تعداد بازدید: ۲۱
تاريخ انتشار: سه‌شنبه،۲۱ آذر ۱۳۹۶
ساعت انتشار: ۲۱:۴۵
هر مهاجم استقلال چند موقعیت از دست داد؟
به گزارش سرویس ورزشی جام نیـوز، حالا یک نیم‌فصل به پایان رسید و هنوز نیمی از مهاجم‌های استقلال گلی نزده‌اند. فقط علی قربانی و جابر انصاری از بین مهاجمان تخصصی تیم گل زدند و فرشید اسماعیلی هم از زمان شفر، به خاطر رفع گل‌نزنی مهاجم‌ها به خط حمله اضافه شد و حالا دو گله است. از عمده‌ترین مشکلات استقلال، دست و دلبازی بازیکنان در از دست دادن موقعیت‌هاست.
به طوری که جابر انصاری تا این مقطع از فصل ۱۰ موقعیت خوب تیم‌اش را از دست داد. یا مثلا مهدی قائدی که فقط ۲۱۲ دقیقه در لیگ امسال بازی کرده، ۴ بار می‌توانست گل بزند ولی فرصت‌سوزی کرد. این اتفاق برای علی قربانی که در هفته پایانی نیم‌فصل اولین گل‌اش را زد، عدد هفت است. سجاد شهباززاده و حسن بیت‌سعید هم که در گل زدن تیم نقشی نداشتند، مشارکت بالایی در فرصت‌سوزی موقعیت‌ها داشتند.
چه کسی بیشتر موقعیت را خراب می‌کند؟ استقلال خوزستان، دقیقه ۷۱: کمتر از بیست دقیقه تا پایان بازی مانده بود. ولی دست و دل‌بازی مهاجمان استقلال تمامی نداشت. روی سانتر فرشید باقری، توپ از کنار سر علی قربانی هم عبور کرد. ولی جابر نتوانست از محوطه شش قدم، به توپ ضربه بزند. هیچکس هم جابر انصاری را یارگیری نکرده بود.
پرسپولیس، دقیقه ۷۰: جابر، توپ را خوب کنترل نکرد تا از شش قدم هم نتواند دروازه پرسپولیس را باز کند. پرسپولیس، دقیقه ۷۴: با درگیری مهاجمان استقلال و مدافعان پرسپولیس بر سر تصاحب توپ، اتفاقی توپ به جابر رسید. ولی شوت او بیرانوند را برای مهار به زحمت هم نیانداخت. سیاه‌جامگان، دقیقه ۶۵: توپ مجید حسینی از دفاع خودی به مقصد محوطه حریف ارسال شد.
ولی جابر قصد داشت به صورت شیرجه‌ای آن را گل کند. اتفاقی که در نهایت منجر شد شوت انصاری با اختلاف وحشتناک زیاد به بیرون برود. سیاه‌جامگان، دقیقه ۷۷: این بار جابر ضربه‌اش را خوب زد. ولی دروازه‌بان سیاه‌جامگان به خوبی ضربه سر انصاری را درازکش جمع کرد. نفت تهران، دقیقه ۶۸: جابر توپ را روی پای چپ‌اش آورد و شوتی که از درون محوطه جریمه زده شد، توسط فراهانی مهار شد.
نفت تهران، دقیقه ۷۷: جابر با دروازه‌بان حریف تک به تک شد. ولی فراهانی موفق به مهار شوت انصاری شد. گسترش‌فولاد، دقیقه ۳: کافی بود جابر توپ را به سرور جپاروف پاس می‌داد. ولی انصاری این کار را نکرد و موقعیت استقلال هم از دست رفت. گسترش‌فولاد، دقیقه ۴۸: جابر بود و هفت متر دروازه.
ولی شوت او به پای دخسوس برخورد کرد. گسترش‌فولاد، دقیقه ۵۳: جپاروف توپ را به عمق دفاع گسترش‌فولاد فرستاد. ولی علاقه زیاد جابر به شوت‌های شیرجه‌ای، فرصت گل زدن را از استقلال گرفت. استقلال خوزستان، دقیقه ۴۳: علی قربانی به هوا پرید تا توپ را با سر گل کند. ولی مدافع حریف به وضوح پیراهن‌ قربانی را کشید و فرصت گلزنی را از علی گرفت.
در کارشناس داوری برنامه نود مشخص شد که داور در این صحنه اشتباه کرد. هم قربانی در آفساید حضور داشت و هم مدافع حریف روی او خطا کرده بود. استقلال‌خوزستان، دقیقه ۸۱: سانتر خط‌کشی شده زکی‌پور روی سر قربانی فرود آمد. ولی او هر چقدر هم سرش را چرخاند، نتوانست توپ را درون چارچوب بزند. پدیده، دقیقه ۳۱: قربانی شبیه به دربی ۸۴، از پشت مدافعین حریف فرار کرد ولی دقت‌اش پایین بود و توپ را به تن شهاب گردان کوبید.
پارس‌جنوبی‌جم، دقیقه ۵۹: قربانی که درون محوطه جریمه صاحب توپ شده بود، هیچکس جلویش نبود جز یک دروازه‌بان. ولی شوت قربانی به آسمان کوبیده شد. ذوب‌آهن، دقیقه ۸۶: قربانی کاری را انجام داد که خیلی خوب بلد است. باز هم بدون این که در تله آفساید قرار بگیرد، از چنگ مدافعین یارگیر حریف فرار کرد.
