تعداد بازدید: ۴
تاريخ انتشار: سه‌شنبه،۳۰ آبان ۱۳۹۶
ساعت انتشار: ۰۹:۳۷
نحوه فعال سازی ‘Controlled folder access’ در به روز رسانی فال کریترز

در ویندوز، “Controlled folder access” یک ویژگی جدید است که بخشی Windows Defender Exploit Guard است و در به روز رسانی فال کریترز اضافه شده است. در این مطلب قصد داریم نحوه فعال سازی این ویژگی را به شما کاربران وینفون آموزش دهیم. در ادامه با وینفون همراه باشید. فروشگاه محصولات شیائومی درگاه پرداخت اینترنتی نکست پی Controlled folder access برای جلوگیری از گرفتن اطلاعات و رمزگذاری فایل ها طراحی شده است. این یک ویژگی انتخابی است که مجبور به فعال کردن آن نیستید، این از مکانیزمی هوشمندانه در برنامه ها (فایل های اجرایی، اسکریپت ها و DDL ها) استفاده می کند. اگر برنامه مخرب است یا شناسایی نشده است، این ویژگی در کمترین زمان شما را از فعالیت مشکوک مطلع می کند.اگر می خواهید یک لایه امنیتی اضافه برای امنیت اطلاعات خود به ویندوز 10 اضافه کنید، می توانید Controlled folder access را از طریق داشبورد ویندوز دیفندر، Group Policy و PowerShell فعال کنید.در این راهنمای ویندوز 10 با ما همراه باشید تا از نحوه فعال کردن ویژگی Controlled folder access اطلاع پیدا کنید. برای فعال کردن این ویژگی سه روش وجود دارد که به ترتیب آن ها را بررسی می کنیم.نحوه فعال کردن Controlled folder access از طریق ویندوز دیفندرساده ترین راه برای فعال کردن و پیکربندی Controlled folder access استفاده از داشبورد ویندوز دیفندر است:Windows Defender Security Center را باز کنید.روی Virus & threat protection کلیک کنید.قسمت Virus & threat protection settings را باز کنید.
گزینه Controlled folder access را فعال کنید.
پس از تکمیل مراحل، آنتی ویروس ویندوز دیفندر به طور مداوم فایل ها و پوشه های شما را از دسترسی غیرمجاز برنامه های مخرب مانند ransomware محافظت می کند.اضافه کردن مکان های جدیدبه طور پیش فرض، این ویژگی اسناد، تصاویر، فیلم ها، موسیقی، دسکتاپ و پوشه های مورد علاقه را محافظت می کند. در حالی که شما نمی توانید لیست پیش فرض پوشه های محافظت شده را تغییر دهید، ولی اگر فایل های ذخیره شده در یک مکان دیگر داشته باشید، می توانید مسیر درایو جدید یا پوشه را به صورت دستی اضافه کنید.Windows Defender Security Center را باز کنید.روی Virus & threat protection کلیک کنید.قسمت Virus & threat protection settings را باز کنید.در زیر “Controlled folder access” روی Protected folders کلیک کنید.
روی دکمه Add a protected folder کلیک کنید.
به مکان ها جدید که می خواهید اضافه کنید، بروید و روی Select folder کلیک کنید.اگر پیکربندی شما تغییر کرده است و شما باید محل ذخیره را از لیست حذف کنید، می توانید همان مراحل را دنبال کنید، اما در مرحله 5 پوشه را انتخاب کنید و این بار روی Remove کلیک کنید.اجازه دادن به برنامه های خاصControlled folder access باید به اندازه کافی هوشمند باشد تا به راحتی به فایل های برنامه های شما دسترسی باشد، اما اگر برنامه مورد علاقه شما مسدود شده است، می توانید به صورت دستی دسترسی آن را مجاز کنید.Windows Defender Security Center را باز کنید.روی Virus & threat protection کلیک کنید.قسمت Virus & threat protection settings را باز کنید.در زیر “Controlled folder access” روی Allow an app through Controlled folder access کلیک کنید.
روی Add an allowed app کلیک کنید.
به مکان ها جدید که می خواهید اضافه کنید، بروید و روی Select folder کلیک کنید.در مواردی شما نمی خواهید برنامه ای که در لیست مجاز است، دیگر دسترسی آزاد داشته باشد، شما می توانید از همین مراحل استفاده کنید ولی در مرحله 5 برنامه مورد نظر را انتخاب کنید و روی Remove کلیک کنید.نحوه فعال کردن Controlled folder access با استفاده از Group Policyاگر شما از ویندوز 10 پرو یا اینترپرایز استفاده می کنید، می توانید Controlled folder access را با استفاده از ویرایشگر Local Group Policy فعال کنید.از کلید های ترکیبی Windows key + R استفاده کنید تا دستور Run را باز شود.gpedit.msc را تایپ کنید و روی OK کلیک کنید تا ویرایشگر Local Group Policy باز شود.به مسیر زیر بروید:Computer Configuration > Administrative Templates > WindowsComponents > Windows Defender Antivirus > Windows Defender ExploitGuard > Controlled Folder Accessدر سمت راست روی Configure Controlled folder access دابل کلیک کنید.
گزینه Enabled را انتخاب کنید.در زیر “Options” گزینه Block را از طریق منوی کشویی انتخاب کنید.
روی Apply کلیک کنید.روی OK کلیک کنید.پس از تکمیل مراحل ویژگی Controlled folder access به طور پیش فرض فعال می شود و از آن ها محافظت می کند.تنها فرق در استفاده از این روش این است که برای پیکربندی دوباره از طریق Group Policy اقدام کنید. اگر شما ویندوز دیفندر را باز کنید با پیام “This setting is managed by your administrator” روبرو می شوید و قسمت Controlled folder access به رنگ خاکستری در می آید.هر زمان که بخواهید می توانید تنظیمات را با حالت اولیه بازگردانید فقط در مرحله 5 باید گزینه Non Configure را انتخاب کنید.اضافه کردن مکان های جدیدبرای اضافه کردن مکان های جدید می توانید از “Configure protected folders” استفاده کنید، فقط مراحل زیر را دنبال کنید:از کلید های ترکیبی Windows key + R استفاده کنید تا دستور Run را باز شود.gpedit.msc را تایپ کنید و روی OK کلیک کنید تا ویرایشگر Local Group Policy باز شود.به مسیر زیر بروید:Computer Configuration > Administrative Templates >Windows Components > Windows Defender Antivirus > Windows DefenderExploit Guard > Controlled Folder Accessدر سمت راست روی Configure protected folders دابل کلیک کنید.
