تعداد بازدید: ۲۶
تاريخ انتشار: سه‌شنبه،۲۱ آذر ۱۳۹۶
ساعت انتشار: ۲۱:۴۵
هر مهاجم استقلال چند موقعیت از دست داد؟
به گزارش سرویس ورزشی جام نیـوز، حالا یک نیم‌فصل به پایان رسید و هنوز نیمی از مهاجم‌های استقلال گلی نزده‌اند. فقط علی قربانی و جابر انصاری از بین مهاجمان تخصصی تیم گل زدند و فرشید اسماعیلی هم از زمان شفر، به خاطر رفع گل‌نزنی مهاجم‌ها به خط حمله اضافه شد و حالا دو گله است. از عمده‌ترین مشکلات استقلال، دست و دلبازی بازیکنان در از دست دادن موقعیت‌هاست.
به طوری که جابر انصاری تا این مقطع از فصل ۱۰ موقعیت خوب تیم‌اش را از دست داد. یا مثلا مهدی قائدی که فقط ۲۱۲ دقیقه در لیگ امسال بازی کرده، ۴ بار می‌توانست گل بزند ولی فرصت‌سوزی کرد. این اتفاق برای علی قربانی که در هفته پایانی نیم‌فصل اولین گل‌اش را زد، عدد هفت است. سجاد شهباززاده و حسن بیت‌سعید هم که در گل زدن تیم نقشی نداشتند، مشارکت بالایی در فرصت‌سوزی موقعیت‌ها داشتند.
چه کسی بیشتر موقعیت را خراب می‌کند؟ استقلال خوزستان، دقیقه ۷۱: کمتر از بیست دقیقه تا پایان بازی مانده بود. ولی دست و دل‌بازی مهاجمان استقلال تمامی نداشت. روی سانتر فرشید باقری، توپ از کنار سر علی قربانی هم عبور کرد. ولی جابر نتوانست از محوطه شش قدم، به توپ ضربه بزند. هیچکس هم جابر انصاری را یارگیری نکرده بود.
پرسپولیس، دقیقه ۷۰: جابر، توپ را خوب کنترل نکرد تا از شش قدم هم نتواند دروازه پرسپولیس را باز کند. پرسپولیس، دقیقه ۷۴: با درگیری مهاجمان استقلال و مدافعان پرسپولیس بر سر تصاحب توپ، اتفاقی توپ به جابر رسید. ولی شوت او بیرانوند را برای مهار به زحمت هم نیانداخت. سیاه‌جامگان، دقیقه ۶۵: توپ مجید حسینی از دفاع خودی به مقصد محوطه حریف ارسال شد.
ولی جابر قصد داشت به صورت شیرجه‌ای آن را گل کند. اتفاقی که در نهایت منجر شد شوت انصاری با اختلاف وحشتناک زیاد به بیرون برود. سیاه‌جامگان، دقیقه ۷۷: این بار جابر ضربه‌اش را خوب زد. ولی دروازه‌بان سیاه‌جامگان به خوبی ضربه سر انصاری را درازکش جمع کرد. نفت تهران، دقیقه ۶۸: جابر توپ را روی پای چپ‌اش آورد و شوتی که از درون محوطه جریمه زده شد، توسط فراهانی مهار شد.
نفت تهران، دقیقه ۷۷: جابر با دروازه‌بان حریف تک به تک شد. ولی فراهانی موفق به مهار شوت انصاری شد. گسترش‌فولاد، دقیقه ۳: کافی بود جابر توپ را به سرور جپاروف پاس می‌داد. ولی انصاری این کار را نکرد و موقعیت استقلال هم از دست رفت. گسترش‌فولاد، دقیقه ۴۸: جابر بود و هفت متر دروازه.
ولی شوت او به پای دخسوس برخورد کرد. گسترش‌فولاد، دقیقه ۵۳: جپاروف توپ را به عمق دفاع گسترش‌فولاد فرستاد. ولی علاقه زیاد جابر به شوت‌های شیرجه‌ای، فرصت گل زدن را از استقلال گرفت. استقلال خوزستان، دقیقه ۴۳: علی قربانی به هوا پرید تا توپ را با سر گل کند. ولی مدافع حریف به وضوح پیراهن‌ قربانی را کشید و فرصت گلزنی را از علی گرفت.
در کارشناس داوری برنامه نود مشخص شد که داور در این صحنه اشتباه کرد. هم قربانی در آفساید حضور داشت و هم مدافع حریف روی او خطا کرده بود. استقلال‌خوزستان، دقیقه ۸۱: سانتر خط‌کشی شده زکی‌پور روی سر قربانی فرود آمد. ولی او هر چقدر هم سرش را چرخاند، نتوانست توپ را درون چارچوب بزند. پدیده، دقیقه ۳۱: قربانی شبیه به دربی ۸۴، از پشت مدافعین حریف فرار کرد ولی دقت‌اش پایین بود و توپ را به تن شهاب گردان کوبید.
پارس‌جنوبی‌جم، دقیقه ۵۹: قربانی که درون محوطه جریمه صاحب توپ شده بود، هیچکس جلویش نبود جز یک دروازه‌بان. ولی شوت قربانی به آسمان کوبیده شد. ذوب‌آهن، دقیقه ۸۶: قربانی کاری را انجام داد که خیلی خوب بلد است. باز هم بدون این که در تله آفساید قرار بگیرد، از چنگ مدافعین یارگیر حریف فرار کرد.