ولی در کمال ناباوری توپ به پایش برخورد نکرد. نفت تهران، دقیقه ۸۶: باورکردنی نبود که قربانی در این شرایط توپ را گل نکند. ولی قربانی همه باورها را عوض کرد. نفت تهران، دقیقه ۹۰: در برگشت پنالتی امید ابراهیمی که از خط رد شده بود ولی داور ندید، قربانی خودش را به سمت توپ پرتاب کرد و ضربه سر او، توسط میلاد فراهانی برگشت داده شد.
استقلال‌خوزستان، دقیقه ۹۰: از این موقعیت طلایی، فقط یک کارت زرد نصیب سجاد شد. شهباززاده که نزدیک‌ترین بازیکن به دروازه‌بان حریف بود انقدر معطل کرد که مدافعین حریف از راه رسیدند. در نهایت سجاد خودش را به زمین انداخت و داور هم به‌خاطر شبیه‌سازی، به شهباززاده کارت داد. تراکتورسازی، دقیقه ۱۶: تکنیکی‌ترین سجادِ فصل، پنج تراکتوری را دریبل کرد.
ولی در نهایت شوت‌اش نه دقت داشت و نه قدرت. سایپا، دقیقه ۳۱: سجاد در شرایطی تک به تک با اخباری قرار داشت. ولی مهار شوت آرام او، راحت‌ترین کار برای اخباری بود. سیاه‌جامگان، دقیقه ۴: بدون مزاحمت بازیکنی، کرنر جپاروف به سجاد رسید. ولی شهباززاده برای رسیدن به توپی که درون شش قدم ارسال شده بود، شیرجه زد و شوت‌اش دقت کافی نداشت.
سیاه‌جامگان، دقیقه ۳۱: شهباززاده با فاصله زیاد از مدافعان حریف، با دروازه‌بان سیاه‌جامگان تک به تک شده بود. ولی ضربه او خیلی راحت توسط کرمی مهار شد. سیاه‌جامگان، دقیقه ۵۴: شهباززاده روی خط شش قدم صاحب توپ شد. ولی شوت او به طرز عجیبی زده شد که حتی در چارچوب هم نبود. تراکتورسازی، دقیقه ۸: بیت‌سعید بود و یک دروازه.
ولی انقدر کنترل توپ‌اش زمان برد که مدافعین حریف از راه رسیدند و توپ را از زیر پای او دور کردند. تراکتورسازی، دقیقه ۱۷: کافی بود توپ به پای بیت‌سعید برخورد کند تا وارد دروازه شود. ولی در کمال ناباوری، توپ تماسی به پای حسن نداشت. پدیده، دقیقه ۸۷: بیت‌سعید از پشت مدافعین حریف فرار کرد ولی کنترل‌ توپ‌اش به قدری بد بود که او را از شرایط تک به تک با دروازه‌بان دور کرد و در نهایت هم با پاس اشتباه موقعیت را از استقلال گرفت.
سپیدرود، دقیقه ۲۹: جابر روی توپ هوایی، تاثیر گذاشت و بیت‌سعید هم با فرار به عمق دفاع حریف به توپ رسید. ولی ضربه او که از پشت شش قدم زده شد به بیرون رفت. سپیدرود، دقیقه ۴۶: وریا توپ را به شش قدم حریف ارسال کرد. بیت‌سعید هم به توپ رسید. ولی از توی شش قدم هم نتوانست دروازه سپیدرود را باز کند.
پدیده، دقیقه ۷۲: توپ پشت محوطه جریمه به باشو رسید و شوت او با برخورد به تیر دروازه، به بیرون رفت. سیاه‌جامگان، دقیقه ۹۰: قائدی سمت چپ محوطه صاحب توپ شد. ولی نه به جابر پاس داد و نه به قربانی. شوت‌اش هم در چارچوب نبود تا موقعیت سه به دوی استقلال از دست برود. نفت تهران، دقیقه ۹۰: سه استقلال بودند و دو مدافع هم از نفت تهران.
ولی مهدی قائدی پاس نداد و شوت‌اش به اوت رفت. سپاهان، دقیقه ۴۷: قائدی در محوطه جریمه سپاهان و جلوتر از همه مدافعان حریف صاحب توپ شد. ولی کنترل توپ‌اش زمان زیادی برد و شوت‌اش با تکل دفاع حریف برگشت داده شد. پرسپولیس، دقیقه ۵: فرشید اگر پاس می‌داد، قربانی دروازه خالی پرسپولیس باز می‌کرد.
ولی فرشید تعلل کرد و با یک پاس اشتباه، فرصت گل زدن را از استقلال گرفت. سیاه‌جامگان، دقیقه ۴۵: جابر با سر توپ را به عمق حریف فرستاد. ولی در اقدامی عجیب، اسماعیلی تصمیم گرفت که از پشت محوطه جریمه با ضربه سر دروازه حریف را باز کند. نفت تهران، دقیقه ۵۵: فراهانی جلو آمد تا فضا را برای ضربه زدن فرشید تنگ کند.
در نهایت هم او برنده دوئل تک به تک با اسماعیلی بود. گسترش‌فولاد، دقیقه ۳۱: توپ درون محوطه جریمه به فرشید رسید. ولی شوت او مماس با تیر به بیرون رفت. پیکان، دقیقه ۸۰: بهترین موقعیت استقلال روی شوت بی‌دقت فرشید اسماعیلی از دست رفت. نود 110