گزینه Enabled را انتخاب کنید.زیر “Options” روی دکمه Show کلیک کنید.مکان هایی را که می خواهید اضافه کنید را با وارد کردن مسیر پوشه در فیلد «Value name» و اضافه کردن 0 در فیلد «Value» تعیین کنید.
مرحله 7 را برای اضافه کردن مکان های دیگر تکرار کنید و روی OK کلیک کنید.روی Apply کلیک کنید.روی OK کلیک کنید.برای بازگرداندن تغییرات، مراحل مشابه را دنبال کنید، اما در مرحله 5 گزینه Non Configured را انتخاب کنید.اجازه دادن به برنامه های خاصهنگام استفاده از برای پیکربندی Controlled folder access، شما می توانید از “Configure allowed applications”  برای اضافه کردن برنامه های مجاز به لیست سفید استفاده کنید. مراحل زیر را دنبال کنید:از کلید های ترکیبی Windows key + R استفاده کنید تا دستور Run را باز شود.gpedit.msc را تایپ کنید و روی OK کلیک کنید تا ویرایشگر Local Group Policy باز شود.به مسیر زیر بروید:Computer Configuration > Administrative Templates > WindowsComponents > Windows Defender Antivirus > Windows Defender ExploitGuard > Controlled Folder Accessدر سمت راست روی Configure allowed applications راست کلیک کنید.
گزینه Enabled را انتخاب کنید.زیر “Options” روی دکمه Show کلیک کنید.
محل فایل های exe. را مشخص کنید (مانند: D:\path\to\app\app.exe) شما آن را در فیلد “Value name” مجاز کنید و در فیلد “Value” عدد 0 را وارد کنید.
مرحله 7 را برای اضافه کردن مکان های دیگر تکرار کنید و روی OK کلیک کنید.روی Apply کلیک کنید.روی OK کلیک کنید.برای بازگرداندن تغییرات، مراحل مشابه را دنبال کنید، اما در مرحله 5 گزینه Non Configured را انتخاب کنید.نحوه فعال کردن Controlled folder access با استفاده از PowerShellهمچنین می توانید با استفاده از دستورات PowerShell، ویژگی Controlled folder access را فعال و پیکربندی کنید. مراحل زیر را دنبال کنید:استارت را باز کنید.Windows PowerShell را سرچ کنید و روی نتیجه راست کلیک کنید، سپس روی Run as administrator کلیک کنید.دستور زیر را برای فعال کردن ویژگی تایپ کنید و اینتر را بزنید:Set-MpPreference -EnableControlledFolderAccess Enabled
پس از اتمام مراحل، ویژگی Controlled folder access فعال می شود و پوشه های شما را از دسترسی غیر مجاز موارد مخرب محافظت می کند.اگر می خواهید این ویژگی را غیر فعال کنید، می توانید از همان دستورالعمل ها استفاده کنید، اما در مرحله سوم از دستور زیر استفاده کنید:Set-MpPreference -EnableControlledFolderAccess Disabledاضافه کردن مکان های جدیدبرای محافظت از پرونده هایی که در پوشه های پیش فرض تحت محافظت نیستند، می توانید از یک دستور PowerShell استفاده کنید. البته این کار را باید به صورت تک تک انجام دهید. مراحل زیر را دنبال کنید:استارت را باز کنید.Windows PowerShell را سرچ کنید و روی نتیجه راست کلیک کنید، سپس روی Run as administrator کلیک کنید.دستور زیر را برای اضافه کردن مکان های جدید تایپ کنید و اینتر را بزنید:Add-MpPreference -ControlledFolderAccessProtectedFolders "D:\folder\path\to\add"
اگر می خواهید یک پوشه را از لیست حذف کنید، می توانید از همان دستورالعمل ها استفاده کنید، اما در مرحله سوم از دستور زیر استفاده کنید:Disable-MpPreference -ControlledFolderAccessProtectedFolders "D:\folder\path"\to\removeاجازه دادن به برنامه های خاصاگر برنامه ای دارید و می دانید که قابل اعتماد است، اما توسط ویژگی Controlled folder access مسدود شده است، می توانید از PowerShell برای اضافه کردن آن به لیست سفید استفاده کنید. فقط مراحل زیر را دنبال کنید:استارت را باز کنید.Windows PowerShell را سرچ کنید و روی نتیجه راست کلیک کنید، سپس روی Run as administrator کلیک کنید.دستور زیر را برای اضافه کردن برنامه به لیست مجاز تایپ کنید و اینتر را بزنید:Add-MpPreference -ControlledFolderAccessAllowedApplications "D:\path\to\app\app.exe"
اگر می خواهید یک برنامه را از لیست حذف کنید، می توانید از همان دستورالعمل ها استفاده کنید، اما در مرحله سوم از دستور زیر استفاده کنید:Remove-MpPreference -ControlledFolderAccessAllowedApplications "D:\path\to\app\app.exe"جمع بندیControlled folder access یک از ویژگی های Windows Defender Exploit Guard است که بخشی از آنتی ویروس ویندوز دیفندر است. این بدان معنا است که اگر از یک برنامه آنتی ویروس شخص ثالث استفاده کنید، این ویژگی در دسترس نخواهد بود.نظرات خود را با ما در مورد این آموزش در میان بگذارید.function downloadJSAtOnload() { var element = document.createElement('script');element.src ='https://adapi.digikala.com/Ad?zid=97&eid=dk1398&utm=winphone';document.getElementById('dk1398').appendChild(element);}if (window.addEventListener)window.addEventListener('load', downloadJSAtOnload, false); else if (window.attachEvent) window.attachEvent('onload', downloadJSAtOnload); else window.onload = downloadJSAtOnload;

