تعداد بازدید: ۱۸
تاريخ انتشار: سه‌شنبه،۷ آذر ۱۳۹۶
ساعت انتشار: ۱۰:۴۹
با بهترین قابلیت‌های مخفی آیفون آشنا شوید!
به گزارش نامه نیوز ، برای دسترسی به قابلیت‌هایی که در ادامه به آن‌ها اشاره خواهیم کرد باید نسخه iOS آیفون شما 10.3 یا بالاتر باشد.دریافت پیش‌بینی هواشناسی به صورت منظم و در هر ساعت بدون باز کردن اپلیکیشن هواشناسیدر iOS نسخه 10.3 شاهد ویژگی‌های زیادی بودیم که این قابلیت یکی از بهترین مواردی است که اپل در این نسخه ارائه کرد.
برای اینکار اپلیکیشن نقشه‌های اپل را باز کرده و گزینه Location را پیدا کنید، سپس آیکون هواشناسی که در پایین و سمت راست قرار دارد را لمس طولانی کنید.پیش‌بینی هواشناسی برای محلی که در قسمت Location انتخاب کرده‌اید به صورت ساعتی نمایش داده شده است.تنظیم میزان روشنایی اپلیکیشن چراغ‌ قوهآیکون چراغ قوه را لمس طولانی کنید و در منوی باز شده میزان روشنایی اپلیکیشن چراغ قوه را تنظیم کنید.
تنظیم تایمر برای این که اگر در حین گوش فرا دادن به موسیقی به خواب رفتید پخش موسیقی خاتمه پیدا کنداپلیکیشن ساعت را باز کرده و گزینه Timer را در پایین و سمت راست برای دسترسی به تایمر انتخاب کنید. پس از تعریف مدت زمان دلخواه، اجرای موسیقی، ویدئو و سایر محتواهایی که در حال پخش هستند متوقف خواهد شد.انتخاب ویبره مشخص برای دریافت پیام‌، هشدار و سایر اعلان‌های گوشیاز این طریق می‌توانید حالت ویبره مشخصی را برای دریافت پیام‌ و اعلان‌های متفاوت تعریف کنید.
وارد منوی Settings شده و گزینه Sounds را انتخاب کنید. در این قسمت پس از انتخاب نوع اعلان (برای مثال دریافت ایمیل یا پیامک)، گزینه Create New Vibration را جهت شخصی‌سازی ویبره انتخاب نمایید.با لمس صفحه و نگه داشتن انگشت میزان تکرار ویبره‌ را می‌توان تعریف کرد. در نتهایت نیز پس از تعریف ویبره دلخواه، گزینه Stop را برای اتمام کار لمس کرده و با انتخاب Save، ویبره جدیدی که تعریف کرده‌اید را ذخیره کنید.
با تکان دادن گوشی، نوشته‌هایی که اشتباه تایپ شده را Undo کنیماین ویژگی وقتی که به اشتباه یک متن طولانی را پاک کرده‌اید کاربرد زیادی دارد. برای فعال یا غیرفعال کردن این ویژگی باید وارد قسمت General شوید، سپس قسمت Accessibility را باز کرده و گزینه Shake to Undo را فعال کنید.مشاهده و ویرایش پیش‌نویس‌ها در تمامی حساب‌های ایمیل تنها با انتخاب یک گزینهدیگر نیازی به اتلاف وقت برای بررسی پیش‌نویس‌های ایمیل در حساب‌‌های کاربری مختلف وجود ندارد.
کافی است تا گزینه New Message را که در قسمت پایین و سمت راست اپلیکیشن ایمیل اپل قرار دارد را لمس طولانی کرده و به تمامی پیش‌نویس‌هایی که ذخیره کرده‌اید دسترسی پیدا کنید.سریعا به قسمت انتخاب حالت عکس‌برداری دسترسی داشته باشید، حتی زمانی که گوشی قفل استدر هر قسمتی که هستید، با لمس سریع (Swip) به قسمت Control Center وارد شوید.
سپس بر روی آیکون حالت عکس‌برداری را که در سمت راست و پایین قرار گرفته است لمس طولانی کنید. در نهایت نیز حالت دلخواه را برای عکاسی انتخاب نمایید.پاسخ به تماس‌ها با پیامک شخصی‌سازی شدهحتماً برای شما هم پیش آمده است که برای رد تماس، مجبور باشید گوشی را باز کرده و پس از انتخاب iMessage، متنی را برای فردی که تماس وی را پاسخ نداده‌اید ارسال کنید.
