تعداد بازدید: ۴۱
تاريخ انتشار: سه‌شنبه،۷ آذر ۱۳۹۶
ساعت انتشار: ۱۰:۴۹
با بهترین قابلیت‌های مخفی آیفون آشنا شوید!
به گزارش نامه نیوز ، برای دسترسی به قابلیت‌هایی که در ادامه به آن‌ها اشاره خواهیم کرد باید نسخه iOS آیفون شما 10.3 یا بالاتر باشد.دریافت پیش‌بینی هواشناسی به صورت منظم و در هر ساعت بدون باز کردن اپلیکیشن هواشناسیدر iOS نسخه 10.3 شاهد ویژگی‌های زیادی بودیم که این قابلیت یکی از بهترین مواردی است که اپل در این نسخه ارائه کرد.
برای اینکار اپلیکیشن نقشه‌های اپل را باز کرده و گزینه Location را پیدا کنید، سپس آیکون هواشناسی که در پایین و سمت راست قرار دارد را لمس طولانی کنید.پیش‌بینی هواشناسی برای محلی که در قسمت Location انتخاب کرده‌اید به صورت ساعتی نمایش داده شده است.تنظیم میزان روشنایی اپلیکیشن چراغ‌ قوهآیکون چراغ قوه را لمس طولانی کنید و در منوی باز شده میزان روشنایی اپلیکیشن چراغ قوه را تنظیم کنید.
تنظیم تایمر برای این که اگر در حین گوش فرا دادن به موسیقی به خواب رفتید پخش موسیقی خاتمه پیدا کنداپلیکیشن ساعت را باز کرده و گزینه Timer را در پایین و سمت راست برای دسترسی به تایمر انتخاب کنید. پس از تعریف مدت زمان دلخواه، اجرای موسیقی، ویدئو و سایر محتواهایی که در حال پخش هستند متوقف خواهد شد.انتخاب ویبره مشخص برای دریافت پیام‌، هشدار و سایر اعلان‌های گوشیاز این طریق می‌توانید حالت ویبره مشخصی را برای دریافت پیام‌ و اعلان‌های متفاوت تعریف کنید.
وارد منوی Settings شده و گزینه Sounds را انتخاب کنید. در این قسمت پس از انتخاب نوع اعلان (برای مثال دریافت ایمیل یا پیامک)، گزینه Create New Vibration را جهت شخصی‌سازی ویبره انتخاب نمایید.با لمس صفحه و نگه داشتن انگشت میزان تکرار ویبره‌ را می‌توان تعریف کرد. در نتهایت نیز پس از تعریف ویبره دلخواه، گزینه Stop را برای اتمام کار لمس کرده و با انتخاب Save، ویبره جدیدی که تعریف کرده‌اید را ذخیره کنید.
با تکان دادن گوشی، نوشته‌هایی که اشتباه تایپ شده را Undo کنیماین ویژگی وقتی که به اشتباه یک متن طولانی را پاک کرده‌اید کاربرد زیادی دارد. برای فعال یا غیرفعال کردن این ویژگی باید وارد قسمت General شوید، سپس قسمت Accessibility را باز کرده و گزینه Shake to Undo را فعال کنید.مشاهده و ویرایش پیش‌نویس‌ها در تمامی حساب‌های ایمیل تنها با انتخاب یک گزینهدیگر نیازی به اتلاف وقت برای بررسی پیش‌نویس‌های ایمیل در حساب‌‌های کاربری مختلف وجود ندارد.
کافی است تا گزینه New Message را که در قسمت پایین و سمت راست اپلیکیشن ایمیل اپل قرار دارد را لمس طولانی کرده و به تمامی پیش‌نویس‌هایی که ذخیره کرده‌اید دسترسی پیدا کنید.سریعا به قسمت انتخاب حالت عکس‌برداری دسترسی داشته باشید، حتی زمانی که گوشی قفل استدر هر قسمتی که هستید، با لمس سریع (Swip) به قسمت Control Center وارد شوید.
سپس بر روی آیکون حالت عکس‌برداری را که در سمت راست و پایین قرار گرفته است لمس طولانی کنید. در نهایت نیز حالت دلخواه را برای عکاسی انتخاب نمایید.پاسخ به تماس‌ها با پیامک شخصی‌سازی شدهحتماً برای شما هم پیش آمده است که برای رد تماس، مجبور باشید گوشی را باز کرده و پس از انتخاب iMessage، متنی را برای فردی که تماس وی را پاسخ نداده‌اید ارسال کنید.
