکی از هک و افشا شدن اطلاعات کاربران در شبکه اجتماعی ایمگور  بود. شبکه اجتماعی ایمگور به منظور انتشار تصاویر و عکس‌های گرفته شده توسط کاربران در فضای مجازی اینترنت طراحی شده و استفاده می‌شود و میزبان تصاویر منتشر شده از سوی میلیون‌ها...

کاهش اضطراب اجتماعی با این مواد مغذی نامه  ۲ هفته پیش

به گزارش نامه نیوز ، ویتامین ها و مواد معدنی نقشی کلیدی در سلامت جسمانی و روانی انسان ایفا می کنند. در شرایطی که ممکن است بیشتر درباره فواید سلامت جسمانی ویتامین ها و مواد معدنی فکر کنید، کمبود در این بخش مهم از رژیم غذایی می تواند اضطراب اجتماعی شما را هرچه بیشتر وخیم‌تر سازد. در ادامه فهرستی...

عوارض گمرکی موبایل مسافری 16 درصد است شبکه ایران  ۲ هفته پیش

ایران آنلاین / واردات گوشی تلفن همراه توسط مسافران مشمول 4 درصد حقوق گمرکی و یک درصد سود بازرگانی است که بر اساس بخشنامه مرکز واردات گمرک ایران سود بازرگانی دو برابر محاسبه می‌شود. علاوه بر این 9 درصد مالیات بر ارزش افزوده و یک درصد عوارض هلال احمر نیز توسط گمرک ایران اخذ می‌شود که مجموع...

داعش ساکنان نیویورک را به حمله تروریستی تهدید کرد +عکس العالم فارسی  ۲ هفته پیش

العالم - آمریکا به نقل از دیلی‌میل، گروه تروریستی داعش با انتشار تصاویری تهدید کرد که همزمان با جشن‌های سال نوی مسیحی، به میدان تایمز شهر نیویورک حمله خواهد کرد. در این تصویرسازی، عبارت «به زودی، ما در کریسمس در نیویورک (شما را) ملاقات می‌کنیم»...

کاخ سفید: حمایت از معارضان سوری، قطع نمی‎شود العالم فارسی  ۲ هفته پیش

العالم - آمریکا به نقل از تی آر تی نوشت: «سارا سندرز» سخنگوی کاخ سفید از آمادگی واشنگتن برای توقف کمک‌های نظامی به نیروهای تحت حمایت آمریکا در سوریه خبر داد اما تاکید کرد این تصمیم لزوما به معنای قطع کامل حمایت‌های واشنگتن نخواهد بود. وی در این باره مدعی شد:...

رونمایی از نسخه داروخانه اپلیکیشن شمیم سلامتی هموطن سلام  ۲ هفته پیش

مدیرفنی پروژه شمیم سلامتی با بیان اینکه امکان جدیدی در شمیم داروخانه که بخشی از شمیم سلامتی است گفت: سرویس فاکتور الکترونیکی علاوه بر سرویس نسخه یاب به اپلیکیشن شمیم داروخانه اضافه شده و در عین حال همزمان با شمیم داروخانه، نسخه جدید شمیم سلامتی هم عرضه می شود. به گزارش خبرنگار هموطن آنلاین دکتر سیدمحمدمهدی...

سقوط کودک ۸ ساله در چاهِ پارک سلامت نیوز  ۲ هفته پیش

سقوط کودک ۸ ساله در چاهِ پارکسلامت نیوز: سرپرست مرکز مدیریت حوادث وفوریتهای دانشکده علوم پزشکی ساوه از سقوط کودکی ۸ ساله در چاهی در پارک فدک ساوه خبر داد.به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایلنا، عزیزی؛ سرپرست مرکز مدیریت حوادث وفوریتهای دانشکده علوم پزشکی ساوه اعلام کرد: در ساعت 14:20روز ششم آذرماه خبری مبنی بر سقوط کودکی ۸ ساله در...

ارسال برای دوستان

پخش اخبار زنده

پربیننده ترین خبرها