جالب است بدانید انجام این فرآیند از آنچه فکرش را بکنید راحت‌تر است و تنها در دو مرحله انجام می‌شود.برای اینکار وارد قسمت Settings شده و گزینه Phone را انتخاب کنید، سپس بر روی گزینه Respond with Text ضرب انگشت کنید تا اجازه ثبت ۳ پیام شخصی‌سازی شده برای ارسال در مواقعی که قصد رد تماس دارید دسترسی پیدا کنید.
سریع و راحت علامت‌ها را تایپ کنیدتایپ‌ کردن علامت‌ها یا همان Symbols‌ها کار ساده‌ای نیست اما با این ترفند به راحتی و با سرعت می‌توانید علامت‌‌ها را تایپ کنید. برای نمونه جهت تایپ Backslash کافیست تا Forward Slash را به جای دکمه ۱۲۳، لمس کرده و نگه دارید، سپس با لمس دکمه‌‌های =+# به دکمه backslash دست پیدا خواهید کرد.
تایپ‌ علامت‌ها و اعداد بدون سوییچ کردن بین صفحه‌کلیدبه جای اینکه دکمه 123 را برای دسترسی به صفحه‌کلید علامت‌ها و اعداد لمس کنید، کافیست یک Symbol را لمس کرده و سپس دوباره دکمه ABC را لمس کنید.برای صرفه‌جویی زمان در حین تایپ کردن، Space را دوبار لمس کرده تا یک نقطه و فاصله در انتهای جمله یا کلمه تایپ شودبرای فعال کردن این ویژگی وارد قسمت Settings شده و گزینه General را انتخاب کنید، سپس به قسمت Keybaord رفته و گزینه ".
” Shortcut را فعال نمایید.گذرواژه چهار کاراکتری را با کاراکترهای Alphanumeric امن‌تر کنیدوارد قسمت Settings شده و گزینه Touch ID & Passcode را انتخاب نمایید، سپس بر روی گزینه Change Passcode یا Turn Passcode On ضرب انگشت کنید. در نهایت گزینه Passcode Options را لمس کرده و گزینه Custome Alphanumeric Code را انتخاب نمایید.
با فعال کردن این ویژگی جهت‌ امن‌تر کردن گذر‌واژه‌ می‌توانید از Symbol‌های صفحه‌کلید نیز به جای حروف و عدد استفاده کنید.بهینه‌سازی صفحه‌کلید برای جایگزین کردن سریع عبارت‌های رایج، یا شکلک‌هابرای مشاهده و ویرایش فهرست میان‌برهای صفحه‌کلید وارد قسمت Settings شده و گزینه General را انتخاب کنید، سپس وارد منوی KeyBoard شده و گزینه Text Replacement را لمس کنید.
در نهایت نیز با انتخاب دکمه + که در بالا و سمت راست واقع شده است عبارت‌های دلخواه را اضافه کنید.از امکانات اپلیکیشن قطب‌نمای اپل بهره‌ بیشتری بگیریداپلیکیشن قطب‌نما را باز کرده و در جهت سمت چپ، صفحه را لمس کنید، اینکار باعث می‌شود تا ابزار شاقول باز شده و با گذاشتن گوشی بر بروی محل مورد نظر، میزان تراز بدون آن را مشخص کنید.
مشاهده یک مکان در نقشه بدون باز کردن اپلیکیشن نقشه‌های اپلبه کمک این ترفند به سرعت می‌توانید به جای اینکه اپلیکیشن نقشه‌های گوگل یا اپل را باز کرده و به صورت دستی آدرس مکانی که برای شما ارسال شده است را تایپ کنید سریعا این آدرس را در نقشه بدون نیاز به تایپ پیدا کنید.برای اینکار بر روی آدرسی که از طریق اپلیکیشن iMessage دریافت کرده‌اید لمس طولانی کنید تا منو باز شود.
در این منو می‌توانید به راحتی آدرس را در اپلیکیشن نقشه‌های اپل مسیریابی کنید.همان‌‌گونه که در ابتدا هم اشاره کردیم iOS ویژگی‌های بسیار زیادی را در اختیار کابر قرار می‌دهد که استفاده از آن‌ها باعث صرفه‌جویی در وقت شما خواهد شد.منبع : فارنت var clickyab_ad = clickyab_ad || []; clickyab_ad['id'] = 9951492947134 ; clickyab_ad['domain'] = 'namehnews.
ir'; clickyab_ad['slot'] = 48151039492; clickyab_ad['width'] = 728; clickyab_ad['height'] = 90; clickyab_ad['responsive'] = 'true' ; clickyab_ad['effect'] = "";