کد خبر: 913111  |  مشاهده خبر در منبع اصلی: وین فون
گردآوری اخبار بوسیله ربات جستجوگر پارست
راجع به ربات پارست بیشتر بدانید
به اشتراک بگذارید

آخرین خبرهای علمي

ترامپ: مسلح شدن معلمان را بررسی می‌کنیم العالم فارسی  ۱۹ دقیقه پیش

العالم - آمریکا به گزارش شبکه تلویزیونی رویترز؛ دونالد ترامپ در دیدار شماری از دانش آموزان و خانوادههای آنان که موضوع صحبت هایشان درباره تیراندازی های مرگبار در مدارس آمریکا بود گفت: وقتی که ما این مشکل (تیراندازی های مرگبار) را مشاهده می کنیم، باید آنها (عوامل حمله) را بازداشت...

موثرترین شیوه های کاهش وزن برای سال جدید بهداشت نیوز  ۱ ساعت پیش

موثرترین شیوه های کاهش وزن برای  سال جدید به گزارش بهداشت نیوز به نقل از آوای سلامت، داشتن وزن اضافه در ارتباط با ابتلا به بسیاری از بیماریها نظیر بیماریهای قلب و عروق، فشار خون، سکته، دیابت نوع ۲، کلسترول بالا، سرطان، مشکلات مربوط به خواب، سنگ کیسه صفرا و غیره است. هر چه از میزان چاقی فرد کاسته شود احتمال ابتلا به این بیماریها نیز تنزل پیدا...

۵ راهکار پیشگیرانه برای رایج ترین بیماری کبدی در جهان بهداشت نیوز  ۱ ساعت پیش

۵ راهکار پیشگیرانه برای رایج ترین بیماری کبدی در جهان به گزارش بهداشت نیوز به نقل از آوای سلامت، به گفته محققان کلینیک مایو، بیماری کبد چرب غیر الکلی، علت اصلی بیماری های مزمن کبدی در جهان است و اگرچه در برخی از افراد بدون عوارض و مشکلات است اما، در برخی دیگر سبب التهاب کبد و استئاتوهپاتیت غیر الکلی و در نهایت زخم و سیروز کبدی شود. سرطان و نارسایی کبدی...