کد خبر: 923676  |  مشاهده خبر در منبع اصلی: جام نیوز
گردآوری اخبار بوسیله ربات جستجوگر پارست
راجع به ربات پارست بیشتر بدانید
به اشتراک بگذارید

آخرین خبرهای ورزشي

تمجید روزنامه هلندی از قضاوت داور ایرانی؛ فغانی جزو بهترین های جام جهانی آفتاب نیوز  ۲۷ دقیقه پیش

آفتاب‌‌نیوز : روزنامه بین المللی فوتبال هلند پس از گذشت 4 روز از مسابقات جام جهانی 2018 روسیه به معرفی بدترین و بهترین داوران این تورنمنت پرداخت.این روزنامه مشهور هلندی علیرضا فغانی، داور بین المللی کشورمان را جزو بهترین داوران در اینجای رقابت ها معرفی کرد که کم ترین اشتباه را در قضاوت خود در دیدار...

ساعت پخش بازی‌های جام‌جهانی در پنجمین روز آفتاب نیوز  ۲۷ دقیقه پیش

آفتاب‌‌نیوز :  بازی تیم‌های سوئد ـ کره جنوبی، بلژیک ـ پاناما و تونس ـ انگلیس امروز (دوشنبه ۲۸ خرداد) از شبکه سه سیما پخش خواهد شد.بازی دو تیم سوئد ـ کره جنوبی ساعت ۱۶:۳۰ به روی آنتن می‌رود و همچنین شبکه سه سیما بازی تیم‌های بلژیک ـ پاناما را امروز ساعت ۱۹:۳۰ پخش خواهد کرد.مسابقه دو تیم تونس ـ...

هیجان بازی ایران و مراکش جان جوان مشهدی را گرفت شبکه ایران  ۳۱ دقیقه پیش

ایران آنلاین /این روزها جامعه حال و هوای دیگری دارد، حال و هوایی که هر 4 سال، یک ماه همه را متأثر از خود می‌کند و هیجانی متفاوت به آنان می‌دهد، اما این تب‌وتاب همیشه روی خوش ندارد. پیروزی شیرین و دل‌چسب تیم ملی ایران در مسابقات جام جهانی روسیه و خوشحالی وصف‌نشدنی مردم کشور،...