ولی در کمال ناباوری توپ به پایش برخورد نکرد. نفت تهران، دقیقه ۸۶: باورکردنی نبود که قربانی در این شرایط توپ را گل نکند. ولی قربانی همه باورها را عوض کرد. نفت تهران، دقیقه ۹۰: در برگشت پنالتی امید ابراهیمی که از خط رد شده بود ولی داور ندید، قربانی خودش را به سمت توپ پرتاب کرد و ضربه سر او، توسط میلاد فراهانی برگشت داده شد.
استقلال‌خوزستان، دقیقه ۹۰: از این موقعیت طلایی، فقط یک کارت زرد نصیب سجاد شد. شهباززاده که نزدیک‌ترین بازیکن به دروازه‌بان حریف بود انقدر معطل کرد که مدافعین حریف از راه رسیدند. در نهایت سجاد خودش را به زمین انداخت و داور هم به‌خاطر شبیه‌سازی، به شهباززاده کارت داد. تراکتورسازی، دقیقه ۱۶: تکنیکی‌ترین سجادِ فصل، پنج تراکتوری را دریبل کرد.
ولی در نهایت شوت‌اش نه دقت داشت و نه قدرت. سایپا، دقیقه ۳۱: سجاد در شرایطی تک به تک با اخباری قرار داشت. ولی مهار شوت آرام او، راحت‌ترین کار برای اخباری بود. سیاه‌جامگان، دقیقه ۴: بدون مزاحمت بازیکنی، کرنر جپاروف به سجاد رسید. ولی شهباززاده برای رسیدن به توپی که درون شش قدم ارسال شده بود، شیرجه زد و شوت‌اش دقت کافی نداشت.
سیاه‌جامگان، دقیقه ۳۱: شهباززاده با فاصله زیاد از مدافعان حریف، با دروازه‌بان سیاه‌جامگان تک به تک شده بود. ولی ضربه او خیلی راحت توسط کرمی مهار شد. سیاه‌جامگان، دقیقه ۵۴: شهباززاده روی خط شش قدم صاحب توپ شد. ولی شوت او به طرز عجیبی زده شد که حتی در چارچوب هم نبود. تراکتورسازی، دقیقه ۸: بیت‌سعید بود و یک دروازه.
ولی انقدر کنترل توپ‌اش زمان برد که مدافعین حریف از راه رسیدند و توپ را از زیر پای او دور کردند. تراکتورسازی، دقیقه ۱۷: کافی بود توپ به پای بیت‌سعید برخورد کند تا وارد دروازه شود. ولی در کمال ناباوری، توپ تماسی به پای حسن نداشت. پدیده، دقیقه ۸۷: بیت‌سعید از پشت مدافعین حریف فرار کرد ولی کنترل‌ توپ‌اش به قدری بد بود که او را از شرایط تک به تک با دروازه‌بان دور کرد و در نهایت هم با پاس اشتباه موقعیت را از استقلال گرفت.
سپیدرود، دقیقه ۲۹: جابر روی توپ هوایی، تاثیر گذاشت و بیت‌سعید هم با فرار به عمق دفاع حریف به توپ رسید. ولی ضربه او که از پشت شش قدم زده شد به بیرون رفت. سپیدرود، دقیقه ۴۶: وریا توپ را به شش قدم حریف ارسال کرد. بیت‌سعید هم به توپ رسید. ولی از توی شش قدم هم نتوانست دروازه سپیدرود را باز کند.
پدیده، دقیقه ۷۲: توپ پشت محوطه جریمه به باشو رسید و شوت او با برخورد به تیر دروازه، به بیرون رفت. سیاه‌جامگان، دقیقه ۹۰: قائدی سمت چپ محوطه صاحب توپ شد. ولی نه به جابر پاس داد و نه به قربانی. شوت‌اش هم در چارچوب نبود تا موقعیت سه به دوی استقلال از دست برود. نفت تهران، دقیقه ۹۰: سه استقلال بودند و دو مدافع هم از نفت تهران.
ولی مهدی قائدی پاس نداد و شوت‌اش به اوت رفت. سپاهان، دقیقه ۴۷: قائدی در محوطه جریمه سپاهان و جلوتر از همه مدافعان حریف صاحب توپ شد. ولی کنترل توپ‌اش زمان زیادی برد و شوت‌اش با تکل دفاع حریف برگشت داده شد. پرسپولیس، دقیقه ۵: فرشید اگر پاس می‌داد، قربانی دروازه خالی پرسپولیس باز می‌کرد.
ولی فرشید تعلل کرد و با یک پاس اشتباه، فرصت گل زدن را از استقلال گرفت. سیاه‌جامگان، دقیقه ۴۵: جابر با سر توپ را به عمق حریف فرستاد. ولی در اقدامی عجیب، اسماعیلی تصمیم گرفت که از پشت محوطه جریمه با ضربه سر دروازه حریف را باز کند. نفت تهران، دقیقه ۵۵: فراهانی جلو آمد تا فضا را برای ضربه زدن فرشید تنگ کند.
در نهایت هم او برنده دوئل تک به تک با اسماعیلی بود. گسترش‌فولاد، دقیقه ۳۱: توپ درون محوطه جریمه به فرشید رسید. ولی شوت او مماس با تیر به بیرون رفت. پیکان، دقیقه ۸۰: بهترین موقعیت استقلال روی شوت بی‌دقت فرشید اسماعیلی از دست رفت. نود 110