معرفی برترین‌های فناوری نانو ایران هم‌زمان با افتتاحیه کنفرانس نانوساختارها ستاد فناوری نانو  ۱ ساعت پیش

ستاد ویژه توسعه فناوری نانو، افراد و نهادهای فعال فناوری نانو را همه‌ساله ارزیابی نموده و از برگزیدگان آن تقدیر به عمل می‌آورد. امسال نیز دوازدهمین دوره ارزیابی بر اساس فعالیت‌ها و دستاوردهای سال ۱۳۹۵ در بخش‌های زیر انجام و برگزیدگان معرفی خواهند شد:• ۵ موسسه پژوهشی برتر؛• ۱۰ محقق برتر و یک محقق جوان...

هواپیمای ATR-72 هما در مقصد فرود نیامد العالم فارسی  ۱ ساعت پیش

العالم - ایران مرتضی حمید پور  رئیس فرودگاه شاهرود در گفت و گوی تلفنی با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما با تایید این خبر گفت: به رغم مساعد بودن وضعیت جوی، خلبان این پرواز اعلام کرد نمی تواند باند را به درستی ببیند و فرود نیامد. وی افزود: این هواپیما با دوساعت تاخیر، ساعت ...

بان كی مون: گفتگوی دو كره بايد ادامه يابد العالم فارسی  ۴ ساعت پیش

  العالم - آسیا بان کی مون، پیش از دبیر کلی سازمان ملل به مدت 10 سال وزیر امورخارجه کره جنوبی بود. وی روز چهارشنبه به شورای امنیت گفت فضای مصالحه آمیز کنونی باید با تداوم مشارکت مقامات کره جنوبی و کره شمالی گسترش یابد. وی افزود همانطور که مون جائه این رئیس جمهور کره جنوبی...

کشوری که در صدر فهرست "شفافیت" قرار گرفت العالم فارسی  ۴ ساعت پیش

  العالم – آسیا دیده بان شفافیت بین الملل در گزارشی اعلام کرد، دولت ها در مبارزه جهانی با رشوه خواری و اختلاس به اندازه کافی اقدام نکرده اند. به گزارش تلویزیون خبرگزاری فرانسه، گروه دیده بان شفافیت بین الملل روز چهارشنبه گزارش سالانه خود را درباره پیشرفت کشورهای دنیا...

ارتباط محصولات آرایشی و بهداشتی با تشدید آلودگی هوا بهداشت نیوز  ۵ ساعت پیش

ارتباط محصولات آرایشی و بهداشتی با تشدید آلودگی هوا به گزارش بهداشت نیوز: نیویورک تایمز نوشت: کارشناسان در مطالعه‌ای که در مجله «ساینس» منتشر شده اعلام کرده‌اند مواد شیمیایی نفتی موجود در عطرها، رنگ‌ها و دیگر مواد بهداشتی می‌توانند با هم به اندازه وسایل نقلیه منجر به آلودگی هوا ناشی از نوعی آلاینده موسوم به ترکیبات آلی...

سالم ترین ادویه ها برای کاهش قند خون دیابتی ها بهداشت نیوز  ۵ ساعت پیش

سالم ترین ادویه ها برای کاهش قند خون دیابتی ها به گزارش بهداشت نیوز: رزماری: بهترین آنتی اکسیدان است بخصوص زمانی که با فلفل، حبوبات یا کلم ترکیب می شود. رزماری خواص ضد التهابی دارد و باعث کاهش استرس اکسیداتیو، کاهش خطر سرطان و پیشگیری از ابتلا به سندرم متابولیک می شود. میخک: میخک غنی از آنتی ‌اکسیدان آنتوسیانین و کوئرستین بعلاوه یک ترکیب فعال...

میوه‌هایی که زندگی شما را تغییر می‌دهند بهداشت نیوز  ۷ ساعت پیش

میوه‌هایی که زندگی شما را تغییر می‌دهند به گزارش بهداشت نیوز: میوه‌های تازه منابع غنی و سرشار از انواع ویتامین‌ها، املاح و مواد معدنی هستند و براساس مطالعات گوناگون، افرادی که میوه را به عنوان بخشی از یک رژیم غذایی سالم و متعادل مصرف می‌کنند کمتر با خطر ابتلا به بیماری‌های مزمن روبرو می‌شوند. به نوشته ان‌دی‌تی‌وی،...

ارسال برای دوستان

پخش اخبار زنده