جالب است بدانید انجام این فرآیند از آنچه فکرش را بکنید راحت‌تر است و تنها در دو مرحله انجام می‌شود.برای اینکار وارد قسمت Settings شده و گزینه Phone را انتخاب کنید، سپس بر روی گزینه Respond with Text ضرب انگشت کنید تا اجازه ثبت ۳ پیام شخصی‌سازی شده برای ارسال در مواقعی که قصد رد تماس دارید دسترسی پیدا کنید.
سریع و راحت علامت‌ها را تایپ کنیدتایپ‌ کردن علامت‌ها یا همان Symbols‌ها کار ساده‌ای نیست اما با این ترفند به راحتی و با سرعت می‌توانید علامت‌‌ها را تایپ کنید. برای نمونه جهت تایپ Backslash کافیست تا Forward Slash را به جای دکمه ۱۲۳، لمس کرده و نگه دارید، سپس با لمس دکمه‌‌های =+# به دکمه backslash دست پیدا خواهید کرد.
تایپ‌ علامت‌ها و اعداد بدون سوییچ کردن بین صفحه‌کلیدبه جای اینکه دکمه 123 را برای دسترسی به صفحه‌کلید علامت‌ها و اعداد لمس کنید، کافیست یک Symbol را لمس کرده و سپس دوباره دکمه ABC را لمس کنید.برای صرفه‌جویی زمان در حین تایپ کردن، Space را دوبار لمس کرده تا یک نقطه و فاصله در انتهای جمله یا کلمه تایپ شودبرای فعال کردن این ویژگی وارد قسمت Settings شده و گزینه General را انتخاب کنید، سپس به قسمت Keybaord رفته و گزینه ".
” Shortcut را فعال نمایید.گذرواژه چهار کاراکتری را با کاراکترهای Alphanumeric امن‌تر کنیدوارد قسمت Settings شده و گزینه Touch ID & Passcode را انتخاب نمایید، سپس بر روی گزینه Change Passcode یا Turn Passcode On ضرب انگشت کنید. در نهایت گزینه Passcode Options را لمس کرده و گزینه Custome Alphanumeric Code را انتخاب نمایید.
با فعال کردن این ویژگی جهت‌ امن‌تر کردن گذر‌واژه‌ می‌توانید از Symbol‌های صفحه‌کلید نیز به جای حروف و عدد استفاده کنید.بهینه‌سازی صفحه‌کلید برای جایگزین کردن سریع عبارت‌های رایج، یا شکلک‌هابرای مشاهده و ویرایش فهرست میان‌برهای صفحه‌کلید وارد قسمت Settings شده و گزینه General را انتخاب کنید، سپس وارد منوی KeyBoard شده و گزینه Text Replacement را لمس کنید.
در نهایت نیز با انتخاب دکمه + که در بالا و سمت راست واقع شده است عبارت‌های دلخواه را اضافه کنید.از امکانات اپلیکیشن قطب‌نمای اپل بهره‌ بیشتری بگیریداپلیکیشن قطب‌نما را باز کرده و در جهت سمت چپ، صفحه را لمس کنید، اینکار باعث می‌شود تا ابزار شاقول باز شده و با گذاشتن گوشی بر بروی محل مورد نظر، میزان تراز بدون آن را مشخص کنید.
مشاهده یک مکان در نقشه بدون باز کردن اپلیکیشن نقشه‌های اپلبه کمک این ترفند به سرعت می‌توانید به جای اینکه اپلیکیشن نقشه‌های گوگل یا اپل را باز کرده و به صورت دستی آدرس مکانی که برای شما ارسال شده است را تایپ کنید سریعا این آدرس را در نقشه بدون نیاز به تایپ پیدا کنید.برای اینکار بر روی آدرسی که از طریق اپلیکیشن iMessage دریافت کرده‌اید لمس طولانی کنید تا منو باز شود.
در این منو می‌توانید به راحتی آدرس را در اپلیکیشن نقشه‌های اپل مسیریابی کنید.همان‌‌گونه که در ابتدا هم اشاره کردیم iOS ویژگی‌های بسیار زیادی را در اختیار کابر قرار می‌دهد که استفاده از آن‌ها باعث صرفه‌جویی در وقت شما خواهد شد.منبع : فارنت var clickyab_ad = clickyab_ad || []; clickyab_ad['id'] = 9951492947134 ; clickyab_ad['domain'] = 'namehnews.
ir'; clickyab_ad['slot'] = 48151039492; clickyab_ad['width'] = 728; clickyab_ad['height'] = 90; clickyab_ad['responsive'] = 'true' ; clickyab_ad['effect'] = "";