کد خبر: 923676  |  مشاهده خبر در منبع اصلی: جام نیوز
گردآوری اخبار بوسیله ربات جستجوگر پارست
راجع به ربات پارست بیشتر بدانید
به اشتراک بگذارید

آخرین خبرهای ورزشي

معرفی داور دیدار نساجی مازندران و استقلال تهران ایلنا  ۱۴ دقیقه پیش

معرفی داور دیدار نساجی مازندران و استقلال تهرانبه گزارش ایلنا، با اعلام فدراسیون فوتبال حسین زرگر به عنوان داور وسط دیدار استقلال و نساجی که روز شنبه برگزار می شود، انتخاب شد. گفتنی است؛ زرگر قضاوت دیدار استقلال تهران برابر پارس جنوبی جم در هفته چهارم را برعهده داشت.

غیبت نادال در تورنمنت 100امتیازی شانگهای ایلنا  ۱۴ دقیقه پیش

غیبت نادال در تورنمنت 100امتیازی شانگهایبه گزارش ایلنا، رافائل نادال که اخیرا از حضور در مسابقات تنیس آزاد آمریکا انصراف داده بود، از طریق شبکه های اجتماعی خود اعلام کرده است که در مسابقات پکن و شانگهای بازی نخواهد کرد. این انصراف به او اجازه می‌دهد تا فرصت مناسبی برای درمان زانوی مصدومش داشته باشد. نادال در توئیترش نوشت:"من...

کاوانی: دوست دارم عملکرد تیم‌های انگلیسی در لوشامپیونه را ببینم نود  ۲۲ دقیقه پیش

کاوانی: دوست دارم عملکرد تیم‌های انگلیسی در لوشامپیونه را ببینم در جشنواره استثنوایی پول پارو کن ( کلیک کنید )وبسایت رسمی برنامه نود - ستاره اروگوئه پاریسن ژرمن اعتقاد دارد لیگ فرانسه از کیفیت بالایی برخوردار است.به گزارش وبسایت نود، ادینسون کاوانی پس از شکست ۳-۲ تیمش مقابل لیورپول در لیگ قهرمانان در مورد این موضوع که کیفیت پایین لیگ فرانسه باعث ناکامی پاریسن ژرمن...

قهرمان وارد می‌شود؛همه مدعیان بر علیه رئال+کارتون خبرگزاری فارس  ۱ ساعت پیش

به گزارش خبرگزاری فارس،‌رئال مادرید قهرمان 3 دوره متوالی لیگ قهرمانان اروپا امشب در اولین حضورش در چمپونز لیگ فصل 2018/19 به مصاف آاس‌رم می‌رود. قوهای سپید برنابئو در 3 فصل گذشته تمام رقبا را کناره زده و با 3 قهرمانی متوالی رکوددار و تاریخ ساز شده‌اند. بر همین اساس در فصل جاری لیگ قهرمانان رقبا به...