کد خبر: 922628  |  مشاهده خبر در منبع اصلی: نامه
گردآوری اخبار بوسیله ربات جستجوگر پارست
راجع به ربات پارست بیشتر بدانید
به اشتراک بگذارید

آخرین خبرهای اجتماعي

راهکارهای جلوگیری از پوکی استخوان خبرگزاری برنا  ۱ ساعت پیش

راهکارهای جلوگیری از پوکی استخوان به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری برنا، اگر سابقه پوکی استخوان در خانواده‌تان باشد، دقت به عادات غذایی اهمیت ویژه‌ای می‌یابد و باید برخی مواد غذایی را که برای بافت استخوانی مضر است، محدود و از برخی عادات غذایی اجتناب کرد. مصرف بیش از حد سدیم: علاوه بر افزایش خطرهای بیماری‌های...

هشدار دمشق به ترکیه درباره حمله به خاک سوریه چند ثانیه  ۶ ساعت پیش

هشدار دمشق به ترکیه درباره حمله به خاک سوریهدولت سوریه به ترکیه درباره هرگونه فعالیت نظامی در خاک این کشور هشدار داد. دولت سوریه امروز-پنجشنبه- به ترکیه درباره حمله به «عفرین» هشدار داد و اعلام کرد پدافند هوایی سوریه برای مقابله با هر حمله‌ای به این منطقه در حال آماده باش قرار دارد. «فیصل مقداد» معاون وزیر امور خارجه سوریه گفت: «به رهبران ترکیه...

امارات 36 فروند هواپیمای ایرباس 'A380' خریداری می کند چند ثانیه  ۶ ساعت پیش

امارات 36 فروند هواپیمای ایرباس 'A380' خریداری می کندخبرگزاری فرانسه روز پنجشنبه گزارش داد: هواپیمایی امارات قصد دارد 36 فروند هواپیمای ایرباس' A380 ' به ارزش 16 میلیارد دلار خریداری کند. شرکت هواپیمایی امارات اعلام کرد که سفارشی به قیمت 16 میلیارد دلار برای خرید این36 این هواپیما به شرکت ایرباس ارسال کرده است. این هواپیماها از سال 2020 به امارات تحویل...

فست فودهای ایرانی کدامند؟ تسنیم  ۷ ساعت پیش

به گزارش خبرنگار سلامت خبرگزاری تسنیم، زهرا عبداللهی- مدیر کل دفتر بهبود تغذیه جامعه وزارت بهداشت با بیان اینکه یکی از برنامه های این دفتر، شناسایی غذاها و خوراکهای محلی مناطق مختلف کشور است، اظهارداشت: متاسفانه برخی از غذاها و خوراکهای محلی، در حال فراموشی است و وزارت بهداشت برای شناسایی و ترویج...

ماجرای کپک‌زدگی طاق‌بستان تسنیم  ۷ ساعت پیش

به‌گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری تسنیم،، جلیل بالایی -مدیرکل میراث‌فرهنگی کرمانشاه پیرامون انتشار اخبار ترک‌خوردگی و کپک‌زدگی طاق‌بستان، گفت: «کپک‌زدگی، ترک‌خوردگی و سیمان‌کاری طاق‌بستان از ریشه کذب است و چنین چیزی صحت ندارد.»  وی با اشاره...

لایه برداری و شفافیت صورت با گردو خبرگزاری برنا  ۷ ساعت پیش

لایه برداری و شفافیت صورت با گردو به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری برنا، گردو در میان تمام دانه‌های روغنی یا آجیل‌ها غنی‌ترین ماده خوراکی است. در حقیقت، گردو نیروگاه مواد مغذی موجود در طبیعت است. به غیر از خواص شگفت‌انگیز آن برای سلامت کل بدن، گردو سرشار از فواید جوان‌کننده پوست هم هست. گردو...

مرگ سیاه کودکان زباله‌ گرد آفتاب نیوز  ۷ ساعت پیش

آفتاب‌‌نیوز :  حالا یک سال از این ماجرا می گذرد و صدها احد و صمد در خیابان های شهر زباله گردی می کنند و گاهی معجزه‌آسا از مرگ جان سالم به در می برند. یکی از این بچه ها، اسمش فرزاد بود که دو ماه پیش وقتی نیمه شب در خیابان ولیعصر تهران مشغول زباله‌گردی بود، به وسیله یک ماشین 206 که راننده ای مست...

کشف محموله کوکائین جاساز شده در آناناس آفتاب نیوز  ۷ ساعت پیش

آفتاب‌‌نیوز :  پلیس اسپانیا و پرتغال اعلام کرد: در این عملیات صدها کیلوگرم کوکائین که داخل آناناس‌های تازه جاسازی شده بود، کشف و ضبط شده‌است.همچنین طبق اعلام نیروهای پلیس 9 عضو این باند قاچاق که این محموله کوکائین را از آمریکای جنوبی جابجا می‌کردند، دستگیر شده‌اند.به گزارش ایسنا،پلیس پرتغال و...

ویکی‌لیکس: دولت آمریکا منبع اطلاعات دروغ است چند ثانیه  ۸ ساعت پیش

ویکی‌لیکس: دولت آمریکا منبع اطلاعات دروغ استویکی‌لیکس دولت آمریکا را «منبع مکرر اطلاعات غلط» خطاب کرد. روز گذشته-چهارشنبه- همزمان با اعلام برندگان «جایزه اخبار ساختگی» که ساخته «دونالد ترامپ» رییس‌جمهوری آمریکا است، سایت افشاگر «ویکی‌لیکس» دولت آمریکا را «منبع مکرر اطلاعات غلط» خطاب کرد. ویکی‌لیکس در توییتر نوشت: «باوجود اینکه ویکی‌لیکس به...

اخراج یک وکیل مسلمان از دادگاه ایتالیا به دلیل حجاب چند ثانیه  ۸ ساعت پیش

اخراج یک وکیل مسلمان از دادگاه ایتالیا به دلیل حجاباین قاضی به وکیل کارآموز مسلمان فرمان داد اگر خواهان حضور در جلسه دادگاه است، باید حجاب از سر بردارد.

ارسال برای دوستان

پخش اخبار زنده