کد خبر: 922628  |  مشاهده خبر در منبع اصلی: نامه
گردآوری اخبار بوسیله ربات جستجوگر پارست
راجع به ربات پارست بیشتر بدانید
به اشتراک بگذارید

آخرین خبرهای اجتماعي

۱۴ مقصر حادثه پلاسکو آفتاب نیوز  ۴۷ دقیقه پیش

آفتاب‌‌نیوز : محمد شهریاری درباره آخرین جزئیات روند رسیدگی به پرونده حادثه پلاسکو، اظهار کرد: همزمان با حادثه پلاسکو، اینجانب طبق دستور دادستان تهران در محل حادثه حاضر شده و ضمن رصد اقدامات، نسبت به تعیین علت حریق و ریزش ساختمان اقدام شد.سرپرست دادسرای امور جنایی تهران ادامه داد: پس از این حادثه، 9...

مغفول ماندن آریزونای لرستان با اما و اگرها آفتاب نیوز  ۲ ساعت پیش

آفتاب‌‌نیوز : جایی که خودنمایی صخره‌های خشن و تیز سربه فلک کشیده با درختان بلوط و چنار یادآور تکه‌ای از بهشت است.اینجا جایی است که برای عبور از آب، دریا بر پایت بوسه می‌زند و آنگاه که نسیم به اعماق وجودت می‌وزد و چکاوک‌ها می‌خوانند، خرسندی که هنوز طبیعت زنده است."تنگه شیرز" با هندسه ویژه صخره‌هایش،...

پربحث‌ترین اخبار چهارشنبه 2 خردادماه خبرگزاری فارس خبرگزاری فارس  ۵ ساعت پیش

پربحث‌ترین اخبار چهارشنبه دوم خردادماه خبرگزاری فارس را در زیر ببینید: برانکو:‌سخت‌ترین قرعه برای پرسپولیس بود/ الدحیل قدرت خود را نشان داده است اما افق دید ما فینال آسیاستسرمربی تیم فوتبال پرسپولیس گفت: سخت‌ترین قرعه ممکن به ما خورد چرا که نتایج الدحیل در بازی‌های...

جاده فشم مسدود شد مرور نیوز  ۶ ساعت پیش

جاده فشم مسدود شدبه گزارش مرور نیوز، پلیس راهور تهران اعلام کرد بزرگ جاده فشم بر اثر بارندگی شدید کوه ریزش کرده و جاده بسته شده است. بنابر این گزارش، در حال حاضر عوامل امدادی و پلیس راهور در محل حضور دارند.