پیغام ویژه سردار آزمون با نشانه قدرتنمایی ایلنا  ۱ ساعت پیش

پیغام ویژه سردار آزمون با نشانه قدرتنماییبه گزارش ایلنا، مهاجم 23 ساله‌ای که در جام جهانی، تلخ‌ترین روزهای زندگی‌اش را گذراند و در پایان از تیم ملی خداحافظی کرد. برای سردار اما انگار همه چیز آغاز شده بود. برای جنگیدن و تلاش. برای اینکه بگوید من هستم و هنوز می‌توانم یک مهاجم ایده‌آل باشم.  آزمون در جام جهانی سیبل...

4 تیم نهایی لیگ قهرمانان آسیا مشخص شد/ پرسپولیس میزبان بازی برگشت نیمه نهایی نود  ۱ ساعت پیش

4 تیم نهایی لیگ قهرمانان آسیا مشخص شد/ پرسپولیس میزبان بازی برگشت نیمه نهایی در جشنواره استثنوایی پول پارو کن ( کلیک کنید )وبسایت رسمی برنامه نود - یک تیم کره‌ای، یک تیم ژاپنی به همراه السد قطر و پرسپولیس ایران در مرحله نیمه نهایی لیگ قهرمانان آسیا به میدان خواهند رفت.به گزارش وبسایت نود، در آخرین دور برگشت دیدار مرحله یک‌چهارم نهایی لیگ قهرمانان آسیا چونبوک موتورز کره‌جنوبی...

مدافع جدید منچستریونایتد بالاخره در سوئیس رونمایی می‌شود نود  ۱ ساعت پیش

مدافع جدید منچستریونایتد بالاخره در سوئیس رونمایی می‌شود در جشنواره استثنوایی پول پارو کن ( کلیک کنید )وبسایت رسمی برنامه نود - غیبت آنتونیو والنسیا احتمالا فرصت را در اختیار دیوگو دالوت قرار خواهد داد.به گزارش وبسایت نود، دیوگو دالوت آماده است تا در روز چهارشنبه و در برابر یانگ بویز سوئیس، نخستین بازی رسمی خود را برای شیاطین سرخ انجام دهد.ژوزه مورینیو تصمیم...

نخستین حریف ایران در مرحله دوم مسابقات قهرمانی مردان جهان مشخص شد خبرگزاری برنا  ۲ ساعت پیش

نخستین حریف ایران در مرحله دوم مسابقات قهرمانی مردان جهان مشخص شد به گزارش گروه ورزشی خبرگزاری برنا، تیم ملی والیبال ایران که 4 پیروزی، یک شکست و 11 امتیاز به عنوان تیم دوم گروه D پس از لهستان، راهی مرحله دوم مسابقات قهرمانی مردان جهان شده است در این مرحله به ترتیب با بلغارستان، کانادا و آمریکا روبرو می شود. برنامه بازی های ایران در مرحله دوم...

هفتمین اردوی تدارکاتی تیم ملی کایاک جوانان و آبهای آرام بانوان خبرگزاری برنا  ۲ ساعت پیش

هفتمین اردوی تدارکاتی تیم ملی کایاک جوانان و آبهای آرام بانوان به گزارش گروه ورزشی خبرگزاری برنا، هفتمین اردوی تدارکاتی تیم ملی آبهای آرام آقایان جوانان با 5 قایقران به منظور حضور موفق در مسابقات قهرمانی آسیا ازبکستان از 1 مهرماه به میززبانی دریاچه آزادی برگزار می شود. این مرحله از اردو تا 22 مهرماه ادامه خواهد داشت. هرمز فتحی نیا سرمربی و...

وچینو سرمایه خرانه‌داری نراتزوی‌ها خبرگزاری فارس  ۲ ساعت پیش

به گزارش خبرگزاری فارس، روزنامه گازتا اسپورت ایتالیا خبر داد که گل 3 امتیازی ماتیاس وچینو، بازیکن اینتر به تاتنهام در اولین بازی نراتزوری در لیگ قهرمانان اروپا پس از 6 سال غیبت باعث شد تا خزانه اینتر تکانی بخورد. وچینو در آخرین بازی فصل گذشته سری آ موفق شد گل برتری تیمش را به لاتزیو بزند و اینتر بعد...

ارسال برای دوستان

پخش اخبار زنده