اعضای کمیسیون ورزشکاران کشتی خواستار قدردانی از پاسخ مقام معظم رهبری شدند شبکه ایران  ۳۱ دقیقه پیش

به گزارش ایران آنلاین به نقل از روابط عمومی فدارسیون کشتی، چهارمین جلسه کمیسیون ورزشکاران کشتی کشور روز سه شنبه 22 خردادماه در خانه کشتی عبداله موحد تهران برگزار شد. مصوبات این نشست به شرح زیر است: نفرات حاضر: قاسم رضایی، حسن رحیمی، کمیل قاسمی، سعید عبدولی، حسن یزدانی، محمد نادری، مهدی علیاری، جابر...

جذب یک بازیکن و تمدید با بازیکن فصل گذشته/ کادرفنی فکری تقویت می‌شود+ عکس خبرگزاری فارس  ۴۸ دقیقه پیش

به گزارش خبرگزاری فارس، میثم آقایی بازیکن فصل گذشته تیم فوتبال پارس جنوبی جم با قراردادی ۲ ساله به تیم فوتبال نفت مسجدسلیمان پیوست. * مجید ایوبی و میلاد خدایی ۲ بازیکن فصل قبل تیم نفت مسجدسلیمان قرارداد خود را با این باشگاه به مدت یک فصل دیگر تمدید کردند. * روند مذاکره برای تمدید قرارداد و جذب بازیکنان...

اگر از فرصت‌هایمان استفاده می‌کردیم نتیجه‌ عجیبی رقم می خورد مرور نیوز  ۱ ساعت پیش

اگر از فرصت‌هایمان استفاده می‌کردیم نتیجه‌ عجیبی رقم می خوردبه گزارش مرور نیوز به نقل از رویترز، تیم‌ ‌ملی فوتبال برزیل در نخستین دیدار خود در جام جهانی 2018 روسیه به نتیجه‌ای بهتر از تساوی یک بر یک برابر سوییس دست نیافت. فیلیپ کوتینیو، گل نخست بازی را با شلیکی تماشایی به ثمر رساند و در پایان بازی هم به عنوان بهترین...

تیم ملی بسکتبال ایران مقابل صربستان به برتری رسید مرور نیوز  ۱ ساعت پیش

تیم ملی بسکتبال ایران مقابل صربستان به برتری رسیدبه گزارش مرور نیوز، در ادامه اردوی تیم‌ ‌ملی بسکتبال ایران در صربستان، ملی‌پوشان در یک دیدار تدارکاتی به پیروزی رسیدند. تیم‌ ‌ملی  ایران در این مسابقه به مصاف تیم دسته دومی zemun رفت و با نتیجه‌ ۷۶ بر ۴۵ به برتری رسید. تیم‌ ‌ملی ایران...

آس: ۱۵ هزار ایرانی برای تماشای بازی با اسپانیا به ورزشگاه می‌روند ستاره ها  ۱ ساعت پیش

آس: ۱۵ هزار ایرانی برای تماشای بازی با اسپانیا به ورزشگاه می‌روند به گزارش ستاره ها به نقل از مهر، روزنامه آس اسپانیا در گزارشی حضور پرتعداد تماشاگران ایرانی در روسیه و بخصوص بانوان را مورد توجه قرار داده و همچنین اعلام کرده است انتظار می رود در بازی ایران و اسپانیا در شهر کازان،  ۱۵ هزار ایرانی به ورزشگاه بروند. این روزنامه نوشت: «فوتبال مردم ایران...

هوادارایرانی‌که‌باخودروی‌شخصی‌به‌مسکو رفت!/عکس ستاره ها  ۱ ساعت پیش

به گزارش ستاره ها به نقل از خبرگزاری فارس: بعد از پایان تمرین امروز تیم ملی خبرنگاران و عکاسان ایرانی حاضر در روسیه، فردی را که با خانواده خود با خودروی پژو پارس از اندیمشک به مسکو رفته را دیده و این شخص نیز توضیحات جالبی را در زمینه سفرش به روسیه مطرح کرد. وی مدعی شد که به همراه ۶ نفر از خانواده...

ارسال برای دوستان

پخش اخبار زنده