صاعقه یک کشته و ۴ مصدوم در چهارمحال و بختیاری بر جای گذاشت آفتاب نیوز  ۶ ساعت پیش

آفتاب‌‌نیوز : فرامرز شاهین در گفت و گو با مهر با اشاره به اینکه وقوع صاعقه های مختلف در این استان موجب مرگ یک نفر و مصدم شدن چهار نفر شده است، اظهار داشت: وقوع صاعقه در روستای شلیل شهرستان اردل  موجب مرگ یک چوپان در ارتفاعات شده است.وی با اشاره به حادثه دیگر در پی وقوع صاعقه، عنوان کرد: صاعقه...

نجات ۲۰ فرد گرفتار در حاشیه رودخانه جاجرود/امدادو نجات ادامه دارد آفتاب نیوز  ۶ ساعت پیش

آفتاب‌‌نیوز : حسن فراهانی در گفتگو با مهر به روند عملیات امدادرسانی به سیل زدگان در شمیرانات پرداخت و افزود: در حال حاضر عوامل راهداری، آتش نشانی و هلال احمر در حال تلاش هستند، مشکل فعلی وجود یک مصدوم در یکی از خانه های ویلایی حاشیه رودخانه است، که گرفتار شده و عملیات برای نجات وی ادامه دارد.وی افزود:...

معامله جنجالی کمیته امداد و دانشگاه آزاد/ فروش ساختمان سوهانک به قیمت هزار میلیارد تومان شبکه ایران  ۶ ساعت پیش

تسنیم گزارش داده است،پس از کش و قوس های فراوان، سرانجام دانشگاه آزاد اسلامی، ساختمان سوهانک کمیته امداد را خرید.  ساختمان جنجالی سابق کمیته امداد در منطقه سوهانک تهران، پس از کش و قوس های فراوان و بعد از گذشت 2 سال، فروخته شد. بر اساس این گزارش ساختمان سابق کمیته امداد که در مجموعه ای به ...

شهادت جانشین یگان امداد خاش در حمله ناجوانمردانه افراد مسلح + عکس خبرگزاری فارس  ۷ ساعت پیش

به گزارش خبرنگار انتظامی خبرگزاری فارس؛ شب گذشته خبری مبنی بر حمله مسلحانه به منزل یکی از شهروندان زاهدانی همه را شوکه کرد.خبری که نشان دهنده مرگ دو نفر از اعضا یک خانواده بود که یکی  از انها مامور ناجا در شهر خاش بود.ستوانیکم پرویز زورقی کسی بود که در این درگیری مجروح و ساعاتی بعد در بیمارستان...

اختصاصی تسنیم/ دانشگاه آزاد ساختمان جنجالی سوهانک کمیته امداد را خرید تسنیم  ۷ ساعت پیش

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم، ساختمان جنجالی سابق کمیته امداد در منطقه سوهانک تهران، پس از کش و قوس های فراوان و بعد از گذشت 2 سال، فروخته شد.بر اساس این گزارش ساختمان سابق کمیته امداد که در مجموعه ای به  مساحت هشت هکتار و دارای ساختمان‌های متعدد، مهمانسرا، ورزشگاه و دانشگاه در منطقه...

آدمِ منتقد درون خود را با این راهکارها ساکت کنید خبرگزاری برنا  ۸ ساعت پیش

آدمِ منتقد درون خود را با این راهکارها ساکت کنید به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری برنا، مقداری انتقاد از خود چیزه بدی نیست می‌تواند چک کردن واقع گرایانه ای باشد که کمک کند فردی بهتر باشیم. اما تفاوت بسیار زیادی بین ” باید بیشتر از قبل کار کنم ” و ” من باعث سرافکندگی هستم ” وجود دارد. دکتر تامر چانسکی،...

ارسال برای دوستان

پخش اخبار زنده